Somogyi Hírlap, 2000. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-13 / 111. szám

2000. május 14. ★ SPORT ★ 11 Négy gombóc a Cegléd hálójában Jéger elemében volt, nehezen tudták tartani az ellenfél védői FOTÓ: TÖRÖK NETT Gólvágó Rákóczi Rákóczi FC-Contlmex-Cegléd 4-1 (2-1) Nincs túlzás, bánhatják akik nem látták a mér­kőzést. Két nagyszerű csapat találkozóján a Rákóczi, folytatva dia- dalútját, az idény talán legjobb játékával időn­kénti ellenállhatatlan rohamaival késztette megadásra jó nevű el­lenfelét. Két kihagyott ígéretes ha­zai akció után már a 15-ik percben megkezdte a pont­gyártást a Rákóczi. Szabó M. indította a baloldalon Jégért, aki két védőt is le­cselezett, majd kapu elé lőtte a labdát, melynek út­jába Szabó T. oly szeren­csétlenül nyúlt bele, hogy az a lábáról saját kapujába vágódott. (Öngól 1-0). Tíz perccel később a vendégek a tizenhatosról végeztek el szabadrúgást, melyet Kurucsai nagy erővel csa­vart a jobb felső sarokba. (1-1). A 41. percben újabb szép kaposvári akció során Horváth Z. és Tóth B. köz­reműködésével Piri került helyzetbe és ő a vetődő ka­pus mellett a hosszú sarok­ba lőtt. (2-1). Szünet után Házi egy percen belül két nagy gólhelyzetet is ártal­matlanított, majd a fokoza­tosan magára találó hazai­ak a 75-ik percben , az ak­kor pályára lépő Lassúré­vén - Neubauer labdájá­val- újabb gólt szerzett (3- 1), sőt a csere-csatár hogy meghálálja a bizalmat, két perccel később egy pazar lövéssel még egy újabb ta­lálatot is elért (4-1). Végleg összeroppant a Cegléd, Szabó T. csapatkapitány el­vesztette a fejét, megrúgta Bruncvigot, s ezért kiállí­tották, majd az elemében levő Jéger már a kifutó Kirí mellett is elgurította a lab­dát, ám a befutó Izsák a gólvonalról mentett. Az utolsó negyedóra a szurko­lók ütemes vastapsa köze­pette zajlott le. Két jó formában lévő, hetek óta veretlen csapat randevúja ezúttal kielégí­tette a kényes igényeket is. Mindkét együttes nagy becsvággyal rohamozott és voltak a találkozónak olyan momentumai, ami­kor akár más fordulatot is vehetett volna a mérkőzés. Gondolunk itt Házi két pa­rádés védésére közvetlen a szünet után, amikor egy időre eléggé szétesett a Rá­kóczi játéka. A csapat azonban szerencsésen át­vészelte ezt az időszakot és mind meggyőzőbb játékkal fektette két vállra az utolsó percig derekasan küzdő el­lenfelét., így játszanak Kaposvár, 1200 néző. Vezette: Molnár J. (Szökrény, Mészáros) Rákóczi: Házi-Meksz-Pet- rók V., Barna-Piri, Tóth B., Deme, Horváth Z., Sza­bó M.-Jéger, Neubauer. Edző: Bőzsöny János. Cegléd: Kéri-Izsák-Schultz, Petrák T., Gligorovics-Hol- ló, Szabó T., Usvát, Bagi-Kiss, Kurucsai. Edző: Vágó Attila. Csere: Bagi helyett Santó (46. p.), Kurucsai he­lyett Schlachtovszki (64. p.), Petrák T. helyett Beserman (64. p.), Deme helyett Novák (68. p.), Hor­váth Z. helyett Bruncvig (71. p.), Piri helyett Lassú (74. p.) Sárga lap: Kurucsai (22. p.), Petrák T. (33. p.), Santó (46. p.), Meksz (65. p.) Bruncvig (80. p.). Kiállítva: Szabó T. (80 p.). Szögletarány: 4:4 (2:1) Bőzsöny János: Jó ira­mú változatos és szórakoz­tató mérkőzésen nemes el­lenfelet győztünk le, úgy érzem megérdemelten. Vágó Attila: Jó mérkő­zést játszottunk, Ha szünet után kihasználjuk helyze­teinket, akkor a végén mi örülhettünk volna. Jutási Róbert Szergej Szajfulin ") a strandon folytatja ■ Hatalmas tenyerével eltakarja az eget az ellenfél ütőjátékosa elől fotó: török anett viadalt hagyjuk ki. E helyett elin­dulunk az augusztus eleji konti­nensbajnokságon, melynek Palma de Mallorca ad otthont.- Milyen esélyekkel indulnak az olimpiáért zajló versenyfutásban?