Somogyi Hírlap, 2000. október (11. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-16 / 243. szám

2000. Október 16., Hétfő S P O R T Somogyi Hírlap - 7. oldal Kiszenvedett győzelem Kaposvári Rákóczi-Contimex FC-Komlói Bányász 3-1 (1-0) Profi ökölvívás A mérkőzésre kilá- togatók tetszetős, felszabadult játék­ban és gólszüret­ben reménykedett, mindezek helyett valami egészen mást kapott. A lá­tottakra válaszul kapott reakció sem egy győzelem kísé­rő zöngéje volt. Mező Tamás fejese is utat talált a hálóba Gyors hazai góllal kezdődött a mérkő­zés. A 4. percben Horváth Z. tette lyuk­ra a labdát Tóth B.- nek, aki a tizenegyes tájáról a bal sarokba lőtt. 1-0 : Ezt követő­en hosszú „mosoly­szünet” következett. Bár a Rákóczi nagy mezőnyfölényben játszott, a kettős vé­dőfalat húzó vendég védelmet még a széleken sem tud­ta feltörni, mert az oldalakról érke­ző beadások rendre pontatlanok voltak. Jellemző, hogy a gólt köve­tően fél órán át nem akadt védeni- valója a vendégek kapusának. A bosszantó technikai hibák láttán a nézőtér egyre gyakrabban adott hangot nemtetszésének, ám kevés sikerrel. Szünet után sem változott a kép, sőt, az 58. percben egy ven­dég támadást követő szöglet után az előre lopakodó Bolboaka hat méterről zavartalanul fejelhetett a jobb sarokba. 1-1. Döbbent csend, majd újabb nemtetszés nyüvánítás következett kintről, mire megem­berelte magát a hazai csapat. Egyre másra rohamozta a vendégek ka­puját, igaz, továbbra is nagy hiba­százalékkal. A 66. percben Hor­váth Z. a felső kapufát találta el 22 méterről, aztán Rajczi az ötösről fe­jelt mellé majd Marcsek fejesét egy védő ugyancsak fejjel hárította a gólvonalról. Végre a 73. percben vezetéshez jutott ismét a Rákóczi. Deme kereszüabdája tisztán találta Marcsekot az ötös sarkán, aki on­nan kilőtte a jobboldali hosszú sar­kot. 2-1. A 90. percben Horváth Z. szöglete után Mező öt méteres fejessel állította be a végeredményt. (3-1) Gyorsan felejthető mérkőzést vívott a Rákóczi. Mindvégig meg­mutatkozó fölényével a mérkőzés nagy részében nem tudott mit kez­deni, mert feltűnően sok technikai hiba csúszott a játékába, s a mér­kőzés kétharmadában taktikai re­pertoárjából is vajmi keveset érvé­nyesített. Az alapszakasz hazai bú­csúmérkőzését valami emlékezete­sebb teljesítménnyel képzelte el a „nagyérdemű” Kaposvár így játszottak Kaposvár, 1400 néző. Vezette: Szökrény (Filus, Kovács B.) Rákóai: Balajaa - Deme-Mező, Novák-TóthB,. TóthB., Nagyapái, Horváth Z, Szabó M„- Neubauer, Marcsek. Edző: Bőzsöny János. Komló: Gerstenbrein - Bolboaka- Fodor, Sontm- Dörgő, Geisz, Ménh, Beregszászi, Kolesánszky-Müller, Bori. Edző: Bien József. Csere: TóthG. helyett Rajai (58. p.), Nagypál helyett Erdei, Novák helyett Tamás (mindkettő 80. p.) Sárga lap: Szabó M. (60. p.), Novák (74. p.), Beregszászi (89. p.) Szöglet arány: 16:3 (5:2) Bőzsöny János: Saját magunk­nak tettük nehézzé ezt a könnyű­nek vélt mérkőzést. Bien József: Fegyelmezetten ját­szottunk, de rutinosabb ellenfelünk megtorolta hibáinkat, jutási Róbert Kovács István az Európai Boksz­unió pehelysúlyú bajnoka profi pályafutása 19. mérkőzésén 19. győzelmét érte el. A