Somogyi Hírlap, 2000. október (11. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-24 / 249. szám

2000. Október 24., Kedd S P 0 R T M A G A Z I N Somogyi Hírlap - 9. oldal Labdarúgó NB II - Dráva csoport Feljebb léphet a Lelle „A” csoport: ,3" csoport: Paksi SE-Balatonlelle SE 1-2 (1-1) Paks, 200 néző. V.: Tatai. Paksi SE: Licker - Nagy Zs., Jenei, Harmati, Prantner - Borsi, Benedeczki (Szilágyi), Fejes, Krepsz (Taba) -Szabadi, Fritz. Edző: Vábró József. Balatonlelle SE Gyenes - Cubelák, Gosztonyi, Kiss, Hajmási - Takács Gy. (Bakó), Kolouics, Pécsi (Hirnes), Hosszú - Takács A. (Somogyi), Silimon Edző: Kenéz István. A győzelmet jobban akaró vendég Balaton-parti együttes megérdemel­ten gyűjtötte be mindhárom bajnoki pontot Pakson. így a Balatonlelle SE csapata az NB n-ben játszhat tovább­ra is, míg a Paksi SE együttese az NB in-ban szerepelhet majd. Gólszerzők: Fritz (a 25. percben 5 méteres passzból), illetve Silimon (a 30. percben 15 méteres lövésből), Pécsi (a 67. percben 8 méteres fejes­ből). Jók: Licker, Nagy Zs., Jenei, Fritz, illetve Silimon, Hosszú, Gosztonyi, Kolovics. ZERZA JÓZSEF Kaposvölgye Vállalkozók SC­Nagyberki-Bajai SE 1-2 (0-1) Nagyberki, 200 néző. V.: Dárdai. Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Kadarkúti, Pék, Pintér, Búzás - Finta Bencze (Rofrics R. a 78. percben), Lassú, László - Dvávecz (Hock a 80. perc­ben), Lajtos (Rofrics Zs. a 75. perc­ben). Játékosedző: Hanusz János. Bajai SE: Székely - Csepregi, Szűcs, Viszmeg, Orbán - Pilcsuk, Papp, Goretidi G„ Koch - Goretich K, Czifra Edző: Evanics Zoltán. Nagy iramú, változatos és izgal­mas összecsapást hozott a rangadó, amelynek a végén a szerencsésebb vendég bajaiak ünnepelhettek. így a Bajai SE csapata maradt az NB II- ben, a Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki együttese pedig az NB Ill- ban folytathatja tovább a szereplését. Gólszerzők: Finta (a 80. percben 5 méteres lövésből), illetve Szűcs (az 5. percben 11 méteres lövésből), Koch (a 85. percben 12 méteres lö­vésből). Jók: Finta, Pintér, Lassú, illetve Csepregi, Viszmeg, Pilcsuk, Papp. Hanusz János: - Ha a helyzetki­használásunkon tudunk javítani, akkor szebb tavasz elé néz(het)ünk. Evanics Zoltán - Rangadóhoz méltó mérkőzés-volt, amelyen a nagy tét miatt nem alakul (hatot) t ki szép játék. Nekünk azonban nem ez, hanem a győzelem volt a legfon­tosabb feladatunk, s ezt sikerrel tel­jesítettük. CSUPOR GYULA Bonyhád FC-Andocs Jeans-Tex 4-0 (2-0) Bonyhád, 400 néző. V.: Czakó. Bonyhád FC: Bogyay - Nagy Z„ Volár, Brunner, Martinov (Gál a 3. percben) - Schwarzkopf, Pusztai, Tálas (Panghy a 46. percben), Bíró - Molnár L. (Horváth J. a 80. perc­ben), Bozsér. Edző: Teszler Vendel Anderes Jeans-Tex: Matucza - Kiss E, Hadaró, Bőhm (Scsepkó a 75. percben), Nógrádi, Kétszeri - Barczi (Fonyódi a 46. percben), Darázs, Spántler, Balogh P. - Balassa