Somogyi Hírlap, 2002. február (13. évfolyam, 27-50. szám)

2002-02-21 / 44. szám

10. OLDAL SPORT 2002. Február 21., Csütörtök Hírek MOTOKROSSZ. A Hungaroring sajtótermében tartotta a Magyar Motorsport Szövetség a 2001. évi díjkiosztó ünnepségét. Az ün­nepségen elismerésben részesült a balatonlellei Solymosi Attila (Balaton Motocross Klub), aki 125 ccm-ben a harmadik osztályban bajnoki címet szerzett. Ezenkívül Balázs Piri Balázst is díjazták, aki 65 ccm-ben a második helyen zár­ta az idényt. A Marcali Motocross Egyesület versenyzői közül Szvoboda Tamás (250 ccm) és Szvoboda Bence (65 ccm) része­sült elismerésben, (mg) RÖPLABDA .A női röplabda Magyar Kupában megkezdi sze­replését a BITT Kaposvári Női RC NB I-es csapata. Biki Mária edző tanítványai ma 17 órai kezdettel a Kecskemét extra ligás együttesét fogadják a városi sportcsarnok­ban. A továbbjutás két mérkőzé­sen dől el, a visszavágót vasár­nap ugyancsak 17 órától Kecskeméten rendezik, (kz) SAKK. Kéthelyen rendezték a VII. Sakk falubajnokságot, ahol huszonkét versenyző mérte ösz- sze tudását. Senior kategóriában Szita György végzett az élen, megelőzve Szabó Zoltánt és La­katos Józsefet. Az ifjúsági fiú ka­tegóriában Bellán László az első, míg Gaál Bence a második, Hi­dasi László pedig a harmadik he­lyen végzett. Az ifjúsági leányok­nál Havanecz Bianka diadalmas­kodott, míg a 2. Havanecz Ág­nes, a 3. Berta Zsófia lett. (mg) Asztalitenisz Taszáron rendezte meg a Kaposmenti Sportszervezői Kör­zet az 5. Kacsó Gép kupa amatőr asztalitenisz-versenyt. A megyei körverseny első állomásának szá­mító viadalon 5 számban össze­sen 47-en mérték össze tudásu­kat. Az erőpróbán férfi egyéniben Lomnici Attila (Taszár), míg női egyéniben Kátainé Váradi Gyön­gyi (Kaposvár) diadalmaskodott. Eredmények: Férfi egyéni: 1. Lomnici Attila (Taszár), 2. PomoziLászló (Nagy­atád), 3. Bujtás László (Nagya­tád) és JégerLászló (Nagyatád). Női egyéni: 1. Kátainé Váradi Gyöngyi (Kaposvár), 2. Borda Ilona (Kaposvár), 3. Kovács Anikó (Kaposvár). Férfi páros: 1. Lomnici Attila- Domján Ttpnás (Taszár-Kapos- vár), 2. Kovács János-Rák István (Kaposvár), 3. Bodó Lajos-Pirka Já­nos (Gölle-Nagybajom) és Bujtás László-Jéger László (Nagyatád). Női páros: 1. Kátainé Váradi Gyöngyi-Borda Ilona (Kaposvár). Vegyes páros: 1. Kovács János- Kovács Anikó (Kaposvár), 2. Dómján Tamás-Kátainé Váradi Gyöngyi (Kaposvár), 3. Lomnici Áttila-Borda Ilona (Kaposvár). MOLNÁR Pontot rabolt a vendég Klíma-Vili Kaposvári KK-Mol Szolnok 66-70 (18-18, 17-20, 13-14, 18-18) Kaposvár Újabb hazai vereséget szenve­dett tegnap este a városi sport- csarnokban a hullámzó for­mában szereplő Klíma-Vili Kaposvári KK. Az egységes csapatteljesítményt nyújtó Mól Szolnok megérdemelten rabolt pontot a somogyi me­gyeszékhelyen. Mindkét együttes szokásos kezdő­csapatával lépett pályára a rendkí­vül fontos összecsapáson. Orosz zsákolása lódította meg a Szolnokot, ám Bukva hamar vála­szolni tudott. Azonnal kialakultak a párok, mindkét gárda az