Somogyi Hírlap, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-08 / 83. szám

2000. április 9. ★ sport -á 11 Kosáreső | i az 5. helyért i I A rájátszás második fordulójával folytatódott az Er­dőgép kupa 2000 megyei férfi kosárlabda-bajnok­I ság. A Lamello „A” csoportban az 5-6. helyért a Mád- — Day Téyota-Koto SzISK és a Sprint-Coop HKK egyiit- tese immár másodszor mérkőzött meg egymással. §§ Mad-Day Toyota Koto SzISK- Sprint Coop-HKK 124-105 (64-48) I Az összecsapás kezdetétől a Mad-Day gárdája irányí­totta a játékot. A jobban do­I bó hazaiak a szünetig meg­nyugtató előnyt szereztek. A pihenő utáni kipontozó­I dások sem tudták meggá­tolni Magyarfiék magabiz­tos sikerét. A három győze­I lemig tartó párharcban a Mad-Day Toyota Koto SzISK együttese 2-0 arány­ban vezet. így játszottak Kaposvár, Eötvös Loránd Műszaki Középiskola, 50 néző. Vezette: Csabai, Gémesi Cs. Mad-Day Toyota SzISK: Palkó (2), Szabó T. (30/12), Magyarfi P. (42/18), Szabó D. (10), Eltuhámi (20). Cse­re: Sknltéty (10), Frányó T. (5), Frányó P. (5). Játékos­edző: Palkó Sándor. Sprint-Coop FIKK: Sze­men (13/6), Jónás (4), Tóth S. (8/6), Németh Zs. (24), Győrffy (13/3). Csere: Hor­váth Z. (16), Marosi (17), Heizer (10). Edző: Heizer Zoltán, Tóth Sándor. Kipontozódott: Palkó (a 23. percben), Eltuhámi (a I L 28. percben), Szabó D. (a 35. percben), illetve Németh Zs. (a 35. percben). Jók: Magyarfi P. Szabó T., Eltuhámi, illetve Hor­váth Z., Marosi, Németh Zs. (Kun) I 1 un) Harc a palánk alatt FOTÓ: LANG EGY SZETT - AIANDEKBA Nafa RC Kaposvár-Dági SE 3-1 (16, -23,17, 23) A férfi röplabda NB I 9-12. helyekért zaj­ló rájátszásában a Dági SE gárdáját látta vendégül tegnap a városi sportcsarnok­ban a Nafa RC Kaposvár együttese. Jezeriék négy szettes csatában tartották otthon a két bajnoki pontot. Remek játékkal szerzett 1-0-ás előnyt a hazai gárda. A jó blokkok mellett főleg centerpozí­cióból volt eredményes a Nafa. Aki könnyű folytatásra számított a látottak alapján, bi­zony csalódott. A vendégek lelkes mezőny­munkával és jó nyitásokkal előbb ledolgozták 13-9-es hátrányukat, majd a szettet is meg­nyerték és kiegyenlítettek. A folytatásban jól álltak össze a kaposvári sáncok, melyek rend­re megakadályozták a dágiak pontszerzési kí­sérleteit. Az újabb játszmagyőzelemhez mindössze 20 percre volt szükség. Szorosabb küzdelmet hozott a negyedik szett, hiszen a vendégek mindent elkövettek az újabb egyenlítés érdekében, de próbálkozásaikat csak 21-21-ig kísérte siker. A kaposváriak vé­gül 25-23-ra nyerték a játszmát, ami a 3-1-es megérdemelt győzelmet is jelentette egyben. így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 50 néző. V.: Farkas, Dravecz. Nafa RC Kaposvár: Jezeri, Hegyi, Tóth T., Farkas II. L., Erdei, Porkoláb. Csere: Nyári, Tor ma, Farkas I. L., Renget Játékos-edző: le .n Tibor. Dági SE: Torda, Oszuska II. Z., Bencsik, Skoflek, Oszuska I. Z„ Haltrich. Csere: Szauter, Szunyogh, Berták. Edző: Bognár Ellák. Jók: hegyi, Porkoláb, Tóth T., illetve Haltrich. Jezeri Tibor: Könnyebb győzelmet is arat­hattunk volna. A cserék megzavarták a csapa­tot, de a jobb védekezésünkkel és sáncainkkal végül nyerni tudtunk. (Kun) Jezeri készíti elő a Nafa támadását fotó: kovács