Somogyi Hírlap, 1999. június (10. évfolyam, 125-150. szám)

1999-06-14 / 136. szám

SOMOGYI HÍRLAP 1999. június 14., hétfő Sport 11 _____Labdarúgó nb hí - dráva csoport B ronz a Kaposfürednek A huszonkilencedik for­duló mérkőzéseit játszot­ták a bajnokságban. Balatonföldvár-Bonyhád 0-2 (0-1) Balatonföldvár, 100 néző. V.: Szabó L. Balatonföldvár: Kresz - Feri, Andorka, Kézdi (Mik­lósi), Szabó L- Hock, Balogh, Héjjas, Andrasics (Szár- nyasi)-Szabó K., Kozma. Edző: Deákvári Antal. Bonyhád: Száka - So- mogyvári, Bencze, Tóth A., Biliczky (Sturmpf)-Köllő, Tá­las, Walter, Magócs-Molnár (Kovács), Rózsahegyi. Edző: Szőcs Imre. Góllövők: Magócs (a 30. percben 8 méteres fejes), Molnár (a 86. percben, 9 mé­teres fejes). A jobb játékerőt képviselő Bonyhád teljesen megérde­melt győzelmet aratott. Jók: Kresz a mezőny leg­jobbja, Andorka, illetve Wal­ter, Tálas, Magócs, Bencze. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonföldvár-Bonyhád 2-5 Szilágyi Csaba Kaposfiired Vállalkozók SC-Balatonfüred SE 4-2 (2-2) Kaposfiired, 300 néző. V.: Nagy. Kaposfiired: Tánczos ­Püspök, Pék, Gál, Káro­lyi-Nógrádi, Lassú, Bruncz- vig, Király-Lajtos, László. Edző: Márton József. Balatonfüred: Varga — Bé- nyi, Karsai, Koppány (Kul­csár), Papp-Répási, Szűcs (Varga), Bognár, Ma- jeT-Szőke, Szalai. Edző: Gaz­dag László. Gólszerzők: Király E. (5. p. 10 méteres lövés, 40. p. 10 méteres lövés, 79. percben 10 méteres lövés), Lajtos (47. percben 2 méteres fejes), il­letve Szalai (12. percben 15 méteres lövés), Szűcs (29. percben 10 méteres lövés). Változatos, gólokban gazdag mérkőzésen a minden csapat­részében jobb Kaposfürednek csak az első félidőben volt méltó ellenfele a Balatonfüred. A második félidőben szinte csak egykapuztak a hazaiak. Jók: az egész Kaposfüred, illetve Májer, Szőke, Bognár. Az ifjúsági mérkőzésen Kaposfüred-Balafonfüred 4-0 Kurucz János Balatonlelle-Harkány 2-2 (2-1) Balatonlelle, 600 néző. V.: Gergely Balatonlelle: Gyenes ­Czubelák, Buzsáki, Bene, Kiss-Kalmár (Fehér), Kolo- vics, Somogyi (Balogh), Hosszú-Földes, Takács. Edző: kenéz István. Harkány: Antal-Szabó (Hoffmann), Darázsi, Gellén, Papp-Molnár, Weinert, Nagy, Fen (Schweinguth)-Makai (Frank), Ónodi. Edző: Óbert Béla. Gólszerzők: Takács 2., il­letve Ónodi, Schweinguth. Az első félidőben szipor­kázó játékot nyújtó hazaiak bajnokhoz méltó játékkal szórakoztatták a szépszámú közönséget. A biztos vezetés birtokában a második félidő­ben két könnyelműsködésből a vendégek egyenlítettek. Jók: Czubelák, Kolovics, Hosszú, Takács, illetve Ónodi, Gellén, Papp. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonlelle-Harkány 0-3 Kenéz István Pécsi Postás-Nagyatád 3-2 (2-2) Pécs, Matáv-pálya, 200 néző. V.: Kiss L. Pécsi Postás: Horváth - Zámbó, Nagy, Éles, Jorda- nov-Csordás, Hofecker, Ko­vács, Lieber-Lantos, Kiszely. Edző: Csordás István. Nagyatád: Patak - Papp (Kulcsár), Vojkovics, Kadar­kúti, Savanyó-Valtner, Szi­geti, Vékony, Horváth (Bre- dovszky)-Andricz, Minor. Edző: Miklós József. Küzdelmes mérkőzésen a lelkes hazaiak megérdemel­ten nyertek. Gólszerzők: Lantos (2) Papp, illetve Andricz, Szigeti. Vidákovics Iván MÁV NTE-Marcali 2-0 (1-0) Nagykanizsa, 200 