Somogyi Hírlap, 2001. szeptember (12. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-09 / Vasárnap Reggel, 36. szám

2001. szeptember 9. ★ SPORT -k 11 Otthon botlott a Siófok Vereség a címvédőtől Olaszország- Magyarország 3-0 (23,14,13) Tizennyolc évi szünet után is­mét Európa-bajnoki mérkőzést játszott szombaton a magyar férfi röplabda válogatott (utol­jára 1983-ban 11. volt a konti­nensvetélkedőn) és pírforma- vereséget szenvedett a címvé­dő olaszoktól. Ostravában két csoportban kezdődtek meg a küzdelmek, a magyarok a nyitó meccset az olimpiai bronzérmes ellen ját­szották és a várakozásnak megfelelően játszmát sem si­került nyerniük. Az első játsz­mában többször vezetett 3-4 ponttal a magyar együttes, ek­kor nagyon jók voltak a nyitá­sok és a nyitásfogadások is, még a favorit olaszok is megle­pődtek. A második játszma elejéig tartott ez az "egyenran­gúság", mert utána az ellenfél a játék minden elemében (nyi­tás, nyitásfogadás, feladás, sáncolás) jobbnak bizonyult. A harmadik szett végére már mindenki kedvét veszítette a magyar csapatban. Ma a fran­ciák következnek, akik a cso­port nyitómérkőzésén 0-2-ről egyenlítettek az olimpiai baj­nok jugoszlávok ellen, s a dön­tő ötödik játszmát is csak 15- 13-ra vesztették el. Magyarország: Gelencsér, Koch, Kántor, Mészáros D., Ve­res, Tomanóczy. Csere: Szabó G., Mészáros P., Szekeres, Urfi. Szövetségi kapitány: Demeter György. Bronzért játszhat a Kometa Siófok FC-Marcali FC 0-2 (0-1) Vissza akarta szerezni a mérkő­zés előtt elveszített első helyét a Marcali. Kidolgozott akciót csak ők vezettek. Az első helyzetre a 19. percig kellett várni. Ekkor Bú­zás 35 méterről laposan kapura küldött szabadrúgása a bal oldali léc alsó tövén csattant, és a kipat­tanó labdát a tavasszal még Sió­fokon játszó Dulics ajtó-ablak helyzetből 7 méterről a jobb ka­pufa mellé rúgta. A siófokiakat ez sem ébresztette fel. Földes el­játszotta a „láthatatlan embert”, Szabó Csaba pedig felőrlődött a létszámfölényben levő marcali védők között. Ráadásul a siófoki középpályán is gyengélkedtek többen, közülük a legharmato­sabb produkciót nyújtó Kovács Pétert még a szünet előtt „lekap­ta” a pályáról Muha József edző. Ekkor már vezettek a vendégek, ugyanis a 30. percben egy villám­gyors jobb oldali akció végén Torghelle beadását Kozarek egy­ből hat méterről a bal alsó sarok­ba rúgta (0-1). Ezek után még növelhette volna is előnyét a Marcali: a 45. percben Torghelle szerzett labdát, mellyel teljesen egyedül húzhatott kapura. Az óriási ziccert azonban nem tudta gólra váltani, hiszen a kapu he­lyett a jó ütemben kifutó Bíróba lőtte a labdát. Az első félidőben a Marcali igazolta jó hírét, a hazai­ak teljesítménye: csalódás. A 49. percben alakult ki a mér­kőzés első hazai helyzete: Szabó Csaba szinte a bal kapufa tövéig cselezte be magát, s visszagurított labdáját Dulics 13 méterről fölé durrantotta. Az 53. percben Bú­zás jobb oldali szögletére Torghelle a kaputól 6 méterre emelkedett fel, s fejesét Bíró a bal alsó sarokból piszkálta ki, a kipat­tanót pedig Kozarek az ötösön be­lülről az oldalhálóba rúgta. Vulicsnak a 49. percben kihagyott helyzete az egész mérkőzés egyetlen valamirevaló siófoki le­hetősége volt. Amikor a 2. félidő­ben másodjára is előrelendült a vendégcsapat, akkor növelték is az előnyüket. A 73. percben sakk­matt helyzetbe hozták a siófoki védelmet. A teljesen tisztán álló Farkas Norbert elé került a