Somogyi Hírlap, 2000. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-22 / 118. szám

üli 2000. Május 22., Hétfő SPORT Somogyi Hírlap - 7. oldal Labdarúgó profi liga - 33. forduló Eredmények: MTK Hungária FC- Diósgyőri FC 3-1 (2-0) Budapest, Hungária körúti stadi­on, 500 néző. V.: Sóthy. Gólszerzők: Szamosi (a 8. percben), Illés (a 27. percben), Kincses (az 51. percben), illetve Takács Gy. (a 84. percben). Vasas Danubius Hotels- Nagykanizsai LinAir FC 1-4 (0-3) Budapest, Fáy utcai stadion, 2000 néző. V.: Szabó J. Gólszerzők: Kabát (a 73. perc­ben), illetve Gordian (a 14. perc­ben), Szabó Z. (a 20. percben), Farkas J. (a 26. percben), Popovics (a 74. percben). Győri ETO FC- Kispest-Honvéd FC 4-0 (3-0) Győr, 3000 néző. V.: Puhl. Gólszerzők: Herczeg 2 (az 5. percben és a 29. percben), Téger (a 44. percben - öngól), Vayer (a 68. percben). Zalahús-Zalaegerszegi TE FC- Újpest FC 1-1 (1-1) Zalaegerszeg, 3500 néző. V.: Me­gyebíró. Gólszerzők: Kovács B. (a 23. percben - öngól), illetve Kovács Z. (a 13. percben). Dunaferr-Nyíregyháza 2-0 (1-0) Dunaújváros, 3000 néző. V.: Szarka. Gólszerzők: Tököli (a 32. perc­ben), Lengyel (a 65. percben). Pécsi MFC-Lombard FC Tatabánya 2-2 (1-1) Pécs, 3000 néző. V.: Kiss B. Gólszerzők: Kutas (a 27. perc­ben), Lantos (az 50. percben), il­letve Hornyák (a 31. percben), Vincze I. (a 71. percben). Vác FC-Debreceni VSC 0-5 (0-2) Vác, 500 néző. V.: Szabó Zs. Gólszerzők: Siklósi (a 20. perc­ben), Szatmári (a 24. percben), Sabo 2 (az 51. percben és a 82. percben), Dombi (a 68. percben). A Ferencváros - a Szeged LC visszalépése miatt - szabadnapos VOlt. FENYŐ A bajnokság állása: t. Dunaferr SE 31 23 7 1 76-23 76 2. MTK FC 31 18 9 4 63-25 63 3. Vasas DH 31 18 4 9 57-32 58 4. Lombard FC 31 13 13 5 35-33 52 5. Ferencváros 31 13 8 10 55-37 47 6. Debreceni VSC 31 13 8 10 49-^40 47 7. Győri ETO FC 31 12 8 11 51-34 44 8. Pécsi MFC 31 11 11 9 40-46 44 9. Újpest FC 31 10 11 10 46-39 41 10. Nyíregyháza 31 11 8 12 30-41 41 11. Zalahús-ZTE FC 31 8 15 8 33-29 39 12. Kispest-Honvéd 32 10 9 13 27-39 39 13. Nagykanizsa 31 7 9 15 26-43 30 14. Haladás VFC 31 7 8 16 32-48 29 15. Siófok FC* 31 7 7 17 26-50 25 16. Diósgyőri FC 31 5 9 17 26-53 24 17. Vác FC 31 3 6 22 24-84 15 A Dunaferr SE csapata (már korábban) megnyerte a bajnokságot, mig a Siófok FC, a Diósgyőri FC és a Vác FC — a záróforduló eredményeitől függetlenül — kiesett a profi ligából. A *-gal jelölt Siófok FC csapatától három büntetőpont levonva. A Szeged LC csapata visszalépett. Labdarúgó NB I - 33. forduló Eredmények: Tiszaújváros-Csepel 1-1 (0-1) Tiszaújváros, 600 néző. V.: Veres. Gólszerzők: Kotula (a 64. per­cben), illetve Hidi (a 18. percben). Kiállítva: Vejmola (Csepel SC) a 76. percben. Demecseri FC-Videoton FC- Fehérvár 1-5 (1-3) Demecser, 300 néző. V.: Bukovics. Gólszerzők: Csató (a 