Somogyi Hírlap, 2000. augusztus (11. évfolyam, 178-204. szám)

2000-08-14 / 189. szám

8. oldal - Somogyi Hírlap SPORT 2000. Augusztus 14., Hétfő Labdarúgó NB II - Dráva csoport Felemásra sikerült somogyi mérleg Felemás mérleget zártak tegnap es­te a somogyi NB Il-es labdarúgó- csapatok. Az NB I „B” csoportos Kaposvári Rákóczi-Contimex FC játékosaival megerősített Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki magabiztos győzelmet aratott a Tolna megyei bajnok Decsi FC ellen, a rutinos Balatonlelle SE nem bírt a Nagyka­nizsai MÁV NTE együttesével, míg az újonc Andocs Jeans-Tex újra ki­kapott - egyetlen góllal - hazai pá­lyán, ezúttal a Kalocsa FC-től. Eredmények: Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki-Decsi FC4-0 (1-0) Nagyberki, 200 néző. V.: Kovács N. Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Finta, Pék, Pintér, Búzás - Lassú, Bruncvig, Hanusz (Miskovics), László (Bencze) - Lajtos (Rofrics Zs.), Neubauer. Edző: Hanusz János. Decsi FC: Pokomi - Kapás, Kalmár, Gaál, Tekló (Komjáti) - Kocsis, Nagyfalusi, Hegedűs (Jelusics), Berényi (Pcdinkó) -Pili­si, Csende. Edző: Kalmár Ferenc. Az első hazai mérkőzésén a nagy me­leg ellenére is erős iramot diktált az új összetételű Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki csapata. A közepes szín­vonalú mérkőzésen a helyzetek alapján teljesen megérdemelt somogyi siker született a Tolna megyei bajnok Decsi FC ellen. Gólszerzők: Lajtos (a 15. percben 10 méteres lövésből), László (az 55. perc­ben 12 méteres lövésből), Neubauer (a 60. percben 12 méteres lövésből), Miskovics (a 83. percben 14 méteres lö­vésből). Jók: Bruncvig, Neubauer, Pék, Lassú, illetve Kapás, Gaál. Hanusz János: - Ezzel az összetételű csapattal kötelező és megérdemelt győzel­met arattunk. Kalmár Ferenc: - Sajnos, nem tudtunk megküzdeni a pályával és a két partjelző­vel. FEKETE GÉZA Balatonlelle SE- Nagykanizsai MÁV NTE 0-0 Balatonlelle, 500 néző. V.: Czakó. Balatonlelle SE: Gyenes - Buzsáki, Ke­néz, Cubelák, Püspök - Takács Gy., Kolovics (Kiss), Somogyi (Himics), Hosz- szú - Pécsi (Takács AJ, Silimon. Edző: Készéi Ferenc. Nagykanizsai MÁV NTE: Kovács Z. - Nagy T., Visnovics, Pongrácz J., Kjss - Kovács J., Korpics (Beke) Gyulai, Balogh - Kalinics (Dezső), Pongrácz L. (Lu­kács). Edző: Szalai Zoltán. Nem tudta gólra váltani óriási me­zőnyfölényét a hazai együttes; hiába ját­szott egykapura a balatonlellei gárda, a lelkesen védekező - és a Fortunával nagy barátságban lévő - vendégek nagy sze­rencsével kiharcolták a döntetlent. Jók: Kenéz, Buzsáki, Kolovics, illetve Kovács Z„ Nagy T., Kiss. KENÉZ ISTVÁN Andocs Jeans-Tex-Kalocsa FC 0-1 (0-0) Andocs, 800 néző. V.: Tamás. Andocs Jeans-Tex: Matucza - Scsepkó, Ba- bgh P. (Bőhm), Hadam, Nógrádi - Kétszeri (Spántler), Itvás, Barczi, Kiss F. - Fonyódi, Mink (Balassa). Edző: Horváth János. Kalocsa FC: Gólyán - Iván, Farkas (Sü­veges), Mácsai, Kovács - Bolvári, Balogh, Máté, Karkusz - Markovics (Bata), Szűcs. Edző: Klement István. Az újonc hazai együttes számolatlanul dolgozta ki a szebbnél szebb akcióit, de Kiss F., majd Nógrádi óriási helyzeténél is hárítani tudott bravú­rosan Gólyán kapus. A vendég kalocsaiak a 70. percben a csere­ként beállt Bata góljá­val döntötték el a mér­kőzés sorsát. Gólszerző: Bata (a 70. percben közeli lö­vésből). Jók: Hadaró (a mezőny legjobbja), Mink, Matucza, illetve Markovics, Iván, Gólyán. Horváth János: - Amíg a helyzeteinket nem tudjuk értékesíteni, addig hiába is játszunk óriási fölényben, nem tudunk győzni. Klement István: - A rendkívül szimpa­tikus andocsi csapatot nagy szerencsével tudtuk csak legyőzni. _______pacs László _____Megyei I. osztályú labdarugo-bajnoksag________ R ossz volt az újoncoknak Rangadóval - és Nagyatád-veréssel - kezdő­dött a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnok­ság; a Barcs magabiztosan 3-0 arányban nyert a tavaly még NB IlI-ban szerepelt Rinya-parti kisváros otthonában. Nem iga­zán sikerült a két újonccsapat bemutatko­zása sem: a Buzsák a Bélafa Öreglaki FC- től, a Somogyvár pedig a Balatonföldvártól kapott egy négyest - hazai pályán... A nyitóforduló eredményei: Nagyatád-Barcs 0-3 (0-2) Nagyatád, 600 néző. V.: Harangozó. Nagyatád: Poór - Szabó, Illés, Savanyó (Szűcs), Horváth J. I. - Kolonyi (Lukács), Szigeti, Pókos, Andricz - Ilié (Horváth J. II.), Pammer. Edző: Hor­váth Lajos. Barcs: Ádám - Tímár, Pancsó, Cservölgyi, Zeller, Laklia (Erdelecz) - Koleszár, Dömyei, Máté, Karsai (Gulyás) - Dani. Edző: Csordás István. A nagy melegben játszott mérkőzésen a végig vé­dekező, de kitűnően kontrázó vendég barcsi együt­tes győzelme a helyzetek alapján is teljesen megér­demelt. Gólszerzők: Dani 2, Máté. Kiállítva: Dani (a 80. percben) utánrúgásért. Jók: Szigeti, illetve Tímár, Csérvölgyi, Dörnyei, Dani. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagyatád-Barcs 0-2 (0-1) KERESZTHEGYI ISTVÁN Fonyód-Juta 4-0 (0-0) Fonyód, 250 néző. V.: Majdanics. A színvonalas fonyódi idénynyitón második félideji remek játékának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a Balaton-parti együttes a végig sportszerűen küzdő jutái alakulat ellen. Gólszer­zők: Fábián 2, Becsei, Bogdán. Jók: Kovács Z„ Fábi­án, Varga Z., Bogdán, Szentkirályi, ületve Schell, Tóth N„ Decsi, Gál. Az ifjúsági mérkőzésen: Fonyód-Juta 2-1 (1-1) TOLNAI ATTILA Satelit FC Somogytarnóca-Lengyeltóti 2-1 (0-1) Somogytarnóca, 200 néző. V.: Kovács J. Egy látványos potyagóllal szerzett vezetést a ven­dég lengyeltóti együttes, a második félidőben azon­ban a nagy akarással és elszántan küzdő hazaiak - teljesen megérdemelten - fordítani tudtak. Gólszer­zők: Varga Zs., Cseh, illetve Schmida. Jók: Papp T., Papp Á„ Bedő, Bedenek, ületve a vendég Lengyeltó­ti csapatában nem akadt kiemelkedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Satelit FC Somogytarnóca-Lengyeltóti 3-1 (2-1) KELEMEN GÉZA Kaposfő-Csurgó 0-1 (0-1) Kaposfő, 150 néző. V.: Král. A hazaiak mindjárt a találkozó elején, a 6. perc­ben 11-est hibáztak Miovecz révén. Ezután egyre inkább fölénybe került a vendég csurgói gárda, s megérdemelten gyűjtötte be mindhárom bajnoki pontot Kaposfőn. Gólszerző: Kütsön. Jók: a Kaposfő csapatában nem akadt kiemelkedő teljesítmény, il­letve Kollár, Baksai, Csonka, Kütsön, Beke. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfő-Csurgó 4-1 ÁBEL MELINDA Segesd-Zamárdi 1-0 (0-0) Segesd, 200 néző. V.: Joó. A bajnoki nyitányon a jól játszó hazaiak az első játékrészben egymás után alakították ki a nagyobb­Vereséggel rajtolt a Kaposfő fotó: török anett nál nagyobb helyzeteiket, amiket annak rendje és módja szerint ki is hagytak. A második félidőben aztán egy jól eltalált szabadrúgás eldöntötte a há­rom bajnoki pont sorsát. Gólszerző: Minor. Kiállít­va: Kulcsár (Segesd) a 85. percben a második sárga lap után szövegelésért. Jók: Patak, Utasi, Minor, Horváth G., Kiss L, illetve Halász, Lichtenberger, Grasics. Az ifjúsági mérkőzésen: Segesd-Zamárdi 5-3 (1-2) PINTÉR TIBOR Tab-Balatonkeresztúr-Balatonmáriafürdő 4-0 (1-0) Tab, 300 néző. V.: Balogh M. A végig nyomasztó mezőnyfölényben - és he­lyenként jól is - játszó hazaiak a helyzeteik egy ré­szét kihasználva magabiztosan nyertek a lelkesen játszó vendég Balaton-parti gárda ellen. Gólszer­zők: Laczkó 2, Molnár F. 2. Jók: Molnár F„ Laczkó, Szukován, Kiss Z., Győrfi, illetve Keresztúri, Somo­gyi­Az ifjúsági mérkőzésen: Tab-Balatonkeresztúr-Balatonmáriafürdő 11-0 (3-0) PRETZ JÁNOS Buzsák-Bélafa Öreglaki FC 1-4 (0-2) Buzsák, 500 néző. V.; Mohai. A hazai helyzetek rendre kimaradtak, míg a lel­kesen játszó vendég öreglaki együttes négy támadá­sából négyszer is bevette az újonc buzsáki csapat kapuját. Gólszerzők: Müovecz, illetve Gyurka 2, Ko­vács R„ Horváth Zs. Az ifjúsági mérkőzésen: Buzsák-Bélafa Oreglaki FC 2-10 (1-5) KESZTYŰS IMRE Somogyvár-Balatonföldvár 0-4 (0-0) Somogyvár, 200 néző. V.: Kalangya. A második félidő közepén megszerezte a veze­tést a Balatonföldvár, ami teljesen megzavarta a ha­zaiakat; így a vendég Balaton-parti együttes még háromszor be tudta venni ellenfele kapuját, s kiüté­ses vereséget mért az újonc Somogyvárra. Gólszer­zők: Túri 2, Kozma, Héjjas. Jók: a Somogyvár csa­patában nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Túri, Kozma. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyvár-Balatonföldvár 1-1 (0-0) MÓRING JÓZSEF ATTILA Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Északi csoport Záporoztak a gólok A nyitóforduló eredményei: Magyaregres Baross-szőnyeg Somogyi Kábel-Balatonújlak 3-2 (2-0) Magyaregres, 200 néző. V.: Horváth I. Magyaregres Baross-szőnyeg Somogyi Kábel: Novák - Szántó - Somogyi L, Tóth L. (Balogh B.) - Balogh T. (Laczkó Zs.), Juhász T„ Mihály, Kovács Z. (Laczkó J.) - Bí­ró (Somogyi AJ, Valenta, Máté. Edző: Szilágyi Ferenc. Balalonújlak: Kosi - Németh G., Horváth L, Káplár, Horváth