Somogyi Hírlap, 2000. december (11. évfolyam, 281-304. szám)

2000-12-19 / 296. szám

12. oldal - Somogyi Hírlap SPORT 2000. December 19., Kedd 1 111 MB Labdarúgás Röplabda NB 1, hői Extraliga Sakk WB 1 „B” csoport (3. forduló) A spanyol Real Madrid labdarú­gó-csapatának világklasszisa, Luis Figo nyerte az Aranylabdát; a France Football című szaklap szavazásán 197 ponttal lett első a portugál játékos, megelőzve a FIFA múlt hétfői voksolásán győztes francia Zinedine Zidane- t és az ukrán Andrij Sevcsenkót. A végeredmény: 1. hús Figo (portugál - Real Madrid) 197 pont, 2. Zinedine Zidane (francia - Juventus) 181,3. Andrij Sevcsenko (ukrán - AC Milan) 85,4. Thierry Henry (francia - Arsenal) 57 pont, 5. Alessandro Nesta (olasz - Lazio) és Rivaldo (brazil - FC Barcelona) 39-39 pont. ________■ Te remlabdarúgás Rendkívül színvonalas meccsek­kel ért véget a VIII. Táncsics gim- názium-Kapos TV kupa pénzdíjas kispályás teremlabdarúgó-torna. A lapzártánk után befejeződött mérkőzéssorozaton az elődöntő másik ágán a Godzil-láknak 3-2- re kaptak ki a Festék-társ-Matula FC-től. A harmadik helyért a torna egyik legjobb találkozóján 6-4-re a Tóth Trans a Godzillák ellen. A finálét zsúfolásig telt lelátó előtt rendezték. Meglepetésre a Steaua Sámson kiütéses, 6-1-es veresé­get szenvedett, így 2000-ben a Festéktárs-Matula FC lett a tor­nagyőztes. Az elsők 110 ezer fo­rinttal gazdagodhattak, az ezüst­éremért 90 ezer, a bronzért 70 ezer forint járt. A negyedik együt­tes tagjai 60 ezer forinton osztoz­hattak. A tpma legjobb kapusa Milinte Árpád (Festéktárs- Matula), a legjobb mezőnyjátékos Varsányi Sándor (Festéktárs- Matula), a gólkirály pedig Ugrói Imre (Godzillák, 7 gól) lett. ■ 50. HETI TOTÓ TOTÓEREDMÉNY. Vasárnap este lapzártánk után fejeződött be a 14. számú Lazio-AS Roma olasz bajnoki (totó) mérkőzés, amelyet a vendégek nyertek 1-0 arányban (2-es). TOTÓNYEREMÉNYEK. A Szerencsejáték Rt tájékoztatása szerint a totó 50. fogadási het­ének nyereményei (a jövedele­madó levonása után) a következők. Egy darab 13 plusz egy találatos szelvényt találtak, amelynek a nyereménye 6 millió 99 ezer 260 forint. A szintén egy darab 13 találatos szelvény 1 millió 742 ezer 646 forintot fizet. A 12-esek (10 darab) 261 ezer 397, a 11-esek (281 darab) 9302, a 10-esek pedig (3192 darab) egyenként 1365 forintot érnek. GÓLTOTÓ. Az e heti góltotón sem hattalálatos szelvényt, sem pedig öttalálatos szelvényt nem találtak; az öt darab négy- találatos szelvény egyenként 19 ezer 682 forintot ér. ■ Győzelemmel búcsúztak BITT Kaposvári Női RC-Jászberényi RK 3-2 (28, 20, -18, -14, 9) Lendületben a kaposvári együttes Kaposvár Bár az előző 11 bajnoki mér­kőzését elveszítette, mégis győzelemmel köszönt el az évtől a BITT Kaposvári Női RC csapata, miután tegnap hatalmas, több mint másfél órán át tartó ötjátszmás ösz- szecsapáson legyőzte a Jász­berényi RK gárdáját. A vendég jászberényiek kezdtek ugyan jobban, nemsokára azonban már a hazaiaknál volt az előny. Mindkét csapat játékosai lelkesen, nagy elszántsággal küzdöttek, így aztán nem akármilyen csatát látha­tott a publikum. Árúit pedig a két együttes produkált a nyitójátszma hajrájában, az külön fejezetet érde­melne; mind a hazaiaknak, mind pedig a vendégeknek