Somogyi Hírlap, 1999. május (10. évfolyam, 101-124. szám)

1999-05-10 / 107. szám

SOMOGYI HÍRLAP 10 Sport 1999. május 10., hétfő Labdarúgó nb hí - práva csoport Gól nélküli döntetlen a somogyi rangadón A forduló somogyi ranga­dóján megosztozott a pon­tokon a Marcali VSE és a Kaposfüredi VSC. A lista­vezető Balatonlelle SE idegenben győzött, míg a Nagyatádi FC hazai pályán szenvedett vereséget. Eredmények: Balatonföldvár-Bátaszék 0-1 (0-1) Balatonföldvár, 100 néző: Tarczi. Balatonföldvár SE: Kresz - Szabó J., Andorka, Szár- nyasi, Miklósi - Biczi, Ba­logh, Héjjas - Andrasics (Feri), Kozma, Tímár. Játé­kosedző: Deákvári Antal. Bátaszék: Grill - Takács, Makk, Sárközi, Hauwasser, Hosszú - Rupa, Baumann, Szabados, Péter (Papp) — Ko­vács Cs. (Márton). Játékose­dző: Szabados Tibor. Gólszerző: Péter. Azonos játékerőt képviselő csapatok közül némi játékve­zetői segédlettel a vendégek nyertek. Jók: Andorka, Miklósi, Tí­már, illetve Grill, Péter, Hau­wasser, Takács. Ifjúsági mérkőzésen: Balatonföldvár-Bátaszék 1 -5 Szilágyi Csaba Marcali-Kaposfüredi Vállalkozók SC 0-0 Marcali, 500 néző. V.: Lévai. Marcali: Farkas - Hanák, Vajai, Joel, Bozsó, Virág-Hor- váth Cs., Rózsa, Kőrösi-Pong- rácz (Fenusz), Szabó. Edző: Menczeles Iván. Kaposfüred: Tánczos ­Gál, Pék, Károlyi, Püs­pök-Nógrádi, Brunczwig, Lassú (Lajtos), László (Ko­vács)- Fazekas, Király. Edző: Márton József. A somogyi rangadón, el­maradt a színvonal a várako­zástól. A lelkes és fegyelme­zett vendégek szünet utáni játékukkal rászolgáltak a győzelemre. Jók: Farkas, Joel, Horváth Cs., illetve Tánczos, Pék, Ká­rolyi. Ifjúsági mérkőzésen: Marcali-Kaposfüredi Vál­lalkozók SC 2-2. Ivusza István Nagyatádi FC-Balatonfüred 1-2 (f-0) Nagyatád, 250 néző. V.: Ta­tai. Nagyatád: Patak - Vojko­vics, Papp, Brezovszky, Merkl, Kadarkuti (Báli), Szi­geti, Kulcsár (Fekets), And- ricz (Hermán), Minor, Vé­kony. Edző: Németh Tibor. Balatonfüred: Varga - Pol­gár (Varga N.), Karsai, Szá­lai, Bognár, Répási, Szűcs, Bényi (Koppány), Májer, Szőke, Szalai. Edző: Gazda LÁszló. Góllövők: Kulcsár (15. p„ 5 m-es lövés), Bognár (60. p., 20 m-es emelés), Májer (88. p., 9 m-es lövés). A két jól felkészített csapat találkozóján a szerencsésebb, és helyzeteit jobban kihasz­náló vendégek szerezték meg a három pontot. Jók: Patak, Vojkovics, Merkl, illetve Ré­pási, Bognár, Szőke, Szalai. Ifjúsági mérkőzésen: Nagyatád ifi-Balatonfüred ifi 3-0 Kereszthegyi István Tihany-Balatonlelle SE 0-1 (0-0) Tihany, 200 néző. V.: Dárdai. Tihany: Kocsár - Horváth, Lukács, Cseresznyés, Bendes, Németh, László, Hegedűs, Czvetko, Dömötör, Hideghéti (Sövény). Edző: Steinerlein István. Balatonlelle SE: Gyenes — Czubelák, Buzsáki, Kiss, Bene, Takács, Kalmár (Hor­váth), Kolovics, Somogyi, Hosszú, Földes. Edző: Kenéz István. Góllövő: Kolovics (75. p., 22 m-es szabadrúgás). Küzdelmes mérkőzésen igazságos győzelem született. Jók: Dömötör, Czvetko, Németh, illetve Földes, Bu­zsáki, Czubelák. Ifjúsági mérkőzésen: Tihany ifi-Balatonlelle ifi 4-1 Kenéz