Edző: Horváth János. A lényegesen jobb játékerőt kép­viselő, korábban az élvonalat is megjárt rutinos labdarúgókat felvo­nultató bonyhádi együttes könyör­telenül megtorolta az újonc somo­gyi gárda hibáit, s magabiztos győ­zelmet aratott. A találkozó króniká­jához tartozik, hogy Matucza a 48. percben hárította Bíró 11-esét. Fölé­nyes győzelmével a Bonyhád FC csapata továbbra is megőrizte NB I- es tagságát, az Andocs Jeans-Tex pe­dig az NB Ill-ban folytathatja tovább szereplését. Gólszerzők: Bíró 3 (a 6. percben 5 méteres fejesből, a 45. percben 10 méteres kapáslövésből és az 54. percben közeli lövésből), Panghy (az 55. percben 6 méteres lövésből). Jók: Bíró, Bozsér, Horváth J„ Nagy Z„ illetve Matucza, Hadaró, Balogh P. Teszler Vendel: - Nem játszottunk ugyan jól, de számunkra ezúttal nem is ez volt a lényeg, hanem az NB Il-es tagságot érő győzelem. Horváth János: - Úgy érzem, kis­sé túlzott a gólkülönbség, ez azon­ban sajnos mit sem változtat a lé­nyegen. Tudomásul kell venni, hogy egy olyan kis csapat, mint a miénk, nem konkurálhat egy Bony­hád szintű együttessel. KJ. További eredmények: PVSK-Pécs 96 FC- UFC Szekszárd 0-0 Harkány SE- Dombóvári FC 4-1 Kalocsa FC-Baracs SE 1-2 Az alapszakasz végeredménye „A” csoport: 1. Balatonlelle SE 2. Bajai SE 3. Szentlörinc FC 4. Kaposvölgye VSC 5. MÁV NTE 6. Beremendi SK 7. Paksi SE 8. Oecsi FC 14 11 3 - 30- 6 36 14 8 2 4 24-24 26 14 6 4 4 19-18 22 14 5 5 4 19-14 20 14 5 4 5 21-14 19 14 2 8 4 15-18 14 14 2 3 9 11-25 9 14 2 1 11 15-35 7 „B” csoport: További eredmények: Decsi FC-Nagykanizsai MÁV NTE 2-0 Beremendi Építők SK- Szentlőrinc FC 1-1 1. PVSK-Pécs '96 FC 2. Bonyhád FC 3. UFC Szekszárd 4. Harkány SE 5. Dombóvári FC 6. Baracs SE 7. Kalocsa FC 8. Andocs 14 9 4 1 33- 9 31 14 8 4 2 33-18 28 14 7 5 2 27-10 26 14 6 4 4 23-19 22 14 4 2 8 25-27 14 14 4 2 8 18-21 14 14 3 5 6 12-30 14 14 1 2 11 12-49 5 ___________Labdarúgó NB I, „B” csoport___________ D öntetlen a rangadón Royal-Goldavis Hévíz-Kaposvári Hévíz A vendéglátó szakította meg a Rákóczi hazai veretlenségi sorozatát, ráadásul újoncnak számít ebben az osztályban, még akkor is, ha ez a kvalifikációs rendszerű bajnokság min­den résztvevő számára új volt. A vendég so­mogyiak szerették volna megmutatni, hogy a kaposvári vereség csak kisildás volt. Viszonylag hamar kialakult a mérkőzés végeredmé­nye, mert az erőteljesen, ám helyzet nélkül kezdő ha­zaiak a 9. percben egy jobboldali szöglet után, a vé­dők által egyedül hagyott Tóth Z. révén megszerezték a vezetést: Szabó B. beívelését a 11-es pont tájáról a jobb alsó sarokba gurította. 1-0. A 25. percben az egy­re jobban szorongató Rákóczi a kapujához szögezte a hévízieket. Egy röviden mentett labdát az előre me­részkedő Mező a jobbösszekötő helyéről, 12 méterről egyből kapura tüzelte, s a játékszer Kuczkó kapus kezét is érintve vágódott a léc alá a bal felső sarok kör­nyékén. 