Somogyi Hírlap, 2000. június (11. évfolyam, 127-151. szám)

2000-06-13 / 136. szám

8. oldal - Somogyi Hírlap SPORT 2000. Június 13., Kedd ;i: UH Ötödik lett a Rákóczi Dunakeszi ADtranz VSE-Kaposvári Rákóczi-Contimex FC 0-0 Dunakeszi Egy éve ilyenkor az utolsó fordulóban a bent- maradás vagy az osztályozó volt a tét Demecseren. Most szombaton viszont az időköz­ben élcsapattá vált Kaposvári Rákóczi-Contimex FC még a bronzéremért is harcban volt Ma már tudjuk, amiről a fullasztó hőségben leját­szott találkozó végére a maroknyi kaposvári kül­döttség is értesült; egyetlen gólon múlott a harma­dik hely - illetve az ötödik helyezés. A BKV Előre a III. Kerület FC révén kaparta ki magának a sikert, hiszen azzal, hogy az óbudaiak a túlzottan maga­biztos Kecskemét otthonában pontot raboltak, Nagy László gárdája is lemondhatott a bronzmedá­liákról; ám mindehhez kellett a dunakeszi iksz is. Pedig vélhetően úgy esett volna össze az ősszel még bajnoki álmokat szövögető házigazda, mint cu­kormáz az esőben, ha például Neubauer mindjárt a nyolcadik percben senkitől sem zavartatva az ötösről bebólintja Tóth B. fejjel hozzá csúsztatott labdáját. De a 35. perc táján helyzetbe került Léger és Tóth B. is... Fordulás után még azt is elhihették a hetek óta fi­zetés nélkül játszó, az idény végére szélnek eresztett dunakesziek, hogy van keresnivalójuk, mert a sokkal jobb erőnléttel rendelkező vendég kaposváriak nem szegezték őket a kapujukhoz, hanem lassan, ötlette- lenül szövögették a támadásaikat. Bőzsöny János edző frissítő cseréi csak részben hatottak, hiszen Rajczi ugyan elvette a labdát a 86. percben a bizony­talankodó Vargától, de balra kisodródva ki tudta hagyni a mérkőzés legnagyobb helyzetét is. Biztosan sokan és sokféleképpen értékelik az ötödik helyet, s köztük vannak olyanok is, akik kudarcként élik meg a harmadik hely elvesztését. Nincs igazuk! Ez a csapat többször is erején felül teljesített, főként a tavasszal. Messze túllépve az eredetileg megszabott célkitűzést Bőzsöny János edző vezetésével az NB I olyan meghatározó együttesévé nőtte ki magát, akinek az otthonában mindössze két ellenfélnek sikerült csak nyernie. A 38 mérkőzésből 18-at megnyert, „zsinórban” 15 fordulón át nem szenvedett vereséget, és szépen hozogatta a pontokat idegenből is. Az új bajnoki rendszer sem lesz könnyű, ráadá­sul komoly tervek körvonalazódnak a Rákóczi háza táján. Jelen pillanatban viszont az összes elképzelés­hez még mindössze egyetlen dolog áll rendelkezés­re, egy alap, amelyre viszont biztosan lehet építeni: az 1999/2000. évi NB I-es bajnokság ötödik helye­zett csapata, a Kaposvári Rákóczi-Contimex FC! így játszottak Dunakeszi, 150 néző. V.: Veress (Bendik, Kiss Gy.). Dunakeszi ADtranz VSE: Túri- Róza - Varga, Hajba - Kiss K., Dinka, Füzesi, Véber, Tóth I. - Bor­gulya, Pálinkás. Edző: Varga István. Kaposvári Rákóczi-Contimex FC: Házi - Meksz - Novák, Barna - Lassú, Petrák, Tóth B., Horváth Z., Szabó M. - Jéger, Neubauer. Edző: Bőzsöny János. Csere: Horváth Z. helyett Fórizs a 75. percben, Lassú helyett Rajczi a 75. percben, Borgulya he­lyett Császár a 75. percben, Neubauer helyett Laj­tos a 84. percben, Pálinkás helyett Bessenyei a 87. percben. Sárga lap: Petrók az 58., Varga A. a 