Somogyi Hírlap, 2001. március (12. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-19 / 65. szám

10. oldal - Somogyi Hírlap SPORT 2001. Március 19., Hétfő Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Északi csoport Kiütötték a Somogytarnócát Somogytarnócáról hozta el a három pontot a Barcs csa­pata, amelynek tagjai nem kevesebb, mint négy gólt lőttek Márkus kapus hálójá­ba. Feléledtek az őszi sze­zonban gyenge teljesít­ményt nyújtó Kaposíő lab­darúgói is, akik többek közt Kiss Ferenc mesterhármasá­val legyőztek a Jutát. Satelit FC Somogytamóca- Barcs 0-4 (0-3) Somogytarnóca, 500 néző. V.: Nagy B. Somogytarnóca: Márkus - Bedenek (Frank), Sütő Z., Antal, Sütő Cs., Juhász, Cseh, Molnár (Varga), Bedő, Szilágyi (Harasz- tia), Csalos. Tanácsadó: Kelemen Géza. Barcs: Ádám - Tímár (Kriszti­án), Pancsó, Cservölgyi Sz., Zel­ler, Kolesánszky, Koleszár (Ka­rai), Dani (Nagy), Máté, Kocsis, Laklia (Cservölgyi R.). Edző: Csordás István. Az utóbbi évek leg­gyengébb játékát pro­dukáló Somogytar- . nóca nem kerülhette el ® a vereséget. Gólszer­zők: Máté, Zeller, Cser­völgyi R„ Csalos (ön­gól). Jók: a hazai csa­patban senki, illetve Koleszár, Ádám, Tímár, Zeller. Az ifjúsági Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyvár-Balatonkeresztúr- Bahatonmária-fürdő 7-2 MÓRING JÓZSEF ATTILA Tab-Lengyeltóti VSE Vill- Masters 1-1 (1-0) Tab, 300 néző. V.: Nemes. Alacspny színvonalú találko­zón a kapuk nem forogtak ve­szélyben, igazságos döntetlen született. Gólszerzők: Laczkó, il­letve Schmida. Jók: Győrfi, Mol­nár, Szukován, illetve Borbély Zs., Schmida. Az ifjúsági mérkőzésen: Tab-Lengyeltóti VSE Vill- Masters 8-0 PRETZ JÁNOS Kaposfő-Juta 4-1 (0-0) Kaposfő, 200 néző. V.: Pecsét. A második játékrészben Kiss Ferenc mesterhármasával és a csapat jó játékával megérdemel­ten nyert a Kaposfő. A sárga la­pok ellenére mindkét csapat sportszerűen küzdött, így jó és küzdelmes mérkőzést láthattak a szurkolók. Gólszer­zők: Kiss F. 3, Merkl, illetve Jovánczai. Jók: az egész hazai csapat, Kiss F„ Merkl, Landek, Vajda, illetve Jovánczai. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfő-Juta 1-1 ÁBEL MELINDA mérkőzésen: Satelit FC Somogytamóca- Barcs 2-5 KELEMEN GÉZA Fonyód-Balatonföldvár 3-2 (1-0) Fonyód, 200 néző. V.: Harango­zó. Küzdelmes, sportszerű mérkő­zésen a második félidőben nyúj­tott teljesítményével megérde­melten győzött a Fonyód. Jók: Csányi, Magyar, Szentkirályi, Horváth Cs., illetve Németh, Koz­ma. Kiállítva: Erdei (Fonyód, a 62. percben törlesztésért). Az ifjúsági mérkőzésen: Fonyód-Balatonföldvár 4-0 FODOR ISTVÁN Somogyvár-Balatonkeresztúr- Balatonmária-fürdő 1-3 (1-2) Somogyvár, 250 néző. V.: Kalan­gya. Az alsóházi rangadón a vendé­gek