Somogyi Hírlap, 2001. szeptember (12. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-17 / 217. szám

2001. Szeptember 17., Hétfő Sportmagazin Labdarúgó nb i - b-csoport Siófok FC-Hévíz 3-0 (1-0) Siófok Augusztus 11-e óta először győzött a Siófok FC NB I „B” csoportos labdarúgócsapata; szombaton este közepes telje­sítmény is elég volt a Hévíz elleni magabiztos, hazai győ­zelemhez. Szombaton este roppant kevesen voltak kíváncsiak arra, hogy négy egymást követő vereség után va­jon véget ér-e a siófold hullám­völgy? A maroknyi szurkolótábor előtt játszott találkozón a szitáló esőben a hazai legény­ség lényegesen aktí­vabb volt eljenfelénél. Ez persze nem volt meglepő, hiszen szá­mukra - és gyanítható­an Mucha József edző számára is - létfontos­ságú volt a Hévíz elleni 90 perc. A gyors vezető gól után aztán vissza­vették a tempót Schultzék, s a közönség kiegyen­lített mezőnyjáték láttán unat­kozhatott. Már ekkor is feltűnő volt, 2-0 után pedig még inkább, hogy a vendég hévíziek semmi veszélyt nem jelentettek Bíró Im­re kapujára. Reménykedésért persze nem mentek a szomszéd­ba: egy alkalommal úgy arcon rúgta az egyik vendégvédő Szabó Csabát, hogy a hazai támadó szá­ját a kórházban kellett összevarr­ni. A második félidő siófoki góllal indult, s ezután is csak a hazai alakulat vezetett szórványos, ve­szélyes akciókat. A Hévíz első - és egyben utolsó - helyzete a 70. percben maradt ki; Győri 10 mé­terről bombázott a jobb pipa fölé. Aztán csattanóként a végén egy újabb siófoki találat jött, amely az edző jó cseréjét igazolta, hi­szen Fogarasi előbb gólpasszt adott, aztán maga talált a kapu­ba. Egyáltalán nem játszott pará­désan szombaton este a siófoki együttes, de a lényeg most nem is ez volt, hanem a győzelem. Küz­döttek, hajtottak a játékosok, s ezúttal ez tökéletesen elegendő volt egy magabiztos, s remélhető­en önbizalom-növelő győzelem­hez. A támadók ezúttal frissebbek voltak, s a védelem is stabilabban állt a lábán, mint az elmúlt né­hány hétben. Ez persze csak kiin­dulási alapot jelenthet; az előre­lépéshez a következő hetekben több kell, hiszen nem feledhető, hogy a Hévíz szombaton este meglehetősen „kellemes partner­nek” bizonyult ahhoz, hogy a Siófok elkezdjen kikecmeregni a „gödörből”... így játszottak Siófok, 200 néző. V.: Makai (Ko­vács P„ Egedy). Siófok FC: Bíró - Baranyai, Hosnyánszki, Boda - Póling, Grósz, Schultz, László - Lászka - Szabó Cs., Montvai. Edző: Mucha József. Hévíz: Kuczkó - Rehák, Lázár, Zugor - Stieber - Győri, Czafit, Kutasi, Kónya - Kiss T., Szőke. Edző: Pusztai László. Csere: Kónya helyett Fonnyadt a 31. percben, Rehák helyett Cupik a 35. percben, Szabó Cs. helyett Fogarasi a 43. percben, Montvai he­lyett Dulics a 77. perc­ben, Schultz helyett Petrók a 90. percben, Kiss T. helyett Búza a 63. percben. Sárga lap: Rehák a 15. percben, Grósz a 45. percben, Schultz az 53. percben, Búza a 90. percben. A gólok története: 12. perc: Montvai erőszakosan húzott el a bal oldalon, a beadá­sát László középről, 16 méterről még a jobb kapufára lőtte, a ki­pattanót azonban Lászka 11 mé­terről a bal alsó sarokba vágta (1-0). 