több játszma­labdája is volt, s végül a jobban összpontosító kaposváriak kerültek ki győztesen a maratom, csaknem fél órán át tartó összecsapásból. A második szettben már az ele­jén megnyugtató előnyt harcolt ki magának a kaposvári alakulat, ame­lyet pontos és jó játékával egészen a játékrész végéig meg tudott őrizni. A folytatásban aztán (sajnos) szerepet cserélt egymással a két csapat. A lányok ahelyett, hogy be­fejezték volna a mérkőzést, nagylel­kűen átengedtek két játszmát az el­lenfelüknek. Eleinte még úgy tűnt, hogy nem lesz semmi gond, a szett közepére azonban ledolgozta tete­mes hátrányát a jászberényi csapat, majd át is vette a vezetést. Női meccseken szokatlanul hosszú lab­dameneteknek tapsolhatott a nagy­érdemű, amelyekből felváltva ke­rült ki győztesen a két alakulat. Az egyik jászberényi akciónál például a cs.k., Tuba Gabi parádés mozdu­lattal mentett meg egy labdát, rá­adásul az ellentámadást sikerült ponttal befejezni. A szett végén mégis a vendégek örülhettek, miu­tán a végjátékban egyszerűen állva hagyták az ellenfelüket. A negyedik játékrészben villám­gyorsan állva hagyta a kaposvári együttest a jászberényi gárda, s - ta­lán ez a legjobb kifejezés - leisko­lázta megtorpant ellenfelét. A mindent eldöntő ötö­dik, rövidített játszmában aztán jött az újabb nagy fordulat. Most a hazaiak tá­madtak fel, s ha az előző já­tékrészre azt írtuk, hogy is­kolázott a Jászberény, ak­kor most azt kell írnunk, hogy ezúttal őket oktatták. A liberó szerepkörében ját­szó Molnár Krisztina szen­zációs teljesítményt nyúj­tott, Pálfy Marianna remek labdákat osztogatott, a Tu­ba Gabriella, Ékes Erika, Geiger Marianna, Szíj Claudia, Ács-Jebektor Dóra ötösfogat pedig irgalmatlan tűz alá vette az ellenfél tér­felét. Egyre nagyobb lett a különbség a két csapat kö­zött, amelyet végül meg­győző fölénnyel nyert a vé­gig fegyelmezetten és óra­mű pontossággal játszó kaposvári társaság. Sikerült tehát visszavágnia a BITT Kaposvári Női RC csapatának a jászberényi - ugyancsak öt játsz- más - vereségéért, s egyben meg­szereznie első győzelmét. Ahogy mondani szokás: a lehető legjobb­kor, az évzárón, amolyan csattanó­ként... így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 150 néző. V.: Karádi, Mocsnik. BITT Kaposvári Női RC: Pálfy, Ékes, Tuba, Ács-Jebektor, Geiger, Szíj. Csere: Molnár K. (liberói, Vaj­da. Edző: Biki Mária. Jászberényi RK: Tóth A., Nagy I, Sápi, Kriegel É., Adorján, Karsai. Csere: Fényes (liberó), Szabó D„ Selmeczi. Edző: Deme Gábor. A játszmák alakulása. 1. játszma: 3-5, 10-8, 15-13, 19- 20,25-24,30-28 (27perc). 2. játszma: 5-1, 10-6, 15-11, 20- 15,25-20 (20perc). 3. játszma: 5-2, 10-5, 15-14, 18-20,18-25 (17perc). 4. játszma: 2-5, 3-10, 5-15, 10-20,14-25 (19perc). 5. játszma: 5-1, 10-6, 15-9 (10 perc). Jók: Molnár K. (a mezőny leg­jobbja), Tuba, Ékes, Pálfy, illetve Tóth A. Biki Mária: - Végre igazi csapat voltunk, egymásért küzdöttek a lá­nyok. Deme Gábor: - Gratulálok az el­lenfelünknek. FENYŐ OÁBOR További eredmények: Szakszig Női RK Nyíregyháza- Atlant-Angyalföldi DRC 3-0 (12,15,9) Egut RC Egér-Vasas Budai-Tégla 3-0 (14,11,19) Architekton-Gödöllői RC- BSE-FCSM 0-3 (-17, -17, -24) Röplabda NB I Ez történt: Nafa RC Kaposvár- Testnevelési Egyetem 3-1 (15,17, -21,19) Dági SE-Keszthelyi Georgikon DSE3-0 (16,24,14) MAFC-Zalaegerszegi TE RC 3-0 (18,19,21) Veszprém RC-HullámPack Dunaújvárosi RK 3-1 (-23,19,20,28) LRI-Malév SC- Szolnoki Titász RK 3-2 (-21,24, -13,24,12) Szolnoki Titász RK- Nafa RC Kaposvár 3-1 (13, -22,19,18) Keszthelyi Georgikon DSE- Veszprém RC 3-1 (-25,24,23,21) Zalaegerszegi TE RC- LRI-Malév SC 0-3 (-17, -17, -24) Testnevelési Egyetem- Dági SE 0-3 (-16, -12, -20) HullámPack Dunaújvárosi RK- MAFC 2-3 (-17,21,18, -17, -10) A liberó nagy napja A tegnap esti, több mint másfél órásra nyúlt évzárón több kiemelke­dő teljesítmény is akadt a BITT Kaposvári Női RC csapatában, amely a Jászberényi RK elleni öt játszmás sikerével egyben az első győzel­mét is ünnepelhette. Egyvalamiben azonban mindenki - szakem­ber, játékos és egyszerű szemlélődő - egyetértett; a liberó szerepkör­ében játszó Molnár Krisztina emlékezeteset alakított. A mindössze 17 éves játékos igazi nagy profikat meghazudtoló módon „tisztoga­tott” hátul, nem egy alkalommal lehetetlennek tűnő labdákat men­tett. S még egy apró kiegészítés; bár a fiatal Molnár Krisztinának még csak ez az első szezonja a nagycsapat játékosaként, már több mérkőzésen is megbízható, jó teljesítményt nyújtott. SzennaPack Zselic SC Kaposvar-Minta-VSC 4,5:7,5 Kaposvár Vereséget szenvedett har­madik mérkőzésén a SzennaPack Zselic SC Ka­posvár újonc NB I „B” cso­portos sakkcsapata. Biztos győzelmet aratott Kapos­váron az újonc SzennaPack Zse­lic SC ellen a tavalyi bronzérmes Minta-Vízügyi SC (Budapest) együttese. A küzdelmes mérkő­zésekből a rutinosabb játékosok­kal rendelkező fővárosiak kerül­tek ki győztesen. Igaz, ehhez az is kellett, hogy két partit is nyerő helyzetben rontottak el a kapos­váriak, illetve adtak döntetlenre. A SzennaPack Zselic SC Kapos­vár csapatának egyetlen győzel­mét az 5. táblán Horváth Tamás szerezte szép, taktikus játékkal. Eredmények. 1. tábla: Feletar Darko-Almási István 0,5:0,5. 2. tábla: Léhmann Zoltán-Szeberé- nyi Ádám 0,5:0,5.3. tábla: Veress Róbert-Magyar Ottó 0:1.4. tábla: Kovács Előd-Siskov Viktor 0,5:0,5. 5. tábla: Horváth Ta- más-Sándor Attila 1:0. 6. tábla: Vargyas Zoltán-dr. Török Ádám 0:1. 7. tábla: Néber Ákos-Serrer Christoph 0,5:0,5. 8. tábla: Kele János-Várhegyi Miklós 0,5:0,5. 9. tábla: Szulimán Gyula-Kulcsár Tamás 0,5:0,5. 10. tábla: Ronga Attila-Schenkerik Csaba 0:1. 11. tábla: Székely Ferenc-Bednay Dezső 0:1. 12. tábla: Néber Zsolt-Horkai András 0,5:0,5. FENYŐ Sakk NB II - Asztalos Lajos csoport (5. forduló) Felemás somogyi mérleg Felemás mérleget zárt a két somogyi NB Il-es sakkcsapat a legutóbbi bajnoki fordulóban. A dobogóra pályázó Nagyatádi VSK Kalocsán aratott fölényes győzelmet, míg az első táblá­sait nélkülöző KSE-Sefag Rt (Kaposvár) a listavezető Decs otthonában maradt alul. Eredmények: Kalocsa SE-Nagyatádi VSK 3,5:8,5 Fölényes győzelmet aratott Kalo­csán a Nagyatádi VSK NB Il-es sakkcsapata. Bár mindkét oldalon akadtak hibák, Fortuna ezúttal a vendég atádiakat fogadta a kegyei­be. A vendég somogyiak magabiz­tos győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben, miután csak egyetlen táblán maradtak alul. Ka­locsán ült asztalhoz élete első NB Il-es mérkőzésén az ifjúsági korú Mánfay Máté, aki mindjárt