Somogyi Hírlap, 2000. augusztus (11. évfolyam, 178-204. szám)

2000-08-28 / 201. szám

2000. Augusztus 28., Hétfő Somogyi Hírlap - 9. oldal S P O B T _____________ Fuji Ironman triatlon országos bajnokság__________________________ F azekas Attila és Spiegl Judit a győztes A kezdet a berzencei bányató, a vég a nagyatádi városi für­dő. A különbség pedig csaknem 9 óra és három sportág „se­gítségével” kell beérni a célba. Ez a Fuji Ironman, a hosszú távú triatlon országos bajnokság Nagyatádon, amelyet idén immár tizedszer rendeztek meg. Nagyatád FOTÓ: GYÖRGYFALVI ZITA A somogyi szervezők nemcsak az egyéni indulókat, hanem a váltó­kat is várták, hogy teljesítsék a 3,8 kilométer úszásból, 180 kilométer kerékpározásból és 42 kilométer futásból álló távot. Hazánkban el­ső ízben fordult elő, hogy egy ver­senyen hazánk valamennyi testi- és szellemi fogyatékos sportolóját tömörítő szervezet képviseltette magát. Nagyatádon még dr. Deutsch Tamás ifjúsági és sportmi­niszter, valamint Ormai István pol­gármester is futócipőt húzott. Tegnap reggel tehát Berzencén várták a start pillanatát az idei or­szágos bajnokság résztvevői. 172- en ugrottak bele a 25 fokos vízbe miután a Magyar Olimpiai Bizott­ság alelnöke a Somogy Megyei Köz­gyűlés elnöke, dr. Gyenesei István elsütötte a rajtpisztolyt. A triat- lonisták két kört tettek meg a tóban és az egyébként is látványos viadalt még egy 50 méteres szárazföldi fu­tószakasz is színesítette. Hamar ki­derült, hogy a vasemberek idén is remekül felkészültek. Előbb meg­dőlt a férfi majd a női úszópá­lyarekord is. A budapesti Kremmer Zoltán jött ki először a vízből 47 pert 56 másodperces idővel, de rög­tön érkezett a nyomában a három­szoros fonyódi középtávú bajnok Schumacher Ákos és a hosszú távú specialista Fazekas Attila. A höl­gyeknél a jó úszó hírében álló Soós Katalin bizonyult a legjobbnak, Er­dős Ibolya és a címvédő Spiegl Judit előtt. Spiegl hét perces hátrányba került az első szám után de bebizo­nyította, hogy ez egyáltalán nem behozhatatlan. Az Agroker Hungá­ria versenyzőnője semmit sem bí­zott a véletlenre és a kerékpározás végére 17 perces előnyre tett szert. Ez a szám egyébként több induló számára is vízválasztó volt. A spor­tolók előbb eltekertek Nagyatádig, majd még háromszor elpedáloztak a várostól 53 kilométerre található Szenyér községig és vissza. A férfi­aknál Fazekas és Schumacher pár­harcát figyelhette a közönség és a nagyatádi színekben szereplő Zsódér Zsolt is feljövőben volt. Schumacher hamarosan derékbán- talmai miatt kiállni kényszerült, Fa­zekas viszont magabiztosan haladt a cél felé. A kerékpározást 5 órán belül új pályacsúccsal nyerte. Zsódér jött be a második helyen 6 perces hátránnyal; Nyakó, Zakari­ás, Kiss volt a további sorrend a fu­tás előtt. A 42 kilométer alatt a csak­nem 30 fokos hőség ellenére remek tempót diktált az éllovas és ezen a napon esélyt sem adott vetélytársa- inak. Ráadásul nemcsak győzött, hanem a régi pályacsúcsot 12 perc­cel megjavítva szerezte meg az első helyet az egymillió forint összdíja­zású viadalon. 