Somogyi Hírlap, 2000. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-11 / 109. szám

10. oldal - Somogyi Hírlap SPORT 2000. Május 11., Csütörtök ||| Újabb idegenbeli Rákóczi-győzelem Hajdúszoboszlói FC-Kaposvári Rákóczi-Contimex FC 0-3 (0-2) Hajdúszoboszló Az előzetes papírforma és az esély- latolgatások egyértelműen a ven­dég Kaposvári Rákóczi-Contimex FC csapatának a győzelmét ígérte. { [ somogyi zöld-fehér alakulat ki- űnő sorozatot mondhat a magáé­nak, ugyanakkor a házigazda szo- boszlóiak csak a becsülettel végig­játszott bajnokságot ígérhetik egy­re gyérülő számú publikumuknak. Hogy a májusi kánikula tette-e, nem tud­ni, mindenesetre tény; az első 10 percben nem hasonlított focira az, ami történt. Az­tán főként a széleken vezetett vendégro­hamok meghozták a Kaposvári Rákóczi- Contimex FC vezető gólját. A 13. percben kis szögletet végezhetett el Horváth Zol­tán jobbról, Tóth Gáborral kényszerítő­zött, majd szépen ívelt át a hosszú oldal­ra, ahol az ötös sarkáról Tóth Balázs pat­togós fejest küldött a hosszú alsó sarokba (0-1). Továbbra is a vendég kaposváriak maradtak támadásban, és alig négy perc elteltével újra zörgött a hajdúszoboszlói háló. A 17. percben Szabó M. ugratta ki a bal összekötő helyén a leshatáron várako­zó Neubauert. Már ő is gólt lőhetett vol­na, ám inkább az alapvonal felé vitte, majd laposan belőtte a labdát, amely elsu­hant a kapus előtt, a hosszú oldalon érke­ző Jéger pedig a bal alsó sarokba spárgáz­ta közelről a második Rákóczi-gólt (0-2). A viszonylag gyors vezetés hatására a so­mogyi védők néhányszor könnyelműs- ködtek; előbb Csehi Z., majd Mészáros elől mentett bravúrral Házi. Mivel Deme rúgást kapott, a középpá­lyán pedig frissíteni akart Bőzsöny János edző, ezért behozta a szünetben Brunczvigot és (Horváth Z. helyére) Las­sút. A második 45 percben a Rákóczi szá­molatlanul dolgozta - és hagyta - ki a hely­zeteit, s ez más ellenféllel szemben bizto­san megbosszulta volna magát. A széthul- lóban lévő szoboszlóiaknak Házi egy újabb bravúrral végképp elvette a kedvét, majd a 83. percben végre góllá érett a Rákóczi-Contimex FC nyomasztó me­zőnyfölénye. Lassú a jobb oldali szöglet- zászlótól jól ívelt középre és a rövid sarok­nál felugró Jéger közelről bombagólt fejelt Matkó kapujának bal felső sarkába (0-3). A vendég Kaposvári Rákóczi- Contimex FC csapata kicsit nagyobb oda­figyeléssel és jobb koncentrálással akár kétszámjegyű győzelmet is arathatott volna Hajdúszoboszlón, ám a helyzetki­használás megint a szokásos volt... így játszottak Hajdúszoboszló, 150 néző. V.: Kiss B. (Kispál, Puskás). Hajdúszoboszlói FC: Matkó - Nagy l, Nagy M., Buliga, Kurucz - Harsányi, Kál­mán, Mészáros, Kádár - Boros, Csehi Z. Edző: Magyar Balázs. Kaposvári Rákóczi-Contimex FC: Házi - Meksz - Petrák, Barna - Deme, Tóth G., Tóth B., Horváth Z„ Szabó M. - Jéger, Neubauer. Edző: Bőzsöny János. Csere: Deme helyett Bruncvig a 46. percben, Horváth Z. helyett Lassú a 46. percben, Tóth G. helyett Lajtos a 68. percben. Sárga lap: Petrók az 57. percben. Szögletarány: 3-11 (1 -4). Jók: a Hajdúszoboszlói