Somogyi Hírlap, 2000. január (11. évfolyam, 1-25. szám)

2000-01-22 / 18. szám

10 ★ SPORT ★ 2000. január 23. Kézisünnep Marcali VSZSE-Lénla-Székesféhérvárl Comexl-Alcoa 27-26 (11-10) Ünnepelt tegnap este Marcali; az újonc somogyi együttes - a Bp. Spartacus legyőzése után - a sztárok sorát felvonultató Székesfehérvári Comexl-Alcoa csapatát is elverte. Elképesztő magabiztossággal kez­dett a marcali együttes a székesfe­hérvári sztárcsapat ellen. Kombi- natív, gyors támadásokkal több­ször is sakk-matt helyzetet terem­tettek a vendégek kapuja előtt, és a találkozó elején könnyedén ér­ték el találataikat. Háromszor is sikerült kétgólos előnyt kiharcol­niuk, amit a Cornexi-Alcoa fő­képp Lovász gyors indulás után szerzett góljaival egyenlített ki. Az első játékrészben Kerner Krisztina élményszámba menő kapusbravúrjaival alaposan meg­fogta a fehérvári gárdát. A folytatásban nem akadt gyenge pont a hazai együttesben; az ellen- állhataüan szélső játékot produkáló Peringer Orsolya mondhatni kétség- beesésbe kergette a vendégeket. Né­meth Helga a találkozó vége előtt magára talált, de Németh Barbara felvette a versenyt a válogatott átlö­vővel, így hihetetlen izgalmak köze­pette megérdemelt marcali siker született. Egy héttel a Bp. Spartacus elleni egy gólos győzelem után újabb szép sikert ért el a Marcali VSZSE- Lénia újonc NB I-es kézilabda-csa­pata. A találkozó után soha nem lá­tott kézilabda-ünnep kezdődött Marcaliban. így játszottak Marcali, városi sportcsarnok, 800 néző. V.: Bonifert, Serfőzö. Marcali VSZSE-Lénia: Kemer - Peringer (6/2), Kévés (6/4), Moszkovaja (5), Major B. (1), Né­meth B. (6), Major A. (3). Csere: Bodor, Milinte, Szántó, Kovács J., Hagyánek, Tanai, Molnár V. Edző: Tóth István. Székesfehérvári Comexi-Alcoa: Kalasnyikova - Lovász (6), Csíkos (1/1), Gabnai, Mátyás (4), Virincsik (6/4), Takács (1). Csere: Vass, Németh H. (4), Nagy H., Vincze (1), Agárdi (3), Nagy A. Edző: Köstner Vilmos. KiáMtások: 10, illetve 12 perc. Hétméteresek: 9/6, illetve 6/5. Az eredmény alakulása. 6. perc: 3-1. 12. perc: 5-3. 20. perc: 7-7. 35. perc: 14-11. 41. perc: 16-16. 52. pert: 23-21. 55. perc: 23-24. Jók: Peringer, Kemer, Németh B. Moszkovaja, Kévés, illetve Virincsik, Lovász, Mátyás, Németh H. Tóth István: - Irigylésre méltó skalpot gyűjtöttünk be, amit fan­tasztikus szurkolótáborunknak ajánlunk. Köstner Vilmos: - Senki sem nyújtott a játékosaim közül az élvo­nalhoz méltó játékot. Rangadót ját­szottunk ott, ahol gólokkal kellene nyernünk... Samu László Kecskeméten is nyertek Kecskeméti RC-PInl Kaposvár SE 1-3 (21, -18, -20, -23) Akárcsak pár nappal korábban a két Magyar Kupa-találkozón, tegnap este Kecskeméten bajnoki összecsapáson is maga­biztos győzelmet aratott az ötszörös bajnok és kupagyőztes Pini Kaposvár SE férfi röplab­dacsapata. Bánhegyi István járt az élen - si­került fordítani. Hasonlóan alakult az utolsó, negyedik játékrész is; 20-20-nál beértük a hazaiakat, s végül Urfi Csaba bombája tett pontot az összecsapás végére. így játszottak- A nyitójátszmában a jól játszó ha­zaiak megleptek bennünket, s így elment az első szett; bár az is a teljes képhez tartozik, hogy egy kicsit álmosan kezdtünk - mondta Demeter György, a Pini KSE mestere.