Somogyi Hírlap, 2001. szeptember (12. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-24 / 223. szám

2001. Szeptember 24., Hétfő S P O R T M A G A Z I N 11. OLDAL Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Biztos segesdi diadal Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Északi csoport Segesd SE-Csurgói TC 4-2 (3-0) Segesd, 200 néző. V.: Szilvás J. Segesd SE: Patak - Pintér T., Hor­váth, Kiss, Utasi, Vékony (Tóth), Minor (Csepregi), Kuzma, Andricz, Kulcsár K. (Kocsis), Pintér B. Edző: Pintér János. Csurgói TC: Kollár - Boros, Már­kus, Harcz, Csortos, Bedő, Cseh, Gether, Külsőn, Csonka L, Beke. Edző: Deme Imre. A segesdi együttes feledtetve az utóbbi hetek gyengébb játékát, ma­gabiztos háromgólos előnyt szer­zett az első félidőben a kissé megil- letődött vendégek ellen. A második játékrészben szépítettek a vendé­gek, de a hazaiak győzelme nem forgott veszélyben. Gólszerzők: Kul­csár K. 2, Andricz, Minor, illetve Kütsön, Kovács G. Jók: Az egész ha­zai csapat kiemelkedő teljesítményt nyújtott, illetve Kollár, Gether, Kütsön, Beke. Az ifjúsági mérkőzésen: Segesd SE-Csuigói TC 3-2 PINTÉR TIBOR Balatonkeresztúr-Balatonmária- fündő KSE-Petőfi SE Fonyód 0-0 Balatonkeresztúr, 350 néző. V.: Král. Megyei I. osztály színvonalát meghaladó szomszédvári rangadót láthatott a közönség. A találkozó igazságos döntetlennel zárult. Jók: Mészáros, Pemecz, Folti A., Somogyi Zs„ illetve Horváth Cs., Csányi. Az ifjúsági mérkőzésem Balcáonkereskúr-Balatonmária­fiindő KSE-Petőfi SE Fonyód 1 -1 SZABÓ ZOLTÁN Buzsák KSE­Öreglaki MEDOSZ SE 1-1 (1-0) Buzsák, 200 néző. V.: Juhász J. Ideges, kapkodó játék jellemezte az egész mérkőzést. Csak egy ön­góllal tudott egyenlíteni a vendég­csapat. Gólszerzők: Pasztusics, Ágoston V. (öngól). Jók: Egyik csa­patban sem akadt kiemelkedő telje­sítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Buzsák KSE­Öreglaki MEDOSZ SE 0-3 KESZTYŰS IMRE Kaposfői SE­Zamárdi Petőfi SE 3-1 (1-1) Kaposfő, 100 néző. V.: Pecsét T. Jó és fegyelmezett játékkal a ha­zaiak meglepték a vendégeket. A gyors gól elérte célját és a Zamárdi csak 11-esből tudott szépíteni. Gól­szerzők: Kiss, Tóth, Kádár, Vitten- berger (11-esből). Jók: Kádár, Kiss, Tóth, illetve Kántor, Szigetvári. Az ifjúsági mérkőzésen Kaposfői SE­Zamárdi Petőfi SE 9-2 ÁBEL MELINDA Tabi VSC-Somogyvár KSE 1-0 (0-0) Tab, 250 néző. V.: dr. Borbély Cs. Jó iramú mérkőzésen a hamar tíz főre fogyatkozott vendégek ellen a fiatal hazai csapat lelkes játékkal, akár nagyobb arányban is győzhe­tett volna. Gólszerzők: Györki. Kiál­lítás: Dergecz (Somogyvár) a 34. percben utolsó emberként szabály­talankodott. Jók: Györki, Bocs, Ka­locsa, Szukován, Szigeti, illetve Csizmadia, Fazekas, Zsohár. Az ifjúság mérkőzésen: Tabi VSC-Somogyvár KSE 2-3 PRETZ JÁNOS Lábodi MEDOSZ SE- Felsőmocsolád SE 2-2 (1-1) Lábod, 150 néző. V.: Barna J. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen nagy küzdelemben igazságos döntetlen született. Gólszerzők: Pintér 2, illetve Fo­dor, Rofrics. Jók: Jancsik, Pintér, Kálózi, illetve* Rofrics, Segesdi, Glatz. Az ifjúsági mérkőzésen: Lábodi Medosz SE- Felsőmocsolád SE 1-1 PAPP LÁSZLÓ Balatonföldvári SE- Andocs Jeans-Tex SE 0-9 (0-2) Balatonföldvár, 100 néző. V.: Ferencz N. Az első félidőben két gyors kont­ra megnyugtató vendégvezetést eredményezett, majd a második fél­idő elején kapott két találat padlóra küldte a hazaiakat. Gólszerzők: Fo- nyódi 2, Kovács 2, Balassa, Böhm, Darázs, Hadaró, Fülöp. Jók: A hazai csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve az egész csapat kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonföldvári SE- Andocs Jeans-Tex SE 0-4 SZILÁGYI CSABA Lengyeltóti VSE Vill-Master- Satelit FC-Somogytarnóca 2-0 (0-0) Lengyeltóti, 150 néző. V.: Kovács F. Két jól felkészített csapat játszott a végig szemerkélő esőben. Az első félidő enyhe hazai mezőnyfölényt hozott, míg a másodikban döntő fö­lényben játszott a Lengyeltóti. Gól­szerzők: Lovas, Bertus. Kiállítás: So­mogyi Z. (Lengyeltótí) az 57. perc­ben törlesztésért, illetve Antal G. (Somogytamóca) a 43. percben le­köpte ellenfelét. Jók: Kiss, Sípos, Hosszú, Smida, illetve Márkus. Az ifjúsági mérkőzésem Lengyeltóti Vill-Master- Satélit FC-Somogytamóca 4-2 SÍPOS FERENC A bajnokság állása: 1. Zamárdi 7 6­1 16-8 18 2. Fonyód 6 5 1­11-14 16 3. Buzsák 7 4 2 1 14-5 14 4. Kaposfő 7 4 2 1 20-13 14 5. Segesd 7 4­3 15-11 12 6. Balatonkeresztúr 7 3 1 3 13-8 10 7. Andocs Jeans-Tex 7 3 1 3 13-10 10 8. Csurgó 7 3 1 3 9-13 10 9. Somogyvár 6 3­3 13-11 9 10. Satelit FC 7 2 2 3 10-10 8 11. Öreglaki Medosz 7 2 2 3 14-18 8 12. Tab 7 2 1 4 7-9 7 13. Lábodi Medosz 7 2­5 10-13 7 14 Lengyeltóti 7 2 1 4 11-15 7 15. Felsőmocsolád 7 1 2 4 11-18 5 16. Balatonföldvár 7­1 6 6-24 1 Balatoni Vasas-Orci 4-2 (2-0) Balatonkiliti, 120 néző V.: Hegyi A. Balatoni Vasas: Németh A. - Pápai, Kanyó, Németh N. (Győrfi), Turcsányi, Tímár, Ba­kos (Pálmai), Homola (Tóth T.), Németh G., Molnár (Németh L.), Kovács. Edző: Balassa Ferenc. Őrei: Holló (Horváth A.) - Győ­ri, Kelemen, Horváth, Molnár, Konczer, Téglás, Gáspár, Kampf, Pető, Glós. Edző: Szován János. Sáros, vizes talajon 2-0-ás ve­zetés birtokában kicsit kiengedett a hazai csapat, de ezen a mérkő­zésen egyértelműen jobb volt a Balatoni Vasas. Gólszerzők: Né­meth G. 2, Bakos, Tóth T., illetve Kelemen, Kampf. Jók: Pápai, Né­meth G., Bakos, illetve Holló. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatoni Vasas-Orci 6-2 IFJ. SZENTGYÖRGYI GÉZA Toponár-Kaposújlak 3-1 (2-0) Toponár, 500 néző. V.: Balogh M. Gólszerzők: Pál, Oláh, Her- mann (11-esből), illetve Nagy N. (11-esből). Jók: Galambos, Itvás, Király, Hermann, illetve Troli, Fa­zekas, Nagy N. Az ifjúsági mérkőzésen: Toponár-Kaposújlak 1-1 BRUNCFIK FERENC Balatonszemes- Karád Jeans-Tex 1-1 (1-0) Balatonszemes, 150 néző. V.: Horváth I. Gólszerzők: Stefcsik, illetve Ko­máromi. Jók: Király Ruppert, Ko­Kadarkút-Szulok 3-2 (1-1) Kadarkút, 