rutinos játékosaik révén százszázalékosan kihasználták a helyzeteiket, és megérdemelten győztek a kevés akarással játszó Somogyvár ellen. Gólszerzők: Gyurákovics (11-esből), illetve Krénusz, Bársony, Sztán (11-es- ből). Jók: Gyurákovics, Sáfrány, illetve Prukner, Krénusz, Bár­sony. Buzsák-Csurgó 4-2 (2-1) Buzsák, 270 néző. V.: Barna. Kemény, nagyiramú mérkőzé­sen megérdemelten nyert a Buzsák. Gólszerzők: Balogh G., Kovács G., Knézics B., Kalmár P., illetve Pete, Tóth G. Jók: Szabó F„ Pasztusics, Balogh G., illetve a vendégcsapatban senki. Az ifjúsági mérkőzésen: Buzsák-Csurgó 0-5 KESZTYŰS IMRE Segesd-Bélafa Öreglaki FC 3-1 (2-1) Segesd, 300 néző. V.: Majdanics. A hazai csapat jól kezdett, és a hatodik percben már két góllal vezetett. Ezután a vendégek szé­pítettek, majd a második játék­részben tovább növelte előnyét Segesd, s megérdemelten nyert a jól játszó Öreglak ellen. Gólszer­zők: Csepregi, Kulcsár Kornél, Vé­kony, illetve Antal. Jók: Patak, Pintér T., Pintér B., Andricz, Hor­váth G., Vékony, illetve Bojtor, Kollár, Horváth Zs. Az ifjúsági mérkőzésen: Segesd-Bélafa Öreglaki FC 2-1 PINTÉR TIBOR Nagyatád-Zamárdi 2-1 (2-1) Nagyatád, 500 néző. V.: Balogh M. A mérkőzést végigtámadó, de a helyzeteit többségében kihagyó Nagyatád csak nehezen győzte le a szerencsésen és szívósan véde­kező ellenfelét. Gólszerzők: Czakó, Szigeti, illetve Pankó. Jók: Horváth, Papp Á, illetve Élő, Kán­tor, Kiss. Kiállítva: Halász T. (Zamárdi, a 85. percben második sárga lapja után). Az ifjúsági mérkőzésen: Nagyatád-Zamárdi 7-0 KERESZTHEGYI ISTVÁN Labdarúgó megyei 1. o. 1. Barcs 17 12 3 2 53-19 39 2. Nagyatád 17 11 4 2 44-20 37 3. Somogytarnóca 17 11 2 4 33-27 35 4. Tab 17 9 6 2 35-13 33 5. Csurgó 17 10 2 5 28-21 32 6. Fonyód 17 8 4 5 36-28 28 7. Segesd 17 8 '4 5 30-27 28 8.Buzsák 17 7 5 5 37-33 26 9. Zamárdi 17 6 2 9 32-27 20 10. Juta 17 5 4 8 36-47 19 11. Lengyeltóti 17 4 5 8 23-30 17 12. Öreglak 17 4 4 9 21-34 16 13. Somogyvár 17 4 3 10 23-37 15 14. Kaposfő 17 3 3 11 20-41 12 15. Balatonföldvár 17 3 3 11 26-52 12 16. Balatonkeresztúr 17 4 14 26-52 12 Labdarúgó megyei II. O. ÉSZAK 1. Felsőmocsolád 17 13 2 2 40-16 41 2. Balatonszentgyörgy 17 12 4 1 66-18 40 3. Toponár 17 11 4 2 48-20 37 4. Őrei 17 10 5 2 39-22 35 5. Kéthely 17 11 2 4 30-18 35 6. Balatonboglár 17 8 2 7 40-37 26 7. Ságvár 17 6 6 5 37-31 24 8. Balatonszárszó 17 6 5 6 39-36 23 9. Karád 17 6 5 6 29-36 23 10. Balatoni Vasas 17 5 '5 7 33-32 20 11. Kaposújlak 17 5 3 7 22-44 18 12. Látrány 17 4 3 9 25-41 16 13. Magyaregres 17 3 5 9 18-32 13 14. Balatonújlak 17 4 1 12 27-48 13 15. Kaposvári Gazdász 17 1 4 12 23-45 7 16. Kereki 17 2 1 14 20-52 7 Labdarúgó megyei II. . o. .DÉL 1. Lábod 17 12 2 3 42-17 38 