Somogyi Hírlap, 1999. április (10. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-19 / 90. szám

SOMOGYI HÍRLAP 8 Sport 1999. április 19., hétfő _____________Megyei i. osztályú labdarúgó-bajnokság B íróverés Andocson __________________Labdarúgó nb hí - práva csoport V itézkedett a Marcali A megyei bajnokság 21. fordulóban nyolcvan percig tartott az andocsi mérkő­zés, mert megütötték a já­tékvezetőt. Az eddigi lista­vezető barcsiak súlyos ve­reséget szenvedtek Ka- posmérőben, és az élme­zőnyben tanyázó Balaton­szárszó sem úszta meg a kiadós verést Taranyban. A jutaiak Csurgón is győzni tudtak, így ismét a tabella élére kerültek. Eredmények: Kaposvári Rákóczi FC II.- Kaposmérő-Barcs 7-0 (3-0) Kaposmérő, 400 néző. V.: Pecsét. Kaposvári Rákóczi FC II.- Kaposmérő: Balajcza — Schell, Prukner G., Major, Prukner L. (Falusi), Hortobá­gyi, Éhl, Glatz (Zádor), Rajczi, Deme, Fodor. Edző: Prukner László. Barcs: Szigetvári — Takács, Kassai (Erdelecz), Cservölgyi Sz., Zeller, Gyaraki (Gulyás), Telek, Kovács, Cservölgyi R., Koplárovics (Márkus), Szári. Edző: Otártics István. A bajnoki álmokat szövö­gető Barcs ellen ebben az arányban is megérdemelten nyert a remek napot kifogó hazai csapat. Kiállítva: Cser­völgyi Sz. a 44. percben után- rúgásért, Szigetvári a 70. percben utolsó emberként szabálytalankodott. Gólszer­zők: Rajczi 3, Schell 2, Deme 2. Jók: Schell, Major, Éhl, Fo­dor, Rajczi, illetve Takács, Gyaraki, Cservölgyi R. Kaposvári Rákóczi FC II.-Ka­posmérő ifi-Barcs ifi 3-5 Szabó Gábor Csurgó-Juta 1-2 (1-1) Csurgó, 200 néző. V.: Nagy. Küzdelmes, jó iramú mér­kőzésen a tartalékosán pá­lyára lépő Csurgó egyenrangú ellenfele volt a nagyobb játé­kerőt képviselő és szerencsés gólokat szerző Jutának. A vendégek a 24. percben ti­zenegyest hibáztak. Kiállítva: Lein (Csurgó) a 88. percben a második sárga lap után. Gól­szerzők: Szűcs, illetve Pam- mer Attila, Parrag Zs. Jók: Szűcs, Kollár, illetve Pammer Attila, Csikós, Pammer I., Gőbölös, Tóth. Csurgó ifi-Juta ifi 0-2 Kiss Béla Nagyberki-Bélafa Öreglaki FC 1-0 (0-0) Nagyberki, 200 néző. V.: Mohai. A hazai csapatot meglepte Kiütötték az eddigi listavezető Barcsot Kaposmérőben fotó: kovács tibor az ellenfél első félidei támadó szellemű játéka. A Nagyberki szünet utáni javuló játékának köszönheti győzelmét. Gól­szerző: Lóki P. Jók: Kismár- ton, Samu, Rofrics R., Ló ki N., Tóth A., illetve Kollár, Kiss, Varga, Kovács P. Nagyberki ifi-Bélafa Öreglaki FC ifi 4-4 Fonai József Andocs Jeans-Tex-Szulok 3-0 (3-0), a 80. percben fél­beszakadt Andocs, 200 néző. V.: Maj- danics. A hazaiak már az első percben vezetést szereztek, a folytatásban viszont sok helyzetet kihagytak. A 80. percben a játékvezető lefújta a mérkőzést, mert