20. per­cben), Gyurováth (a 36. percben), Cheregi (a 40. p.), Fodor 2 (a 78. percben és a 87. percben), illetve Milinte (a 37. percben - öngól). Matáv SC Sopron-Szolnoki MÁV-Neusiedler FC 5-0 (0-0) Sopron, 1000 néző. V.: Arany. Gólszerzők: Mlinkovics (az 51. percben), Varga K. (a 60. percben), Takács (a 78. percben), Sira (a 82. percben), Bausz (a 87. percben). Cegléd FC—III. Kerület FC 2-0 (2-0) Cegléd, 600 néző. V.: Hajdó. Gólszerzők: Kiss P. (a 10. percben), Schlachtovszky (a 15. percben). BVSC-Zugló FC-Dunakeszi- ADtranz VSE 2-0 (1-0) Budapest, Szőnyi úti stadion, 200 néző. V.: Dubraviczky. Gólszerzők: Szaszovszky (a 37. percben), Horváth J. (a 70. percben). Százhalombattai FC- Békéscsabai Előre FC 1-1 (1-1) Százhalombatta, 500 néző. V.: Kormos. Gólszerzők: Ulrich (a 12. per­cben), illetve Szőke (a 15. percben). Tegnap játszották: BKV Előre-Komlói Bányász 0-0 Komáromi FC-Kecskeméti FC 0-2 (0-0) Hajdúszoboszlói FC-REAC 3-2 (2-2) FENYŐ A bajnokság állása: 1. Videoton FC 33 27 5 1 85-18 86 2. Matáv SC Sopron 33 20 6 7 73-24 66 3. BKV Előre 33 17 9 7 52-25 60 4. Kecskeméti FC 33 18 4 11 47-32 58 5. Békéscsabai EFC 33 16 9 8 48-32 57 6. Rákóczi FC 33 15 9 9 40-29 54 7. Cegléd FC 33 15 7 11 61-48 52 8. Dunakeszi VSE 32 14 8 10 45-39 50 9. Szolnoki MÁV FC 32 15 4 13 55-60 49 10. Százhalombatta 33 13 8 12 54-40 47 11. III. Kerület FC 33 13 8 12 44-52 47 12. BVSC 33 12 10 11 47-40 46 13. Tiszaújvárosi FC 33 11 10 12 39-40 43 14. Komlói Bányász 33 10 9 14 38-49 39 15. Hajdúszoboszló 33 11 5 17 46-74 38 16. REAC 33 11 2 20 39-69 35 17. Demecseri FC 33 6 11 16 37-60 29 18. Diego FC Dabas 33 5 9 19 38-65 24 19. Komáromi FC 33 5 6 22 37-66 21 20. Csepel SC 33 3 5 25 23-66 14 A bajnokság végén az első és a második he­lyezett feljut a profi ligába, a 3-13. helyezett csapatok bentmaradnak az NB l-ben, míg a 14-20. helyezett együttesek osztályozót ját­szanak majd. Y f­K Kiesett a Siófok az élvonalból Szombathelyi Haladás VFC-Siófok FC 0-1 (0-0) Szombathely Győzött, mégis elbukott a Siófok. Mivel a Nagykanizsa váratlanul nyerni tu­dott Budapesten a Vasas otthonában, az utolsó forduló előtt véglegessé vált, amit már mindenki sejtett korábban is; a siófoki együttes kiesett a profi ligá­ból. Lezárult tehát egy fejezet a Bala- ton-parti város labdarúgásában. Amikor Kiss József nem egészen egy évvel ez­előtt átvette á Siófok FC Kft irányítását Illés Já­nostól, akkor sokan mondogatták: mostantól egyenes út vezet a siófoki élvonalbeli labdarú­gás halálához. S valóban, hiába vette át a télen Kisstől Lukácsik László a dirigálást, nem lehe­tett megállítani a lejtőn a Balaton-parti együt­test. Azon a lejtőn, ami ma még megmondha- tatlan, hogy milyen mélységekbe vezet... Úgy utazott el a siófoki csapat Szombat­helyre, hogy feltétlenül nyernie kell, s akkor a zárófordulóra marad a