Kölnben ren­dezett ökölvívógálán döntő fölény­nyel nyert a mexikói Augustin Lorenzo ellen. Kovács nagy lendü­lettel kezdett, kemény ütéseivel alig két perc alatt padlóra küldte el­lenfelét. Sikerének értékét növeli, hogy a 28 éves mexikói profi pálya­futása során 25 győzelmet aratott, ebből húszat kiütéssel ért el. Emel­lett 12 alkalommal kikapott, és két­szer döntetlennel zárt. Kovács Ist­ván a mérkőzés után úgy fogalma­zott: olyan gyors volt a győzelem, hogy maga sem tudta igazán érzé­kelni, mi is történt valójában. * * * Az ukrán Vlagyimir Klicsko ponto­zásos győzelmet aratott a amerikai Chris Byrd ellen WBO vüágbajnoki címmérkőzésen. Klicsko az össze­csapás során végig jobb volt az amerikainál, támadó szellemű ökölvívást mutatott be. Klicsko egyhangú pontozással 35. győzel­mét aratta, eddig mindössze egy­szer szenvedett vereséget. A mér­kőzés előzménye volt, hogy Vla­gyimir Klicsko bátyja, a veretlen Vitalij április 1-jén, Berlinben kí­nos vereséget szenvedett Chris Byrdtől. Az ukrán ökölvívó a 10. menet elején vállsérülésre hivat­kozva feladta a mérkőzést. A csor­bát Vlagyimir köszörülte ki. Frank Garza szeretne a háttérben maradni. Az október 20-i Tyson- Gobta profi nehézsúlyú ökölvívó­mérkőzés bírója úgy véli: akkor vé­gezte jól a munkáját, ha az összecsa­pás után senki sem emlékszik a ne­vére. A mérkőzés előtt beszél mind­két bokszolóval és bízik benne, hogy kizárólag az ökölvívással fognak tö- | rődni. A 48 éves bíró nem érzi úgy, hogy pályafutása legnehezebb fel- ( adatát kapta. Mike Tysonnak és Andrzej Góbidnak is voltak már botrányai a ringben. Tyson 1997-ben, az Evander Holyfield elleni vb-címmér- | kőzésen kiharapott egy darabot el­lenfele füléből, és a padlóra köpte, j Júniusban Glasgow-ban már a 38. J másodpercben kiütéssel győzte le | Lou Savaresét de a közbelépő játék­vezetőt is megütötte. A 36 győzelmet (ebből 29 K.O.) és 4 vereséget jegyző Golotát 1996- ban kétszer is leléptették mélyüté­sért Riddick Bowe ellen, pedig mind­kétszer a lengyel származású, de Chicagóban élő ökölvívó vezetett, j Tyson 10, Golota 2.2 millió dollárt | kap az október 20-i fellépéséért. ■ Második lett a Siófok Siófok FC-Celldömölki VSE 1-0 (1-0) Parázs helyosztó mérkőzé­sen győzelemmel zárta az NB I „B” csoportos labdarú­gó-bajnokság alapszakaszát tegnap délután a Siófok FC együttese, s ezzel a Nyugati „B” csoport második helyén végzett. Siófok Pintér Attda is pályára lépett teg­nap délután Siófokon. Az egykori válogatott ferencvárosi centerhalf nyakkendőben tette most ezt. A 48. percben sajnálatos sérülés történt ugyanis; a vendégek por­tása egy kapu előtti kavarodásban saját védőjével ütközött, és a föl­dön maradt. Pintér, aki a Celldö- mölköt edzi mostanság, a gyepen keresztül odasétálva személyesen győződött meg az eset súlyossá­gáról. Nos, kapusát végül a men­tők agyrázkódással szállították kórházba. Amúgy parázs jelenetek voltak szép számmal. Nagyon akart mindkét gárda; úgy látszik, már csak a presztízs miatt sem volt mindegy nekik, hogy melyikük lesz a második a csoportban. Az első félidőben a sok futás, a nagy darálás közepette megfeledkez­tek a csapatok a góllövésről. Csak