Somogyi Hírlap, 1999. május (10. évfolyam, 101-124. szám)

1999-05-31 / 124. szám

SOMOGYI HÍRLAP 1999. május 31., hétfő Sport 7 ZALABAROMFI RT MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Labdarúgó nb iii - dráva csoport A tegnapi forduló szenzáci­ójáról a Satelit FC Somogy- tarnóca csapata gondosko­dott, miután az angol-ma­gyar mintájára 6-3-ra „el­gázolta” a listavezető bar­csi együttest. Alighanem sokat fognak még beszélni a Tarany-Bélafa Öreglaki FC derbiről is, amelvet a vendégek az utolsó percben Antal 60 méteres felszaba­dító rúgásnak szánt, ám vé­gül góllal (!) végződött lövé­sével nyertek meg. Eredmények: Satelit FC Somogytarnóca- Barcs 6-3 (3-2) Somogytarnóca, 400 néző. V.: Kalangya. A végig jól játszó Satelit FC Somogytarnóca csapata ilyen arányban is megérdemelten nyert a bajnokesélyes szom­szédvár ellen. Gólszerzők: Varga Zs., Papp Á., Kovács Cs„ Bencsik, Cseh, Telek (öngól), illetve Karsai, Laka­tos, Cservölgyi R. Jók: Varga Z., Kovács Cs., Bedő, Papp A., Cseh, illetve a vendég Barcs csapatában nem akadt kie­melkedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Satelit FC Somogytamóca- Barcs 1-9 Kovács József Tarany-Bélafa Öreglaki FC 2-3 (2-2) Tarany, 250 néző. V.: Král. Tarany: Sukalac - Jakabfi, Győrfi, Kozma, Wágner, Ki­rály, Drávecz, Czink, Tulok, Szaka (Palavics), László. Edző: Tulok Zsolt. Bélafa Öreglaki FC: Bojtor - Lukács (Németh), Kollár, Horváth Zs., Kiss, Kovács K. (Horváth T.), Antal, Varga, Kovács R., Kovács T., Lender (Dora). Edző: Kovács Károly. A színvonalas mérkőzésen szerencsés góllal győzött a vendég Bélafa Öreglaki FC csapata; az utolsó percben Antal csaknem 60 méterről vette be a taranyiak kapuját. A döntetlen igazságosabb lett volna. Gólszerzők: Tulok 2, il­letve Lender, Kovács R., An­tal. Jók: a Tarany csapatában nem akadt kiemelkedő telje­sítmény, illetve Bojtor, Kol­lár, Antal, Kovács R., Lender. Az ifjúsági mérkőzésen: Tarany-Bélafa Öreglaki FC 10-1 Csordás Árpád Kaposvári Rákóczi FC II.­Kaposmérő-Kőröshegy 7-1 (5-0) Kaposmérő, 200 néző. V.: Go- lubics. A kaposmérői Prukner L. célozza meg a kaput FOTO: LANG ROBERT Elmaradt a bajnokavatás Balatonlelle SE- Bonyhád FC 1-1 (1-0) A kaposmérőiek közönség­szórakoztató játékkal ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Gólszerzők: Pósfai 3, Zádor 2, Schell, Prukner G., illetve Samu. Jók: Pósfai, Ma­jor, Glatz, Falusi, illetve Fo- nyódi, Samu. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposvári Rákóczi FC II.- Kaposmérő-Kőröshegy 3-2 Szabó Gábor Balatonszárszó-T ab 1-4 (1-2) Balatonszárszó, 200 néző. V.: Nagy B. Az első félidőben sok hazai helyzet kimaradt, és ez meg­pecsételte a szárszóiak sor­sát. A szünet után már az tör­tént a pályán, amit a vendég tabiak akartak. Gólszerzők: Végh, illetve Laczkó 2, Szántó, Érsek. Jók: Végh, Farkas, illetve Laczkó, Fe- rencz, Lénárt. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszárszó-Tab 0-5 Sarang Sándor Balatonkeresztúr- Balatonmáriafürdő- Nagyberki 0-1 (0-0) Balatonkeresztúr, 300 néző. V.: Balogh M. Tovább tart a keresztúriak tavaszi hazai gólképtelen­sége. A vendég berkiek egy helyzetük értékesítésével el­vitték a bajnoki pontokat. Gólszerző: Miskovics. Jók: Bakos, Fülöp, Borbély, illetve Poór, Lóki, Pintér, Nagy N. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonkeresztúr-Balaton- máriafürdő-Nagyberki 2-4 Szabó Zoltán Lengyeltóti-Szulok 6-1 (3-0) Lengyeltóti, 300 néző. V.: Barna. A minden csapatrészében jobb Lengyeltóti rászolgált sikerére a lelkesen és sport­szerűen küzdő szulokiak el­len. Gólszerzők: Sipos 2, Ber- tus, Kardos, Báli A., Szentes, illetve Nyitrai. Jók: Csányi, Borbély, Sipos, Perusza L, Kardos, illetve Komái, Gö- iriöri, Althman. Az ifjúsági mérkőzésen: Lengyeltóti-Szulok 1-1 Sipos Ferenc Somogysárd-Juta 1-3 (0-2) Somogysárd, 400 néző. V.: Zsobrák. A jobb játékerőt képviselő vendég jutái csapattal nem bírt a lelkes Somogysárd. Gól­szerzők: Vancsura, illetve Pammer Attila, Pammer L, Parrag Zs. Jók: Vancsura, Hó­dos, Szerencsés, Szulimán, il­letve Gőbölös, Parrag Zs., Parrag A., Pammer. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogysárd-Juta 0-1 Serei Antal Andocs Jeans-Tex-Csurgó 2-1 (1-0) Andocs, 350 néző. V.: Bóna. Közepes színvonalú és iramú mérkőzésen gyűjtötte be a három bajnoki pontot a hazai együttes. Gólszerzők: Teplán 2, illetve Bencsik. Jók: Teplán, Arany, Mink, Scsepkó, illetve Kollár, Beke. Az ifjúsági mérkőzésen: Andocs Jeans-Tex-Csurgó 0-5 Pacs László Elmaradt tegnap a baj­nokavatás Balatonlellén, miután a hazaiak — a sze­zon leggyengébb játékával — csak döntetlent értek el a Bonyhád FC ellen. A Ka- posfüredl Vállalkozók SC és a Marcali VSE viszont begyűjtötte a három baj­noki pontot a Harkány, il­letve a Pécsi Postás ellen — utóbbi ráadásul idegen­ben —, míg a Nagyatádi FC Dombóváron maradt alul egy góllal, a sereghajtó Balatonföldvár SE pedig „menetrendszerű” súlyos vereséget szenvedett ha­zai pályán a kiesés ellen menekülő Paksi SE csapa­tától. Eredmények: Kaposfüredi Vállalkozók SC-Harkány 3-1 (2-0) Kaposfüred, 250 néző. V.: Kiss. Kaposfüredi Vállalkozók SC: Tánczos - Püspök, Pék, Gál, Károlyi - Nógrádi, Lassú, Brunczvig, Király — Kovács, László. Edző: Márton József. Harkány: Antal — Szabó, Darázsi (Burgert), Gellén, Papp — Molnár, Weinert, Nagy, Ferk - Ónodi (Frank), Berecz (Tóth). Edző: Óbert Béla. Végig sportszerű és remek mérkőzést vívott egymással a két jól felkészített csapat a harmadik hely sorsát eldöntő rangadón. A kaposfürediek mindjárt a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kez­deményezést; végig irányítót1 ták a játékot, szinte tetszés szerint alakították ki a hely­zeteiket. A lelkes harkányiak erejéből csak a szépítésre fu­totta, így az eredmény rájuk nézve hízelgő. A Kaposfüredi Vállalkozók SC csapata a ta­vaszi szezon legjobb játéká­val magabiztosan gyűjtötte be a rendkívül fontos három bajnoki pontot. Gólszerzők: Kovács (a 3. percben 2 méteres passzból), László (a 39. percben 15 mé­teres lövésből), Király (a 75. percben 2 méteres passzból), illetve Weinert (a 60. percben 15 méteres lövésből). Jók: Az egész kaposfüredi együttes, illetve Antal, Szabó, Nagy. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfüredi Vállalkozók SC- Harkány 0-2 Kurucz János Balatonlelle, 350 néző. V.: Sebestyén. Balatonlelle SE: Kovács - Czubelák, Kiss, Buzsáki, Bene - Balogh (Dergecz), Kalmár, Kolovics, Somogyi — Takács, Ágh (Horváth). Edző: Kenéz István. Bonyhád FC: Száka - Bencze, Stumpf, Somogyvári, Magócs - Tóth, Dani (Bi- liczki), Tálas, Szlama (Csen­des) - Molnár, Köllő (Wal­ter). Edző: Szőcs Imre. A szezon leggyengébb já­tékát nyújtó hazaiak nem ér­demeltek győzelmet. Gólszerzők: Somogyi, il­letve Molnár. Kiállítva: Magócs (a 68. percben) a második sárga lap után. Jók: a Balatonlelle SE csa­patában nem akadt kiemel­kedő teljesítmény, illetve Tóth, Molnár, Tálas. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonlelle SE- Bonyhád FC 3-4 Kenéz István Pécsi Postás- Marcali VSE 0-1 (0-0) Pécs, 200 néző. V.: Nagy A. Pécsi Postás: Horváth - Zámbó, Nagy Gy., Éles - He­gedűs, Csordás Sz. (Jorda- nov), Hoffecker, Kovács, Lie­ber - Kiszely (Kollmann), Lantos. Edző: Csordás István. Marcali VSE: Farkas - Pru- csi, Vajai, Geraldo, Horváth — Mészáros (Korpics), Csák (Rózsa), Körösi - Virág, Szabó (Fenusz), Hanák. Edző: Menczeles Iván. A végig jobban játszó ven­dég Marcali VSE egy szép szabadrúgásgóllal szerezte meg a győzelmet a Pécsi Pos­tás otthonában. Gólszerző: Virág. Jók: Horváth, Zámbó, Nagy Gy., illetve Farkas, Geraldo, Virág, Hanák. Az ifjúsági mérkőzésen: Pécsi Postás- Marcali VSE 2-0 Pucz Péter Balatonföldvár SE-Paksi SE 0-4 (0-1) Balatonföldvár, 100 néző. V.: Nagy I. Balatonföldvár SE: Kresz - Kézdi, Deákvári, Szendrei, Balogh - Hoffecker, Héjjas, Andorka, Andrasics — Kozma, Tímár. Játékosedző: Deákvári Antal. Paksi SE: Almási - Borsi, Prantner, Ledniczki (Péter), Kindl - Somogyi, Taba, Csizmadia (Szabó), Radics - Szendrei, Farsang. Edző: Ha­raszti Zsolt. Magabiztos győzelmet ara­tott a második félidőben vé­gig emberelőnyben játszó paksi együttes a sereghajtó Balatonföldvár SE otthoná­ban. Gólszerzők: Kindl 2, Radics 2. Kiállítva: Héjjas (a 44. percben). Jók: Kresz, Andrasics, Hof­fecker, illetve Szendrei, Taba, Kindl, Radics, Somogyi. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonföldvár SE- Paksi SE 0-1 Szilágyi Csaba Dombóvári FC- Nagyatádi FC 1-0 (1-0) Dombóvár, 400 néző. V.: Ko­vács. Dombóvári FC: Szabados - Mayer (Vámosi), Savanyú, Foki, Vincze - Horváth Á:, Tóth, Steiger, Korcsmár (Hor­váth J.) — Schmidt, Somodi (Nagy). Edző: Lőrincz Sán­dor. Nagyatádi FC: Patak — Horváth J. (Andricz), Papp, Savanyú, Merkl, Kadarkúti - Szigeti, Hermann, Kulcsár, Minor - Vékony. Megbízott edző: Miklós József. A nagy meleg ellenére is jó iramú mérkőzést láthattak a nézők Dombóváron. A több gólhelyzetet kidolgozó és szinte végig fölényben játszó dombóváriak sikere megér­demelt. A vendég somogyi együttes kontrákkal kísérle­tezett — eredménytelenül. Gólszerző: Horváth Á. (a 20. percben 8 méteres lövés­ből). Kiállítva: Kadarkúti (a 80. percben) a második sárga lap után. Jók: Steiger, Foki, Vincze, Horváth Á„ illetve Savanyó, Patak, Szigeti. Az ifjúsági mérkőzésen: Dombóvári FC- Nagyatádi FC 2-0 Rónai Gábor További eredmények: Dunaszentgyörgy FC- Mohácsi TE 0-0 Bátaszéki SE- Balatonfüred 1-2 (0-1) Nagykanizsai MÁV NTE- Tihany2-2 (0-1) _____________________XlV. EURO TOURNAI BENJAMIN S MINI EURÓPA-BAJNOKSÁG_________ K ülföldön is bemutatkoztak Nagy gólok nyomában A Franciaországban, Viesly- ben rendezett 14. Euro To- urnai Benjamin's elneve­zésű nem hivatalos mini Eu- rópa-bajnokságon a magyar színeket képviselő Kapos­vári Mézga Focisuli Klub labdarúgó-csapata nyolc or­szág 16 együttese közül — három győzelemmel és ugyanennyi vereséggel — a figyelemre méltó hatodik helyet szerezte meg. VlESLY A szakemberek egybehangzó véleménye szerint a torna mérkőzését a Tottenham Hotspur és a Kaposvári Mézga Focisuli Klub játszotta; Méz- gáék sokáig keményen tartot­ták magukat a nyomasztó fizi­kai fölényben lévő angolok el­len, akik két