Somogyi Hírlap, 2000. szeptember (11. évfolyam, 205-230. szám)

2000-09-25 / 225. szám

10. oldal - Somogyi Hírlap SPORT 2000. Szeptember 25., Hétfő |. |BM Labdarúgó NB I - 10. forduló Hétközi sportajánlatunk Az „A” csoport eredményei: Győri ETO FC-Ferencváros 0-3 (0-1) Győr, 5000 néző. V.: Sápi. Gólszerzők: Tóth M. (a 14. percben), Csiszár (a 72. perc­ben), Gyepes (a 90. percben). Nyírség-Spartacus FC- Kispest-Honvéd FC 3-1 (1-0) Nyíregyháza, 1500 néző. V.: Bukovics. Gólszerzők: Csernyijenko 3 (a 25. percben 11-esből, a 76. perc­ben és a 81. percben), illetve Pi­roska (a 70. percben). Dunaferr SE-Sopron SC 4-1 (2-1) Dunaújváros, 2000 néző. V.: Makai. Gólszerzők: Zavadszky (a 13. percben), Rósa (a 45. percben), Nicsenko (a 78. percben), Nagy T. (a 81. percben), illetve Kulcsár (a 16. percben). Szombathelyi Haladás VFC- Tatabánya FC 1-1 (0-1) Szombathely, 4000 néző. V.: Sza­bó Zs. Gólszerzők: Somfalvi (a 68. percben), illetve Kovács A. (a 32. percben). Kiállítva: Tóth P. (Szombathe­lyi Haladás VFC) a 75. percben. A „B” csoport eredményei: Újpest FC­Videoton FC-Fehérvár 0-0 Budapest, Megyeri úti stadion, 2500 néző. V.: Szarka. Vasas DH-Zalaegerszegi TE FC 0-0 Budapest, Fáy utcai stadion, 1500 néző. V.: Hanyecz. Gólszerző: Berdó (a 43. perc- ben), ______________ fenyő A z „A” csoport állása: 1. Dunaferr SE 2. Tatabánya FC 3. Győri ETO FC 4. Sopron SC 5. Ferencváros 6. Kispest-HFC 7. Nyíregyháza 8. Haladás VFC 9 5 4 - 22- 8 19 10 5 4 1 18-13 19 10 5 1 4 14-14 16 10 4 1 5 16-19 13 10 3 3 4 17-18 12 9 2 5 2 12-11 11 10 3 - 7 7-14 9 10 2 2 6 10-19 8 A 8. fordulóból elhalasztott Dunaferr SE-Kispest-Honvéd FC mérkőzést ok­tóber 4-én, szerdán pótolják. A „B” csoport állása: 1. MTKFC 9 6 3 - 19- 5 21 2. Újpest FC 10 5 3 2 25-12 18 3. Debreceni VSC 10 4 2 4 16-14 14 4. Videoton FC 10 4 2 4 13-14 14 5. Vasas DH 10 3 4 3 13- 9 13 6. Zalaegerszeg 10 2 6 2 8-14 12 7. Nagykanizsa 9 2 2 5 8-22 8 8. Pécsi MFC 10 1 2 7 5-17 5 Pécsi MFC Debreceni VSC a 10. fordulóból elhalasztott Nagy- 1-0 (1-0) kanizsai FC-MTK Hungária FC mérkö­Pécs, 500 néző. V.: Hanacsek. zést október 8'án’ vasárnap pótolják. HÉTFŐ Labdarúgás Kék-tó öregfiú labdarúgó-bajnokság (az elöl álló csapatok a pályaválasz­tók, a kezdési időpont 17 óra): Balatonboglár-Fonyód; So- mogyjád-Balatonföldvár; Balaton- berény-Tab; Balatonlelle II.-Bala- tonszemes; Balatonlelle I.-Lengyel- tóti; Balatonkeresztúr-Somogyvár. KEDD Labdarúgás ül. Kapos Kupa kaposvári középis­kolás nagypályás labdarúgótorna - harmadik játéknap. Kaposvár, Arany úti városi sporttelep. Mérkőzések („A” cso­port - öt csapat): Munkácsy Mi­hály Gimnázium-Kinizsi Pál Élel­miszeripari Szakközépiskola 9 órakor; Eötvös Loránd Műszaki Középiskola-Széchenyi István Ke­reskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola 10.15 órakor. Kaposvár, Cseri úti ifjúsági sportcentrum. Mérkőzések („B” csoport - hat csapat): Építőipari és Faipari Szakközépiskola-Nosz- lopy Gáspár Közgazdasági Szak- középiskola 9 órakor; Táncsics Mi­hály Gimnázium-Toldi lakótelepi Gimnázium 10.15 órakor; Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Szak­középiskola-Építőipari