Somogyi Hírlap, 2000. március (11. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-18 / 65. szám

8. oldal - Somogyi Hírlap SPORT 2000. Március 18., Szombat Sakk Labdarúgó profi liga - 22. forduló Röplabda NB I, férfi play-off - a négy közé jutásért Nagy Zoltán duplázott Második alkalommal rendezte meg a Kaposmenti Sportszerve­zői Körzet Nagyberkiben a Hó­pehely Kupát. A három héten át tartó mérkőzés-sorozaton 12-en vettek részt, s az első helyet a ta­valyi győztes, a szabadi Nagy Zoltán szerezte meg. A végeredmény: 1. Nagy Zol­tán (Szabadi) 11 pont, 2. Szép­halmi Pál (Nagyberki) 9,5 pont, 3. Oláh Sándor (Nagyberki) 9 pont, 4. Petes Attila (Nagyberki) 6,5 pont, 5. Göndöcs József (Nagyberki) 5,5 pont. A névadó Hópehely Presszó által felajánlott különdíjat a leg­szebb játszmáért a nagyberki Tantalics Gábor kapta. n h n Április 8-án és 9-én rendezik meg az országos diákolimpiái sakkdöntőt, ahol a somogyi szí­neket a NéberÁkos, NéberZsolt, Varga Tamás, Zsiga Gábor al­kotta kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium csapata képviseli majd, miután magabiztosan nyerték a megyei finálét. f. o. Röplabda NB I Vasárnap a Nafa RC Kaposvár NB I-es férfi röplabdacsapata is megkezdi szereplését a bajnoki rájátszásban. A hat összecsapás­ból álló mérkőzéssorozat tétje a 9-12. helyek egyike, a kaposvári együttes ellenfelei pedig az LRI- Malév SC, a Veszprém RC és a Dági SE lesz. A pontos menetrend: Március 19., vasárnap (Budapest - 16 óra): LRI-Malév SC- Nafa RC Kaposvár Április 2., vasárnap (Veszprém -10 óra): Veszprém RC- Nafa RC Kaposvár Április 8., szombat (Kaposvár - 17 óra): Nafa RC Kaposvár-Dági SE Április 24., hétfő (Kaposvár -17 óra): Nafa RC Kaposvár- LRl-Malév SC Április 30., vasárnap (Kaposvár -14.30 óra): Nafa RC Kaposvár- Veszprém RC Május 6., szombat (Dág - 16 óra): Dági SE-Nafa RC Kaposvár Labdarúgás Balatonlellei városi kispályás teremlabdarúgó-bajnokság A végeredmény: 1. Holiday Boys 26 21 3 2 142- 53 66 2. Fórum Plus 26 21 2 3 148- 51 65 3. Falu Rocco 26 19 3 4 139- 71 60 4. Philips 26 18 2 6 112- 73 56 5. Gumimacik 26 14 3 9 96- 71 45 6. Diego-Lelle 26 13 5 8 115- 74 44 7. Autóscentrum 26 12 3 11 106- 91 39 8. Meglepetés 26 11 3 12 107- 83 36 9. Platán 26 11 1 14 85-103 34 10.Saygon 26 11­15 88-107 33 11. Boglár Yacht 26 7 1 18 73-141 22 12. Vitalit 26 5 2 19 52-105 17 13. Türelem FC 26 3 1 22 66-165 10 14. Bállnd cég 26 1 1 24 45-186 4 A bajnok után a listavezető Siófok Egy pontot szerzett a Siófok FC egy hete a bajnok MTK Hungária FC ellen. Ha ma délután a listavezető Dunaferr SE otthonában is hasonló sikerrel szerepelne Mészáros József edző együt­tese, azzal bizonyára minden siófoki hívő elégedett lenne. Hazaküldték Ilsont. Szerdán edző­mérkőzést játszott a siófoki együt­tes - 3-2 arányban legyőzték az NB Il-es Veszprémet -, s ezen még utoljára tesztelték a szezon közben érkezett brazil középpályást, az Hson „művésznevet” választó Wilson Antonio Goncalvest. Mé­száros József vezetőedző azt mondta a nagyszerűen bemutat­kozott másik brazil, Jerson honfi­társáról, hogy sem az edzéseken, sem pedig a junior mérkőzéseken látottak nem győzték meg arról, hogy a 20 éves játékos értékes, használható labdarúgó. így aztán Hson már nem is tagja a listavezető Dunaferr SE ellen készülő keret­nek. Egyébként az is nagy kérdés, hogy egyáltalán lesz-e 11 egészsé­ges labdarúgó a mérkőzés kezdeté­re. Lukács, Babos és Juhász