Somogyi Hírlap, 2001. november (12. évfolyam, 255-279. szám)

2001-11-04 / Vasárnap Reggel, 44. szám

2001. november 4. * SPORT ★ 11 Parádés tűzijáték a sportcsarnokban Klíma-Vili Kaposvári KK-Falco KC-Szombathely 113-104 (29-34, 27-16, 32-16, 34-45) X Dzunics (a labdával) 28 ponttal vette ki részét a kaposvári győzelemből fotó: láng Róbert Kiváló hangulatú összecsapáson, az egymást felülmúló kaposvári játékosok egy remekül dobó szombathelyi gárdát győztek le tegnap a kaposvári városi sport- csarnokban. Vajon miként bírja majd a sérültjei mi­att megfogyatkozott kaposvári együt­tes a Falco által diktált tempót? E kér­dés foglalkoztatta a legtöbb hazai szurkolót az igencsak nehéznek ígér­kező összecsapás előtt. A sportág ber­keiben hallani egyfajta ultimátumról is, melyet a szombathelyi vezetők fo­galmaztak meg a csapat felé a két leg­utóbbi vereséget követően. Szó mi szó bekezdtek a vendégek. A Kálmán vezérletével kosarazó va­siak az első percekben csak triplát hají­tottak a kaposvári gyűrűbe. Tarle dup­lájával már tízzel tartott előrébb a Falcó, nem csoda, hogy Földi edző azonnal időt kért. Amíg a hazaiaknál csak Bencze volt bevethető csere, addig Szekulovics sorra küldte harcba friss embereit. Ivkovics „oktatófilmet fűzött be” Wiley-nak, és ahányszor csak lehe­tett eredményes volt az amerikai mel­lett. Dzunics villant egy hármas erejéig, majd Simon ziccerezett és ettől kezdve már csak a kaposváriak vezettek. A szünet után a közönség fergeteges biz­tatása mellett legjobb formáját hozta a Klíma-Vili. A harmadik negyedet 32-17- re nyerte a somogyi gárda, melyben ek­kor már mindenki erőn felül teljesített. Bencze remekül fogta Kálmánt, aki vi­szonylag kevesebb pontot szerzett ek­kor. A közönség nemtetszését rendsze­resen kivívó játékvezetők Dzunics ellen ítéltek lépéshibát, úgy, hogy a játékos még a levegőben volt... A zárószakasz elején okos, szerve­zett támadásokkal tartotta előnyét az Ivkovics vezette hazai gárda. Aztán is­mét jött Kálmán László, aki a leglehe­tetlenebb helyzetekből is rendre beta­lált és összesen 54 (!) pontot ért el. Az ő révén tartotta életben reményeit a Falco, ám három perccel a vége előtt már sem a letámadás, sem pedig a sza­bálytalanságok nem segítettek a szom­bathelyieken. Igazi közönség-szórakoztató játékot produkáltak a csapatok, a kaposvária­kat pedig joggal ünnepelte percekig a közönség, hiszen hősiesen helytállva egy kiváló dobóformát mutató Falco-t vertek meg. így játszanak Kaposvár, városi sportcsarnok, 1600 néző. Vezette: Harsányi, Ádám. Klíma-Vili Kaposvári KK: Simon (15/3), Szőke (11/3), Dzunics (28/3), Ivkovics (36/3), Bukva (14). Csere: Bencze (9/3). Vezetőedző: Földi Sán­dor. Falco KC-Szombathely: Kálmán (54/21), Stephens (9/3), Pankár (14/12), Wiley (11/9), Tarle (14). Cse­re: Dénes (-), Henrik (-), Gráczer (-), Borszéki (2). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Az eredmény alakulása: 3. perc: (9-9), 8. perc: (18-28), 15. perc: (40-46), 19. perc: (54-53), 23. perc: (76-61), 27. perc: (77-63), 33. perc: (94-80), 37. perc: (100-89), 39. perc: (105-98). Kipontozódott: Wiley (a 37. perc­ben). Jók: Ivkovics, Dzunics, Simon, Sző­ke, Bencze, Bukva, illetve Kálmán (a mezőny legjobbja), Pankár, Stephens. Földi Sándor: - Nagyon jó és egy­ben nehéz mérkőzés volt. A cserék hi­ánya miatt a szokottnál gyengébben védekeztünk. A kiválóan dobó