tibor Győzelemmel felérő döntetlen Matáv Sopron-Kaposvári Rákóczi FC-Contimex 0-0 A Hűség Városa szokásos ar­cával, vagyis szeles, de na­pos idővel és erős csapattal várta a Rákióczit. A tartalé­kos vendégek tisztes helyt­állásban bíztak a PNB-esé- lyes Matáv ellen. Az első percek a hazaiak fölé­nyét hozták, ez egy Házi által bravúrral védett Bánsz lövést és két szögletet jelentett mindjárt a második percben. A vendégek azonban jól állták a sarat és bát­ran kontráztak is. Az 5. percben tömörülő védők gyűrűjében Jé- ger és Rajczi tüzelhetett, de mindkét lövés elakadt a bekkek- ben. Ezután állandósult a Sop­ron, szerencsére meddő me­zőnyfölénye. Roth Antal legé­nyei főleg a jobb oldalon törhet­tek kapura, de vagy Házi védett biztosan, vagy mellé és fölé tü­zeltek a vendéglátók. Nyolc perccel a félidő vége előtt Hor­váth Zoltán remekül ugratta ki a bal oldalon Tóth Balázst, aki ügyesen be is kanyarította, de a labda elcsúszott a kapu torká­ban érkező Jéger feje előtt. A második félidő elején előbb Sza­bó Zoltán szabadrúgásból a föl­ső lécet találta el, majd Meksz óriási hibája után Sira 13 méter­ről leadott lövését bravúrral ütötte ki Házi kapus. Megint csak a vendégeké volt a félidő közepe, de a kapuban Házi biz­tosan hárította a lövéseket, feje­seket, gurításokat. A félidő utol­só perceiben a Sopron mindent egy lapra feltéve rohamozott, ennek ellenére a 92. percben Horváth baloldali szögletét Jé­ger a rövid saroknál fejjel csúsz­tatta kapura, s Borsi a jobb felső sarokból öklözte ki a játékszert, vagyis igen könnyen megszület­hetett volna a vendéggyőzelem. A Deme sérülése után még tarta­lékosabbá váló Rákóczi remek fegyvertényt hajtott végre, hi­szen az első osztályra áhítozó igen erős vendégcsapat ellen rendkívül lelkesen futballozva szakította meg idegenbeli rossz sorozatát. Milyen jó lenne, ha otthon is folytatni tudnák ezt a remek játékot... így játszattak Sopron, 1500 néző. V.: Bede (Székely, Puskás). Sopron: Borsi - Földvári, Sza­bados Horváth R. - Perger, Szabó Z., Tóth M., Búzás, Kulcsár - Bausz, Sira. Edző: Roth Antal. Rákóczi FC: Házi - Novák, Meksz, Deme, Szabó M., Lassú, Brunczvig, Horváth Z., Tóth B. - Rajczi, Jéger. Edző: Bőzsöny Já­nos. Csere: Deme helyett Fórizs 52. perc, Perger helyett Varga 63. perc, Tóth M. helyett Dudás, Rajczi helyett Neubauer a 65. percben, Bausz helyett Takács 70 perc, Lassú helyett Tamás 78. perc. Sárgalap: Horváth Z„ a 12 percben, Jéger a 76., Fóris a 91. percben. Szögletarány: 10-4 (7-2) Róth Antal: - A legfontosabb hiányzott, vagyis a gól, ezért kénytelenek vagyunk megelé­gedni a döntetlennel. Bőzsöny János: - Fegyelme­zett és szervezett játékunk meg­érdemelt egy pontot eredménye­zett. Jók: Búzás, Sira, illetve Házi (a mezőny legjobbja), Horváth Z. Csorba András Esküdt Eb-re készül Korosztályos válogatott sportoló­val gyarapodott az Építők AC csa­pata. A győri Graboplast VSE együtteséből hazatérő Esküdt Ro­land az idén már a kaposvári klub triatlon szakosztályát erősíti.