az utolsó percekben forogtak ve­szélyben a kapuk; az utolsó mi- nutumban Tóth Csaba büntető­ből vette be Szép kapujának jobb alsó sarkát, miután előzőleg Cseke a 16-oson belül buktatta Vojtekovszkit. Szünet után ro­hamra indult a Celldömölk, felkí­nálva a teret a Siófoknak a kont­rákra. Ügyes, szemre is tetszetős hazai akciók gördültek a pályán, de a befejezéssel ezúttal is bajok voltak. Dűli, Havrán és Jerson is elronthatatlannak tűnő helyzete­ket puskázott el. Szerencséjük, hogy ezt nem bosszulta meg gól­lal Pintér Attila gárdája. Erre egyébként a hajrában nyílott vol­na lehetőségük, de Pikács kapus kétszer is bravúrral mentett. Hajtós kis meccs volt, ha nem is magas színvonalú. S végig iz­galmas, köszönhetően az eltéko- zolt siófoki lehetőségeknek. Az alapszakasz ezzel véget ért a Ba- laton-parti alakulat számára, mi­után a zárófordulóban szabadna­pos lesz Strausz László edző együttese, mától már a novem­berben kezdődő új szezonra ké­szülhetnek. így játszottak Siófok, 300 néző. V: Farkas Gy. (Kormos, Vígh). Siófok FC: Pikács - Petrák, Hosnyánszki, Boda - Grósz - Tóth Cs., Vojtekovszki, Szabó A., Hudák - Földes, Havrán. Edző: Strausz Lászb. Celldömölki VSE: Szép - Hor­váth L., Csákvári, Bodor - Marius, Cseke, Várszegi, Rajki, Kiss M. - Germán, Csemák. Edző: Pintér Attib. Csere: Hudák helyett Dűli a 46. percben, Rajki helyett Lengyel a 46. percben, Szép helyett Nagy Z. a 49. percben, Szabó A. helyett Sallai a 67. percben, Marius he­lyett Király E. a 67. percben, Havrán helyett Jerson a 76. perc­ben. Sárga lap: Cseke a 44. percben, Grósz a 47. percben, Kiss M. az 51. percben, Bodor a 71. percben. Szögletarány: 6-3 (1-1). Jók: Pikács, Hosnyánszki, Vojtekovszki, Dűli, illetve Csákvári, Cseke, Nagy Z. Strausz Lász- b: - A célunkat elértük, a csoport második helyén végeztünk. Saj­nálom, hogy a második félidőben kidolgozott számos helyzetünk közül egyet sem tudtunk góllal befejezni. Pintér Attib: - Az első félidő­ben nagyon jól játszottunk, for­dulás után kitámadtunk, és ekkor már a hazaiaknak is voltak hely­zeteik. Ezt a derbit nem egy bün­tetővel kellett volna eldönteni. Ami az egyik oldalon 11-egyes, azt a másikon a kiscsapatnak is meg kellett volna adni... fónai ihre Az „A” csoport állása: 1. Hévíz 2. Rákóczi FC 3. Százhalombattai FC 4. Csepel SC 5. Marcali FC 6. Dorog FC 7. Komlói Bányász 11 6 4 1 26- 9 22 11 6 2 3 21-11 20 12 5 4 3 25-14 19 11 5 3 3 21-18 18 11 5 2 4 15-13 17 11 4 1 6 20-23 13 11 -- 11 4-44 0 További eredmények: Százhalombattai FC-Csepel SC 1-2 (1-1) A Dorog FC csapata szabadnapos volt. A „B” csoport állása: 1. BKV Előre 2. Siófok FC 3. Celldömölki VSE 4. REAC 5. Pápai LC 6. Motim TE 7. Veszprém LC 11 10 1 - 18- 3 31 12 6 4 2 16-10 22 11 5 2 4 17-13 17 11 3 2 6 10-16 11 11 2 4 5 10-22 10 11 2 3 6 13-14 9 11 1 4 6 14-20 7 További eredmények: BKV Előre-REAC 4-1 (1-1) Motim TE-Pápai LC 4-0 (2-0) A Veszprém LC csapata szabadnapos volt. Sokat érő döntetlen Industrie FC Marcali-Royal-Goldavis Hévíz 0-0 Tegnap délután hazai pá­lyán gól nélküli döntetlent ért el az Industrie FC Mar­cali labdarúgó-csapata a jó játékosokból álló Royal- Goldavis Hévíz