lázas beteg volt a héten, Bédi, Szabadi és Soós sérüléssel bajlódik, Bimbó há­rom sárga lapja miatt kényszerül majd a lelátóra, Sailed pedig keresztszalag-sérü- lése miatt feltehetően az egész ta­vaszra harcképtelenné vált. A szí­nes bőrű Lumvutu Zabundu sem áll Mészáros József edző rendelke­zésére; a kongói játékos ugyanis Spanyolországba utazott próbajá­tékra a II. osztályú Hercules Alicante csapatához. Bár a sérült, beteg labdarúgók szokásos „meccsnapi feltámadásá­ban” bízni lehet, nincs irigylésre méltó helyzetben Mészáros József. A Dunaferr ellen még a legjobb Siófok sem számítana esélyesnek, hát még így, hogy kénytelen volt az edző a junioroktól Balogh Pétert is a nagyokhoz rendelni.- Már az MTK elleni mérkőzés előtt is azt mondtam a fiúknak: nem szabad tovább mérlegelni, mindig a soron következő ellenfél ellen kell megpróbálnunk jól sze­repelni - mondta a Siófok FC veze­tőedzője. - Ha azon morfondíro­zunk, hogy erős vagy gyengébb csapat következik, altkor senkit sem verünk meg. Ebben a szellem­ben játszottunk a bajnok MTK el­len, s meg kell próbálnunk min­dent Dunaújvárosban is. Szerdán ott voltam Budapesten a Hungária- körúton az MTK Hungária FC-Dunaferr SE Magyar Kupa- mérkőzésen. A dunaújvárosi együttes szinte minden poszton két egyforma képességű játékost tud bevetni, s legalább olyan erő­sek, mint az MTK; sőt, bizonyos dolgokban még jobbak is. A vere­ség ellenére például csak nekik voltak nagy helyzeteik. Mészáros József vezetőedző csak közvetlenül a mérkőzés előtt jelöli ki a kezdőcsapatot. főnai A bajnokság állása: 1. Dunaferr SE 2. MTK Hungária FC 3. Vasas DH 4. Újpest FC 5. Debreceni VSC 6. Ferencváros 7. Győri ETO FC 8. Zalahús-ZTE FC 9. Lombard FC 10. Pécsi MFC 11. Kispest-Honvéd 12. Nyíregyháza 13. Diósgyőri FC 14. Nagykanizsai FC 15. Siófok FC* 16. Haladás VFC 17. Vác FC 20 13 6 20 11 7 19 12 2 21 9 6 1 44-17 45 2 38-16 40 5 39-20 38 6 39-28 33 5 29-25 33 6 38-21 30 6 31-20 27 5 22-14 27 5 19-26 27 5 22-28 26 8 20-27 24 9 19-33 23 10 19-35 20 9 17-25 19 11 16-31 16 12 18-32 15 13 17-50 11 A *-gal jelölt Siófok FC csapatától három büntetőpont levonva. Tegnap este játszották: Debreceni VSC-Újpest FC 2-3 (0-0) Már megint egy tizenegyes Videoton FC-Fehérvár-Kaposvári Rákóczi-Contimex FC 1-0 (1-0) Székesfehérvár A váratlanul beköszöntött tél és az öt centiméteres hó ugyan irreálissá tette a mérkőzést, a listavezető Videoton FC- Fehérvár és a nyolcadik he­lyen álló Kaposvári Rákóczi- Contimex FC találkozóján a vendég somogyiak mégis meg­lepetésre készültek. Meglepően jól tartották magukat a vendég kaposváriak; előbb a nyolcadik percben Neubauer, majd három perc múlva Rajczi került helyzetbe, ám Németh G. kapus a helyén volt. A házigazda Videoton némi meglepetésre elég kevés veszélyes támadást vezetett csak, de a védők így sem unat­koztak. Lendvai a 30. percben tet­te próbára Házi reflexeit, hat perccel később viszont Novák mentett akrobatikus mozdulattal a Rákóczi kapuja előtt. Már lejárt a rendes játékidő, amikor egy ár­talmatlannak tűnő beívelésnél Petrók a labdával együtt Lendvai lábát is elrúgta a 16-oson belül. Makai bíró habozás nélkül 11-est ítélt, amelyet Zombori a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). A második félidő eleje újra a hazaiaké volt. Lendvai előbb láb­bal, majd fejjel is a felső lécet ta­lálta telibe, sőt, Cheregi kapáslö­vése alig szállt mellé. Ezután egy­re jobban magára talált