FC csapatában nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illet­ve Házi, Tóth B„ Jéger. Magyar Balázs: - Gratulálok kaposvári ellenfelünknek és szívből kívánom, hogy megvalósuljanak a céljaik. Úgy érzem, fi­atal csapatom a második félidőben egyenrangú ellenfele volt a Rákóczinak. Bőzsöny János: - Mérsékelt teljesít­ménnyel is magabiztos győzelmet arat- tunk Hajdúszoboszlón. csorba amdrás További eredmények: BKV Előre-Csepel SC 1-0 (0-0) Komáromi FC­III. Kerület FC Auto-Trader 1-2 (0-1) Demecseri FC-ADtranz-Dunakeszi VSE 3-1 (2-1) Békéscsabai Előre FC-Szolnoki MÁV-Neusiedler FC 1-3 (0-1) Tiszaújvárosi FC-Kecskeméti FC 3- 0 (1-0) Százhalombattai FC-Komlói Bányász 4- 1 (3-0) Cegléd FC-Érd-Diego FC Dabas 5- 2 (2-1) Matáv SC Sopron­Videoton FC-Fehérvár 1-1 (1-0) A BVSC-Zugló FC-REAC mérkőzés lap­zárta után ért véget. Tenisz OB I Kapos TC-DEAC 8:1 Kaposvár Kosárlabda NB I „A” csoport - férfiak, rájátszás A cél az ötödik hely Új rendszerben bonyolítják le idén a teniszezők országos csapatbaj­nokságát. A Kapos TC a második vonalban szerepel és a biztos bentmaradás reményével rajtolt. A nyolc csapatot számláló profi liga mögött az I. osztályú mezőnyben ugyanennyi együt­tes két négyes csoportban vágott neki a bajnokság első szakaszá­nak. A kaposváriak a DEAC-cal a Gyöngyössel és a Bp. Építőkkel alkotnak egy csoportot. Körmér­kőzések után a két csoport első két helyezettje egymás ellen folytatja, majd kialakul az a me­zőny* ahol a legjobbak a feljutá­sért, az álul helyet foglalók pe­dig a kiesés elkerüléséért küzde­nek majd. Baranyai Sándor játékosedző (az előző bajnok­ságban még Pécsen játszó Varga Krisztián kivételével) tavalyi já­tékosaira számíthat. Kettőjük mellett Lengyel Zsolt, Zorkóczy Tamás, Németh Krisztián, Gém Péter és Jevgenyij Kremnyov al­kotja a keretet. Hétközben el is kezdődött a bajnokság első szakasza. A Ka­pos TC a debreceniekkel hazai környezetben csatázott, és maga­biztos 8:1 arányú sikert ért el. A győzelmeket Lengyel, Zorkóczy, Varga, Gém és Kremnyov, vala­mint a Lengyel, Varga, a Zorkóczy, Kremnyov és a Gém, Baranyai páros szerezte. A csa­pat ma Budapesten az Építőkkel, pénteken pedig újra csak hazai pályán a Gyöngyössel játszik. * * * Kaposvár Ma este minden bizonnyal utoljára szeretne pályára lépni az 1999/2000-es bajnoki sze­zonban a Klíma-Vili Purina KKK együttese. Benczéék 18 órás kezdettel a Flextronics ZTE KK gárdáját fogadják és győzelmük esetén megszereznék az ötödik helyezést. A bajnoki rájátszást hetedikként kezdő kapos­vári együttes kiegyensúlyozott, jó teljesítményt nyújtva menetel célja felé. A múlt heti zalaeger­szegi siker csak azok számára tűnhet meglepe­tésnek, akik nem látták a helyszínen a találko­zót. A zalaiak bizony nem akartak hinni a sze­müknek, amikor egymás után landoltak a gyű­rűben a somogyi találatok. A fegyelmezett csa­patjáték vitte sikerre Oroszékatés ezúttal az idegenlégiósok is kiváló formában kosárlabdáz­tak. Remélhetőleg mindezt ma hazai pályán is meg tudják ismételni a Klíma-Vili Purina játéko­sai, mert a vérszemet kapó ZTE