Somogyi Hírlap, 2000. szeptember (11. évfolyam, 205-230. szám)

2000-09-11 / 213. szám

8. oldal - Somogyi Hírlap S P 0 R T M A G A Z I N 2000. Szeptember 11., Hétfő 3 fH Csillaghajó Európa-bajnokság Labdarúgó NB I - 7. forduló Német siker Balatonföldvár Akárcsak egy nappal koráb­ban, a szombati tartalékna­pon is újra az időjárás volt a főszereplő Balatonföldvá- ron a csillaghajó Európa- bajnokságon. A nagy szél­csend miatt ugyanis ezúttal sem lehetett futamot ren­dezni, így a csütörtökön ki­alakult sorrend maradt az EB végeredménye. A csillaghajó EB végeredménye (11 ország - 40 páros): 1. Vincent Hoesch, Florian Fendt (Németor­szág) 5 pont, 2. Hubert Raudaschi, Herwig Haunschmied (Ausztria) 8 pont, 3. Hubert Metkelbach, Oliver Vitzthum (Né­metország) 13 pont, 4. Vincenzo Graciotti, Corrado Cristaldini (Olaszország) 23 pont, 5. Hans a Balatonon Spitzauer, Wolfgang Brenner (Ausztria) 29 pont, 6. Tenke Ti­bor, Bendicsek József (Magyaror­szág) 31 pont,... 11. Gereben Gá­bor, Kövesdi Zsolt (Magyarország) 43 pont, ... 14. Haranghy Csaba, Komm András (Magyarország) 48 pont, ... 23. Forintos Róbert, Hor­váth István (Magyarország) 80 pont, 24. Kátai Péter, Názer Csaba (Magyarország) 83 pont,... 28. Er­délyi Dániel, Szalontai Ábel (Ma­gyarország) 107 pont, 29. Újhelyi András, Visy László (Magyaror­szág) 109 pont,... 34. Koltay Gusz­táv, Rényi Péter (Magyarország) 123 pont,... 37. Erdélyi Sebestyén, Torjai Péter (Magyarország) 131 pont, 38. Húsvéth Ferenc, Vass Bá­lint (Magyarország) 134 pont. (Minden versenyző legrossz­abb futama kiesett az összértékelésből.) FENYŐ Veretlenül menetel a Dunaferr Az „A” csoport eredményei: Ferencváros- Tatabánya FC 2-2 (1-0) Budapest, Üllői úti stadion, 6000 néző. V.: Hanyecz. Gólszerzők: Lipcsei (a 16. perc­ben), Dragóner (a 72. percben), illetve Varga L. (a 46. percben), Hornyák (a 70. percben). Kiállítva: Földvári Cs. (Ferenc­város) a 66. percben, Hornyák (Tatabánya FC) a 86. percben. Kispest-Honvéd FC- Sopron SC 1-1 (0-1) Budapest, Bozsik-stadion, 1500 néző. V.: Bede. Gólszerzők: Téger (a 84. perc­ben), illetve Horváth R. (a 39. percben). Győri ETO FC-Dunaferr SE 1-1 (1-0) Győr, 6500 néző. V.: Kassai. Gólszerzők: Erős (a 28. percben), illetve Pomper (a 80. percben). Nyírség-Spartacus FC- Szombathelyi Haladás VFC 1-0 (1-0) Nyíregyháza, 3500 néző. V.: Arany. Gólszerző: Csernyijenko (a 45. percben). A „B” csoport eredményei: Videoton FC-Fehérvár- MTK Hungária FC 1-3 (0-2) Székesfehérvár, 3000 néző. Juhos. Gólszerzők: Csehi Z. (a percben), illetve Illés (a 12. perc­ben 11-esből), Ferenczi 2 (a 19. percben és a 62. percben). Vasas DH- Nagykanizsai FC 4-0 (0-0) Budapest, Fáy utcai stadion, 2000 néző. V.: Hanacsek. Gólszerzők: Sowunmi (a 65. percben), Kabát 3 (a 72. percben, a 73. percben és a 83. percben). Kiállítva: Tóth A. (Vasas DH) a 90. percben. Újpest FC-Pécsi MFC 1-1 (0-1) Budapest, Megyeri úti stadion, 4500 néző. V.: Szabó J. Gólszerzők: Korsós A. (a 48. percben), illetve Király P. (a 