döntés. Mindenki úgy számolt ugyanis, hogy a Vasas a Fáy utcában megveri a Nagykanizsát. Ám nem így történt, hanem az egész bajnokság egyik legfurcsább eredménye született: Vasas DH-Nagykanizsa •1-4... A siófoki játékosok minden bizonnyal menet közben is értesültek a fővárosi mérkő­zés számukra kedvezőtlen alakulásáról, ám ennek ellenére - ha egy nem mindennapi szi­tuációt követő 11-esből is - begyűrték a győz­tes gólt a hazaiak kapujába. Nagyot változott a világ; míg egy évvel ez­előtt vereséget ünnepeltek kitörő örömmel a siófokiak (akkor Debrecenben alulmaradtak az utolsó fordulóban, de jobb gólkülönbségük­nek köszönhetően mégis bentmaradtak), ad­dig most győzelem után volt temetői hangulat az öltözőjükben. Most kell igazat adnunk Mé­száros Józsefnek, aki jól látta már hetekkel ko­rábban, hogy ez a csapat menthetetlen. Azt mondta akkor, hogy átadja a helyét, mert azért hátha jön egy „csodatévő”. Halkan tette hozzá: olyan biztosan akad, aki megígéri a bent- maradást, ő azonban nem tud mást mondani, mint amit gondol, így inkább félreáll... A „megváltó”, azaz Tóth Bálint ugyan nem tett hangzatos ígéreteket, de megpróbálta. Nem sikerült a „csoda”. Úgy tudjuk, hogy a szakvezető akkor lett volna a pénzénél, ha a csapat nem esik ki, s a játékosok prémiumá­nak egy jelentős részét is csak ebben az eset­ben fizette volna ki Lukácsik László elnök. Va­jon miféle ösztönző kellett volna még, ami jobban motiválja a siófoki labdarúgókat, tud­va azt is, hogy a tavasszal minden fizetést rendben megkaptak? A szombathelyi mérkő­zést megelőzően tavasszal csak egyetlen győ­zelemre volt képes a Siófok úgy, hogy kika­pott például - rúgott gól nélkül - Vácon és Nagykanizsán, ahol pedig a legfontosabb lett volna győzni. Tegyük a szívünkre a kezünket: A sírásók mulatsága- Hogyan tovább? - tettük fel a kérdést Karasz Jánosnak, a Sió­fok FC technikai igazgatójának.- Ezen még nem gondolkodtunk, hiszen úgy számoltunk, hogy bentmaradunk.- Kit okolnak most? Az MLSZ-t? Kiss Józsefet?- Mindkettő ludas a kiesésben, utóbbi jobban. Meg persze má­sok is. Sajnos, akad olyan is, aki nap mint nap a siófoki stadion gyepén sétálgat, s most ő mosolyog a legjobban azon, hogy el­buktunk.- Fel lehet menteni a játékosokat?- Szó sincs róla. Amikor én játszottam, én is elkövettem csínyte­véseket, de csütörtök estétől már csak a szombati meccsre kon­centráltam. Amikor a szomszédban lakó játékostársam este han­goskodott, akkor átmentem lecsendesíteni. A mostani labdarúgók többségén nem éreztem ezt az odaadást. Lukácsik László elnök egy kicsit most „meghalt”; én sem alszom napok óta, de hát mi nem tudtunk pályára lépni... Az biztos: a siófoki labdarúgás sírásói most megkezdhetik „mulatságukat”... megérdemelte volna ez a társaság a bent- maradást...? így játszottak Szombathely, 3000 néző. V.: Ábrahám (Balajti, Georgiou). Szombathelyi Haladás VFC: Kurucsai - Nagy G., Balassa, Simon - Bodor, Kaj, Hor­váth A., Somfalvi, Némethy - Sátori, Balogh. Edző: Vincze Géza. Siófok FC: Bíró - Bimbó - Juhász, Babos, Hanák - Grósz, Sallai, Kulcsár, Bédi - Föídes /., Földes G. Edző: Tóth Bálint. Csere: Bodor helyett Nagy Cs. a 46. perc­ben, Némethy helyett Tóth P. a 46. percben, Sátori helyett Marginean a 79. percben, Föl­des I. helyett Soós a 86. percben, Sallai helyett Kovács B. a 89. percben, Földes G. helyett Lukács a 90. percben. Sárga lap: Bimbó a 23. percben, Kulcsár a 70. percben, Tóth P. a 80. percben, Somfalvi a 83. percben. Gólszerző: Kulcsár (a 81. percben 11-esből). Szögletarány: 3-9 (1-4). Vincze Géza: - Végre vége az ámokfutásunk­nak.. Tóth Bálint: - Ezen a mérkőzésen is bizonyí­totta a Siófok, hogy he­lye van a legmagasabb osztályban. A játékosa­im kitűnőre vizsgáztak; a kiesést nem az ő számlájukra kell írni. Akik miatt kiesett a Sió­fok az élvonalból, azo­kat örökre el kellene til­tani a labdarúgástól... FÓNAI IMRE Eljátszadozott pontok Diego FC-Dabas-Kaposvári Rákóczi-Contimex FC 3-3 (2-2) Dabas A 10. forduló után is tovább őrzi veretlenségét a Kaposvári Rákóczi-Contimex FC csapata. A hazaiak alaposan meglepték a meccs elején két helyzetet is kihagyó Rákóczit. A 9. percben Simon jobb­oldali szögletét a jókor érkező Schrancz az 5-ösről fejelte a léc alá. 1-0. Rögtön ezután egyenlíthetett volna a Rákóczi, ám Brucvig közeli fejesét bravúrral tolta ki Hauer kapus a léc alól. A 15. percben újabb gólt szereztek a hazaiak. A harmadik jobboldali szöglet után röviden men­tettek a rákóczis védők, Simon pedig a jobb összekötő helyéről, 12 m-ről laposan lőtt a kapuba. 2-0. Ezután a Rákóczi kapujához szegezte az el­lenfelét, és szerencsés góllal ugyan, de szépített. A18. percben közvetett szabadrúgás után Horváth Zoltán 18 m-ről, középről lőtt kapura, a labda Surman fején megpattant és a jobb alsó sarokba gurult. 2-1. 7 perccel később ismét Brucvig előtt adódott helyzet, tisztára játszotta magát, ám a.hos6zú alsó sarok mellé durrantott. Folyamatos Rákóczi támadások mellett a hazai csapat már csak a kontrákban reménykedhetett, akko­ra fölénybe kerültek a somogyiak. A 40. perc hozta meg az egyenlítést, amikor Deme jól ívelt középre balról a védők mögé került Tóth Balázshoz, aki 16 m-ről egyből a kifutó kapus fö­lött csodálatosan ívelt a hosszú fölső sarokba. 2-2. Szünet után is támadásban ma­radt a Rákóczi. A 48. p-ben Horváth ugratta ki középen Tóth Balázst, aki teljesen egyedül vezette rá a kapusra a labdát, majd 8 m-re a gólvonaltól két lövőcsellel elfektette Hauert, és a jobb felső sarokba emelt. 