3,5 perc múlva aztán érkezett Zsódér a harmadik helyet pedig a fővárosi Beda Szabolcs ér­demelte ki. A hölgyeknél Spiegl Judit új egyéni csúccsal magabiztosan dia­Kiváló időben versenyeztek a vasemberek dalmaskodott. A nap igazi győzte­se azonban valószínűleg Kremmer Zoltán lett, aki a negyedik helyen de cilinderben, menyasszonyával kéz a kézben érkezett be a célba. Mindezek után - azzal a lendülettel - a nagyatádi strandon össze is há­zasodtak... OROSZ FERENC Meglepetés a rangadón Industrie FC Marcali-Rákóczi Contimex FC 2-0 (1-0) Marcali Óriási érdeklődés mellett zajlott tegnap a labdarúgó NB I/B csoportjának So­mogy megyei rangadója. A nézőcsúcsot hozó somogyi rangadón nagy vehemenciával kezdte a játékot és teremtett több veszélyes helyzetet a sokat moz­gó és lelkes hazai együttes, a ké­nyelmesen és sok adogatásra épí­tő Rákóczival szemben. Támadá­saik a 18. percben értek góllá, amikor Piri viharzott el a bal ol­dalon, nem tudták szerelni, az alapvonalról középre adott, és a jókor érkező labdát, Csikvár 6 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 1-0. A Rákóczi néhány távoli lö­véssel kísérletezett, ám nem tud­ták támadásaikat befejezni, mert a harcos hazaiak mindig időben közbeavatkoztak. A gólt követően fordul­hatott a kocka, most már a marcaliak kont­rázhattak s ezt jól is csinálták annál is in­kább, mert a pálya kö­zepét ők uralták és si­került is nekik azt rendre gyorsan átját­szaniuk. A félidő vége azonban enyhe Rákó­czi fölénnyel telt el, de csak egy kapufára tellett a kapos­váriaktól. Szünet után a Rákóczi nagy erővel rohamozott és nem volt számára elég figyelmeztető Csikvár az 53. percben kihagyott ordító helyzete sem, az egyenlíte­ni kívánó kaposváriak, miközben szinte végig az ellenfél térfelén tanyáztak, e figyelmetlenségnek meg is adták az árát, mert a haza­iak egyetlen ellenakciója - a ka­posvári védelem hathatós támo­gatásával újabb marcali góllal zá­rult. A 74. percben Ábrahám egy lepattant labdát a kifutó Balajcza fölött 20 méterről emelt a kapu­ba. 2-0. Ezzel lényegében el is dőlt a mérkőzés sorsa. A kapos­váriak ugyan támadgattak, de minden meggyőződés nélkül, lát­hatóan már maguk sem bíztak az egyenlítésben. Az eredmény ugyan meglepetés, de a Marcali ezen a találkozón ellenfele fölé nőtt és megtörte a Rákóczi 17 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatát. így övék - jogosan - a győzelem, a Rákóczinak pedig a tanulság maradt. így játszottak Marcali, 1300 néző. V.: Makai (Krista, Beibek). Marcali: Németh - Salamon - Bozsó, Kovácsevics - Nagy A., Máté, Lukács, Csehi, Fonnyadt - Csikvár, Piri. Edző: Menczeles Iván. Rákóczi FC: Balajcza - Deme - Mező, Barna - Tóth G., Tóth Gy., Nagypál, Horváth Z., Szabó M. -Marcsek, Jé­gét Edző: Bőzsöny Já­nos. Csere: Tóth G. he­lyett Erdei (61. p.), Csikvár helyett Ábra­hám (61. p.), Horváth Z. helyett Rajczi (64. p.), Piri helyett Farkas (67. p.), Nagy A. he­lyett Horváth Cs. (71. p.), Jéger helyett Novák (80. p.). Sárgalap: Bozsó (4. p.), Nagy A. (29. p.), Fonnyadt 41. p Rajczi (69), Tóth B. (82. p.). Szögletarány: 4:6 (3:4). Jók: Salamon, Kovácsevics, Lukács, Csehi, Piri, illetve Barna. Menczeles Iván: - Úgy érzem, a mai mérkőzéssel Somogybán megfordult az erősorrend. Ez a találkozó is ezt bizonyította. Bőzsöny János: - Gratulálok a Marcalinak, akik hosszú veret­lenségi sorozatunkat megszakí­tották e számunkra mindennél fontosabb mérkőzésen. JUTÁSI RÓBERT _________________Kosárlabda__________________ B rokingtont visszavárják Kaposvár ­A Soproni Ászok elleni elő­készületi mérkőzést követő­en hazautazott az Egyesült Államokba a Klíma-Vili Pu­rina Kaposvári KK egyik lé­giósa, Antoine Brokington. Az amerikait keddre várja vissza a klubvezetés.