Somogyi Hírlap, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-03 / 78. szám

10. oldal - Somogyi Hírlap S P O R T M A G A Z I N 2000. Április 3., Hétfő Ebbe bele lehet őszülni! Diósgyőr Ismét gólképtelen maradt, de ezúttal legalább nem kapott ki a Siófok FC csa­pata Diósgyőrben. Ez is valami, még ha nem is túl sok... Mire elkezdődött a mérkőzés, már két kieső he­lyen álló együttes csapott össze. A Haladás ugyanis pénteken győzött Vácon, így előrébb lépett a bajnoki tabellán, a Diósgyőr pedig ki­eső helyre került; a Siófok meg ugye eleve ott tanyázik már régóta. Ezért aztán ha lehet, még fontosabb lett volna a győzelem mindkét fél­nek. A végeredmény­nyel, a döntetlennel tehát egyik csapat sem lehet elégedett. Hiába bíztak a siófokiak a nagy számok törvé­nyében, meg a szeren­cse forgandóságában. Ahogy a diósgyőrit Mészáros József, a Siófok FC edzője a felröppent távozási szándékáról szóié híresztelésekkel kapcsolatban tegnap azt mondta: jól tudja, hogy az eredményekért mindig az edző az elsőszámú felelős. Márpedig a Diósgyőr és a Deb­recen elleni meccseken négy pont megszerzését tartja csak elegendőnek ahhoz, hogy maradjon reális esély a bentmaradásra. Ebből egy van meg, a Debrecen ellen te­hát három kell. A hogyan tovább?-ról pedig még a szerdal mérkőzés előtt egyeztet Lukácsik László klubelnökkel. megelőző három ide­genbeli meccsen, úgy ezúttal sem tudtak a ka­puba találni. Sokat mondó tény: a tavasz eddi­gi hét találkozója során a Siófok négy gólt szer­zett, s valamennyi találat Kulcsár Sándor nevé­hez fűződik... Diósgyőri FC-Siófok FC 0-0 A találkozó lefújása után Varga Zoltán, a ha­zaiak mestere így fakadt ki csapata gólképtelen­sége miatt: - Ebbe bele lehet őszülni...! Mészáros Józseftől, a Siófok FC szakvezető­jétől azt kérdeztük, hogy tovább szaporodtak-e neki is az ősz hajszálai? Azt felelte, hogy min­den bizonnyal, s azon is gondolkodik, hogy amennyiben egyszer abbahagyja az edzősködést, azon nyomban elmegy orvoshoz, hogy kivizsgáltassa, milyen szervi károsodást okozott neki az idegeskedés a kispadon... Azt is kérdeztük a szakembertől, hogy mi volt az oka a támadójáték hatástalanságának Diósgyőrben? A válasz: az élvonal­ban a legtöbb csapat nem játszik három csatárral. A Siófok sokszor megtette ezt a tavasszal, mint ahogy a diósgyőri mérkőzés befejező szakaszában is. Ez mégsem egyen­lő az eredményes tá­madójátékkal, s ez már sokadszor bizo­nyosodott be. Mészáros József szerint nem vé­dekező taktikával álltak fel Diósgyőrben sem, ám ennek ellenére ezúttal a korábban meglévő holtbiztos ziccerek is elmaradtak. Néhány ki­sebb helyzetig jutottak csak el a vendégcsatá­rok. Az edző úgy látja: nagyon hiányzik együt­teséből a sérült Sallai Tibor. Nincs, aki átvegye a szervezni, irányítani is képes középpályás szerepét. Úgy értékelt a siófoki mester, hogy Di­ósgyőrben a hátvédsor mindhárom tagja jól ját­szott, Grósz sokat futott, azaz velük lehet