a szulo- kiak 5-ös számú játékosa, Nagy G. a piros lap felmuta­tása után arcon ütötte a bírót. Kiállítva: Nagy (Szülök) a 80. percben reklamálásért. Gól­szerzők: Rostás 2, Komáromi R. Jók: Rostás, Barczi, Ha­daró, illetve Kornai. Andocs ifi-Szulok ifi 0-0 Pacs László Sportszerű találkozón a minden csapatrészükben jobb hazaiak megérdemelten győztek. Gólszerzők: Drávecz 4, Szaka, László, Király, Pala- vics. Jók: Drávecz, László, Szaka, Király, Palavics, illetve Tóth. Az ifjúsági mérkőzésen: Tarany-Balatonszárszó 6-1 Csordás Árpád Lengyeltóti-Somogysárd 1-1 (1-0) Lengyeltóti, 350 néző. V.: Bóna. A mélyen a tudása alatt ját­szó Lengyeltóti kapusának, Csányi Attilának köszönheti, hogy a lelkes somogysárdiak ellen döntetlent tudott elérni. Kiállítva: Kardos (Lengyel­tóti) a 86. percben utolsó em­berként elgáncsolta ellenfe­lét. Gólszerzők: Szentes, il­letve Szulimán (11-esből). Jók: Csányi (a mezőny leg­jobbja), illetve Lángi, Szuli­mán, Récsei. Az ifjúsági mérkőzésen: Lengyeltóti-Somogysárd 2-1 Sipos Ferenc Kőröshegy-Tab 1-4 (1-1) Kőröshegy, 400 néző. V.: Balogh M. Az első félidőben a haza­iak, a szünet után a tabiak játszottak jobban. A vendé­gek kihasználták helyzetei­ket, és rászolgáltak a sikerre. Gólszerzők: Böhm, illetve Érsek 2, Laczkó, Magyar. Jók: Komócsin B., Böhm, Krezinger, Fonyódi, ill. Kiss Z., Árvái, Laczkó, Érsek, Ma­gyar. Kőröshegy ifi-Tab ifi 3-0 Petrus László Tarany-Balatonszárszó 8-0 (4-0) Tarany, 200 néző. V.: Ka­langya. Balatonkeresztúr-Balaton- máriafürdő-Satelit FC So- mogytarnóca 0-1 (0-0) A mérkőzésről nem kap­tunk tudósítást. A bajnokság állása: 1. Juta 2. Barcs 3. Tab 4. Nagyberki 5. KRFC ll.-K.mérő 6. Balatonszárszó 7. Lengyeltóti 8. Öreglak 9. B.keresztúr 10. Csurgó 11. Andocs 12. Satelit FC 13. Tarany 14. Somogysárd 15. Kőröshegy 16. Szülök 21 13 5 3 52-24 44 21 13 3 5 57-30 42 21 12 5 4 54-22 41 21 9 11 1 38-22 38 21 10 5 6 46-34 35 21 10 3 8 40-39 33 21 9 4 8 41-32 31 21 9 4 8 33-35 31 21 8 4 9 35-30 28 21 8 3 10 40-31 27 20 7 6 7 40-39 27 21 7 4 10 30-37 25 21 6 1 14 37-70 19 21 5 3 13 25-51 18 21 3 6 12 24-56 15 20 3 3 14 25-62 12 A félbeszakadt Andocs-Szulok mérkőzés eredménye nem szerepel a táblázatban. A mostoha időjárás miatt elmaradt a Balaton- lelle-Pécsi Postás talál­kozó. Az élmezőnyhöz tar­tozó somogyi csapatok folytatták sikersorozatu­kat. Eredmények: Dombóvári FC- Balatoníöldvár SE 3-1 (1-1) Dombóvár, 300 néző. V.: Kepe. Dombóvári FC: Szabados - Tóth (Ötvös), Vincze, Sava­nyú, Foki, Májer, Korosecz, Korcsmár, Kádár, Schmidt, Szabotin (Somodi). Edző: Lő- rincz Sándor. Balatonföldvár SE: Kresz - Szabó I. Andorka, Számyasi (Szendrei), Miklósi, Héjjas, Balogh, Biczi, Andrasics, Kozma, Tímár. Játékosedző: Deákvári Antal. Gólszerzők: Savanyú, Ká­dár, Schmidt, illetve Biczi. Hetven percig tartotta ma­gát a vendég balatonföldvári együttes Dombóváron. A haj­rára azonban elfáradtak, s a hazaiak ekkor eldöntötték a találkozó sorsát. Jók: Kádár, Ötvös, Vincze, illetve Kresz, Héjjas, Andra­sics. Szilágyi Csaba A Balatonlelle-Pécsi Postás NB III-as labdarúgó mérkőzés a pálya játékra alkalmatlan­sága miatt elmaradt. A másfél napos esőzéstől hatalmas víz­tócsák tarkították a játékteret. A lelleiek szivattyúkkal igye­keztek rendbe hozni, de kí­sérletük eredménytelen ma­radt. Nagy István játékvezető partjelzőivel konzultálva úgy döntött, hogy ilyen talajon nem lehet mérkőzést ját­szani. A két csapat előzetesen abban állapodott meg, hogy a találkozót — amennyiben a Dráva csoport versenybizott­sága is jóvá hagyja — május 5- én szerdán játsszák le. Kaposfüred Vállalkozók SC-MÁV Nagykanizsai TE 4-1 (1-1) Kaposfüred, 200 néző. V.: Bányai. Kaposfüred: Tánczos Püspök, Pék, Gál, Károlyi, Nógrádi (Balogh), Lassú, Fa­zekas (Brunczvig), Király, Kovács (Lajtos), László. Edző: Márton József. MÁV Nagykanizsa: Hor­váth - Nagy, Kalinics, Visno- vics, Szakály (Mányoki), Ko­vács, Dezső, Balogh, Papp, Rudolf, Borda. Edző: Szálai Zoltán. Gólszerzők: László T., (35., p. 15m-es lövés), Lassú (48. p., 15 m-es fejes), Kovács (50. p., 15 m-es lövés), Király (60. p., 2 m-es passz), illetve Borda (30 p., 16 m-es lövés). Sportszerű, küzdelmes, a labdarúgás minden szépségét felvonultató mérkőzésen megérdemelten nyert a má­sodik félidei játékával, a ne mes ellenfelét ilyen arányban is legyőzni tudó Kaposfüred. Jók: Károlyi, Lassú, Kovács, László, illetve Nagy, Visko- vics, Borda. Kaposfüred Vállalkozók SC ifi-MÁV NTE ifi 0-2 Kurucz János Bátaszék-Nagyatád 2-3 (1-2) Bátaszék, 200 néző. V.: Né­meth. Bátaszék: Szőcs - Takács, Makk, Sárközi, Kovács, Hosz- szú, Rupa, Baumann, Pan- kovics, Péter, Márton (Pap). Játékos-edző: Szabados Ti­bor. Nagyatád: Patak - Vojko- vics, Papp, Báli (Horváth), Merki, Kadarkúti, Szigeti, Andricz, Brezovszky (Her­mann, Kulcsár), Minor, Vé­kony. Edző: Németh Tibor. Az első percben Pankovics bal oldali beadását a menteni akaró Vojkovics a saját kapu­jába bombázta. Öngól! 1-0. A 29. percben a sárban megállt labdát Andricz közel­ről a kapuba lőtte. 1-1. A 32. percben Báli jobb ol­dali beadását Vékony a jobb sarokba lőtte, ezzel- 1-2. Az 50 percben Rupa jobb oldali szögletét Makk 8 mé­terről a jobb sarokba fejelte. 2-2. A 76. percben Szigeti 11- esből volt eredményes. 