Somogyi Hírlap, 2000. szeptember (11. évfolyam, 205-230. szám)

2000-09-11 / 213. szám

Somogyi Hírlap 2000. Szeptember 11., Hétfő Sportmagazin 7. OLDAL Labdarúgó NB II - Dráva csoport Csak a Balatonlelle nyert ,A” csoport: Bajai SE-Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki 3-1 (3-1) Baja, 400 néző. V.: Nagy A. (Álló, Rácz). Bajai SE Székely - Szűcs, Viszmeg B„ Goretich, Orbán - Csepregi, Milassin, Pilcsuk Czifru - Koch, He­gyi Edző: Evanics Zoltán. Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Kadarkád, Pék, Károlyi, Búzás - Finta, Pintér, Hanusz, László - Drávecz, Neubauer. Játékosedző: Hanusz János. Csere: Hegyi helyett Viszmeg Z. a 40. percben, Búzás helyett Miskovics a 46. percben, Hanusz helyet Bencze az 55. percben, Drávecz helyett Rofrics Zs. a 65. percben. A végig fölényben játszó hazai együttes - amely már az első játék­részben eldöntötte a találkozó sorsát - magabiztos és megérdemelt győzel­met aratott a Kaposvölgye Vállalko­zók SC-Nagyberki csapata ellen. Gólszerzők: Viszmeg B. (a 7. perc­ben 11-esből), Milassin (a 19. percben közeli lövésből), Szűcs (a 40. percben 18 méteres lövésből), illetve Drávecz (a 18. percben közeli fejesből). Kiállítva: Rofrics Zs. (a 75. perc­ben). ■ Jók: Viszmeg B., Szűcs, Goretich, Orbán, Pilcsuk, illetve Tánczos. Evanics Zoltán: - Jól és eredmé­nyesen játszottunk; a helyzeteink alapján biztosan nyertünk. Hanusz János: - Gyenge produk­ciót nyújtottunk Baján, bár az is a teljes képhez tartozik, hogy erős volt a szembeszél. csupor gyula Vábró József: - Gratuláloka jól ját­szó Balatonlelle csapatának, amely teljesen megérdemelt győzelmet aratott. kenéz istván További eredmények Nagykanizsai MÁV NTE- Decsi FC 5-1 (3-0) Szentlőrinc FC- Beremendi Építők SK 2-0 (2-0) ,JJ" csoport: Andocs-Bonyhád PC 1-3 (1-2) Andocs, 500 néző. V.: Sebestyén (Poszt, Gehring). Andocs: Matucza - Hadaró - Spántler, Itvás, Bőhm, Nógrádi - Két­szeri, Balogh. P, Fonyódi - Kiss E, Balassa Edző: Horváth János. Bonyhád FC: Bogyai - Nagy Z„ Volár, Brunner, Martinov - Tóth A., Panghy, Tálas, Sduvanzkopf - Mol­nár L, Bozsér. Edző: Teszler Vendel Csere: Panghy helyett Gál a 60. percben, Spántler helyett Balogh Z. a 70. percben, Balogh P. helyett Da­rázs a 70. percben, Fonyódi helyett Scsepkó a 70. percben, Bozsér he­lyett Bíró a 72. percben, Molnár L. helyett Pusztai a 81. percben. Á mezőnyben egyenrangú ellen­fél volt ugyan a két csapat, a kapu előtti határozottság azonban a ven­dég bonyhádiak javára döntött, akik a hazaiak hibáit könyörtelenül ki­használták. Gólszerzők: Volár (a 36. percben - öngól), illetve Tálas (a 10. percben 16 méteres emelésből), Martinov (a 31. percben közeli passzból), Gál (a 66. percben 5 méteres lövésből). Jók: Hadaró, Bőhm, illetve Schwarczkopf, Bozsér, Bogyai, Molnár L Balatonlelle SE-Paksi SE 3-0 (1-0) Balatonlelle, 400 néző. V: Kovács N. (Szigeti, Agócs). Balatonlelle SE: Gyenes - Cubelák, Gosztonyi, Buzsáki, Püs­pök - Takács J., Kolovics, Hosszú, Somogyi - Silimon, Pécsi. Edző: Készéi Ferenc. Paksi SE: Uckek - Füredi, Jenek Benedeczki, Pmntner - Wolf, Borsi, Szitnaki, Nagy - Taba, Fejes. Edző: Vábró József. Csere: Somogyi helyett Takács A. az 55. percben, Benedeczki helyett Fritz a 63. percben, Kolovics helyett Kiss a 75. percben, Takács J. helyett Himics a 78. percben. A minden csapatrészében jobb hazaiak megérdemelten nyertek a kulturáltan játszó paksi együttes el­len. A gólkülönbség a vendégekre nézve hízelgő. Gólszerzők Pécsi (a 20. percben 8 méteres lövésből), Takács A. 2 (a 85. percben 16 méteres lövésből és a 89. percben 5 méteres passzból). Jók Gosztonyi, Buzsáki, Takács Gy., illetve Fejes, Jenei, Taba. Készé Ferenc: - Végig nyomasztó fölényben játszottunk, s ha a gól­helyzeteinket jobban kihasználjuk, akár nagyobb arányban is nyerhet­tünk volna. Horváth János: - Amíg olyan gó­lokat kapunk, amiket a focisuliban a legkisebb gyerekek is megelőznek, addig nem lehetnek vérmes remé­nyeink ebben az osztályban. Teszler Vendel - A meglepően jól játszó újonc hazaiak ellen biztos győzelmet arattunk. rács lAszló További eredmények UFC Szekszárd- PVSK-Pécs '96 PC 0-0 Dombóvári FC-Harkány SE 2-3 (2-1) Baracs SE-Kalocsa PC 4-1 (2-0) Az „A” csoport állása: 1. Balatonlelle SE 7 4 3 - 12- 2 15 2. MÁV NTE 7 4 2 1 13- 3 14 3. Szentlőrinc FC 7 3 3 1 9- 7 12 4. Kaposvölgye VSC 7 3 2 2 9- 6 11 5. Bajai SE 7 3 1 3 8-10 10 6. Beremendi SK 7 1 4 2 6- 8 7 7. Paksi SE 7 1 2 4 5-12 5 8. Decsi FC 7 - 1 6 9-23 1 A „B” csoport állása: 1. PVSK-Pécs 96 FC 7 5 2 - 18- 5 17 2. Bonyhád FC 3. Harkány SE 4. UFC Szekszárd 5. Baracs SE 6. Dombóvári FC 7. Kalocsa FC 8. Andocs 7 5 1 1 20-11 16 7 4 12 15-12 13 14- 8 11 11- 9 10 15- 16 6 5- 17 5 6- 26 1 7 3 2 7 3 1 7 2- 7 1 2 7 - 1 Újabb szép sorozat ért véget Rákóczi FC-Hévíz 0-2 (0-0) Kaposvár A fejpárbajokat - akárcsak a mérkőzést - a vendég hévíziek nyerték fotó. kovács Marcaliban tizenhét hete tartó veretlenségi sorozata szakadt meg a Rákóczinak, szomba­ton pedig a tavaszi nyitány óta tartó hazai veretlenségi soro­zata ért véget. Az NB IA cso­portjának két elsőségre pályázójának találkozóján a kaposvári együttes játéka csa­lódást keltett és nem csak az elmaradt győzelem miatt. A zalaiak tartottak a mérkőzéstől, jelzi ezt, hogy alaposan megerősítet­ték védelmüket. Zugor személyében egy úgynevezett elősöprögetővel ját­szottak, ami azt jelentette, hogy a hazaiak középső sorában mindig volt egy szabad ember, akinek a vendégek tizenhatosáig nem akadt ellenfele. Ám ezzel a kínált lehető­séggel nem tudott élni a Rákóczi, pe­dig úgy indult a találkozó, hogy Barnáik lesöprik ellenfelüket a pá­lyáról. Kezdeti nyomasztó fölényü­ket