73. percben. Szögletarány: 5-7 (2-5). Varga István: - Ennyire tellett tőlünk a zárófor­dulóban. Bőzsöny János: - Nagy meleg, langyos játék. Örülök, hogy a 15. mérkőzésünkön is meg tudtuk őrizni a veretlenségünket. Azért viszont szomorú vagyok, hogy nem találtunk be ellenfelünk kapujá­ba, mert akkor a dobogóra állhattunk volna. CSORBA ANDRÁS Gólesővel búcsúztak Labdarúgó NB II - Nyugati csoport Felemás záróra Labdarúgó EB Szombaton este a Belgium-Svédor- szág összecsapással megkezdődött a labdarúgó Európa-bajnokság. „B” csoport: Belgium-Svédország 2-1 (1-0) Brüsszel, 50 ezer néző. V.: Merk (német). A változatos, izgalmas és re­mek iramú mérkőzésen a hely­zetek alapján az döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Gólszerzők: Goor (a 43. perc­ben), Mpenza (a 46. percben), illetve Mjallby (az 53. percben). Kiállítva: P. Andersson (Svéd­ország) a 81. percben a második sárga lap után. Törökország-OlaszDrszág 1-2 (0-0) Arnhem, 28 ezer néző. V.: Dal­las (skót). Az első 45 perc kiegyenlített játékot hozott sok hibával és gól nélkül. A második félidőben fö­lénybe kerültek az olaszok, s vé­gül megérdemelten szerezték meg a győzelmet. , Gólszerzők: Okán (a 61. perc­ben), illetve Conte (az 52. percben), Inzaghi (a 70. percben 11-esből). „D” csoport: Franciaország-Dánia 3-0 (1-0) Bruges, 28 000 néző. V.: Benkö (osztrák). Fölényes győzelemmel mu­tatkozott be a világbajnok fran­cia csapat a dánok ellen. Gólszerzők: Blanc (a 16. perc­ben), Henry (a 64. percben), Wiltord (a 92. percben). Hollandia-Csehország 1-0 (0-0) Amszterdam, 50 ezer néző. V.: Collina (olasz). Az olasz Collina sípmester ajándék 11-esével tudta csak le­győzni a holland együttes a cseh válogatottat. Gólszerző: F. de Boer (a 88. percben 11-esből). Kiállítva: Latal (Csehország) a 92. percben reklamálásért. „A” csoport: Németország-Románia 1-1 (1-1) Liege, 30 ezer néző. V.: Nielsen (dán). Egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet, így a döntetlen igazságosnak mondható. Gólszerzők: Scholl (a 28. percben), Uletve Moldovan (az 5. percben). A Portugália-Anglia mérkő- zést lapzártakor játszották. ■ Totó 1. Belgium-Svédország 2-1 1 2. Törökország-Olaszország 1-2 2 3. Franciaország-Dánia 3-0 1 4. Hollandia-Csehország 1-0 1 5. Németország-Románia 1-1 X 6. Atalanta-Cesena 1-1 X 7. Cosenza-Brescia 2-2 x 8. Empoli-Chievo 4-2 1 9. Napoli-Genoa 0-2 2 10. Pescara-Monza 3-3 x 11. Ravenna-Pistoiese 1-2 2 12. Treviso-Salemitana 7-1 1 13. Temana-Fermana 2-1 1 A pluszmérkőzés: 14. Portugália-Anglia lapzártakor Eredmények: Videoton FC-Fehérvár- Cegléd FC 4-0 (3-0) Székesfehérvár, 2000 néző. V.: Sóthy. Gólszerzők: Bány (a 13. perc­ben), Németh (a 37. percben), Gyurováth (a 45. percben 11-es­ből), Csató S. (a 64. percben). Matáv SC-Sopron- Tiszaújvárosi FC 3-1 (2-0) Sopron, 1500 néző. V.: Kéri. Gólszerzők: Sira (a 8. percben), Kulcsár (all. percben), Búzás (a 74. percben), illetve Kotula (a 68. percben). Csepel SC-Diego FC Dabas 0-2 (0-0) Budapest, Csepel-stadion, 100 néző. V.: Kormos. Gólszerző: Schrancz 2 (a 48. percben és a 82. percben). REAC-Békéscsabai Előre FC 1-2 (0-1) Budapest, Széchenyi téri stadion, 200 néző. V.: Bukovics. Gólszerzők: Páling (a 71. perc­ben 11-esből), illetve Balog (a 