labda, aki 12 méterről a kiszolgáltatott Bíró kapus mellett kilőtte a bal al­só sarkot (0-2). Sokkal motiváltabbnak, ösz- szeszedettebbnek tűnt a Marcali a tegnap esti somogyi rangadón. A balatoniak csak árnyékuk voltat első három forduló beli önmaguk­nak. Rejtély, hogy miért ez a most már tartós hullámvölgy. A Marca­li ugyanakkor teljes joggal szerez­te vissza a nyugati csoport első helyét. így játszattak Siófok, 1500 néző. V.: Ákos (Me­ző és Heibl). Siófok FC: Bíró - Baranyai, Pálfi, Boda - Póling, Grósz, Ke­resztes, Kovács P, László - Szabó Cs., Földes. Edző: Muha József. Marcali: Németh V. - Soós, Sza­badi, Kovácsevics - Farkas N., Sallai, Máté, Búzás, Dűli - Torghelle, Kozarek. Edző: Menczeles Iván. Csere: Boda helyett Andai (21. p.), Kovács R helyett Dulics (43. p.), Dűli helyett Bozsó (66. p.), Földes helyett Lipcsei M. (67. p.), Torghelle helyett Piri (82. p.), Bú­zás helyett Nokta (87. p.). Sárga lap: Keresztes, Szabó Cs„ Kozarek, Soós. Jók: Bíró illetve Szabadi, Bú­zás, Torghelle, Kozarek. Muha József: - Gratulálok a Marcalinak, mert megérdemelten nyertek. Mi rengeteg egyéni hibá­val futballoztunk. Menczeles Iván: - A játék képe alapján teljesen megérdemelten nyertünk. Mivel a gólokon kívül több helyzetet is elpuskáztunk a végeredmény a Siófokra nézve hí­zelgő. Fónai Imre Kettős vereséggel folytatta sze­replését a dunaújvárosi - há­romnapos - felkészülési röplab­datornán a Kometa Kaposvár SE csapata. A somogyiak elő­ször a szlovák Presov, majd a Szekszárd-Barcs 4-0 (2-0) Szekszárd, 300 néző. V.: Tatai (Baveicz és Farkas). Szekszárd: Horváth P, Fehér A., Torma A., Kiss Cs., Mészáros 1. (Takács N., a 7. percben ) Bozsér, Máté (Tolnai a 74. perc­ben), Galambos (Bíró, az 58. percben), Tóth, Mosonyi, Gaál. Edző: Dienes Pál. Barcs: Ádám, Matus, Pancsó, Koleszár, Varga (Horváth, a 46 . percben), Dani, Kolesánszki (Cservölgyi Sz., az 57. percben), Puskás (Cservölgyi R., a 64. percben), Gorán, Krisztián, Goják. Edző: Csordás István. Góf/öcó'fc.Bozsér (a 35. perc­ben, 10 méteres lövés), Galam­bos (a 41. percben, 3 méteres gurítás), Mosonyi (az 55. perc­ben, 18 méteres lövés), Bíró (a 88. percben, 15 méteres lövés). Sárga lap: Bóják lerántásért, Koleszár gáncsolás, Cservölgyi Sz. szöveg, Fejér lerántás. Jók: Fehér, Mosonyi és Bozsér, illetve Pancsó, Matus és Bóják. Huszár Jenő hazai Dunaferr SE együttesétől szenvedtek vereséget. A kapos­váriak ma délelőtt kilenc órától a Dunaferr-kupa harmadik­negyedik helyért a Kazincbarci­kával csapnak össze. Dombóvár-Nagyatád 3-3 (1-1) Dombóvár, 200 néző. V.: Kör­mendi. Dombóvár: Bontovics, Varga, Várai (Bozai), Hopp, Savanyú, Horváth Á., Nagy N., Steiger (Bán), Tóth, Szabotin, Horváth J. Edző: Horváth Árpád. Nagyatád: Pór, Prucsi, Pék (Pap Z.), Brezovszki, Pap Á., Gyaraki (Baranyai), Szigeti, Pó- kos. Kovács, Szabó (Savanyó), Pammer. Edző: Horváth Lajos. Góllövők: Pammer (2), Szigeti (11-esből), illetve Varga, Hor­váth J. (11-esből), Savanyú. Jók: Bontovics, Horváth Á., Horváth J„ illetve Kovács, Pó- kos, Pammer. Horváth Árpád: - Örülünk a pontszerzésnek, a Nagyatád minden tekintetben fölénybe ke­rült. Horváth Lajos: - Csapatunk ismét két pontot ajándékozott, hosszú távon az ilyen pontvesz­tések nem megengedhetők. Horváth Lajos Kometa KSE-Presov (szlovák) 1-3 (-16, 20, -22, -20) így játszattak: Dunaújváros, 150 néző. Kometa KSE: Cutino, Szajfulin, Bozó, Kovács, Wang Bánhegyi. Csere: Geiger (liberó). Játékos-edző: Zarka Péter. Dunaferr SE-Kometa KSE 3-2 (18, -23, 24, -25, -10) így játszottak: Dunaújváros, 200 néző. Kometa KSE: Cutino, Wang, Bozó, Szajfulin, Geiger, Bánhe­gyi. Csere: Zarka (liberó). Játé­kos-edző: Zarka Péter. Kudarc a csarnokavatón Első összecsapását vívta teg­nap felújított csarnokában a Közutasok Kaposvári TK szuperligás férfi tekecsapata. A vendégként érkező Bélapátfalvai Építők SC együttese 6:2 (5216:5125) arányban nyert. A kaposvári­ak pontszerzői Bíró E. (877 fa, képünkön) és ifjabb Magyar L. (875 fa) voltak. FOTÓ: LÁNG RÓBERT Eredményes mecseki túra PMFC-Kaposvári Rákóczi FC 0-3 (0-1) A tabella második helye szerepelt a kapos­vári kívánságlistán az újmecsekaljai kirándu­lás előtt. Az egykor szebb napokat látott két együttes összecsapására bántóan foghíjas lelátó előtt került sor. Az első 20-25 perc a hazaiaké volt, aztán a 26. percben Fülöp a bal oldalon labdát szerzett, és re­mekül ugratta ki vele Marcseket, akivel szemben Balázs nagyot hibázott, mert nem rúgta el a játék­szert. A kaposvári középpályás ügyesen elhúzta a labdát a kifutó Herbert mellett, felnézett, és a kö­zépen üresen álló Rob elé gurított, aki hét méter­ről az üres kapuba a léc alá lőtt (0-1). A 40. perc­ben megfogyatkozott a hazai gárda: Szekeres a pé­csi térfél közepén szabálytalankodott a kitörő Fü- löppel szemben, és ezért a játékvezető azonnal a piros lapot mutatta fel a pécsi védőnek. A Rákóczi emberelőnyét Megyebíró játékvezető az 56. percben egyenlítette ki, amikor is Csíkét (ha­sonló szabálytalanságért, mint Szekerest) kiállítot­ta. Miután tavasszal is piros lapot kapott a védő, vélhetően nem tartozik legkedveltebb pályái közé a pécsi... A kiállítás sem zavarta meg a vendégeket, bár Kiss László átszervezte ezután a védelmet, a csapat egyre-másra dolgozta ki a helyzeteket. Előbb Marcsek, majd Fülöp hagyott ki szinte ajtó­ablak ziccert. A 75. percben aztán Nagypál a saját térfeléről indította a bal oldalon Marcseket, aki át­vette a labdát, majd bevitte a tizenhatoson belülre, ahol egy csellel még beljebb játszotta magát, és 10 méterről szép gólt lőtt a kapu jobb oldalába (0-2). Aztán a gólszerzőt gólszerzőre cserélte Kiss László: Nagypál a 85. percben megint gólpasszt adott, hi­szen a saját tizenhatosáról „rajzolta” a labdát az el­lenfél térfelének közepére, a cserecsatár berobo­gott a tizenhatoson belülre, elhúzott a védők és a kifutó kapus mellett, majd kissé kisodródva 7, mé­terről a kétségbeesve menteni igyekvő Tomka mel­lett a pécsi kapu közepébe lőtt (0-3). így játszottak Pécs, Újmecsekalja, 800 néző. V.: Megyebíró (Gyarmati és Tóth P.). PMFC: Herbert - Balázs, Tomka, Sípos, Szekeres - Horváth S., Závoda, Kulcsár, Kardos - Sitku, Hor­váth Gy. Edző: Róth Antal. Rákóczi: Balajcza - Mező, Palányi, Csík, Barna - Tóth G., Nagypál, Tóth B., Marcsek - Fülöp, Rob. Edző: Kiss László. Csere: Kardos helyett Kutas 46. perc, Tóth G. he­lyett Finta 59. perc, Rob helyett Takács 63. perc, Balázs helyett Szabó Zs. 65. perc, Závoda helyett Sz. Tóth 75. perc, Marcsek helyett Rajczi 78. perc. Sárga lap: Kulcsár 17. perc, Fülöp 34. perc. Kiállítás: Szekeres 40. perc, Csík 56. perc. Szögletarány: 11-0 (2-0). Jók: Sitku illetve Balajcza, Mező, Marcsek, Fü­löp, Tóth B. Róth Antal: - Aki eddig nem tudta, az most lát­hatja, megnézheti vagy olvashatja, milyen komoly bajaink voltak és vannak. Kiss László: - Kitűnő játékvezetés, kemény munka és