jelzi, hogy tizedik perc táján már a hatodik szögletüket rúghatták anélkül, hogy igazi gólhelyzetet te- | remtettek volna. Ekkor még közép- I pályásaik elfogadhatóan játszottak, ! igaz, csak a támadások befejező fá­zisáig. Ott aztán elfogyott a tudomá- j nyuk. Két gyatra távoli lövés kísérlet végleg kedvüket szegte, már nem is kísérleteztek a tömör fal átlövésével, az előre ívelgetéseket, avagy az olda­lakról történő pontatlan beadásaikat viszont a vendégek könnyen ártal­matlanították. A szurkolók türelmet­lenségüknek már fél óra elteltével je­lét adták, ám ez sem hozott válto­zást. Hozott viszont Pusztai edző el­ső félidei két cseréje, mindkét pályá­ra lépője sokat lendített csapatjáté­kukon. Ugyanakkor a sokat mozgó Marcsek sérülés miatti kényszerű le­cserélése még számyszegettebbé tette a Rákóczit. A hétközi kupa- eccstől egyre fáradtabb középpályás sor mind kevésbé tudta ellátni fel­adatát. Az 51. percben szögletrúgás után Zubor szerencsésen pörgethe­tett bele a labdába, amely a kissé ha­tározatlan Házi fölött a bal felső sa­rokba hullott. (0-1). Hat perccel ez­után egy szarvashiba végleg megpe­csételte a Rákóczi sorsát. Deme ele­mista módon néhány lépésről rúgta a labdát ellenfelébe, akiről az Gaálhoz pattant. A sokat mozgó kö­zéppályás szabadon iramodhatott meg a jobboldalon és tíz méterről nagy gólt lőtt. (2-0) Már ez is behoz- hatatlannak tűnő előnyt jelentett a zalaiaknak, ám Jéger önmaga fele­lőtlen kiállíttatásával végleg pontot tett a mérkőzés végére. Ettől kezdve a Rákóczi már „padlón” volt. Töb­ben már csak azt bizonyították, hogy négy napon belül két tétmér­kőzés meghaladja az erejüket, így játszottak Kaposvár, 1600 néző. Vezette: Dubraviczky (Egedi, Máté) Rákóczi FC: Házi-Deme-Novák, Barna-Tamás, Lassú, Bruncvig, N agypál, Szabó M.-Rajczi, Marcsek. Edző: Bőzsöny János. Hévíz: Kuczkó-Lázár-Treso, Zugor, Sdeber-Babati, Czafil, Sza­bó B., Gaál-Purt, Szőcze. Szakmai igazgató: Pusztai László. Csere: Pun helyett Tóth Z„ (29. p.), Czafü helyett Kiss T. (41. p.), Marcsek helyett Jéger (46. p.), Ta­más helyett Tóth G. (52. p.), Bruncvig helyett Horváth Z. (63. p.), Bábád helyett Virág (83. p.). Sárga lap: Szabó B (24. p.), Novak (41. p.), Tamás (47. p.) Kiállítva: Jéger (79. p.) Szöglet arány: 13:6 (7:2) zatosan lehiggadtak játékosaim, egyre jobban játszottunk és úgy ér­zem rászolgáltunk a győzelemre a csoport favontja ellen, jutási Róbert Az „A” csoport állása: 1. Hévíz 6 4 1 1 15- 4 13 2. Százhalombattai FC 6 3 2 1 10- 6 11 Jók: Novak, Barna, Marcsek, il­letve Lázár, Zugor, Babod, Gaál. Bőzsöny János: Fájó vereséget szenvedtünk, de el kell ismernünk, hogy ma a hévíziek, különösen szünet után, jobban játszottak. Pusztai László: Az elején sokat kapkodtunk, de aztán ahogy foko­3. Marcali FC 6 3 12 10-810 4. Rákóczi-Contimex FC 6 3 12 13-710 