győze­lemmel tette le a névjegyét. Győzött VrbanMladen (1. táb­la), Percze János (2. tábla), Gyugyi Péter (5. tábla), Mihalecz Attila (7. tábla), Ehrbár Tibor (9. tábla) és Mánfay Máté (12. táb­la), döntetlent ért el Ferencz Mik­lós (3. tábla), Baki Péter (4. táb­la), König Balázs (6. tábla), Bocska János (8. tábla) és Béres Kornél (10. tábla). Decs-KSE-Sefag Rt (Kaposvár) 9:3 A jó játékerőt képviselő, listave­zető decsi együttes nagy arányú győzelemre készült az első táblá­sait nélkülöző KSE-Sefag Rt (Ka­posvár) sakkcsapata ellen; a ven­dég somogyiak célja az volt, hogy elkerüljék a kétszámjegyű vere­séget. Két gyors döntetlen után két hazai győzelem következett, majd Vadál Gábor - akinek ez volt immár az ötödik sikere eb­ben a bajnoki sorozatban, azaz továbbra is százszázalékos - le­győzte a hazaiak csapatvezetőjét, Papp Csabát. Ezután viszont a vendég kaposváriak a nyerő- és döntetlenesélyes partijaikat sorra elveszítették, így végül a négy és fél, öt pont helyett be kellett érni­ük hárommal. Győzött Vadál Gábor (10. táb­la), döntetlent ért el Györke Zol­tán (1. tábla), Németh Attila (2. tábla), Fekete Lajos (3. tábla) és Erdélyi Sándor (7. tábla). További eredmények: Fehérvár SE-Bajai Esztétika 9:3 Dunaújváros-Tamási SE 8,5:3,5 Komlói Bányász-Székesfehér­vári MÁV 6,5:5,5 Paksi Atomerőmű SE Il.-Kármin SE Pécs 6,5:5,5 FENYŐ Röplabda NB il - férfiak (8. forduló) Győri Széchenyi FSC-Tabi RK 1-3 (-20, 20, -18, -23) Tahi RK: Angyal, Fiiin, Steinbac- sáncolásban és a támadások pon- her. Puha, Szokodi, Csizmadia, tos befejezésében jeleskedett. A Csere: Riba, Nagy, Sümegi, tabi alakulat hat győzelemmel és Játékosedző: Csizmadia Nándor. két vereséggel a harmadik helyről Győzelemmel zárta az őszi sze- vár(hat)ja a tavaszi folytatást, zont Győrben a Tabi RK csapata, amely - néhány kisebb megingás- Az ifjúsági mérkőzésen: tói eltekintve - végig jól játszott; a Győri Széchenyi FSC-Tabi RK 0-3 vendég somogyi együttes főleg __________________________ Ko sárlabda NB I „A” csoport - férfiak Kaposvár A XII. forduló találkozóin kí­vül néhány elhalasztott mér­kőzést is pótoltak a férfi ko­sárlabda NB I „A” csoportjá­ban. A Klíma-Vili Purina Ka­posvári KK együttese nem lé­pett pályára, a Nyíregyházi KE-Isobau elleni összecsa­pást március 14-én rendezik a szabolcsi városban. Lezárult a szavazás a december 30-án, a budapesti Körcsarnokban rendezendő Yukos Kelet-Nyugat kosárlabdagálára. Örömteli tény, hogy a bajnoki listavezető Klíma- Vili Purina Kaposvári KK játékosai közül hárman is tagjai a nyugati csapatnak, melyet Földi Sándor irányít majd. A kezdőötösöket a közönség szavazatai alapján állí­tották össze a cserékről pedig a - bajnokságban elfoglalt helyezés alapján felkért - edzők határoztak. A Kelet válogatott névsora: Boriszlav Majkovics (Mól Szolnok, jugoszláv), Halm Rolland (Debre­ceni Vadkakasok), Predrag Pavlo- vics (Nyíregyházi KE-Iso- bau, jugoszláv), Sitku Er­nő, Mól Szolnok), Czigler László, Atomerőmű SE). Csere: Mészáros Zalán (Atomerőmű SE), Mirosz- lav Juries (Debreceni Vad­kakasok, jugoszláv), Vid Zsarkovics (Budapesti Honvéd, jugoszláv), Orosz László (Mól Szolnok), Bóján Lapov (Mól Szolnok, horvát), Walke Károly (Mól Szolnok). Edző: Fodor Péer (Atomerőmű SE). A