a Rákóczi-Contimex FC: Rajczi az 59. percben 19 méterről centimé­terekkel lőtt csak a bal alsó sarok mellé. A másik oldalon Házinak is akadt dolga, hiszen a folyama­tosan rohamozó vendégek ellen a fehérváriak veszélyes kontrákkal operáltak. A 90. percben Horváth Z. lábában volt az egyenlítés, ám a jobb oldalról indított formás tá­madás végén a 11-es pontról - igaz, szorongatott helyzetben - a kapus kezébe emelt. A vendég Kaposvári Rákóczi- Contimex FC csapata a mérkőzés nagy részében teljesen egyenran­gú ellenfele volt a listavezető Vi­deotonnak, nem érdemelt veresé­get. Ha Makai játékvezető követ­kezetes, akkor Neubauer elütésé­ért is 11 -est ítél. Nem tette, lelke rajta... így játszottak Székesfehérvár, 500 néző. V.: Makai (Molnár L, Mező). Videoton FC-Fehérvár: Németh G. - Gáspár, Cheregi, Udvari - Szalai, Fodor, Csató, Zombori, Németh T. - Gyurováth, Lendvai. Edző: Csank János. Kaposvári Rákóczi-Contimex FC: Házi - Finta, Deme, Novák, helyett Páhy a 69. percben, Petrók helyett Brunczvig a 75. percben, Lendvai helyett Kiss a 84. percben, Rajczi helyett Lajtos a 85. percben. Sárga lap: Deme az 53. perc­ben, Zombori a 62. percben, Kiss a 87. percben. Szögletarány: 8-5 (5-4). Jók: Németh T., Cheregi, Zombori, Lendvai, illetve Házi, Deme, Novák, Neubauer. Csank János: - Csak nagyon nehezen született meg a győzel­münk a lelkesen és jól játszó Ka­posvár ellen. Bőzsöny János: - Végig egyen­rangú ellenfelei voltunk a listave­zető Videotonnak. Nagy kár, hogy a játékvezető nekünk nem ítélt 11-est... CSORBA ANDRÁS A bajnokság állása: 21 19 2 - 52-10 59 20 14 2 4 46-15 44 20 11 5 4 32-21 38 20 11 4 5 31-17 37 20 10 5 5 35-22 35 20 10 2 8 30-23 32 20 9 3 8 29-35 30 21 8 5 8 20-23 29 20 9 2 9 27-34 29 20 9 2 9 32-40 29 20 8 4 8 30-27 28 20 7 5 8 34-32 26 20 7 5 8 27-25 26 20 7 5 8 29-31 26 20 7 4 9 25-28 25 20 7 4 9 31-36 25 20 3 4 13 21-43 13 20 3 4 13 23-54 13 20 3 3 14 19-40 12 20 3 2 15 17-34 11 Barna - Tóth G., Petrók, Horváth Z., Szabó M. - Neubauer, Rajczi. Edző: Bőzsöny János. Csere: Tóth G. helyett Tóth B. a 46. percben, Fodor helyett Szil­ágyi az 53. percben, Gyurováth 1. Videoton FC 2. Matáv SC Sopron 3. Békéscsabai EFC 4. BKV Előre 5. Dunakeszi VSE 6. Kecskeméti FC 7. III. Kerület FC 8. Rákóczi FC 9 REAC m Szolnoki MÁV FC 11. TFC-Cegléd 12. BVSC 13. Százhalombatta 14. Komlói Bányász 15. Tiszaújvárosi FC 16. Hajdúszoboszló 17. Demecseri FC 18. Komáromi FC 19. Érd-Dabas 20. Csepel SC Kétszázan futottak Nagybajomban Az idén sem maradhatott el Nagybajomban a ha- Ferenc. 1-2. osztályosok: Törő Adrienn ésKalányos gyományos utcai futóverseny; a Nagybajomi Sport- István. 3-4. osztályosok: Orsós Ibolya és Horváth szervezési Körzet által rendezett erőpróbán az öt Ádám. 5-6. osztályosok: Tímár Ildikó és Gyurkó korcsoportban összesen 212-en álltak rajthoz. Gábor. 7-8. osztályosok: Orsós Ágnes és Pintér Bar- A győztesek. Óvodások: Nagy Lilla és Horváth na. ____ ___ fenyő C sak a győzelem Kaposvár Ma 16 órakor Csepelen lép pályá­ra a Pini Kaposvár SE férfi röplab­dacsapata. Demeter György edző együttesének egyértelmű a célja; akárcsak két nappal korábban Kaposváron, ma délután idegen­ben is győzni kell.