Somogyi Hírlap, 2001. december (12. évfolyam,280-303. szám)

2001-12-02 / Vasárnap Reggel, 48. szám

2001. december 2. ★ SPORT ★ 11 Dzunics is megsérült Paksi Atomerőmű SE-Klíma-Vill Kaposvári KK 72-63 (25-12,18-22,18-11,11-18) Hazai sikert - és kaposvári sérülé­seket - hozott a Paksi Atomerőmű SE-Klíma-Vill KKK férfi kosárlab­da csúcsrangadó. Mintegy 200 főnyi lelkes szurkolótá­bor kísérte el a kaposvári kosárcsapa­tot Paksra. A csúcsrangadó első kosa­rát Mészáros Zalán szerezte, amire azonnal érkezett Ivkovics válasza. A jobban lepattanózó hazaiak a váloga­tott formában dobó Sitku találataival 12-5-re vezettek, amikor Földi Sándor edző időt kért. Kialakított helyzetek nélkül próbáltak kosarat szerezni a vendégek, a kimaradó lehetőségek után pedig rendre hazai pontok kö­vetkeztek. Az első negyed vége előtt Simont Beck váltotta fel, és Ivkovics sorozatos ziccerei kellettek a felzár­kózáshoz. A folytatásban aztán Dzunics is be­köszönt a hárompontos vonal mögül, akit Bencze követett. A14. percben saj­nos Dzunics is megsérült; a combiz­mát fájlaló játékost ölben kellett levin­ni a pályáról. Megtorpant a kaposvári­ak lendülete, a paksiak pedig remekül védekezve szűrték meg a vendégakció­kat. Az első félidő végéig hősiesen küz­dő Földi-gárda azonban nem hagyta annyiban a dolgot, és négy ponttal nyerte a második 10 percet. A pihenőt követően Ivkovics hozta közelebb a Klíma-Vilit, az eladott lab­dák miatt azonban nem sikerült iga­zán kedvező pozícióba kerülni. Sitku újabb találatai már 10 pont fölé vitték az Atomot. Teljesen szétesett ekkor a kaposvári együttes játéka, Davis zsá­kolása után pedig már joggal tombolt a paksi publikum. Szőkét Czigler ta­karta be, a túloldalon pedig a mezőny legjobbja, Sitku tüzelt eredményesen. Tetemes hátrányban várta a folyta­tást a bajnok, amelyben gyakorlatilag csak Ivkovics tudott pontot szerezni. A Dzunics hiányát mind védekezés­ben, mind pedig támadásban érző so­mogyiak Filipovicsot is elveszítették, aki sérült térdére esve vált ki végleg a játékból. Ez szó szerint sok(k) volt a vendégeknek, ám ennek ellenére hősi­es küzdelemben újra 10-en belülre ke­rültek. Jurgilas technikaija után még lett volna esély, ám Mészáros Zalán triplája végleg eldöntötte a rangadó sorsát. Az utolsó percekben még Ivkovics, majd Jurgilas ellen ítéltek szándékos szabálytalanságot a játék­vezetők, ám ez a végeredményt már nem befolyásolta. így játszottak Paks, Atomerőmű-sportcsarnok, 1700 néző. V.: Harsányi, Cimpan. Paksi Atomerőmű SE: Mészáros Z. (17/9), Davis (13), Fodor G. (8/3), Sitku (21/6), Czigler (7). Csere: Jurgilas (6), Rajkó Zs. (-). Edző: Fodor Péter. Klíma-Vili Kaposvári KK: Simon B. (6), Bencze (5/3), Dzunics (5/3), Ivkovics (24), Bukva (9). Csere: Filipovics (8), Szőke (6), Beck (-). Edző: Földi Sándor. Kipontozódott: Czigler (a 40. perc­ben). Jók: Sitku (a mezőny legjobbja), Davis, Mészáros Z., illetve Ivkovics. Fodor Péter: - Már az elején eldőlt a mérkőzés, amikor megszereztük ma­gunknak a előnyt. Követtünk el hibá­kat, de a nehéz körülmények ellenére elértük a célunkat, vagyis győztünk. Földi Sándor: - Kicsit erőtlenül kezdtük a védekezést, s támadásban is voltak gondjaink; ellenfelünk már ek­kor megnyugtató előnyt szerzett. Nem védekezésképp, de a sérülések is hát­ráltatnak bennünket. Az ifjúsági mérkőzésen: Paksi Atomerőmű SE- Klíma-Vill Kaposvári KK 99-109 (29-33, 21-23, 24-20, 25-33) Kun Zoltán További eredmények: Debreceni Vadkakasok- Naturtex Szedeák 115-105 (32-27, 