Somogyi Hírlap, 2000. június (11. évfolyam, 127-151. szám)

2000-06-13 / 136. szám

2000. Június 13., Kedd SPORT Somogyi Hírlap - 9. oldal A kapitány mértéktartó Mocsai Lajos a sydneyi olimpiáról A magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya, Mocsai Lajos Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság A vendég Balatonkeresztúr-Balatonmáriafürdö csapata nagy csatában Horváth G. 11-es góljá val nyert Kaposfőn. fotó; kovács tibor Edzőnek - és főként egy szövetségi kapitánynak - ritkán adatik meg, hogy fe­szültségektől mentesen fog­laljon helyet a kispadon. E ritka alkalmak egyikének lehettünk a szemtanúi nem­rég Fonyódon, ahol a női ké­zilabda-válogatott vendég­szerepeit, és Mocsai Lajos kapitány kisimult arccal szemlél (hét) te a történteket.- A bemelegítés alatt kényelme­sen hátradőlve némán ült, és a semmibe révedt. Mire gondolt?- Nem nehéz kitalálni; csapa­tunk olimpiai fogadalmat tett, s az ilyen aktus az ember életének egyik legfelemelőbb pillanata - mondta Mocsai Lajos, a magyar női kézilabda-válogatott szövetsé­gi kapitánya. - Újra vissza-visz- szatérnek egyes szavak, egyes epi­zódok, s elszorul az ember torka.- Az eskü szövegében a „becsü­let", a „töretlen akarat" és a „leg­jobb tudás” dominál.- Lehet nélkülük sikeres az ember? Az olimpián szereplők ezekkel a tulajdonságokkal kivé­tel nélkül mind rendelkeznek.- Az ünnepség fennkölt pilla­natai után ezek a Balaton-parti órák bizonyára üdítő kikapcsoló­dást jelentenek.- Különösen nekem, aki somo­gyinak vallhatom magam. Balatonlelléhez köt minden, rá­adásul a feleségem is kaposvári. Nekem ez a fonyódi sportcsar­nok is beszédes, sok emlékezetes meccset játszottam benne.- Miként alakul a felkészülési programjuk?- Az ismert téli síparadicsom­ban, Roglában közösen edzőtá­borozunk a szlovén válogatottal. Napi kemény hatórás edzéseket tartunk majd. Ez most az úgyne­vezett tiszta felkészülés idősza­ka; az erőfejlesztés, az állóképes­ség növelése és a technika csiszo­lása a célunk.- És a folytatás?- Két hetet töltünk a szlovén városban, majd utána három hét szünet következik, ám nem pihe­nővel, mert mindenki egyénre szabott edzéstervet kap. Aztán Budapesten folytatjuk a munkát, majd a franciákkal edzőtáboro­zunk ismét külföldön, azt köve­tően pedig három hétre Tatára költözünk. Utána pedig irány az olimpia!- Meglepő a három hét szabad­ság. Ön szerint a válogatott tagjai ellenőrzés nélkül is végig dolgoz­zák majd?- Maradéktalanul megbízok a keret tagjaiban. Meggyőződésem - s ezt tapasztalom is -, hogy mindenki áhítja a sikert.- A sportszeretők részéről szin­tén nagy az elvárás. Önöket és a vízilabda-válogatottat a legtöb­ben biztos befutónak tekintik.- Tudjuk, és ez nagy teher a vállunkon, mert legalább öt-hat azonos képességű csapat re­ménykedik éremben. Mi is köz­tük vagyunk, de ebben a ki­egyensúlyozott mezőnyben nincs biztos befutó. Meggyőző­désem, hogy végezzünk is bár­hol, csapatunk emelt fővel térhet majd haza, mert mindent meg­tesznek a siker érdekében. ________________________JUTÁSI RÓBERT | K i nevet Miután a listavezető Andocs Jeans-Tex csapatának csak egy pont jutott Segesden (az alsóházhoz tartozó hazaiak az első félidőben már 2-0-ra is vezettek, innen egyenlítet­tek az andocsiak), az őt ül­döző Balaton-parti alakula­tok pedig nyertek - a Fonyód a forduló rangadóján győzte le a