37. percben), Majchrovics (az 59. percben 11-esből). BKV Előre-Demecseri FC 3-0 (1-0) Budapest, Sport utcai stadion, 200 néző. V.: Abrahám. Gólszerzők: Lukács 2 (a 3. percben és a 48. percben), Szaba­dos (a 64. percben). Kiállítva: Komi (Demecseri FC) a 75. percben. Kecskeméti FC-III. Kerület FC Auto-Trader 3-3 (2-1) Kecskemét, 700 néző. V.: Szabó Zs. Gólszerzők: Gyánó (a 4. perc­ben), Gabala (a 6. percben), Kvasz (az 55. percben), illetve Fischer (a 15. percben), Márkus (a 76. percben), Mbemba (a 89. percben). Kiállítva: Hegedűs (III. Kerület FC Auto-Trader) a 84. percben. Százhalombattai FC- BVSC-Zugló FC 1-1 (0-0) Százhalombatta, 400 néző. V.: Juhos. Gólszerzők: Károlyi R. (az 55. percben), illetve Vata (az 54. percben). Komlói Bányász- Hajdúszoboszlói FC 5-1 (4-0) Komló, 200 néző. V.: Megyebíró. Gólszerzők: Augustin 2 (a 13. percben és a 45. percben), Kiss Cs. 2 (a 21. percben és a 27. perc­ben), Dömény (a 47. percben), il­letve Csehi (az 57. percben). Szolnoki MÁV-Neusiedler FC- Komáromi FC 1-3 (0-2) Szolnok, 600 néző. V.: Harsányi. Gólszerzők: Szoboszlai (a 60. percben), illetve Schafranek (a 9. percben), Megyesi (a 45. perc­ben), Krstenansky (a 68. perc­ben). FENYŐ A végeredmény: 1. Videoton FC 38 32 5 1 104- 19 101 2. Matáv-Sopron 38 24 6 8 83- 28 78 3. BKV Előre 38 19 9 10 59- 32 66 4. Kecskeméti FC 38 20 6 12 60- 39 66 5. Rákóczi FC 38 18 11 9 47- 33 65 6. Békéscsaba 38 18 10 10 53- 37 64 7. Cegléd FC 38 17 8 13 67- 57 59 8. Szolnoki MÁV 38 18 5 15 65- 69 59 9. Dunakeszi VSE 38 16 10 12 59- 52 58 10. III. Kerület FC 38 15 10 13 57- 59 55 11. Százhalombatta 38 15 9 14 59- 48 54 12. Tiszaújvárosi FC 38 14 10 14 51- 47 52 13. BVSC 38 13 12 13 50- 44 51 14. Komiéi Bányász 38 13 10 15 52- 56 49 15. Hajdúszoboszló 38 12 6 20 51- 91 42 16. REAC 38 11 3 24 42- 79 36 17. Diego FC Dabas 38 8 9 21 48- 75 33 18. Demecseri FC 38 6 12 20 40- 70 30 19. Komáromi FC 38 7 6 25 47-106 27 20. Csepel SC 38 3 5 30 25- 78 14 A bajnok Videoton FC-Fehérvár és a második helyezett Matáv SC-Sopron feljutott a legmaga­sabb osztályba, a 2000/2001-es bajnoki szezon­ban rajtoló új NB l-be. A 3-13. helyezett csapa­tok az NB I „B" csoport tagjai lettek, míg a 14-20. helyezett együttesek osztályozol játsza­nak majd. A Marcali VSE vereséggel, a Balatonlelle SE pedig győze­lemmel zárta a bajnoki soro­zatot; a Balaton-parti együt­tes hévízi sikerével megőriz­te tavaszi veretlenségét. Eredmények: Royal-Goldavis Hévíz­Balatonlelle SE 1-2 (0-2) Hévíz, 700 néző. V.; Farkas B. (Vá­mos, Radvánszky). Royal-Goldavis Hévíz: Kuczkó - Hollander, Miskovits, Búza, Czafil - Szabó, Tresó, Himics, Varsányi - Tóth, Fodor. Edző: Pusztai László. Balatonlelle SE: Gyenes - Czubelák, Kenéz, Szabadi, Koller - Zabundu, Grósz, Buzsáki, Hosszú - Takács, Silimon. Edző: Készéi Ferenc Csere: Himics helyett Kámán a 29. percben, Silimon helyett Föl­des I. az 55. percben, Czafit helyett Sipos a 70. percben, Grósz helyett Kiss a 70. percben, Miskovits he­lyett Srdic a 85. percben. A vendég balatonlellei csapat kezdett jobban, amely egymás után dolgozta ki a helyzeteit, és a 16. percben Hosszú révén megsze­rezte a vezetést. Ezután is a vendé­gek játszottak jobban és bátrab­ban, míg a hazai próbálkozásokat a vendégvédelem mindig