Somogyi Hírlap, 1999. szeptember (10. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-06 / 207. szám

SOMOGYI HÍRLAP 1999. szeptember 6., hétfő Sport 7 Örülhettek a soproniak Rákóczi FC-Matáv Sopron 0-0 ___________________APÓKONTROLL BT MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG T avaszi formában a jutaiak Az elmúlt hét nap három mérkőzésére négy pontot tervezett Bőzsöny János a Rákóczi szakvezetője és ötöt sikerült szerezniük. Ez annál is elismerésre méltóbb, mert e sorozat­ban a listavezető és két élcsoportos ellen kellett bizonyítani, hogy a csapat idén is többre hivatott. Kaposvár A hazaiakat nyomasztotta in­kább a tét és ez kezdetben nagyon rányomta a bélyegét teljesítményükre. Sok volt az eladott labdájuk, a vendégek ezek révén vezettek két ve­szélyes akciót is. Ám a lista­vezető is szem előtt tartotta a biztonságot, ezért igyekeztek tartani a labdát, ám pontos adogatásaik többnyire ke­resztbe futottak a pályán, így aztán Balajcza kapuja sem igen forgott veszélyben. Fél óra telt el különösebb helyzet nélkül, amikor kissé felbáto­rodott a Rákóczi. A 28. perc­ben Deme előre ívelt szabad­rúgása után Rajczi csúsztatta fejjel tovább a labdát, amely alig kerülte el a kaput. Aztán a 30. és a 37. percben Tóth Gábor teremtett egy-egy helyzetet Tamásnak, akin nyomban kiütközött, hogy nem csatár vér csörgedezik az ereiben, így oda lettek a kínálkozó lehetőségek. Más kérdés, hogy miért nem tu­dott helyzetbe kerülni a haza­iak két ékje, akik eléggé lera­gadtak elöl és kevés kísérletet tettek az őrzőiktől való elsza­kadásra. Szünet után — fő­ként a cserék révén — kissé felélénkült a játék. A sopro­niak legveszélyesebb akció­jukat is ekkor vezették. A 65. percben Pergert egy balról ér­kező keresztlabda egyedül ta­lált, ám szerencsére ő kivárt a lövéssel, így szerelni tudták. Nem így hét perccel később Tóth Gábort, aki szép cselek­kel három védő mellett is el­ment, majd szorongatott helyzetből, a kifutó Borsi mellett lövéssel próbálkozott, ám a labda kevéssel elkerülte a jobb sarkot. Ezzel az emlí­tést érdemlő helyzetek sora le is zárult. A Rákóczi — látha­A világ és Európa-bajnok Majthényi Szabolcs, Domokos András kettős — remek ver­senyzéssel — nyerte a vitorlá­zók repülőhollandi hajóosz­tályának országos bajnoksá­tóan már bízva a pontszer­zésben — derekasan harcolt a hajrában és küzdelmét - te­kintsük a döntetlent annak — siker koronázta. Ez a mérkőzés új fent azt igazolta, hogy a mai magyar labdarúgásban nincs favori­zálásra érdemes kiemelkedő csapat. A tetemes költséggel összevásárolt Matváv, is csak addig volt félelmetes, amíg a hazai játékosok el nem hit­ték, hogy ellenük is lehet ke­resni valójuk. Attól kezdve hogy a rákóczisok megfeled­keztek félelmükről, amikor lelkesedésük mellett időn­ként már játszani is mertek, ők voltak azok, akik az