2. Böhönye 17 11 2 4 46-25 35 3. Kadarkút 17 10 2 5 33-25 32 4. Tarany 17 7 5 5 44-31 26 5..Csokonyavisonta 17 7 5 6 27-23 26 6. Somogysárd 17 8 1 8 33-34 25 7. Inke 17 7 3 7 24-19 24 8. Nagybajom 17 6 6 5 22-18 24 9. Kaposmérő 17 7 2 8 29-29 23 10. Szülök 17 6 4 7 30-31 22 11, Sántos 17 5 6 6 28-31 21 12. Somogyudvarhely 17 5 4 8 30-44 19 13. Kaposszerdahely 17 4 6 7 21-25 18 14. Csököly 17 4 5 8 31-45 17 15. Homokszentgyörgy 17 4 3 10 20-43 15 16. Lakócsa 17 2 6 9 27-42 12 Totó 1. Dortmund-Leverkusen 1-3 2 2. Cottbus-Hertha BSC 3-0 1 3. Frankfurt-Hamburg 1-1 X 4. Schalke 04-Freiburg 0-0 x 5.1860 München-B. München 0-2 2 6. Unterhaching-VfB Stuttgart 0-0 x 7. Bremen-Kaiserslautern 1-2 2 8. Verona-Vicenza 1-0 1 9. Fiorentina-Bologna 1-1 X 10. Lecce-lnternazionale 1-2 2 11. Napoli-Perugia 0-0 x 12. Udinese-AC Parma 1-3 2 13. Reggina-AS Roma A pluszmérkőzés: lapzártakor 14. Lazio-Juventus lapzártakor Toponár-Ságvár 6-1 (3-0) Toponár, 200 néző. V.: Juhász L. Toponár: Kereső - Király A., Csordás, Tóth F., Oláh Z. (Keiser J.), Galambos, Lantos, Horváth Z. (Pál), ítvás G., Hermann (Mát­rai Zs.), Pető I. (ítvás A.) Edző: Ítvás Attila. Ságvár: Hegedűs (Füleden) - Gipp, Szarka, FellenbekÁ., Bodó, Fuján (Vastagh R.), Horváth A., Bévárdi, Balog A. (Nix), VidaA., Kékesi. Edző: Horváth László. Gólszerzők: Hermann 2, Pál 2 (az egyiket 11-esből), Oláh Z., ítvás A., illetve Vida A. (11-esből). Jók: Kercsó, Hermann, Galam­bos, illetve a vendégcsapatban senki. Az ifjúsági mérkőzésen: Toponár-Ságvár 19-0 BRUNCFIK FERENC Kaposújlak-Balatonszentgyörgy 0-3 (0-1) Kaposújlak, 100 néző. V.: Zsobrák. Gólszerzők: Viszti, Páli, Kaiser (öngól). Jók: Csima, Kaiser, illet­ve Keserű, Galántai, Viszti, Cziráki. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposújlak- Balatonszentgyörgy 3-0 SZEKERES JÓZSEF Magyaregres Baross-szőnyeg Somogyi Kábel- Balatonszárszó 1-1 (0-0) Magyaregres, 200 néző. V.: Hor­váth I. Gólszerzők: Valenta, illetve Ba­logh G. Jók: Varga B., Kiss A., Valenta, Bognár M, illetve Fröcsök, László L„ Balogh P. Kiállítva: Novák (Magyaregres) és László V. (Bala­tonszárszó), akik a mérkőzés végén összevere­kedtek. Az ifjúsági mérkőzésen: Magyaregres Baross-szőnyeg Somogyi Kábel- Balatonszárszó 3-0 SZILÁGYI FERENC Gólzáport rendezett a Toponár a Ságvár ellen fotó; láng Orci-Kaposvári Gazdász 3-0 (1-0) Őrei, 120 néző. V.: Tabi. Gólszerzők: Ágoston, Téglás, Széchényi. Jók: Vida, Nagy A., Pető, Ágoston, illetve Holló, Pósfai, Tere. Kiállítva: Téglás (Őrei, a 74. percben a második sárga lapja után). szován jános Felsőmocsolád-Balatonújlak 6-0 (4-0) Felsőmocsolád, 20 néző. V.: Bo­dor. Gólszerzők: Szabó 2, Rofrics R. 2, Gilitsch (11-esből), Tóth Z. Jók: az