néző. V.: Berki. MÁV: Horváth G. - Nagy T., Kalinics, Visnovics, Beke, Kovács J., Farkas, Balogh A., Lakics (Szakály), Papp (Herke), Borda (Boa). Edző: Szalai Zoltán. Marcali: Farkas - Bozsó, Honák Joel, Vajai, Csák, Pru- csi (Varga), Korpics, Szabó (Fenusz), Virág (Rózsa), Pongrácz. Edző: Menczeles Iván. A nagy lelkesedéssel és jól játszó vasutascsapat megér­demelt győzelmet aratott a második helyen tanyázó Marcali ellen. Gólszerző: Kovács J., Papp. Jók: Beke, Farkas, Papp, Kovács J., illetve Korpics, Csák, Bozsó. Az ifjúsági mérkőzésen: Máv NTE-Marcali 6-0 Kerkai Attila További eredmények: Bátaszéki SE-Dunaszent- györgy 1-2, Dombóvári FC-Mohácsi TE 2-0, Ti- hany-Paksi SE 3-2. CSOBA PAPÍR KFT MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Hárman a bajnoki címért Az utolsó előtti fordulót az élről várták a bajno­kaspiráns táblák, ám so- mogytarnócai vereségük­kel a Juta került az első helyre. A Nagyberki győzni tudott Taranyban, így továbbra Is nyílt a küzdelem az aranyére­mért. Hiába rúgtak öt gólt a szuloklak otthonában a balatonszárszóiak, mégis pont nélkül távoztak. Juta-Barcs 3-0 (0-0) Juta, 400 néző. V.: Balogh M. Juta: Csikós - Wemer, Pammer András, Durczi, Horváth, Solymosi (Tábori), Pammer Attila, Gőbölös, Tóth T. (Hock), Parrag Zs., Pam­mer I. Edző: Keresztes József. Barcs: Szigetvári - Laka­tos, Karsai, Cservölgyi Sz., Kereszthegyi, Gyaraki, Telek (Erdelecz), Gulyás, Cservölgyi R. (Krisztián), Koplárovics, Szári. Edző: Karsai Tibor. Nagy iramú, sportszerű és időnként színvonalas mérkő­zést látott a népes közönség. Az első félidőben még kima­radtak a helyzetek. A szünet után mindkét csapat hamar el akarta dönteni a bajnoki pon­tok sorsát. Ez végül a jutaiak- nak sikerült. A három gól mellett két kapufát is lőttek, így győzelmük megérdemelt. Gólszerzők: Pammer Attila (11-esből), Pammer L, Tóth T. Jók: Csikós, Werner, Pammer András, Pammer At­tila, Gőbölös, Parrag Zs., Pammer L, illetve Gulyás, Koplárovics, Cservölgyi Sz. Az ifjúsági mérkőzésen: Juta-Barcs 2-2 Szabó Tibor Satelit FC Somogytarnóca- Tab 4-1 (2-0) Somogytarnóca, 400 néző. V.: Barna. A hazaiak minden csapat­részükben jobbak voltak el­lenfelüknél, és biztosan győz­ték le a bajnoki álmokat szö­vögető tabiakat. Kiállítva: Fe- rencz (Tab) a 70. percben a tizenhatoson kívül kézzel fogta meg a labdát. Gólszer­zők: Kovács, Bedő, Papp Á. (11-esből), Cseh, illetve Ola­jos. Jók: Varga Z., Csalos, Ko­vács, Cseh, Bedő, illetve Ola­jos, Fehér, Érsek. Az ifjúsági mérkőzésen: Satelit FC Somogytamóca- Tab 1-9 Kovács József Somogysárd-Bélafa Öreglaki FC 2-0 (2-0) Somogysárd, 400 néző. V.: Pecsét. Magabiztosan győzött hazai pályán a Juta a Barcs ellen fotó: törők anett Jó iramú, színvonalas mér­kőzésen a hazaiak rászolgál­tak a győzelemre. Gólszerzők: Szerencsés, Szaka. Jók: Páli, Szulimán, Vancsura, Szeren­csés, Vécsei, illetve Kollár, Varga, Kovács T. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogysárd-Bélafa Öreglaki FC3-0 Serei Antal Balatonkeresztúr-Balaton- máriafürdő-Csurgó 3-0 (2-0) Balatonkeresztúr, 350 néző. V.: Majdanics. A bajnokság hazai záró­mérkőzésén nemcsak ered­ményes, hanem jó játékkal is megörvendeztette híveit a Ba- laton-parti csapat. Gólszerző: Bársony 3. Jók: Bársony (a mezőny legjobbja), Bíró, Borbély, Horváth T„ Héder, Keresztúri, illetve senki. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonkeresztúr-Balaton­máriafürdő-Csurgó 1 -3 Szabó Zoltán Lengyeltóti-Kőröshegy 5-1 (1-0) Lengyeltóti, 300 néző. V.: Borbély. A kényelmesen kezdő tó- tiak csak szünet után kap­csoltak nagyobb sebességre. Ez meg is hozta az ered­ményt, így fölényesen győz­ték le lelkes és önfeláldozó el­lenfelüket. Kiállítva: Volák (Kőröshegy) az 57. percben a játékvezetővel szembeni sportszerűtlenségért. Gól­szerzők: Sipos 2, Kardos 2, Hosszú, illetve Matyék. Jók: Csányi, Smida, Sipos, Bor­bély, Nagy, illetve Matyék, Tóth, Komócsin. Az ifjúsági mérkőzésen Lengyeltóti-Kőröshegy 13-3 Sipos Ferenc T arany-Nagyberki 0-2 (0-2) Tarany, 250 néző. V.: Bö- röczi. A végig jó iramú találkozót két szerencsés góllal nyerte meg a taranyi gárda. Gólszer­zők: Rofrics Zs., Tóth A. Jók: Czink, Szaka, illetve Poór, Pintér, Nagy, Bencze, Misko- vics. Az ifjúsági mérkőzésen: Tarany-Nagyberki 1-0 Csordás Árpád Andocs Jeans-Tex­Kaposvári Rákóczi FC II.­Kaposmérő 1-0 (1-0) Andocs, 400 néző. V.: Ju­hász. A hazai csapat rászolgált a sikerre utolsó otthoni mérkő­zésén. Gólszerző: Tép Ián. Jók: Barczi, Arany, Hadaró, Tep- lán, illetve Balajcza, Deme. Az ifjúsági mérkőzésen: Andocs Jeans-Tex-Kaposvári Rákóczi FC II.-Kaposmérő 0-2 Pacs László Szulok-Balatonszárszó 6-5 (4-2) Szülök, 100 néző. V.: Sza­kács. A jól játszó szuloki csapat kihasználta gólhelyzeteit, és gólgazdag összecsapás végén szerezte meg a győzelmet. Gólszerzők: Korán 2 (mind­kettő 11-esből), Antal, Alth- man 2, illetve Végh 2 (egyet 11-esből), Élő, László, Nagy. Jók: Korán, Antal, Althman, illetve Végh, Élő, László. Az ifjúsági mérkőzésen: , Szulok-Balatonszárszó 1-5 Mercz Mihály Az NB III—Dráva csoport állása: 1. Balatonlelle SE 2. Marcali VSE 3. Kaposfüred 4. Harkány 5. Pécsi Postás 6. Dombóvári FC 7. Nagyatádi FC 8. Balatonfüred 9. Bonyhád FC 10. MÁVNTE 11. D.szentgyörgy 12. Mohácsi TE 13. Tihany 14. Paksi SE 15. Bátaszéki SE 16. Balatonföldvár 29 21 8 - 63-20 71 29 19 6 4 56-18 63 29 17 5 7 59-31 56 29 14 10 5 56-33 52 29 14 7 8 45-29 49 29 13 7 9 39-36 46 29 13 6 10 44-48 45 29 12 5 12 53-45 41 29 13 2 14 31-34 41 29 11 7 11 49-41 40 29 9 8 12 3W6 35 29 8 8 13 39-41 32 29 8 6 15 41-61 30 29 7 7 15 41-50 28 29 3 3 23 25-65 12 29 - 5 24 14-90 5 Megyei I. osztályú bajnokság A bajnokság állása: 1. Juta 2. Tab 3. Nagyberki 4. Barcs 5. Öreglak 6. KRFC ll.-K.mérő 7. Lengyeltóti 8. Andocs 9. B.keresztár 10. Balatonszárszó 11. Csurgó 12. Satelit FC 13. Tarany 14. Somogysárd 15. Kőröshegy 16. Szülök 29 17 6 6 69-39 57 29 16 8 5 74-34 56 29 14 14 1 54-27 56 29 16 3 10 68-50 51 29 15 4 10 50-42 49 29 13 5 11 63-49 44 29 12 7 10 5M1 43 29 12 7 10 55-52 43 29 12 5 12 55-39 41 29 12 3 14 57-68 39 29 11 5 13 52-44 38 29 11 4 14 51-57 37 29 9 3 17 57-87 30 29 7 5 17 39-71 26 29 5 7 1 7 32-84 22 29 5 4 20 43-94 19 ________________________________________________ Triatlon diákolimpia ________________ K övetkezhet a kecskeméti országos döntő A triatlon diákolimpia me­gyei döntőjéről az 1-4. he­lyezettek