Somogyi Hírlap, 2001. április (12. évfolyam, 77-100. szám)

2001-04-17 / 89. szám

/ Somogyi Hírlap 2001. Április 17., Kedd Sportmagazin 9. OLDAL Labdarúgó NB l/B Öt mérkőzés, tizenegy pont Industrie FC-Marcali-Royal-Goldavis Hévíz 1-0 (0-0) Marcali A hazaiak - ha némi sze­rencsével is - újabb 3 pont­tal lehettek gazdagabbak, s folytatták kitűnő tavaszi so­rozatukat, mivel az utolsó 5 mérkőzésükön nem szen­vedtek vereséget, összesen 11 pontot szereztek. Az első félidő különösebb ese­mény nélkül telt el. A jól szerve­zett védelmekkel nem tudtak mit kezdeni a csatárok, így említésre való gólhelyzet nem is alakult ki. A 39. percben a vendégek ember- hátrányba kerültek, miután má­sodik sárga lap miatt Stiebert Far­kas György játékvezető kiállította. Ezután a marcaliak vérszemet kaptak, többet támadtak, de a be­tömörülő hévízi védőkön nem tudtak túljutni, így távoli lövések­kel próbálkoztak, de azok messze elkerülték Kuczkó kapuját. Szü­net után is e taktikát választották a hévíziek, s megfogyatkozva to­vábbra is jól védekeztek, a hazai­ak ennek nem találták meg az el­lenszerét. Miután a kapuk nem forogtak veszélyben, a döntetlen kinézetű találkozó a befejezés előtt 20 perccel váratlan fordula­tot vett. A marcaliak egy bünte­tőpontra ívelt labdáját a menteni akaró Tresó Torghelle elé fejelte, aki 6 méterről az üres kapuba gu­rított. 1-0. így játszottak Marcali, 1300 néző. Vezette Far­kas Gy. (Farkas B., Gyenge). Marcali: Németh V. - Soós, Pandúr, Bozsó - Nagy Zs., Sallai, Má­té, Németh N. - Torghelle, Puskás, Pi­ti Vezetőedző: Menczeres Iván. Hévíz: Kuckó - Zugor, Lázár, Stieber - Tresó, Czafit, Búza, Gaál, Fonnyadt - Szőcze, Purt. Szakmai igazgató: Pusztai László. Csere: Gaál helyett Kónya 44. perc, Bozsó helyett Radovich 55. perc, Purt helyett Bagó 67. perc, Búza helyett Virág 75. perc, Piri helyett Ábrahám 78. perc, Nagy Zs. helyett Farkas 84. perc. Gólszerző: Torghelle a 69. perc­ben. Sárga lap: Czafit 62., Sallai 77., Ábrahám 83. percben. Kiállítás: Stieber második sár­ga lap miatt 39. perc. Szögletarány: 5-3 (3-1). Jók: Soós, Sallai, Németh N., Torghelle, illetve Lázár, Czafit. Menczeres Iván: - Ez volt sor­rendben az 5. mérkőzésünk, me­lyen veretlenek maradtunk. Bár nyertünk, de talán most játszot­tunk a leggyengébben, de úgy ér­zem az az erős csapat, aki ilyen játékkal is győzni tud. Pusztai László: - A gólt mi hoz­tuk össze. Véleményem szerint a játékvezető túl sűrűn nyúlt a sár­ga lapokhoz, úgy érzem, felesle­gesem ________ IV USZA ISTVÁN Vészes gólszegénység 'Celldömölki SE-Rákóczi FC-Contimex 1-0 (0-0) Az már az elutazás előtt érző­dött, hogy az előkelő helyen álló Vas megyeiek ellen a vendég Rákóczisoknak na­gyon nehéz dolguk lesz. A zöld-fehéreknek két csapatot kellett volna legyőzniük: ön­magukat és az ellenfelet. Előbbi kudarcából adódott a tisztes, ám a helyzetet - jelen­leg - egyre kilátástalanabbá tévő