ember- fogásos védekezést választotta. A negyedik percben már 9-4-re hú­zott el a vendégcsapat, ám Dzunics egymaga egyenlített. Ké­sőbb futtából lőtt még egy hár­mast és ekkor már tombolt a pub­likum. Kevesen számítottak arra, hogy a végén nem lesz okuk örül­ni. A negyed vége előtt Szőke és Fülöp is beszállt, Orosz pedig zsá­kolással 18-18-ra egyenlített. A folytatásban Pavlovics villogott, de Dzunics sem hagyta magát. Tá­voli találata meghozta az újabb hazai egyenlítést (32-32), majd az újabb sikeres dobás a vezetést is. Nem sikerült leszakítani a riválist, hiszen zsinórban négy (!) büntető is kimaradt! Ez igazi fordulópont volt. Maljkovics kihasználva a ha­zaiak kihagyását, azonnal váltott, Pavlovics pedig már 10 pontosra növelte a különbséget. Ismét Dzunics hozta vissza a kaposvári reményeket hat pontjával. Egy pil­lanat alatt robbant a bomba, ami­kor Vukicsevics reklamált heve­sen és faultja után ráadásul tech­nikait is kapott. A kipontozódó já­tékos hiánya azonban nem viselte meg a vendégeket. Kiváló védeke­zéssel szűrték meg a hazai akció­kat, a kaposváriak még büntetők­ből sem tudták csökkenteni tete­mes hátrányukat. A fergeteges buzdítás mellett görcsösen ka­paszkodó Ivkovicsék négypont­nyira még felzárkóztak, de a végig remeklő Lapov biztos kézzel érté­kesített büntetői mind tovább len­dítették a vendégeket. Az egyre idegesebb somogyiak rendre hi­Itt Ivkovics a magasban, ám a Szolnok volt fölényben FOTÓ: LÁNG RÓBERT báztak, Orosz duplái pedig már végérvényesen eldöntötték a csa­ta sorsát. Szőke triplája már csak a különbséget tudta csökkenteni, így játszottak: Kaposvár, városi sportcsarnok, 1500 néző. V.: Harsányi, Hartyáni. Klíma-Vili KKK: Simon (2), Bencze (-), Dzunics (30/18), Ivkovics (10), Bukva (13/3). Cse­re: Szőke (7/3), Fülöp (4). Vezető­edző. Földi Sándor. Mól Szolnok: Maljkovics (11/6), Pavlovics (17/9), Vukicsevics (5/3), Orosz (14), Lapov (16). Csere: Trepák (4), MérészCs. (3), Cziczás (-). Vezető­edző: Gorán Miljkovics. Az eredmény alakulása: 3. perc: 4-4, 6. perc: 12-9, 12. perc: 20-24, 17. perc: 35-32, 22. perc: 35-45, 24. perc: 41-49, 29. perc: 46-50, 33. perc: 52-56, 39. perc: 58-67. Kipontozódott: Dzunics (a 40. percben), illetve Vukicsevics (a 24. percben). Jók: a kaposváriaknál nem akadt kiemelkedő teljesítmény, il­letve Lapov, Maljkovics, Orosz, Pavlovics. Földi Sándor: - Nagy küzde­lemben maradtunk alul, a renge­teg kihagyott büntető rányomta bélyegét a végjátékra. Gratulálok a Szolnoknak, végig nagyszerűen, fegyelmezetten kosárlabdáztak. Gorán Miljkovics: - Igazi bajno­ki mérkőzés volt, nagyszerűen vé­dekeztünk, ez perdöntőnek bizo­nyult. Gratulálok a játékosaimnak, nagyot alakítottak. Az ifjúsági mérkőzésen: Klíma Vili Kaposvári KK- Mol Szolnok 86-72 (23-20, 24-14, 20-24, 19-15) További eredmények: Dombóvár-Albacomp 97-87 (28-19, 23-20, 23-22, 23-26); MAFC-Falco 84-108 (10-31,20-29, 27-27, 27-21); Szeged-ZTE 72-62 (17-14, 20-17, 17-10, 18-21); Atomerőmű-Körmend 89-75 (21-22, 