kellemetlen el­lenfél lehet. Az ötödik helyért zajló, két győze­lemig tartó „sorozatot” jó lenne lezárni, hiszen ellenkező esetben szombaton ismét el kellene utazni a zalai megyeszékhely­re. A múlt pénteki összecsa­pás után Heinrich Róbert, a zalaiak vezetőedzője azt ígér­te, hogy a kaposvári mérkőzé­sen egész más felfogásban ko­sarazó ZTE fut majd ki a pá­lyára. A látottak alapján nem lesz könnyű dolga. A kaposváriak egyértelmű győzelmi reményekkel szállnak majd harcba. A tét nem kisebb, mint a minden idők legjobb él­vonalbeli helyezését jelentő ötödik hely meg­szerzése. A hazaiak kezdőcsapatában egy válto­zás lesz, Bencze Tamás helyett az amerikai Johnelle Slone szerepel. Aki kilátogat az utolsó hazai mérkőzésre bi­zonyára nagy csatát és kemény mérkőzést lát majd. A szezon végével valamennyi Klíma-Vili játékosnak lejár a szerződése, bizonyára lesz­nek olyanok is, akik utoljára öltik fel a kaposvá­ri együttes mezét... A 18 órai bajnoki találkozó előtt játsszák a Baross Szőnyegáruház-Somogy kupa 2000 me­gyei férfi kosárlabda versenysorozat döntőjét. A 15.45 órakor kezdődő összecsapáson a megyei bajnok Henger KK az ezüstérmes Klíma-Vili Purina KKK junior gárdájával csatázik az arany­éremért. A várható kezdőcsapatok: Klíma-Vili Purina Kaposvári KK: Albert Kamer (horvát), Johnelle Slone (amerikai), Delmonte Madison (amerikai), Góbi Henrik, Orosz László. Flextronics ZTE KK: Bodro­gi Csaba, Simon Balázs, Mé­száros Richárd vagy Kámán Tamás, Samir Mujanovics (horvát), Sejo Bukva (bos- nyák). Játékvezetők: Missura Gá­bor, dr. Vígh Péter. KUN ZOLTÁN NB I, férfi 9-16. helyért A bajnokság állása: 9. Atomerőmű SE 13 11 2 1093-1007 0.923 10. Bp. Honvéd 13 9 4 1142- 992 .846 11. PannonPipe 13 7 6 1015- 931 .769 12. SMAFC-Roto 13 7 6 1040-1037 .769 13. Dombóvár 13 6 7 995-1023 .730 14. NYKE-lsobau 13 5 8 988-1029 .692 15. KKK-DKG-East 13 4 9 967-1082 .653 16. TiszaújvároS 13 3 10 955-1094 .615 ________Kézilabda NB II - Délnyugati csoport________ N agyok voltak a férfiak Évről évre visszatérő gondja a szülőknek gyermekük nyári el­foglaltsága. Ezen igyekszik segí­teni az idén is a Kaposvári TC. Az egyesület június 19-től a jó adottságú Iszák utcai tenisztele­pén ezúttal is rendez oktatótá­bort leányok és fiúk számára. A tenisz mellett a közeli uszodá­ban úszásoktatásban is része­sülnek a gyermekek, és a hely­színen étkezést is biztosítanak a számukra. A legrövidebb turnus egyhetes. Jelentkezni lehet na­ponta személyesen vagy a (82) 312-169-es telefonszámon. JUTÁSI All. Rákóczi Ferenc Általános Iskola (Kaposvár, Kanizsai u. 67.) a 2000/2001-es tanévben is indítja 5. évfolyamon labdarúgó osztályát a Rákóczi-Contimex FC támogatásával. Érdeklődni: május 31-ig személyesen vagy a 320-360-as telefonszámon az iskola igazgatójánál. ____________________________________________(13660) Valamennyi somogyi NB li­es férfi kézilabdacsapat si­kerrel vette a legutóbbi baj­noki fordulót. A BBSC a Nagykanizsai Izzó SE-t, a Barcs SC pedig a Harkány SE-t győzte le hazai pályán, míg a Csurgói KK Dombóvá­ron nyert kerek 10 góllal. Eredmények: BBSC-Nagykanizsai Izzó SE 33-23 (17-9) BBSC: Káldy - Kretz (5), Cséplő (6), Fónagy (3), HiczfelderJ. (2), Zeke (6), Varga (5). Csere: Ács (1), Hiczfelder T. (1), Borbély (3), Katona (1), Szabó, Pogány. Játékosedző: Fónagy László. A magabiztosan kezdő bala- tonboglári együttes már a 18. percben 10-3-ra vezetett; a ven­dég nagykanizsaiak vagy rosszul céloztak, vagy pedig Káldy védett parádésan, aki ekkor két hétméte­rest is megfogott. A folytatásban is a hazaiak diktálták a tempót, s Cséplő és Varga remekbe szabott akciógóljaival a 48. percben már 12 gólra nőtt a különbség a két csapat között. A hajrában felvált­va estek a találatok, s a mérkőzés végére a jól játszó BBSC kerek 10 gólt megőrzött a nagy előnyéből. Jók: Káldy, Zeke, Cséplő, Kretz, Varga. Az ifjúsági mérkőzésen: BBSC-Nagykanizsai Izzó SE 18-17 Barcs SC-Harkány SE 28-25 (14-13) Barcs SC: Kovács - Petrinovics (1), Radies (8), Karvalics (1), Tóth (3), Csolcz (3), Bagó (11). Csere: Harasztia (1), Kékesi, Tory, Jakab, Molnár, Székely. Edző: Pór Gábor. Remekül kezdett a Bagó vezé­nyelte barcsi együttes; a hazaiak egymás után lőtték a góljaikat, amivel alaposan meglepték jó ne­vű ellenfelüket. Ezután kiegyenlí­tett lett a játék, majd a barcsiak gyors kontrákkal újra elhúztak. A dobogóra pályázó vendég harká­nyiak hiába próbáltak meg újíta­ni, nem bírtak a jól játszó Dráva- parti együttessel. Jók: Bagó (a mezőny legjobb­ja), Radics, Kovács, Tóth. Az ifjúsági mérkőzésen: Barcs SC-Harkány SE 31-26 Dombóvári KSK-Csurgói KK 22-32 (9-14) Csurgói KK: Vártok - Misei (3), Má­té (7), Fényi (2), Kunecz (1), CsaÍJló (2), MadarászP. (16). Csere: Schmiedl (1), Kiss, Garai, Monos­tori, Lőczi. Edző: Madarász János. A nagy melegben eleinte mind­két csapat langyos iramot diktált. Az első játékrész utolsó 10 percé­ben aztán nagyobb sebességi fo­kozatba kapcsolt a vendég csur­gói társaság, s a szünetig elhúzott öt góllal. A második félidőben egyre nagyobb lett a különbség a két csapat között; az 52. percben már 13 góllal vezetett a vendég Csurgói KK, amely végül maga­biztosan nyerte a mérkőzést. Ezen a találkozón nem volt egy súlycsoportban a két csapat; a csurgói együttes közepes játékkal is magabiztos győzelmet aratott Dombóváron. A mérkőzés külön színfoltját jelentette Madarász Pé­ter gólerős játéka, aki csapata gól­jainak a felét vállalta el, azaz egé­szen pontosan 16 (!) alkalommal vette be a dombóvári csapat ka­puját. Jók: Madarász P. (a mezőny legjobbja), Vártok, Máté. Az ifjúsági mérkőzésen: Dombóvári KSK-Csurgói KK 25-27 A Kaposvári Gazdász csapata sza­badnapos volt. _____ FENYŐ GÁBOR E z volt a hatodik Ezekben a napokban újra a Pini Kaposvár SE férfi röplabdacsa­pata (volt) a főszereplő, miután másfél héttel a bajnoki cím meg­szerzése után a díszes Magyar Kupa-trófeát is elhódította. Emlékezetes volt a hatodik bajnoki cím is, a kedd esti Magyar Kupa-győzelem azonban talán még ennél is jobban él majd az emlékezetünkben. Pedig Nyíregyházán is öt játszmában bizo­nyult jobbnak az ellenfelénél a Pini - még a mindent eldöntő ötödik, utolsó rövidített játékrész