Somogyi Hírlap, 2001. február (12. évfolyam, 27-50. szám)

2001-02-11 / Vasárnap Reggel, 6. szám

2001. február 11. ★ SPORT ★ 11 Letaglózták a Vadkakasokat Klíma-Vili Purina Kaposvári KK-Debreceni Vadkakasok 108-58 (25-27, 25-11, 27-9, 31-21) FOTÓ: KOVÁCS TIBOR Újabb kiütéses győzelmet aratott tegnap este a vá­rosi sportcsarnokban az NB I „A” csoportos férfi kosárlabda-bajnokságban a Klíma-Vili Purina Kapos­vári KK együttese. A szen­vedő fél ezúttal a Debre­ceni Vadkakasok csapata volt. Igazi gálaelőadást láthatott az, aki kilátogatott tegnap a Klíma-Vili Purina KKK mér­kőzésére. A hazaiak szebb­nél szebb megoldásokkal szórakoztatták a publiku­mot. Az ellenállhatatlanul kosárlabdázó Nunnery ré­vén már az első negyed vé­gére nyolc pontos előnyt szereztek a kaposváriak, a folytatásban pedig csak a különbség mértéke volt kér­déses. A találkozó már az el­ső félidőben eldőlt. A kiváló védekezésnek köszönhetően 50-28-as vezetéssel térhet­tek pihenőre Ivkovicsék. A Somogyi Hírlap szünetben rendezett dobóversenyét Gosztonyi András nyerte. A második félidő elején Halm és Nunnery ütközött. A ma­gyar bedobót térdsérülése miatt le kellett cserélni. A szerzett labdákból szellemes ötletes támadásokat vezet­tek a hazaiak, így nem volt meglepetés a negyven pon­tos különbség. A végjáték­ban aztán az addig többször hibázó Halimics is betalált kivívva ezzel a közönség vastapsát. Az utolsó percek­ben a pályára lépő fiatalok is megszerezték pontjaikat, így kialakult a valóságos ki­ütést jelentő 108-58-as vég­eredmény. A mezőny legkobbja, az amerikai Rónáid Nunnery zsákol így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 1200 néző. V.: Várhalmi, Kiss L. Klíma-Vili Purina Kaposvári KK: Simon (4), Halimics (24/15), Nunnery (28/3), Gé­mes (10), Ivkovics (19). Csere: Filipovics (13), Varga R. (5/3), Szőke (1), Beck (2), Tömösváry (2). Vezetőedző: Földi Sándor. Debreceni Vadkakasok: McDaniel (18/6), Halm (4), Jurics (11/3), Csaplár-Nagy A. (2), Rucker (11). Csere: Boldi­zsár (2), Tóth G. (-), Mészáros Á. (7/3), Gócs (-), Hencsey (3/3). Vezetőedző: Nagy Zoltán. Az eredmény alakulása. 6. perc: (11-7), 9. perc: (21-15), 12. perc: (27-19), 17. perc: (41-25), 24. perc: (61-32), 27. perc: (71-39), 29. perc: (77-37), 35. perc: (94-46), 38. perc: (101-54). Kipontozódott: Boldizsár (a 37. percben), Jurics (a 40. perc­ben). Jók: Nunnery (a mezőny legjobbja), Simon, Ivkovics, il­letve McDaniel. Földi Sándor: - Nagyon ko­molyan vettük a mérkőzést és ismét nagyszerűen védekez­tünk. Szeretném ha a fegyel­mezett játékunk a folytatásban is megmaradna. Köszönöm a fiúk hozzáállását és a közön­ség lelkes buzdítását. Nagy Zoltán: - A Kaposvár ellenállhatatlan volt, nem vol­tunk méltó ellenfelek. Az ifjúsági mérkőzésen: Klíma-Vili Purina KKK- Debreceni Vadkakasok 103-85 (29-17, 24-22, 23-19, 27-27) Kun Zoltán Helytálltak a fiatalok Meló-Diák KK-Marcali VSZSE II. 84-76 | (18-21,20-17,24-9,22-29) Újabb fordulót rendeztek tegnap az OPEL-FAG Kupa 2001 megyei férfi kosárlabda-bajnokságban. Az I „A” csoportban a vártnál szoro­sabb mérkőzésen nyert a Meló- Diák KK a fiatal játékosokból álló Marcali VSZSE II. ellen. így játszottak Kaposvár, Eötvös Loránd Műszaki Középiskola. Vezette: Pestality Cs., Gémes’ Cs. Meló-Diák KK: Ivánfi (20), Bekker (2), Heffer (18), Talliá.n (-), Szabó