Falco-t ha nehezen is, de sikerült két vállra fektetnünk. Szrecsko Szekulovics: - Nagyon jól kezdtünk és 10 ponttal elhúztunk. A második negyed elején vettem észre, hogy védekezésünk nem kellően hatá­sos. Ez volt jellemző a továbbiakra is, ami már kevés volt a remeklő Kapos­vár ellen. Az ifjúsági mérkőzésen: Klíma-Vili Kaposvári KK- Falco KC-Szombathely 86-75 (22-14, 15-21, 21-19, 28-21) Kun Zoltán Ötöt vágott a Csurgó Satelit-FC-Somogytarnóca­Öreglaki MEDOSZ SE 1-1 (1-0) Somogytarnóca, 60 néző. V.: Barna J. Satelit FC-Somogytarnóca: Márkus - Varga, Sütő Z., Fülöp (Kimpf), Igricz, Juhász, Molnár (Frank), Papp T., Harasztia A. (Harasztia Á.), Antal (Szilágyi), Csalos. Edző: Kelemen Géza. Öreglaki MEDOSZ SE: Bojtor - Luk­ács (Harsányi), Héder, Horváth, Kovács K., Hársházi, Antal, Virág (Nagy), Lender, Kovács T., Gyurka. Edző: Héder István. Két nagyon gyenge csapat kiábrán­dítóan rossz játékot produkált. Egyik együttes sem érdemelte meg a győzel­met. Gólszerzők: Varga, illetve Horváth. Jók: Varga, Csalos illetve Bojtor, Hor­váth. Az ifjúsági mérkőzésen: Satelit FC- Somogytamóca-Öreglaki MEDOSZ SE 2-5 Kelemen Géza Csurgói TC-Somogyvári KSE 5-1 (2-0) Csurgó, 150 néző. V.: Kovács F. Közepes iramú mérkőzésen a jól és időként tetszetősen játszó Csurgó kön­nyű győzelmet szerzett a rendkívül fe­gyelmezetlenül focizó Somogyvár el­len. Gólszerzők: Baksai 2, Hofjerka, Cseh, Harcz, illetve Fazekas. Kiállítva: Szekeres (Somogyvár) az 57. percben a második sárgalap után, Fazekas (Somogyvár) az 58. percben a játékve­zető megsértéséért, Ignácz (Somogyvár) a 75. percben a második sárgalap után. Jók: Baksai, Cseh, Hofjerka, Beke, illetve Csizmadia, Dergecz. Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgói TC-Somogyvári KSE 5-2 Kiss Béla A listavezetőt verte a Siófok Siófok FC - Celldömölk 1-0 (0-0) A bajnoki tabellán utcahossznyi előnybe kerü­lő Celldömölköt állította meg tegnap délután a Siófok FC, amikor is Kovács Péter tizenegyes góljával otthon tartotta a három pontot. Hogy is mondta Mucha József, a siófokiak mestere a mérkőzést megelőzően? Nem érdek­li, ha egy csúnyácska góllal is, csak nyerjenek, most ugyanis nincs fontosabb a 3 pontnál. Egy nem éppen közönségszórakoztató rangadón, nagy darálás közepette „kigyötörte” a győztes gólt a balatoni legénység. Ez lett a jutalma kez­deményezőkészségének a túlontúl is óvatos taktikát választó Celldömölkkel szemben. Grósz tíz méterrel kapu mellé szálló lövésé­nél (37. perc) nem volt veszélyesebb hazai ak­ció, eladdig persze a vendégek is csak úgy tud­tak helyzetbe kerülni, hogy Dubraviczky bíró felülbírálta lest lengető segítőjét, így érhettek el a kapuig a celldömölkiek, ahol azonban végül Fodor közelről fölé lőtt. A siófoki oldalon Grósz a 43. percben végre a kaput is eltalálta, Szép azonban nevéhez illőn védett. Téves bírói ítéltek sora borzolta a nagyérde­mű siófoki érzelmű részének idegeit a szünet után; előbb Gajda szájon vágta Lászkát, majd Montvait fölborították a tizenhatoson belül, ám a síp mindkét esetben néma maradt. Egyéb látványosság nem lévén azon is csodálkozott a publikum, hogy Pintér Attila, a vendégek tré­nere mindkét csatárát öltözőbe küldte. Ez meg is határozta a taktikájukat, céljukat. Behúzód­tak, miközben a Siófok egyre nagyobb lendü­lettel és elszántsággal támadott. Akcióikban rengeteg volt a hiba, ám még így is „érett a