Somogyi Hírlap, 1999. november (10. évfolyam, 254-279. szám)

1999-11-11 / 263. szám

SOMOGYI HÍRLAP 1999. november 11..csütörtök Sport 9 Az új lábteniszkirály Isztambulban rendezték meg a lábtenisz Európa-baj- nokságot, amelyen remekül szerepelt Pál Tamás; a ka­posvári sportoló ezüstérem­mel térhetett haza a török fővárosból, s ezzel élete ed­digi legnagyobb sikerét könyvelhette el. Az egyéni versenyben a nyolc nemzet — Norvégia, Franciaor­szág, Svájc, Románia, Csehor­szág, Szlovákia, Magyarország és Törökország — képviselője két négyes csoportba osztva kezdte meg a küzdelmeket. Pál Tamás francia és török ellenfe­lénél is magabiztosan 2-0 arányban bizonyult jobbnak; a csoportrangadón ugyan alul­maradt a négyszeres EB- aranyérmes és háromszoros vi­lágbajnok Josef Tirpákkal szemben, a cseh sportoló azon­ban kikapott francia ellenfelé­től, így — jobb pontaránnyal — a kaposvári lábteniszező sze­rezte meg az első helyet a cso­portjában. A döntőbe jutásért játszott mérkőzésen Mariján Zigala megsérült - a szlovák versenyző combszalagsza­kadást szenvedett —, a finálé­ban pedig a vüágbajnok román Florin Purice várt Pál Tamásra. Az első játszmát ll:9-re nyerte a magyar versenyző, utána vi­szont az esélyesebb román láb­teniszező fordítani tudott, miu­tán ll:8-ra, majd ll:7-re nyert, így Romániába került a díszes Európa-bajnoki trófea, míg a kaposvári Pál Tamásnak az ezüstérem jutott, aki ezzel élete eddigi legnagyobb sikerét érte el. A hármasban — amelynek szintén tagja volt Pál Tamás — a magyar egység a csoportmecs- csek során a románoktól és a szlovákoktól is kikapott, a fran­ciákat viszont könnyedén ver­te; így az ötödik helyért léphe­tett pályára, ahol a svájciak el­len sem volt gond. Ugyancsak az ötödik hely jutott a magya­roknak párosban is.- Két hónapon át keményen készültem az Európa-bajnok- ságra - mondta Pál Tamás. — Állandó edzőpartneremmel, Rapka Péterrel szülte minden nap edzettünk Kaposfőn.- Miben jobb Pál Tamás az ellenfeleinél?- A négy „nagy” — Csehor­szág, Szlovákia, Románia és Magyarország — kiemelkedik a mezőnyből. Itt nincs olyan, hogy jobb vagy rosszabb; a pil­lanatnyi forma dönt. Mellettük a rutin, a tapasztalat szól, mel­lettem pedig az, hogy nincs ve­szíteni valóm.- S miben kell még a legin­kább javulnia?- A rutinszerzésben. Amíg az ellenfeleim évente 40-50 ko­moly tétmeccset is játszanak, addig én egyet sem.- Mi ennek az oka?- Roppant egyszerű; sajnos, Magyarországon nem rendez­nek ilyen versenyeket...- Nagy ellenfelei 6-7 évvel idősebbek Önnél, azaz úgy is fogalmazhatnánk, hogy előtte a jövő.- Szépen hangzik, csak saj­nos nem egészen így van. Lehet, hogy ők kiöregednek, de ott van mögöttük a szintén hihetetlenül erős utánpóüás. Én egyébként úgy számolom, hogy 10-15 évem van még a lábteniszezők között — ha csak nem jön közbe egy komolyabb sérülés.- A legközelebbi nagy ver­seny?- jövőre Csehországban rendezik a világbajnokságot. Szeretnék külföldi — szlovák, cseh, francia — versenyeken rajthoz állni, hogy minél több rutint szerezzek. Aztán jöhet a VB! Az a nagy célom,'hogy 1994 után újra legyen Magyar- országnak lábtenisz-világbaj- noka. Fenyő Gábor Triplázó eb-érmes Neve: Pál Tamás Életkora: A nyáron, július 24-én ünnepelte 25. születésnapját. Egyesülete: Kaposvári Futball-Tenisz SE. Szponzora: Az Agro-Centrál BT (Berkes Mihály). Sportpályafutásának kezdete: Hat éves korában kezdett el fo­cizni Barcson, majd 17 éves korától „kispályázott”. 20 éves volt, amikor eldöntötte: lábteniszéző lesz. („Farkas János 1994 októbe­rében lett világbajnok. Akkor határoztam el, hogy én is az leszek.”) Bajnoki érmei: Eddig csapatban két-két aranyat és bronzot, hár­masban egy aranyat és két ezüstöt, egyéniben pedig két ezüstöt és egy bronzot szerzett az országos bajnokságokon. Nemzetközi sikerei: 1997-ben két bronzzal térhetett haza a Franciaországban rendezett Európa-bajnokságról; a páros és a hár­mas tagjaként is a dobogóra állhatott. Tavaly Szolnokon a világbaj­nokságon az egyéni versenyben indult, ahol az ötödik helyen zárt. Eddigi legnagyobb sikere: Pár napja Isztambulban az Európa- bajnokságon az egyéni versenyben ezüstérmet szerzett. Ő az első magyar lábteniszező, aki mindhárom számban — egyéniben, pá­rosban és hármasban - dobogóra állhatott az EB-n. Nagy álma: A dobogó legfelső foka! A jót könnyen meg lehet szokni! így a MÓL Rt. által termelt és forgalmazott kedvező áron kapható, magas fűtőértékű MÓL PB-GAZ-t is, amely az élet számos területén biztosít gazdaságos energiaforrást. Ipari és mezőgazdasági felhasználók, közintézmények számára előnyös feltételekkel és egyedi kedvezményekkel telepítjük tartályos MÓL PB-GÁZ ellátó rendszerünket. Ráadásul most a MOL-tölfőállomásokon és MÓL PB-GÁZ* cseretelepeken óriási kedvezménnyel cserélheti 11,5 kg-os PB-gáz palackját. Az EB-eziistérmes kaposvári Pál Tamás A KIRÁLY A TRÓNKÖVETELŐRŐL — Már hosszú évek óta négy ország — Magyarország, Szlovákia, Csehország és Románia — lábteniszezői osztják el egymás között az érmeket a nagy világversenyeken — mondta az egykori világ­bajnok, Világ Kupa-győztes és kétszeres Európa-bajnok kaposvá­ri lábteniszkirály, Farkas János. — Pál Tamás rászolgált az EB-n az éremre. Szorgalmas, ügyes, van érzéke hozzá és határozott céljai vannak; egyszóval tudja, mit akar. Isztambulban szerencsé­je is volt, hiszen a döntőbe jutásért játszott mérkőzésen megsé­rült a világ- és Európa-bajnok ellenfele, a cseh Mariján Zigala; igaz viszont, hogy tavaly Szolnokon a VB-n ő játszott sérülten, de hát ez is hozzátartozik a sporthoz. Miután a lábtenisz — a többi kis sportághoz hasonlóan — egyre inkább a háttérbe szorul, így nagyon behatároltak a lehetőségei, borzasztó nehéz kitörni. Ke­vesen gondolnák, hogy a saját zsebükből versenyeznek, utaznak, veszik a repülőjegyet és fizetik a nevezési díja(ka)t. Jövőre Cseh­országban rendezik a világbajnokságot. Kívánom Pál Tamásnak, hogy legyen addig kitartása, s ott is döntőt játsszon! Hat város csatája Barcson a Dráva Völgye Kö­zépiskola sportcsarnoká­ban hat város csapata és képviselő-testülete csatá­zott egymással — ezúttal a sportpályán kispályás lab­darúgásban. Az önkormány­zatok közül a barcsi együt­tes, a városi csapatoknál pedig a horvát Virovltica bi­zonyult a legjobbnak. Barcs Képviselő-testületek kispályás labdarúgó-tornája. A végeredmény: 1. Barcs, 2. Csurgó — a döntőben 2-0 — , 3. Virovitica, 4. Marcali — a bronzmérkőzésen 3-0 —, 5. Nagyatád, 6. Kaposvár — a helyosztó mérkőzésen 4-0. A kispályás torna legjobb mezőnyjátékosának a csurgói Flórián Zoltánt, a legjobb ka­pusnak pedig a barcsi Zátrok Zsoltot választották meg, míg a gólkirályi címet a barcsi An­tal Tamás hódította el. Városok kispályás labdarú­gó-tornája. A végeredmény: 1. Virovitica, 2. Csurgó — a dön­tőben 2-0 —, 3. Barcs, 4. Mar­cali — a bronzmérkőzésen 4-2 —, 5. Nagyatád, 6. Kaposvár - a helyosztó mérkőzésen 3-1. A kispályás torna legjobb mezőnyjátékosának a csurgói Fekete Szabolcsot, a legjobb kapusnak pedig a verőcei Darko Konjakot választották meg, míg a gólkirályi címet a szintén csurgói Nagy János hódította el. A „csatározások” nem ér­tek véget a pályán; a képvise­lők — vagy inkább nevezzük őket most játékosoknak — te­rített asztal mellett küzdöttek tovább. (Fenyő) ..A légkör mindig családias es barátságos... " Mindannyian a szívünkhöz legközelebb állókban bízunk meg igazán Azokban, akikre mindig számíthatunk. Azokban, akik minden szavunkat értik. Azokban, akikkel együtt építhetjük családunk jövőjét.