egész a hazai csapat, illetve Konkoly (a mezőny legjobbja). Az ifjúsági mérkőzésen: Felsőmocsolád-Balatonújlak 2-1 BOGDÁN GÁBOR Kereki-Kéthely 1-5 (0-4) Kereki, 120 néző. V.: Béres. Gólszerzők: Pete L., illetve Hor­váth II. L. (11-esből), Fekete L., Nagy Cs., Dávid J., Horváth L. Jók: Sarkadi, illetve Nagy Cs., Fekete. Az ifjúsági mérkőzésen: Kereki-Kéthely 2-0 KIMMEL KÁROLY Balatonboglár- Karád Jeans-Tex 2-3 (2-1) Balatonboglár, 200 néző. V.: Král. Gólszerzők: Büki, Kalász, illet­ve Lovas 2, Rostás. Jók: Bognár, Májer, illetve Ráncsik, Komócsin, Lovas. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonboglár- Karád Jeans-Tex 2-0 PINTÉR ISTVÁN Balatoni Vasas-Látrány 3-3 (1-1) Siófok-Kiliti, 300 néző. V.: Ferencz. Gólszerzők: Bakos P. 2, Bocsa, il­letve Martinka, Csonka, Bihari. Jók: Turcsányi, Bakos, Horváth G„ illet­ve Parti, Bihari, Martinka, Csonka. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatoni Vasas-Látrány 3-1 IFJABB SZENTGYÖRGYI GÉZA Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Déli csoport Lábod-Sántos 4-0 (1-0) Lábos, 200 néző. V.: Lakos. Lábod: Győrfi - Kálózi, Révész, Bódis (Papp), Pintér, Brandtmüller, Berta, Filiszár, Kovács (Dudás), Fü- löp (Kömpf), Kertész (Lassú). Edző: Szabó József. Sántos: Varga - Vida, Szoták, Bojtos, Pálmai, Mészáros, Nagy T., Gáspár, Pető A., Nyerges, Pető Zs. (Pető B.), Dékány (Nagy T.), Mol­nár (Böjti). Gólszerzők: Berta 2 (az egyiket 11-esből), Bódis, Fülöp. Jók: Győrfi, Révész, Berta, illetve Vida, Pálmai. Kiállítva: Szoták (Sántos, a 45. perc­ben második sárga lapja után). Az ifjúsági mérkőzésen: Lábod-Sántos 11-0 PAPP LÁSZLÓ Somogyudvarhely- Homokszentgyörgy 3-2 (2-2) Somogyudvarhely, 150 néző. V.: Takács A. Gólszerzők: Sass K. 2, Kozma Z„ illetve Boros, Tóth B. Jók: Bálizs, So­mogyi, Sass K., illetve Pintér, Tóth. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyudvarhely- Homokszentgyörgy 1-3 VASS ZSOLT Inke-Kadarkút 1-2 (1-2) Inke, 200 néző. V.: Hosszú A. Gólszerzők: Hanusz, illetve Lőrincz E„ Parragh A. Jók: Belovári, Pintér, Hanusz, illetve Horváth, Rácz J., Parragh A. Kiállít­va: Pál (Inke, a 87. percben után- rúgásért), illetve Lőrincz E. (Kadar­kút, a 60. percben belerúgott ellen­felébe). Az ifjúsági mérkőzésen: Inke-Kadarkút 2-1 RADANICS ZSOLT Tarany-Kaposszerdahely 2-2 (2-2) Tarany, 150 néző. V.: Varga II. L. Gólszerzők: Tulok, Palavics, il­letve Nemes, Lapat. Jók: Tulok, Kurucz, László, Palavics, illetve Burucz, Lapat. musz jános Böhönye-Csököly 3-1 (1-0) Böhönye, 200 néző. V.: Gerlecz. Gólszerzők: Farkas 2, Bogyó, il­letve Bognár J. (11-esből). Jóíc Far­kas, Dér, Háromi, Bogyó illetve Bognár, Bemátzky. Az ifjúsági mérkőzésen: Böhönye-Csököly 3-0 KOVÁCS JÓZSEF Lakócsa-Nagybajom 0-2 (0-0) Lakócsa, 150 néző. V.: Zarka. Gólszerzők: Récsei J„ Récsei L. Jók: Szekeres, illetve Récsei J., Noé. Az ifjúsági mérkőzésen: Lakócsa-Nagybajom 1-1 DARABOS GYÖRGY Szulok-Csokonyavisonta 2-1 (1-0) Szülök, 150 néző. V.: Kriszbaum. Gólszerzők: Németh Zs. 2, illetve Edesár (11-esből). Jók: Patkó, Gömöri, Németh Zs., illetve Lóki, Bihari, Edesár. Az ifjúsági mérkőzésen: Szulok-Csokonyavisonta 7-1 hengerics József Kaposmérő-Somogysárd 5-2 (2-2) Kaposmérő, 280 néző. V.: Szabó P. Gólszerzők: Bartol 2, Vida A. 2, Harangozó, illetve Fülöp, Sági. Jók: az egész hazai csapat, Bartol, Vida, illetve a vendégeknél nem akadt ki­emelkedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposmérő- Somogysárd 6-0 PAP LÁSZLÓ Pannon Flax labdarúgó NB III - Dráva-csoport Labdarúgó NB II - Hummel-csoport Eredmények: Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki-Kalocsa FC 3-2 (2-1) Kaposvár, Arany úti városi sportcentrum, 350 néző. V.: Dárdai (Álló, Vincze). Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki: Tánczos - Kadarkúti, Meksz, Károlyi, Búzás - Nógrádi (Bencze a 75. percben), Bmncvig, Miskovics, László (Dede az 57. percben) - Ki­rály, Drávecz (Lajtos a 70. percben). Játékosedző: Hanusz János. Kalocsa FC: Tihanyi - Iván, Farkas, Mácsai, Kovács - Balogh, Sári, Bolvári, Bata (Pákolicz A. a 76. percben) - Tóth (Pákolicz D. a 46. perc­ben), Szabadi. Edző: Alföldi Albert. Nagyon rosszul kezdődött a mérkőzés a ha­zaiak számára, hiszen mindjárt a középkezdés után gólt kaptak. Ezután viszont feljavult a tá­madójátékuk, ami gólokban is megmutatko­zott. A vendég kalocsaiak a rendes játékidő le­járta után, a hosszabbításban állították be a vég­eredményt. Gólszerzők: Drávecz (a 13. percben 5 méte­res lövésből), Bruncvig (a 33. percben 15 méte­res lövésből), Király (a 65. percben 6 méteres fejesből), illetve Kovács 2 (az 1. percben 10 mé­teres lövésből és a 91. percben 6 méteres lövés­ből). Jók: Károlyi, Bruncvig, Miskovics, Király, il­letve Sári, Farkas, Kovács. Hanusz János: - Az okos ember más kárán, a buta pedig a sajátjából tanul... Csak a három bajnoki pontnak örülhetünk. Alföldi Albert: - Becsülettel helyt álltunk az ál­talunk eddig megismert legjobb csapat ellen. Sok sikert kívánok a Kaposvölgyének a folytatásban; nyerjék meg a bajnokságot, a kalocsai visszavágó­ra azonban ne tervezzenek pontot. CSUPOR GYULA Andocs Jeans-Tex-Decsi FC 3-0 (2-0) Andocs, 450 néző. V.: Sebestyén (Poszt, Gehring). Andocs Jeans-Tex: Horváth P. - Finta, Hada­ró, Mink (Komáromi a 80. percben), Püspök - Spántler, Tamás, Barczi (Balogh Z. a 65. perc­ben), Szabó M. - Csíkvár, Balassa (Bőhm a 82. percben). Edző: Petrák Viktor. Decsi FC: Cziráki - Szabácsi, Kapás (Szűcs a 65. percben), Techló, Nagy falusi - Gaál, Kocsis (Lovász a 65. percben), Berényi, Pusztai - Pilisi, Csende (Nagl a 65. percben). Edző: Horváth Péter. Nehezen lendült csak játékba a hazai alaku­lat. Utána viszont egyre jobban magára talált, miközben fokozatosan átvette a játék irányítá­sát. A három gólja mellett még számtalan nagy helyzetet is elpuskázott az andocsi gárda a má­sodik félidőben kilenc főre fogyatkozott decsi csapat ellen. Szerdán délután újra pályára lép bajnoki ta­lálkozón az Andocs Jeans-Tex együttese, ami­kor is 15.30 órakor a Szentlőrinc FC csapatát fo­gadja majd előrehozott mérkőzésen. Gólszerzők: Mink (a 26. percben 4 méteres passzból), Balassa 2 (a 38. percben 14 méteres emelésből és a 73. percben 4 méteres passz­ból). Kiállítva: Gaál (az 53. percben) utolsó em­berként elkövetett szabálytalanság miatt, Szabácsi (a 76. percben) utolsó emberként el­követett szabálytalanság miatt. Jók: Hadaró, Mink, Balassa, Tamás, illetve Pilisi, Nagyfalusi. Petrák Viktor: - Nehezen lendültünk csak be­le, a végére azonban fesztiválhangulatot terem­tettünk. Horváth Péter: - Megérdemelten nyert a győ­zelmet jobban akaró andocsi együttes. PACS LÁSZLÓ Tatai HAC-Balatonlelle SE 3-1 (1-0) Tata, 300 néző. V.: Ákos. Tatai HAC: Berecz - Bombicz, Németh, Schmidmakker, Kozár - Unger, Határvölgyi, Bogár, Perkó - Török, Csáki. Edző: Nagy Győ­ző. Balatonlelle SE: Gyenes - Cubelák, Buzsáki, Kolovics, Sza­badi - Takács Gy., Kiss L., Somo­gyi, Hosszú - Silimon, Himics. Edző: Kenéz István. Csere: Kiss L. helyett Hollander a 65. percben, Somo­gyi helyett Bakó a 65. percben, Határvölgyi helyett Purgel a 67. percben, Csáki helyett Jankóczki a 67. percben, Török helyett Dudás a 70. percben. Sárga lap: Takács Gy. a 39. percben, Török a 65. percben. Az első 45 percben a vendég Balaton-parti együttes játszott fölényben, egy vitatható 11-es- ből azonban a hazaiak szereztek vezetést. A második játékrész­ben is a vendégek birtokolták többet a labdát, a levegőben ló­gott az egyenlítés. A hazaiak egy kontratámadásból jól kihasznál­ták a leilei védelem megingását, s tovább növelték az előnyüket. Ezután a vendég somogyi alaku­lat szépített, a mérkőzés vége előtt öt perccel azonban a Tatai HAC együttese bebiztosította a győzelmét. Gólszerzők: Unger 2 (a 39. percben 11-esből és a 85. perc­ben 18 méteres lövésből), Purger (a 72. percben 8 méteres lövés­ből), illetve Takács Gy. (a 80. percben 3 méteres fejesből). Jók: Németh, Kozár, Bogár, il­letve Buzsáki. Nagy Győző: - Nagyon fontos győzelmet arattunk a jól játszó Balatonlelle SE csapata ellen. Kenéz István: - Egy olyan mérkőzésen veszítettünk, ame­lyeket gólokkal kellett volna nyernünk. K. I.