iga­zán veszélyes gólhelyzeteket megteremtették. Egyetlen szemfüles hazai csatár több­ször is eldönthette volna a másik két pont sorsát. Min­dennél többet elárul, hogy az első pontját vesztő listave­zető elégedetten távozott. A gólhelyzetek aránya alapján minden oka meg volt rá. Bőzsöny János: Fegyelme­zetten játszottunk, a helyze­tek alapján mi álltunk köze­lebb a győzelemhez. Róth Antal: Értékesnek tar­tom a döntetlent, mert a játé­kunkban nem volt benne a győzelem. így játszottak Kaposvár, 1300 néző. Ve­zette: Marcsók (Kispál, Hi­dasi) Rákóczi FC: Balajcza­Deme - Novák, Barna-Ta­más, Petrák, Tóth G., Bány, Tóth B. - Rajczi. Jéger. Edző: Bőzsöny János. Matáv Sopron: Borsi- Sza­bados-Földvári, Sánta - Per­get, TóthM., Florváth, Búzás, Kulcsár - Sira, Takács. Edző: Róth Antal. Csere: Szabados helyett Kovács 1.(46 p. ), Tamás he­lyett Finta (46. p.), Búzás he­lyett Varga 61. p, Jéger helyett Silimon (67. p.), Horváth he­lyett Mlinkovics (71. p.), Rajczi helyett Piri (72. p). Sárga lap: Szabados (30. p.), Tóth B. (56. p.), Horváth (63. p.) Jók: Deme, Novák, Barna, Tóth G ., Petrók, ill. Szabados, Földvári, Sánta. Jutási Róbert gát, amelyet az idén Balaton- földvár térségében bonyolí­tottak le. A Siófokon rende­zett női kalóz országos baj­nokságon Erkhardt Nóra dia­dalmaskodott. (mti) Bélafa Öreglaki FC- Lengyeltóti 4-0 (1-0) Öreglak, 450 néző. V.: Zsobrák. Bélafa Öreglaki FC: Bojtor — Lukács, Kollár, Horváth Zs. (Kardos), Kiss, Hécler, Antal, Varga, Kovács R. (Horváth T.), Kovács T. (Bradics), Lender (Németh). Edző: ifj. Kovács Károly. Lengyeltóti: Csányi — Bor­bély Gy., Bali B., Csonka (Zrínyi), Sipos, Bali A. (Peru- sza 1.), Bolykovszky (Nagy), Borbély Zs., Schmida, Bertus, Szentes. Edző: Zrínyi Miklós. A jó iramú mérkőzés első játékrészében a vendégek bir­tokolták többet a labdát, de az Öreglak egy távoli kapás­lövésből megszerezte a veze­tést. A második félidő szín­vonalas játékot hozott. A ha­zaiak fokozatosan fölénybe kerültek, és végül magabizto­san nyertek. Kiállítva: Sipos a 92. percben a játékvezető megsértéséért. Gólszerzők: Lender, Horváth Zs., Kollár (11-esből), Antal. Jók: Len­der, Héder, Antal, Kiss, Kol­lár, illetve a vendégeknél nem volt átlag feletti teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Bélafa Öreglaki FC- Lengyeltóti 5-1 Dr. Neszményi Zsolt Kaposmérő-Tarany 0-3 (0-1) Kaposmérő, 200 néző. V.: Pecsét. Hiába támadta végig az egész mérkőzést a kaposmé- rői együttes, a gólokat a ven­dégek szerezték. Gólszerzők: Palavics, Fodor (öngól), Kozma (11-esből). Jók: Glatz, Bognár, Juhász Á., ill. Hornai, Kozma, Palavics, Minor. Celldömölki VSE-Antók Nyomda-Marcali 1-1 (0-0) Celldömölk, 1000 néző. V.: Nyekita. Celldömölki VSE-Antók Nyomda: Szép - Dohány (Elekes, 70. p.), Csákvári, Bognár, Stieber - Tóth L., Ko­vács S., Szöllősi (Kelemen, 