Somogyi Hírlap, 1999. október (10. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-02 / 230. szám

1999. október 3. ★ SPORT ★ 13 Rákóczi FC- BVSC 2-1 (1-0) Minden bizonnyal a szombati NB I- es forduló legvaskosabb meglepe­tését a Rákóczi labdarúgó csapa­ta szolgáltatta a nemrég még pro­fi ligás BVSC legyőzésével. A siker értékét növeli, hogy a kaposváriak kénytelenek voltak nélkülözni né­hány kulcsjátékosukat. Már a 2-ik perc felvillanyozta a szurko­lókat Szabó M. baloldalról ívelt sza­badrúgást a kapu elé, a vendég védők egymásra vártak, így Rajczi zavartala­nul fejelhette a labdát az ötösről a jobb felső sarokba. 1-0. A 47. percben Silimon és Vincze G. ugrott föl fejelni, a kaposvári játékos a könyökével csi­nált helyet magának amiért újabb sár­ga lapot kapott és el kellett hagynia a pályát. A 64. percben Touati megjegy­zést tett egy játékvezetői ítéletre, ami­ért ő is megkapta a második sárgáját és mehetett zuhanyozni. A 80. perc­ben Jéger ügyes cselekkel ment el a jobb oldalon, Horváth D. kivetődött eléje, miközben a játékost elkaszálta. 11-es, melyet Barna a jobb felső sarok­ba lőtt. 2-0. A 91. percben alakult ki, a végeredmény A hazai kapu előterében pattogott a labda, a védők nem tudtak fölszabadítani, és Vincze G. 12 méter­ről a bal sarokba talált. 2-1. A gyors hazai gól után a vendégek mezőny fölényt harcoltak ki, de a Rá­kóczi szervezetten és önfeláldozóan védekezett. Jellemző, hogy a csaknem húsz perces emberelőnye során sem tudott gólt szerezni a vasutas gárda, csak a véghajrában, amikor a hazaiak is elpuskáztak két újabb nagy lehetősé­get. A hazaiak részben „kishitűségük­nek” köszönhetik győzelmüket, mert a szükségesnél is jobban kapujuk elé tö­mörültek, s ennek az ellenszerét csak egyszer tudták megtalálni a jobb erőket felvonultató vasutasok. 9 Bőzsöny János: Szervezett és lelkes játékkal fektettük két vállra a jó képes­ségű fővárosi együttest. Simon Tibor: Naevszerű mérkőzé­Silimon Péter látványos mozdulattal küldi kapura a labdát sen a korai gólt követően futottunk az eredmény után. A döntetlen igazságo­sabb lett volna. így játszottak Kaposvár, 1200 néző. Vezette: Saskői (Szabó G., Csorba). Rákóczi FC: Balajcza-Deme, Novák, Barna -Tamás, Finta, Petrák, Szabó M., Tóth B. -Rajczi, Silimon. Edző: Bőzsöny János. BVSC: Horváth D.-Aczél-Bukva, Gelbman -Sinkó, Vincze G., Pomper, Vincze /., Király -Potemkin, Touati. Edző: Simon Tibor. Csere: Gelbman helyett Polonkai Í46. D.l. Királv helvett Lázár ÍS6. p.), FOTÓ: LANG RÓBERT Rajczi helyett Drávecz (58. p.), Finta helyett Jéger (68. p.), Tamás helyett Szintai (77. p), Bukva helyett Gál (83. P-) Sárga lap: Silimon (18. p.), Király (20. p.), Touati (31. p.), Barna (41. p.). Horváth D. (80. p.). Kiállítva: Silimon (47. p.), Touati (64. p.)-mindkettő a második sárga lap után. Szöglet arány: 2:5 (1-3) Jók: Balajcza, Deme, Novák, Barna, Szabó M., illetve Aczél, Bukva, Pomper, Vincze I., Potemkin. Jutási Róbert Rutintalanok diadala Ma 14.30 órakor Balatonlelle-Marcali ütközet Ptesztízscsata Mind a Balatonlelle SE, mind pedig a Marcali VSE újonc NB ll­es labdarúgó-csapata szebb bajnoki rajtról álmodott. Mivel most mindkét csapat számára igencsak nagy szükség van minden egyes pontra, így érthe­tő, hogy megkülönböztetett fi­gyelem kíséri egymás elleni csatájukat. I — Amolyan most vagy soha hangu­lat uralkodik nálunk - mondta Nagy Lajos, a Balatonlelle SE tech­nikai vezetője. — Mindenképpen * győznünk kell(ene) ma a Marcali j VSE ellen, hiszen ha kikapunk, na- . gyón leszakadunk a mezőnytől. Egyedül csak Czubelák fog hiá­nyozni, aki begyűjtötte a harmadik a sárga lapját is; Horváth Tamás vi- szont felépült sérüléséből, s a kis- j pádon kap helyet. Mintegy 700-800 §j nézőt várunk a somogyi rangadóra; a hírek szerint 300 szurkoló kíséri H el a marcali együttest Lellére, akik- f nek külön szektort biztosítunk. — Tipikus háromesélyes a holna­pi mérkőzés; igazi somogyi presz- » tízscsata, amelyen bármi megtör­ténhet — mondta Menczeles