27-24, 31-25, 25-29) Mol-Szolnok- Marc-Körmend 80-72 (19-21, 21-20, 22-14, 18-17) Marso-Isobau Nyíregyházi KE- Zalaegerszegi TE KK 68-74 (16-23, 15-21, 24-12, 13-18) Az MC MAFC-Dombóvári VMSE és a Székesfehérvári Albacomp-UPC- Falco KC-Szombathely mérkőzést ma este játsszák. Győzelemmel zárt a Marcali Nagykanizsai FC- Industrie FC Marcali 0-3 (0-2) Már a mérkőzés elején, a nyolcadik percben Búzás révén egy 11-es góllal megszerezte a vezetést a vendég Industrie FC Marcali együttese. Még az első játékrészben Torghelle növelte to­vább a somogyi előnyt. A kegyelemdö­fést Búzás újabb 11-esből szerzett talá­lata adta meg a hazaiaknak a második félidő közepe táján. A papírformának megfelelően az Industrie FC Marcali csapata magabiztos győzelmet aratott Nagykanizsán, így az előkelő második helyről várhatja a tava­szi folytatást. így játsiottak Nagykanizsa, 500 néző. V: Dubraviczky (Nagy I., Egedy). Nagykanizsai FC: Kovács Z. - Novák, Deme, Cmomarkovics - Gyulai, Farkas J., Tóth Z., Szabó B., Mikler - Gordian, Jéger. Edző: Bőzsöny János. Industrie FC Marcali: Németh V. - Bozsó, Szabadi, Kovácsevics - Farkas N., Sallai, Máté, Búzás, Dűli - Torghelle, Reinaldo. Edző: Menczeles Iván. Csere: Reinaldo helyett Kozarek a szü­netben, Dűli helyett Makszimics a 66. percben, Mikler helyett Somogyi a 70. percben, Farkas J. helyett Kalinics a 70. percben, Búzás helyett Nokta a 76. perc­ben, Deme helyett Cs. Horváth a 77. percben. Sárga lap: Novák a 8. percben, Bozsó az 55. percben, Gyulai az 59. percben, Kovács Z. a 61. percben, Jéger a 69. perc­ben. Gólszerzők: Búzás 2 (a 8. percben és a 61. percben - mindkettőt 11-esből), Torghelle (a 23. percben). Szögletarány: 10-6 (5-3). Jók: a Nagykanizsai FC csapatában nem akadt kiemelkedő teljesítmény, il­letve Németh V., Bozsó, Szabadi, Kovácsevics, Sallai, Máté, Búzás, Torghelle. További eredmények: Pápai ELC­Kaposvári Rákóczi FC 3-1 (2-0) Százhalombattai FC- Celldömölki VSE-Antók FC 0-0 Dorog FC­Lombard FC Tatabánya 0- 3 (0-1) Pécsi MFC-BTK Bükfürdő 1- 2 (1-1) A Hévíz FC-Siófok FC mérkőzést ma 13 órakor játsszák. Ahogy a bajnokhoz illik Kométa-Kaposvár-Nyíregyházi VRC Szabolcs-Gabona 3-0 (21, 22,18) A két kubai röplabdázó, Cutino és Martinez párharca fotó: láng Róbert A várakozásnak megfe­lelően biztosan nyert tegnap este hazai pá­lyán a kínai légiósa nél­kül játszó Kométa- Kaposvár férfi röplabda­csapata a tartalékosán érkező Nyíregyházi VRC Szabolcs-Gabona együt­tese ellen. Igencsak foghíjas társulat érkezett Nyíregyházáról a somogyi megyeszékhelyre; Mondi Gergely sérülés, Fe­kete Gábor betegség, Berkes Zoltán pedig tanulmányai miatt hagyta ki a kaposvári utat, s Pampuch Csaba és a kubai Ernesto Rufin Martinez sem volt teljesen rendben. A Kométa- Kaposvárnak viszont teljes volt a kerete, legalábbis a bemelegítésnél. A találko­zó előtt derült ugyanis ki, hogy a kínai Wang Csinek eltűnt a sportorvosi igazo­lása, így nem léphet pályá­ra; a helyettese a mindösz- sze 17 éves Grózer György lett. Kaposváron nem felejte­nek a szurkolók. A mérkő­zést megelőző hagyomá­nyos játékos-bemutatásnál vastapsot kapott az egykori nagy kedvenc, Mészáros Pé- V Ő is nyithatott elsőként, az első pontot viszont a ka­posvári együttes feladója, a kubai Cutino szerezte. A nyitójátszma első része - nagyrészt a kaposvári hi­báknak köszönhetően - még szorosan alakult, a má­sodik fele viszont már annál egyértelműbb volt. Dr. Szajfulin és Pampuch látvá­nyos ütőpárbajt vívott egy­mással, Gelencsér pedig