Somogyi Hírlap, 1999. október (10. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-18 / 243. szám

SOMOGYI HÍRLAP 10 Sportmagazin 1999. október 18., hétfő A Nafa első sikere Nafa RC Kaposvár-Borotel GDSE 3-1 (-15, 22, 16, 18) A régi mumusnak számító keszthelyiek ellen sze­rezte első győzelmét a bajnokságban a Nafa RC Kaposvár csapata. Kaposvár Az első két játszmában Deme­ter Györggyel felálló vendégek meglepték az álmosan, és pon­tatlanul kezdő Nafát. A máso­dik szettben már jobban zárt a hazai sánc és a feljavult nyitás­fogadásokból rendre poénnal végződtek támadások is. A folytatásban érvényesítette fö­lényét a kaposvári gárda. így játszottak Kaposvár, városi sportcsar­nok 100 néző. V.: Dravecz, Farkas L. Nafa RC Kaposvár: Jezeri, Farkas II. L, Tóth T., Tóth Gy., Nyári, Porkoláb. Csere: Varga P. (liberó), Torma, Er­dei, Farkas I. L. Vezetőedző: Károly Róbert. Borotel GDSE Keszthely: Déri, Czotter, Kardics, Péter, Demeter, Tóth G. Csere: Suba (liberó), Kiss Z. Játékos-edző: Suba Zoltán. Jók: Jezeri, Porkoláb, Tor­ma, Farkas II. L. ill. Tóth G. Károly Róbert: Az első szett ideges játéka után, megnyu­godott csapattal magabiztos győzelmet arattunk. Suba Zoltán: A megnyert játszma és Demeter György kiválása után érthetetlenül szétesett a csapatunk. A má­sodik szett végétől — egy té­ves játékvezetői ítélet miatt — nem tudtunk megfelelően koncentrálni. (Kun) Újabb rangadót nyert a bajnok Dunaferr SE-Pini Kaposvár SE 2-3 (-23, 20, -17, 21, -7) A pénteki Szeged elleni ötjátszmás nagy csata után tegnap este Duna­újvárosban is győzni tudott a Pinl Kaposvár SE férfi röplabdacsapata. Dunaújváros — Lesznek igen nehéz meccseink, mint például ez a mostani Dunaferr elleni fellé­pés — mondta a mérkőzés előtt Demeter György. A kaposvári edző ezúttal is az utóbbi találkozókon sikeres kezdőhatosát küldte pályára. Az első szorosan megnyert játszma után némi bizonytalankodás csú­szott Pásztorék játékába: rossz nyitások és fogadások, lecsorgó labdák jelentettek pontot a hazaiaknak. Koch jött be a feladó posztjára, de mindig csak faragni sikerült a hátrányból. 1-1 után rendezte sorait a Pini, feljavultak a különböző játékele­mekben, és egyre többször tudott össze­állni a somogyi-kínai nagyfal, vagyis jó sáncokkal vették el ellenfelük kedvét. Az újvárosiak az életükért, azaz az ötödik játszmáért harcoltak a folytatásban. Eb­ben a küzdelemben sajnos elég jó part­nerre találtak a meccset már megnyertnek hitt vendégcsapat tagjaiban. Végig vezetve jó nyitásokkal, remek mezőnymunkával és sikeres befejezésekkel egyenlítettek Viktor Boldarev edző tanítványai. A min­dent eldöntő ötödik, rövidített játékrész­ben aztán a bajnokcsapat felvillantott va­lamit a röplabdázás felső iskolájából! Ne­mes egyszerűséggel „lemosták” a pályáról a házigazdákat, és a rövidítésben jelentős, nyolc pontos különbséggel tettek pontot a másfél órás összecsapás végére. így játszottak Dunaújváros, Dunaferr-sportcsarnok, 100 néző. V.: Herpai, Donkó. Dunaferr SE: Gubik, Nagy A., Forgó, Tóth T., Csebotarev, Iatsousenko. Csere: Szabó G. (liberó), Szűcs, Kiss. Edző: Vik­tor Boldarev. Pini Kaposvár SE: Wang Csi, Dávid, Gelencsér, Mészáros, Urfi, Pásztor. Csere: Zarka (liberó), Koch, Geiger. Edző: Demeter György. Viktor Boldarev: — Gratulálok a Ka­posvárnak. Le kellene már végre vet­kőznünk a „Pini-komplexusunkat!” Demeter György: - Gratulálok a játé­kosaimnak. Néhány nap alatt két öt­játszmás rangadót nyerni nem akármi­lyen teljesítmény. Jók: Gubik, Tóth T., Iatsousenko, illetve Wang Csi, Dávid, Gelencsér, Pásztor. Csorba András Tbvábbi eredmények: Medikémia-Papiron SC Szeged- Kazincbarcikai Vegyész RC 3-0 (14, 17, 18) Nyíregyházi VSC-Szabolcs Gabona- Kecskeméti RC 3-1 (-22,18, 24,15) Szolnoki Titász RK-Csepel SC 3-1 (-23,23,19,21) Elén a Vid i LABDARÚGÓ PROFI LIGA - 9. FORDULÓ LABDARÚGÓ NB 1 - 13. FORDULÓ Eredmények: Tiszaújvárosi FC- Dunakeszi VSE 0-3 (0-1) Tiszaújváros, 600 néző. V.: Kiss B. Gólszerzők: Róza (a 32. percben), Grezsák (az 59. percben), Németh (a 72. percben). Matáv SC Sopron-Komlói Bányász 2-0 (1-0) Sopron, 1800 néző. V.: Szarka. Gólszerzők: Mosonyi (a 37. percben — öngól), Takács (a 85. percben). Százhalombattai FC- Szolnoki MÁV-Neusiedler 2-0 (2-0) Százhalombatta, 500 néző. V.: Szabó R. Gólszerzők: Károlyi (a 38. percben), Szabó A. (a 43. percben — öngól). Békéscsabai Előre FC-Érdi Sport 1-0 (0-0) Békéscsaba, 1200 néző. V.: Sápi. Gólszerző: Negrau (a 92. percben). Tegnap játszották: BKV Előre-Videoton FC- Fehérvár 1-1 (1-0) Hajdúszoboszlói FC- III. Kerület FC 1-0 (1-0) Komáromi FC-Pécsi MFC 0-2 (0-1) Demecseri FC-Csepel SC 1-0 (1-0) BVSC-Zugló FC-Kecskemét 2-2 (0-0) (Fenyő) A bajnokság állása: 1. Videoton FC 2. Matáv SC Sopron 3. Dunakeszi VSE 4. BKV Előre 5. Békéscsabai EFC 6. BVSC-Zugló FC 7. Hajdúszoboszló 8. Kecskeméti FC 9. Szolnoki MÁV FC 10. Rákóczi FC 11. TFC-Cegléd 12. Pécsi MFC 13. Komlói Bányász 14. Százhalombatta 15. Tiszaújvárosi FC 16. III. Kerület FC 17. Demecseri FC 18. Komáromi FC 19. Érdi Sport 20. Csepel SC 13 11 13 9 13 6 13 6 1 10 11-23 7 A III. Kerület FC-Százhalombattai FC mérkő­zést november 10-én, szerdán pótolják. Totó 1. Hamburg-Freiburg 2-0 1 2. B. München-Hertha BSC 3-1 1 3. Bremen-1860 München 1-3 2 4. Duisburg-Kaiserslautem 2-2 x 5. Rostock-Frankfurt 3-1 1 6. VfB Stuttgart-Schalke 0-2 2 7. Unterhaching-Wolfsburg 1-1 X 8. Fiorentina-AC Parma 0-2 2 9. Udinese-Lazio 0-3 2 10. AS Roma-Juventus lapzártakor 11. Venezia-Intemazionale 1-0 1 12. Piacenza-Bologna 0-0 x 13. Verona-Perugia 2-0 1 A pluszmérkőzés: 14. M.brough-West Ham 2-0 1 Következik az Újpest A harmadik edzővel a kilencedik meccsen A siófoki csapatnak az őszi kilencedik, Bozal Gyula edzőnek pedig az első meccse lesz ma este 19 órakor; az Újpest FC el­leni hazai találkozót a Duna TV egyenes élő adásban közvetíti. Siófok Több, mint két hetes szünet után lép ma este újra pályára a Siófok FC labdarúgó-csa­pata. Az együttes házatáján ez idő alatt megint nem volt nyugalom; mint ismeretes, Kiss József klubelnök edző­váltásra határozta el magát. A kórházi kezelés után vissza­tért dr. Borbély