hárítot­ta. A félidő közepén aztán Buzsáki remek bombagóljával tovább nö­velte a Balaton-parti együttes elő­nyét. A második játékrészben a hazaiak mindent egy lapra tettek fel, de csak szépíteni tudtak Kámán találatával. A játékvezető sorozatos tévedései sem tudták a leilei csapatot megakadályozni ab­ban, hogy megőrizze tavaszi veret­lenségét. Előbb egy durva szabály­talanság miatt Grósz sérült meg, akit le is kellett cserélni, majd Ke­nézt állította ki a sípmester - csak ő tudja (?), hogy miért... A látottak alapján teljesen meg­érdemelt balatonlellei győzelem született a már bajnok Royal- Goldavis Hévíz otthonában. Gólszerzők: Kámán (a 69. perc­ben közeli lövésből), illetve Hosz- szú (a 16. percben 18 méteres lö­vésből), Buzsáki (a 29. percben 20 méteres lövésből). Kiállítva: Kenéz a 80. percben. Jók: Szabó, Tresó, Búza, Czafit, illetve Buzsáki, Kenéz, Grósz, Koller, Szabadi. Pusztai László: - Már két héttel korábban megnyertük a bajnoksá­got, így az utolsó két mérkőzésre nem tudtak felpörögni a játékosaim. Készéi Ferenc: - Az első félidő­ben érett, jó futballt játszottunk, ami gólokban is megmutatkozott. A második játékrészben mindent egy lapra tettek fel a hazaiak, de csak szépíteni tudtak. Úgy érzem, megérdemelt győzelmet arattunk a bajnok Hévíz otthonában. KENÉZ ISTVÁN Veszprém LC-Marcali VSE 2-1 (1-0) Veszprém, 800 néző. V.: Hidasi (Krista, Világi). Veszprém id: Balássi - Lantai - Mező, Salacz Z. - Salacz J., Perger, Lóczi, Vajda - Mikóczi, Maród, Marosvölgyi. Edző: Vékony Bálint. Marcali VSE: Németh - Vajai - Prucsi, Geraldo - Horváth, Bozsó, Máté, Püspök-Ábrahám, Csíkvár, Fonnyadt. Edző: Menczeles Iván. Csere: Horváth helyett Tamás a 46. percben, Maróti helyett Heinczinger az 58. percben, Marosvölgyi helyett Szabó az 58. percben, Püspök helyett Virág a 61. percben, Abrahám helyett Piri a 68. percben. A veszprémi idényzárón az óri­ási hőség ellenére is lelkesen és el­szántan játszott mindkét csapat, hiszen a második hely megszerzé­se volt a tét. A játék képe alapján a hazaiak megérdemelten gyűjtöt­ték be mindhárom bajnoki pontot, így a találkozó után ők vehették át dr. Bozóky Imrétől, a Magyar Lab­darúgó Szövetség elnökétől az ezüstérmeket. Az újonc Marcali VSE csapata pedig - miután a Cell- dömölki VSE kiütötte a PVSK-Pécs '96 FC-t - lecsúszott a dobogóról, s végül a negyedik helyen zárta a bajnoki pontvadászatot. Gólszerzők: Mikóczi (az 1. perc­ben 18 méteres lövésből), Heiczinger (az 59. percben 11-es- ből), illetve Csíkvár (az 51. perc­ben 14 méteres lövésből). Jók: Vajda, Lóczi, Lantai, Salacz J., illetve Bozsó, Csíkvár, Máté. Vékony Bálint: - Örülök, hogy győzelemmel zártuk a bajnoksá­got, mert így tavaszi elsők vagyunk. Menczeles Iván: - Jó mérkőzést játszottunk az ezüstérmes Veszp­rémmel. Sajnos, az öt sérült játé­kosunkat nem tudtuk pótolni, így megérdemelt a hazai siker, darcsi További eredmények: Celldömölki VSE- PVSK-Pécs '96 FC 7-0 (5-0) Büki TK-Beremendi Építők SK 3-0 (1-0) Taksony SE-Dorog FC 1-1 (0-0) Budafoki LC-Sárvár FC 0-2 (0-1) A Motim TE és a Szigetszent- miklós csapata szabadnapos volt. A végeredmény: 1. RG Hévíz 26 15 6 5 47-21 51 2. Veszprém LC 26 13 11 2 48-16 50 3. Celldömölki VSE 26 12 9 5 40-22 45 4. Marcali VSE 26 13 4 9 