Barcsot, a Balatonke- resztúr-Balatonmáriafürdő pedig Kaposfőn nyert szintén egy góllal -, így újra nyílt lett a bajnoki cím sorsa. Eredmények: Fonyód-Barcs 2-1 (2-0) Fonyód, 250 néző. V.: Barna. Fonyód: Kovács Z. - Bogdán, Pintér, Szabó F, Deákvári (La­kos) - Szentkirályi (Magyar), Var­ga Z., Juhász L, Fábián - Becsei (Lőrincz), Juhász A. Játékosedző: Deákvári Antal. Barcs: Tuba - Erdelecz, Karsai (Hajmási), Kereszthegyi, Zeller - Gyarakí, Szári (Huszár), Szóvári, Pammer (Gulyás) - Krisztián, Bedő. Edző: Csordás István. A színvonalas, változatos ösz- szecsapáson a helyzeteit jobban kihasználó hazaiak megérdemelt győzelmet arattak a jól játszó bar­csi csapat ellen. Gólszerzők: Fábi­án, Bogdán, illetve Gulyás. Jók: Kovács Z., Pintér, Szentkirályi, Varga Z„. illetve Zeller, Gyaraki, Krisztián, Gulyás. Az+ifjúsági mérkőzésen: Fonyód-Barcs 2-4 TOLNAI ATTILA Segesd-Andocs Jeans-Tex 2-2 (2-0) Segesd, 200 néző. V.: Nemes. A tartalékosán felálló segesdi együttes lelkes és jó játékával megérdemelten szerzett az első 45 percben két gólos vezetést a meglehetősen nagy mellénnyel pályára lépő listavezető andocsi­ak ellen. A második félidőben az­tán a jobb erőnléttel rendelkező vendégek megérdemelten egyen­lítettek. Gólszerzők: Kolumbán, Tulok, illetve Fonyódi, Matucza (11-esből). Jók: Vékony, Utasi, Tulok, Kolumbán, illetve Matucza, Balogh Z„ Fonyódi, Fü- löp. Az ifjúsági mérkőzésen: Segesd-Andocs Jeans-Tex 0-4 PINTÉR TIBOR Bélafa Öreglaki FC-Kaposmérő 5-1 (2-0) a végén? Öreglak, 250 néző. V.: Pecsét. Az első 20 perc álmos játéka után felpörgette a játékot a haza együttes, és végül magabiztos győzelmet aratott a végig lelkesen és sportszerűen küzdő Kapós- mérő ellen. Gólszerzők: Kovács R. 2, Antal, Németh, Horváth Zs., il­letve Tóth N. Jók: Kovács R„ Né­meth, Kovács T., Kollár, illetve Prukner L., Link. Az ifjúsági mérkőzésen: Bélafa Öreglaki FC- Kaposmérő 8-2 DR. NESZMÉNYI ZSOLT Kaposfő-Balatonkeresztúr­Balatonmáriafürdő 0-1 (0-1) Kaposfő, 100 néző. V.; Král. Az első játékrészben a vendég Balaton-parti együttes támadott többet, és egy 11-esből megsze­rezte a - mint utóbb kiderült - mérkőzés sorsát eldöntő gólt. A félideji hazai cserék után többet támadott a Kaposmérő, azonban már nem tudott fordítani. Gólszer­ző: Horváth G. (11-esből). Jók: Csajági, Fáth, illetve Horváth G„ Nagy Cs., Fülöp, Borbély. Az ifjúsági mérkőzés elmaradt, mert a vendég Balatonkeresztúr- Balatonmáriafürdő csapata nem érkezett meg Kaposfőre. ÁBEL MELINDA Balatonszárszó-Tarany 2-5 (1-2) Balatonszárszó, 50 néző. V.: Var­ga L. II. A győzelmet jobban akaró ven­dég Tarany még ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyerte az alsóházi rangadót. Gólszerzők: Végh, Sarang Zs., illetve Palavics 3, Szaka 2. Jók: Sarang Zs., Ba­logh Á„ illetve Kovács N„ Palavics, Szaka. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszárszó-Tarany 4-1 SARANG SÁNDOR Tab-Kaposvári Gazdász 7-2 (4-1) Tab, 250 néző. V.: Fodor. A kánikulai hőség rányomta bélyegét a mérkőzésre; a hazaiak így is különösebb megerőltetés nélkül nyertek a becsületesen küzdő vendég kaposváriak ellen. Gólszerzők: Molnár F. 3 (egyet 11- esből), Virth 2, Magyar, Laczkó, illetve Vida, Szabó G (11-esből). Kiállítva: Tóth Z. (Kaposvári Gaz­dász) a 34. percben kézzel kiütöt­te a gólba tartó labdát. Jók: Mol­nár F., Kiss Z., Szukován, Virth, il­letve Szabó