- Mögöttünk a 23. helyen a cseh Palinek-Lebl páros áll, de meg­nyugtató az előnyünk. Ők sem in­dultak a téli versenyeken, mert klubjukban szerepeltek és így nem tudtak újabb ranglistapontokat szerezni. Természetesen továbbra is célunk az olimpiai kvalifikációs hely megtartása. A kiírás szerint szeptemberben 1-én már az auszt­ráliai helyszínen lehet tréningezni. Mi pedig ott akarunk lenni az első Sydneybe érkező orosz küldöttség­ben. Kun Zoltán Aligha kell bemutatni a somo­gyi sport kedvelőinek dr. Szergej Szajfulint, a Pini Ka­posvár SE rendkívül eredmé­nyes röplabdázóját. Az orosz ütőjátékos honfitársával, Karaszewel az oldalán a strandröplabda-tornákon is ki­magaslóan szerepel és tovább­ra is versenyben van a sydneyi repülőjegyért. Az elmúlt esztendő kvalifikációs .tornáit a világranglista 22. helyén zárta az orosz duó. Mint ismert, a legjobb 24 páros alkotja majd az olimpiai strandröplabda-torna me­zőnyét, úgy, hogy az utolsó helyre a rendező Ausztrália nevezhet egy kettőst. A Pini Kaposvár SE játékosaként kétszeres magyar bajnok és kupa­győztes dr. Szergej Szajfulin joggal reménykedik a szeptemberi uta­zásban. A kiváló röplabdázó a fel­készülésről és további programjá­ról nyilatkozott a Somogyi Hírlap Vasárnap Reggelnek.- Az biztos, hogy legalább egy hetet pihenek - kezdte dr. Szajfulin. - A rendkívül fárasztó te­remszezon után legalább ennyi időre van szükségem, hogy az iz­maimat regeneráljam. Ezt követő­en úszással kezdek, majd egy könnyített fizikai felkészülés kö­vetkezik. Remélem már Viktor Karaszevel együtt. Ő még a vízumát intézi, csak utána jöhet Kaposvárra. Az itt rendelkezés­re álló strandröp­labda-pályákon ví­vunk majd előké­születi mérkőzése­ket elsősorban a Pini játékosainak segítségével.- Az önök szá­mára mikor kezdő­dik a kvalifikációs versenysorozat?- Május közepén Macaón ren­deznek világkupa-fordulót. Ezen már szeretnénk elindulni. Helyezé­sünk alapján már selejtező-mérkő­zések nélkül, a főtáblán kezdhe­tünk, így ráérünk május 21-én ér­kezni. Az augusztusig tartó sorozat ezen kívül még kilenc állomásból A strandröplabda világliga versenyein a selejte­zők után a főtáblán kieséses rendszerben zajla­nak a csatározások. Az első vereség után még a vigaszágon lehet próbálkozni az újabb rontásig. Az első helyezett duó változatlanul 340 ponttal és 20 ezer dollár pénzdíjjal gazdagodik. A végső elsőségért további 6 ezer dollár bónuszpénz is jár. A 32-es főtábla utolsó helyezett párosa is el­könyvelhet 34 pontot, ezer dollár pénzdíjat és további 500 dollár bónuszjutalmat. tevődik össze. Terveink szerint - egy kivételével - valamennyi alka­lommal rajthoz állunk. Kína után Mexikóba, Spanyolországba, Nor­végiába, Olaszországba, Franciaor­szágba, Portugáliába, Ausztriába és végül Belgiumba utazunk. Szeren­csére zömmel Európában rendez­nek tornákat, mi egyedül a chicagói Parádés végjáték Flextronics Zalaegerszegi TE KK-Klíma-Vill Purina Kaposvári KK 78-83 (45-44) Parádés hajrájának köszönhetően is­mét idegenben tudott győzni a bajnok­ság ötödik helyét jelentő mérkőzésen a Klíma-Vili Purina Kaposvári KK férfi ko­sárlabda-csapata; Benczéék így 2-1 arányban nyerték a Flextronics Zala­egerszegi TE KK elleni párharcot. Az élvonalbeli tagságának eddigi legjobb he­lyezéséért szállt harcba tegnap Zalaegersze­gen a kaposvári együttes. Akárcsak hétközben Kaposváron, a hazai szurkolók számára is díjtalan volt a belépés, így közel kétezren tekintették meg az összecsapást. Bukva már a nyolcadik másodpercben bün­tetőt dobhatott, és később sem fogadta ke­gyeibe a játékvezetői páros a vendég somo­gyiakat. Hiába, Forrai játékvezető még élén­ken emlékezett negatív kaposvári élményei­re... Bodrogi triplával ünnepelte a zalai szí­nekben elért 5000. pontját. Az ötödik perc­ben 10-6 arányú