45-27 43 5. Dorog FC 26 12 7 7 40-28 43 6. Motim TE 26 11 9 6 41-22 42 7. Beremendi SK 26 12 5 9 36-33 41 8. Büki TK 26 11 6 9 42-30 39 9. Balatonlelle SE 26 8 10 8 24-26 34 10. Sárvár FC 26 8 7 11 26-26 31 11. Taksony SE 26 7 7 12 38-38 28 12. Sz.szentmiklós 26 6 10 10 28-35 28 13. Pécs '96 FC 26 6 2 18 21-73 20 14. Budafoki LC 26 - 3 23 9-88 3 A Paksi Atomerőmű SE és a Szentgott- hárd csapata visszalépett. ZÁRÓRA BABODON. Az idén is óriási sikert aratott Somogybabodon a hagyományos „terepjáró-őrület”. A most zárult XIV. Off Road-fesztiválra összesereglett több mint 900 terepjáró-cso­dára tízezrek voltak kíváncsiak. fotó, kovács tibor Kéthely kontra Marcali Pályaavató atlétikai versennyel ünnepeltek A tavaly alakult Kisbalaton Sportszer­vezői Körzet által rendezett kéthelyi pályaavató atlétikai versenyen öt isko­la közel száz tanulója állt rajthoz a három korcsoportban. Nem volt szerencséjük a rendezőknek, hi­szen előbb a rossz, esős idő szólt közbe - ak­kor ez miatt el is kellett halasztani a versenyt -, egy héttel később pedig a nagy meleggel kellett megküzdeniük a résztvevőknek. A kéthelyi Széchenyi István Általános Iskola pá­lyaavató atlétikai versenyén öt iskola - a há­zigazda kéthelyiek mellett a marcali Noszlopy Gáspár Általános Iskola, a szintén marcali Mikszáth Kálmán utcai Általános Is­kola Utánpótlás Nevelési Központ, valamint a böhönyei és a taksonyi iskola - mintegy 100 tanulója vetélkedett egymással. A három kor­csoportban összesen 20 számban avattak baj­nokot, s az aranyérmek fele Kéthelyen ma­radt. A maradék aranyakon a marcaliak osz­toztak; kilenc jutott a Noszlopy Gáspár Általá­nos Iskola diákjainak, egy pedig a Mikszáth Kálmán utcai Általános Iskola Utánpótlás Ne­velési Központnak. A győztesek I. korcsoportosok. Leányok. 60 m: Annoh Dóra (Marcali, Noszlopy Gáspár Általános Iskola). 2x40 m váltó: Marcali, Noszlopy Gáspár Általános Is­kola csapata. 3x30 m váltó: Marcali, Noszlopy Gáspár Általános Iskola csapata. Fiúk. 60 m: Herceg Richárd (Marcali, Noszlopy Gáspár Általános Iskola). 2x40 m váltó: Kéthely, Széchenyi István Általános Is­kola csapata. 3x30 m váltó: Marcali, Noszlopy Gáspár Általános Iskola csapata. II. korcsoportosok. Leányok. 60 m: Nyári Melinda (Marcali, Mikszáth Kálmán utcai Általános Iskola Után­pótlás Nevelési Központ). 100 m: Istiván Ni­kolett (Kéthely, Széchenyi István Általános Is­kola). 2x40 m váltó: Marcali, Noszlopy Gás­pár Általános Iskola csapata. 3x30 m váltó: Marcali, Noszlopy Gáspár Általános Iskola csapata. Fiúk. 60 m-. Kismika Norbert (Kéthely, Szé­chenyi István Általános Iskola). 100 m: Kovács Richárd (Kéthely, Széchenyi István Általános Iskola). 2x40 m váltó: Kéthely, Széchenyi Ist­ván Általános Iskola csapata. 3x30 m váltó: Marcali, Noszlopy Gáspár Általános Iskola csapata. III. korcsoportosok. Leányok. 100 m: Szarvas Krisztina (Marca­li, Noszlopy Gáspár Általános Iskola). 2x40m váltó: Marcali, Noszlopy Gáspár Általános Is­kola csapata. 3x30 m váltó: Kéthely, Széche­nyi István Általános Iskola csapata. Fiúk. 100 m: Mika Imre (Kéthely, Széche­nyi István Általános Iskolai 2x40 m váltó: Kéthely, Széchenyi István Általános Iskola csapata. 3x30 m váltó: Kéthely, Széchenyi Ist­ván Általános Iskola csapata. FENYŐ