- Ezután ritmust váltottunk, s kön­nyed és magabiztos játékkal egyen­lítettünk. A harmadik és a negyedik szett egyenlő erők küzdelmét hozta. A harmadik játszmában például sokáig négy-öt ponttal „ment” a Kecskemét, de a hajrában - elsősor­ban a pontos nyitásoknak és a jó sáncoknak köszönhetően, amelyben a két center, Gelencsér Balázs és Kecskemét, városi sportcsarnok, 300 néző. V.: Mocsnik, Pelikán. Kecskeméti RC: Kása, Varga Z., Szekeres, Tóth Á., Csala, Somodi. Csere: Takács (liberó), Szeleczky, Nagy P. Edző: Karagics Mátyás. Pini Kaposvár SE: Koch, Geiger, Bánhegyi, Wang Csi, Urfi, Gelencsér. Csere: Zarka (liberó). Edző: Demeter György. Jók: Csala, illetve Geiger, Wang Csi. (Fenyő) A másik mérkőzésen: Bp. Csepel SC-Kazincbarcikai Vegyész RC 0-3 (-24, -24, -25) Fordult a kocka Kaposvári Klíma-Vili Purina SE-Albacomp-UPC 77-83 (38-41) Nem sok hiányzott a bravúrhoz, de vé­gül mégis Albacomp-UPC vonulhatott le győztesen tegnap a városi sport- csarnok pályájáról. Az NB I „A” cso­portos bajnoki találkozón hat pontos vereséget szenvedett a Kaposvári Klíma-Vili Purina SE együttese. Az első percben Madison négy pontjára azonnal érkezett a vendégek válasza. A körülményesebb hazai akciók után, rendre születtek a gyors fehérvári kosa­rak. A hetedik percben a triplával bemu­tatkozó Halm váltotta Vargát. Bencze triplái kellettek ahhoz, hogy 16-15-re zár­kózzon a somogyi gárda. Közben Shannon vívott ádáz csatát Madisonnal. A kaposváriak amerikai játékosa végre távolról is eredményes volt. A túloldalon is pontosan dobtak az illetékesek. A cse­reként pályára lépő Gémes, majd Shannon lódított a bajnok szekerén. Orosz szép mozdulattal zsákolt McClendon mellett és utána még egy büntetőt is értékesített. A félidő vég­eredményét a félpályáról kosarat szerző Shannon állította be 38-41-re. A szünet­ben rendezték meg a Somogyi Hírlap kosárdobó-versenyét. Ezúttal Gosztonyi András célzott legjobban, aki a Benetton 15 ezer forintot érő jutalmát vehette át. A pihenő után javított véde­kezésén a hazai gárda és a szerzett lab­dák után 50-43-ra fordított. Végre az amerikai Slone is észrevette magát a Klíma-Viliben. Hihetetlen magasságok­ba emelkedve hol zsákolt, hol pedig fontos lepattanókat szerzett. Farkas Sándor edző időkérése után Boros egyenlített 54-54-re, majd Góbi zsáko­lásával lett 62-61. A nagy lendülettel ér­kező Halm Benczét gázolta el, mégis a hazaiak bedobóját sújtották személyi hibával a játékvezetők. Ettől kezdve csak kapaszkodott ellenfele után a ka­posvári csapat. A kapkodó támadásve­zetésbe egyre több hiba csúszott, amit a higgadtan kosárlabdázó fehérváriak rendre kihasználtak. Két perccel a vége előtt még 71-75-nél felcsillant a re­mény, de McClendon