2-3. A ve­zető gól után is a vendégek uralták a játékot. Sajnos, előjött a Rákóczi-be- tegség, és a kidolgozott helyzeteket szokás szerint kihagyták a játékosok. A hazaiak életveszélyes kontrákat vezettek, és erőfeszítéseik a 80. perc­ben góllá értek egy jobboldalon indí­tott támadást nem tudott szerelni a teljes Rákóczi-védelem, a labda bal­ról Simon elé került, aki 12 m-ről a hálóba bombázott. 3-3. Az utolsó percekben még két kapufát is rúgott a házigazda, és a mérkőzés végén a vendégek örülhettek a 10. hete tartó veretlenség megmaradásának. így játszottak Dabas, 800 néző. V.: Ákos (Harsányi, Tumó). Érd-Dábas: Hauer - Balogh, Surman, Iszák, Funk - Simon, Pánczél Gazdag, Danyis - Schrancz, Nagy P. Edző: Bozai Gyula Rákóczi: Házi - Meksz - Petrák, Barna - Deme, - Lassú, Bruncvig, Horváth Z„ Tóth B., - Jéger, Neubauer. Edző: Bőzsöny János. Csere: Surman helyett Kozma a 34., Neubauer helyett Rajczi az 52., Bruncvig helyett Tóth Gábor a 60. perc., Petrók helyett Novák a 72. p„ Pánczél helyett Bemát a 85. p„ Nagy P. helyett Moll a 88. perc. Sárgalap: Surman 12. p„ Kozma a 63. p„ Deme a 76. p„ Gazdag a 85. p., Jéger a 87. perc. Szögletarány: 6-8 (3-6). Jók: Hauer, Simon, illetve Hor­váth és Tóth B. Bozai Gyula Az osztály egyik leg­jobb csapata ellen igazságosnak ér­zem a döntetlent. Kis szerencsével viszont nyerhettünk volna. Bőzsöny János: Gólképesek vol­tunk elől-hátul, elsősorban önma­gunkat nem tudtuk legyőzni, és ezért a mérkőzést sem nyertük meg. CSORBA ANDRÁS Totó 1 11 1. Bayern München-Bremen 3-1 1 2. Frankfurt-Ulm 2-1 1 3. Duisburg-Hamburg 1-1 x 4. Hertha BSC-Dortmund 0-3 2 5. Kaiserslautern-1860 München 1-1 x 6. Schalke 04-Rostock 0-2 2 7. VfB Stuttgart-Bielefeld 3-3 x 8. Unterhaching-Leverkusen 2-0 1 9. Wolfsburg-Freiburg 2-1 1 10. TB Berlin-Nürnberg 1-3 2 11. Oberhausen-Aachen 3-01 12. Offenbach-Cottbus 1-2 2 13. Stuttgarter Kickers-Hannover 2-11 A pluszmérkőzés: 14. Aston Villa-Chelsea 0-1 2 Labdarúgó NB III - Dráva csoport Győzött a Kaposvölgye Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki- Nagykanizsai MÁV NTE 2-0 (0-0) Nagyberki, 250 néző. V.: Győri. Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki: Tánczos - Kadarkúti, Pék, Károlyi, Búzás - Miskovics (Lóki N.), Lóki P. (Hock), Hanusz, László - Kiss F, Kovács G, (Rofries Zs.) Játékosedző: Hanusz Já­nos. Nagykanizsai MÁV NTE: Horváth G. - Korpás, Nagy, Beke, Dezső (Tóth) - Gyulai (Mányoki), Kovács J., Kalinics, Pongrácz - Ko­vács T., Cs. Horváth. Edző: Szalai Zoltán. Gólszerzők: Pék (az 52. percben 32 méteres sza­badrúgásból), Kiss F. (a 75. percben 12 méteres lövés­ből). Áz első félideji gyen­gébb játék után a második játékrészre alaposan felja­vult a Kaposvölgye Vállal­kozók SC-Nagyberki csapa­ta. A mérkőzés összképe és a helyzetek alapján egy kö­zepes színvonalú találko­zón teljesen megérdemelt hazai siker született a jó erőkből álló Nagykanizsai MÁV NTE ellen. Jók: Kadarkúti, Pék, Kár­olyi, illetve Pongrácz, De­zső, Korpics. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki- Nagykanizsai MÁV NTE 3-1 FEKETE GÉZA A Nagyatád FC csapata sza­badnapos volt. __________________________Labdarúgó NB II - Nyugati csoport____________________________ C sak egy döntetlenre futotta Eredmények: Marcali VSE-Beremendi Építők SK 0-2 (0-1) Marcali, 700 néző. V.: Horváth S. Marcali VSE: Németh - Pmcsi, Vajay, Bozsó, Geraldo - Tamás, Horváth Cs., Virág, Püspök - Csíkvár, Piri. Edző: Menczeles Iván. Beremendi Építők SK: Hatala - Bábli, Macsi, Vida - Farkas, Petőz, Lóth, Kutas - Pincehelyi, Polgári, Fülöp. Edző: Dr. Valkai István. Csere: Geraldo helyett Ábrahám a 46. percben, Tamás helyett Sanek a 80. percben, Polgári he­lyett Horváth a 80. percben, Fülöp helyett Kutyáncsánin a 85. percben, Kutas helyett Ju­hász a 91. percben. Az első játékrészben a gyorsabban és jobban kombináló, többet támadó és kapura veszélye­sebb vendég beremendiek szereztek vezetést. Szünet után változatosabb lett a játék, miután a hazaiak is aktívabbak lettek, de a támadásaikban nem volt kellő átütőerő. A beremendiek viszont több veszélyes kontrát vezettek, s a 11-esből szerzett újabb góllal bebiztosították a győzelmü­ket. Gólszerzők: Polgári (a 44. percben 8 méteres emelésből), Lóth (a 71. percben 11-esből). Jók: Németh, Geraldo, illetve a vendég Beremendi Építők SK teljes csapata. Menczeles Iván: - Sajnos, nagyon rossz napot fogtunk ki... Dr. Valkay István: - Az akarat diadala volt ez a szép győzelem. ivusza istván Balatonlelle SE-Büki TK 2-2 (2-1) Balatonlelle, 500 néző. V.: Kiss N. Balatonlelle SE: Gyenes - Czubelák, Kenéz, Szabadi, Koller - Buzsáki, Kiss, Kolovics - Hosz- szú, Takács, Silimon. Edző: Készéi Ferenc. Büki TK: Brakszatórisz - Kecskés, B. Szabó, Tóth, Neudl- Nagy J., Bozsér, Stieber, Körmendi - Mihalecz, Ábrahám. Edző: Hartner Tamás. Csere: Stieber helyett Somogyi a 46. percben, Silimon helyett Sánta az 51. percben, Bozsér he­lyett Szabó a 65. percben, Takács helyett Pécsi a 71. percben, Kecskés helyett Káldi a 74. percben, Kolovics helyett Sztán a 88. percben. A jó iramú mérkőzésen a vendégek kezdtek jobban, de negyedóra elteltével magára talált a Balaton-parti együttes. A hazaiak egymás után alakították ki a nagyobbnál nagyobb gólhelyze­teiket, amelyek közül kettőt értékesítettek. A két gólon kívül még vagy tucatnyi nagy helyzetet puskáztak el, ami később megbosszulta magát; a vendégek két szerencsés góllal egyenlíteni tud­tak. Gólszerzők: Buzsáki (a 7. percben 5 méteres passzból), Hosszú (a 29. percben 22 méteres szabadrúgásból), Bozsér (a 34. percben 3 méte­res passzból), Mihalecz (a 85. percben 3 méteres fejesből), Jók: Kenéz,' Szabadi, Buzsáki, illetve Tóth, Nagy, Körmendi. Készéi Ferenc: - A helyzeteink alapján biztos győzelmet szalasztottunk el. Hartner Tamás: - A jó iramú mérkőzésen igazságos döntetlen született. ______kenéz istván