mara­déktalanul elégedett. Ugyanakkor hozzátette, hogy egyre fogynak a visszalévő mérkőzések, s mind nehezebb lesz javítani, előrelépni. Egyre jobban szorít az eredménykényszer, miközben az ellenfelek között szerepel a Debrecen - mindjárt most szerdán -, aztán az Újpest, a Győr, a Fradi és a Vasas... így játszottak Diósgyőr, 3000 néző. V.: Dubraviczky (Ko­vács P„ Vámos). Diósgyőri FC: Nagy Z. - Kunzo, Pozder, Hamócz - Szakos, Filipovics, Lippai, Vitelki, Kákóczki - Fmnza, Barva. Edző: Varga Zoltán. Siófok FC: Bíró - Soós, Bimbó, Juhász - Zabundu, Babos, Kovács B., Gmsz, Hanák - Kulcsár, Földes G. Edző: Mészáros József. Csere: Barva helyett Herczku az 57. percben, Zabundu helyett Jerson a 66. percben. Sárga lap: Hanák a 60. percben, Frunza a 84. percben. Szögletarány: 14-4 (9-0). FÓNAI IMRE Szarka fújt, Barna büntetett Rákóczi FC-Contimex-Százhalombatta 1-0 (0-0) Ismét egyetlen gól döntött fotó: török anett Kaposvár Értékes győzelmet aratott szombaton hazai pályán a Rákóczi-Contimex lab­darúgó csapata, amely az osztályban maradást jelentő első tizenkét helyért folyó csatározásban az egyik neves ellenlábasát verte. Négyszázhatvan perc! Csaknem egynapos munkaidő. Ennyi telt el Neubauer Attila Dunakeszinek lőtt gólját követően, amely a Rákóczi utolsó akcióból szerzett találata volt. Ennek tudatában valóban bravúrosnak tekinthető, hogy a kaposvári legénység újabb három mérkőzést is meg­nyert (egyet öngóllal, kettőt pedig tizenegyessel). Való igaz, a tabel­la nem rögzíti a részleteket, a bentmaradás szempontjából mel­lékes egy-egy gól megszüle­tésének körülménye. S habár a foci sava borsa a gól, a meccsre látogató szurkoló azért a látványosabb játékot sem vetné meg. Bizonyára azt is szívesebben vette volna, ha a bat- taiak ellen Barna büntető rúgása helyett a 46. percben nagy helyzetéből mondjuk, Rajczi talál a kapuba. Nehéz magyarázatot találni arra, hogy a felkészülés során ellenfeleire gólözönt zúdító zöld-fehérek támadó játéka miként válhatott ilyen defenzívvé. Arra is keresendő a válasz, hogy az ellenfél kapusával farkasszemet néző támadók - mérkőzésről mérkőzésre - miért nem képesek feltenni az i-re a pontot. Kintről úgy tűnik, hogy a kívánt mértékűnél is biztonságo­sabb védő játékra törekszik a Rákóczi. Tekintsük példának e legutóbbi találkozót, mikor is a hazaiak középső sorában csupán Horváthnak és Fórizsnak „kenyere” a támadások építése, Deme, Petrók és Szabó a támadó fázisban már nehezen találta meg a legjobb megoldást. Ráadásul ők mélységből többnyire csak késve zárkóztak föl, s e tekintetben az eléggé visszafogottan játszó Fórizs, valamint a szűk területen mozgó Horváth sem tölthette be elöl az űrt, ráadásul ez utóbbi nagyszerű rúgótechnikáját is csupán indításokra korlátozta, holott a csúszós talaj többet igényelt volna tőle is. Ezek után még kényszerűbb birkózás várt a magára hagyott két ékre, s ha netán ők próbálkoztak az oldalvonal mentén a védelem