100 néző. V.: Kerekes P. Kadarkút: Csima - Révész, Parrag (Lukács), Lőrincz E., Lőrincz P, Rácz, Nagy, Gimesi (Vajda), Lázár, Fodor, Göbölös (László). Edző: Rácz József. Szülök: Németh - Patkó, Gömöri, Balogh, Tóth, Németh Cs., Orsós, Korán, Kovács, Gazda, Szóvári. Edző: Szilágyi János. A hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Gól­szerzők: Lőrincz P., Nagy, Révész, illetve Szóvári, Orsós. Jók: Révész, Lőrincz P„ Rácz, Nagy, Fodor, illet­ve Németh, Szóvári, Orsós. Az ifjúsági mérkőzésen: Kadarkút-Szulok 3-0 NAGY LÁSZLÓ Böhönye-Tapsony 4-0 (2-0) Böhönye, 250 néző. V.: Zarka Z. Gólszerzők: Ernyes 2, Zarka, Horváth N. Jók: Varga, Böröcz, Ernyes, illetve Győző, Faggyas. Az ifjúsági mérkőzésen: Böhönye-Tapsony 3-2 KOVÁCS JÓZSEF Csököly-Kutas 1-1 (0-1) Csököly, 50 néző. V.: Papp J. Gólszerzők: Orsós, illetve Or­sós I. Jók: Az egész hazai csapat kiemelkedő teljesítményt nyúj­tott, illetve Sukalacz, Hrankai. Az ifjúsági mérkőzésen: Csököly-Kutas 0-0 MLINORICS JÁNOS máromi , illetve Inotai, Fábián. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszemes- Karád Jeans-Tex 4-0 KÉTSZERI ISTVÁN Ságvár-Mezőcsokonya 3-1 (2-0) Ságvár, 80 néző. V.: Harangozó G. Gólszerzők: Feri, Horváth L., Gitt, illetve Tóth. Jók: Horváth Gy., Horváth L., Tóth, Hegedűs, illetve a vendég csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Ságvár-Mezőcsokonya 1-3 BALASSA FERENC Balatonszentgyörgy-Kereki 9-1 (2-0) Balatonszentgyörgy, 100 néző. V.: dr. Barkóczi G. Gólszerzők: Páli 3, Cziráki 2, Viszi, Fejérvári, Simon, Hegyi (öngól), illetve Belkes. Kiállítás: Andok (Kereki) az 59. percben a játékvezető megsértéséért, Király 1. a 76. percben utánrúgásért, Csulik a 81. percben szándékos kezezésért. Jók: Cziráki, Gyapjas, Páli, illetve az ellenfél csapatában nem akadt kiemelkedő teljesít­mény. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszentgyörgy-Kereki 12-0 KÉTSZERI ISTVÁN Balatonszárszó-Látrány 6-0 (4-0) Balatonszárszó, 150 néző. V.: Joó A. Gólszerzők: Sarang S„ Balogh P. 2, Pintér T., Brunner, Jáger. Jók: Fehér G., Sarang S„ Balogh P, illetve Parti, Brunner, Kóródi. Inke-Kaposszerdahely 1-4 (1-0) Inke, 250 néző. V.: Kalangya J. Gólszerzők: Németh, illetve Czonev 3, Burucz. Kiállítás: Tóth G. (Inke) a 68. percben. Jók: Né­meth, Tóth G., illetve Burucz. Az ifjúsági mérkőzésen: Inke-Kaposszerdahely 1-3 BERKES TIBOR Nagybajom-Kaposmérő 1-1 (1-0) Nagybajom, 300 néző. V.: Hosszú A. Gólszerzők: Récsei, illetve Barton. Kiállítás: Pósfai a 70. percben a játékvezető megsérté­séért. Jók: György D., Récsei L., illetve Keserű, Simon, Major, Vida A., Bartol, Harangozó, Link, Hortobágyi. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagybajom-Kaposmérő 4-4 VASVÁRI JÁNOS Somogyudvarhely-Sántos 1-4 (1-2) Somogyudvarhely, 100 néző. V.: Nárai I. Gólszerzők: Káplár (11-esből), illetve Richter 2, Valletta 2. Jók: A hazai csapatban nem akadt ki­emelkedő teljesítmény, illetve Richter, Valletta. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyudvarhely-Sántos 3-3 VASS ZSOLT Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszárszó-Látrány 9-0 SARANG SÁNDOR Taszár-Kéthely 2-3 (1-1) Taszár, 50 néző. V.: Nagy B. Gólszerzők: Stikrád 2, illetve Fekete, Nagy, Balaskó. Jók: Ten­gely, Stikrád, illetve Mikula, Ber­kes, Fekete, Nagy. Az ifjúsági mérkőzésen: Taszár-Kéthely 8-0 MANUSICS ANTAL Balatonboglár-Hetes 4-0 (1-0) Balatonboglár, 200 néző. V.: Ne­mes N. Gólszerzők: Molnár 2, Fenusz, Mészáros. Kiállítás: Balázs (He­tes) a 42. percben utánrúgásért. Jók: Molnár, Fenusz, illetve Hor­váth, Visnyei. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonboglár-Hetes 10-0 PINTÉR ISTVÁN A bajnokság állása: 1. Balatonboglár 7 7­­37-1 21 2. Balatonszentgyörgy 7 5­2 34-11 15 3. Kaposújlak 7 5­2 28-11 15 4. Balatonszárszó 7 4 2 1 16-9 14 5. Toponár 7 4 1 2 18-11 13 6. Hetes 7 4 1 2 18-13 13 7 Kéthely 7 3 2 2 14-12 11 8. Karád 7 3 1 3 20-26 10 9. Balatoni Vasas 7 2 3 2 9-12 9 10. Ságvár 7 2 1 4 13-18 7 11. Taszár 7 2 1 4 11-19 7 12. Balatonszemes 7 2 1 4 12-26 7 13. Mezőcsokonya 6 2­4 12-16 6 14. Kereki 7 2­5 10-29 6 15. Őrei 6 1­5 9-25 3 16. Látrány 7­1 6 10-32 1 Tarany-Csokonyavisonta 5-2 (0-2) Tarany, 100 néző. V.: Kriszbaum J. Gólszerzők: Kurucz, Egri, Gerlecz B„ Király 2, illetve Tóth, Felső. Jók: Az egész hazai csapat kiemelkedő teljesítményt nyúj­tott, illetve Tóth. Az ifjúsági mérkőzésen: Tarany-Csokonyavisonta 15-0 TINUSZ JÁNOS Lakócsa-Somogysárd 2-4 (1-1) Lakócsa, 80 néző. V.: Golubics Z. Gólszerzők: Zsárácz, Tóth (11- esből), illetve Szabó 2, Farkas, Hódos. Jók: Bodor, Koszér, illetve Vancsura, Szabó, Hódos. Az ifjúsági mérkőzésen: Lakócsa-Somogysárd 3-3 DARABOS GYÖRGY A bajnokság állása: 1. Nagybajom 7 5 2­28-9 17 2. Somogysárd 7 4 2 1 18-10 14 3. Kaposszerdahely 7 4 1 2 18-7 13 4. Böhönye 7 4 1 2 14-9 13 5. Inke 7 3 3 1 11-19 12 6. Kaposmérő 7 3 2 2 15-10 11 7. Kadarkút 7 3 2 2 13-9 11 8. Tarany 7 2 3 2 14-11 9 9. Somogyudvarhely 7 2 3 2 10-7 9 10. Sántos 7 3­4 21-20 9 11. Csokonyavisonta 7 2 3 2 13-20 9 12. Tapsony 7 1 4 2 11-15 7 13. Kutas 7 2 1 4 7-17 7 14. Lakócsa 7 2­5 11-15 6 15. Szülök 7 1 1 5 18-21 4 16. Csököly 7­1 6 10-43 1 Labdarugó *ö III Eredmények: Nagyatád FC- FC Keszthely 6-1 (4-0) Nagyatád, 500 néző. V.: Tamás (Kreskai, Berki). Nagyatád FC: Poór - Prucsi, Papp Z., Brezovszky, Pék - Gyaraki (Savanyú az 55. perc­ben), Szigeti, Pókos, Kovács Sz. (Szabó a 46. percben) - Papp Á. (Prukner a 70. percben), Pammer. Edző: Horváth Lajos. FC Keszthely: Vincze - Berta, Panghy, Keveházi, Nikischer (Gaál a 70. percben) - Sípos, Tö­rök (Húsz a 25. percben), Kocor, Orbán (Kovács a 30. percben) - Pintér L, Pintér T. Edző: Galántai Tibor. A szenzációsan kezdő nagy­atádi együttes röpke 25 perc alatt eldöntötte a találkozó sorsát. Gólszerzők: Pammer 2 (a 4. percben 5 méteres lövésből és a 87 percben 18 méteres emelés­ből), Papp Á. (a 9. percben 17 méteres lövésből), Kovács Sz. (a 15. percben 4 