Nyugat válogatott névsora: Németh István (Marc-Körmend), Braniszlav Dzunics (Falco KC- Szombathely), Emir Halimics (Klí­ma-Vili Purina KKK, bosnyák-tö- rök), Sztojan Ivkovics (Klíma-Vili Purina KKK, jugoszláv), Sejo Buk­va (bosnyák). Csere: Kálmán Lász­ló (Falco KC-Szombathely), Fodor Gergely (Marc-Körmend), Kámán Tamás (Flextronics ZTE KK), Ron­nie McMahan (Albacomp-UPC, amerikai), Samir Mujanovics (Marc-Körmend, hor­vát), Filipovics Gordan (Klíma-Vili Purina KKK). Edző: Földi Sándor (Klí­ma-Vili Purina KKK Ez történt: Soproni Ászok KC-Nyíregyházi KE-Isobau 80-76 (17-24, 22-17, 19-22, 22-13); Atomerőmű SE-SMAFC Roto-Elzett 89-57 (29-4, 23-17, 14-20, 23-16); Debreceni Vadkakasok-Falco KC-Szombat- hely 91-93 (23-29, 22-24, 12-18, 34-22); Flextronics ZTE KK-Mol Szolnok 83-68 (20-18, 20-19, 20-19, 23-19); Marc-Körmend— Soproni Ászok KC 107-64 (25-10, 29-21, 30-14, 23-19); Bp. Hon­véd-Atomerőmű SE 77-100 (8-29, 25-27,18-28,26-16); SMAFC-Roto Elzett-Albacomp-UPC 91-87 (21-20,23-16, 26-18, 21-33). Párharc helyett összefogás Kaposvár, Pécs Rákóczi és Pécsi VSK. Hosszú évtizedeken át riválisok vol­tak. Kettejük párharcát min­dig élénk érdeklődés kísérte a Dél-dunántúlon. Mindkettőjük megjárta a labdarúgó élvonalat is s bár a legfelső osztály­ban sohasem találkozhattak lejjebb minden fronton állandóan rivali­záltak. Most azonban összefogásra készülnek. A részletekről Illés Já­nos, a Rákóczi ügyvezető elnöke adott információt. - Való igaz, hogy tárgyaló asztalhoz ültünk a pécsi vasutasokkal, a megkezdett beszél­getések ígéretesek és elsősorban a szakma együttműködésre vonat­koznak. Mindkét fél kifejezte szán­dékát, hogy célszerűnek tartja a jö­vőbeni közös munkálkodást - kezdte mondandóját az ügyvezető.- Miként vetődött föl, hogy a két külön megyét képviselő egykori „ádáz” ellenfél összefogjon?- Egy olyan szponzor kezdemé­nyezte a kapcsolat felvételt, ame­lyik a tervek szerint a jövőben mindkét klubot támogatná.- Meglepő, hogy a nagyberki klub helyett most egy baranyai csa­patra esett a választás.- Szó sincs váltásról, a Nagyber­ki Vállalkozók SC továbbra is fiók­csapata marad a Rákóczinak, a pé­csiekkel más jellegű egyezséget kö­tünk, amely hosszabb távú já­tékoscserékben realizálódik majd. Január elején folytatjuk a megbe­széléseket.- Felröppent a hír, hogy módo­sul a szakmai vezetés összetétele a Rákóczinál. Sándor István nevét említik, akit a labdarúgás hívei a Stadler FC révén ismerhettek meg.- Egy hónappal ezelőtt szóba ke­rült a neve, szerettük volna szak­mai igazgatónak megnyerni, de mi­után őt a nyárig szerződés köti a Csongrádhoz, úgy tűnik, hogy ez a felkérés egyelőre tárgytalan.- A szákmai stáb bővítésénél Konrád László SLASZ titkár neve is felvetődött.- Szóba került, hogy a klub egy­kori labdarúgóját bevonjuk a mun­kába. Egyébként mindkettőjükkel kapcsolatban egyeztettünk Bő- zsöny János edzővel is. A szakmai kérdések megvitatása az elnökség részéről még nem zárult le.- Mi újság átigazolási fronton?- Ez ügyben is tárgyalunk, de Ulrich Roland kivételével végleges megállapodásról még nem számol­hatok be. E hét végén dől el, hogy a volt gázszeres jugoszláv Joszip Dulicsot szabadkaiklubja elengedi- e olyan feltételekkel, amely nekünk is megfelel. _________ jutási