Somogyi Hírlap, 2000. október (11. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-28 / 253. szám

2000. október 29. ★ SPORT ★ 11 Kötelező győzelem Nafa RC Kaposvár- Zalaegerszegi TE RC 3-0 (16, 29,17) Kötelező győzelmet aratott tegnap hazai pályán a Nafa RC Kaposvár NB l-es férfi röplabdacsapata a Zalaegerszegi TE RC ellen; a második játszma ugyan egy kicsit elhúzódott, a somogyi együttes azonban így is röpke egy óra elteltével pontot tett a találkozó végére. A nyitójátszmában úgy tűnt, hogy ég és föld különbség van a két csapat között; a vendég zalaiaknak - akik mindössze egyetlen cserejátékossal jöttek Kaposvárra - nemcsak a nyitás­fogadással gyűlt meg a bajuk, hanem jó pár alkalommal az is megoldhatat­lan feladatot jelentett számukra, hogy egyszerűen csak átnyissanak ellen­felük térfelére. A második szettben aztán vagy a Zete javult fel, vagy pedig a Nafa ereszkedett le a vendégek szintjére, de tény; ritka szoros és kiegyenlített volt a küzdelem, s rengeteg a hiba mindkét oldalon. A zalaiak többször is játszmal­abdához jutottak, Porkolábék azonban szerencsére mindig tudtak korrigálni. Az utolsó, harmadik játékrészben aztán újra nyomasztó fölénybe került a kaposvári alakulat. Egyre nagyobb lett a különbség a két csapat között, miközben a Nafa RC Kaposvár vala­mennyi cserejátékosa lehetőséget kapott. Ma délután 17 órakor a listavezető, jó nevű Szolnoki Titász RK látogat el a somogyi megyeszékhelyre; a Zalaegerszeg ellen látott játék aligha lesz elég a rutinos játékosokat felvonul­tató, veretlenül menetelő szolnoki gárda ellen... így játszónak Kaposvár, városi sportcsarnok, 100 néző. V.: Vasák, Hernádi. Nafa RC Kaposvár: Farkas L, Nyári, Tóth T., Erdei, Hegyi, Porkoláb. Csere: Torma, Jezeri, Rengel, Farkas R., Szentes (liberó). Játékosedző: Jezeri Tibor. Zalaegerszegi TE RC: Markó, Tóth P, Horváth T., Gerencsér, Horváth Cs., Mózer. Csere: Fridrich. Játékosedző: Markó Gábor. A játszmák alakulása. 1. játszma: 5-1, 10-7, 15-9, 20-14, 25-16. 2. játszma: 4-5, 10-9, 13-15, 18-20, 24- 25, 31-29. 3. játszma: 5-3, 10-4, 15-7, 20-13, 25- 17. Jók: Tóth T., Hegyi, Porkoláb, Jezeri, illetve Horváth Cs., Mózer, Markó. Jezeri Tibor: - Nem játszottunk ugyan jól, a feladatunkat azonban ­Porkoláb Tamás ütésénél két zalaegerszegi játékos is (hiába) nyújtózkodik FOTO: TOROK ANETT azaz a kötelező győzelmet - sikerrel tel­jesítettük. Vasárnap délután a Szolnoki Titász RK elleni találkozón is szívesen kiegyeznék egy hasonló eredménnyel... Markó Gábor: - Az egyik centerünk sajnos nem tudott velünk eljönni Kaposvárra, így kényszerűségből egy teljesen új szerkezetű csapattal játszot­tunk. Ez azonban nem (lehet) mentség arra, hogy nagyon rosszul fogadtuk a nyitásokát, s ez meghatározta az egész mérkőzést. Fm^yő Gábor [Füttykoncert Marcaliban 1 ODA A VERETLENSÉG i Marcali VSZSE-Lénla-Bp. Spartacus 25-34 (12-17) ■ ^ Wwmm MM. W MMWWmMm Zsinórban negyedik mérkőzését is elbukta a Marcali VSZSE-Lénia NB l-es női kézilabda­csapata; ezúttal hazai pályán attól a Bp. Spar­tacus együttesétől szenvedett súlyos, ki­lenc gólos vereséget, amelyet tavaly mind­kétszer legyőzött. A pont nélkül álló, sereg­hajtó marcali együttes számára sorsdöntő fon­tosságú összecsapáson inkább a gólszerzéssel, mint a védekezéssel fog­lalkoztak a csapatok. A kettős cserével játszó ha­zai gárda csak az első 20 percben tudta ellenfelé­vel tartani a lépést. Az el­ső félidő végén kimarad­tak a ziccerek és a hétmé­teresek, míg a másik ol­dalon Csendes és Víglási mondhatni tetszés sze­rint lőtte újabb és újabb gólját. Kévést jól őrizte Gálhidi, így hiába védett bravúrosan Gridnyeva, a szünetre öt gólra nőtt a Bp. Spartacus előnye. A második játékrész­ben sajnos csak egyetlen csapat volt a pályán, miu­tán a Marcali játékosai lel­kileg összeomlottak, s el­képzelés nélkül, gyengén játszottak. Ugyanakkor a vendég fővárosiak nagy kedvvel kézilabdáztak. Víglási Zsuzsa mellett többen is remek teljesít­ményt nyújtottak; a két szélső például öt-öt góllal terhelte meg Gridnyeva, valamint az időközben visszaállt Bödör kapuját. A marcali városi sport- csarnokban hangos fütty­koncert kísérte az öltöző­be a hazai csapat játéko­sait. Erről csak annyit: a létesítmény fennállása óta nem volt erre példa... így játszottak Marcali, városi sport- csarnok, 600 néző. V.: Ké­kes Cs„ Kékes P. Marcali VSZSE-Lénia: Bödör - Utasi (4), Szloboda (3), Kévés (8/5), Kovács J. (3), Koroknai (2), Farkas V. (2). Csere: Gridnyeva, Mészáros (3), Milinte, Hagyánek, Ele­kes, Erdei, Pék. Edző: Ko­csis Géza. Bp. Spartacus: Petrovics - Böde (5), Erdős (3), Csendes (7), Víglási (14/6), Cservenák, Gálhidi (5). Csere: Bán, Magyaróvári, Geiger, Tóth T., Szaniszló, Ábrahám, Huszák. Edző: Pánczél Barnabás. Kiállítások: 8 perc, il­letve 4 perc. Hétméteresek: 11/6, il­letve 6/6. Az eredmény alakulá­sa: 6. perc: 3-2. 11. perc: 5-7. 22. perc: 11-11. 29. ■„perc: 11-15. 38. perc: 14-23. 45. perc: 20-26. 54. perc: 22-32. Jók: a Marcali VSZSE- Lénia csapatában nem akadt kiemelkedő teljesít­mény, illetve Víglási (a mezőny legjobbja), Csen­des, Petrovics. Kocsis Géza: - Játszot­tunk már rosszul, de erre álmomban sem mertem volna gondolni. Pánczél Barnabás: - Taktikai fegyelmezettsé­günknek köszönhetjük magabiztos győzelmünket. Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali VSZSE-Lénia- Bp. Spartacus 22-22 (10-11) Samu László Mol-Szolnok-Klíma-VIII Purina Kaposvári KK 84-70 (25-18, 20-14, 18-16, 21-22) Rangadóval folytatódott az Opel-Fag Ku­pa megyei férfi kosárlabda-bajnokság. Az „A” csoportban két veretlen csapat talál­kozott egymással; a Meló-Diák KK fölé­nyes, több mint 30 pontos győzelmet ara­tott a Karg-Autó TKK ellen. Karg-Autó TKK-Meló-Diák KK 65-97 (13-29, 19-25, 17-25, 16-18) A negyedik percben már 17-0-ra (!) veze­tett a Meló-Diák KK csapata, s ez megha­tározta a mérkőzés sorsát; a Karg-Autó TKK csak kapaszkodott ellenfele után. A harmadik negyedben aztán több mint 30 pontra nőtt a különbség a két csapat kö­zött, s ez megmaradt egészen a mérkőzés végéig. Fölényes győzelmével a Meló- Diák KK együttese továbbra is őrzi veret­1 VASÁRNAPI Somogyi Hírlap llfll Az Axel Springer Ma­gyarország Kft lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft So­mogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szer­kesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Tele­fon: (82)528-100. Megvásárolható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és ter­jesztőknél. Terjesztés: Faludy Miklós. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügy­vezető igazgató. ISSN 1419-0176 Tegnap este Szolnokon elveszítet­te veretlenségét a Klíma-Vili Purina Kaposvári KK NB I férfi „A” csoportos kosárlabda-csapata. A találkozó előtt kedélyesen beszél­gettek a mérkőző felek, ami nem cso­da, hiszen több érintett évekig csa­pattársként kosárlabdázott. A beme­legítésnél Földi Sándor edző volt já­tékosával, a Mol-Szolnokot trenírozó Kmézics Zoránnal cserélt eszmét. A feldobás után aztán már termé­szetesen nyoma sem volt a kedélyes­kedésnek. Sitku találátára Halimics válaszolt, majd ismét a magyar válo­gatott centere volt eredményes. A kö­zönség fergeteges buzdítása mellett vezethette akcióit a hazai gárda. Nunnery kihagyott büntetői miatt nem tudott nagyobb előnyt kicsikar­ni a vendégcsapat. Sőt, Maljkovics két jó találatával átvette a vezetést a Szolnok. Simont Varga R. váltotta fel, majd Koprivica mutatkozott be egy közeli találattal. A hatodik percben Földi Sándor edző jegyezte a találko­zó első időkérését, majd Nunnery egyenlített 16-16-nál. Sitku egykezes zsákolásai jelezték, hogy az eddig megszokottnál bizony gyengébben védekezik a vendégcsapat. A máso­dik negyedre Bencze érkezett Nunnery helyett, a gyengén játszót Ivkovicsot pedig Gémes váltotta. Walke remekül kapcsolta ki Halimicset a játékból, s a Klíma- Viliben nem akadt más, aki a kosárba talált volna. Maljkovics újabb triplája már 10 pont felettire hizlalta a szol­noki előnyt, és Adderly semlegesíté­se is megoldhatatlan feladatnak bizo­nyult. A szünet után folytatódott a Tisza-parti örömjáték, amelyhez rendre elrontott akciókkal járult hoz­zá a vendég kaposvári csapat; az ek­kor szétesően kosárlabdázó somogyi­ak törvényszerűen kerültek 20 pon­tos hátrányba. Az utolsó negyedben már a régen látott védekezést láthat­tuk a kaposváriaktól, ami azt ered­ményezte, hogy csakhamar 10 pont körüli volt a két csapat között a kü­lönbség. Az ellenfél jugoszláv cente­rével, Koprivicával sajnos továbbra sem sikerült a lépést tartani, Adderly és Sitku találatai pedig beállították a 84-70-es végeredményt. így játszottak Szolnok, Tiszaligeti sportcsarnok, 2500 néző. V.: dr. Valovics, Kóthay. Mol-Szolnok: Maljkovics (16/6), Adderly (18/6), Walke (9), Koprivica (14/3), Sitku (15/3). Csere: Takács (7), Orosz (5), Ádám. Edző: Kmézics Zorán. Klíma-Vili Purina Kaposvári KK: Simon B. (15/3), Halimics (8/6), Nunnery (14), Filipovics (8/3), Ivkovics (6). Csere: Bencze (5/3), Var­ga R. (5/3), Gémes (9), Szőke. Edző: Földi Sándor. Kipontozódott: Orosz a 32. perc­ben, Maljkovics a 37. percben, Varga R. a 40. percben, Filipovics a 40. percben. Jók: Walke, Adderly, Maljkovics, Koprivica, Sitku, illetve Simon B., Gé­mes. Kmézics Zorán: - Egy nagyon jó kaposvári együttest sikerült kétvállra fektetnünk. A második félidőben ki­csit visszaesett a teljesítményünk, ami a sorozatterhelés miatti fáradt­ságnak tudható be. Földi Sándor: - Csalódott vagyok, többet vártam a csapatomtól; olcsón adtuk a bőrünket. A megszokottnál sajnos gyengébben védekeztünk, hét ziccert és tíz büntetőt hagytunk ki. A hibákból okulni kell, mert ez lehet továbblépésünk záloga. Az ifjúsági mérkőzésen: Mol-Szolnok­Klíma-Vill Purina Kaposvári KK 82-63 (29-23, 21-17, 19-10, 13-13) Kun Zoltán OPEL-FAG KUPA MEGYEI FÉRFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG A Meló-Diák nyerte a rangadót MEGYEI 1. ÉS II. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Nem hiányoztak a meglepetések lenségét, a Karg-Autó TKK csapata pedig kénytelen volt elkönyvelni első vereségét, így játszottak Kaposvár, Eötvös Loránd Műszaki Kö­zépiskola. V.: Pestality Cs., Zsigmond. Karg-Autó TKK: Dross Z. (7/3), Jüngling, Varga Gy., Sótonyi P. (8), Sztankó. Csere: Sótonyi S. (29/3), Tolnai (4), Rózsa (2), Zsicleg, Puska (15/9). Játékosedző: Dross Zoltán. Meló-Diák KK: Húsz (17), Bekker (4), lvánfi (15), Heffer (21/3), Brantmüller (20/6). Csere: Fekete Á., Tallián (10), Márkus (10). Játékosedző: Fekete Ádám. Kipontozódott: Márkus (a 39. percben). Jók: Sótonyi S., Puska, illetve Heffer, Hász, Brantmüller, lvánfi. F. G. INGATLAN BALATON D-i partján kiadó nyaralókat keresünk, 2001 évi albumba. Szalóczy Ingatlanközvetítő. Telefon: 82/423-808. •24385' SZOLGÁLTATÁS KÖSZÖRÜLÉS vizeskövön! Kések, ollók, darálók élezése 2 órán belül. Mogyorósy, Somogy- pavilonsor. Telefon: 82/310-412. Ez történt az I. osztályban: Fonyód-Buzsák 1-1 (1-0) Fonyód, 400 néző. V.: Barna. A fonyódi találkozón mindkét csapat számolat- lanul dolgozta - és hagyta - ki a gólhelyzeteit. A ven­dég buzsákiak bár nem találtak be ellenfelük ka­pujába, mégis egy ponttal térhettek haza... Gólszer­zők: Bogdán, illetve idő­sebb Deákvári (öngól). Jók: Szentkirályi, Bogdán, ifjabb Deákvári, Lakos, il­letve Knézics, Kovács G., Mezriczky, Ágoston. Az ifjúsági mérkőzésen: Fonyód-Buzsák 8-0 Tolnai Attila Satelit FC Somogytarnóca- Csurgó 1-0 (0-0) Somogytarnóca, 200 né­ző. V.: Joó. Az első félidőben a vendég csurgóiak próbál­koztak ugyan többet, mégis a hazaiak szerezték a második játékrészben a mérkőzés sorsát eldöntő gólt. A játék képe alapján megérdemelt a Satelit FC Somogytarnóca győzel­me. Gólszerző: Papp Á. Jók: Sütő Z., Márkus, An­tal, Papp Á„ illetve Tóth G., Kovács T. Az ifjúsági mérkőzésen: Satelit FC Somogytamóca- Csurgó 0-2 Kelemen Géza A Kaposfő-Zamárdi, a Somogyvár-Segesd, a Tab-Bélafa Öreglaki FC, a Nagyatád-Juta, a Barcs- Balatonföldvár és a Len­gyeltóti Vill-Masters- Balatonkeresztúr- Balatonmáriafürdő mér­kőzéseket ma délután 14 órakor játsszák. Ez történt a II. osztályban Északi csoport: Magyaregres Baross-szőnyeg Somogyi Kábel- Ságvár 0-0 Magyaregres, 50 néző. V.: Kiss Sz. Jók: Varga B„ Juhász B., Tóth L., Somogyi I., il­letve Fellenbek, Balogh T., Bodó. Az ifjúsági mérkőzésen: Magyaregres Baross-szőnyeg- Ságvár 4-0 Szilágyi Ferenc Kaposújlak-Látrány 1-0 (0-0) Kaposújlak, 100 néző. V.: Harangozó. Gólszerző: Kaiser. Jók: Kaiser, Bagladi, Csima, Máté S„ illetve Dusnoki, Kolompár, Takács. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposújlak-Látrány 7-0 Szekeres József A Kereki-Balatonbog- lár, a Felsőmocso- lád-Toponár, az Orci-Ka- rád Jeans-Tex, a Balatoni Vasas-Balatonszent- györgy, a Kaposvári Gazdász-Kéthely és a Balatonszárszó-Balatonúj lak mérkőzéseket ma dél­után 14 órakor játsszák. Déli csoport: Szulok-Tarany 4-2 (0-1) Szülök, 200 néző. V.: Mohai. Gólszerzők: Németh Zs. 2, Altmann, Kánya, illetve Egri 2. Jók: Németh Zs., Ba­logh Gy., Patkó, Altmann, illetve a vendég Tarany csa­patában nem akadt kiemel­kedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Szulok-Tarany 2-2 Hengerics József A Lábod-Lakócsa, a So- mogyudvarhely-Nagy- bajom, a Kometa-Böhö- nye-Somogysárd, az In- ke-Csokonyavisonta, a Kaposmérő-Csököly, a Homokszentgyörgy-Sánt os és a Kadarkút-Kapos- szerdahely mérkőzéseket ma délután 14 órakor játsszák. Előkészületi mérkőzésen: Kaposvári Rákóczi- Contimex FC- Balatonlelle 1-2 (1-0) Kaposvár, Rákóczi-sta- dion, 100 néző. V.: Böröczi. Gólszerzők: Horváth Z„ illetve Hosszú 2. V 1