2-3. Sáros, mély talajú pályán, küzdelmes mérkőzésen a több helyzetet kidolgozó vendégcsapat rászolgált sike­rére. Jók: Takács, Péter, Makk, illetve Patak, Brezovszky, Vékony, Papp. Sági István Mohácsi TE-Marcali 1-2 (0-2) Mohács, 250 néző. V.: Fá­bián. Mohács: Hegyvári - Jakab, Háti, Kovács, Jancsalics, Pe- terke, Megyeri, Faludi, Diósi, Szabó (Illés), Gál. Edző: Me­gyeri Károly. Marcali: Farkas - Bozsó, Janák, Joel, Vajay, Csák, Kö­rösi, Rózsa, Szabó (Fenusz), Virág (Pongrácz), Soós (Pru- csi). Edző: Menczeles Iván. Gólszerzők: Gál, illetve Bo­zsó, Csák. Az első félidő közepén szerzett két gólos vezetést a Marcali, ezután a hazaiak nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de csak a szépítés siekrült. Baris József További eredmények: Harkány-Bonyhád 3-0 Dunaszentgyörgy-Tihany 1-1 Balatonfüred-Paks 0-1 . c • . V4iA ládái»} .lö A bajnokság allasa: 1. Balatonlelle SE 20 15 5­42-10 50 2. Marcali VSE 21 14 5 2 43-11 47 3. Nagyatádi FC 21 12 5 4 35-28 41 4. Kaposfüred 21 12 3 6 43-25 39 5. Harkány 21 10 8 3 37-21 38 6. Dombóvári FC 21 10 5 6 29-24 35 7. Bonyhád FC 21 10 1 10 22-25 31 8. Pécsi Postás 20 8 6 6 26-22 30 9. Balatonfüred 21 8 4 9 36-35 28 10. MÁV NTE 11. D.szentgyörgy 21 21 7 4 5 6 9 9 35-29 24-30 Í6 24 12. Mohácsi TE 21 6 5 10 24-32 23 13. Paksi SE 21 5 5 11 27-36 20 14. Tihany 21 4 5 12 20-44 17 15. Bátaszéki SE 21 2 3 16 20-45 9 16. Balatonföldvár 21­5 16 13-57 5 Dobogón a tájfutók Szép sikereket értek el a somogyi tájfutók a nem­zetközi Mecsek kupa rang­listaversenyen. Abaliget A két napos viadalon tíz or­szág, mintegy 700 verseny­zője mérte össze tudását. Eredmények: N50: ...2. Szabados Magdolna (Kaposvári TK). N35: 1. Mátyás Ildikó, ...4. Csizmadia Gyuláné (mind­kettő Taszári Honvéd SE). N21: ...4. Galambos Erika, ...6. Tömördi Ágnes (mind­kettő Taszári HSE). F55: ...2. Marton Péter (Kaposvári TK). F40: ...3. Csizmadia Gyula (Taszári HSE). F21 „C”: ...3. dr. Müller Ba­lázs (Taszári Honvéd SE), 4. Miseta Zsolt (Taszári Honvéd SE). F12 „C”: ...2. Csizmadia Gábor (Taszári Honvéd SE). Kosárlabda nb í, férfiak - rájátszás a 9-16. helyért Utaznak a kosarasok Mumus a Keszthely Castellum SC-Nafa RC Kaposvár 3-2 (12, -12, -10,14,11) A Nyíregyházi KE-lsobau férfi kosárlabda-csapata ellen lép pályára ma 17.30 órás kezdettel a Kaposvári Klíma-Vili Purina SE együt­tese az NB I 9-16. helyért zajló rájátszásában. Kaposvár Nagyon kemény találkozó vár a somogyi gárdára, hiszen a hazaiak csak győzelemmel táplálhatnak továbbra is „A” csoportos reményeket. A ka­posvári találkozóról — sérülés miatt — hiányzó Predrag Pav- lovics természetesen már ott lesz a nyírségiek kezdőegyüt­tesében. Az ő jelenléte min­denképpen meghatározója csapata játékának. A két gárda kaposvári mér­kőzésén 90-57-es Klíma-Vili Purina siker született. A ven­dégek akkori teljesítményén nagyon látszott, hogy megza­varta őket ponterős légiósuk előző napi sérülése. Ezúttal