48. perc: Gyors hazai akció végén Fogarasi a balösszekötő helyén futó Montvai elé passzolt, aki egy higgadt csel után 11 mé­terről a bal alsó sarokba passzolt (2-0). 89. perc: Fogarasi ugrott meg a jobbösszekötő helyén, s 12 méterről a kifutó hálóőr mellett a kapu közepébe lőtt (3-0). Jók: Hosnyánszki, László, Fogarasi, illetve a Hévíz csapatá­ban nem akadt kiemelkedő telje­sítmény. Mucha József: - Nehéz körül­mények között nem könnyű mérkőzést nyertünk magabizto­san egy jó ellenféllel szemben. Pusztai László: - Gratulálok a Siófoknak. A csapatomról most inkább nem mondanék semmit... FÓNAI IMRE Totó 1. MTKFC-DunaferrSE 3-2 1 2. Győri ETO FC-Haladás FC 3-3 x 3. Zalahús-ZtE FC-Videoton FC 2-3 2 4. Schalke 04-Dortmund 1-0 1 5. Hamburg-Mönchengladbach 3-3 x 6. Bremen-1. FC Köln . 1-1 X 7. Wolfsburg-VfB Stuttgart 0-2 2 8. Niirnberg-Kaiserslautern 0-2 2 9. Hertha BSC-1860 München 2-1 1 10. Bologna-AC Parma 1-0 1 11. Fiorentina-Atalanta 3-1 1 12. Lazio-Torino 0-0 x 13. Piacenza-AS Roma 2-0 1 A pluszmérkőzés: 14. Debreceni VSC-Újpest FC 4-0 1 Kiütötték a Nagykanizsát Industrie FC Marcali-Nagykanizsa FC 6-0 (3-0) Marcali A szép számú marcali szurkolóseregnek nem kel­lett sokáig várnia az első gólra, ugyanis Torghelle majd 40 méteres szóló után beverekedte magát a 16-oson belül, és a kifutó Kovács Z. kapus fölött elegáns mozdulattal emelt a kapu közepébe (1-0). Továbbra is a hazaiak maradtak lendület­ben, akik perceken belül tovább növelték az elő­nyüket. Kozarek tört be, a kifutó Kovács Z. pedig elhúzta a lábát. A jogos 11 -est Búzás a bal alsó sa­rokba lőtte (2-0). Szinte hiba nélkül működött a marcali gépezet; egy mintaszerű támadás után Kozarek jobb oldalról kitűnően ívelt át az ötös túlsó sarkára, amelyet Dűli középre fejelt, s Bú­zás egy szép fejessel már a második gólját ünne­pelhette (3-0). A 35. percben egy bal oldali be­adás után kis híján újból megrezdült Kovács Z. kapus hálója, de Kozarek gyönyörű 10 méteres fejese a kapufáról visszapattant. A nagy kedvvel játszó csatár a 45. percben ismét fejjel veszélyez­tetett, de labdája ezúttal - ha csak centiméterek­kel is - a kapu fölé ment. Még egy perc sem telt el a második játékrész­ből, amikor a hazaiak kis híján növelték az elő­nyüket, de Búzás 14 méteres lövése a kapufáról kivágódott. Közben a szünetben Bőzsöny János edző kettős cserével próbálta felrázni csapatát, azonban ez sem hozott különösebb eredményt a számukra, hiszen a szünetben csereként beállt Pongrácz fegyelmezetlensége miatt hamarosan 10 főre olvadt a Kanizsa, a Marcali pedig válasz­ként perceken belül újabb gólokat lőtt. Előbb Dűli az 55. percben a Torghelle által jobbról min­taszerűen beadott labdát négy méterről fejelte a kapuba (4-0). A 63. percben Kozarek ugrott ki középen, s a kifutó Kovács Z. bár elhúzta a lábát, a labda így is Torghelle elé került, aki öt méterről továbbított a kapuba (5-0). A teljesen szétesett vendégcsapat és a hazaiak között oSztálykülönb- ség volt. A találkozó végére is maradt még gól; Farkas N. a 90. percben a Búzás által nagyszerű­en jobbról belőtt szögletet négy méterről felhőfe­jessel juttatta a hálóba (6-0). így játszottak