80. p.), Lengyel - Orsós, Szá­lai. Edző: Fedor Sándor. Marcali: Dániel - Joel, Va- jay, Pintér, Máté - Horváth, Kádár (Weisz, 5. p.), Virág, Bozsó - Csikvár (Badarik, 88. p.), Piri (Géczi, 72. p.). Edző: Menczeles Iván. Az 52. percben Kovács Sán­Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposmérő-Tarany 4-1 Szabó Gábor Kaposfő-Balatonföldvár 2-1 (2-1) Kaposfő, 250 néző. V.: Barna. A több helyzetet kidolgozó és a kapu előtt határozottabb Kaposfő szerezte meg a há­rom pontot. Gólszerzők: Mio- vecz, Lőrincz, illetve Andra- sics. Jók: Csajági, Magyar, Óliás, Miovecz, Weimann, Lőrincz, Horváth Z., Németh, illetve Feri. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfő-Balatonföldvár 3-1 Ábel Melinda Andocs Jeans-Tex-Satelit FC Somogytarnóca „ 3-0 (1-0) Andocs, 300 néző. V.: Ha­rangozó. Az andocsi együttes maga­biztosan győzött, és ezzel a sikerrel talán elindul felfelé a tabellán. Gólszerzők: Rostás, Komáromi R., Balassa. Jók: Hadaró, Spántler, Komáromi R., Balassa, illetve Sütő. Az ifjúsági mérkőzésen: Andocs Jeans-Tex- Somogytamóca 4-1 Pacs László Zamárdi-Barcs 2-3 (1-2) Zamárdi, 350 néző. V.: Nagy B. Az átázott talajú pályán nem alakult ki folyamatos já­ték. A vendégek az utolsó percben szerzett góllal győz­tek. Gólszerzők: Bankó, Schwatz, illetve Cservölgyi R., Csörki, Zeller. Jók: Schwartz, ill. Tuba, Zeller, Gyaraki, Koplárovics, Cser­völgyi R. dór labdáját Orsós lőtte a jobb összekötő helyéről a hosszú sarokba (1-0). A 79. percben Horváth cse­lezgetett a jobb oldalon, bea­dását pedig Géczi fejelte a jobb felső sarokba (1-1). A hazaiak a kezdés után azonnal lerohanták a vendé­geket, jobbnál jobb helyzete­iket azonban rendre elpus­kázták. A fordulás után to­vább fokozták az iramot a cel- liek és a vezetést is megsze­rezték. A hazaiak támadtak, újabb gólt mégsem nekik, hanem egy kontra után a vendégeknek sikerült lőniük. A végjátékban aztán már ki­Az ifjúsági mérkőzésen: Zamárdi-Barcs 2-0 Czer András Fonyód-Ba latonszárszó 3-1 (0-0) Fonyód, 400 néző. V.: Pá- jer. A fonyódiak szünet utáni teljesítményük alapján meg­érdemelten nyertek a jól ját­szó vendégek ellen. Gólszer­zők: Szentkirályi, Fábián, Ju­hász A., illetve Balogh. Jók: Kovács, Szentkirályi, Fábián, Juhász A., illetve Tóth, Zsig- mond, Balogh. Az ifjúsági mérkőzésen: Fonyód-Balatonszárszó 6-0 Tolnai Attila Juta-Tab 4-1 (2-0) Juta, 250 néző. V.: Mohai. A megyei rangadón a hazai csapat játékban és akarásban is felülmúlta ellenfelét. Kiál­lítva: Gőbölös (Juta) a 88. percben a partjelző megsérté­séért. Gólszerzők: Pammer I. 3, Nagy N., illetve Gyenei. Jók: Pammer L, Pammer András, Solymosi, Nagy N., illetve Krezinger, Fehér. Az ifjúsági mérkőzésen: Juta-Tab 1-3 Szabó Tibor Balatonkeresztúr-Balaton­máriafürdő-K. Gazdász 7-1 (4-0) Balatonkeresztúr, 250 néző. V.: Kalangya. Jó játékkal és szebbnél