Somogyi Hírlap, 1999. október (10. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-30 / 253. szám

10 ★ PNB ★ 1999. október 31. Fradi volt, Fradi nincs így osztályzunk mi 1“ ha beadják egy lónak, belepusztul 2= izlandi másodosztály szintű i 3= sokat erről sem beszélünk | 4= itthon meglepően jó 5- ujjé, feltámadt a magyar foci 6= ütötte a vb-döntőt Ferencvaros-Tatabanya 0-1 (0-0) Üllői út, 3000 néző, vezette: Szabó Zs. Ferencváros: Szűcs L. - Lilik, Lakos, Mátyus - Nagy N., Kriston, Bárányos (Schulz 65.), Jagodics - Kovács B. (Kulcsár 60.), Tóth, Horváth. Edző: Sztanko Poklepovics Tatabánya: Geld - Szalma (Varga 37.), Mészöly, Hornyák - Virág, Letenyei, Tüske, Süveges - Kiss, Petres 63.), Nagy S., Kiprich (Kovács A. 71.) Játékos-edző: Kiprich József Gól: 0-1 Kiss B. (59.) Mátyusék mikor állnak talpra? Keserves napjai lehettek Sztanko Poklepovics FTC- dirigensnek, hiszen Torgyán Fradi-miniszter feltétlen bi­zalmáról biztosította őt, ami ugye sok jót nem jelent. j^iAligha lenne meglepő, ha £ napokon belül újabb horvát edző érkezne a Ferencváros­hoz. Csak az a kérdés, mi lesz, ha egyszer elfogy a kro- át tréneri kar. Akkor majd jöhetnek a jugók. Szegény Poklepovics pró­bált is bőszen hatni csapatá­ra, végigkiabálta a mérkő­zést. Mindhiába, az FTC ki­látástalanul játszott. Elő­ször a labda unta meg a va­cakolást, már az első perc­ben elfáradt, majd egy nyugdíjas szurkoló a szü­netben indult haza „vár az asszony a vacsorával, az mégiscsak fontosabb” jel­szóval. Igaza volt. Ám így lemaradt a máso­dik félidő bevezetéseként bemutatott élőképről. Pon­tosabban halott képről. A hazai drukkerek ugyanis kéttucatnyi fekete csíkkal, 100 égő öngyújtóval és a „Haldoklik a csapat” felirat­tal minősítették a zöldek szezonbeli teljesítményét. És még finomak voltak. A szünet után megélén­kült a meccs. Lakos aján­dék passza után loholhatott Kiprich, ám Szűcs jól zárta a szöget. Kicsit később a Tatabánya büntetett: Kip­rich ezúttal elfektette a Fra­di kapusát, és beadását Kiss nyolc méterről gurította a hálóba (0-1). A kapu mö­götti Fradi-tábor fele meg elindult haza. Bölcsen rá­döbbentek, hogy ez a csa­pat már nemcsak haldoklik. Mivel a ferencvárosiak to­vábbra sem ambicionálták túlságosan a góllövést, a vendégek röhögve bekkel- ték ki a hátralévő csekély fél órát. A hazai támadások semmiféle veszélyt nem je­lentettek. így nincs más hátra: Torgyánt a csatársorba! Kun Zoltán ILYEN VOLT Iram Poklepovics sokkal többet mozgott IÁ játékosainál —' Látványosság Szürke PNB-s meccs volt, semmi extra - értékelés: Hangulat Mintha egy temetésen lennénk, bár J itt tényleg ott voltunk Sportszerűség Néhány keményebb belépőtől elte- ’^TT kintve nem volt gond Játékvezető Szabó bírót nem szidta a közönség. Kell ennél nagyobb elismerés? Az edző viszi el a balhét az elnök helyett Tüntetés a székház előtt Jóllehet a bekapott gól után a Fradi-tábor maradéka ki­ballagott a szektorból, de nem haza, hanem a székház elé. A meccs végén pedig a 300-400 fős kemény mag a klubház előtt tüntetett, s nemcsak a jelenlétével. A „Ve­zetőség, takarodj!", a „Hol van a csapatunk?!” rigmuso­kat keményebbek követték, sőt először az új menedzs­ment megjelenése óta felhangzott a „Torgyán, takarodj!" is. Megoldásként pedig „Simon Tibi!” nevét skandálta a tömeg. Sztanko Poklepovics a sajtótájékoztatón amondó volt: „Ez olyan pillanat a klub életében, amikor bátornak kell lenni, és ki kell tartani” - eközben lent a nép azt köve­telte, hogy: „Páncsics, takarodj!” A Ferencváros vezetői közül senkit sem lehetett megtalálni a klubházban, ahol eredetileg ünnepre készültek, miután az együttes a 2500. mérkőzését játszotta. Poklepovics arra a kérdés­re, hogy lemond-e, a követke­zőt válaszolta: „Soha nem szoktam feladni. Úgy gondolom, megfelelően dolgozom. De ha a ve­zetés másként értéke­li, akkor felállók." Hogy mit hoz a jö- r vő, nem tudni, egye- fi dűl az biztos, az FTC- \ nek nem megy. És Torgyán? Zavadszky balra, az öröm jobbra hazaiaknak és egyre többet tá­madtak, majd öt perccel a szünet előtt Lukács nyolcméteres fejesé­vel kiegyenlítettek (1-1). A második játékrészre a csa­patok nem csak térfelet, szerepet is cseréltek. Az emberfórban ját­szó vendégek támad (gat) tak, míg a Gázszer kontrázott. Illetve csak próbált, ugyanis alig-alig néztek át a másik oldalra. Már- már felbátorodtak a hazaiak és többet kísérleteztek, no meg egy­re inkább bíztak a döntetlenben. Feleslegesen. A nyolcvanadik percben Len­gyel futott el a jobb oldalon, kö­zépre adását Tököli öt méterről lőtté a kapuba (1-2). Kövesfalvi kapus az utolsó percben egy szögletnél hiába ment fel fejelni, nem ért el sok sikert, és csapata idei első hazai veresége után a többletpénzről is lemondhatott. (Schiller) Kövesfalvi, a Gázszer kapusa el­mehetne akár jósnak is. A hazai­ak kapusa azt nyilatkozta, a talál­kozón biztos lesz gól. Nos, jól tippelt. Negyed órája gyűrték egymást a csapatok, amikor egy vendégkontránál Rósa a kilépő Oroszhoz passzolt, aki továbbtet­te a labdát a bal oldalon érkező Tököli elé, s a csatár három mé­terről a kapuba gurított (0-1). Kövesfalvi hálóőr a meccs előtt azt is megjegyezte, hogy mi­után októberben még nem győz­tek, már éppen aktuális lenne, márcsak a hóvégi számlaadás miatt is, hiszen a jelenlegi állapot szerint igen csekély vastagságú borítékot vehetnek majd át. Rá­adásul volt mit törleszteniük az Újvárossal szemben, ugyanis a nyáron belefutottak egy 6-1-es és egy 5-2-es vereségbe. Minden bi­zonnyal a gólok számával mind­két szurkolótábor látatlanban ki­egyezett, csakhát az elosztásban akadt némi véleménykülönbség. Újabb negyed óra elteltével úgy tűnt, csak álom marad a vissza­vágás, na és a fizetéskiegészítés. Szalai utolsó emberként feltartot­ta a kiugró Tökölit és Puhl jogo­san kiállította. Meglepetésre né­hány percnyi megilletődöttség ellenére a hátrány csak jót tett a Gázszer-Dunaferr 1-2 (1-1) Székesfehérvár, 3500 néző, vezette: Puhl Gázszer: Kövesfalvi - Kőről, Szalai, Árki, Schindler - Dulics, Gogh (Makriczkij 57.), Salacz J. - Lukács, Dvéri, Földes (Szőke 55.). Edző: Csongrádi Ferenc. Dunaferr: Rabóczki - Kiss Gy., Éger (Lengyel 46.), Salamon, Molnár - Rósa