kaposvári vezetésnél Heinrich Róbert edző már kénytelen volt időt kérni. Bodrogi büntetővel vette át a ve­zetést 15-14-nél, s így nem sokáig késett Ma­gyar András edző eligazítása sem. Madison parádés lefordulás után zsákolhatott, Bencze pedig triplával vette vissza a vezetést. Góbi óriási csatát vívott a palánkok alatt Bukvával. A vendégeknél Oroszt Slone váltotta fel, de beállásával sem javult a somogyiak védeke­zése. Több támadási lehetőséghez jutottak ezzel a zalaiak, akik a csereként pályára lépő Simon és Béres kosaraival tettek szert né­hány pontos vezetésre. Madison újabb talá­lataival a szünetig egy pontnyira zárkózott fel a Klíma-Vili Purina Kaposvári KK csapata. A pihenő után Kámán és Bodrogi lévén ug­rott meg a Zete, ráadásul Orosz csakhamar begyűjtötte negyedik személyi hibáját is. Kámán ellen sportszerűtlen hibát ítéltek a já­tékvezetők, így némileg felzárkózhatott a ka­posvári alakulat. A 26. perctől ismét a játék­vezetők váltak főszereplővé, többször is ki­vívva mindkét gárda nemtetszését. A kima­radt somogyi dobások után már 61-52 arány­ban vezettek a hazaiak, akik a meglehetősen szellősen védekező vendégek mellett leg­többször Bukvát játszották meg - sikerrel. Ezután ismét Madison nagy pillanatai követ­keztek; az amerikai légiós szinte egymaga ci­pelte hátán a csapatát. A zónára átálló ven­dég kaposváriak hihetetlen védőmunkát pro­dukáltak az utolsó öt percben. Előbb fokoza­tosan felzárkóztak, majd Orosz duplájával 71-70-nél a vezetést is átvették. Az utolsó percekben szemre is tetszetős, szervezett ak­ciókat vezetve érték el a találataikat Góbiék. A zalaiak nem találták a hatékony védekezés ellenszerét, így csak megközelíteni tudták a kaposváriakat, s végül vesztesen hagyhatták el a játékteret. Zalaegerszegi győzelmével a kaposvári gárda 2-1-re nyerte az ötödik helyért vívott páros csatát. így játszottak Zalaegerszeg, városi sportcsarnok, 2000 néző. V.: Forrai, Kékesi. Flextronics Zalaegerszegi TE KK: Bodrogi (20/9), Mészáros R. (4), Kámán (5/3), Mujanovics (6), Bukva (31). Csere: Béres (4), Képli, Simon B. (8). Edző: Heinrich Róbert. Klíma-Vili Purina Kaposvári KK: Kamer (9), Bencze (7/3), Madison (27/3), Góbi (16), Orosz (16). Csere: Nyilas, Slone (8). Edző: Magyar András. Kipontozódott: Simon (a 36. percben). Az eredmény alakulása. 3. perc: 3-6. 10. perc: 14-12. 13. perc: 25-25. 18. perc: 41-38. 24. perc: 57-48. 31. perc: 63-57. 36. perc: 71-72. 39. perc: 76-81. Jók: Bukva, Bodrogi, illetve Karner, Góbi, Orosz, Madison. Heinrich Róbert: - Köszönöm csapatom egész éves munkáját. Remélem, a következő bajnoki szezonban még jobb eredményt ér majd el. Magyar András: - Az ötödik hely önmagá­ért beszélt. Gratulálok a csapatnak, és köszö­nöm az elmúlt másfél év munkáját. Kun Zoltán SÓRVnMZUHW Megújuló Sörmúzeum és Sörtúra a Dreher Rt-nél Magyarország egyetlen sörmúzeumában új környezetbe kerül­tek a sörfőzés és a sörkimérés ősi eszközei. A látogatók film­vetítéssel is egybekötött kisvonatos időutazást tehetnek a Dreher Sörutazás programon, amelynek során modern, világ- színvonalú sörfőző berendezéseket tekinthetnek meg Európa legszebbjének tartott főzőházában. Sétát tehetnek a patinás sörgyári épületekben és az ódon pincékben is. A túra végén a várvavárt sörkóstolás következik az ország legfrissebb csapolt söréből. A belépő ára a programtól függően 200 és 1.200 Ft között alakul (diákoknak, nyugdíjasoknak 50% kedvezmény). Nyitvatartási idő hétköznap 9-18, hétvégén 10-16 óra között. Helyszín: X„ Jászberényi út 7-11. Sörutazáson csak előzetes bejelentkezéssel lehet részt venni. Információ és bejelentkezés: Takács Györgyi, tel.: 432-9850 Web site: www.dreher.hu E-mail: gy_takacs@ksrt-sab.hu