Marcali, 1200 néző. V.: Harsányi (Boda, Koszó). Industrie FC Marcali: Németh V. - Soós, Szaba­di, Kovácsevics - Farkas N., Máté, Sallai, Búzás - Dűli, Kozarek, Torghelle. Edző: Menczeles Iván. Nagykanizsai FC: Kovács Z. - Józsi, Deme, Novák, Cmomarkovits - Farkas, Kalinics, Szabó B., Mikler - Jéger, Papp. Edző: Bőzsöny János. Csere: Jéger helyett Tóth Z. a szünetben, Kalinics helyett Pongrácz a szünetben, Szabadi helyett Bozsó az 55. percben, Papp helyett Agics a 75. percben, Kozarek helyett Piri a 80. percben, Torghelle helyett Reinaldo a 87. percben. Sárga lap: Kovács Z. a 14. percben, Sallai a 15. percben, Jéger a 21. percben, Novák a 66. percben. Kiállítva: Pongrácz (az 58. percben) szándé­kos durvaságért. Szögletarány: 4-4 (1-4). Jók: Kozarek, Torghelle, Kovácsevics, Búzás, illetve Farkas, Sza­bó B., Mikler. Menczeles Iván: - A közönségszóra­koztató mérkőzésen ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. S még vala­mi: továbbra is a földön járunk. Bőzsöny János: - Nagyot változott a világ... Igaz, hogy „Somogybán csak egy csapat van”, de ne felejtsük el, hogy mi­lyen segítséggel jutott idáig a Marcali, akik amúgy nagyon jól játszottak, és megérdemelten nyertek. ivusza istván A mezőny legjobbja Kozarek András volt a találkozó leg­jobbja; remekül cselezett, gyors és lendületes, feltűnően mozgékony volt. A játékost a közönség gyorsan a szívé­be zárta, többször is megtapsolta. Igaz, hogy ezúttal nem szerzett gólt, de a tizenegyes kiharcolása mellett ka­pufát fejelt, s a hazai támadások igazi vezéregyénisége volt. KOZAREK AttDRAS Elmaradt a Rákóczi-meccs Kaposvár Ilyen alaposan még nem melegítet­tek a pályára lépő csapatok a Rákó- czi-stadionban, mint szombaton, de ennyire fölöslegesen sem. A já­tékvezető sokallta a vizet a pályán és elhalasztatta az összecsapást. Mit mond a szabály? A labdarúgó-szabálykönyv vonatkozó para­grafusa szerint a játékvezetőknek minden bajnoki mérkőzésen törekednie kell az adott találkozó lejátszására. Alapelv, hogy a pálya ne legyen balesetveszélyes, ám legyen já­tékra alkalmas. Ez utóbbit úgy lehet megál­lapítani, hogy a pálya számos pontján a lab­dát leejtik, s ha az felpattan, nincs akadálya a mérkőzésnek. Ábrahám Tibor azonban - nem tudni miért - igyekezett megtalálni a já­téktér néhány valóban „kritikus” pontját. Emberemlékezet óta nem tör­tént ehhez hasonló. Kaposváron elmaradt a Rákóczi Pápa elleni mérkőzése. Ábrahám Tibor játék­vezető az esőzés miatt a pályát já­tékra alkalmatlannak minősítette. Illés János, a Rákóczi ügyvezető elnöke pápai kollégájával, Som Attilával egyeztetve győzködték Ábra- hám bírót, ám mind­hiába. A sípmester szerint a pálya het­ven százaléka volt balesetveszélyes, já­tékra alkalmatlan, s kifogásolták azt is, hogy az oldalvonala­kat sok helyen látha­tatlanná teszik a tó­csák. Szilvási József, a Rákóczi elnöke - egykori FIFA-játék­vezető - nem győzött méltatlan­kodni. így fakadt ki:- Nem értem a játékvezetők makacsságát. Egynéhány mérkő­zést én is vezettem életemben és ennél rosszabb talajokon is. Meglátásom szerint a pályának játékvezető által említett hetven százaléka jó volt, így hát