korlátlan úr volt a hálónál. A második játékrész már kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, mint az első. A két feladó, Cutino és Mészáros P. jól mozgatta a csapatát, s a két liberó, Geiger és Bugyi is biztos pontnak számított. Felváltva születtek a pon­tok, mindkét együttesnek jó volt a mezőnymunkája. Pampuch mellett Martinez is egyre jobban belelendült, bár amikor Gelencsér irgal­matlanul „lesapkázta” - majd a még nagyobb hatás kedvéért pár másodperccel később Tamást is -, az elég megrázó lehetett a számuk­ra. A végszót a Cutino, Bán­hegyi duó parádés alakítása jelentette. A harmadik, utolsó játék­részben egymást váltották a szebbnél szebb kaposvári blokkok; talán nem is volt olyan játékos, aki ne sáncolt volna eredményesen. Egyre jobban elhúzott ellenfelétől a pontosan és fegyelmezet­ten játszó Kométa, miköz­ben a hajrában Dávidot Ko­vács Balázs váltotta fel. Nem hiányoztak a látvá­nyos labdamenetek sem, amelyekből rendre a kapos­váriak kerültek ki győzte­sen. Egy perc híján egy óra kellett ahhoz a Kométa- Kaposvár csapatának, hogy szállítsa a kötelező győzel­met. Bár a lelátóról úgy tűnt, hogy maradt még plusz a fiúkban, s a kínai Wang Csi is hiányzott, De­meter György edzőnek mégsem volt különösebb oka az idegeskedésre; ezt bizonyítja, hogy egyetlen alkalommal sem kellett időt kérnie. Abban azért bizto­sak lehetünk, hogy csütör­tökön az ukrán Azot Cserkaszi elleni Élcsapatok Európa Kupája mérkőzésen - immár Wang Csivel kiegé­szülve - más lesz a játék. így játszottak Kaposvár, városi sportcsar­nok, 400 néző. V.: Hóbor, Donkó. Kométa-Kaposvár: Cutino (2), dr. Szajfulin (17), Ge­lencsér (14), Grózer (9), Dá­vid (6), Bánhegyi (6). Cse­re: Geiger (liberó -), Kovács B. (-). Edző: Demeter György. Nyíregyházi VRC Szabolcs-Gabona: Mészáros P. (1), Martinez (6), Hor­váth G. (6), Pampuch (14), Tamás (4), Szalai (6). Cse­re: Bugyi (liberó -). Edző: Oláh János. (A játékosok neve mögött zárójelben az általa szerzett pontjainak a száma.) A játszmák alakulása. 1. játszma: 5-4, 10-9, 15-13, 20-15, 25-21 (21 perc). 2. játszma: 5-3, 10-9, 15-14, 20-19, 25-22 (21 perc). 3. játszma: 5-3, 10-6, 15-10, 20-13, 25-18 (17 perc). Jók: dr. Szajfulin, Gelen­csér, Grózer, Cutino, Geiger, illetve Pampuch, Mészáros P., Bugyi. Demeter György: - Örü­lök, hogy színes volt a tá­madójátékunk. A nyitása­inknak mindenképpen ja­vulnia kell a csütörtöki Cserkaszi elleni nemzetközi kupatalálkozóig. Oláh János: - Az első és a második játszmában a kö­rülményekhez képest méltó partnerei voltunk a bajnok- csapatnak. A harmadik, utolsó játékrészben aztán sikerült felülmúlnunk a ka­posvári hibákat. Fenyő Gábor További eredmények: Dunaferr SE- Kecskeméti RC 3-0 (19, 22, 16) Délmagyarországi FRC (Szeged)­Vegyész RC Kazincbarcika 0-3 (-23, -12, -13) Sima ügy Nafa RC Kaposvár- MAFC 3-0 (20, 24, 17) Magabiztos 3-0 ará­nyú győzelmet ara­tott tegnap délután hazai pályán a Nafa RC Kaposvár NB l-es férfi röplabdacsapa­ta a nagy múltú MAFC ellen. A nyitójátszmában vé­gig fölényben játszott a több sérült játékosát is nélkülöző kaposvári együttes; Jezeriék végig vezetve biztosan nyer­ték a szettet. A második játékrész eleje ugyan a vendég fővárosiaké volt, a hazaiak azonban nemcsak befogták ellen­felüket, hanem át is vet­ték a vezetést. Sőt, Erdeiék még azt a lu­xust is megengedhették maguknak, hogy a haj­rában egymás után há­romszor is túl hosszút ütöttek, bizonyítva azt, hogy remek erőben van­nak. Ennek ellenére mégis nekik voltak játszmalabdáik, ame­lyek közül a harmadikat értékesítették. A harma­dik, utolsó szettben re­mek blokkokat adott elő a Nafa, s így gyorsan te­temes előnyre tett szert. A végén pedig két fiatal játékos T .