- A játékost saját kérésére en­gedtük haza - kezdte Kovács László, az egyesület szakosz­tály-igazgatója. - Az amerikai nagynénje betegségével indokol­ta utazását és mi nem gördítet­tünk akadályt távozása elé. Brokington saját pénzén vásárolt retúr jegyet és keddre kell Ka­posvárra érkeznie. Az eddigi edzéseken és előkészületi talál­kozókon jól teljesített, így visz- szatérése után szerződést kíná­lunk neki. A csapat holnap indul horvát és szlovén túrájára, ahol több felkészülési mérkőzést is vív. A gárdából válogatottbeli kötelezettsége miatt hiányozni fog Gémes Levente, akit átmene­tileg nélkülözni kénytelen Földi Sándor vezetőedző. kun Egy pont idegenből Rákospalotai EAC-Siófok FC 1-1 (1-0) Rákospalota A tabellát holtversenyben ve­zető két együttes találkozója nagy csatát és az ellentétes félidők után döntetlen ered­ményt hozott. Mindkét csapat bátran támadott, ám igazi gólhelyzetek csak a REAC előtt adódtak. Fél óra után már a siófok is veszélyeztette a kaput. Vojtekovszki 20 méteres bombája a felső lécről a gólvonalra pattant. A 35. percben Galaschek remek hely­zetfelismerését követően megérde­melten jutott vezetéshez a REAC. A második félidőt egy sokkal aktí­vabb Siófok kezdte meg. A Bala- ton-partiak sorra alakították ki helyzeteiket és Tóth Csaba révén kiegyenlítettek. A gól után a vendé­gek továbbra is támadásban ma­radtak, ám lehetőségeiket már nem tudták értékesíteni, így játszottak Rákospalota, Budai II. László stadi­on, 500 néző. Vezette: Ábrahám (Mohácsi, Máté). REAC: Czene - Gricajuk - Dinka, Tóth T. - Máj (Virág 76.), Galaschek, Werte, Strausz - Költői, Máriássy (Nagy K. 67.)- Podhorszky (Jaguljan 62). Edző: Híres Gábor. Siófok FC: Csemyánszky - Hosnyánszki - Grósz, Szabó J., Hudák - Tóth Cs., Vojtekovszki, Sallai (Szabó A. 46.), Boda (Szil­ágyi 60.) - Horváth J. person 81.), Földes. Edző: Strausz László. Gólszerzők: Galaschek (a 35. p.), ill. Tóth Cs. (az 57. percben). Jók: Galaschek, Dinka, Koltai, ill. Vojtekovszki, Tóth Cs., Szabó A. Híres Gábor: - Korrekt játékve­zetés mellett a nagy melegben nagy csatát vívtunk. Két ellentétes félidő volt, akár nyerhettünk, de ki is kaphattunk volna. Strausz László: - A megszerzett egy pont értékesnek mondható, de a második félideji teljesítményünk alapján megérdemeltük volna a győzelmet. _________ simon zoltán La bdarúgó NB-i Hatodik forduló, az „A” csoport eredményei: Győri ETO-Tatabánya 3-2 (1-1) Győr, 4000 néző. Vezette: Ju­hos. Gólszerzők: Kenesei (16., 64., 74.), illetve Böjté (öngól, 26.), Kovács A. (65. - 11-esből). Sárga lap: Kiss V. (88.), Sza­bó V. (90.). Haladás-Kispest-Honvéd 1-1 (0-1) Szombathely, 4000 néző. Vezet­te: Sápi. Gólszerzők: Melio (63.), illet­ve Plókai (16.). Kiállítva: Melio (71.), illetve Plókai (84.). Sárga lap: Melio (63., 71.), Bodor (79.), illetve Plókai (30., 84.), Pintér (52.). Sopron-FTC 2-1 (1-0) Sopron, 7000 néző. Vezette: Bukovics. Gólszerzők: Tóth Miklós (26.), Somogyi (71.), illetve Dragóner (60.). Sárga lap: Csiszár (22.), Cheregi (27.), Horváth P. (61.). Dunaferr-Nyírség-Spartacus 3-0 (1-0) Dunaújváros, 4000 néző. Vezet­te: Hanyecz. Gólszerzők: Bagoly (21.), Zavadszky (61.), Mozgovoj (81.). Sárga lap: Szakos (55.), Nagy T., (62.), illetve Csernijenko (26.), Kondora (29.), Nagy S. (47.). Hatodik forduló, a „B” csoport: Pécs-Videoton 0-2 (0-2) Pécs, 1500 néző. Vezette: Kiss B. Gólszerzők: Földes (42., 44.). Sárga lap: Márton (39.), Toldi (45.), Osztermájer (82.), illetve Gáspár (30.), Zombori (36.). Nagykanizsa-Újpest 2-4 (0-2) Nagykanizsa, 3000 néző. Vezet­te: Szabó Zs. Gólszerzők: Lukács (67.), Bognár (69.), illetve Dvéri (17., 42.), Herczeg (60.), Korsós (75.). Sárga lap: Nagy Cs. (70.), Búza (87.), illetve Tamási (66.), Dvéri (74.), Korsós (76.). Lapzártakor érkezett: Debreceni VSC-Vasas 0-1 (0-0) MTK Hungária-ZTE A találkozó lapzárta után ért véget. ____________________■