lehetett volna játszani. A magyar-román meccsen a Népstadion talaja sem volt különb. De hát akinél a síp, azé a döntés joga - fűzte hozzá nem kis éllel. Verebes József pá­pai edzőnek pedig lehet, hogy az „életét” hosszabbította meg ez a döntés, ugyanis rebesgették, hogy egy kaposvári vereséget aligha úszna meg menesztés nél­kül. Méltán volt hát jókedve. De hát inkább most, mint a majd ké­sőbb mégiscsak lejátszandó mér­kőzés után. jutási Labdarúgó NB I Eredmények: Vasas-Ferencvárosi TC 3-1 (0-0) Fáy utca, 7000 néző. V.: Megye­bíró. Gólszerzők: Gyánó a 61., ill. Jovic az 55., Horváth 2 a 86. (11- esből) és a 90. percben. MTK Hungária FC- Dunaferr SE 3-2 (1-1) Hungária körút, 1000 néző. V.: Ábrahám. Gólszerzők: Illés 2 a 22. és a 92., Bagoly (öngól) a 71., ill. Tö­köli 2 a 17. és a 61. percben. Zalahús Zalaegerszegi FC- Videoton FC 2-3 (2-1) Zalaegerszeg, 5500 néző. V.: Szabó Zs. Gólszerzők: Sabo 2 a 2. és a 31., ill. Gajic a 18., Földes a 48., Komódi a 74. percben. Győri ETO FC­S.Oliver Haladás 3-3 (1-0) Győr, 1500 néző. V.: Kassai. Gólszerzők: Szanyó 2 a 38. és a 73., Dulcea a 47., ill. Preisinger a 70., Filipovic a 71., Nagy L. a 82. percben. Kispest Honvéd FC-Matáv- Compaq Sopron 1-3 (0-1) Bozsik-stadion, 1000 néző. V.: Arany. Gólszerzők: Sasu a 71., ill. Sira 2 a 3. és a 79., Szabados a 64. percben. Debreceni VSC-Újpest FC 4-0 (2-0) Debrecen, 6000 néző. V.: Bukovics. Gólszerzők: Nenadic az 5., Plókai a 45., Tiber a 60. és Böőr a 66, percben. _____________■ Lab darúgó nb i 1. MTK Hungária FC 9 7 1 i 20-6 22 2. Ferencváros 9 6­3 15-7 18 3. Videoton FC 9 5 2 2 9-10 17 4. Zalaegerszeg 9 5 1 3 15-11 16 5. Haladás 9 4 3 2 12-10 15 6. Sopron 9 4 1; 4 16-14 13 7. Debrecen 9 3 3 3 10-12 12 8. Újpest FC 9 3 2 4 19-17 11 9. Dunaferr SE 9 3 2 4 13-11 11 10. Győri ETO FC 9 1 4 4 10-14 7 11. Kispest HFC 9 2 1 6 10-25 7 12. Vasas SC 9 1 8 9-21 3 Labdarúgó nb i/b További eredmények: Celldömölki VSE-Antók FC- Százhalombattai FC 2-1 (0-1) Lombard FC Tatabánya- Dorog FC 4-0 (2-0) BTK Bükfürdő- Pécsi MFC 1-0 (0-0) 1. Industrie FC Marcali 8 6 2­30-11 20 2. Lombard FC 8 6 1 1 20-4 19 3. Celldömölki VSE 8 6 1 1 20-8 19 4.K. Rákóczi FC 7 5 ­2 17-11 15 5. Hévíz 8 4 1 3 16-15 13 6. Siófok FC 8 4 ­4 15-8 12 7. BTK Bükfürdő 8 4 ­4 8-17 12 8. PMFC 8 3 1 4 9-13 10 9. Százhalombattai FC 8 2 1 5 10-14 7 10. Pápai ELC 7 1 2 4 9-16 5 11. Nagykanizsai FC 8 1 1 6 9-23 4 12. Dorog FC 8 8 5-28 0 Asztalitenisz NB I és NB II A női NB I „A” csoportban: Szenna Pack Zsebe SC Kaposvár-Fastron AC Tolna 2:16 Az élmezőnyhöz tartozó, végig jól játszó Fastron AC Tolna aszta­litenisz-csapata fölényes győzel­met aratott a somogyi megyeszékhelyen a tartalékosán felálló Szenna Pack Zselic SC együttese ellen. A ka­posvári alakulatnak eleve semmi esélye nem volt, miután leg­jobb játékosa, Siry be­tegség miatt hiányzott. A házigazdák két győ­zelmét Alkonyi szerez­te, míg a Csuti, Renner, Radocsai trió az összes mérkőzésén alul­maradt. A győztesek: Alkonyi 2, illetve dr. Bolvári 4, Wittinger 4, Lippai 3, Majzik 3, valamint a dr. Bolvári-Majzik és a Wittinger- Lippai páros. A férfi NB Il-ben: Szenna Pack