jutottak tovább a június 20-i kecskeméti országos fináléba. Az egyéni küzdelmek során összesen harmincötén vív­tak ki a továbbjutást je­lentő helyezést. AII. kor­csoporttól, az első helyen végző együttesek képvi­selhetik Somogy megyét az országos finálé csapat­küzdelmeiben. Nagyatád Eredmények: I. korcsoport, leányok: 1. Kovács Diána (Bárdos Lajos Általános Iskola, Nagyatád), 2. Szerdalácz Klaudia (Gya­korló Általános Iskola, Ka­posvár), 3. Horváth Gréta (Vak Bottyán Általános Is­kola, Siófok), 4. Balogh Tünde (Árpád Fejedelem Ál­talános és Szakiskola, Nagy­atád). Csapatversenyben: 1. Gyakorló Általános Iskola, Kaposvár (Szerdalácz Klau­dia, Vázsonyi Csenge), 2. Ár­pád Fejedelem Általános és Szakiskola, Nagyatád (Balogh Tünde, Pap Eszter). Fiúk: 1. Horváth Tivadar (Vak Bottyán Általános Is­kola, Siófok), 2. Csonka Zol­tán, 3. Juhász Máté (mind­kettő Deák Ferenc Általános Iskola, Barcs), 4. Tóth Ri­chárd (Gyakorló Általános Is­kola, Kaposvár). Csapatversenyben: 1. Deák Ferenc Általános Iskola, Barcs (Csonka Zoltán, Juhász Máté), 2. Gyakorló Általános Iskola, Kaposvár (Tóth Ri- chárd, Szilvási Adrián). II. korcsoport, leányok: 1. Kertész Katalin, 2. Horváth Szilvia (mindkettő Gyakorló Általános Iskola, Kaposvár), 3. Filó Violetta (Árpád Fejede­lem Általános és Szakiskola, Nagyatád), 4. Mőbiusz Eszter (Széchenyi István Általános Iskola, Siófok). Csapatversenyben: 1. Gyakorló Általános Iskola, Kaposvár (Kertész Katalin, Horváth Zsófia). Fiúk: 1. Galambos Ádám, 2. Farkas Ádám (mindkettő Gyakorló Általános Iskola, Kaposvár), 3. Hajgató Dénes (Bárdos Lajos Általános Is­kola, Nagyatád), 4. Molnár Gábor (Deák Ferenc Általá­nos Iskola, Barcs). Csapatversenyben: 1. Gyakorló Általános Iskola, Kaposvár (Galambos Ádám, Farkas Ádám), 2. Bárdos La­jos Általános Iskola, Nagy­atád (Hajgató Dénes, Orbán Csaba). 3. Babay József Álta­lános Iskola, Nagyatád (Sza­badkai Béla, Herr Gyula). III. korcsoport, leányok: 1. Szunyogh Adrienn (Mun­kácsy Mihály Gimnázium, Kaposvár), 2. Gyenesei Judit (Zrínyi Ilona Általános Iskola, Kaposvár), 3. Horváth Tímea (Árpád Fejedelem Általános és Szakiskola, Nagyatád), 4. Riklik Eszter (Dráva-Völgye Középiskola, Barcs). Csapatversenyben: 1. Arany János Általános Iskola, Barcs (Fucskár Erika, Hert­mann Eszter). Fiúk: 1. Szabadkai Gábor (Árpád Fejedelem Általános és Szakiskola, Nagyatád), 2. Balazsin András (Babay Jó­zsef Általános Iskola, Nagy­atád), 3. Czimbalek Szabolcs (Ady Endre Gimnázium, Nagyatád), 4. Horváth Milán (Gyakorló Általános Iskola, Kaposvár). IV. korcsoport, leányok: 1. Pap Andrea (Ady Endre Gimnázium, Nagyatád), 2. Bálint Andrea (Perczel Mór Gimnázium, Siófok), 3. Menyhárt Csilla (Munkácsy Mihály Gimnázium, Kapos­vár). Fiúk: 1. Várday Róbert (Ady Endre Gimnázium, Nagyatád), 2. Kovács Dániel (Katolikus Gimnázium, Ka­posvár), 3. Orbán Zsolt (Szé­chenyi Ferenc Gimnázium, Barcs), 4. Edesár Péter (Szak­képző Iskola, Nagyatád). V. korcsoport, leányok: 1. Hartmann Ildikó (Széchenyi Ferenc Gimnázium, Barcs). Fiúk: 1. Fegyver Péter (Munkácsy Mihály Gimná­zium, Kaposvár), 2. Kocsis Pé­ter (Ady Endre Gimnázium, Nagyatád), 3. Fodor Gyula (Széchenyi Ferenc Gimná­zium, Barcs).