30-13,20-21,18-19); Deb- recen-Nyíregyháza 86-76 (28-18, 23-16,16-24, 19-18). ______ _____ KUN ZOLTÁN A bajnokság állása: 1. Atomerőmű SE 20 19 1 17744437 0.975 2. MÓL Szolnok 20 16 4 16644408 0.900 3. Klíma-Vili KKK 20 15 5 17764513 0.875 4. Marc-Kőrmend 20 15 5 16614486 0.875 5. Albacomp UPC 20 13 7 16714622 0.825 6. Falco KC 21 11 10 18664824 0.800 7. Debreceni Vadkakasok 20 7 13 1628 4 742 0.675 8. Naturtex-Szedeák 20 6 14 15924804 0.650 9. Dombóvári VMSE 21 6 15 17064905 0.642 10. ZTE KK 20 5 15 14274653 0.625 11. Nyíergyháza 20 4 1616304704 0.600 12. MC MAFC 20 4 16 16564903 0.600 Torna Kaposvár A II. Rákóczi Ferenc Általános Is­kola tornatermében rendezték meg a városi torna diákolimpia döntőt. Eredmények: MI. korcsoport: fiúk: 1. Szalai Gergely (Kaposfüredi Általános Iskola), 2. Pálinkás Péter (Kaposfüredi Általános Iskola) és Csiba Damján (Kaposfüredi Álta­lános Iskola). Fiúk, csapat: 1. Kaposfüredi Általános Iskola, 2. Kaposvári Egyetem Csokonai Vi­téz Mihály Gyakorló Általános Is­kola. Leányok: 1. Ekpenyog Jennifer (Honvéd Utcai Általános Iskola), 2. Körmendi Kinga (II. Rákóczi F. Általános Iskola), 3. Gumhert Dóra (Honvéd Utcai Ál­talános Iskola). Leányok, csapat: 1. Honvéd Utcai Általános Iskola, 2. II. Rákóczi F. Általános Iskola, 3. Kaposfüredi Általános Iskola. III-IV. korcsoport: fiúk: 1. Brachus Bálint (Kodály Zoltán Ál­talános Iskola), 2. Kovács Milán (Kodály Zoltán Általános Iskola), 3. Veres Székely Apor (Kodály Zol­tán Általános Iskola) és Szász Csaba (Kodály Zoltán Általános Iskola). Fiúk, csapat: 1. Kodály Zoltán Általános Iskola. Leányok: I. Tatai Zsófia (Honvéd Utcai Ál­talános Iskola), 2. Ricz Judit (II. Rákóczi F. Általános Iskola), 3. Szabó Dóra (Honvéd Utcai Általá­nos Iskola). Leányok, csapat: 1. Honvéd utcai Általános Iskola, 2. II. Rákóczi F. Általános Iskola. MOLNÁR Téli olimpiai játékok Salt Laké City All. versenynap érmesei (még nem közölt eredmények) NŐK Sífutás (1,5 kilométeres szabad­stílusú sprintverseny): 1. Júlia Csepalova (Oroszország) 3,10:6 perc; 2. Évi Sachenbacher (Né­metország) 3,12:2 perc; 3. Anita Moen (Norvégia) 3,12:7 perc; ... 54. Gottschall Zsófia (Magyaror­szág) 3,42:98 perc. Bob (kettes): 1. Jill Bakken, Vonetta Flowers (Amerikai Egye­sült Államok); 2. Sandra Prokoff, Ultiké Holzner (Németország); 3. Susi-Lisa Erdmann, Nicole Herschmann (Németország); ... 13. Stréhli Ildikó, Kürti Éva (Ma­gyarország). FÉRFIAK Sífutás (1,5 kilométeres sza­badstílusú sprintverseny): 1. Tor Ame Hetland (Norvégia) 2,56:9 perc; 2. Peter Schlickenrieder (Németország) 2,57 perc; 3. Cristian Zorzi (Olaszország) 2,57:2 perc;... 41. TagschererZol­tán (Magyarország) 3,01:90 perc;... 50. Tagscherer Imre (Ma­gyarország) 3,05:98 perc; ... 61. Holló Mátyás (Magyarország) 3,15:11 perc. Síakrobatika (ugrás): 1. Ales Valenta (Csehország) 257,02 pont; 2. Joe Pack (Amerikai Egyesült Államok) 251,64 pont; 3. Alekszej Gricsin (Fehérorosz­ország) 251,19 pont. Gyorskorcsolya (1500 méter): 1. Derek Párrá (Amerikai Egyesült Államok) 1,43:95 perc - új világ­csúcs; 2. Jochem Uytdehaage (Hollandia) 1,44:57 perc; 3. Adne Söndral (Norvégia) 1,45:26 perc; ... 30. Baló Zsolt (Magyarország) 1,48:27 perc - új országos csúcs. A versenyen előbb az ezüstér­mes holland Jochem Uytdehaage döntötte meg az érvényben lévő vi­lágcsúcsot, miután a bűvös 1,45 percen belülre került. A holland gyorskorcsolyázó új rekordja ke­rek 70 percig élt, amikor is az ame­rikai derek Porra még tovább farag­va az időeredményen, 1,44 perc alá vitte az új csúcsot. Csak érdekes­ségként; néhány napja az 5000 mé­teren mindez pont fordítva történt. Akkor előbb Derek Porra állított fel új világcsúcsot, amit aztán az olim­piai bajnok Jochem Uytdehaage to­vább javított. A téli olimpiai játékok 12. ver­senynapján újabb hét számban avattak győztest; női és férfi szkeletonban, női alpesi síben (műlesiklás), férfi sílövészetben (4x7,5 kilométeres váltó), vala­mint női gyorskorcsolyában (1500 méter) tegnap este, míg rö­vidpályás gyorskorcsolyában (férfiak - 1500 méter; nők - 3000 méteres váltó) magyar idő sze­rint ma hajnalban hirdettek vég­eredményt ______________■ Atl étika Budapest Az országos bajnokság küzdel­meivel folytatódott a fedett pá­lyás atlétikai idény. A sprinterek­nél szereplő Horváth Kornél (Fa­vorit AC Kaposvár) egy negyedik és egy ötödik helyezéssel zárta a versenyt. A rajt előtt még beteg­séggel küzdő atléta egészségesen a dobogóért harcolhatott volna a 60 és a 200 m-es futószámokban. Utóbbiban mindössze két szá­zadmásodperc választotta el a bronzéremtől. A nők 4x2 körös váltófutásában kiválóan helytáll­tak a favoritos hölgyek. A felnőtt­mezőny legifjabb csapataként (16-17 évesen) a nyolcadik helyet szerezték meg. A Dovigyel Csaba által felkészített együttes tagjai: Gelencsér Gabriella, Dobrovodsky Anikó, Németh Nikolett, Szabó Katalin. kun Új edző Marcaliban Marcali A labdarúgó NB I „B” második helyén álló Industrie FC Marcali csapatának vezetői úgy döntöt­tek, hogy az előrelépés érdeké­ben szakmai igazgatóra is szüksé­ge van a klubnak. A gárdával szép eredményeket elérő Menczeles Ivánt nevezték ki erre a posztra. A „régi” mester javaslatára a továb­biakban a szakmai munkát Nagy László fogja irányítani. Több játé­kosnak is lejár a szerződése és őket mindenképp meg szeretnék tartani, ezért kell egy olyan em­ber, aki ismeri a sportolókat és a szakmai munkához is ért. Veszprém LC-Siófok FC 1-2 (0-2) Veszprém, 150 néző. V.: Kelemen. Siófok FC: Csemyánszki (Vá­mos) - Baranyai (Nagy), Kos- nyánszki (Szűcs), Pálfi, Grósz, Ko­vács, Schultz (Fodor), Sch.wa.rz, László, Rob (Zsabó Cs.), Dulcea (Fogarasi). Edző: Csank János. Gólszerzők: Horváth, illetve Rob, Schwarz. ❖❖❖ Kaposvár vezetői találkoztak tegnap a Rákóczi FC NAB1 lekö­szönt és nemrég megválasztott el­nökségének tagjaival. Szita Károly polgármester a város köszönetét fejezte ki azoknak a volt vezetők­nek, akik éveken keresztül - da­colva a nehézségekkel - legjobb tudásuk szerint irányították a klu­bot. Egyúttal