labdalopása után már biztosan őrizte előnyét a vendég­csapat. Küzdelmes, jó mérkőzésen ma­radt alul a bajnoki cím védőjével szem­ben a Kaposvári Klíma-Vili Purina SE együttese. Az akarást és a mutatott tel­jesítményt ezúttal a vesztes gárda kö­zönsége is tapssal jutalmazta. Madison (labdával) Gémes és Boros mellett tör kosárra FOTÓ: LANG RÓBERT így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Váradi, Várhalmi. Kaposvári Klíma-Vili Purina SE: Bencze (6/6), Kamer (11/3), Orosz (17), Góbi (13), Madison (15/9). Csere: Slone (15/3), Nyilas (-), Szájer (-), Baumgartner (-). Vezetőedző: Magyar András. Albacomp-UPC: McClendon (17), Shannon (18/6), Lapov (19), Boros (13/3), Varga R. (4). Csere: Halm (9/3), Matus (-), Gémes (5/3). Vezetőedző: Far­kas Sándor. Az eredmény alakulása: 3. perc: 6-6, 7. perc: 19-15, 11. perc: 21-23, 13. perc: 29-32, 22. perc: 43-41, 29. perc: 54-56, 34. perc: 62-67, 37. perc: 69-75. Kipontozódott: Bencze (a 35. perc­ben), Slone (a 40. percben), Góbi (a 40. percben), illetve Halm (a 40. percben). Jók: Slone, Madison, illetve McClendon, Lapov, Boros. Magyar András: Harmincöt percig az történt, amit mi akartunk, utána fordult a kocka. Farkas Sándor: Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz. A döntő pillanatokban mi több jó dolgot tudtunk véghez vinni és ez döntött. Ifjúsági mérkőzésen: Kaposvári Klíma-Vili Purina SE-Albacomp-UPC 62-72 (38-40) Kun Zoltán Fordulat a végjátékban Henger KK-Meló-Diák KK 69-73 (39-39) A tizenkettedik forduló mérkőzé­seivel folytatódott tegnap az Erdő­gép kupa 2000 megyei férfi kosár­labda-bajnokság küzdelemsoroza­ta. A Lamello „A” csoportban a Henger KK pályaválasztóként szen­vedett vereséget a Meló-Diák KK együttesétől. Az összecsapást az éppen szükséges öt játékossal kezdte a Meló-Diák KK. Az el­ső félidő kiegyenlített játékot és 39-39- es döntetlen eredményt hozott. A szü­net után már tudott cserélni vendégcsa­pat, amely 54-52-re átvette a vezetést. Ekkor még - elsősorban Varga L. kosara­inak köszönhetően - fordítani tudott a Henger gárdája. Az izgalmas végjáték­ban fél perccel a lefújás előtt még 69-69 volt az eredmény, aztán az értékesített büntetőkkel nyerni tudott a Meló-Diák együttese. így játszottak Kaposvár Eötvös Loránd Műszaki Kö­zépiskola, 50 néző. Vezette: Csabai L., Frányó P. Henger KK: Nagy I. (12/3), Fónai Z. (16/3), Ihász (5/3), Varga L. (20/9), Ko­vács L. (4). Csere: dr. Halász L. (12), Illia (-). Edző: Radics Gyula. Meló-Diák KK: Balogh Cs. (13/3), lvánfi (14), Heffer (14), Fekete Á. (20/9), Húsz (6). Csere: Szabó A. (6). Edző: Hor­váth Krisztián. Kipontozódott: Varga L. (a 34. perc­ben), dr. Halász L. (a 39. percben), illet­ve Fekete Á. (a 40. percben). Jók: Varga L., illetve Heffer, lvánfi, Fe­kete Á. (Kun) Javítani akarnak a nők Ma 17 órakor újabb na­gyon fontos tétmeccs vár a BITT Kaposvári Női RC NB l-es röplabda-csapatá­ra. Ha sikerül(ne) legyőzni a Jászberényi RK együtte­sét, akkor a kaposvári ala­kulat két győzelemmel és négy vereséggel, ellenke­ző esetben viszont csak egyetlen soványka győze­lemmel és öt zakóval „megy be” a bajnoki ráját­szásba.