vereség. Kaposvár A rendkívül hideg, szeles időben, a széleken és középen egyaránt fürge házigazda az első negyedórában nekiugrott a Rákóczinak. A vasiak lapos, pontos átadásokkal kerültek a bizonytalankodó, a várt négy he­lyett csak három klasszikus védeke­zővel felállt védelem mögé. Hegyi két ziccert, Fogarasi egyet puská­zott el abban az időszakban. A 19. percben ugyan Barna jobbról éle­sen kapura csavart szabadrúgását Nagy Zoltán pont Tóth B. elé öklöz­te, de mire a középpályás lőtt volna, ketten is eléálltak... A második fél­idő harmadik percében a két Tóth összjátéka után kapufát ért el a so­mogyi együttes: Tóth G. kanyarított a kapu elé, Tóth B. szépen ment fel a magasba, de 6 méterről a felső lécre fejelt. Az 50. percben azonban a félidő elejét megint csak meghajtó Celldömölk megszerezte a győzel­met érő gólt. Ismét az elkalandozó kaposvári védők mögé került a für­ge Csemák, aki a jobb oldalon 10 méterről, kissé éles szögből, lapo­san tüzelt a kiinduló, gyakorlatilag tehetetlen Balajcza mellett a kapu­ba. 1-0. Az 58. percben Hegyi kö­zépről leadott, 17 méteres, sistergős bombáját bravúrral tornászta a ke­resztléc fölé a Rákóczi portása, aki­nek később még két hatalmas véde- nivalója volt. Rajta nem múlott... A múlt heti meccshez hasonlóan az utolsó félórára támadtak fel a ven­dégek, de helyzeteiket most is ki­hagyták. Nagypál a 63. percben fö­lé fejelt 7 méterről, Rajczi fejesét a 75. percben Nagy és a felső léc mentette, majd a 88. percben ismét Nagypál volt az, aki 8 méterről a bal felső sarok mellé lőtt. A nagy Rákó- czi-nyomás alól, a még jobban ki­nyíló védelem ellen, időnként ve­szélyes kontrákkal szabadultak ki a celldömölkiek, de ők is kihagyták a lehetőségeiket. A 90. majd a 92. percben is óriási tumultus volt a tel­jesen beszorult hazaiak kapuja előtt, de előbb Csákvári mentett ön- feláldozóan, majd a vendégcsatárok zavarták egymást, és még a kapura lövést sem kísérelték meg... Az a csapat, amelyik 11 találko­zón a csoportjában a legkevesebb gólt szerzi, hiába kap viszonylag kevés gólt, a hárompontos rend­szerben nem dúskálhat a pontok­ban. Ezt hűen tükrözi a Rákóczi­nak az első körben elért, csalódást keltő 9. helye. így játszottak Celldömölk, 1000 néző. Vezette: Kassai (Solymosi, Mészáros I.). Celldömölk: Nagy - Horváth L, Várszegi, Csákvári, Bodor - Marim, Cseke, Hegyi, Zsivóczky - Fogarasi, Germán Edző: Pintér Attila Rákóczi: Balajcza - Mező, Csík, Barna - Tóth G. Ulrich, Nagypál, Lassú, Tóth B. - Marcsek, Rajczi. Edző: Őze Tibor. Csere: Marius helyett Csemák (a 20. p.), Tóth B. helyett Neubauer, Lassú helyett Deme (az 59. p.), Fogarasi helyett Kovács (a 63. p.), Bo­dor helyett Tóth L. (a 77. p.), Marcsek helyett Horváth Z. (a 81. p.). Sárga lap: Zsivóczky (a 18. percben), Várszegi (a 36. p.), Csákvári (a 43. p.), Rajczi (a 71. p.), Tóth L. (a 78. p.). Szögletarány: 8-8 (3-2). Jók: Csákvári, Csemák, illetve Balajcza, Tóth G. Pintér Attila: - Az utolsó öt per­cet kivéve jól játszó csapatom, ha kihasználja helyzeteit, a mai Ka­posvárnak nem sok köze lett volna a meccshez. Őze Tibor: - Át kell értékelni sok mindent. így a hosszabb távú célok érdekében a játékosok telje­sítményét is. Ez nem tűr halasz­tást! CSORBA ANDRÁS Miniszter volt, néző nem Siófok FC-Haladás 0-0 Győzelem esetén élre kerül­hetett volna az NB I/B-s ta­bellán a Siófok, ám a szom­bat esti rangadón lehetetlen­ség volt feltörni a listavezető Haladás betonvédelmét. Sok látványosságot nem, ehelyett két zakatoló, igyekvő csapat csatáját láthatta a gyér szá­mú publikum. Siófok Deutsch Tamás sportminiszter végezte el a kezdőrúgást. Meg­adta tehát a módját az állami sportvezetés; adott volt az ün­nepi körítés, csak akiért az egé­szet kitalálták, a néző hiányzott nagyon. Kevesen vállalták a di­dergést, talán előre sejtették, hogy unikumot csak a díszpá­holyban fagyoskodóknak szol­gálnak föl meccs közben. A rangadó első félidejében a kapusoknak is jól jött volna valamiféle melegítőital, hiszen helyzetet alig jegyezhettünk föl. Szó se róla, iparkodott a huszonkét labdarúgó, szedték a lábukat tisztes­séggel, de a tizenhatos vonalán mindkét együttes élő reteszt húzott föl. Az összeállításokból már sejteni lehetett egyébként, hogy tart egymástól a tabella első és második helyezettje. Csemyánszki először a 42. percben védett, Csáki lecsúszott be­adásánál, kollégája pedig két perccel később nyújtózott nagyot, amikor Hosnyánszki - aki egyébként „levette a pályáról” a klubja által száz­millió forintra taksált Halmosit - fejesét tornászta ki a felső léc alól. Egy idő után már idegesítő lehetett - a nézők ezúttal nem bosszankodtak, mert látták az igye­kezetei a siófoki fiúkon -, hogy minden hazai próbálkozás meghiúsult a Haladás védelmén. Szinte nem tudtak hibázni Juhász Tamásék. Ke­vés lehetőség adódott a helyzetteremtésre, a hi­báknak így ezúttal nagyobb volt a jelentősége. Szabó Csaba ördöngősen cselezett, de néhány­szor rossz megoldást választott, akár csak Dűli, távoli lövésre pedig mindössze Grósz és Tóth Csa­ba vállalkozott, egy-egy alkalommal. Annyival volt jobb a második félidő, hogy valamivel több helyzet adódott. A hazaiak két szöglet után is gólt lőhettek volna, majd a legvégén a szombathelyi A Siófok legjobbja Ez a csel sikerült, ám a gólszerzés nem FOTÓ: ESZES ANDREA brazü, Alex ugrott meg egyedül, de szerencsére elhamarkodta a meccs legnagyobb ziccerét. Tipikusan egygólos meccs volt, de ezt a talála­tot végül egyik fél sem tudta begyötömi. A lefújás után láthatóan a vendégek voltak a vidámabbak. így játszottak Siófok, 1000 néző, V: Hajdó (Harsányi, Szabó Z.) Siófok FC: Csemyánszki - Kovács, Petrák, Boda -Hosnyánszki, Vojtekovszki, Grósz, Szabó J., Dűli - Szabó Cs., Havrán. Edző: Strausz László. Haladás: Takács T. - Takács B., Juhász, Tóth