17. percben). Zalaegerszegi TE FC- Debreceni VSC 0-0 Zalaegerszeg, 6000 néző. V.: Megyebíró. __________fenyő A z „A” csoport állása: 1. Dunaferr SE 7 4 3 - 17- 6 15 2. Győri ETO FC 7 4 12 12-913 3. Tatabánya FC 7 3 3 1 12- 9 12 4. Sopron SC 7 3 1 3 9-10 10 5. Kispest-Honvéd 7 15 1 9-8 8 6. Ferencváros 7 2 2 3 13-14 8 7. Nyíregyháza 7 2 - 5 4-10 6 8. Haladás VFC 7115 5-15 4 A „B” csoport állása: 1. MTKFC 7 5 2 - 16- 3 17 2. Újpest FC 7 4 2 1 23- 9 14 3. Vasas DH 7 3 3 1 12- 6 12 4. Debreceni VSC 7 3 1 3 12-11 10 5. Videoton FC 7 3 13 12-1310 6. Zalaegerszeg 7 1 4 2 5-12 7 7. Nagykanizsai FC 7 1 1 5 5-20 4 8. Pécsi MFC 7 - 2 5 4-15 2 Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Északi csoport _______ S zázszázalékos a Felsőmocsolád Eredmények: Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Gólfesztivál Zamárdiban Balatonboglár-Balatonújlak 3- 2 (1-0) Balatonboglár, 130 néző. V.: Bodor. Balatonboglár: Májer - Sümegi (Ágoston), Krosz (Győré), Nagy A., Büki (Kalász), Muszti György, Kardos, Sztán. Edző: Kocsis István. Balatonújlak: Gyu- ricza - Orsós, Horváth L, Horváth J., Káplár (Bogdán), Hajdú (tóth), Mór, Szabó, Horváth A. Játékos­edző: Horváth L Gólszerzők: Nagy A. (11- esből), Sztán, Kardos, illetve Horváth A., Büki (öngól). Jók: Bognár, Májer, illetve Gyuricza. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonboglár-Balatonújlak 8-1 PINTÉR ISTVÁN Kaposújlak-Balatonszárszó 4- 4 (2-1) Kaposújlak, 150 néző. V.. Martin. Gólszerzők: Vida 2 (mindkettőt 11-esből), Kaiser, Szécsényi, illetve Végh, Sarang, Balogh Á. (11-esből), Sostorics (öngól). Kiállítva: Horváth Z. (Kapos­újlak) a 87. percben lökésért. Böhönye-Kadarkút 4-0 (2-0) Böhönye, 300 néző. V.: Lakos. Böhönye: Mencseli (Háromi) - Varga, Dér, Tamás, Balacskó, Horváth (Csíkvári), Fenusz, Szántó (Kapitány), Bogyó, Va­dász, Farkas (Vígh). Edző: Bíró Attila. Kadarkút: Horváth - Gimesi, Csonka, Rácz J. (Herke), Nagy (Gőbölös), Lőrincz B. (Rácz F), Gyurákovics, Emyes, Lőrincz E., László (Vajda), Ferenczi. Játékos­edző: Rácz József. Gólszerzők: Szántó 3, Fenusz. Jók: Szántó, Balacskó, Farkas, il­letve Horváth Gy. Az ifjúsági mérkőzésen: Böhönye-Kadarkút 3-4 KOVÁCS JÓZSEF Szulok-Sántos 0-1 (0-1) Szülök, 150 néző. V.: Káplár. Gólszerző: Kari. Jók: nem akadt jó teljesítmény, illetve Grúber, Varga, Gáspár. Az ifjúsági mérkőzésen: Szulok-Sántos 8-0 HENGERICS JÓZSEF Lakócsa-Kaposszerdahely 2-3 (1-1) Lakócsa, 150 néző. V.: Fodor. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposújlak-Balatonszárszó 13-0 (12-0) SZEKERES JÓZSEF Toponár-Kéthely 0-1 (0-1) Toponár, 250 néző V.: Pásztler. Gólszerző: Fekete L. Jók: Kercsó T„ illetve Hosszú L, Fekete L. Az ifjúsági mérkőzésen: Toponár-Kéthely 9-0 BRUNCFIK FERENC Kereki­Kaposvári Gazdász 3-0 (0-0) Kereki, V.: Cservölgyi. Gólszerzők: Király, Gál, Jónás. Felsőmocsolád-Balatoni Vasas 3-0 (0-0) Felsőmocsolád, 120 néző. V.: Tabi. Gólszerzők: Szabó A., Kara, Szentgróti Z. Jók: Kovács G. (a mezőny legjobbja), Szabó