Lászlóval — a hivatalos kommünikét idézve — közös megegyezéssel szer­ződést bontott. így aztán a ki­lencedik fordulóban már a harmadik edző ül le a siófoki kispadra, hiszen a legutóbbi mérkőzésen Debrecenben Mészáros József volt a „be­ugró”. Legutóbb a Civis-városban sem gyarapította pontjainak a számát a Balaton-parti gárda; éppen ideje lenne tehát most már, nehogy elmenjen a hajó... A ma esti vendég, az Újpest FC eddig összesen 11 pontot gyűjtött be, de ez a fő­városi lila-fehér csapat már nem ugyanaz, mint az elmúlt években. Csak a szurkolói ugyanazok; a hírek szerint öt- hatszázan kísérik el a ked­venceiket Siófokra, ennek megfelelően a rendőri bizto­sítás sem mindennapi lesz a stadionban és környékén. Akármilyen csalódások érték is á hazai híveket az utóbbi időben, bizony szükség lenne most a támogatásukra; a ke­mény mag állítólag ígéretet tett arra, hogy nem hagyja cserben a fiúkat. Bozai Gyula, az új szakvezető tegnap este még tartott egy edzést, s csak a mérkőzés előtt jelöli ki a kezdőcsapatot. Ami biztos, hogy Bédi sárga lapok miatt nem áll rendelkezésére. Visz- szatért viszont Ördög és Pest Roland, akik a múlt héten németországi, illetve izraeli próbajátékon vettek részt — Ördög harmadik, Pest első li­gás klubnál —, s most arra várnak, hogy szerződési aján­lat érkezzen a nevükre. (Fónai) Hiányoztak a gólok- 30- 5 35 2 29- 7 29 2 25-13 25 3 19-11 24 3 22-16 24 4 26-18 23 4 22-21 21 6 18-19 19 6 21-23 19 4 15-17 19 5 19-19 18 6 15-18 17 7 19-23 16 5 17-17 15 6 13-16 15 7 17-28 11 8 17-28 9 8 17-38 9 9 15-27 8 A hétvégén nem igazán tapsol(hat)ták véresre a kezüket a szurkolók a szebbnél szebb gólok lát­tán; három meccsen is — a Győri ETO FC-Zalaeger- szegi TE FC, a Gázszer FC-Vác FC-Zollner és a Nagykanizsai FC-Lombard FC Tatabánya találkozó­kon — „szüzek” maradtak a kapuk, de a Diósgyőri FC, a Ferencváros és a Szombathelyi Haladás-Mi- los VFC játékosai sem jár­hattak ezúttal örömtáncot. Eredmények: Kispest-Honvéd FC­Diósgyőri FC 2-0 (2—0) Budapest, Bozsik-stadion, 2000 néző. V.: Puhl. A Kispest-Honvéd FC együttese már az első félórá­ban eldöntötte a találkozó sorsát a meglehetősen ener- vált és visszafogott teljesít­ményt nyújtó vendégcsapat­tal szemben. Gólszerzők: Hungler (a 10. percben), Frunza (a 31. perc­ben — öngól). Vasas Danubius Hotels- MTK Hungária FC 1-2 (1-1) Budapest, Fáy utcai stadion, 6000 néző. V.: Ábrahám. Alacsony színvonalú mér­kőzést hozott a fővárosi ran­gadó. A bajnoki címvédő MTK Hungária FC csapata szerencsés győzelmet aratott a Fáy utcában. Gólszerzők: Sowunmi (a 28. percben), illetve Halmai (a 31. percben), Preisinger (a 77. percben). Ferencváros-Debreceni VSC 0-1 (0-0) Budapest, Üllői úti stadion, 4000 néző. V.: Juhos. A Fradi hatalmas védelmi hibáját kihasználva megér­demelten gyűjtötte be mind­három bajnoki pontot a Deb­recen az Üllői úti stadionban. Gólszerző: Szatmári (az 54. percben). Szeged LC-Nyírség­Spartacus FC 2-1 (0-0) Szeged, 4000 néző. V.: Szabó J. Megérdemelt hazai siker született Szegeden. Gólszerzők: Kenesei (a 69. percben), Udvari (a 78. perc­ben), illetve Csernyijenko (az ' 59. percben). Szombathelyi Haladás­Milos VFC-Dunaferr SE 0-1 (0-0) Szombathely, 3000 néző. V.: Hanacsek. A mérkőzést szinte végig támadó vendég dunaújvárosi együttes rászolgált szombat- helyi sikerére. A találkozó fő­szereplője Zavadszky volt, aki előbb az első játékrész közepén szétforgácsolta a felső lécet, majd a második 45 percben eldöntötte a há­rom bajnoki pont sorsát. Gólszerző: Zavadszky (a 75. percben). Győri ETO FC-Zalahús­Zalaegerszegi TE FC 0-0 Győr, 6000 néző. V.: Cserna. A közepes iramú és szín­vonalú mérkőzésen többet támadott ugyan a győri együt­tes, de sorra kihagyta a gól­helyzeteit. A szervezetten és jól védekező zalaegerszegi gárda megérdemelten gyűj­tötte be az egyik pontot. Gázszer FC-Vác FC-Zollner 0-0 Székesfehérvár, 1000 néző. V.: Sóthy. A meglehetősen alacsony színvonalú találkozón a Gáz­szer FC képtelen volt áttörni a jól záró váci védőfalat, így re­ális a döntetlen. Tegnap játszották: Nagykanizsai FC-Lombard FC Tatabánya 0-0 Nagykanizsa, 4000 néző. V.: Bede. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. A második já­tékrészben aztán a nagykani­zsai együttes egymás után dolgozta ki a nagyobbnál na­gyobb gólhelyzeteit — és hagyta ki sorban azokat. A döntetlennek a vendég Lom­bard FC játékosai örülhetnek jobban. (Fenyő) A bajnokság állása: 1. Gázszer FC 2. Dunaferr SE 3. Vasas DH 4. MTK Hungária FC 5. Debreceni VSC 6. Győri ETO FC 7. Lombard FC 8. Zalahús-ZTE FC 9. Ferencváros 10. Újpest FC 11. Kispest-Honvéd FC 12. Nagykanizsai FC 13. Nyírség FC 14. Diósgyőri FC 15. Szeged LC 16. Haladás-Milos VFC 17. Vác FC-Zollner 18. Siófok FC" 9 6 2 9 5 3 9 6 ­8 5 2 9 5 2 9 3 4 9 3 4 9 3 3 9 3 2 7 3 2 9 3 2 9 2 5 9 3 2 9 2 3 9 2 2 9 2 1 9 1 2 8 1 1 1 15-11 20 1 24- 9 18 3 15- 9 18 1 16- 7 17 2 12- 9 17 2 13- 6 13 2 11-12 13 3 12- 4 12 4 11- 8 11 2 13-12 11 4 11-12 11 2 10-11 11 4 10-15 11 4 10-14 9 5 8-22 8 6 9-18 7 6 9-19 5 6 3-14 1 a Rákóczi ellenfele TFC-Cegléd-Kaposvári Rákóczi FC 3-1 (1-1) A *-gal jelölt Siófok FC csapatától 3 büntető­pont levonva. A nyitófordulóból elhalasztott Újpest FC- MTK Hungária FC mérkőzést október 20-án, szerdán este pótolják. Véget ért a Kaposvári Rá­kóczi FC NB l-es labda­rúgó-csapatának nagy menetelése Cegléden. A dolog szépséghibája, hogy erről a vendég kaposvá­riak tehettek a legke­vésbé... Kaposvár Az előzetes értesülések elle­nére a sokáig sérült, s most felépülni látszott Tóth Gábor mégsem tartott a csapattal Ceglédre. A magyarázat saj­nos egyszerű: Néber doktor korainak ítélte a fiatal játékos szereplését, s a vasárnapi Ka- posvár-Dombóvár kosár­meccs előtt még egy kis gyógykezelést írt elő „Totó­nak” — tudtuk meg az Alföl­dön Bőzsöny Jánostól, a ka­posvári csapat edzőjétől. Per­sze, nem ezért kapott ki a Rá­kóczi; jóval összetettebb dol­gok miatt szakadt meg a szép sorozat. ■ Többek között azért (is), mert a 13. percben — amikor Kirí kapus elütötte az őt kicse­lezni igyekvő Rajczit az öt és felesnél — a játékvezető nagyvonalúan továbbot in­tett. Meg