- Nem kedvezett a kétlaki élet az eredményességnek - kezdte az átiga­zolás utáni beszélgetést Esküdt Lász­ló, aki a fia kerékpáredzéseit irányítja. - A fiam a kaposvári Munkácsy Mi­hály Gimnázium magántanulója, emellett végzi edzéseit. Az úszás fog­lalkozásokat Földvári Péter (Kaposvári Sportiskola) „vezényelte”, míg a futó­tréningeket Hirt Mihály edző (Marathon AC) tartotta. Egy saját ma­gunk által kidolgozott koncepció alap­ján végeztük a felkészülési munkát és ez nem mindenben egyezett a győri elképzelésekkel. Bár az elmúlt sze­zonra nem lehet panaszunk, meggyő­ződésem szerint lehetett volna jobb is. Roland a Szlovákiában rendezett Olimpiai Reménységek Versenyét má­sodszor nyerte meg. Az országos kor- osztályos ranglistán pedig a negyedik helyen végzett. A vidékbajnokság megnyerése mellett sajnos az orszá­gos serdülőbajnokság versenyét fel kellett adnia.- Mi indokolta a klubcserét?- Elsősorban az, hogy az egyéni távedzésekben már nem láttunk fan­Esküdt Roland fotó: török anett táziát. A Graboplastnál szerették vol­na, ha a gyerek az eddigieknél is több időt tölt Győrben. A tervezett juttatá­sok sem álltak arányban a befekteten­dő munkával. Itthon jobb lehetőségek ígérkeztek. Az eddig megkezdett munkát a már megszokott ritmusban és tempóban zavartalanul tudjuk foly­tatni. A futóedzéseket Ács Lajosné ve­szi át, a kerékpáros foglalkozásokon pedig nagy hasznát vesszük Donnertrade által biztosított alkatré­szeknek. Az új klubban Roland már társakkal együtt készülhet és ez is na­gyon sokat számít. A további fejlődés szempontjából kulcsfontosságú a vá­logatottság is. A korosztályban nyolc­tíz közel egyforma képességű fiatal versenyez, aki eséllyel pályázhat a do­bogós helyezésekre. Mi elsősorban az úszásra helyezzük a fő hangsúlyt. A különböző viadalokon ebben a szám­ban próbálunk majd behozhatatlan előnyt szerezni.- A korosztály számára milyen fő versenyeket rendeznek az idén?- Elsődleges célunk a minél ered­ményesebb szereplés a tiszaújvárosi utánpótlás Európa-bajnokságon. A jú­niusi kontinensvetélkedő mellett sprinttávú és diákolimpiái viadalok, országos bajnokságok, valamint rang­listaversenyek szerepelnek a prog­ramban. Az, hogy az Építők AC „jó vásárt” csinált Esküdt Rolanddal mi sem bizo­nyítja jobban, hogy az eddig a régió­ban rendezett felkészülési versenye­ket megnyerte és a harmadik válogató viadalon megerősítette pozícióját a nemzeti együttesben. Ami talán a leg­fontosabb, hogy kaposváriként ezen­túl ismét a város hírnevét öregbíti eredményeivel. Kun Zoltán A párosok csatáját és a mérkőzést is a vendégek nyerték Hazai vereség Kaposplast SC-Somogy Rádió-Békési TE 5-13 A férfi asztalitenisz NB 1 „B” csoportjában a Kapos­plast SC-Somogy Rádió gárdája a Békési TE csa­patát fogadta. A csoport második helyezett együt­tese idegenben is maga­biztos győzelmet aratott. Öt-ötig tartotta magát esélye­sebb ellenfelével szemen a Kaposplast SC-Somogy Rá­dió csapata, ám a jobb erők­ből álló vendégek több szo­ros 2-1-es győzelmet arattak és a páros mérkőzéseket is megnyerték. Győztesek: Hahn (2), Bali (1), Berdár (1), Szabados* (1), illetve Domokos (4), Bohács (3), Balogh (2), Baranyi (2), Bohács-Baranyi és a Balogh-Domokos páro­sok. Kun a Közel fél éves működése alatt megnégyszerező­dött a kaposvári Monok- Rulez Kosársuli létszá­ma. Az egykori remek ko­sárlabdázó Monok Tibor által vezetett foglalkozá­sokon napjainkban már mintegy hatvan gyermek ismerkedik a sportág alapjaival.- Tavaly novemberben két csoportban kezdtük meg a munkát - mondta Monok Tibor, a Monok-Rulez Ko­sársuli vezetője. - Az óvo­dás korcsoport (5-6 évesek) és az iskolások (7-12 éve­sek) edzéseire hét-hét fő je­lentkezett. Örömmel mond­hatom, hogy napjainkban közel hatvanan pattogtatják a labdát foglalkozásainkon a Zrínyi Ilona Általános Is­kolában és a Táncsics Mi­hály Gimnáziumban. Talán mondanom sem kell, hogy az említett intézményektől nagyon sok segítséget ka­punk.- Milyen jellegű feladato­kat végeznek a gyerekek?- Az óvodások természe­tesen egy általános képzést kapnak. A mozgáskoordiná­ció javítása érdekében náluk I I I kosársuli a labdás ügyességi feladatok kapnak főszerepet. Mindezt természetesen játékos for­mában végzik a gyerekek. Az iskolások más specifiku­sabb jellegű képzést kapnak. A szakmai munkát az olasz Mondíni-módszer és dr. Ránky Mátyás útmutatásai alapján végezzük. Megpró­bálok a húsz éves játékos­pályafutásom tapasztalatai­ból is merítem.- Mik a további tervek?- Ebben a tanévben már sajnos nem tudjuk bővíteni a taglétszámot, pedig szeret­nénk megfelelni a meg­növekedett igényeknek. Az éves költségvetésünk megha­ladja a fél millió forintot. To­vábbi támogatókat kell talál­nunk, hiszen nem akarjuk a pluszköltségeket a szülőkre hárítani. Tervezzük, hogy be­kapcsolódunk a diák korosz­tályú versenysportba is. A Klíma-Vili Purina Kaposvári KK hazai mérkőzésein a pa­lánkra dobáló gyermekek kö­zel nyolcvan százaléka a kosársuli növendéke. Ha csak két-háromból lesz kosárlab­dázó, de a többi is egészsége­den él vagy később támogatja a sportágat már megérte a fá­radtságot. Kun Zoltán I I I I tan^ Construma árengedmények a Produktívnál! Falazóanyagok, vakolatok, tetőfedő­anyagok, építési segédanyagok 5*20% megtakarítás KEMA BEVEZETŐ ÁRON! ________Produktív Iroda, K aposvár, Petőfi tér 1. Tel.: 82/313-022 Produktív Építőipari Bemutatóterem Kaposvár, Zaranyi u. 6. Nyitva: h-p 15-18, szó 9-12-ig KEMA Építési anyagok bevezető áron- vízzáró bevonatképzők- falnedvesség kezelése- ipari padlóburkolatok Vasárnapi apró INGATLAN KERESÜNK üdülte­tésre alkalmas in­gatlanokat gyógyfür­dőn, Balaton, illetve vonzáskörzetében. Szalóczy Ingatlan- közvetítő Kaposvár, Somssich u. 5/a. Tel.: 82/423-808, www.igm.hu/Sza- loczy —---------------------*U049* K APOSVÁRON 2 szo­bás, erkélyes, III. em. panellakás felújítva eladó. 82/411-054.-----------------------------*11054* T ASZÁR0N 2 szobás, I. emeleti, egyedi gá­zos, erkélyes lakás eladó. 82/375-354.---------------w K ERESEK I. vagy II. em-i, gázos téglala­kást, 4,5-6 M Ft-ig, kb. 50-60 m2-t. Tel.: 06-24/401-120.----------------------*ni80* 8 B ALATON- SZEMESEN lha kék­frankos és 0,5 ha szürkebarát szőlő el­adó. 85/353-628.--------------------------- *11324* J ÁRMŰ 8 LADA 2107 95- ös eladó. Tel.: 82/487-342.--------------*11220* T ÁRSKERESÉS HARMÓNIA Társkere­ső zenés ismerkedési estekkel. Hölgyeknek kedvezmény: 14 óráig 350-383; egész nap 06-30-9952-199.--------------— *11237* J ÁRMŰBÖRZE CITROEN BX 19-es GT 88-as sötétszürke me­tál, szervokormány, 4 elektromos ablak és napfénytető, még sok extrával, eredetvizsgá­val (műszaki 2000.09. hóig) eladó. Irányár 470 E Ft Tel.: 84/313- 246. •10877*