1-1. Ebben a játékrészben még az első gól szerzője Tóth Z. elől mentettek a Rákóczi védői, akik rendre jól szűrték meg a vendéglátók támadásait. A fplytatásban helyzetek mindkét oldalon: az 50. percben Horváth Z. jól ugratta ki Tóth G.-t, aki vi­szont hosszan szöktette magát. Egy perccel később Szabó Z. balról a hosszú kapufa tövére lőtte a labdát, ami kifelé pattant, így Balajcza megkaparinthatta. Volt még két ígéretes Nagypál-lövés, az első 16 méter­ről fölé szállt, a második - amelyet 18-ról engedett el, a jobb felső sarok előtt a keresztlécről vágódott vissza a mezőnybe. A közönség élvezte a hat sárga lap elle­Rákóczi-Contimex FC 1-1 (1-1) nére is sportszerű, jó iramú, változatos összecsapást. Az NB I-et is megjárt hazai cserejátékosok éppúgy nem hoztak komolyabb gólveszélyt, mint Bőzsöny edző harcba küldött tartalékai. A védelmek és a kö­zéppályás sorok meccsén végül igazságos döntetlen született, amellyel a vendégek „bizonyítási eljárása” kis híján teljes sikerrel járt... így játszottak Hévíz, 800 néző. V.: Molnár J. (Ábrahám T„ Boda). Royal-Goldavis Hévíz: Kuczkó - Lázár - Hollander, Tresó - Stieber, Tóth Z., Czafit, Zugot, Szabó B. - Part, Szőcze. Edző: Pusztai László. Kaposvári Rákóczi-Contimex FC: Balajcza - Deme - Mező, Barna - Tóth G., Tóth B., Nagypál, Horváth Z„ Szabó M. -Marcsek, Neubauer. Edző: Bőzsöny Já­nos. Csere: Part helyett Kiss T. (46. percben), Szőcze he­lyett Varsányi, Neubauer helyett Rajczi (mindkettő a 74. percben), Marcsek helyett Jéger (78. percben), Szabó B. helyett Sipos (a 87. percben). Sárga lap: Stieber a 16. percben, Lázár, Neubauer mindkettő a 23. percben, Horváth Z. a 63. percben, Deme a 74. percben, Marcsek a 78. percben. Szögletarány: 4-7 (2-2). Pusztai László: - A nagyobb helyzetek előttünk adódtak, viszont a Rákóczi birtokolta többet a labdát. Bőzsöny János: - Gratulálok játékosaimnak a má­sodik helyhez. Az egyesület vezetésének további nagy tervei vannak. Remélem, hogy a kellő erősíté­sek után képesek leszünk kiharcolni a feljutást a leg- magasabb osztályba. _______________csorba andrás V ereség a fővárosban Csepel Auto-Trader-Industrie FC Marcali 1-0 (0-0) Budapest Csepelen játszotta a kvalifiká­ciós bajnokság zárómér- kőzését a Marcali együttese. A somogyi csapat - bár bent- maradása már biztosított volt - ennek dacára most is dere­kasan küzdött, s már szinte a zsebében érezte az egyik baj­noki pontot, amikor a hazaiak betaláltak Németh kapujába. Ezt hívják úgy, hogy balsze­rencse. Nagy taps köszöntötte a kezdőrúgás elvégzőjét, Kóczián Antalt, aki tagja volt a Csepel 1958-59-es bajnokcsa­patának. Ezután viszont hosszú ide­ig csendben szemlélődtek a nézők, mert hiába játszott mindkét csapat három-három támadóval, a kapuk alig kerültek veszélybe, jóformán helyzet nélkül telt el a félidő. A szü­netben végrehajtott kettős cserét kö­vetően jelentősen feljavult a hazaiak támadó játéka. Tíz perc alatt két nagy helyzetet dolgoztak ki, és jogo­san reklamáltak büntetőt Sitku föld­re vitele után is. A vendégek gyors ellenakciókkal próbálkoztak - siker­telenül. Támadott a Csepel, de eny­he fölénye ellenére úgy tűnt, gól nél­kül ér véget a találkozó, amikor a hosszabbítás második perce döntést hozott. Várkonyi lefejelt labdáját M'bemba nyolc méterről lőtte a bal felső sarokba. így játszottak méltó befejezése volt a bajnoki alap­szakasznak. Menczeles Iván: - A sors ezúttal igazságtalan volt, legalább döntet­lent érdemeltünk volna. HAJDÚ ZOLTÁN * 1 Csepel, Béke tér, 300 néző. V.: Sza­bó R. (Kalmár, Egedy). Csepel Auto-Traden Kiss Sz. - Ba­lázs, Hegedűs Gy., Rajnay, Filó T. - Kovács N. (Gubán a 46. percben), Morvay, Szatmári (M'bemba a 46. percben) - Nagy Zs., Sitku, Márkus (Várkonyi a 72. percben). Edző: Schróth Lajos. Industrie FC Marccdi: Németh V. - Salamon - Horváth Cs. (Prucsi a 87. percben), Bozsó, Kovácsevics - Far­kas N„ Máté, Fonnyadt - Csehi /., Lukács B., Tősér (Tolnai a 46. perc­ben). Edző: Menczeles Iván. Csere: Kovács N. helyett Gubán, Szatmári helyett M'bemba, Tősér helyett Tolnai (mindhárom a 46. percben Márkus helyett Várkonyi, a 72. percben Horváth Cs. helyett Prucsi a 87. percben Gólszerző: M'bemba a 92. perc­ben (1-0). Jók: M'bemba, Sitku, Hegedűs Gy., Rajnay illetve Németh V., Bozsó, Lukács B. Schróth Lajos: - Ez a győzelem Az alapszakasz végeredménye „A” csoport: 1. Hévíz 12 6 5 1 27-10 23 2. Rákóczi FC 12 6 3 3 22-12 21 3. Csepel SC 12 6 3 3 22-18 21 4. Százhalombattai FC 12 5 4 3 25-14 19 5. Marcali FC 12 5 2 5 15-14 17 6. Dorog FC 12 5 1 6 24-23 16 7. Komlói Bányász 12 - - 12 4-48 0 További eredmény: Komlói Bányász-Dorog FC 0-4 (0-2) A Százhalombatta csapata szabadnapos volt. „B” csoport: 1. BKV Előre 2. Siófok FC 3. Celldömölki VSE 4. REAC 5. Pápai LC 6. Motim TE 7. Veszprém LC 12 11 1 - 19- 3 34 12 6 4 2 16-10 22 12 6 2 4 19-14 20 12 4 2 6 12-16 14 12 2 4 6 10-23 10 12 2 3 7 14-16 9 12 1 4 7 14-22 7 Eredmények: Celldömölki VSE-Motim TE 2-1 (1-0) Pápai LC-BKV Előre 0-1 (0-0) REAC-Veszprém LC 2-0 (1-0) A Siófok LC csapata szabadnapos volt xxx A két csoport első öt-öt helyezett csapata — az NB l-ből kiesett négy együttessel együtt — alkotja az NB I „B” csoport kétszer 12 csapa­tos mezőnyét; a két csoport utolsó két-két he­lyezett együttese kiesett az NB ll-be. Labdarúgó NB I Az „A” csoport eredményei: Kispest-Honvéd FC­Szombathelyi Haladás VFC 2-0 (1-0) Budapest, Bozsik-stadion, 2500 néző. V.: Hanacsek. Gólszerző: Szekeres 2 (a 45. percben és a 68. percben). Kiállítva: Némethy (Szom­bathelyi Haladás VFC) az 59. percben. Ferencváros-Matáv SC Sopron 2-1 (2-1) Budapest, Üllői úti stadion, 5500 néző. V.: Arany. Gólszerzők: Horváth P. (a 31. percben), Salagean (a 45. perc­ben - öngól), illetve Preisinger (a 22. percben). Lombard FC Tatabánya­Győri ETO FC 3-3 (1-2) Tatabánya, 3500 néző. V.: Szabó J. Gólszerzők: Kovács A. (a 7. percben 11-esből), Vincze 1.2 (a 71. percben és a 94. percben), il­letve Vasas (a 13. percben), Baumgartner (a 18. percben), Rósa (az 56. percben). Nyírség-Spartacus FC­Dunaferr SE 2-5 (1-0) Nyíregyháza, 3000 néző. V.: Bukovics. Gólszerzők: Fülöp (a 44. perc­ben), Kulcsár (az 58. percben 11-esből), illetve Orosz (az 54. percben), Rósa (az 55. perc­ben), Zavadszky (a 68. perc­ben), Tököli 2 (a 81. percben és a 93. percben). A záróforduló eredményeitől függetlenül a Szombathelyi Ha­ladás VFC és a Nyírség-Sparta­cus FC csapata kiesett az NB I „B” csoportba. A „B” csoport eredményei: Újpest FC-Nagykanizsai FC 4-2 (1-1) Budapest, Megyeri útí stadion, 3000 néző. V.: Megyebíró. Gólszerzők: Orescsuk 2 (a 21. percben és az 53. percben), Urbán 2 (az 55. percben és a 79. percben), illetve Nagy Cs. (a 34. | percben), Toleski (a 47. percben). Zalahús-Zalaegerszegi TE FC- MTK Hungária FC 2-1 (0-1) Zalaegerszeg, 5000 néző. V.: Bede. Gólszerzők: Waltner (a 65. percben), Róth (a 75. percben), illetve Buzsáky (a 19. percben). Videoton FC-Fehérvár­Pécsi MFC 3-2 (1-2) Székesfehérvár, 1000 néző. V.: Dubraviczky. Gólszerzők: Földes G. 2 (a 13. percben és a 80. percben), Szalai (az 54. percen), illetve Márton (a 30. percben 11-es­ből), Király (a 45. percben). Tegnap este játszották: Vasas Danubius Hotels­Debreceni VSC 3-1 (1-0) A záróforduló eredményeitől függetlenül a Pécsi MFC és a Nagykanizsai FC csapata kiesett az NB I „B" csoportba. fenyő ____________________Kézilabda NB I (nők)____________________ S zebb nyitányt reméltek Marcali Súlyos, 14 gólos vereséggel mutatkozott be szom­baton hazai pályán a Marcali VSZSE-Lénia NB I-es női kézilabda-csapata. Marcali VSZSE-Lénia­Székesfehérvári Comexi-Alcoa 26-40 (17-19) Az első percekben csak Kévés és Csenki tudta bevenni a kaput hétméteresekből, majd a vendég székesfehérvári já­tékosok közül többen is bekapcsolódtak a gólgyártásba. Kévés Renáta fantasztikus átlövő-teljesítményével tartotta a lépést a hazai együttes a Comexi-Alcoával. Á második já­tékrészben aztán Kévést követő emberfogással őrizték a vendégek, és a feljavult védekezésüknek köszönhetően egyre nagyobb fölénybe kerültek. A hajrára sajnos teljesen elfáradt a hazai csapat, ugyanakkor a másik oldalon vala­mennyi játékos lehetőséget kapott. A kevés cserével játszó marcali gárda 50 percen át tudott egyenrangú ellenfele lenni a jól játszó Székesfehérvári Comexi-Álcoának. így játszottak Marcali, városi sportcsarnok, 700 néző. V.: Dobrovits, Tá­lyog. Marcali VSZSE-Lénia: Gridnyeva - Utasi (3), Szloboda (2), Farkas V. (4), Kévés (13/7), Kovács J. (2), Koroknai (2). Csere: Bödör, Mészáros, Müinte, Hagyánek, Elekes, Pék, Nagy V. Edző: Kocsis Géza Székesfehérvári Comexi-Alcoa Kurucz - Nagy A. (3), Csenki (6/5), Virincsik (4), Nikolics (3/1), Laczó (13), Wolf. Csere: Vas, Németh H. (2), Low (4), Őri (5), Vincze, Gyuska, Krivokapics. Edző: Köstner Vilmos. Kiállítás: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 8/7, illetve 7/6. Az eredmény alakulása 4. perc: 2-2.14. perc: 6-9.18. perc: 10-10.23. perc: 12-15. 