és Faipari Szakközépiskola 11.30 órakor; Toldi lakótelepi Gimnázium- Nagyboldogasszony Római Kato­likus Gimnázium 12.45 órakor; Noszlopy Gáspár Közgazdasági Szakközépiskola-Táncsics Mihály Gimnázium 13.30 órakor. SZERDA Labdarúgás Labdarúgó Arany Aszok Kupa - a legjobb 16 közé jutásért. Marcali FC-MTK Hungária FC. Marcali, 16 óra. Kaposvári Rákóczi FC-Szolnoki MÁV FC. Kaposvár, Rákóczi-stadi- on, 16 óra. Csepel SC-Siófok FC. Budapest, Csepel-stadion, 16 óra. fenyő Totó 1. Bremen-Frankfurt 1-1 X 2. VfB Stuttgart-Bochum 1-1 X 3. FC Köln-Bayern München 1-2 2 4. Wolfsburg-Hamburg 4-4 X 5. Dortmund-Schalke 04 0-4 2 6. Cottbus-Leverkusen 1-2 2 7. Bradford-Southampton 0-1 2 8. Coventry-West Ham 0-3 2 9. Derby County-Leeds 1-1 X 10. Ipswich Town-Arsenal 1-1 X 11. Middlesbrough-Aston Villa 1-1 X 12. Unterhaching-Hertha BSC 5-2 1 13. Rostock-Kaiserslautem 1-0 1 A pluszmérkőzés: 14. Leicester-Everton 1-1 X Egy jogos tizenegyes döntött Rákóczi FC-Százhalombatta 1-0 (1-0) Kaposvár Gyorsan eldőlt a három pont sorsa szombaton a Rákóczi hazai mérkőzésén. A jó erők­ből álló, megannyi volt élvo­nalbeli játékost felvonultató Százhalombatta a korán ka­pott gólra nem tudott vála­szolni - s bár jól játszott - a végén még örülhetett a szo­lid vereségnek. Gyorsan eldőlt a mérkőzés sorsa. Közvetlen a kezdés után Neubauer teljesen kiszorított helyzetben volt az alapvonal és a tizenhatos talál­kozásánál, ahol Sztanó hátulról el­buktatta. Tizenegyes, melyet Bar­na a szokott módon higgadtan lőtt a hálóba. 1-0. Nos egy ilyen kez­dés általában nyugodt, gondmen­LABDARÚGÓ NB I „B" Az „A” csoport állása: 1. Hévíz 2. Marcali FC 3. Rákóczi FC 4. Százhalombattai FC 5. Csepel SC 6. Dorog FC 7. Komlói Bányász 8 5 2 1 22- 6 17 7 4 1 2 12- 8 13 7 4 1 2 14- 7 13 8 3 3 2 12- 9 12 8 3 2 3 16-16 11 8 3 14 17-19 10 8 - - 8 2-30 0 További eredmények: Hévíz-Komlói Bányász 5-0 (3-0) Csepel SC-Dorog FC 0-1 (0-1) A Marcali FC csapata szabadnapos volt. A „B” csoport állása: 1. BKV Előre 2. Celldömölki VSE 3. Siófok FC 4. REAC 5. Pápai LC 6. Veszprém LC 7. Motim TE 7 6 1 - 11- 2 19 8 4 2 2 15-11 14 8 3 3 2 10- 8 12 8 3 2 3 9- 9 11 8 2 3 3 9-15 9 8 12 5 13-18 5 7 115 7-11 4 További eredmények: Celldömölki VSE-Veszprém LC 3-2 (1-1) Pápai LC-REAC 0-0 A Motim TE csapata szabadnapos volt. Szabó Miklóst próbálja becsúszva szerelni az ellenfele fotós kovács tibor tes mérkőzést ígér. Ez esetben azonban erről szó sem volt. Bár a gólt követően az egy ideig kapkodó vendég véde­lem teremtett alkalmat arra, hogy a hazaiak nö­veljék előnyüket, ám Neubauerék nem tudtak élni a lehetőséggel. így aztán a rutinos vendégek fokozatosan magukhoz térhettek és a félidő kö­zepétől már ízelítőt is ad­tak tudásukból. Közép­pályás soruk kifejezetten jól „muzsikált”, ám a ha­zai védelem is jól állt a lábán. Szünet után ismét csak meleg perceket élt át a Rákóczi hátsó sora, egy percen belül kétszer is levegőben lógott az egyenlítés. Fortuna, no meg a jól védő Balajcza jóvoltából megmenekült a hazai kapu, ám ami a véghajrá történé­sei ugyancsak szót érdemelnek. A mindent egy lapra tevő és eléggé