énárt Attila és Lakus Norbert is pályá­ra került. Míg a kapos­váriak a játékukkal, ad­dig a '"mdég fővárosiak nkáoo a reklamálásaik- Kal tűntek ki. Hiába, ha egyszer nem megy a szekér... „Ha játszani is úgy tudnátok, mint szövegel­ni, sokkal előrébb lenné­tek” - jegyezte meg egy szurkoló a meccs után. Volt benne igazság. Min­denesetre tény, hogy a találkozó még egy óráig sem tartott... így játszattak Kaposvár, városi sport- csarnok, 50 néző. V.: Prukner, Kisházi. Nafa RC Kaposvár: Farkas L. L, Nyári, Jezeri, Farkas L, II., Er­dei, Porkoláb. Csere: Szentes (liberó), Lénárt, Lakos. Játékosedző: Jezeri Tibor. Jók: Farkas L. II., Er­dei,.Szentes, illetve Sá­rik, Nagy I. Fenyő Jól ment a Óbudai Kaszások- BITT Kaposvári Női RC 1-3 (-14, 21, -10, -9)- Magabiztos győzelmet arattunk a fővárosban az Óbudai Kaszások ott­honában; a játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket - mondta Biki Mária, a B1TT Kaposvári Női RC BITT-nek a edzője. - A második játékrésztől elte­kintve végig mi irányítottuk a játékot, nagy önbizalommal és lelkesedéssel küzdöttek a lányok. Ez a győzelem az egységes csapatmunka diadala volt. Egyszerűen nem volt gyenge pontja az együttesnek, ugyanakkora a hazai­ak - fogalmazzunk így - nem éppen csúcsformában játszottak. fővárosban így játszattak Budapest, 50 néző. V.: László É„ Kovács G. BITT Kaposvári Női RC: Bita, Szíj, Androsics, Faludy, Géllé, Ács-Jebektor. Csere: Lábas (liberó). Edző: Biki Má­ria. Jók: Antoni, illetve a vendég BITT Kaposvári Női RC teljes csapata. Molnár--------------VASÁRNAPI------------- UUU'IIJ So mogyi Hírlap y|l Az Axel Springer Ma­gyarország Kft lapja. Felelős vezető: az ügyve­zető igazgató. Főszer­kesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség és kiadó- hivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. Előfizetési díj: 2001 július 1-jétől 1 hónapra 290 forint. Megvásá­rolható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: Faludy Miklós. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1419-0176 BANDI VENDÉGLŐ Kaposvár, Baross G. u. 21. Tel.: 06/30/243-1882 ______________________--------------------;—;----------------­Sz échenyi 'Étterem Hangulatos élőzene, tánc Kaposvár, Csokonai u.3. (Megyeháza) Tel.: 82/314-362,06-20/986-4767 Nyitva: 11-23 óra Szeretettel várja vendégeit r Gaál János és dolgozói | _________INGATLAN_________ SI ÓFOKI kis lakás eladó Tel.: 30/293-3546. •56588* VEGYES SZŐLŐOLTVÁNY kapható, termelői palac­kos és folyóbor eladás Balatonlelle, Petőfi u. 16. Új szám: 85/554-278, 30/956- 7646. *57637* MEZŐGAZDASÁG 8 KÉK duglas fenyő 150-270 cm-ig 300 db eladó. 1500 Ft/db. Tel.: 85/322- 145. *57884* MÉMM rutcTvmt M 1.1 * T7T. WK, i ír, i * p| ftt" ■ ' r. i rTT . J rvr • t, mht f, Suzuki Swiftek 800 000 - 1000 000 Ft-tól Suzuki Swif 1.0 '90 650 000 Ft Ford Escort 1.3 CL kombi '97. 1390 000 Ft Opel Vectra 1.6 Gl '92 1150 000 Ft Opel Vectra 1.7 D '93 1 290 000 Ft Lada 2013 kombi '95 590 000 Ft Renault 19II. Chamade 1.4 '94.11. 1 100 000 Ft Mercedes E 320 Coupe '93. full extrás! 3 550 000 Ft Citroen Xantia 2.0 '93 automata váltó 990 000 Ft 'Részletre is megvásárolhatóak!!! Olcsó használt autók, akár 10*20% induló befizetéstől, akár Casco mentes hitelre! Tel.: 06-30-2632-440; 06-30-237-4420; Fax: 84/545-042