Zselic SC Kaposvár-Herendi Porcelán SK 12:6 Magabiztos győzelmet aratott a Szenna Pack Zselic SC Kaposvár a Herendi Porcelán SK gárdája el­len. A hazai együttes­ben Berdár, Báli és az elnyűhetetlen Háhn vé­gig jó teljesítményt nyújtott; a nagyobb ará­nyú kaposvári siker Da­ni meglehetősen in­diszponált játéka miatt maradt el. A kaposvári győzte­sek: Berdár 4, Báli 3, Háhn 3, valamint a Bali­Berdár és a Varga J. -Háhn páros. * * * Elmaradt szombaton a Közuta­sok Kaposvári TK-MTE Makk TC férfi tekemérkőzés, miután a ven­dégek hivatalosan is bejelentet­ték, hogy visszalépnek a Szuper Liga küzdelmeitől.________fenyő _________ _____________________Labdarúgó NB III - Dráva-csoport _________________________ Új edzővel egy pont maradt Barcson Egy győzelem és egy döntetlen a somogyi csapatok mérlege a labdarúgó NB III Dráva-csoportjának hét végi fordulójá­ban. Az edzőváltáson átesett barcsiak hazai döntetlent értek el a Boly ellen, míg a Nagyatád a Lenti otthonából hozta el a három bajnoki pontot. Barcs FC-Bóly 3-3 (2-1) Barcs, 300 néző. V.: Nagy Attila (Száraz és Rátgéber). Barcs FC: Ádám, Matus, Pancsó, Cservöl­gyi, Kolesánszky, Koleszár, Puskás (Krisztián, a 65. percben), Dani, Cservölgyi Roland (Var­ga, a 89. percben), Horváth, Goják. Edző: Mé­száros Ferenc. Boly: Stettner, Vajtai, Keibler, Kernel, Tóth (Deák, a 75. percben), Kerbelt, Horváth (Nagy, a 67. percben), Keigl (Kolman, a 67. percben), Háry, Korosecz, Szíjas. Edző: Audreidesz József. Gólszerzők: Szíjas, a 12. percben egy 30 méteres ívelés (0-1), Puskás, a 43. percben 5 méteres fejes (1-1), Gólyák, a 44. percben 30 méteres szabadrúgás (2-1), Gólyák, a 60. percben, 5 méteres lövés (3-1), Kolman, a 70. percben 3 méteres fejes (3-2), Deák, a 75. percben a kapus kiejtette a labdát a kezéből, 1 méteres gurítás (3-3). Barcson közös megegyezéssel a megváltak Csordás István edzőtől, és a helyére a több­szörös volt válogatott játékost Mészáros Feren­cet szerződtették. A találkozó első félidejében még a hazaiak vezettek, ám az utolsó húsz percben két gólt szerző vendégek egyenlíteni tudtak. Jók: Matus, Koleszár, Puskás, Gólyák, Krisztián, illetve Keibl, Háry, Szíjas. Mészáros Ferenc: - Az első mérkőzésen, amit az irányításom alatt játszottunk, összes­ségében meg vagyok elégedve a csapatjáték­kal, kivéve az egyéni hibákat. huszár jenö Lenti-Nagyatád FC 0-1 (0-0) Lenti, 500 néző. V.: Tatai. Lenti: Hermán - Szabó, Korpics, Tóth, Beke, Molnár, Magyar, Katona (Varga), Búzs, Lőrinc, Bíró. Edző: Pintér Zoltán. Nagyatád FC: Pór - Prucsi, Papp Z. (Papp Árpád), Brezovszki (Baranyai), Pék, Gyaraki, Szigeti, Pókos, Kovács, Szabó (Prukner), Pammer. Gólszerzők: Gyaraki (az 57. percben, 5 mé­teres gurítás). Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen idegenben is három pontot szerzett a somo­gyi együttes. Jók: Korpics és Lőrinc, illetve Pór, Prucsi, Gyaraki és Szigeti (a mezőny legjobbja). Horváth Lajos: - Mindig a kötelező győze­lem a legnehezebb. vukman László További eredmények: Szentlőrinc-Dombóvár 0-0 KSE Decs-Letenye SE 1-1 Mohácsi TE-UFC-Szekszárd 0-3 Beremend-Harkány SE 0-0 __ Keszthely FC-Paksi SE 1-0 __ ■