mögé kerülni, megjátszott lab­dáik sem találtak társat középen. Jól érzékelhetően, visszafogott elégedettség fogadta ezt a nem éppen meggyőző győzelmet, amiből arra is következtetni lehetett, hogy még egy hasonló körülmények közt megvívott mérkőzés sikerére mind kevesebben voksolnának. így játszottak Kaposvár, 1100 néző. Vezette: Szarka (Boda, dr. Szabó R). Rákóczi-Con­timex: Házi - Meksz - Tamás, Barna - Fórizs, Deme, Horváth Z„ Petrók, Szabó - Jéger, Rajczi. Edző: Bőzsöny János. Százhalombatta: Nagy E. - Kövesi - Simon, Móra - Kun, Serfőző, Bubcsó, Bősze, Sztanó - Károlyi G., Károlyi R. Edző: Gálvölgyi István. Csere: Fórizs helyett Lassú (63. p.), Bubcsó helyett Jakab (69. p.), Jéger helyett Lajtos (71. p.), Serfőző helyett Csák (82-. p.), Bősze helyett Cseke (85. p.), Petrók helyett Novak (89. p.). Sárga lap: Károlyi R. és Tamás (33. p.), Petrók (51. p.), Meksz (75. p.). Gólszerző: Barna (11-esből). Szögletarány: 8:3 (4:1). Jók: Házi, Meksz, Tamás, illetve Simon, Móra, Sztanó. Bőzsöny János: Bár több helyzetünk volt, mégis nehezen nyertük a küzdelmes mérkőzést. Gálvölgyi István: Nehéz kom­mentálni a történteket, de úgy érzem nem voltak egyenlők a feltételek. JUTÁSI RÓBERT Labdarúgó profi liga - 24. forduló Eredmények: Zalahús-Zalaegerszegi TE FC- Vasas Danubius Hotels 0-0 Zalaegerszeg, 4000 néző. V.: Hanacsek. Vác FC-Szombathelyi Haladás VFC 2-4 (0-4) Vác, 500 néző. V.: Puhl. Gólszerzők Nagy T. (a 61. perc­ben 11-esből), Gasparik (a 81. perc­ben), illetve Bodor (az 5. percben), Halmosi (a 23. percben), Somfalvi 2 (a 29. percben 11-esből és a 38. perc­ben 11-esből). Kiállítva: Bárány (Vác FC) a 29. percben. Nyírség-Spartacus FC- Ferencváros 3-0 (3-0) Nyíregyháza, 12 000 néző. V.: Sza­bó Zs. Gólszerzők: Lakos (a 21. percben - öngól), Csemyijenko 2 (a 39. percben és a 43. percben). Kiállítva: Tóth M. (Ferencváros) a 83. percben. Dunaíerr SE-Kispest-Honvéd FC 2-0 (0-0) Dunaújváros, 4000 néző. V.: Ábra­hám. Gólszerzők: Jaki (az 54. perc­ben), Kiss Gy. (az 59. percben). Újpest FC-Lombard FC Tatabánya 0-1 (0-0) Budapest, Szőnyi úti stadion, 2500 néző. V.: Hajdó. Gólszerző: Vincze I. (az 55. perc­ben). Pécsi MFC-Győri ETO FC 1-1 (0-1) Pécs, 2000 néző. V.: Juhos. Gólszerzők: Gera (a 67. percben), illetve Ferenczi (a 16. percben). Debreceni VSC-Nagykanizsai LinAir FC 3-0 (2-0) Debrecen, 2500 néző. V.: Hanyecz. Gólszerző: Kerekes 3 (a 20. perc­ben, a 29. percben és a 75. perc­ben). Kiállítva: Szalai (Nagykanizsai LinAir FC) a 4L percben. Az MTK Hungária FC csapata - a Szeged LC visszalépése miatt - szabadnapos volt. _________fenyő A bajnokság állása: 1. Dunaferr SE 2. Vasas DH 3. MTK FC 4. Debreceni VSC 5. Ferencváros 6. Lombard FC 7. Újpest FC 8. Nyíregyháza 9. Győri ETO FC 10. Zalahús-ZTE FC 11. Kispest-Honvéd 12. Pécsi MFC 13. Nagykanizsa 14. Haladás VFC 15. Diósgyőri FC 16. Siófok FC* 17. Vác FC 23 15 7 1 51-19 52 22 14 3 5 44-20 45 22 12 7 3 42-19 43 23 10 7 6 33-26 37 23 9 7 7 43-28 34 23 8 10 5 23-28 34 23 9 6 8 41-32 33 23 9 5 9 27-33 32 22 8 7 7 35-23 31 22 7 10 5 23-14 31 23 7 6 10 21-31 27 22 6 9 7 24-35 27 23 5 7 11 19-31 22 22 6 3 13 24-36 21 23 5 6 12 21-39 21 23 5 5 13 16-37 17 22 2 5 15 19-55 11 A *-gal jelölt Siófok FC csapatától három bün­tetőpont levonva. A Szeged LC csapata visszalépett. Totó 1. Dortmund-Hamburg 0-1 2 2. Frankfurt-Bielefeld 2-1 1 3. Hertha BSC-Schalke 04 2-1 1 4. Wolfsburg-Bayern München 1-1 X 5.1860 München-Leverkusen 1-2 2 6. Rostock-Bremen 1-1 X 7. Kaiserslautern-VfB Stuttgart 1-2 2 8. Bari-Cagliari 1-0 1 9. Perugia-Torino 1-0 1 10. AS Roma-Udinese 1-1 X 11. Venezia-Lecce 0-0 x 12. Verona-Piacenza 1-0 1 13. Juventus-Lazio 0-1 2 A pluszmérkőzés: 14. AC Parma-AC Milan lapzártakor Labdarúgó NB I - 24. forduló Eredmények: BVSC-Békéscsabai Előre FC 0-0 Budapest, Szőnyi úti stadion, 200 néző. V.: Szabó R. Cegléd FC-BKV Előre 1-3 (1-0) Cegléd, 800 néző. V.: Ember. Gólszerzők: Holló (a 4. per­cben), illetve Tímár (az 53. per­cben), Szabados 2 (a 64. percben és a 78. percben). ADtranz-Dunakeszi VSE- Csepel SC 1-0 (1-0) Dunakeszi, 500 néző. V.: Megyebíró. Gólszerző: Császár (a 34. per­cben). REAC-Komlói Bányász 0-1 (0-0) Budapest, Széchenyi téri stadion, 400 néző. V.: Kormos. Gólszerző: Schuszter (a 49. per­cben). Tegnap játszották: III. Kerület FC Auto-Trader-Szolnoki MÁV- Neusiedler FC 1-0 (0-0) Komáromi FC-Tiszaújvárosi FC 0-1 (0-1) Hajdúszoboszlói FC- Demecseri FC 1-1 (0-1) Érd-Diego FC Dabas- Matáv SC Sopron 1-5 (1-2) Kecskeméti FC- Videoton FC-Fehérvár 0-1 (0-0) FENYŐ A bajnokság állása: 1. Videoton FC 24 21 3 - 62-11 66 2. Matáv SC Sopron 24 16 3 5 58-18 51 3. BKV Előre 24 14 4 6 43-21 46 4. Békéscsabai EFC 24 12 7 5 36-24 43 5. Dunakeszi VSE 24 12 6 6 38-26 42 6. Kecskeméti FC 24 12 3 9 36-25 39 7. III. Kerület FC 24 11 4 9 33-37 37 8. Rákóczi FC 24 10 5 9 22-24 35 9. Cegléd FC 24 9 6 9 35-33 33 10. Komlói Bányász 24 9 6 9 31-32 33 11. Szolnoki MÁV FC 24 10 3 11 37-47 33 12. Százhalombatta 24 9 5 10 33-28 32 13. REAC 24 10 2 12 30-46 32 14. Tiszaüjvárosi FC 24 8 7 9 27-29 31 15. BVSC 24 7 8 9 36-35 29 16. Hajdúszoboszló 24 8 5 11 34-47 29 17. Demecseri FC 24 3 8 13 2M7 17 18. Komáromi FC 24 4 5 15 28-65 17 19. Érd-Dabas 24 4 4 16 23-48 16 20. Csepel SC 24 3 2 19 19-43 11 Hétközben játszották: Matáv SC Sopron-Komáromi FC 7-1 (5-1) Labdarúgó NB III-Dráva-csoport Labdarúgó NB II-Nyugati csoport Hazai siker a rangadón ■Nagyatád FC-Kaposvölgye Vállalkozók SC 3-1 (3-1) Nagyatád Fokozottan vette át a játék irá­nyítását a hazai csapat, a tizen­nyolcadik percben Kulcsár sza­badrúgásból szerzett előnyt az atádiaknak, melyre még vála­szolt a vendégegyüttes, de a fél­idő hajrájában rúgott két hazai gól eldöntötte a találkozó sorsát. A második félidőt kiegyenlített játék jellemezte, amelyben a ha­zaiak még két óriási helyzetet hibáztak el, így az eredmény már nem változott. Nagyatád, 500 