P, Leandro - Horváth A., Némethy - Győri, Győrvári, Halmosi - Csáki. Edző: Készéi Ferenc. Csere: Halmosi helyett André (46.p.), Győrvári helyett Kaj (56.p.), Csáki helyett Alex és Hosnyánszki helyett Tóth Cs. (65.p.), Havránhe- lyett Montvai (76.p.). Sárga lap: Petrák (61.p.). Szögletarány: 8-8 (3-3). Jók: Kovács, Hosnyánszki, Grósz, Szabó J., illetve Takács B., Juhász, Tóth P„ Leandro. Strausz László: - Mindkét csapat sokat dolgo­zott a mezőnyben és fegyelmezetten védekezett. A támadójátékokból hiányzott a könnyedség és a lazaság. Készéi Ferenc: - Kiváló védekezésünkkel az el­sődleges célunkat elértük. A hajrában kontráink­nál győzelmi esélyt szalasztottunk el. fónai imre Grósz Róbert szombat esti futóteljesítménye lát­tán csak azért nem volt ok a csodálkozásra, mert korábban is megszokhattuk tőle, hogy vé­gigzakatolja a meccseket. Ezúttal azonban a szokásosnál is hasznosabban, s kevesebb hibá­val futballozott. A meccs egyébként is darálós volt most, kevés volt benne a szépség, s ez a stílus nagyon feküdt Grósz Róbertnek. A közép­pályás egyetlen pillanatra sem állt meg; ha kel­lett, méterekről csúszott be a saját tizenhatosán, majd nem sokkal később a Haladás kapuját veszélyeztette lövéssel, aztán kisvártatva már újra vendégtámadást akasztott meg jó ütemű közbelépésével. Hiába, a szezon előtti futballfórumon is megmondta az egyik siófoki drukker: ő a legjobb játékos a keretben.:. További eredmények: PMFC-Pápai ELC 3-2 (3-1) Nagykanizsa-REAC 1-2 (1-1) Százhalombatta-Dorog 3-1 (2-0) Labdarúgó NB l/B 1. Haladás VSE 10 7 2 1 18-5 23 2. Siófok FC 11 6 3 2 16-10 21 3. Celldömölki SE 11 6 2 3 17-11 20 4. REAC 11 5 2 4 17-20 17 5.PMFC 11 4 3 4 18-17 15 ö.Százhalombatta 10 3 5 2 16-13 14 7. Hévíz 11 3 4 4 14-14 13 8. Pápa 9 3 3 3 9-11 12 9. Rákóczi FC 11 2 5 4 8-9 11 10. Marcali 10 3 2 5 13-18 11 11.Nagykanizsa 11 2 3 6 13-21 9 12. Dorog 10 4 6 10-20 4 Labdarúgó NB II Ez történt: Büki TK-Balatonlelle SE 3-0 Komlói Bányász-Pécsi VSK 1-2 Tapolcai Honvéd-Bauxit- Ajka SE 1-0 Veszprém LC-Tatai HAC 0-2 Petőházi SE-Lenti TE 2-2 MTE-Motim-Bonyhád FC 0-0 A bajnokság állása 1. Pécsi VSK 11 8 2 1 19-10 26 2. Büki TK 11 7 1 3 23-13 22 3. Petőházi SE 11 5 3 3 20-15 18 4. Veszprém LC 11 5 3 3 15-12 18 5. Tatai HAC 11 5 1 5 21-18 16 6. MTE-Motim 11 5 1 5 15-13 16 7. Balatonlelle SE 11 5 1 5 17-20 16 8. Ajka SE 11 3 3 5 18-19 12 9. Bonyhád FC 11 3 3 5 11-12 12 10. Lenti TE 11 3 2 6 10-16 11 11. Komlói Bányász 11 2 3 6 11-21 9 12. Tapolca 11 2 3 6 12-23 9 Labdarúgó NB I Újpesti siker az MTK ellen Továbbra is nagy csata dúl a dobogós helyezésekért. A rangadón az Újpest egy góllal verte az MTK-t, míg a Ferenc­város - Pinte két gól­jával - otthonában nyert a Debrecen el­len. Dunaferr­Lombard FC Tatabánya 3-2 (2-1) Dunaújváros, 2000 néző. V: Sza­bó J. Gólszerzők: Tököli (10., 90.), Kiss Gy. (41.), illetve Vignjevic (45., 54.) Kiállítva: Nagy