méteres gurítás- ból), Gyaraki (a 25. percben 18 méteres lövésből), Brezovszky (a 65. percben 8 méteres fejes­ből), illetve Sípos (a 70. percben 14 méteres lövésből). Jók: Szigeti, Gyaraki, Pókos, Pammer, illetve Sípos, Panghy. KERESZTHEGYI ISTVÁN Harkány-Barcs FC 1-0 (1-0) Harkány, 100 néző. V.: Tóth L. (Bányai, Csizmadia). Harkány SE: Herczog - Szabó, Király, Gellén, Czleininger - Vida, Hancsicsák, Nagy, Mául (Schweiszguth a 75. percben) - Makai (Tóth a 85. percben), Far­kas (Hrustanovics a 87. perc­ben). Edző: Óber Béla Barcs FC: Ádám - Matus, Pancsó, Radovics, Kolesánszky - Koleszár, Varga (Virth a 70. perc­ben), Dani, Cservölgyi Sz. - Krisz­tián, Cservölgyi R. (Horváth a 78. percben). Edző: Mészáros Ferenc. A vendég barcsiak hiába tá­madták végig a mérkőzést, pont nélkül maradtak Harkányban. Gólszerző: Farkas (az 5. perc­ben 12 méteres lövésből). Jók: Herczog, Szabó, Király, Farkas, illetve Matus, Pancsó, Radovics. huszár jenö További eredmények: Dombó­vári FC-Lenti TE 2-0; UFC Szekszárd-KSE Decs 3-1; Paksi SE-Beremendi Építők SK 2-1; Letenye SE-Szentlőrinc FC 2-2; Bólyi SE-Mohácsi TE 0-0. ■ A bajnokság állása: 1. Szekszárd 7 6 1­15-2 19 2. Szentlőrinc 7 4 3­19-4 15 3. Nagyatád FC 7 4 3­20-7 15 4. Letenye 7 4 2 1 11-8 14 5. Bóly 7 3 3 1 17-12 12 6. Harkány SK 7 2 5­10-8 11 7. Paks 7 3 1 3 11-14 10 8. Dombóvár 7 2 3 2 15-9 9 9. KSE Decs 7 2 3 2 10-17 9 10. Keszthely 7 2 1 4 8-14 7 11. Mohács 7 1 2 4 6-16 5 12. Beremend 7­3 4 6-12 3 13. Barcs 7­2 5 4-13 2 14. Lenti TE 7­- : 7 5-19 0 Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Déli csoport Teke szuperliga és NB III Labdarúgó NB II - Hummel-csoport Pápai Elmax Vasas-Közutasok Kaposvári TK 7:1 (5437:5428) Javuló játéka ellenére is sima ve­reséget szenvedett a Közutasok KTK gárdája, a bajnokságban ed­dig szászázalékos teljesít­ménnyel az élen álló Pápai Elmax Vasas otthonában. A hazaiak egyetlen kivételtől eltekintve túl­dobták a kilencszáz fás határt, míg a vendég somogyiaknál ez csak a hétről hétre jó teljesít­ményt nyújtó Bíró Ervinnek sike­rült. Rajta kívül ifj. Horváth Lász­ló volt végig versenyben és csak a balszerencsés utolsó gurításának köszönhetően maradt le a pont­szerzésről. Egy hét múlva itthon javíthatnak a kaposváriak a Pécsi TSE ellen. Eredmények: Szabó (902)-ifj. Horváth (899) Nagy L. (908)-Lapat (864) Papp (845)-Miklós (836) Váradi (903)-Kiss T. (863) Horváth J. (9051-Horváth L. (873) Az ifjúsági mérkőzésen: Pápai Elmax Vasas-Közuta­sok Kaposvári TK 3:1 (1698:1657) A legjobb ha­zai dobók: Ma­gyar (865), Domor (792). SCHLEINING ENDRE Teke NB III Kaposvári Pince TK L­Kaposvári Pince TK II. 5:3 (2316:2289) Pontszerzők: Magyar (410 fa), Korili (404 fa), Tóth (387 fa), il­letve Cseresznyés (406 fa), Győrfi (395 fa), Pete (384 fa). Kaposvári Teke Klub- Kaposvári Fáklya 3:5 (2496:2510) Pontszerzők: Tihanyi (448 fa), Páll (444 fa), Oláh (433 fa), illet­ve Kalocsa (451 fa), Bodor (445 fa). Domoszlai (425 fa). ■ Eredmények: Komlói Bányász-Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki 1-2 (0-1) Komló, 200 néző. V.: Török (Gál, Tamássy). Komlói Bányász: Bemhárdi - Geisz, Augustin, Fodor, Müller - Schuszter, Dömény, Méhn, Nagy J. - Istókovics, Mang. Megbízott edző: Bien József. Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Kiss F., Meksz, Károlyi, Kadarkúti - Dede, Miskovics, Bruncvig, Neubauer - Király, Csíkvár. Edző: Hanusz János. Csere: Mang helyett Bori a 43. percben, Dömény helyett Nagy A. a 71. percben, Miskovics helyett Pintér a 75. percben, Dede helyett Nógrádi a 80. percben, Csíkvár helyett Lajtos a 88. percben. Az élénk iramú, kemény össze­csapásokkal tarkított mérkőzésen az okosabban és taktikusabb? ját­szó újonc Kaposvölgye VSC első győzelmét aratta idegenben a nagy múltú Komlói Bányász otthonában. Gólszerzők: Bori (a 75. percben 5 méteres gurításból), illetve Ki­rály (a 34. percben 4 méteres passzból), Bruncvig (az 57. perc­ben 8 méteres lövésből). Jók: Schuszter, Müller, Augus­tin, illetve Meksz, Károlyi, Kadar­kúti, Neubauer, Bruncvig, Király. Bien József: - Hetven percig aludtunk, húsz perc pedig kevés volt a sikerhez. Hanusz János: - Egy hete azt nyilatkoztam, hogy mindent kezdhetünk elölről. Úgy tűnik, el­kezdtük. .. CSUPOR GYULA Balatonfüred-Balatonlelle 0-0 Balatonfüred, 400 néző. V.: Nyekita (Kispál, Szabó J. II.). Balatonfüred SC: Németh - Lukács, Karsai T., Kamondi, Karsai P. - Szalai, Szabó, Pavelka, Győrfi - Vas, Szűcs. Edző: Steieúein Ist' ín. Balatonlelle SE: Gyenes - Ta­más, Kenéz, Buzsáki, Gosztonyi - Bakó, Kolovics, Himics, Hosszú - Silimon, Sylla. Edző: Kenéz István. Csere: Szabó helyett Heilvalter a 60. percben, Bakó helyett Ta­kács a 67. percben, Kamondi he­lyett Szarka a 69. percben, Tamás helyett Hajmási a 72. percben, Sylla helyett Horváth T. a 82. percben, Győrfi helyett Koppány a 82. perben. Kiállítva: Buzsáki (a 85. perc­ben). A Balaton-parti rangadón a já­tékvezetők voltak a főszereplők, akik ítéleteikkel rendre a vendég lelleieket sújtották. A játék képe alapján a Balatonlelle SE csapata közelebb állt a győzelemhez. Jók: Karsai, Szalai, Szűcs, illet­ve Gyenes, Kenéz, Sylla. Steierlein István: - Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Kenéz István: - Ezen a mérkő­zésen három emberrel többen voltak a hazaiak. Apró szépséghi­ba, hogy ^játékvezetők bizonyul­tak a leggyengébb láncszemnek... K. I. További eredmények: Bodajk-Ajka SE 0-0 MTE-Motim-Pécsi VSK 1-2 Tatai HAC-Sárvár FC 1-0 Veszprém LC- Petőházi SE 2-2 A Bonyhád FC csapata szabad- napos volt. ________________■ A bajnokság állása: 1. Balatonlelle 7 3 3 1 10-5 12 2. Tatai HAC 6 3 3­10-6 12 3. Bodajk 6 3 2 1 12-4 11 4. Petőháza 7 3 2 2 9-6 11 5. MTE Motim 6 3 1 2 11-9 10 6. Kaposvölgye VSC 7 3 1 3 5-8 10 7. Sárvár 7 2 3 2 7-8 9 8. PVSK 7 2 3 2 7-9 9 9. Veszprém 6 2 2 2 7-6 8 10. Komlói Bányász 6 2 1 3 4-7 7 11. Bonyhád SE 6 1 2 3 4-7 5 12. Balatonfüred SC 6­4 2 3-9 4 13. Ajka SE 7­3 4 6-11 3