Iván, a B Marcali VSE mestere. — A ’ Balatonlelle játszik ugyan hazai pá- í lyán, az viszont mellettünk szól, I hogy mi lehetünk a nyugodtabbak; I ugyanis hazai siker esetén sem tud- 1 na bennünket befogni a megyei ri- I válisunk. Ellenkező esetben viszont nagyon leszakadnának, azaz csak | idegeskedjenek ők. Ezt kell nekünk | kihasználni, s akkor ponttal vagy : pontokkal távozhatunk a Balaton- partjáról. Nem győzöm hangsúlyoz- » ni a játékosaimnak, hogy ez a ; Balatonlelle lényegesen jobb csapat * annál, mint amit a bajnoki tabellán I elfoglalt helyezése takar. Bízom benne, hogy ebből a hullámvölgy- f bői még holnap sem lábalnak ki; | utána viszont szurkolunk nekik, hi- - szén somogyi csapatról van szó. A kezdőcsapat még nem állt össze: * Géczit megműtötték, így az őszi sze- ; zonban már aligha számolhatok a 1 játékával, s Kádár és Csíkvár is sérü- | léssel bajlódik. De álljunk is fel bár- | hogy, Lellén nem játszhatunk olyan rosszul, mint legutóbb egy hete i Marcaliban a Motim TE ellen. (Fenyő) R0FR1CS DÖNTÖTT Tapolcai Bauxit-Honvéd-Nagyberki Vállalkozók SE 1-2 (0-2) Tapolca, 300 néző. V.: Nagy A. Tapolcai Bauxit-Honvéd: Simon — Mohos (Bárány), Filótás (Latyák), Mol­nár, Szabados, Tóth (Gyiire), Nagy, Kutasi, Kovács, Koroczi, Németh. Edző: Horváth Zoltán. Nagyberki Vállalkozók SE: Poór — Sa­mu, Lóki, Illés, Búzás, Miskovics (Kosa), Kadarkúti, Hanusz, Bencze, Rofrics Zs. (Rofrics R.), Kiss. Edző: Petrák Viktor. Gólszerzők: Kovács (a 70. percben 10 méteres lövésből), illetve Rofrics Zs. 2 (a 15. percben 12 méteres lövésből és a 44. percben 10 méteres lövésből). Régóta érett már ez az idegenbeli si­ker... A nagyberki együttes szokásához híven most is két gólos vezetést szer­zett már az első félidőben, de ezúttal szerencsére megtört a jég, hiszen nem álltak le két gól után, hanem az előnyüket győzelemre tudták váltani. A somogyi együttes ezúttal nem csak jól és eredményesen, hanem rend­kívül taktikusan is játszott, amely há­rom bajnoki pontot ért Tapolcán. Jók: Molnár, Kutasi, illetve Poór, Hanusz, Rofrics Zs., Illés. Fekete Géza Botlott a Kaposplast Kaposplast Somogy Rádió- Hajdúszoboszlói AK 6:12 Nem volt jó napja a Kaposplast Somogy Rádió NB I „B” csoportos férfi asztalitenisz-csapatának; a Hajdúszoboszlói AK együttese Kaposváron bizonyult náluk jobb­nak. A két páros ugyan döntetlenül zárult, utána azonban az egyéni mérkőzések közül csak ötöt tudtak hozni a Kaposplast Somogy Rádió játékosai. A kaposvári győztesek: Berdár 2, Báli 2, Hahn 1, valamint a Dani-Herczig páros. (Fenyő) Az Erdőgép Kupáért Tegnap megkezdődött az ország legnépesebb megyei férfi kosárlabda-bajnoksága, amelyet ebben a bajnoki szezonban is az Erdőgép Kupáért írtak ki. A három csoportban összesen 28 csapat csatázik egymással; a tegnapi nyitányon a „C” csoportban a Táncsics King-a-Ford KK csapata biztosan győzte le az Autóstanya Zeusz KK együttesét fotó: lang Róbert I I 1 L Tegnap forrt a víz Kaposváron a dr. Csík Ferenc uszodában; itt ren­dezték meg a III. Középület­kivitelező Kupát, egyben a XVIII. Adorján József úszó-emlékver­senyt. A kaposvári erőpróbán nemcsak ver­senyeztek, hanem emlékeztek is a résztvevők; a népszerű Adu bácsi, Adorján József mellett Ketskés Endre emléke előtt is fejet hajtottak a részt­vevők. A rangos somogyi viadalon 13 egye­sület mintegy 250 úszója — a nagyoktól kezdve egészen a legkisebbekig — mé­rettetett meg. Sokáig forrt a víz a nyitott 50 méteres medencében, hiszen nem kevesebb, mint 26 számban avattak győztest. A somogyi színeket képviselő négy egyesület — a házigazda Kaposvá­ri Középületkivitelező-Adorján SE mel­lett a Kaposvári Sportiskola, a Siófoki Ezüstpart SE és a Nagyatádi Űszósport Egyesület — fiatal reménységei jól helyt álltak, hiszen számos érmet tartottak itthon. A csapatversenyt a Kaposvári Sportiskola nyerte, míg a legjobb női és férfi úszónak járó 15-15 ezer forintos pénzdíj Bajára került. (Fenyő) Forrt a víz tegnap Kaposváron a dr. Csík Ferenc uszodában FOTÓ: LANG RÓBERT »