jó játék. Egyelőre ennyi... Csorba András Súlyos betegségben elhunyt Anker Irma, a kaposvári röplabdasport egykori, kiemelkedő egyénisége. A negy­vennyolcszoros válogatottságig jutó sportoló Kökényesy Péter edzőnél, a Kaposvári Vasas Izzóban kezdte pálya­futását. Később a sokszoros bajnok NIM színeiben lett válogatott. Szerepelt a Budapesti Spartacus, a Dunavarsány, majd az OSC csapataiban is. Temetése szeptember 14-én, pénteken, fél egykor lesz az Óbudai temetőben. LABDARÚGÓ NB III - DRÁVA-CS0P0RT----------VASÁRNAPI------------ mull!j| Az Azé! Springer Ma­So mogyi Hírlap il «£*£ ££ zető igazgató. Főszer­kesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség és kiadó- hivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. Előfizetési díj: 2001 július 1-jétől 1 hónapra 290 forint. Megvásá­rolható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: Faludy Miklós. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1419-0176 * A Volkswagen Classic HUF több mint 703 000 Ft árkedvezménnyel, még magasabb felszereltséggel várja önt márkakereskedésünkben. * Dupla légzsák * Klímaberendezés * Szervokormány * Központi zár * Metálfényezés * Elektromos ablakemelők elöl * Ködfényszórók Az Ön Volkswagen márkakereskedője: Sió-CAR Kft. 8600, Siófok Fő út 262. Tel.: 84/505-235 Fgx: 84/506-019 E-mail: info.siocar@mail.datanef.hu Az ajánlat korláiozoti darabszámú, 1,61-es <5LE-s gépkocsira, és a 2001. július 2-től kötött szerződésekre vonatkozik. Széchenyi étterem Hangulatos élőzene, tánc Kaposvár, Csokonai u. 3. (Megyeháza) Tel.: 82/314-362,06-20/986-4767 Nyitva: 11-23 óra Szeretettel várja vendégeit E Gaál János és dolgozói S BANDI VENDÉGLŐ Kaposvár, Baross G. u. 21. Tel.: 06/30/243-1882 INGATLAN ELADÓ Siófok, Foki hegyen társasház építésére is alkalmas 1196 m2 építési telek 16,5 M Ft. Tel.: 84/310-893, este 84/510-799,-50100­__________VEGYES__________ IP ARI célokra alkalmas 10 tonnás hídmérleg jó áron eladó Viszen, 06-20-942-0021.-50325­K0SARLARDA Felkészülési torna KK Rogla Vrece- Klíma-VIII Kaposvári KK 88-103 (22-26, 28-27, 16-32, 22-18) Győzelemmel zárta három na­pos szlovéniai felkészülési túrá­ját a Klíma-Vili Kaposvári Kosárlabda Klub férfi kosárlab­da-csapata. Az utolsó találkozó harmadik negyedében Sejo Buk­va ujjsérülést szenvedett, így le kellett cserélni. Klíma-Vili Kaposvári KK: Si­mon (6/3), Bencze (11/9), Dzunics (38/12), Ivkovics (12), Bukva (10). Csere: Varga R. (8/6), Szőke (-), Filipovics (18). Vezetőedző: Földi Sándor. KERESKEDŐ AKCIÓ BOLTVEZETŐ W W és UPC direct VENDÉGLÁTÓ siófoki, földvári, leilei i-ETV EZ ETO forgalmazójánál képesítést nyújtó tanfolyamokra várjuk jelentkezését szerelés ingyen Fonvóőo", Siófokon, Siófok, u 90 Hazaiadon, Barcson 30/9725-545 es Kaposváron Balatonföldvár, Földvári u. 5. Munkaügyi Központ támogatása igényelhető. 84/348-710 “ A Balatonlelle, Rákóczi u. 220. ^jí 85/554-180. (501,9) Német autó, magyar ár. // Őszi szakképzési ajánlatunk: • pénzügyi, számviteli • mérlegképes könyvelő ügyintéző (vállalkozás, államháztartás szakon) • társadalombiztosítási ügyintéző • adótanácsadó • pénzügyi és számviteli • alapfokú számítógépkezelő szakellenőr (ECDL bizonyítványt adó) • Lovári középfokú nyelvvizsgára felkészítő. Csatlakozzon, amíg nem késő! Szakkönyvértékesítés, díjmentes tanácsadás. Oktatás, tananyagellátás, vizsgáztatás egy helyen! Válassza a szakértelmet! (50361) Volkswagen Classic jSSíMHF