perccel a meccs vége előtt szerezték meg a mindent eldöntő győztes gólt. A folytatásra elfáradt a soro­zatban játszott, komoly tét­meccsekhez nem szokott ka­posvári együttes, s így végül a hatodik helyen zárták a tornát. Ez az eredmény így is min­den elismerést megérdemel, hiszen a négy éve működő Kaposvári Mézga Focisuli Klub most mérettetett meg először külföldön, s bemutat­kozásként mindjárt az előkelő hatodik helyen zártak. Hogy egyébként milyen mezőny jött össze a francia kisvárosban, arról elég legyen csak annyi: a 9-10. helyért két olyan nagy múltú csapat játszhatott egy­mással, mint a német Borussia Mönchenglabdach és a cseh Dukla Praha. Mindenesetre nem üres kézzel térhettek haza Mézgáék; jövőre ugyanis visszavárják őket Vieslybe, s már most kaptak egy meghí­vót Angliába a Tottenham Hotspur rangos nemzetközi gyermektornájára is. Eredmények: Valencien (spanyol)- Kaposvári Mézga Focisuli Klub 3-0 Kaposvári Mézga Focisuli Klub-Molenbek (belga) 1-0 Gólszerző: Keczeli. Kaposvári Mézga Focisuli Klub-Viesly (francia) 4-0 Gólszerzők: Keczeli 2, Kol­lega, Hock. Tottenham Hotspur (angol)-Kaposvári Mézga Focisuli Klub 1-0 Kaposvári Mézga Focisuli Klub-Cambrai (francia) 2-0 Gólszerzők: Keczeli, Szől- lősi. Aminen (francia)- Kaposvári Mézga Focisuli Klub 2-0 A 14. Euro Tournai Benja­min's nem hivatalos mini Eu- rópa-bajnokság végeredmé­nye: 1. Red Star (Franciaor­szág), 2. Tottenham Hotspur (Anglia), 3. Leens (Franciaor­szág), 4. Varsó (Lengyelor­szág), 5. Aminen (Franciaor­szág), 6. Kaposvári Mézga Fo­cisuli Klub (Magyarország). A Kaposvári Mézga Focisuli Klub sikerrel szerepelt csa­pata: Kollega Bálint csapatka­pitány, Szőllősi Szabolcs, Keczeli Krisztián, Varga Ro­land, Németh Péter, Császár Máté, Márkus Gábor, Hock Péter, Bozó Péter, Rétsági Ákos, Biczó Péter, Treszler András, vezetőedző: Horváth János „Mézga”, edző: Buzsáki István. (Fenyő) Tegnap befejeződött Ka­posváron a három napon át tartó I. (pénzdíjas) ISM- Hungarian Street Soccer műfüves kispályás labda­rúgótorna. Kaposvár A felnőtt csapatok csatározá­sát — nevét meghazudtolva — az Izomláz nyerte, miután a fináléban meggyőző játékkal verte a SzennaPack együttesét. A képzeletbeli dobogó harma­dik fokára a Fehér Orrszarvú játékosai léphettek (volna) fel, így ez a három csapat léphet majd pályára októberben Bu­dapesten az országos döntő­ben. Tegnap összemérte egy­mással az erejét a magyar új­ságírók válogatottja és a Nem­zeti Sport „firkászaira” épülő fiatal újságírók csodacsapata is; utóbbi együttes kapujában nem más, mint maga a főszer­kesztő, azaz Dénes Tamás állt őrt. Nem csoda hát, hogy az ellenfél játékosai kellő tiszte­lettel és alázattal vették tűz alá a FUCS kapuját... * * * A hétvégén adták át Kaposvá­ron a Cseri úti ifjúsági sport- centrum villanyvilágítását, amelyet Szilvási Józseftől, az MLSZ első alelnökétől Szita Károly, Kaposvár polgármes­tere vett át. Ez alkalomból pá­lyára léptek a jelen, majd a múlt dicső képviselői is; a Ka­posvári Rákóczi FC öregfiúk együttesének ez alkalommal a közéleti személyiségekből verbuvált „csodacsapat” volt az ellenfele, amelyet ezúttal két egykori népszerű kapos­vári labdarúgó, Kiss László és Burcsa Győző is erősített. Mi­után nem akarunk ünnepron- tóak lenni, így inkább fedje jó­tékony homály a végered­ményt... (Fenyő) Hatot kapott a listavezető A teénani forduló szenzáci- —— — — —