megrajzolta az egye­sület közeli és távolabbi jövőké­pét és a frissen választott elnöksé­get a megyeszékhely további tá­mogatásáról biztosította. _____■ Kis pályás teremlabdarúgás csarnokban a Mézga Koto-Toyota Kaposvári Egyetem FC nemzetközi utánpótlás-focifarsangját a Sporty-Hungary Kupá­ért; a négy korcsoport­ban négy-négy csapat (magyarok és horvátok) csatázott egymással a minél előkelőbb helye­zések reményében. FC I. csapata, 4. Eger FC. 1987/1988-as kor­osztály: 1. Mézga Koto- Toyota Kaposvári Egyetem FC I. csapata, 2. NK Mladost Zdralovi (Horvátország), 3. NK Hajdúk Hercegnovac (Horvátország), 4. Mézga Koto-Toyota Ka­posvári Egyetem FC II. csapata. NB I-es mérkőzésen: Interbeton KFC (Siófok)- GulfFC (Ercsi) 8-8 (3-1) Hiába vezetett már négy góllal is 6-2 arányban a második játékrész­ben a Balaton-parti együttes, még­sem sikerült kiharcolnia a győzel­met... A vendég ercsiek ugyanis - miután egymás után négyszer is bevették ellenfelük kapuját - egyenlíteni tudtak. Elképesztő iz­galmakat hozott a találkozó hajrá­ja. Újra a hazaiak szerezték meg a vezetést, a vendégek azonban is­mét egyenlítettek. Mindössze fél perc volt csak hátra, amikor újra a kapuba talált az Interbeton KFC. Ekkor a Gulf FC mezőnyjátékosra cserélte a kapusát, s három másod­perccel a lefújás előtt újra sikerült egyenlítenie. A siófoki gólszerzők: Takács 3, Lichtenberger 3, Molnár, Perger. KESZTHELYI Hetedik alkalommal rendezték meg Kaposváron a városi sport­A végeredmény. 1991/1992-es korosztály: 1. Méz­ga Koto-Toyota Kaposvári Egye­tem FC I. csapata, 2. NK Mladost Zdralovi (Horvátország), 3. NK Hajdúk Hercegnovac (Horvát- or­szág), 4. Mézga Koto-Toyota Ka­posvári Egyetem FC II. csapata. 1989/1990-es korosztály: 1. NK Mladost Zdralovi (Horvátország), 2. Mézga Koto-Toyota Kaposvári Egyetem FC II. csapata, 3. Mézga Koto-Toyota Kaposvári Egyetem 1985/1986-os korosztály: 1. NK Mladost Zdralovi (Horvátor­szág), 2. Mézga Koto-Toyota Ka­posvári Egyetem FC II. csapata, 3. NK Hajdúk Hercegnovac (Hor­vátország), 4. Mézga Koto- Toyota Kaposvári Egyetem FC I. csapata. Á rendezők valamennyi kor­csoportban különdíjjal jutal­mazták a legjobb mezőnyjáté­kost, a legjobb kapust, a gólki­rályt, valamint a házigazda Méz­ga Koto-Toyota Kaposvári Egye­tem FC legjobb védőjátékosát. Negyedik alkalommal rendez­ték meg Balatonszentgyörgyön az általános iskola tornatermé­ben a Farsang Kupa elnevezésű kispályás teremlabdarúgó-tornát; a hagyományos mérkőzéssoroza­ton most is a tavalyi győztes Posta bizonyult a legjobbnak. A végeredmény (nyolc csa­pat): 1. Posta (Balatonszent- györgy), 2. Hóeke (Balatonszent­györgyi, 3. Ászok (Balatonszent­györgyi. A balatonszentgyörgyi Farsang Kupa kispályás teremlabdarúgó­torna legjobb mezőnyjátékosá­nak Kozma Zsoltot a legjobb ka­pusnak pedig Kánya Zoltánt vá­lasztották meg, míg a gólkirályi címet Viszti Zoltán hódította el 11 találatával; a legsportszerűbb ala­kulatnak járó különdíjat a „Hun a labda” elnevezésű együttesnek ítélték. FENYŐ