néző. V.: Nagy. Nagyatád FC: Patak - Itvás, Papp, Horváth, Merkl, Pintér, Káplár, Rituper (Fekets), Andricz (Szigeti), Kulcsár (Ko­vács), Pókos. Edző: Horváth La­jos. Kaposvölgye Vállalkozók SC: Poór - Kovács, Pék, Búzás (Lóki P), Károlyi, Hanusz, Bencze (Drávecz), László, Kiss, Nógrá­di, Gál. Edző: Petrók Viktor. Góllövők: Kulcsár (a 18. perc­ben, 24 méteres szabadrúgás), Károlyi (a 25. percben, 5 méte­res gurítás), Merkl (a 39. perc­ben, 6 méteres lövés), Káplár (a 44. percben, 12 méteres lövés). Jók: Itvás, Horváth, Merkl, Káplár, Pókos illetve Károlyi, Kiss, Gál. Ifjúsági mérkőzésen: Nagyatád FC-Kaposvölgye Vállalkozók SC 3-2 KERESZTHEGYI ISTVÁN Otthon maradtak a somogyi pontok Marcali VSE-Celldömölki VSE 2-0 (1-0) Az első félidő 12. percében a terv­szerűbben, sok mozgással játszó vendégek óriási gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul. A sérü­lés miatti hosszabbításban Csikvárt felvágták a büntetőn be­lül, s a jogos 11-esből a hazaiak vezetést szereztek. Szünet után nagyon feljavultak a marcaliak, Piri bombagóljával növelték elő­nyüket. A hazai kitűnő iramú és színvonalú mérkőzés három baj­noki pontját teljesen megérde­melten tartották otthon. Marcali, 800 néző. V.: Krista. Marcali VSE: Németh - Prucsi, Bozsó, Püspök - Tamás (Vajay), Horváth Cs., Máté, Fonnyadt - Vi­rág, Csikvár (Szabó), Piri (Ábra- hám). Edző. Menczeles Iván. Celldömölki VSE: Szép - Tóth (Lukács), Csákvári, Bodor (Kele­men), Szőlősi - Csemák, Kovács, Bognár, Hegyi - Király (Orsós), Lengyel. Edző: Pintér Attila. Góllövők: Virág (a 46. percben, 11-esből), Piri (a 61. percben, 27 méteres lövésből). Jók: Németh, Virágh, Piri, Csikvár illetve Bognár, Csemák, Szőlősi. ___________________________IVUSZA ISTVÁN B alatonlelle SE-Dorog FC 2-0 (0-0) Az első félidőben a hazaiak ját­szottak fölényben, de fölényüket nem tudták gólra váltani. A máso­dik félidőben is a Balatonlelle kezdeményezett többet, a 47. percben Silimon át­adását Hosszú pofozta a vendégek kapujába. A vezetés birtokában a ha­zaiak visszaálltak kapu­juk előterébe és kontrák­ból több gólhelyzetet is kidolgoztak, de azokat elhibázták. Míg a 87. percben szögletrúgás után Kolovics elé került a labda és 18. méterről hatalmas gólt lőtt. A hazaiak győzelme teljesen megér­demelt. Balatonlelle, 600 néző. V.: Hadnagy. Balatonlelle SE: Gyenes - Buzsáki, Koller, Kenéz, Kolovics, Czubelák, Kiss, Takács (Bene a 80. percben), Silimon (Ftfldes a 75. percben), Hosszú, Pécsi (Sánta az 55. perc­ben). Edző: Készéi Fe­renc. Dorog FC: Czilicz - Pásztor, Faragó, Borsos, Bodó (Szegvári a 78. percben), Marczingó, Takács, Vigh, Brandhuber (Hídvégi a 70. percben), Csapó, Czifferi. Edző: Honti József. Góllövők: Hosszú (a 47. perc­ben), Kolovics (a 88. percben). Jók: Kolovics, Kenéz, Koller, Czubelák, Szilimon, illetve Bodó, Csapó, Faragó. Sárga lap: Bodó (a 76. percben reklamálásért) és Pécsi (a 43. percben rosszütemű becsúszás). KENÉZ ISTVÁN