- Az első kaposvári mérkőzés­hez képest egy teljesen más csa­pat lép pályára ma délután Buda­pesten - mondta Demeter György, a Pini KSE mestere. - Akik nem játszottak Kaposváron - azaz Bánhegyi István, Dávid Zoltán, Geiger András és Koch Róbert -, azok kapnak ma főszerepet a cse­peli visszavágón. A kínai légió­sunk, Wang Csi biztos, hogy ki­hagyja a mai fővárosi fellépést, mivel meghúzódott a nyaka. Már az első kaposvári találkozón sem volt teljesen rendben, s erre még rásérült. Wang Csit Geiger helyet­tesíti, míg Urfi Csaba helyén Dá­vid, a feladóposzton pedig Mé­száros Péter helyet Koch szerepel majd; a két rutinos válogatott center, Pásztor Attila és Gelencsér Balázs közül valamelyikük pi­henni fog, miután Bánhegyi kap helyet a kezdőcsapatban. A várható kezdőcsapatok. Pini Kaposvár SE: Koch Ró­bert, dr. Szergej Szajfulin (orosz), Pásztor Attila vagy Bánhegyi Ist­ván, Geiger András, Dávid Zol­tán, Gelencsér Balázs vagy Bán­hegyi István. - A liberó Zarka Pé­ter lesz. Csepel SC: Torma Zsolt, Buday Balázs, Bozó Balázs, Ta­más Gábor, Fogl Csaba, Nagy Jó­zsef. - A liberó Rácz László lesz. A mérkőzést a Járosi, Kovács G. játékvezetői kettős vezeti. FENYŐ Nem borult a papírforma BITT Kaposvári Női RC-Egut RC Eger 0-3 (-10, -11, -23) Munkában a Szíj Claudia, Geiger Marianna duó fotó: kovács tibor Kaposvár rés - azonban elmaradt, mivel a------vendégek (sajnos) tetemes elő­A kárcsak az első találkozón, nyűkből két pontot meg tudtak a tegnap esti visszavágón is őrizni a szett végéig, magabiztosan nyert a több- A tegnap esti kaposvári találko- szörös bajnok és Magyar zón (sem) borult a papírforma; az Kupa-győztes Egut RC Eger Egut RC Eger kettős győzelemmel együttese, így ők kerültek be magabiztosan lépett a legjobb a legjobb négy közé, míg a négy közé, míg a BITT Női RC a BITT Kaposvári Női RC csa- továbbiakban az 5-8. helyekért pata a folytatásban az 5-8. lesz harcban. A harmadik játsz- helyekért csatázhat majd. mában látott és tapasztalt lelkes játék több mint biztató a Jászbe- Az első egri összecsapáshoz hason- rény elleni ütközetek előtt, ami a lóan a tegnap esti kaposvári vissza- hölgyek számára az igazi érték­vágón is mindkét csapat kénytelen mérőt jelenti majd. volt nélkülözni egy-egy kulcsjáté­kosát; a vendégeknél Fekete Kriszti- így játszottak na, a hazaiaknál pedig Tormási Or­solya sérülése miatt csak a kispad- Kaposvár, városi sportcsarnok, ról figyelhette a társait. 200 néző. V.: ifjabb Kiss L., Az első két játszmában nagyon Dravecz. megilletődött csapat benyomását BITT Kaposvári Női RC: Gelle, keltette a kaposvári együttes; a né- Vajda, Szíj, Tuba, Geiger, Ékes. zőtérről úgy tűnt, mintha a tártaié- Csere: Pálfy, Kárász. Edző: kos BITT Női RC játékosai túlságo- Vermesné dr. Merő Zsuzsa. san is tisztelnék nagy nevű ellenie- Egut RC Eger: Jótka, Schlégl, lüket. Gondok voltak a nyitásfoga- Országh, Tímár, Bóta, Wolf. Cse- dással, így a vendég egriek bizto- re: Botos (liberó), Szabó D. Edző: san hozták az első két szettet. Kosziba István. A harmadik játékrészben aztán Vermesné dr. Merő Zsuzsa: - A feltámadt a kaposvári társaság, lányok csak a harmadik játszmá- Bár a játszma közepén nagyon el- ban villantottak fel valamit abból, húzott az Eger, a jól - és okosan - amit valójában tudnak, játszó Tubáék egyre inkább meg- Kosziba István: - A kaposvári közelítették ellenfelüket. Szépen visszavágón mindkét csapat na­kivitelezett sáncoknak, pontos le- gyobb erőbedobással küzdött, ütéseknek és leheletfinom ejté- mint az első egri találkozón, s eb- seknek tapsolhatott a nagyérde- bői egy jó kis hangulatos meccs mű. Abravúr-azazajátszmanye- kerekedett.__________fenyő oábor í t i