A., illetve Győrfi, Kovács E„ Turcsányi. Az ifjúsági mérkőzésen: Felsőmocsolád-Balatoni Vasas 0-2 SZENTGYÖRGYI GÉZA Magyaregres-Orci 2-2 (1-1) Magyaregres, 150 néző. V.: Szilvás. Gólszerzők: Valenta 2, illetve Nagy A., Ágoston. Jók: Novák, Valenta, Kinder, illetve Pető, Gólszerzők: Fábián 2, illetve Szilvái 2, Lapat. Jók: Kovácsevics I„ Csordás, illetve Szilvái, Burucz Z., Lapat. Az ifjúsági mérkőzésen: Lakócsa-Kaposszerdahely 1-1 DARABOS GYÖRGY Lábod-Homokszentgyörgy 2-1 (0-0) Lábod, 200 néző. V.: Kalangya. Gólszerzők: Bódis, Filiszár, il­letve Strublics. Jók: Bódis, Filiszár, illetve Strublics. Az ifjúsági mérkőzésen: Lábod-Homokszentgyörgy 6-0 PAPP LÁSZLÓ Tarany-Kaposmérő 5-1 (3-0) Tarany, 150 néző. V.: Kerekes. Gólszerzők: Király, Szaka 2, Horváth L„ Szabó Á., illetve Jovánczai. Jók: Az egész hazai csapat, Király, Szabó, Horváth L„ illetve a vendégcsapatban senki sem nyújtott kiemelkedő teljesít­ményt. Az ifjúsági mérkőzésen: Tarany-Kaposmérő 1-3 T1LUSZ JÁNOS Inke-Somogyudvarhely 3-2 (2-0) Inke, 150 néző. V.: Dávid. Az ifjúsági mérkőzésen: Inke-Somogyudvarhely 16-1 Ágoston, Nagy A., Téglás. Az ifjúsági mérkőzésen: Magyaregres-Orci 0-2 SZILÁGYI FERENC Ságvár-Balatonszentgyörgy 0-3 (0-2) Ságvár, 100 néző. V.: Takács A. Gólszerzők: Páli, Simon, Cziráki. Jók: Gipp, Fellembek, illetve Cziráki, Galántai, Páli. Az ifjúsági mérkőzésen: Ságvár-Balatonszentgyörgy 0-11 JUHÁSZ GYULA Látrány-Karád 1-2 (1-1) Látrány, 120 néző. V.: Kovásznai. Gólszerzők: Takács, illetve Lovas, Király. Jók: Takács, Andrasics, Kolompár, illetve Németh, Lovas, Komócsi. Az ifjúsági mérkőzésen: Látrány-Karád 1-2 KARANCZ LÁSZLÓ A bajnokság állása: 1. Felsőmocsolád 5 5­­13- 3 15 2. Kéthely 5 4­1 9- 5 12 3. B.szentgyörgy 5 3 1 1 26- 6 10 4. Orel 4 3 1­12- 5 10 5. Balatonboglár 5 3 1 1 12-10 10 6. Ságvár 5 2 2 1 7- 6 8 7. Balatonszárszó 5 2 1 2 14-12 7 8. Karád 5 2 1 2 9- 9 7 9. Toponár 5 1 3 1 13- 4 6 10. Balatonújlak 5 2­3 12- 7 6 11. Magyaregres 12. Látrány 4 1 2 1 6- 9 5 5 1­4 5-17 3 13. Kereki 5 1­4 6-19 3 14. Balatoni Vasas 4­1 3 3-11 1 15. Kaposújlak 5­1 4 7-25 1 16. K. Gazdász 2­­2 1- 5 0 Csokonyavisonta-Csököly 2-4 (0-2) Csokonyavisonta, 200 néző. V.: Zarka. Az ifjúsági mérkőzésen: Csokonyavisonta-Csököly 9-0 MINORICS JÁNOS Somogysárd-Nagybajom 2-1 (1-0) Somogysárd, 250 néző. V.: Ko­vács J. Gólszerzők: Szerencsés, Szabó A., illetve Récsei János. Jók: Récsei József, Szabó A., illetve Noé. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogysárd-Nagybajom 0-2 PÁLI LÁSZLÓ A bajnokság állása: 1.Lábod 5 4 1­11- 3 13 2. Böhönye 4 4­­18- 7 12 3. Cs.visonta 4 3 1­11- 5 10 4. Sántos 4 3 1 1 11-10 10 5. Somogysárd 5 3­2 10- 7 9 6. Kaposmérő 5 3­2 10-12 9 7. Tarany 5 2 1 2 16- 8 7 8. Inke 5 2 1 2 13- 9 7 9. Nagybajom 5 2 1 2 8- 7 7 10. Kadarkút 4 2­2 8- 7 6 11. K.szerdahely 5 1 2 2 5- 9 5 12. S.udvarhely 5 1 1 3 7-10 4 13. Csököly 4 1 1 2 10-16 4 14. Szülök 5 1­4 7-10 3 15. Lakócsa 5­1 4 11-18 1 16. H.szentgyörgy 5­1 4 4-22 1 Véget ért Zamárdiban a