szebb gólokkal magabiztosan nyert a hazai csapat a Gaz­dász ellen. A győzelem ebben az arányban is megérdemelt. Gólszerzők: Horváth G. 3 (egyet 11-esből), Horváth N., Somogyi, Keresztúri, Nagy, il­letve Porkert. Jók: Horváth G., zárólag a vendég kapu előtt pattogott a labda, az ered­mény azonban már nem vál­tozott. Fedor Sándor: — Balszeren­csés körülmények között vesztettünk el két pontot egy figyelmetlenség miatt. Menczeles Iván: — Küzdeni tudásunknak köszönhetően egy nagyon jó csapat ellen sze­rencsés döntetlent értünk el. Jók: Szép, Csákvári, Tóth, Bognár, illetve Dániel, Joel, Pintér, Bozsó. Dorog-Balatonlelle 4-0 (1-0) Dorog, 1000 néző. V.: Móricz. Horváth N., Berta, Somo­gyi, Ölti, illetve Gulyás. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonkeresztúr-Balatonmá­riafilrdő-K. Gazdász 8-1 Szabó Zoltán Segesd-Csurgó 0-2 (0-2) Segesd, 400 néző. V.: Ba­logh M. A korán kapott gól sokkolta az egyébként is gyenge napot kifogó segesdi együttest. A hazaiak sok hibával, görcsö­sen játszottak, és erejükből csak kapufákra futotta. Gól­szerzők: Nagy J., Szűcs. Jók: Vojkovics, Horváth, ill. Kol­lár, Szűcs, Lein, Hoffjerka. Az ifjúsági mérkőzésen: Segesd-Csurgó 6-2 Pintér Tibor A bajnokság állása: 1. Juta 5 4 ­1 24- 9 12 2.Fonyód 5 4 ­1 14- 7 12 3. B.keresztúr 5 3 1 1 16- 8 10 4. Öreglak 5 3 1 1 11- 7 10 5. Tab 5 3 ­2 13- 9 9 6. Segesd 5 2 2 1 11- 8 8 7. Barcs 5 2 2 1 10- 9 8 8. Kaposmérő 5 2 2 1 7- 7 8 9. Zamárdi 5 2 1 2 12-11 7 10. Satelit FC 5 2 1 2 7- 9 7 11. Kaposfő 5 2 ­3 9-10 6 12. Andocs 5 2 ­3 9-11 6 13. Lengyeltóti 5 2 ­3 9-14 6 14. Csurgó 5 2 ­3 7-16 6 15. Balatonföldvár 5 1 1 3 8- 8 4 16. Tarany 5 1 1 3 5- 8 4 17. Balatonszárszó 5 1 ­4 8-18 3 18. K. Gazdász 5 1 ­4 10-21 3 * * * NB III Dráva csoport A bajnokság állása: 1. Kaposfüredi VSC 5 5 — 22- 4 15 2. Bonyhád FC 5 4 1­11- 3 13 3. Pécsi Postás 5 4-1 12- 5 12 4. MÁV NTE 5 3-2 5- 4 9 5. Harkány SE 5 3-2 10-10 9 6. Tapolca 5 2 2 1 7- 6 8 7. Mohácsi TE 5 2 2 1 6- 5 8 8. Balatonfüred SC 5 2 12 10-11 7 9. Bajai SE 5 2 12 6- 9 7 10. Dunaszentgyörgy 5 2-3 5- 7 6 11. Dombóvári FC 5 2-3 4- 6 6 12. Paksi SE 5 113 3- 6 4 13. Nagyberki KVSE 5 113 6-10 4 14. UFC Szekszárd 5 1-4 7- 7 3 15. Nagyatád FC 5-32 6-10 3 16. Tihany 5 - - 5 4-21 0 Dorog: Belányi - Pásztor (Halmai, 87. p.), Borsos, Vida - Bodó (Kis K., 80. p.), Marczinkó, Csapó, Takács - Víg (Papp A., 82. p.), Fekete, Czifferí. Edző: Honti József. Balatonlelle: Gyenes ­Czubelák, Buzsáki, Kiss L, Kónya - Balogh, (Papp G., 84. p.), Himics, Kalmár, (Varga 75. p.), Somogyi - Takács, Hosszú. Edző: Kenéz István. Gólszerzők: Csapó 2, Ta­kács, Fekete. Jók: Csapó (a mezőny leg­jobbja), Pásztor, Bodó, Ta­kács, illetve Czubelák, Kiss L., Himics. REPÜLŐHOLLANDI ÉS NŐI KALÓZ OB Majtényiék a bajnokok ______________________________LABDARÚGÓ NB II - NYUGATI