27. perc: 16-17. 39. perc: 20-22. 46. perc: 24-26. 51. perc: 26-3L Jók: Kévés, Szloboda, Kovács J., illetve Laczó, Vas, Őri, Csenki. Kocsis Géza - Megpróbáltuk a lehetetlent; csak 50 per­cen át sikerült... Köstner Vilmos: - Végig jó volt a támadójátékunk, s a ta­lálkozó közepén védekezésben is feljavultunk, így maga­biztos győzelmet arattunk. Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali VSZSE-Lénia-Székesfehérvári Comexi-Alcoa 31-20 (17-8) SAMU LÁSZLÓ ______________Röplabda NB I (nők)______________ K ét játszma Jászberényben Eredmények: Paralimpia A hetedik helyet szerezte meg Sydneyben a par­alimpián a kaposvári Orsós Zsolt a 400 méteres síkfutás T20 kategóriájában. A ka­posvári Bárczi Gusztáv Álta­lános Iskola és Speciális Szakiskola növendéke vasár­nap az elődöntőben 50:98-at futott - csak érdekességként: ez több, mint két másod­perccel jobb a paralimpia előtti kvalifikációs eredmé­nyénél, amely 53:16 volt -, s az ötödik legjobb idővel ke­rült be a fináléba. A hétfőn rendezett döntőben aztán csaknem egy másodpercet rontott, s az 51:85-ös idő­eredménye hetedik helyet ért. A magyar csapat a par­alimpia félidejében egy aranynál, három ezüstnél és 10 bronznál tart, s ezzel az éremtáblázaton -121 ország közül - jelenleg a 33. helyen áll. F. o. Jászberényi RK- BITT Kaposvári Női RC 3-2 (23, 21, -13, -18,10) Jászberény, 300 néző. V.: Járosi, Csizmarik. Jászberényi RK: Sápi, Szűcs, Karsai, Adorján, Seji, Tóth A. Csere: Fényes (liberó), Nagyi., Selmeczi, Kriegel. Edző: Deme Gábor. BITT Kaposvári Női RC: Szíj, Gelle, Geiger, Tuba, Pálfy, Ékes. Csere: Molnár K. (libe­ró), Kárász, Bita, Ács-Jebektor. Edző: Biki Márja. Az első két elveszített játsz­ma után magára talált a ven­dég kaposvári együttes, és re­mek játékkal egyenlített. A mindent eldöntő ötödik, rövi­dített játékrészben aztán 10-10-ig tartotta a lépést ellen­felével a kaposvári együttes, utána azonban már csak a ha­zaiak tudtak pontot szerezni. Jók: Sápi, Nagy L, Fényes, illetve Geiger, Kárász, Szíj. Architekton-Gödöllői RC- BITT Kaposvári Női RC 3-0 (17, 20, 7) Gödöllő, 100 néző. V.: Simái, Jáger. Architekton-Gödöllői RC: Mester, Selmeczi, Kurucz, Szendrői, Gudmann, Puskás. Csere: Bácskai (liberó), Jaczkó. Edző: Dobos János. BITT Kaposvári Női RC: Szíj, Gelle, Geiger, Tuba Pálfy, Ékes. pere: Molnár K. (liberó), Ká­rász. Edző: Biki Mária Magabiztos győzelmet aratott az esélyesebb hazai együttes. Jók: Selmeczi, Szendrői, illet­ve a vendég BITT Kaposvári Női RC csapatában nem akadt ki­emelkedő teljesítmény, fenyő )