G. - Gáspár, Bogdán S. (Turcsi), Né­meth T. (Kiss T.), Tóth A. - Mohr, Szabó Zs. Edző: Varga László. Gólszerzők: Mihály, Juhász T„ Kósi (öngól), illetve Horváth L. (11-esből), Horváth G. Jók: Novák, Juhász T., Máté, il­letve Mohr, Horváth L., Szabó Zs. Az ifjúsági mérkőzést október 23-ára halasztották. SZILÁGYI FERENC Balatonboglár-Ságvár 2-2 (2-1) Balatonboglár, 150 néző. V.: Náray. Gólszerzők: Sztán 2, ületve Ba­logh T„ Vida (11-esből). Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonboglár-Ságvár 23-0 (10-0) PINTÉR ISTVÁN Orci-Balatonszárszó 3-0 (1-0) Őrei, 150 néző. V.: Béres. Gólszerzők: Téglás 2, Vass. Kiállítva: Egervári (Balaton­szárszó) a 74. percben szándékos utánrúgásért. Az ifjúsági mérkőzésen: Orci-Balatonszárszó 2-4 SZOVÁN JÁNOS Felsőmocsolád-Kéthely 3-1 (0-0) Felsőmocsolád, 150 néző. V.: Cservölgyi. Gólszerzők: Tóth Z„ Portik, Szentgróti (11-esből), illetve Hor­váth Z. Az ifjúsági mérkőzésen: Felsőmocsolád-Kéthely 4-0 (2-0) BOGDÁN GÁBOR Toponár-Látrány 10-0 (4-0) Toponár, 300 néző. V.: Oláh. Gólszerzők: Hermann 3, Oláh 2, Horváth Z. 2, Pető, Vajda, Pál. Kiállítva: Kónya (Látrány) a 4L percben a játékvezető meglö- késért. Az ifjúsági mérkőzésen: . Toponár-Látrány 4-0 (3-0) BRUNCZVIG FERENC A Kaposújlak-Karád Jeans-Tex és a Kereki-Balatonszentgyörgy mérkőzésről nem érkezett tudósí­tás, míg a Balatoni Vasas-Kapos­vári Gazdász találkozót későbbi időpontra halasztották. Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Déli csoport A tavaly még a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban szererpelt kaposmérői együttes egy osztállyal lejjebb gólzáporos győzelem­mel nyitott hazai pályán a Homokszentgyörgy ellen fotó: kovács tibor Kaposmérő-Homokszentgyörgy 5-2 (2-2) Kaposmérő, 300 néző. V.: Vass. Kaposmérő: Király - Hortobá­gyi (Simon), Prukner G., Major, Prukner L. - Dede, Éhl (Bartol), Szabó G. (Harangozó), Glatz - Zádor (Fodor), Jovánczai. Játékosedző: Prukner László. Homokszentgyörgy: Pintér - Kovács Z., Kiss G. (Nagy ZJ, Sző­ke, Fangyia - Szabadkai, Nemes, Tóth B. - Skublics (Ambrus), Ba­logh G., Tislér. Edző: Pintér János. Gólszerzők: Jovánczai 3, Bartol, Dede, iüetve Szőke, Ba­logh G. Jók: Dede, Jovánczai, Prukner L, Szabó G„ Glatz, illetve Nemes, Balogh G., Szőke. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposmérő-Homokszentgyörgy 3-3 (3-0) SZABÓ GÁBOR Lakócsa-Csokonyavisonta 3- 5 (0-2) Lakócsa, 250 néző. V.: Posta. Gólszerzők: Fábián, Kovácsevics, Csorba, illetve Dörmő 2, Nemes 2, Felső. Az ifjúsági mérkőzésen: Lakócsa-Csokonyavisonta 4- 1 (2-0) DARABOS GYÖRGY Pini-Böhönye-Nagybajom 4-2 (2-1) Böhönye, 250 néző. V.: Juhász L. Gólszerzők: Szántó 2, Fenusz 2 (mindkettőt 11-esből), illetve Récsei, Dani. Az ifjúsági mérkőzésen: Pini-Böhönye-Nagybajom 3-2 (3-1) KOVÁCS JÓZSEF A Szulok-Somogysárd, a Lábod-Csököly, a Tarany-Sántos, az Inke-Kaposszerdahely és a Somogyudvarhely-Kadarkút mér­kőzésekről nem érkezett tudósí­tás.