várhatóan sokkal nagyobb el­lenállást tanúsítanak majd, amit Farkasék csak figyel­mes, pontos kosárlabdázással tudnak felőrölni. — Természetesen hatodik, győzelmünkért utazunk Nyír­egyházára — mondta tegnap Magyar András, a Kaposvári Klíma-Vili Purina SE vezetőe­dzője. — A csapat szombaton és vasárnap is edzett. A sportcsarnok foglaltsága mi­att a műszaki középiskola tornatermében tartottunk a tréningeket, de úgy érzem ez nem befolyásolta felkészülé­sünket. Eredetileg a mérkő­zés előtti napon akartunk in­dulni, de a játékosok kérték, hogy a találkozó napján utaz­zunk Nyíregyházára. Remé­lem, hogy a csapatot nem fá­rasztja el a buszozás és fris­sen, gyorsan tudunk játszani majd. Szervezetten véde­kezve kell majd semlegesíte­nünk Pavlovicsot, de nem csak ellene készültünk. A várható kezdőcsapatok (a játékosok neve mögött a válogatottságuk száma): Nyíregyházi KE-lsobau: Predrag Pavlovics (jugoszláv — 16), Korcsok Mihály, Kozma Tamás, Gergely Ta­más, Hutás László. Kaposvári Klíma-Vili Pu­rina SE: Bencze Tamás (64), Orosz László (104) vagy Gor­don Filipovics, Comier Co- vington (amerikai), Farkas László (78), Góbi Henrik (25). A mérkőzés játékvezetői: Vasvári Károly, Pázsitka Fe­renc. (Kun) Halál-rali Halálos baleset történt tegnap délelőtt a salgó­tarjáni rali szuhai gyor­sasági szakaszán. Az egyik autó kisodródva elütött egy bujáki fiatalem­bert, aki a versenyt nézte. A szerencsétlen férfi belehalt sérüléseibe. A tragédia hí­rére a versenyigazgatóság azonnal leállította a ralit. Az útvonalon fekete lobogókat kitűzve hajtottak végig a versenyautók — kegyelettel adózva az áldozatnak. A szombati baleset két sé­rültje közül az egyik néző állapota a tegnap délutáni órákban is súlyos, életve­szélyes volt. Az abszolút esélyes if­jabb Tóth János-Tóth Imre páros is a nézők fegyel­mezetlensége miatt vágó­dott a szalagkorlátnak. A duó feladta a versenyt. A férfi röplabda NB I 13-18. helyért zajló ráját­szásában 3-2-es veresé­get szenvedett a Castel­lum SC Balatontégla ven­dégeként a Nafa RC Ka­posvár együttese. Keszthely — Küzdelmes mérkőzést, nagy csatát vívtunk ellenfelünkkel — mondta Károly Róbert, a Nafa RC Kaposvár vezetőe­dzője. — A nem kevesebb, mint 128 percig tartó öldöklő csatában egyenlő erők küz­delmét láthatta a közönség. Az összecsapásból végül a sze­rencsésebb hazai csapat került ki győztesen. Bár 2-1-re még mi vezettünk, de a negyedik játszmában a hálónál bizony­talankodtunk és ez döntő volt. Az ötödik szettben már nem sikerült fordítanunk. így játszottak Keszthely, sportcsarnok 100 néző. V.: Szabó F, Csikós. Castellum SC Balatontégla: Déri, Tóth G., Czotter, Kiss II. Z., Demeter, Porkoláb. Csere: Suba (liberó). Játékos-edző: Suba Zoltán. