Somogyi Hírlap, 2001. március (12. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-05 / 54. szám

2001. Március 5., Hétfő SPORT Somogyi Hírlap - 11. oldal _______Labdarúgó NB l/B__ Ce lldömölk FC-Siófok FC 1-0 (0-0) Celldömölk Az első félidőben a Siófok többet birtokolta a labdát, de helyzetet nem igen tudott kialakítani. Föl­des fejesét a hazai kapus csak bra­vúrral tudta védeni. Ez volt a félidő komoly siófoki lehetősége. A szü­net után a szél a hazaialkat támo­gatta de a játék így is kiegyenlített volt. Szabó Csaba kétszer is hely­zetbe került, de végül a Celldö­mölk egy jól eltalált szabadrúgás­sal otthon tartotta a három pontot. így játszottak Celldömölk, 1200 néző. V.: Szabó J. (Puskás, Szabó G.). Siófok: Csernyánszki - Bara­nyai, Hosnyánszki, Kovács P. (Radojevics 46. p.), Boda, Tóth Cs. (Petrók a 74. p.), Vojtekovszki, Szabó J„ Bozovics, Szabó Cs., Föl­des I. (Havrán a 74. p.). Vezető­edző: Strausz László. Celldömölk: Szép - Horváth, Szőlősi, Csákvári (Latyák a 88. p.), Tóth L., Zsivóczky, Bodor, Ger­mán (Csernák az 56. p.), Hegyi, Cseke, Fogarasi (Marion N. a 85. p.). Edző: Pintér Attila. Góllövő: 63. percben Cseke 19 méteres szabadrúgásból. Sárgalap: Tóth Cs. 26. perc, Szabó J. 27. perc, Tóth L. 31. p. Boda 70. perc. Jók: Csákvári, Cseke, Szőlősi il­letve Szabó Cs. Pintér Attila: - Sokszor ugrot­tam fel a kispadról a mérkőzés so­rán de csak azért, hogy biztatni tudjam játékosaimat. A Siófok jobb csapat mint a mienk, de a mai napon a szerencse mellénk állt. Strausz László: - A helyzeteket be kell rúgnunk, a második félidő­ben kevesebb támadást vezettünk a széleken, s így nem tudtunk a betömörülő védelem mögé kerül­ni. Úgy érzem, a jövő hét feladatai között elsősorban a játékosok fejé­ben kell rendet teremtenem. BORSOS ATTILA Marcali ÍFC-Pécsi MSC 2-7 (2-2) Marcali A hazaiak már a 4. percben vezetést szereztek, ezután egyenrangú me­zőnyjátékot láthattunk egészen a 35. percig amikor is percek alatt fel­gyorsultak az események. A hazai­ak egy szép akció végén növelték előnyüket, de a vendégek ezután sem adták fel, s szünetig egyenlítet­tek. A második félidőben is ők kap­tak jobban lábra, hamarosan a veze­tést is megszerezték. Ezután is a me­zőnyben jobban játszottak, s újabb találataikkal a kétgólos hátrányuk­ból fordítottak s végül gólzáporos győzelmet arattak az utolsó félórá­ban teljesen szétesett Marcali ellen. így játszottak Marcali, 800 néző. V.: Szabó R., (Horváth S., Solymosi). Marcali: Németh V. - Soós, Bozsó, Pandúr (Piri a 72. p.), Kovácsevics - Németh N., Kiss (Far­kas 46. p., Nokia a 60. p ), Mólé, Bencze - Torghelle, Nagy Zs. Edző: Menczeles Iván. Pécs: Matus - Sípos, Halász (Lantos 46. p.), Dienes, Kutas - Horváth S., Csapó (Szekeres a 60. p.), Márton (Gálfy a 85. p.), Kul­csár - Sitku, Horváth Gy. Edző: Torna Árpád. Góllövők: Németh N„ a 4. perc­ben 17 méteres lövésből, Torghelle 35. percben kifutó kapus mellett 7 méterről, Sitku a 36. percben 11-es- ből, Horváth S„ a 47. percben szög­let után kétméteres fejesből, Kutas az 57. percben 5 méterről a jobb al­só sarokba fejelt, Márton a 63. perc­ben 8 méterről a Németh által ki­ütött labdát az üres kapuba továb­bította, Horváth Gy„ a 75. percben 14 méteres kapáslövésből a jobb al­só sarokba lőtt, Márton a 77. perc­ben 11-esből, Kulcsár a 79. percben a kifutó Németh mellett 15 méter­ről lőtt a hálóba. Kiállítva: Kovácsevics a 37. perc­ben második sárga lap után. Sárga lap: Kovácsevics 17. perc­ben, Kulcsár a 43. percben, Szeke­res az 59. percben, Márton a 63. percben. Jók: Németh N., illetve Kulcsár, Dienes, Horváth S„ Márton. Menczeles Iván: - Megmutattuk, hogy hogyan kell saját magunkat megverni. Torna Árpád: - Úgy tűnik, hogy számunkra a mérkőzés félórával később kezdődött, de ezután teljes mértékben uraltuk a mezőnyt, s a második félidőben látványos játék­kal szolgáltuk ki lelkes közönsé­günket. IVUSZA ISTVÁN Teke Szuper Liga A női Szuper Ligában: Kaposvári Női Teke Klub-FTC Ybl-Tervező 1:7 (2448:2547) Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposvári Női Teke Klub-FTC Ybl-Tervező 1:3 (787:801) A férfi Szuper Ligában: BKV Előre-Közutasok Kaposvári Teke Klub 7:1 (5739:5433) Az ifjúsági mérkőzésen: BKV Előre-Közutasok Kaposvári Teke Klub 4:0 (1733:1699) ___ _____ _________________ ■ Ve reség a nyitányon Rákóczi FC-Contimex-Pápai ELC 0-1 (0-0) „Ha a vége jó, minden jó, de ha az eleje sem jó?”- ékelő­dött egy hazai szurkoló, a nyitány eredményére utalva a mérkőzés után. Mindezt bizonyára az elkeseredett­ség mondatta vele, ami ezút­tal érthető. Hazai rohamok vezették be a mér­kőzést. A 4. percben Tóth Balázs elöl kifutva vetődve kaparintotta meg a labdát Baji, majd Anghel szo­rongatott helyzetből nem tudta jól eltalálni a labdát a kapu torkában. Röviddel később Ulrichnak volt egy kecsegtető megoldása és szinte a le­vegőben lógott a hazai gól, amikor egy ellenakciónál Tóth Balázs meg­sérült. Ez kissé megfogta a Rákóczit, s bár akadt egy-két gólszagú táma­dás (Nagypál 8 méteres lövése, majd Rajczi vágtája és a kapu előtti tétlenkedése), de a pápaiak ügyesen tartották a labdát. A 49. percben Finta megoldhatta volna a gondot, amikor a Rajczitól kapott labdát csaknem az ötös sarkáról elügyet­lenkedve az üres kapu a mellé gurí­tott. A továbbiakban az Anghelt vál­tó Marcsek lőtt fölé, majd Ulrich ka­páslövése találta telibe Bajit, sőt akadt egy még ígéretesebb lehető­ség, amikor Rajczi letalpalásáért 14 méterről közvetett szabadrúgáshoz jutott a Rákóczi, de Ulrich újabb lö­vése is Baji kezében halt el. És ez­után jött a végzetes büntető, amely eldöntötte a mérkőzés sorsát. Bár a 92. percben óriási helyzetből még egyenlíthetett volna a Rákóczi, de Rajczi közelről a kapu­fát találta el. Vereséggel zárult te­hát a tavaszi bajnoki rajt és a szépszámú publikum maga ta­pasztalhatta, hogy a Rákóczinál változatla­nul ott szorít a cipő, ahol korábban. A tá­madók kapu előtti ha­tározatlansága tovább­ra is társul a középpá­lyások egysíkú játékával, akik az akciók befejezésénél a szükséges­nél kisebb és kevesebb felelőssé­get vesznek a vállukra. Kaposvár, 3000 néző. Vezette: Molnár J. (Gyarmati, Varga II. L.) Rákóczi: Balajcza-Csík-Mező, Bama-Finla, Ulrich, Nagypál, Hor­váth Z., Tóth B.-Rajczi, Anghel. Edző: Őze Tibor. Pápa: Baji-Lantai-Csordás T., Radics-Halgas, Vörös, Tóbiás, Ki­rály, Virágh-Mikóczi, Csordás Cs. Szakmai igazgató: Verebes József. Csere: Tóth B. helyett Neubauer A mérkőzés 85 percében megpecsételődött a Rákóczi sorsa. Egy középre ívelt magas labda már elszállt keresztbe a kapu előtt, és el is hagyta volna a játékteret, amikor az ellenfelével felugró Finta, feje fölé emelt kezével segítette tovább az elsu­hanó labdát. Nem csak fölösleges, hanem érthetetlen és szükségtelen mozdulat volt, amiért kijárt a tizenegyes. És még jó, hogy megúszta egy sárga kártyával. Ez az eset azt is bizonyította, hogy a fejet, játék közben a fejelés mellett bi­zony másra is kell használni. (28 p.), Anghel helyett Marcsek (55. p.), Virág helyett Puglits (61. p.), Horváth Z. helyett Jéger 77. p.), Csordás Cs. helyett Takács P. (85- p), Halgas helyett Oravecz (88. p.). Sárga lap: Tóbiás (18. p.), Nagypál (52. p.), Király (54. p.), Finta (85. p.) Szöglet arány: 85 (6:2) Jók: Csík, Mező, Barna, illetve Baji, Lantai, Vörös, Virág. Őze Tibor: A szerencse is ellenfe­lünkkel volt, egy rövidzárlat megpe­csételte sorsunkat, ám gyámoltalan támadójátékunk, rossz helyzetkihasz­nálásunk is oka ve­reségünknek. Innen kell felállnunk és folytatnunk. Verebes József: Az első félidő ki­egyenlített küzdel­met hozott, mi job­bára a kontrákra épí­tettünk. Szünet után a Rákóczi felívelése­it jól hatástalanítottuk és, higgadtan hoztuk ki a labdát a veszélyes zóná­ból. JUTÁSI RÓBERT További eredmények: Hévíz-Dorog 4-3 (3-1) Rákospalota-Haladás 2-1 (2-0) Százhalombatta-Nagykanizsa 1-1 (0-0) i Labdarúgó NB l/B 1. Haladás VFC 5 4 1 13-5 12 2. Celldömölki VSE 5 3 2 1 10-4 11 3. Pécsi MFC 5 3 1 1 13-8 10 4. RG Hévíz 5 3 1 1 11-8 10 5. Siófok FC 5 3 2 7-4 9 6. Százhalombatta 5 2 2 1 8-5 8 7. REAC 5 2 1 2 7-7 7 8. Nagykanizsa 5 1 2 2 6-10 5 9. Dorog 5 1 1 3 5-7 4 10. Rákóczi 5 1 1 3 6-8 4 11. Pápa 5' 1 2 3 3-11 4 12. Marcali FC 5 5 4-16 0 Csík Tibor feltehetően nem így képzelte el első hi­vatalos bemutatkozását. Pedig a Rákóczi most igazolt liberója, aki a Steauat is megjárta, a mér­kőzést megelőző héten annyit utazott, mint Marco Póló, csak azért, hogy az utolsó pecsét is rákerül­jön a játékengedélyére. Ám ez a tortúra nem lát­szott meg játékán. Nagyszerűen helyezkedett, ha­tározottan szerelt, és rendre jó helyre adta a lab­dákat, sőt a hajrában többször előre is lopako­dott, hogy segítségére legyen a pápai kapu előtt tehetetlenkedöknek. Ezen próbálkozásai ugyan nem jártak ered­ménnyel, de teljesítménye így is megnyugtató a jövőt illetően. ________Forma-1 _____ Halál a pályán A háromszoros világbajnok német MichaelSchumacher (Ferrari) nyer­te a szezonnyitó Forma-1-es Auszt­rál Nagydíjat Melboume-ben. A végeredmény: 1. M.Schumacher (német, Ferrari) 1:38:26.533 ó (187.464 km/ó átlagsebesség). 2. Coulthard (skót, West-McLaren- Mercedes) 1:38:28.251. 3. Barrichello (brazil, Ferrari) 1:39:00.024. 4. Heidfeld (német, Sauber-Petronas) 1:39:38.012. 5. Frentzen (német, Jordan-Honda) 1:39:39.340. 6. Raikkönen (finn, Sauber-Petronas) 1:39:50.676. Ralf Schumacher és Jacques Villeneuve balesete tragédiát oko­zott, a kirepülő roncsok ugyanis halálra sebezték az egyik pálya­munkást. A BMW-Wilfiams német és a BAR-Honda kanadai pilótája a 6. körben ütközött, s Villeneuve autója a gumifalnak csapódott. Ez­után tíz körön át a safety cár vezet­te a mezőnyt, amíg a súlyosan sé­rült férfit ápolták. Életét azonban a gyorsan érkező orvosi segítség el- lenére sem tudták megmenteni. ■ Sakk A megyei diákolimpiái középisko­lás sakk-csapatbajnokság végeredménye: Leányok (6 csapat): 1. Marcali, Berzsenyi Dániel Gimnázium csa­pata (Guricza Tímea, József Ber­nadett, Török Mónika) 13 pont, 2. Kaposvár, Munkácsy Mihály Gim­názium csapata 12 pont, 3. Ka­posvár, Eötvös Loránd Műszaki Középiskola első csapata 9 pont, 4. Kaposvár, Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium első csapata 6 pont, 5. Kaposvár, Nagyboldogasszony Római Kato­likus Gimnázium második csapa­ta 3 pont. Fiúk (12 csapat): 1. Kaposvár, Táncsics Mihály Gimnázium csa­pata (Néber Zsolt, Zanaty Péter, Zsiga Gábor, Vajda Péter, Kovács Attila) 13 pont, 2. Kaposvár, Eöt­vös Loránd Műszaki Középiskola első csapata 13 pont, 3. Kaposvár, Eötvös Loránd Műszaki Középis­kola második csapata 12,5 pont, 4. Kaposvár, Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium első csapata 12 pont, 5. Siófok, Perczel Mór Gimnázium csapata 12 pont. F.C. Labdarúgó NB III 1.UFC Szekszárd(6) 5 2 2 1 13-4 2. Szentlörinc FC (6) 4 2 1 1 7-4 3. Kaposvölgye VSC (5) 4 2 1 1 5-1 4. Harkány SE (5) 4 1 3 6-2 5. Kalocsa FC (2) 5 2 1 2 12-10 6. Beremendi SK (3) 5 1 3 1 6-4 7. Baracs SE (3) 5 1 3 1 9-9 8. Dombóvári FC (4) 4 1 1 2 3-8 9. AndocsJeans-Tex(l) 4 2 2 7-15 10. Paksi SE (2) 5 1 2 3 2-10 11. Decsi FC (1) 5 1 2 2 6-8 A csapatok neve mögött zárójelben az alapszakaszban elért bónuszpontjaikat tüntettük fel. Labdarúgó NB II - Hűmmel csoport Labdarúgó NB I Ajka SE-Balatonlelle SE 2-3 (2-1) Az első 20 percben a vendég Bala- ton-parti együttes játszott fölény­ben; egymás után alakították ki a gólhelyzeteiket, amiket aztán rendre ki is hagytak. Ezután magá­ra talált a hazai gárda, és két jó kontra után kétgólos vezetést szer­zett. A Balatonlelle még az első fél­idő zárása előtt pár perccel szépí­tett. A második játékrészben mindkét kapu előtt adódtak hely­zetek; ezek közül a vendég lelleiek kettőt értékesítettek, s így megér­demelten gyűjtötték be mindhá­rom bajnoki pontot Ajkán. így játszottak Ajka, 400 néző. V: Kassai (Tom­pos, Tóth S.). Ajka SE: Meilinger - Badics, Házas (Csömyei II. a 46. perc­ben), Honorák, Márton - Csömyei /., Cvetkó, Heiczinger, Bárány (Csorna az 54. percben) - Garai, Ritter. Edző: Szécsi János. Balatonlelle SE: Gyenes - Cubelák, Buzsáki, Hollandét, Sza­badi - Takács Gy., Bakó (Himics az 58. percben), Kolovics (Somo­gyi a 65. percben), Hosszú - Silimon (Kiss L. a 74. percben), Pécsi. Edző: Kenéz István. Gólszerzők: Garai (a 23. perc­ben 5 méteres passzból), Hono­rák (a 29. percben 12 méteres lö­vésből), illetve Hosszú (a 43. percben 6 méteres lövésből), Pé­csi 2 (a 68. percben 12 méteres lö­vésből és a 80. percben 1 méteres perdítésből). Sárga lap: Badics a 23. perc­ben, Bakó a 40. percben, Cvetkó a 42. percben, Meilinger a 43. perc­ben, Hollander a 77. percben, Pé­csi a 78. percben. Jók: Ritter, Márton, Meilinger, illetve Pécsi, Takács Gy., Buzsáki. Szécsi János: - A jobban hajrá­zó leilei csapaté lett a három pont. Kenéz István: - A látottak alap­ján megérdemelten nyertünk még annak ellenére is, hogy rengeteg helyzetet elpuskáztunk. k. i. További eredmények: Veszprém LC-Tapolca 2-0 Tatai FLAC-Bonyhád FC 1-4 Petőházi SE-MTE-Motim 2-1 Lenti TE-Pécsi VSK 2-0 Komlói Bányász-Büki TK 1-0 Labdarúgó NB II 1. Veszprém FC 5 4 1 . 9-3 13 2. Pécsi VSK 5 4-1 10-6 12 3. Büki TK 5 3 1 1 9-3 10 4. Petőháza 5 3- 2 9-6 9 5. Ajka SE 5 2 1 2 13-9 7 6. Balatonlelle SE 5 2 1 2 10-10 7 7. Motim TE 5 2- 3 9-7 6 8. Bonyhád FC 5 1 2 2 8-8 5 9. Tapolca 5 1 2 2 7-11 5 10. Tatai HAC 5 1 1 3 5-11 4 11. Komlói Bányász 5 1 1 3 5-13 4 12. Lenti 5 1 4 4-8 Kiütötte a Vasas az Újpestet A 6. forduló mérkőzéseivel folytatódott a labdarúgó NB I tavaszi küzdelemsorozata. Eredmények: Debreceni VSC- MTK Hungária 0-4 (0- 3) Debrecen, 4000 néző, V: Bede Gólszerzők: Illés (6.), Ferenczi (23.), Golovic (30.), Erős (70.) Kiállítva: Aleksic (60.) Ferencváros-Dunaferr 2-0 (2-0) Budapest, Üllői út 12 000 néző. V.: Ábrahám. Gólszerzők: Horváth P. 2 (12., 27. percben) Kispest-Honvéd-Sopron 2-1 (1-1) Kispest, 2000 néző. V.: Kiss B. Gólszerzők: Kovács B. (a 9. percben), Faragó (a 82. percben), illetve Preisinger (a 34. percben) Vasas DH-Újpest FC 6-2 (2-1) Budapest, Fáy utca, 4500 néző. V.: Szabó Zs. Gólszerzők: Kabát 3 (8., 19., 93. percben), Juhár (57. percben), Tiber (59. percben), So-wunmi (91. percben), illetve Dvéri (a 10. percben), Galaschek (a 70. perc­ben) Győri ETO FC- Zalahús ZTE FC 1-1 (1-1) Győr, 4000 néző. V.: Makai. Gólszerzők: Kenesei (a 28. percben), illetve Nagy Cs. (a 34. percben). Videoton FCV-Lombard FC 1-0 (1-0) Székesfehérvár, 5000 néző. V.: Hanacsek. Gólszerző: Földes (45. perc­ben). Kiállítva: Hornyák (29. percben). ■ Labdarúgó NB I 1. Ferencváros (4) 6 4 2 10-0 18 2. MTK FC (6) 6 3 3 10-2 18 3. Videoton FC (2) 6 3 1 i 9-4 15 4. Újpest FC (5) 6 3 3 11-12 14 5. Dunaferr SE (5) 6 3 3 6-11 14 6. Vasas DH (4) 6 3 3 10-7 13 7. Győri ETO FC (2) 6 3 1 2 9-9 12 8. Kispest-HFC (1) 6 1 1 2 13-9 11 9. Lombard FC (6) 6 1 3 6-14 10 10. Matáv-Sopron (3) 6 1 3 3 6-9 6 11. ZTE FC (1) 6 1 2 3 6-10 6 12. Debrecen (3) 6 5 9-17 6