Csurgó négy mérkőzésen át tartó százszázalékos soroza­ta. Csak érdekességként; a Balaton-parti együttesnek ez volt az első győzelme az idei bajnoki sorozatban. A csur­gói együttest üldöző Barcs ugyanakkor Fonyódon nyert nagy csatában, így a két csa­pat helyet cserélt egymással a bajnoki tabella élén. Eredmények: Tab-Somogytarnóca 1-1 (0-1) Tab, 400 néző. V.: Nagy B. Tab: Horváth - Karsai (Virth), Kecskés, Szecsődi, Fehér, Kovács, Molnár, Kiss, Laczkó, Szukován, Magyar. Edző: Molnár Ferenc. Somogytamóca: Márkus - Igricz, Sütő Z„ Antal, Sütő Cs., Ju­hász (Harasztiá), Cseh, Papp T, Bedő, Papp Á. (Szilágyi), Csalos. Edző: Kelemen, Géza. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, a csapatok az első félidőben elképzelés nélkül, gyengén játszot­tak, a Somogytamóca szabadrú­gásból szerzett a vezetést. A máso­dik játékrészben a tabiak mindent egy lapra téve támadtak, de erejük­ből csak egyenlítésre futotta. Gól­szerzők: Magyar (11-esből, illetve Sütő Z. Jók: a hazai csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény, il­letve Sütő Z., Cseh, Csalos. Az ifjúsági mérkőzésen: Tab-Somogytamóca 12-1 PRETZ JÁNOS Zamárdi-Csurgó 5-1 (2-0) Zamárdi, 300 néző. V.: Molnár J. Szombaton este véget ért Zamárdiban a Csurgó négy mér­kőzésen át tartó százszázalékos sorozata. A remek napot kifogó zamárdi együttes már a harmadik percben két góllal vezetett. Ez­után rendezték soraikat a vendé­gek, de Fortunával hadilábon áll­tak; kétszer is a kapufa sietett a hazaiak segítségére. A második játékrészben a Csurgó szépített, ami ébresztőt fújt a hazaiak szá­mára; azonnal érkezett a válasz, majd még további két remekbe szabott Balaton-parii találat. Gólszerzők: Bankó, Lichtenber- ger, Stefcsik, Vájná, Boros (öngól), illetve Balogh. Kiállítva: Bencze (Csurgó) a 81. percben szabályta­lan szerelésért. Jók: Aigner, Stefcsik, Bankó, Lichtenberger, Schwarcz, illetve Gether, Balogh. Az ifjúsági mérkőzésen: Zamárdi-Csurgó 3-2 CZER ANDRÁS Fonyód-Barcs 2-3 (1-2) Fonyód, 250 néző. V.: Zsobrák. A színvonalas, változatos mér­kőzésen a hazaiak - a helyzeteik alapján - nem érdemeltek veresé­get a jó erőkből álló Barcs ellen. Gólszerzők: Szilágyi, Bogdán, il­letve Dörnyei, Koleszár, Máté. Jók: Szilágyi, Varga Z., Magyar, Mercz, illetve Ádám, Laklia, Dömyei, Pancsó. Az ifjúsági mérkőzésen: Fonyód-Barcs 3-1 (2-0) TOLNAI ATTILA Segesd-Balatonföldvár 5-1 (1-0) Segesd, 250 néző. V.: Mohai. A Segesd jó játékkal megérdemel­ten szerezte meg a három pontot, így a búcsú alkalmával tetszetős futballal lepte meg a szép számú nézősereget. Gólszerzők: Tulok 2, Minor, Pintér T„ Zsobrák Z., illet­ve Túri Sz. Jók: Patak, Minor, Kul­csár, tulok, illetve Pintér A., Ludézer, Andorka. Az ifjúsági mérkőzésen: Segesd-Balatonföldvár 6-2 PINTÉR TIBOR Balatonkeresztúr­Balatonmáriafürdő-Buzsák 3-4 (1-3) Balatonkeresztúr, 200 néző. V.: Nárai. Az első félórában már kétgólos előnyt szerzett a lelkesen játszó, újonc Buzsák. A szünet után hal­latlan elszántsággal küzdő hazai­ak kiegyenlítettek, de öt perccel a vége előtt egy jól eltalált lövéssel nyertek a vendégek. Gólszerzők: Varga P„ Krénusz, Balogh, illetve Pasztusics, Miovecz G., Varga L, Balogh A. Jók: Krénusz, Bíró, Ba­logh, illetve Pasztusics, Miovecz G„ Miovecz R, Varga, Kovács. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonkeresztúr- Balatonmáriafürdő-Buzsák 5-3 SZABÓ ZOLTÁN Kaposfő-Lengyeltóti 4-0 (2-0) Kaposfő, 200 néző. V.: Haran­gozó. A mérkőzés elején a vendég­csapat támadott többet. Az első lőtt gól után viszont a Kaposfő ke­rült mezőnyfölénybe és újabb ta­lálattal növelte előnyét a szünet előtt. A második játékrész mind­járt góllal nyitottak, majd további két találatot szereztek és nyerték meg találkozót. Gólszerzők: Buzsáki, Kelemen 2, Kádár. Jók: Az egész hazai csapat, Kádár, Ke­lemen illetve a vendégeknél nem akadt kiemelkedő teljesítmény. . Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfő-Lengyeltóti 4-1 ÁBEL MELINDA Somogyvár-Nagyatád 3-5 (1-4) Somogyvár, 250 néző. V.: Ju­hász L. A most már hagyománynak te­kintethető, hogy nyusziként vi­selkedett a mérkőzés elején a Somogyvár, mely négy kapott gólt eredményezett. A második játékrészben két egyenrangú csa­pat küzdelmében sikerült a sú­lyos vereséget elkerülnie a Somogyvárnak. Gólszerzők: Sáf­rány, Dergecz (11 -esből), Gyurákovics Zs., illetve Szigeti 2, Pammer I. 2, Andricz (11-esből). Jók: Sáfrány, Gyurákovics, illetve Szigeti, Pammer I. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyvár-Nagyatád 2-2 MÓRING JÓZSEF Az Öreglak-Juta mérkőzést ké­sőbbi időpontban rendezik meg. A bajnokság állása: 1. Barcs 5 4 1­11- 4 13 2. Csurgó 5 4­1 7- 7 12 3. Nagyatád 5 3 1 1 10- 8 10 4. Segesd 5 3­2 10- 6 9 5. Fonyód 5 2 2 1 16-10 8 6. Tab 5 2 2 1 7- 4 8 7. S.tarnóca 5 2 2 1 7- 5 8 8. Balatonföldvár 4 2 1 1 11- 9 7 9. Juta 4 2 1 1 8-10 7 10. Somogyvár 5 2­3 8-12 6 11. Öreglak 4 1 1 2 6- 5 4 12. Zamárdi 5 1 1 3 9- 9 4 13. Kaposfő 5 1­4 7- 7 3 14. B.keresztúr 5 1­3 6-14 3 15. Buzsák 3­1 2 5- 9 1 16. Lengyeltóti 5­1 4 4-11 1 Hétközi sportajánlatunk HÉTFŐ Labdarúgás Kék-tó öregfiúk labdarúgó-bajnokság (az elöl álló csapatok a pálya- választók, a kezdési időpont 17.30 óra): Balatonföldvár-Fonyód; Balatonboglár-Tab; Somogyjád-Balaton- szemes; Balatonberény-Lengyeltóti; Balatonlelle I.-Somogyvár; Ba- latonlelíe II.-Balatonkeresztúr. SZERDA Labdarúgás NB Il-es mérkőzések: Balatonlelle SE-Bajai SE. Balatonlelle, 16.30 óra. V.: Sebestyén (Poszt, Gehring). Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki-Szentlőrinc FC. Nagyber­ki, 16.30 óra. V.: Dárdai (Bányai, Sebestyén). UFC Szekszárd-Andocs. Szekszárd, 16.30 óra. V.: Nagy L. (Far­kas, Nagy K.). Megyei 11. osztályú labdarúgó-bajnokság. Északi csoport: Balatoni Vasas-Kaposvári Gazdász. Siófok- Balatonkiliti, 16.30 óra. (V.: Szilvás.) - Az augusztus 13-ai nyitófor-' dulóból elhalasztott mérkőzés pótlása. ____________________fenyő Me gyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Déli csoport Eredmények: \ i