gól­juk”. A 70. percben Szabó Csaba közeli lövésé­nek Szép kapus az útját állta. Nyolc perc múl­va Schultz lövésénél emelkedtek a karok a lelá­tón, de labda elakadt egy kapu közeli védőben. A 80. percben azonban már nem volt mentség: Keresztes lerántásáért büntetőt fújt Dubraviczky, Kovács Péter pedig félmagasan a kapu bal oldalába lőtt (1-0). Öt perccel koráb­ban cserélt cipőt Kovács, mondogatták akkor többen is, hogy talán a góllövő csukáját húzta föl. így játszottak Siófok, 1000 néző, V: Dubraviczky (Kiss Gy., Nagy I.) Siófok FC: Csemyánszki - Baranyai, Hosnyánszki, László - Grósz, Lászka, Kovács P, Schultz, Keresztes - Szabó Cs., Montvai. Edző: Mucha József. Celldömölk: Szép - Puglits, Csákvári, Hor­váth L. - Somorjai, Hegyi, Cseke, Sípos, Hudák - Fodor, Gajda. Edző: Pintér Attila. Csere: Csákvári helyett Marius a 15., Fodor helyett Germán a 46., Gajda helyett Tóbiás az 59., Montvai helyett Lipcsei M. a 72., Keresztes helyett Fogarasi a 85., Lászka helyett Puglits a 90. percben. Sárga lap: Marius a 16., Horváth L. a 80. percben. Gólszerző: Kovács P. (11-esből) a 80. percben. Jók: Grósz, Lászka, Keresztes, illetve Puglits, Sípos. Mucha József: - Dicséret illeti játékosaimat, mert rangadót nyerni mindig értékes. Igaz, hogy nem játszottunk látványosan, de ezúttal a nagy tét miatt taktikánkban a célszerűség do­minált, hiszen nagyon fontos volt számunkra a győzelem. Pintér Attila: - Nem. azt játszottuk, amit va­lójában tudunk. Sokan gyengén futballoztak, a helyzeteinket pedig kihagytuk. Az amúgy dön- tetlen-szagú meccset egy csapatomnál is gyen­gébb teljesítményt nyújtó egyén döntötte vé­gül el. Fónai Imre A labdarúgó NB Ill-ban: Dombóvári FC-Barcs SC 2-0 _________INGATLAN_________ SI ÓFOKI kis lakás eladó Tel.: 30/293-3546. *55296* S MARCALIBAN 2 szoba, étkezős, fszt-i lakás azonnali beköltözéssel eladó. 06-30/252- 2527, 85/314-181. *55310* ÁLLÁST KÍNÁL FIATAL FESTŐT építőipari cég keres, jó kereseti lehetőséggel, Kaposváron vagy közvetlen környékén.Tel.: 06- 30/957-7353. *55302* A Somogy Megyei TIT Siófoki Irodája tisztelettel meghívja Önt „Az informatika jelentősége a XXI. század elején" című előadására. Előadó: Molnár Gyula a Magyar Országgyűlés Informatikai és Távközlési Bizottságának alelnöke. Időpont: 2001. november 5., hétfő 17.00 óra. Helyszín: Dél-Balatoni Kulturális Központ - kamaraterme (Siófok, Fő tér 2.) A belépés díjtalan! Vén t£*Cóz fölöző xhr Kaposvár, Honvéd u., Damjanich u. sarok . V>v (üvegkupola) • Telefon: 62/313-006 November 4., vasárnap: Murphy's ebédje! ír hétvége meglepetésekkel! FEHÉRHÁZ ÉTTEREM Kaposvár, Arany J. u. 97. 82/511-525, 20/9356-989 Nyitva: h-szo 12-22 óráig | Rendezvények 120 főig. SZOLGÁLTATÁS SZUPER CSERÉPÁR Leier natúr hódfarkú -15%, natúr körszeletvá- gású -12%, tatai piros körszeletvágású 6 rak­laptól, ingyenes házhoz szállítás, 1600 Ft/m2, Molnár és Társa Kft Balatonlelle, 85/354-528.-55264* CSORNAI-CSABAI vevőszolgálattól. Keringő piros cserép -40%, hódfarkú -10%. Ne utazzon megyén kívül, in­gyenes házhoz szállítás. Tel.: 85/354-528. Molnár és Társa Kft. Balatonlelle, Rákóczi u. 204.8-16.30-ig. •55265* ALBÉRLETET KERES E ALBÉRLETET keresünk B.fenyvestől-B.lel- léig, egész évre. 06-20/428-3130. *54848* FÉRFI RÖPLABDA INTERLIGA Légiósok nélkül Ma délután 17 órakor a szlovák fővárosban a VKP Bratislava otthonában zár­ja az Interliga csoportmér­kőzéseit a Kométa- Kaposvár férfi röplabda­csapata. Meglehetősen szűkre szabott kaposvári küldöttség kel ma reggel útnak Szlovákia főváro­sába, Pozsonyba. A három külföldi légiós játékos mellett a válogatott Gelencsér Balázs is hiányozni fog, így a tehetsé­ges fiatalok kapnák bizonyítá­si, esetleg csapatba kerülési lehetőséget a mai pozsonyi ta­lálkozón.- A rutinos Gelencsér Balázs sajnos hetekre kidőlt a sorból, s úgy döntöttünk, hogy a há­rom légiósunk is - az orosz dr. Szergej Szajfulin mellett a kí­nai Wang Csi és a kubai Jose Alvarez Cutino - kihagyja a szlovák fellépést. Nehéz mér­kőzések vannak mögöttünk; hadd pihenjenek és regenerá­lódjanak egy kicsit a kulcsjáté­kosaink, hiszen a számunkra a bajnokság a legfontosabb. Egyébként is úgy vágtunk neki az Interligának, hogy a fiatal játékosaink kapjanak lehetősé­get.- Ezek szerint nincs túl nagy jelentősége a mai pozsonyi der­binek.- Éppen ellenkezőleg; miu­tán az Interliga végül hat csa­patosra szűkült, így mindkét csoportból az első és a máso­dik helyezett együttes lesz tag­ja a Bécsben rendezendő né­gyes döntőnek. A mi csopor­tunkból az osztrák Vienna Hotvolleys-nek már biztos a helye a fináléban. Hogy mö­götte melyik gárda lesz a má­sodik, az ezen a találkozón dől el. Bár több kulcsjátékosunk nélkül lépünk pályára, még­sem adjuk fel a meccset; sze­retnénk győztesen hazatérni Pozsonyból.- Kik alkotják majd a kezdő­csapatot?- Az ifjabb Laszczik Iván, Dávid Zoltán, Bozó Balázs, Grózer György, Geiger András, Bánhegyi István alkotta hatos­fogat kezd majd. A liberó sze­repkörét Zarka Péter kapja, az egyetlen cserénk pedig éppen azért Kovács Balázs lesz, mert ő bármelyik poszton bevethe­tő. Fenyő Veretlen a Toyota Karg Autó TKK-Toyota-Meló-Diák SzISK 77-121 (21-24, 22 A harmadik forduló mérkő­zéseit játszották tegnap az Opel-Fag kupa 2002 So­mogy megyei férfi kosárlab­da-bajnokságban. A Fundamenta „A” csoport­ban győzelme után tovább őrzi veretlenségét a Toyota- Meló-Diák SzISK csapata. Kaposvár, Eötvös Loránd Mű­szaki Középiskola. Vezette: Zsigmond, Gémesi. Karg-Autó TKK: Dross Z. (-), 32, 22-19,12-36) Zsideg (15/3), Monok (20/3), Varga Gy. (8), SótonyiS. (21/3). Csere: Jüngling (8/6), Finley (5/3). Edző: Monok Tibor. Toyota-Meló-Diák SzISK: Sza­bó T. (32/24), Magyarfi (23/9), Heffer (22/9), Kovács N. (15/3), Eltuhámi (8). Csere: Hász (9/3), Déri (4), Szabó A. (4), Szabó D. (4). Edző: Kovács Nán­dor. Kipontozódott: Sótonyi S., il­letve Szabó T. (mindkettő a 30. percben). Kun Balaton-Roll Árnyékolástechnika ^ > Siófok, Marosi út 2. H mjÚJJ Tel.: 84/313-395, 30/939-2269 Redőnyök, biztonsági alumínium redőnyök, egyéb árnyékolók széles flHHBk ZÖLDFOK választéka. Becker redőnymotorok és vezérlések beépítése akár utólagosan is. Zöldfok Díszfaiskola a További Becker viszonteladó TeSCOPlál Somogybán: R pont Árnyékolástechnika gyümölcsfa akció Kaposvár, Damjanich u. 4. CQA Erf­Tel.: 82/411-000 ,55360|| * ** ^----------VASÁRNAPI-------------wwwffi Az Axel Springer Ma­So mogyi Hírlap Bil zető igazgató. Főszer­kesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség és kiadó- hivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. Előfizetési díj: 2001 július 1-jétől 1 hónapra 290 forint. Megvásá­rolható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: Faludy Miklós. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1419-0176