- Még mindig nem tudom megemészteni, hogy - ponto­sabban ahogyan - kikaptunk az Angyalföldtől; 0-2-ről áll­tunk talpra, s az ötödik játsz­mában, amikor az ellenfe­lünknek lett volna veszíteni valója, látványosan összeom­lottunk - kesergett Gelle Pet­ra, a BITT Kaposvári Női RC feladója. - Azt nem merem állítani, hogy már mindany- nyian feldolgoztuk és túltet­tük magunkat a pénteken tör­ténteken, de muszáj lesz: a Jászberényt mindenképpen le kell(ene) győznünk. Az ősszel egyébként nem kis szerencsével - és némi bírói segédlettel... - kaptunk ki tő­lük 3-2-re. Jó lenne vissza­vágni azért a fájó vereségért. Az biztos, hogy nem lesz egy sima meccs. Úgy érzem, nem lesz elég a három játszma; le­het, hogy itt is az ötödik szett dönt csak. Mindenesetre nem rossz csapatuk van, hiszen két napja a veretlenül mene­telő Szakszig Női RK Nyír­egyházát is megizzasztották. Hogy miben kell feljavulnunk a pénteki találkozóhoz ké­pest? Elsősorban fejben, azaz végig koncentrálnunk kell. Okosan, a taktikai utasításo­kat betartva kell játszanunk, s nem szabad, hogy elfárad­junk a végére. A várható kezdőcsapatok. BITT Kaposvári Női RC: Gelle Petra, Tormási Orsolya, Szíj Claudia, Tuba Gabriella, Geiger Marianna, Ékes Erika vagy Varga Zsuzsanna. - A liberó Pálfy Marianna lesz. Jászberényi RK: Adorján Anikó, Kriegel Éva, Sápi Ju­dit, Kriegel Orsolya, Seji Amezinim, Pesti Anikó. - A li­beró Fényes Zsanett lesz. Játékvezetők: Kisházi Gá­bor, Tomanóczy Tibor. (Fenyő) A további párosítás: Vasas Budai-Tégla-Szakszig Női RK Nyíregyháza; BSE-CSM- Atlant-Angyalföldi DRC; Pul- zus-Salgó/Fényforrás—Egut RC Eger. Bemutatkozik a Nafa Miután az országos szövet­ség hibájából korábban el­maradt a Keszthely-Nafa RC ütközet, így ma délben mu­tatkozik be a kaposvári együttes - a szintén az él­mezőnyben helyet foglaló Veszprém RC ellen.- A Magyar Kupában elbúcsúz­tatott bennünket a Veszprém - bár az első hazai meccsen akkor is mi nyertünk -, a bajnokság­ban viszont idegenben sikerült őket legyőznünk nagy csatában öt játszmás mérkőzésen; most is egyértelműen a győzelemre „utazunk” - mondta Farkas László L, a Nafa RC Kaposvár feladója. - Annál is inkább, mi­vel nagyon sűrű az élmezőny, s így a veszprémi együttes vala­melyest leszakadna. Varga Pé­ternek továbbra sincs rendben a térde - sajnos, úgy tűnik, hogy Károly Róbert edző még jó dara­big nem számíthat rá -, Farkas László II. pedig a derekát fájlalta, s ezért nem is edzett. Erdei Ta­mils deréksérülése viszont rend­bejött; Torma Norbert is felépült, s elképzelhető, hogy újra elfog­lalja helyét a kezdőcsapatban. A Nafa RC Kaposvár várható kezdőcsapata: Farkas László I. vagy Jezeri Tibor, Erdei Tamás vagy Torma Norbert, Porkoláb Tamás, Tóth Tamás, Tóth György, Hegyi Gábor. Játékvezetők: ifjabb Bereg­szászi Zoltán, Csikós Zoltán. (Fenyő)