G. Az ifjúsági mérkőzést - a tabi csapat külföldi szereplése miatt - már korábban, május első napjai­ban lejátszották. PRETZ JÁNOS Juta-Satelit FC Somogytarnóca 2-1 (2-0) Juta, 150 néző. V.: Nagy B. A közepes iramú és színvona­lú, végig sportszerű találkozó sor­sát Pammer lendületes és gólerős játéka döntötte el. Gólszerzők: Pammer 2, illetve Varga Zs. Jók: Csikós, Fazekas, Durczi, Gőbölös, Pammer, illetve Varga Zs., Sütő Z., Kovács, Csalos. Az ifjúsági mérkőzésen: Juta-Satelit FC Somogytarnóca 4-0 SZABÓ TIBOR Balatonföldvár-Zamárdi 2-2 (1-1) * Balatonföldvár, 200 néző. V.: dr. Borbély. A nagy hőség ellenére is remek csatát, kiegyenlített küzdelmet hozott a két Balaton-parti együt­tes összecsapása. Mindkét csapat­nak akadtak jó periódusai és ugyanúgy hullámvölgyei is, így a döntetlen igazságos. Gólszerzők: Szilágyi, Kozma (11-esből), illetve Lichtenberger, Stefcsik. Kiállítva: Schwarcz (Zamárdi) a 40. perc­ben utolsó emberként szabályta­lankodott, Héjjas (Balatonföld­vár) a 70. percben a második sár­ga lap után. Jók: Kresz, Grúber, il­letve Grasics, Stefcsik, Aigner, Lichtenberger. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonföldvár-Zamárdi 1-2 SZILÁGYI CSABA Csurgó-Lengyeltóti 1-1 (1-0) Csurgó, 200 néző. V.: Golubics. A gyenge iramú és színvonalú mérkőzésen igazságos pontosz­tozkodás született. Gólszerzők: Beke (11-esből), illetve Boly- kovszky. Jók: Bolla, Marczin, Csortos, Balogh K„ illetve Bor­bély Gy., Schmida, Nagy Zs., So­mogyi. Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó-Lengyeltóti 7-2 KISS BÉLA A bajnokság állása: 1.Andocs 32 20 6 6 70­35 66 2. Fonyód 32 20 3 9 55­39 63 3. B.keresztúr 32 19 5 8 77­42 62 4. Barcs 32 19 4 9 78­44 61 5. Tab 32 18 5 9 76­45 59 6. Satelit FC 32 17 5 10 63­47 56 7. Balatonföldvár 32 14 7 11 68­43 49 8. Zamárdi 32 15 3 14 66­54 48 9. Juta 32 15 2 15 76­65 47 10. Lengyeltóti 32 13 8 11 53­45 47 Kaposfő 32 15 2 15 53­45 47 12. Öreglak 32 13 8 11 63­58 47 13. Segesd 32 13 5 14 60­65 44 14. Csurgó 32 10 2 20 47­71 32 15. Kaposmérő 32 9 5 18 47­72 32 16. Tarany 32 6 6 20 40­86 24 17. K. Gazdász 32 5 5 22 42-111 20 18. Balatonszárszó 32 5 3 24 46-111 18 Szerdai sportajánlatunk Labdarúgás Labdarúgó Magyar Kupa - a megyei selejtező ötödik fordulója: Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki-Kaposvári Rákóczi- Gontimex FC. Nagyberki, 17 óra. (V.: Balogh M.) Csurgó-Marcali VSE, Csurgó, 17 óra. (V.: dr. Borbély.) _______f.g. Sa kk Labdarúgó NB III - Dráva csoport Horváth Tamás a legjobb A júniusi fordulóval folytatódott Kaposváron az „Első hétfő” el­nevezésű sakk-villámverseny sorozat. A győzelmet a hét pon­tot szerzett Németh Attila sze­rezte meg; mögötte a második Csorbái Attila lett hat ponttal, a harmadik pedig Marcsingó Jó­zsef szintén hat ponttal. * * * Az NB I „B” csoportba feljutott Zselic SE Kaposvár sakkcsapatá­nak a játékosai 13 fordulós vil­lámversenyen mérték össze egymással a tudásukat. Az első helyet Horváth Tamás szerezte meg 12 ponttal; a második hely a 11,5 pontot gyűjtött Léhmann Zoltánnak, a harmadik pedig a 11 pontot szerzett Veress Róbert- nek jutott. __________fenyő B ecsengettek a Postásnak Befejeződött a bajnoki pont- vadászat a labdarúgó NB Hi­bád. A Kaposvölgye Vállal­kozók SC-Nagyberki csapata a Pécsi Postás otthonában aratott magabiztos győzel­met, s így felkapaszkodott a dobogóra, míg a másik so­mogyi együttes, a Nagyatád FC Pakson maradt alul szo­ros mérkőzésen. Eredmények: Pécsi Postás-Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki 0-3 (0-1) Pécs, Postás-pálya, 50 néző. V.: Bányai. Pécsi Postás: Horváth. - Éles, Tallósi, Zámbó, Sási (Máté) - Jordanov, Stem, Hegedűs, Vessző -Kovács (Hofecker), Tolnai. Edző: Rónai István. Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Kadarkúti, Pék, Károlyi, Búzás - Nógrádi, Lóki P. (Miskovics), Hanusz, László (Bencze) - Kiss F, Rofrics. Játékosedző: Hanusz János. A pünkösdi kánikula és a Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki csapata forró hangulatot varázsolt a Pécsi Postás pályájára. A vendég somogyi együttes játékosa jól tudták, csakis győzelemmel lehet a dobogóra kerülni; ennek szellemé­ben léptek pályára. A rekkenő hő­ségben az átlagosnál magasabb színvonalú, küzdelmes mérkőzésen teljesen megérdemelt vendéggyőze­lem született, így a Kaposvölgye Vál­lalkozók SC-Nagyberki együttese a 3. helyen zárta az NB III-as bajnoki pontvadászatot. Gólszerzők: László (a 16. percben 12 méteres lövésből), Kiss F. 2 (az 57. percben 6 méteres fejesből és a 83. percben 12 méteres lövésből). Jók: Tallósi, Jordanov, illetve László, Kiss F., Hanusz. Az ifjúsági mérkőzésen: Pécsi Postás-Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki 5-2 FEKETE GÉZA Paksi SE-Nagyatád FC 2-1 (2-1) Paks, 300 néző. V.: Szabó. Paksi SE: Licker - Borsi, Jenei, Magócs - Farsang, Benedeczki, Szilágyi, Taba, Mersich - Osztermájer (Aradi), Fejes (Nagy Zs.) Edző: Patkós István. Nagyatád FC: Ferencz - Hor­váth, Papp (Andricz), Itvás, Sava­nyú - Pintér, Szigeti, Pókos, Fekecs - Kulcsár, Brezovszky. Edző: Horváth Lajos. A nagy tét rányomta bélyegét a hazaiak játékára, ugyanakkor a vendég nagyatádiak az esélytelen nyugalmával játszhattak. A hely­zetek alapján a paksiak - ha nehe­zen is - megérdemelten tartották otthon a három bajnoki pontot. Gólszerzők: Fejes 2 (a 3. perc­ben 18 méteres lövésből és a 36. percben 8 méteres gurításból), il­letve Andricz (a 43. percben 2 méteres fejesből). Jók: Fejes, illetve Horváth, Pó­kos, Kulcsár Szigeti. Az ifjúsági mérkőzésen: Paksi SE-Nagyatád FC 5-2 ZERZA JÓZSEF További eredmények: UFC Szekszárd- Dunaszentgyörgy FC 1-0 Harkány SE-Dombóvári FC 4-1 Tihanyi Petőfi SE-Mohácsi TE 1-5 Nagykanizsai MÁV NTE- Balatonfüred SC 2-0 Tapolcai Honvéd-Bajai SE 1-7 A Bonyhád FC csapata szabad­napos volt. A végeredmény: 1. Bajai SE 28 18 7 3 64- 21 61 2. Bonyhád FC 28 17 5 6 53- 24 56 3. Kaposvölgye 28 16 6 6 53- 33 54 4. Balatonfüred 28 16 3 9 70- 42 51 5. Pécsi Postás 28 13 5 10 36- 23 44 6. MÁV NTE 28 12 7 9 36- 31 43 7. Szekszárd 28 11 8 9 36- 29 41 8. Tapolca 28 10 9 9 30- 42 39 9. Paksi SE 28 9 11 8 44- 26 38 10. Harkány SE 28 10 6 12 39- 39 36 11. Dombóvári FC 28 9 7 12 32- 45 34 12. D.szentgyörgy 28 9 5 14 29- 40 32 13. Nagyatád FC 28 8 5 15 41- 44 29 14. Mohácsi TE 28 5 6 17 28- 54 21 15. Tihany* 28 - 4 24 17-115 1 Az utolsó előtti, 27. fordulóból elmaradt Bonyhád FC-Tihanyi Petőfi SE mérkőzés három bajnoki pontját 3-0-ás gólkülönb­séggel a vétlen bonyhádi együttes kapta, míg a vendég tihanyi csapat év végi össz- eredményébol három büntetőpontot levon­tak. A *-gal jelölt Tihanyi Petőfi SE csapatától három büntetőpont levonva. A Nagyberki Körzeti Vállalkozók SE csa­pata visszalépett.