István További eredmények: Paksi SE-Dombóvári FC 1-1 Bonyhád FC- Dunaszentgyörgy 0-1 Harkány-Mohácsi TE 5-2 MÁV NTE-Pécsi Postás (1-1 A bajnokság állása: 1. Balatonlelle SE 23 18 5­52-12 59 2. Marcali VSE 24 16 6 2 45-13 54 3. Harkány 24 12 8 4 44-24 44 4. Nagyatádi FC 24 13 5 6 37-36 44 5. Kaposfüred 24 13 4 7 48-28 43 6. Dombóvári FC 24 11 6 7 34-28 39 7. Pécsi Postás 23 10 7 6 34-24 37 8. Balatonfüred 24 10 4 10 41-37 34 9. Bonyhád FC 24 11 1 12 24-29 34 10. MÁV NTE 24 8 6 10 40-35 30 11. D.szentgyörgy 24 7 7 10 27-33 28 12. Mohácsi TE 24 7 5 12 32-39 26 13. Paksi SE 24 5 7 12 30-42 22 14. Tihany 24 5 5 14 24-50 20 15. Bátaszéki SE 24 3 3 18 22-50 12 16. Balatonföldvár 24­5 19 13-67 5 _________________________MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG___ T aranyi bravúr Barcson FOTÓ: TÖRÖK ANETT A 24. fordulóban nagy meglepetésre otthonában kapott ki a Barcs SC, így jobb gólkülönbségével a Tabi VSC lépett a tabella élére. Juta és Lengyeltóti megosztozott a pontokon, az öreglakiak pedig két góllal bizonyultak jobbnak a Kaposvári Rákóczi FC II.- Kaposmérő együttesénél. Eredmények: T ab-Balatonkeresztúr­B.máriafürdő 1-1 (1-0) Tab, 450 néző. V.: Nemes. Tab: Ferencz - Fehér, Ár­vái, Szántó, Sztán, Kalocsa (Karsai), Érsek, Horváth /., Magyar, Jenei, Laczkó. Edző: Szabó Sándor. Balatonkeresztúr-Bala- tonmáriafürdő: Horváth L. - Ölti, Borbély, Fülöp, Bakos, Somogyi (Pemecz), Bíró (Csonka), Nagy, Héder, Ke­resztúri (Horváth T.), Bár­sony (Kiss). Edző: Horváth Gábor. Küzdelmes mérkőzésen a tartalékos tabiak mezőnyfö­lényben játszottak, de nem használták ki gólszerzési le­hetőségeiket. A szívósan vé­dekező vendégek egy kontra­támadás végén egyenlítettek. Gólszerzők: Horváth I., illetve Bakos. Jók: Jenei, Fehér, Kar­sai, Érsek, illetve Bakos, Bíró, Héder. Az ifjúsági mérkőzésen: Tab-Balatonkeresztúr­Balatonmáriafürdő 7-0 Pretz János Nagyberki-Kőröshegy 4-0 (4-0) Nagyberki, 200 néző. V.: Szakács. A Nagyberki már az első félidőben eldöntötte a mér­kőzés sorsát a lelkesen és sportszerűen játszó vendég­csapat ellen. Gólszerzők: Nagy, Rofrics Zs. 2, Rofrics R. Fejpárbaj a Juta-Lengyeltóti mérkőzésen Jók:< Nagy, Samu, Pintér, Ha- nusz, Bencze, Rofrics Zs., il­letve Varga, Komócsin, Bőhm. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagyberki-Kőröshegy 9-1 Fonai József Barcs-Tarany 1-3 (0-1) Barcs, 300 néző. V.: Balogh M. A gyenge napot kifogó ha­zaiak nem tudták kihasználni helyzeteiket, és végül a tara- nyiak szerezték meg a három pontot. Gólszerzők: Cservöl- gyi R., illetve Szaka, Zeller (öngól), Király. Jók: a hazai csapatban nem volt átlag fe­letti teljesítmény, illetve Ki­rály, Szaka, Kozma, László, Jakabfi. Az ifjúsági mérkőzésen: Barcs-Tarany 1-1 Kálmán Tamás Somogysárd­Andocs Jeans-Tex 2-2 (1-2) Somogysárd, 250 néző. V.: Juhász. Az alacsony színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen 0-2­ről egyenlített a Somogysárd. Gólszerzők: Szolimán (11-es- ből), Sági, illetve Rostás 2. Jók: Szulimán, Szabó, Szaka, illetve Hadaró, Rostás, Arany. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogysárd- Andocs Jeans-Tex 3-1 Serei Antal Juta-Lengyeltóti 0-0 Juta, 300 néző. V.: Majda- nics. A bátran támadó vendégek meglepték a jutaiakat. Az enyhe mezőnyfölényben ját­szó hazaiak kihagyták hely­zeteiket, így meg kellett elé­gedniük a döntetlennel. Jók: Csikós, Pammer András, Werner, illetve Schmida, Si­pos, Borbély. Az ifjúsági mérkőzésen: Juta-Lengyeltóti 4-0 Szabó Tibor Szulok-Csurgó 2-3 (0-1) Szülök, 150 néző. V.: Joó. Egyenrangú ellenfelek csa­táját láthatta a közönség, a Csurgó Beke révén vitte el a három pontot. Gólszerzők: Hajmási, Sütő, illetve Beke 2, Szűcs. Jók: Gömöri, illetve Szűcs, Beke. Az ifjúsági mérkőzésen: Szulok-Csurgó 2-9 Mercz Mihály Satelit FC Somogytarnóca­Balatonszárszó 1-0 (0-0) Somogytarnóca, 150 néző. V.: Harangozó. Végig a hazai csapat irányí­totta a játékot. Az eredmény a lelkes vendégek számára jó eredménynek számít. Gól­szerző: Varga Zs. Jók: Cseh, Igricz, Varga Zs., illetve Tóth, Farkas, Föcsök. Az ifjúsági mérkőzésen: Satelit FC Somogytamóca- Balatonszárszó 2-0 Kovács József Bélafa Öreglaki FC­Kaposvári Rákóczi FC II.- Kaposmérő 3-1 (1-0) Öreglak, 250 néző. V.: Ré­vész. A végig nagy fölényben és helyenként tetszetősen játszó hazai csapat rengeteg helyze­téből a második játékrészben hármat értékesített, és maga­biztos győzelmet aratott. Gól­szerzők: Kollár, Antal, Né­meth, illetve Falusi. Jók: Hor­váth Zs., Antal, Varga, Kovács T., Németh, illetve Király, Schell, Glatz. Az ifjúsági mérkőzésen: Bélafa Oreglaki FC-Kaposvári Rákóczi FC II.-Kaposmérő 2-1 Kollár László A bajnokság állása: 24 14 6 4 63-26 48 24 15 3 6 61-34 48 24 13 6 5 54-31 45 23 11 11 1 44-23 44 24 11 5 8 50-41 38 4 9 40-39 37 3 10 46-49 36 5 9 46-36 35 7 8 49-44 34 3 11 47-37 33 5 10 43-36 32 4 12 35-47 28 2 14 47-74 26 5 14 32-60 20 6 14 28-65 18 3 17 28-72 12 Ifj. Tóthék csak másodikak 1. Tab 2. Barcs 3. Juta 4. Nagyberki 5. KRFC ll.-K.mérő 6. Öreglak 24 11 7. Balatonszárszó 24 11 8. Lengyeltóti 24 10 9. Andocs 24 9 10. Csurgó 24 10 11. B.keresztúr 24 9 12. Satelit FC 24 8 13. Tarany 24 8 14. Somogysárd 24 5 15. Kőröshegy 24 4 16. Szülök 23 3 A pécsi Kiss-Büki kettős nyerte a miskolci Vredes- tein Ralit, a magyar baj­nokság harmadik futamát. Miskolc Ifj. Tóth Jánosék a nagy haj­sza ellenére sem tudták le­dolgozni az első gyorsaságin összeszedett 1 perces hátrá­nyukat, a hibátlanul autózó Kiss Ferenc ellen. A Vredestein Rali végered­ménye: 1. Kiss, Büki (MÓL Rallye Team, Subaru), 2. ifj. Tóth J., Tóth I. (Toyota Raly- lye Team, Toyota), 3. Sze- leczky, Penderik (Cross Boksz SE, Ford Escort) A bajnokság állása 3 futam után: 1. Kiss, Büki 55 pont, 2. ifj. Tóth J„ Tóth I. 35 p„ 3. Hényel, Tóth V. (Autó Ágó Rallye Team, Toyota) 27 p. * * * A Citroenek sikerével ért véget a rali-vb 6. futama, a Korzika- rali: a francia Philippe Bu­galski megismételte két héttel ezelőtti győzelmét, és ismét győzni tudott kétkerékmeg- hajtású autójával. Csapat­társa, a