azért is, mert szá­mos más alkalommal még partjelzőit is felülbírálva ha­gyott megtorlatlanul ceglédi szabálytalanságokat a „spori”. Persze, az is a meccs számunkra kedvezőtlen ala­kulásához vezetett, hogy a 21. percben 0-0-nál a már említett ifjú tehetség, Rajczi Péter a félvonalról megló­dulva labdával métereket a védőkre verve ismét el akarta vinni a kapus mellett a játék­szert ahelyett, hogy ajtó-ab­lak helyzetben a kapu bárme­lyik sarkába bombázta, perdí- tette vagy gurította volna. A fordulópontot az addig fegyelmezetten játszó együt­tesünk számára Meksz Gyula kiállítása jelentette a 42. percben, amikor a csapatka­pitány testéről — leszorított kezéről? — pattant a kapu fölé Bessermann lövése. Marcsók sípmester akkor büntetőt ítélt — vajon fél órával azelőtt mi­ért nem tette ugyanezt a má­sik oldalon? —, és piros lapot adott a gólvonalon álló ka­posvári játékosnak. A fiatal, formálódó Rákóczinak túlzot­tan nagy megterhelést jelen­tett a „kétszeres” emberhát­rány, de még így sem állt be védekezni, s elvagdalni a lab­dákat, hanem villámgyors kontrákkal jutott el Kiri portá­jáig. A nagy kérdés persze az: mi van, ha a derék sípmester előbb a kécskeiek kétségkívül kitűnő hálóőrét küldi — jogo­san — idő előtt zuhanyozni, s a jogos 11-egyest megítéli a Rákóczinak? Marcsókra „fúj­tak” Cegléden, mert néhány hete számukra botrányosan vezette a BVSC-Zugló FC el­leni hazai meccset. Ugye, ne is feltételezzük, hogy esetleg azt a vélt — vagy valós bűnét — akarta most jóvátenni a somogyiak ellen...? Nem sovány vigaszként, de a csapat lelkesedése mellett még két dolognak tudott örülni a maroknyi Rákóczi- drukker. Az egyik Balajcza Szabolcs káprázatos bravúrja­inak sorozata volt, amelyben közeli, félközeli, távoli bom­bákat és fejeseket hárított kézzel-lábbal tényleg hihetet­len módon. A másik pedig, hogy Szintai — Finta harcos menetelése után — végre gólt tudott szerezni, méghozzá amolyan „Szinyásat”, felpör­getve a pipába. Ilyesmi kell majd az érdiek ellen is, akiket meg kell — s ez a Rákóczi meg is tud — verni! így játszottak Cegléd, 500 néző. V.: Mar- csók (Bába, Tóth S.). TFC-Cegléd: Kiri - Bogi, Schultz, Gligorovics - Vida- kovics - Holló, Bessermann, Szántó, Farkas - Szabó T., Kiss P. Edző: Vágó Attila. Kaposvári Rákóczi FC: Ba­lajcza - Deme - Novák, Barna - Jéger, Finta, Meksz, Bány, Szabó M. — Rajczi, Si- limon. Edző: Bőzsöny János. Csere: Jéger helyett Tóth B. a 65., Silimon helyett Szintai a 67., Farkas helyett Babai a 68., Kiss P. helyett Schla- tovszki a 73., Rajczi helyett Piri a 74., Kiri helyett Nagy T. a 86. percben. Kiállítva: Meksz (a 42. percben) kezezésért. Szögletarány: 3-2 (2-0). Jók: Kiri, Holló, Besser­mann, illetve Balajcza (a me­zőny legjobbja), Deme. Vágó Attila: — Nem játszot­tunk ugyan jól, de nyertünk, s számunkra most ez a leg­fontosabb. A két kapus telje­sítménye kiemelkedett a me­zőnyből. Bőzsöny János: — Amíg egyenlő létszámban játszot­tunk, addig megfeleltünk az elvárásainknak; utána a haza­iak kihasználták az embere­lőnyüket. Csorba András