ellen, s így megőrizte NB I „B” csopor­tos tagságát. Az első eseményre vagy 10 percet kellett várni, amikor is Purt 10 mé­terről lőtt kapura, s Németh V. a felső kapufára tolta a labdát. Ne­gyedóra eltelte után a hazaiak né­mi mezőnyfölénybe kerültek, de a 24. percben ismét Purtnak volt gólszerzési lehetősége, aki azon­ban nagy helyzetben 16 méterről a kifutó Németh V. fölött az üres kapu mellé emelte a labdát. Ez­után egészen a szünetig esemény­telen játék folyt a pályán, a kapuk nem nagyon forogtak veszélyben. A második játékrészre aztán a vendég hévíziek felpörögtek, aktí­vabbak lettek, s az e^yre jobban elfáradó marcali játékosok mellett sok támadást vezettek; több ve­szélyes gólhelyzetet is kidolgoz­tak, de szerencsére a jobbnál jobb helyzeteiket is elpuskázták. A 70. percben Gaál 25 méteres lövése a jobb oldali kapufáról vágódott vis­sza a mezőnybe. Összességében a közepes szín­vonalú és iramú mérkőzésen a hazaiak örülhettek jobban az egy pontnak, hiszen ez számukra az NB I „B” csoportban való bent- maradást jelentette. így játszottak Marcali, 1100 néző. V.: Sóthy. Industrie FC Marcali: Németh V. - Prucsi, Máté, Nokta - Horváth Cs., Farkas N., Csehi, Kovácsevics - Lukács, Fonnyadt, Tősér. Edző: Menaeles Iván. Royal-Goldavis Hévíz: Jánosa - Zugor, Lázár, Stieber - Tóth Z., Czafit, Virág, Szabó B., Gaál ­Szőae, Purt. Edző: Pusztai Lász­ló. Csere: Virág helyett Varsányi a 76. percben, Szőcze helyett Sipos a 76. percben, Tősér helyett Hor­váth P. a 82. percben, Purt helyett Kiss.a 82. percben. Sárga lap: Máté az 55. perc­ben. Szögletarány: 3-8 (3-2). Jók: Csehi, Máté, Kovácsevics, illetve Lázár, Tóth Z„ Zugor, Gaál. Menczebs Iván: - Ilyen össze­tételben ez volt a maximum, amit nyújtani ttidott a csapatom. Ezzel a döntetlennel elértük a célunkat, bár el kell ismernem, hogy az el­lenfelünk jobb volt, a kapufák azonban velünk voltak. Pusztai Lászb: - A helyzeteink alapján megnyerhettük volna a mérkőzést. Csak saját magunkat okolhatjuk, hogy pontatlanok voltunk, így be kellett érnünk a döntetlennel. ivusza istván _____ ____________Labdarúgó NB II - Dráva csoport______________________ N égy pont a somogyi mérleg Eredmények: Balatonlelle SE-Beremendi Építők SK 2-1 (0-1) Balatonlelle, 500 néző. V: Ignácz (Suba, Varga T.). Balatonblb SE: Gyenes - Czubebk, Gosztonyi, Buzsáki, Hosszú - Takács Gy., Bakó, Pécsi (Hajmási a 83. percben), So­mogyi (Himics a 70. percben) - Takács A. (Horváth a 85. percben), Silimon. Edző: Kenéz István. Beremendi Építők SK: Herbert - Bábli, Macsi, Halász, Petőcz (Varga az 55. perc­ben) - Kisbrincz, Polgári, Lóth, Kutyán- csányik (Juhász az 55. percben) - Borsos, Ónodi. Edző: Éhl János. Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott; a 45. percben a vendégek egy ka­pu előtti kavarodás után szerezték meg a vezetést. A második játékrészben aztán a hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, és 20 perc alatt sikerült fordítaniuk. A lá­tottak alapján a végig fölényben játszó Balaton-parti együttes megérdemelt győ­zelmet aratott. Gólszerzők: Pécsi (a 47. percben 18 méteres lövésből), Takács Gy. (a 62. perc­ben 5 méteres fejesből), illetve Polgár (a 45. percben 16 méteres lövésből). Jók: Buzsáki, Pécsi, Hosszú, Takács Gy., illetve Bábli, Polgári, Kislőrincz. Kenéz István: - Csak a második félide- ji játékunkkal vagyok elégedett. Éhl János: - Gyengén játszottunk, ami­nek vereség lett a vége. k. i. Nagykanizsai MÁV NTE-Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki 1-1 (0-1) Nagykanizsa, 100 néző. V.: Sebestyén (Poszt, Gehrig). Nagykanizsai MÁV NTE: Kovács - PongráczL, Nagy T., KissI. (Gyubi a 65. percben), Beke - Balogh (Lukács a 74. percben), Kalinics, Kovács J., Dezső (Korpics a 89. percben) - Cs. Horváth, Papp G. Edző: Szabi Zoltán. Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki: Tánczos - Kadarkúti, Pék, Károlyi, Búzás - Finta, Miskavics, Brunczvig (Pintér a 70. percben), Lászb (Bencze a 85. percben) - Lassú, Drávecz (Lajtos a 38. percben). Játékosedző: Hanusz János. A lelkesen játszó vendég Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki csapata egé­szen a 91. percig vezetett. Ekkor aztán a játékvezető lépett elő főszereplővé; Tánczos kapust ugyanis ellökték, Sebes­tyén azonban „elfelejtett” a sípjába fújni, így a hazaiak egyenlíteni tudtak. Gólszerzők: Kovács J. (a 91. percben 5 méteres lövésből), illetve Lassú (a 42. percben 11-esből). Kiállítva: Miskovics (a 77. percben), Károlyi (a mérkőzés után). Jók: Beke, Kovács J., Papp G„ illetve Finta, Károlyi, Brunczvig, Lajtos. Szabi Zoltán: - Igazságos eredmény született, bár a döntetlen egyik csapatnak sem jó. Hanusz János: - Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk Nagykanizsán, a játékvezetővel azonban nem számol­tunk. CSUPOR GYULA Andocs Jeans-Tex-PVSK-Pécs '96 FC 1-5 (0-2) Andocs, 350 néző. V.: Éreth (Kiss I., Bá­rány). Andocs Jeans-Tex: Mersits - Mink, Tóth Cs., Hadaró, Nógrádi, Kétszeri (BaloghP. a 46. percben) - Barczi (Fülöp a 60. percben, Scsepkó a 61. percben), Darázs, Spántler, Itvás - Kiss F. Edző: Horváth János. PVSK-Pécs '96 FC: Horváth L. - Ébs (Riba a 84. percben), Hegedűs (Csordás az 50. percben), Mosonyi,- Balázs - Jordanov, Varga B., Vessző, Schmidt (Lieber a 60. percben) - Sipos, Dárdai B. Edző: Dárdai Pál. Sokáig jól tartotta magát az újonc an- docsi együttes, végül azonban fölényes győzelmet aratott a PVSK-Pécs '96 FC csapata, amely így - az utolsó forduló eredményeitől függetlenül - bebiztosítot­ta a bajnoki címét. Gólszerzők: Balogh P. (a 48. percben 20 méteres lövésből), illetve Dárdai B. 2 (az 5. percben közeli passzból és a 30. percben közeli fejesből), Csordás (a 81. percben 7 méteres lövésből), Varga B. (a 83. percben 8 méteres lövésből), Balázs (a 90. percben kapáslövésből). Jók: Mersits, Mink, Hadaró, Balogh P, illetve Horváth L., Dárdai B„ Jordanov, Sipos, Csordás. Horváth János: - 2-1-nél volt san­szunk az egyenlítésre, végül azonban meg kellett hajolnunk a vendég pécsiek nagyobb tudása előtt. Dárdai Pál: - Úgy éreztem, hogy 2-1- nél veszélyben forog a győzelmünk, mert a hazaiak nagy nyomás alatt tartották a kapunkat. Szerencsére azonban nem tudták értékesíteni a helyzeteiket, az utolsó 10 percben pedig már az történt a pályán, amit mi akartunk._________ill FOTÓI TÖRÖK ANETT