A. (23). Csere: Hász (9), Fe­kete Á. (12/3). Edző: Fekete Ádám. Marcali VSZSE II: Horváth P. (21/9), Szíva (19/6), Juhász (16), Baráth (11), Kiss K. (-). Csere: Kondás (6/3), Kiss V. (3/3), Bakos (-), Göncz (-). Edző: Várfalvi Ist­ván. Kun Bravúr idegenben Dági SE-Nafa RC Kaposvár 2-3 (13, -20, -14,16, -12) Parázs hangulatú, játékvezetői téve­désekkel tarkított drámai mérkőzésen nyert a somogyi együttes. így játszottak Dág, 400 néző. Vezette: Prukner, Dravecz. Dági SE: Oszuska II. Z., Soós, Zirigh, Oszuska I. Z., Haltrich. Csere: Bencsik (liberó), Skoflek, Szauter II. Edző: Bognár Ellák. Nafa RC Kaposvár: Jezeri, Nyári, Tóth T., Erdei, Hegyi, Porkoláb. Csere: Szentes (liberó), Farkas. Játékos-edző: Jezeri Tibor. Horváth László 910 fát dobott FOTÓ: KOVÁCS TIBOR Remekelt a Közút Közutasok Kaposvári Teke Klub-Szolnoki MÁV 5:3 (5449:5441) Megszerezte első győzel­mét a férfi teke Szuper Li­gában a Közutasok Kapos­vári Tekeklub együttese. A Szolnok elleni tegnapi mér­kőzésen mindössze nyolc fa volt a két csapat közötti különbség. Kilencszáz fa feletti átlagtelje­sítményt nyújtott a hazai gárda. Látványos játék és szoros küz­delem jellemezte a találkozót. A remek erőkből álló vendégek­kel szemben az újra egyesített kaposvári csapat megszerezte első győzelmét. Eredmények: ifj. Horváth 938 - Szlovenszki 876 Oláh 880 - Bóta 942 Kiss N. 921 - Klak 946 Horváth L. 910 - Fehér 911 Székelv 893 - Molnár 871 Mándli 907 - Bíró 895 ' VASÁRNAPI Somogyi Hírlap —------VASÁRNAPI —-TfWSW Az Axel Springer Ma­So mogyi Hírlap Bj “JTt ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft So­mogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szer­kesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Tele­fon: (82)528-100. Előfizetési díj: 1 hónapra 280 forint. Meg­vásárolható: a somogyi városok és községek újságos pavilon­jaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: Falut y Miklós. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1419-0176 Sportszabadegyetem Kaposváron Romos a ház, bontani kell Napjaink magyar futballja egy ro­mos házhoz hasonlít. Nem érde­mes felújítani, földig kell rombolni és újra felépíteni. Ez a mi felada­tunk. így fejezte be beszédét dr. I Muszbek Mihály a Hivatásos Lab­darúgó Alszövetség ügyvezető igazgatója a tegnapi kaposvári sportkonferencián. Őt, valamint két előadó társát köszön­tötte Bartsch János megyei sportigaz­gató szombaton a Megyeháza nagyter­mében rendezett Somogyi Sport Sza­badegyetem XII. konferenciáján, amely nagyobb érdeklődésre tarthatott volna számot, dr. Bozóky Imre, az MLSZ el­nöke a százéves magyar futball jegyé­ben nyitotta meg a konferenciát. Be­szélt a magyar foci elmúlt századáról, a már kezdettől jelentkező eredmények­ről, világbajnoki és olimpiai sikereink­ről, a nagy egyéniségek egész soráról, azokról a szakemberekről, akik a világ számos pontján kamatoztatták itthon [ szerzett tudásukat és vittek sikerre ide­gen válogatottakat, klubokat. Ecsetelte futballunk jelenlegi válságát, majd ki­tért a tennivalókra is. Dr. Muszbek Mi­hály azzal kezdte, hogy a dicső múlt után egy eredményes jövőt kell építe­nünk és ő maga is ennek érdekében munkálkodik. Mint hangsúlyozta a fut­ballt az ezredfordulón piaci alapokra kell helyezni és csakis üzleti vállalko­zásként lehet működtetni. Az