CSOPORT______________________________ V endégként is pontos a Marcali Labdarúgó nb iii - dráva csoport Életmentő orvosi segítség Továbbra is őrzi veretlenségét a Kaposfiiredi VSC csapata fotó: török anett Kaposfüredi Vállalkozók- Nagyatád FC 3-2 (1-0) Kaposfüred, 800 néző. V.: Németh I. Kaposfüred: Vajda - Püs­pök, Pék, Gál, Károlyi - Nóg­rádi, Lassú, Brunczvig - Czo- nev, Lajtos (Kovács), László. Edző: Márton József. Nagyatád: Patak - Itvás, Papp, Savanyó, Merkl (And- ricz) - Kuzma, Szigeti, Pókos, Horváth (Kulcsár) - Her­mann, Brezovszky. Edző: Miklós József. Gólszerzők: Czonev (39 p. 12. m-es fejes, 81. p. 5 m-es gurítás), Lassú (60. p. 16 m-es lövés), illetve Vajda (68 p. öngól), Szigeti (85. p. 15 m-es gurítás). A megyei rangadón végig a hazaiak irányították a játékot, tudatos támadásaikra a ven­dégek szórványos akciókkal válaszoltak. Szünet után is sok helyzetet dolgoztak ki a fürediek, győzelmük akár na­gyobb arányú is lehetett volna. Pék révén még tizen­egyest is hibáztak. Jók: Lassú, a mezőny legjobbja, Brunczvig, Czonev, László, il­letve Patak, Pókos, Bre­zovszky. ' Kaposfüredi Vállalkozók ifi-Nagyatád FC ifi 2-5 Kurucz János Harkány-Nagyberki 3-2 (1-2) Harkány, 300 néző. V.: Éreth. Harkány: Vukmann Szabó, Ferk, Gellén, Papp, Molnár, Burgert (Vígh), Nagy, Makai (Frank), Ónodi, Hoffmann (Tóth). Edző: Obert Béla. Nagyberki: Poor (Kismar­toni) - Samu, Lóki, Pintér, Búzás, Bencze (Illés), Kadar­kúti, Hanusz, Kiss, Tóth (Kása). Edző: Petrók Viktor. Góllövők: Kiss F. (2. p., 14 m-es lövés), Gellén (9. p., ön­gól), Szabó (38. p., 8 m-es fe­jes), Szabó (72. p., 5 m-es gu­rítás), Szabó (98. p., 5 m-es gurítás). Sárgalap: Szabó (20. p„ utánrúgásért), Bencze (25. p., talpalásért), Burger (44. p., gáncsolásért), Makai (49. p., labda elrúgásért). Az újonc nagyberkieknek nincs szerencséje, nyerésre álló mérkőzést veszítettek el. A 10. percben már 2-0-ra vezet­tek, de nem nyugodtak meg, sőt a harkányi csapat kezdett ügyesebben, taktikusabban játszani. A második félidőben a nagyberki előnye birtokában kényelmesen játszott és fel­hozta az ellenfelet. Sorsdöntő volt — a mesterhármast szerző — Szabó kiemelkedő játéka. A 87. percben súlyos sérülés tör­tént. Poor ütközött Onodival és a labdával a 16-oson belül. A nyelvét lenyelő Ónodi éle­tét a gyors orvosi segítség mentette meg. A bíró még csak sárgalapot sem adott. Ezt követően a játékvezető teljesen érthetetlenül tíz per­cet hosszabbított és a 98. percben Szabó szerezte meg a győzelmet. A látottak alapján a döntetlen lett volna igazsá­gos. Jók: Szabó, Molnár, ill. Bencze, Pintér, Hanusz, Kiss. Harkány ifi-Nagyberki ifi 6-2 Fekete Géza További eredmények: Nagy­kanizsa-Mohács 1-0, Szek- szárd-Tihanyi Petőfi 6-1, Ta- polca-Bonyhádi FC 1-1, Bajai SE-Dombóvári FC 1-0, Paksi SE-Pécsi Postás 0-2, Balaton- füred SC-D.szentgyörgy 3-1.