fejetlenül támadó vendégek olyan réseket hagytak védelmükben, ahol könnyűszerrel átroboghattak a hazai támadók. Meg is tették és nem is egyszer. A 69. percben Rajczi vágtatott el egyedül, majd a kapu torkában elcsúszott, aztán a 87. percben Lassú pompás tálalása után Tóth Gábor tétovázott az üres kapuval szemben, majd ismét Rajczi következett, aki két percen belül újabb két holtbiztos helyze­tet hagyott kihasználatlanul. Nos, lássuk be, hogy játékban felülmúl­ta a Rákóczit ellenfele, ám mégis e stílusos, jó kis csapattal szemben ezúttal akár gólkülönbségüket is megjavíthatták volna a hazaiak. Nem tették. Volt már egy ehhez hasonló „tehetetlenségi” korszaka a kaposvári támadóknak, ám azt hittük, túl léptek rajta. Mégsem? Pedig öt mérkőzés van még hátra és Sztanó Miklós segítségére az idén már nem számíthatnak. így játszottak Kaposvár, 1800 néző. Vezette: Molnár J. (Szabó R., dr. Szabó P.) Rákóczi FC: Balajcza Deme-Novák, Bama-Finta, Tóth G., Tóth B., Horváth Z., Szabó M.-Marcsek, Neubauer. Edző: Bőzsöny János. Százhalombatta Nagy E- Sztanó-Simon, Tolnai-Szabó Z., Ko­vács B„ Kun, Bencze, Móm- Csák, Károlyi Edző: Gálvölgyi István. Csere: Marcsek helyett Rajczi (55. p.), SzabóZ. helyett Bősze (70. p.), Horváth Z. helyett Erdei (71. p.), Neubauer helyett Lassú (79. p.), Móra helyett Bubcsó (81. p.). Sárga lap: Deme (26. p.), Tóth B. (36. p.), Simon (59. p.), Novák (68. p.), Kovács B. (88. p.) Szöglet arány: 6:4 (4:0) Jók: Balajcza Novák, Barna Tóth G. ÜL Simon, Kun Tolnai, Bencze. Bőzsöny János: Egy jó csapat ellen csak nagy küzdelem után sikerült nyernünk. Miután összességében nekünk volt több helyzetünk úgy ér­zem, rászolgáltunk a három pontra. Gálvölgyi István: Az idény leg­jobb játékával sem tudtunk pontot szerezni. Érdekesnek tartom, hogy előző itteni mérkőzésünkön és most is - megítélésem szerint jogtalan - tizenegyessel veszítet­tünk. JUTÁSI RÓBERT Rangadót veszített a Siófok BKV Előre-Siófok FC 1-0 (0-0) Budapest Egy gólos vereséget szenvedett tegnap a fővárosban a Siófok FC NB I-es labdarúgócsapata BKV Előre otthonában. A kezdés után azonnal magához ra­gadta a kezdeményezést a hazai együttes. A vendég Balaton-paiti alakulat csak a 21. percben tudta először átlépni a felezővonalat, ám ekkor Lippai bravúrjára volt szük­ség ahhoz, hogy megmentse csapa­tát a góltól. A második félidő elején Török beállításával élénkebb lett a fővárosi gárda játéka, s a 48. perc­ben Filipovics bombájával a veze­tést is megszerezte. A gól után még küzdelmesebb lett a mérkőzés - va­lamelyest emelkedett a színvonal így -, több gól azonban már nem esett. A játék képe alapján a keve­sebb védelmi hibát elkövető BKV Előre megérdemelt győzelmet ara­tott a Siófok FC ellen. így játszottak Budapest, Sport utcai stadion, 300 néző. V.: Hajdó (Hrabovszky, Gál). BKV Előre: Lippai - Farkas V. - Varga A., Farkas A. - Tímár, Hor­váth Cs., Szabados, Megyesi, Vincze Z. - Holló, Füipovics. Edző: Dajka László. Siófok FC: Csemyánszky - Hungler - Grósz, Boda - Tóth Cs., Szabó J„ Vojtekovszki, Sailed, Hudák - Jerson, Lendvai. Edző: Strausz László. Csere: Holló helyett Török a 