elmúlt évtized a tévelygésé az útkeresésé volt és ez nagy károkat okozott a sportág­nak. Az önzetlen mecénásokkal kap­csolatban igyekezett eloszlatni egy tév­hitet. Mint mondta, közülük senki sem ment tönkre, csak amin „segítettek” azaz maga a foci. Át kell alakítani az egész szabályzó rendszert, mert az nem felel meg a piacgazdasági követel­ményeknek - hangsúlyozta. A foci nem jóléti intézmény, a mecenatúrát el kell felejteni - tette hozzá. Makray Ba­lázs a DVSC Futball Szervező Rt cégve­zetője az általa irányított debreceni klubon keresztül igyekezett megvilágí­tani, hogy mit is követel a kor, hogyan lehet és kell modern eszközökkel irá­nyítani egy mai futball klubot. Az elő­adók végezetül a hallgatóság kérdései­re válaszoltak. Jutási Az Iszák utcai fedett teniszcsamokban rendezték meg az I. Renault-Kaposvár Somogy Kupa megyei férfi egyes és páros pedagógus teniszversenyt. A kaposvári viadalon 45 éven alatti és 45 feletti ka­tegóriákban lehetett nevezni. A tegnapi egyes mérkőzésekre 19-en jelentkeztek. Képünkön a siófoki Pék Ferenc üt. fotó: kovács tibor ELŐKÉSZÜLETI LABDARÚGÓ MÉRKŐZÉSEK Bodajk SE-Siófok FC 1-4 (1-2) Az aránylag jó talajú pályán lejátszott talál­kozón az NB III-as csapat szerzett vezetést, de ezt követően már csak a Siófok FC futbal­lozott. Az elsősorban a széleken vezetett tá­madásokból mindig helyzetek alakultak ki, m* yet négy alkalommal eredményesen fe­leztek be a Balaton-parti csapat játékosai. Strausz László: - Ezúttal a mozgáson volt a hangsúly. A játék helyenként már nekem is tetszett, igaz akadtak még hiányosságok. A hátra lévő időben ezek kijavításán dolgo­zunk. Kincsesbánya, 200 néző. Vezette Arany. Siófok FC: Csemyánszki (Pikács) - Bara­nyai (Radojevics), Hosu ’ánszki, Petrák, Hudák, (Boda), Tóth ., . Gróf, Andai, Bozovics (Dűli), Havrán (Szabó Cs.), Montvai (Földes). Vezetőedző: Strausz László. Gólszerzők: Varga (a 10 percben), illetve Bozovics (a 23. percben), Havrán (a 32. percben), Szabó Cs. (a 67. percben), Földes (a 69. percben). Borsos Attila Industrie FC-Marcali- Royal Goldavis Hévíz 2-2 (1-1) Nagy iramú, szikrázóan kemény mérkőzé­sen a hazaiak játszottak fölényben. A gól­helyzeteket viszont a vendégek használták ki jobban, így igazságos döntetlen született. Marcali, 150 néző. Vezette: Barna. Industrie FC-Marcali: Németh (Molnár) - Bozsó (Nokta), Radovic (Mirján), Kovácsevics - Máté, Sallai, Bambu (Ábra­hám), Nagy Zs., Drágán Puskás (Horváth T.), Piri (Bodzsár), Kolarics (Csíkvár). Edző: Menczeles Iván. Gólszerzők: Drágán Puskás (a 20. és a 60 percben), illetve Kiss T. (a 45. percben), Koplárovics (72. percben). Samu László Balatonlelle FC-Kaposvári Rákóczi FC-Contimex 1-1 (0-1) Változatos, jó iramú összecsapást láthattak a kilátogató nézők. Mindkét kapu előtt több helyzet maradt ki, ezért reális eredmény a döntetlen. Balatonboglár, 100 néző. Vezette: Nagy J. Balatonlelle FC: Gyenes (Kovács) - Czubelák, Buzsáki, Szabadi, Hosszú, (Hajmá- si), Takács, Kiss (Gosztonyi), Kolovics (Somo­gyi), Bakó, Simics (Silimon), Pécsi. Edző: Ke­néz István. Kaposvári Rákóczi FC-Con-timex: Balajcza (Házi) - Mező, Csík, Nagypál, Barna, Finta, Kurlik (Lassú), Horváth Z. (Erdei), Tóth B., Anghel (Jéger), Neubauer (Rajczi), Edző: Őze Tibor. Gólszerzők: Pécsi (az 56. percben), illetve Finta 35. percben). Kenéz István