II. S. (Lombard, a 33. percben) . Újpest FC­MTK Hungária FC 2-1 (0-0) Megyeri út, 2000 néző, V: Abrahám. Gólszerzők: Herczeg (51.), Térjék (62.), illet­ve Illés (88.) Kispest-Honvéd- Videoton FCF 1-0 (1-0) Bozsik-stadion, 3000 néző, V: Sápi Gólszerző: Kovács B. (29.) Matáv Compaq-Sopron- Győri ETO FC 0-2 (0-1) Sopron, 5000 néző, V: Bede. Gólszerzők: Baumgartner (27.), Vayer (80.) Ferencvárosi TC- Debreceni VSC 2-1 (1-0) Üllői út, 7000 néző, V: Kiss B. Gólszerző: Pinte (36., 90.), illet­ve Radijicsics (76.) Zalahús ZTE FC-Vasas DH 2-2 (1-0) Zalaegerszeg, 9000 néző. V.: Hanacsek. Gólszerzők: Filó (42.), Egressy (65.), illetve Kabát (54.), Szili (78.). Kiállítva: Juhár (Vasas, a 87. percben a második sárga lapja után). ______________________■ Lab darúgó NB I 1. Ferencváros (4) 11 7 3 1 19-5 28 2. MTK Hungária FC (6) 11 5 3 3 14-7 24 3. Újpest FC (5) 11 6 1 4 19-18 24 4. Dunaferr SE (5) 11 6 1 4 15-18 24 5. Győri ETO FC (2) 11 6 2 3 16-13 22 6. Kispest HFC (1) 11 6 2 3 23-17 21 7. Videoton FC(2) 11 5 1 5 15-10 18 8. Zalahús ZTE (1) 11 4 4 3 15-14 17 9. Vasas DH(4) 11 3 4 4 17-17 17 10. Matáv-Sopron (3) 11 2 4 5 13-17 13 11. Lombard FC (6) 11 1 1 9 9-26 10 12. Debrecen (3) 11 2 - 9 15-28 9 A csapatok neve mögött zárójelben az alapszakaszban szer­zett bónuszpontjaikat jelezzük. Labdarúgó NB II - Hummel-csoport Büki TK-Balatonlelle SE 3-0 (1-0) Bük Bük, 200 néző. V.: Makai (Mol­nár, Máté). Büki TK: Táncsics - Gombos, Nagy G., Seber, Körösi - Mihalecz, Jagodics, Sátori, Sípos - Dani, Szabó I. Edző: Mihalecz István. Balatonlelle SE: Gyenes - Cubelák, Buzsáki, Szabadi, Haj- mási - Bakó, Kolovics, Hollander, Hosszú - Pécsi, Silimon. Edző: Ke­néz István. Csere: Sátori helyett Kecskés a 26. pyrcben, Bagó helyett Gosztonyi az 58. percben^ Kolovics helyett Kiss L. az 58. percben, Hosszú helyett Somo­gyi I. az 58. percben, Sípos he­lyett Somogyi II. a 74. percben, Dani helyett Teveli a 78. percben. Sárga lap: Seper és Pécsi (mind­ketten a 66. percben) kakaskodásért. Az idény leggyengébb játéká­val rukkolt elő a balatonlellei együttes Bükön. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a hazai­ak már a hatodik percben meg­szerezték a vezetést, a második játékrészben pedig további két góllal terhelték meg a vendég Ba- laton-parti gárda kapuját. A büki csapat dolgát megkönnyítette, hogy a lelleiek ezen a találkozón teljesen szétesve, súlyos - és vég­zetes - egyéni hibákkal tetézve a teljesítményüket játszottak; így a hazaiak könnyedén gyűjtötték be mindhárom bajnoki pontot. Gólszerzők: Szabó S. (a 6. percben közeli emelésből), Dani 2 (a 46. percben nyolcméteres gurításból és az 56. percben kö­zeli lövésből). Jók: Gombos, Nagy G„ Szabó S„ illetve a vendég Balatonlelle SE csapatában nem akadt ki­emelkedő teljesítmény. Mihalecz István: - Fontos há­rom pontot szereztünk. Kenéz István: - Húsvéti nyuszi módjára játszottunk... _______kj.