46. percben, Szabados helyett Kovacsevics a 65. percben, Sallai helyett Andai a 65. percben, Tóth Cs. helyett Soós a 67. percben, Megyesi helyett Herczku a 82. perc­ben, Lendvai helyett Földes I. a 82. percben. Sárga lap: Sallai a 25. percben, Csemyánszky a 48. percben, Varga A. a 74. percben, Horváth Cs. a 83. percben, Szabó J. a 92. percben. Gólszerző: Filipovics (a 48. perc­ben). Jók: Farkas V„ Farkas A., Varga A„ Horváth Cs., illetve Jerson,’ Vojtekovszki, Boda, Grósz. Dajka László: - A mérkőzés rangadó jellegéhez csak az első 20 percben nőttünk fel. Utána esett a játék színvonala, de ettől függetle­nül ez a három bajnoki pont ugyan­olyan értékes, mint a többi. Strausz László: - Az ellenfelünk a kevés hibánkból egyet kihasznált, míg mi a BKV Előre több hibájából sem tudtunk gólt szerezni. SIMON ZOLTÁN Labdarúgó nb ii Az „A” csoport állása: 1. Balatonlelle SE 2. Kaposvölgye VSC 3. MÁV NTE 4. Szentlőrlnc FC 5. Bajai SE 6. Beremendl SK 7. Paksi SE 8. Decsi FC 10 7 3 - 23- 3 24 10 5 3 2 14- 7 18 10 5 2 3 18- 8 17 10 4 3 3 12-13 15 10 4 2 4 15-21 14 10 1 6 3 10-13 9 10 2 2 6 7-17 8 10 1 1 8 11-28 4 További eredmények: Bajai SE-Nagykanizsal MÁV NTE 3-2 Paksi SE-Decsi FC 2-0 A „B" csoport állása: 1. Bonyhád FC 2. PVSK-Pécs 96 FC 3. UFC Szekszárd 4. Baracs SE 5. Harkány SE 6. Kalocsa FC 7. Dombóvári FC 8. Andocs 10 7 2 1 27-15 23 9 6 3 - 21- 5 21 10 6 2 2 20- 8 20 10 3 1 6 14-16 13 9 3 2 4 13-15 11 9 2 4 3 9-18 10 9 3-6 19-18 9 10 - 2 8 8-36 2 További eredmények: PVSK-Pécs '96 FC-Harkány SE 0-0 Bonyhád FC-Kalocsa FC 2-2 UFC Szekszárd-Baracs SC 1-0 Labdarúgó NB H - Dráva csoport Menetel a Balatonlelle Újabb rangadót nyert a hét végén a listavezető Balaton- lelle SE csapata; a szenvedő fél ezúttal a Szentlőrinc FC együttese volt. A Kaposvöl­gye Vállalkozók SC- Nagyberki és a Beremendi Építők SK gól nélküli mér­kőzésen osztozott meg egy­mással a bajnoki pontokon, míg az újonc Andocs hazai pályán maradt alul a Dom­bóvárral szemben. Eredmények: Balatonlelle SE-Szentlőrinc FC 3-0 (2-0) Balatonlelle, 450 néző. V.: Koz­ma (Kondákor, László). Balatonlelle SE: Gyenes - Bu- zsáki, Takács A., Somogyi, Gosztonyi - Kolovics, Cubelák, Pécsi, Takács Gy. - Silimon, Hosz- szú. Edző: Kenéz István. Szentlőrinc FC: Kurucz - Zámbó, Lakatos, Csépán, Ambrust - Morvái Orlovics, Pepes, Pfeiffer - Reith, Szabó. Edző: Mészáros Ferenc. Csere: Lakatos helyett Miczek az 56. percben, Csépán helyett Ángyán az 58. percben, Ambrust helyett Elmajer az 58. percben, Silimon helyett Kiss L. a 75. perc­ben, Takács A. helyett Himics a 80. percben, Kolovics helyett Ba­kó a 85. percben. A jól játszó balatonlellei csapat már az első félidőben eldöntötte a három bajnoki pont sorsát. Hogy a vendég szentlőrinci gárda nem szenvedett nagyobb arányú vere­séget, azt a fegyelmezett és kultu­rált játékuknak köszönhetik. Gólszerzők: Takács Gy. (a 18. percben 16 méteres lövésből), Silimon (a 35. percben 5 méteres fejesből), Pécsi (a 68. percben 5 j méteres passzból). Jók: Takács Gy., Pécsi, Silimon, illetve Kurucz, Orlovics, Reith. Kenéz István: - Újabb rangadót nyertünk jó játékkal. Mészáros Ferenc: - Már az első félidőben padlóra küldtek ben­nünket a hazaiak. k. l Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki­Beremendi Építők SK 0-0 Nagyberki, 200 néző. V.: Rácz (Bárány P„ Bárány R.). Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Kadarkúti, Pék, Károlyi, Búzás - Miskovics, Lassú, Bruncvig, László - Hanusz, Drávecz . Játékosedző: Hanusz János. Beremendi Építők SK: Herben- Bábli, Macsi, Kislőrincz, Borsos- Petőcz, Lóth, Halász, Juhász - Kósa, Polgári. Edző: Hél János. Csere: Polgári helyett Ónodi a 63. percben, Miskovics helyett Bencze a 70. percben, Hanusz he- J lyett Pintér a 70. percben, Drávecz helyett Rofrics R. a 74. percben, Kósa helyett Kutyáncsányin a 75. percben. A nagy iramú mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. A ven­dég beremendi együttes kapusa, Herbert Roland mindent kivédett; ezen a találkozón egyszerűen kép­telenség volt bevenni a kapuját. Kiállítva: Petőcz (a 85. perc­ben) a második sárga lap után. Jók: Kadarkúti, Pék, Károlyi, Búzás, Lassú, illetve Herbert (a mezőny legjobbja), Lóth, Kislőrincz, Macsi, Bábli. Hanusz János: - Az első fél­időt átaludtuk, a második játék­részben pedig - a helyzeteink alapján -győzelmet szalasztot­tunk el. Hél János: - Igazságos döntet­len született. CSUPOR GYULA Andocs-Dombóvári FC 1-5 (0-2) Andocs, 300 néző. V.: Nagy I. (Kasza, Farkas M.). Andocs: Matucza - Hadaró - Kétszeri, Itvás, Spántler - Nógrá­di, Barczi, Bőhm, Darázs - Kiss E, Fonyódi. Edző: Horváth János. Dombóvári FC: Szabados - Lukács, Vincze, Hock, Tőzsér - Horváth Á„ Tolnai, Steiger, Ötvös Szabotin, Horváth J. Játékosedző: Horváth Árpád. Csere: Kiss F. helyett Tóth Cs. a szünetben, Barczi helyett Balogh P. a szünetben, Kétszeri helyett Balassa a 65. percben, Szabotin he­lyett Kása a 70. percben, Hock he­lyett Varga T. a 70. percben, Ötvös helyett Pintér a 75. percben. Az első félidőben a hazaiak két gyermeteg védelmi hibáját könyör­telenül kihasználta a vendég dom­bóvári együttes. A második játék­részben aztán a 10 főre fogyatko­zott Dombóvári beszorította az an- docsi gárda, és sikerült szépítenie. A somogyi együttes azonban hiába rohamozott és próbált meg min­dent az egyenlítés érdekében; ek­kor jött ugyanis Nagy I. játékveze­tő, aki nemes egyszerűséggel el­döntötte a találkozó sorsát... Gólszerzők: Tóth Cs. (a 60. percben közeli passzból), illetve Lukács 2 (a 8. percben 25 méte­res szabadrúgásból és a 78. perc­ben közeli lövésből), Tőzsér (a 38. percben közeli lövésből), Var­ga T. (a 75. percben közeli passz­ból), Horváth Á. (a 90. percben 20 méteres kapáslövésből). Kiállítva: Tolnai (az 54. perc­ben) utánrúgásért, Bőhm (az 58. percben) utánrúgásért. Jók: Itvás, Spántler, Tóth Cs„ il­letve Lukács, Horváth Á., Steiger. Horváth János: - Aki egy lticsit is ismer, az jól tudja, hogy soha életemben nem foglalkoztam a já­tékvezetővel. Most viszont sajnos kénytelen vagyok ezt tenni; 2-1 arányú hazai vezetésnél hiába egykapuztunk, a sípmester min­dent elkövetett annak érdekében, hogy a Dombóvár nyerjen. Horváth Árpád: - Megérde­melt győzelmet arattunk az újonc Andocs otthonában. h.j.