is pontosan ugyanúgy 15-11-re végződött -, s ott is „emlékezeteset” alakítottak a hazai szurko­lók. Mert a végig folyamatosan szurkoló és tapsoló nézősereg ugyanúgy hozzátartozott ehhez a kupadöntőhöz, mint a kisebb „összetűzések”. Mégis ég és föld különbség volt a nyíregyházi és a kaposvári eset között. Hiszen valóban történtek - fogalmaz­zunk így - kisebb csetepaték (gondoljunk csak arra, amikor pél­dául a Szeged ukrán légiósa, Jurij Melnyicsuk bezuhant a szur­kolók közé, vagy az egyik túl vehemens Pini-hívő belerúgott a bírói pulpitusba), mégis gyorsan helyreállt a rend, senkit sem kellett kiküldeni a csarnokból. De hát miért is kellett volna, ami­kor ahelyett, hogy elfutott volna a tettes, inkább felállt és oda­ment a sípmesterhez, mondván: „elnézést, spori, felment az agy­vizem, hülye voltam, bocsánat.” Amúgy a szurkolókat nem nagyon érheti rossz szó; nem hiszem, hogy a szegedi játékosok idén bárhol is - beleértve a saját otthonu­kat - akkora vastapsot kaptak volna, mint Kaposváron. Nem is érez­hették magukat olyan nagyon rosszul, hiszen itt maradtak az ün­nepségen - Melnyicsuk a Pini-szurkolókkal együtt sörözött, Nyári Sándor pedig a színpadon énekelt a kaposvári közönségnek -, s csak valamikor éjfél környékén indultak haza, a Nyíregyháza két ki­tűnősége, Veres Péter és Pampuch Csaba pedig úgy döntött, hogy egészen reggelig marad, s a kaposvári játékosokkal együtt mennek fel Budapestre a válogatott keret orvosi vizsgálatára. Sokáig lesz még beszédtéma a két játékvezető működése, akik valóban sokat hibáztak - kölcsönösen mindkét csapat ter­hére. Amit odaajándékoztak az egyik csapatnak, azt mindjárt utána el is vették. Csak hát amíg a szegediek teátrális jeleneteket rendeztek, addig a hazaiak vettek egy nagy levegőt - mondván, a játékvezető is ember, ő is hibázhat -, s megpróbáltak inkább csak a játékkal foglalkozni. Mondom, sokáig lehet még vitatkoz­ni a kupadöntőn látott és tapasztalt bíráskodáson, egy dolgon azonban aligha, s ezt alighanem maguk a szegediek és a nyír­egyháziak tudják a legjobban; az ország legjobb csapatáé lett a bajnoki cím és mellé a Magyar Kupa. Botos Ferenc, a Nyíregyházi VSC Szabolcs-Gabona edzője azt mondta; nyugaton bevett szokás, hogy előbb a kupadöntőt ren­dezik meg, ahol a csapatok tulajdonképpen ráhangolódnak a bajnoki fináléra. Nálunk pont fordítva történt, s így mindkét csa­pat kijátszotta magát. Szakmailag biztosan igaza van, én mégis azt mondom; jobb, hogy így történt. Ezek a remek játékosok és szurkolók megérdemelték, hogy hazai pályán ünnepelhették kö­zösen együtt a hatodik bajnoki címüket és a hatodik Magyar Ku- pa győzelmüket. Mert ez így volt rendjén... ___________fenyő gábob K APOSVÁRON A VÁROSHÁZA DÍSZTERMÉBEN fogadták teg­nap az immár hatszoros bajnok és hatszoros Magyar Kupa-győztes Pini Kaposvár SE férfi röplabda-csapatának játékosait, vezetőit és fő támogatóit. Felvételünkön Laszczik Iván, a Pini KSE elnöke adja át a bajnoki címért járó díszes trófeát Szita Károlynak, Kaposvár pol­gármesterének_______________________________________FOTÓ. LANG RÓBERT