5. Csepel SC 6 3 12 14-13 10 6. Dorog FC 6 2-4 14-17 6 7. Komlói Bányász 6 - - 6 2-23 0 A „B" csoport állása: 1. BKV Előre 2. Siófok FC 3. REAC 4. Pápai LC 5. Celldömölki VSE 6. Veszprém LC 7. Motim TE 6 5 1 - 10- 2 16 6 3 2 1 9- 6 11 6 3 1 2 9- 6 10 6 2 2 2 9-10 8 6 2 2 2 7- 9 8 6 114 10-14 4 6-15 4-11 1 Tizenegyes döntött a három pontról Marcali FC-Csepel SC 3-2 (1-0) Marcali Bravúros győzelmet aratott tegnap az újonc Marcali FC NB I „B” csoportos labdarú­gócsapata a Csepel SC el­len. Az első negyedóra a kölcsönös ismerkedés jegyében telt el sok oldal- és hátraadogatással. A né­zők a 20. percben szisszentek fel először, amikor Piri 18 méteres lövése csak centiméterekkel ke­rülte el a jobb alsó sarkot. Ez­után a hazaiak több veszélyes tá­madást vezettek főként a jobb oldalon, s egy ilyen akció végén megszerezték a vezetést. Szünet után folytatódtak a marcali roha­mok, amelynek eredményeként egy nagyszerű bal oldali táma­dás befejezéseként Horváth Csa­ba a bal sarokba lőtt, tovább nö­velve a hazai előnyt. A vendégek azonban nem adták fel; meg­érezték, hogy a marcaliak kissé fáradtnak tűnnek, s ezt kihasz­nálva előbb egy távoli bombá­ból, majd egy kapu előtti kavaro­dásból egyenlítettek. Ezután iz­galmas percek következtek, s a marcaliak egy jogosan kiharcolt büntetőből a befejezés előtt egy perccel megszerezték a számuk­ra nagyon értékes három bajno­ki pontot. így játszottak Marcali, 1200 néző. V.: Ábra­hám (Georgiou, Balajti). Marcali FC: Németh V. - Nagy A., Salamon, Kovácsevics - Hor­váth Cs., Farkas N., Lukács, Tő- zsér - Csikvár, Csehi, Piri. Edző: Menczeles Iván. Csepel SC: Kiss - Szőllősi, He­gedűs, Szirtesi, Filó - Véber, Herczeg, Mbemba, Sitku - Fischer, Gubán. Edző: Schróth La­jos. Csere: Gubán helyett Nagy az 54. percben, Véber helyett Rajnai az 54. percben, Szőllősi helyett Márkus az 56. percben, Tőzsér he­lyett Nochta a 75. percben, Piri he­lyett Ábrahám a 84. percben, Csík­vár helyett Tolnai a 90. percben. Gólszerzők: Lukács 2 (a 27. percben 6 méteres fejesből és a 89. percben 11-esből), Horváth Cs. (az 50. percben közeli lövés­ből), illetve Hegedűs (a 77. perc­ben 28 méteres lövésből), Filó (a 83. percben 7 méteres lövésből). Sárga lap: Horváth Cs. az 52. percben, Filó a 75. percben. Kiállítva: Filó (a 88. percben) a második sárga lap után. Szögletarány: 4-5 (2-2). Jók: Horváth Cs., Salamon, Nagy A., Piri, Csíkvár, illetve He­gedűs, Herczeg, Fischer. Menczeles Iván: - Kétszer nyertük meg ezt a mérkőzést, miután a 80. perc után csaknem elveszítettük... Mindettől függet­lenül úgy érzem, hogy megérde­melten gyűjtöttük be a három bajnoki pontot. Schróth Lajos: - Végig rendkí­vül passzívan játszottunk. Bár a hazaiak az utolsó percekben egy 11-esből biztosították be a győ­zelmüket, nem érdemeltük vol­na meg a döntetlent. Lastovics Géza törzsszurkoló: - Akik így tudnak harcolni, azok megérdemlik a győzelmet. IVUSZA ISTVÁN Az „A” csoport harmadik mérkőzésén: Dorog FC­Komlói Bányász 2-0 (1-0) A Százhalombattai FC csapata szabadnapos volt. A „B” csoport eredményei: BKV Előre-Pápai LC 1-0 (0-0) Motim TE-Celldömölki VSE 0-1 (0-0) Veszprém LC-REAC 0-3 (0-2) A Siófok FC csapata szabad- napos volt. _________________■ To tó 1. Bremen-Dortmund 1-2 2 2. Bochum-Hamburg 0-4 2 3. VfB Stuttgart-B. München 2-1 1 4. Wolfsburg-Hertha BSC 2-1 1 5.1860 München-Schalke 04 1-1 X 6. FC Köln-Leverkusen 1-1 X 7. Bradford-Arsenal 1-1 X 8. Coventry-Leeds 0-0 x 9. Ipswictr-Aston Villa 1-2 2 10. Newcastle-Chelsea 0-0 x 11. Pescara-Empoli 1-3 2 12.Treviso-Cagliari 2-3 2 13. Rostock-Freiburg 0-0 x A pluszmérkőzés: 14. Cottbus-Frankfurt 2-0 1 II. Recop-Jád Kupa országos női kispályás labdarúgótorna Megmutatták a hölgyek Egyszerre két helyszínen, Somogyjádon és Alsóbogáton rendezték meg az ország egyik legnagyobb - ha éppenséggel nem a legnagyobb - női kispályás labdarúgó- tornáját, a II. Recop-Jád Kupát, amelyen 46 csapat (38 felnőtt és 8 ifjúsági) lépett pályára. Egyszerre 10 pálya, tucatnyinál is több sípmester, 46 csapat és több száz mindenre elszánt bátor amazon - így lehetne tömören összefoglalni a hétvégén, szombaton Somogyjádon és Alsóbogáton rendezett II. Recop-Jád Kupa országos női kispályás lab­darúgótornát. Ä maratoni mérkőzés-sorozatra 12 megyéből és a fővárosból érkeztek együttesek. A csaknem félszáz, zömében felnőtt csapat (tavaly az első tornán hat gárdával kevesebb volt) 10 csoportba osztva kezdte meg a küzdelmeket; a nagyobbak Somogyjádon, az ifjúságiak pedig Alsóbogáton csatáztak egymással. Délután aztán a még állva maradt ifi együttesek is „átköltöztek” Somogyjádra, ahol egészen késő estig tartottak a késhegyre menő csaták. S hogy igenis mennyire komolyan veszik a gyengébbik nem képviselőit - na és persze a közös somogyjádi, alsóbogáti rendezvényt -, azt jól bizonyítja, hogy eljött a magyar labdarúgás első számú embere, azaz az MLSZ elnöke, dr. Bozóky Imre is. Az ifjúsági torna végeredménye (8 csap­at): 1. Zsira-Répcevis (Győr-Moson-Sopron megye), 2. Apc (Heves megye), 3. Dorogháza (Nógrád megye), 4. Somogyvár (Somogy megye). A mérkőzéssorozat legjobb mezőnyjátékosá­nak az apci Farkas Évát, a legjobb kapusnak pedig a zsira-répcevisi Mezei Virágot választották meg, míg a legsportszerűbb csapatnak felajánlott különdíjat - közfelkiáltásra - a Somogyjád együttese kapta. A felnőtt torna végeredménye (38 csapat): 1. Ercsi (Fejér megye), 2. Tolna (Tolna megye), 3. Veszprém (Veszprém megye). - A somogyi csap­atok közül a Ráksi-Somogyjád és a Kaposhomok jutott a legtovább. A mérkőzéssorozat legjobb mezőnyjátékosának az ercsi Szarka Évát, a legjobb kapusnak pedig a tolná Marosi Johannát választották meg. fenyő i r