H., Komódi (Nagy T. 73.) - Jaki, Zavadszky, Tö­köli,, Orosz (Nicsenko 61.). Edző: Egervári Sándor. Gólok: 0-1: Tököli (15.), 1-1: Lukács (40.), 1-2: Tököli (80.). Kiállítva: Szalai (29.). GÁZOLT A DUNAFERR Pénteken játszották: Zalaegerszeg-MTK 0-0. Kispest-Újpest 1-1, Siófok-Nagykanizsa 2-0 (1-0) Siófok, 2000 néző, vezette: Dubraviczky Siófok: Bíró - Juhász, Csoknay, Szabadi - Grósz, Kovács B., Pest K., Sallai, Hanák - Lomvutu (Soós, 90.), Pest R. (Bédi, 89.). Edző: Bozai Gyula. Nagykanizsa: Kovácsevics - Farkas, Kenéz, Kónya - Sző­ke (Pulai, 45.), Zahorecz, Agics (Kiss, 57.), Crnomarkovics- Kerekes, Horváth Gy., Marinkovics (Kovács, 58.). Edző: Készéi Ferenc. Gólok: 1-0: Lomvutu (19.), 2-0: Kovács B. (52. - 11-esből). Kiállítva: Grósz (32.), illetve Horváth (90.). Haladás-Diósgyőr 1-0 (0-0) Szombathely, 1500 néző, vezette: Kassai Haladás: Takács T. - Takács B., Balassa, Pusztai, Horváth A. - Marginean, Somfalvi, Bodor, Halmosi (Némethy, 88.)- Balogh (Rosca, 60.), Borbély. Edző: Vincze Géza. Diósgyőr: Nagy Z. - Kunzo, Timko, Kovács T. - Szakos (Páling - a szünetben), Lipták, Radu, Filipovics, Kákóczki- Lippai (Harnócz, 69.), Komi (Frunza, 55.). Edző: Temes­vári Miklós. Gól: 1-0: Horváth A. (86.). Kiállítva: Filipovics (65.). Győr-Vác 1-1 (0-0) Győr, 3500 néző, vezette: Szarka Győr: Posza - Bognár, Vámosi, Stark, Vasas - Erős, Nagy L. (Gollovitzer, 58.), Győri, Vayer - Sütöri, Markovics (Szar­vas - a szünetből). Edző: Garami József. Vác: Hámori - Kasza, Kovács P, Kádár - Vojtekovszki, Bábik (Sipeki, 77.), Nagy T„ Vén, Romanek (Rob, 74.) - Fü­le, Andrássy (Ivitz, 67.). Edző: Kis Károly. Gólok: 1-0: Stark (66.), 1-1: Rob (90.). Szeged-Debrecen 0-4 (0-2) Szeged, 4000 néző, vezette: Makai Szeged: N. Markovié - Herczku (Németh, a szünetben), Urbán, Basic, Mikler - Popovic, Turján, Nagypál, Jeremejev - Kenesei Z„ Faragó (Kurucsai, a szünetben). Edző: Linka József. Debrecen: Fekete - Bodnár, Goian, Sándor Cs., Pető - Vadicska, Böőr, Bagoly, Szatmári - Sabo (Siklósi, 75.), Do­bos (Ulveczki (78.). Edző: Garamvölgyi Lajos. Gólok: 0-1: Vadicska (4.), 0-2: Szatmári (35.), 0-3: Ulveczki (83.), 0-4: Siklósi (89.). A PNB állása 1. Dunaferr 2. Debrecen 3. Gázszer 4. MTK 5. Tatabánya 6. Vasas 7. ZTE 8. Győr 9. Nkanizsa 10. Nyháza 11. Újpest 12. Kispest 13. FTC 14. Diósgyőr 15. Haladás 16. Szeged 17. Siófok* 18. Vác 11 3 4 1 4 2 - 4 3 3 3 4 3 4 5 5 7 4 5 5 2 4 4 3 4 1 3 6 1 7 11 1 3 7 27-10 24 17-10 21 17-14 21 17-8 19 14- 13 19 15- 10 18 15- 5 16 14-9 14 12- 13 14 11-15 14 16- 16 13 13- 14 13 13-11 12 10-15 10 10- 19 10 8-26 9 7-16 7 11- 23 6 A Vasas-Nyíregyháza mérkőzést holnap 19 órakor játsszák. A PNB góllövőlistájának élcsoportja: 8 gólos: Tököli (Dunaferr) 5 gólos: Horváth Gy. (Nagykanizsai FC), Lukács (Gázszer FC), Nicsenko (Dunaferr), Sowunmi (Vasas DH). 4 gólos: Faragó (Szeged LC), Ferenczi (Zalahús ZTE FC), Frunza (Diósgyőri FC), Horváth P. (FTC), Kenesei K. (MTK Hungária), Kiss B. (Lombard FC), Nagy S. (Lombard FC), Rob (Vác FC-Zollner). PANNON GSM Az élvonal. TUDÓSÍTÁSAINK A PANNON GSM KÖZREMŰKÖDÉSÉVEL KÉSZÜLTEK