spanyol Jesus Puras lett a második, mögötte pedig honfitársa, Carlos Sainz vég­zett. A kaposvári Hideg-Taj- nafői páros az utolsó előtti gyorsaságin már nem tudott elrajtolni, mivel a végig ra- koncátlankodó autójuk tur­bója felmondta a szolgálatot, így a 46. helyről kiállni kény­szerültek. A Korzika-rali végeredmé­nye: 1. Bugalski (Citroen Xsara), 2. Puras (Citroen Xsara), 3. Sainz (Toyota Co- rolla), 4. McRae (Ford Fo­cus), 5. Auriol (Toyota Co- rolla), 6. Makinen (Mitsu­bishi Lancer). A vb-állása: 1. Makinen 29 pont 2. Auriol 26 3. McRae 23 4. Sainz 21 5. Bugalski 20 6. Kankkunen (finn, Subaru Impreza) 8. A konstruktő­röknél: 1. Toyota 49 pont, 2. Mitsubishi 33, 3. Ford 31. Önmagát is legyőzte a Nafa RC Kaposvár Nafa RC Kaposvár-Dág SC 3-1 (11, -4, 10, 10) A Dág SC csapata látta vendégül a Nafa RC Ka­posvár együttese, a férfi röplabda NB 113-18. he­lyért zajló rájátszásában. A városi sportcsarnokban közel másfél óra alatt, nagy küzdelemben dia­dalmaskodtak a hazaiak. Kaposvár — Jól kezdődött számunkra a találkozó — mondta az össze­csapás után Erdei Tamás, a Nafa RC Kaposvár játékosa. — Elsősorban jó szerváink miatt 6-0-ás vezetést szereztünk. Ezt követően pontatlanul fo­gadtuk az ellenfél szerváit, ezért nehéz szituációkból kel­lett támadnunk, ami nem mindig volt eredményes. A végén néhány jó ütemű sánc a javunkra döntötte a szettet. Sajnos, nem tudom megmon­dani, miért röplabdáztunk olyan rosszul a második játszmában, amikor mindösz- sze négy pontot értünk el. Szerencsére a harmadik szet­tben már ismét jobban ment a játék és 6-1-re, majd 9-3-ra húztunk el. Feljavult a me­zőnymunkánk is és ez elég volt az újabb diadalhoz. A leg­jobban talán a negyedik játék­részben teljesítettünk, amikor 4-7-ről 12-7-re sikerült fordí­tani. A bajnokságból még két összecsapásunk van hátra, a Zalaegerszeget és a Castellum SC Balatontégla együttesét is szeretnénk legyőzni. így játszottak Kaposvár, városi sportcsar­nok 100 néző. V.: Dravecz, Ortner. Nafa RC Kaposvár: Jezeri, Nyári, Tóth T., Erdei, Torma, Kiss I. Z. Csere: Farkas, Till- mann (liberó), Kiss A., Ren- gel. Vezetőedző: Károly Ró­bert. Dági SC: Torda, Oszuska I. Z., Soós, Skoflek, Oszuska II. Z., Haltrich. Csere: Baldaup (liberó), Berták, Bencsik, Szauter. Vezetőedző: Bognár • Ellák. Az eredmény alakulása: I. játszma: 6-0, 6-3, 7-3, 7-7, 7-8, 9-8, 9-10, 10-10, 13-10, 13-11, 15-11 - 27 perc. II. játszma: 0-1, 2-2, 2-2, 3- 2, 3-3, 3-12 (!!!), 4-12, 4- 15 — 15 perc. III. játszma: 0-1, 6-1, 6-3, 9-3, 9-6, 11-6, 11-9, 14-9, 14-10, 15, 10 -20 perc. IV. játszma: 0-3, 2-3, 2-4, 4-5, 4-7, 12-7 (!!), 12-9, 14-9, 14-10, 15-10 -24 perc. Jók: Erdei, Kiss I. Z., illetve a Dág SE csapatában nem akadt kiemelkedő teljesít­mény. Károly Róbert: A kiesés szempontjából fontos talál­kozót nyertünk meg. A na­gyobb akarással játszó csapat győzött. Oszuska I. Zoltán: Nagyon rosszul röplabdáztunk, emi­att nyerhetett a kaposvári együttes. (Kun) Nyári ütése elkerüli a dágiak sáncát FOTÓ: TÖRÖK ANETT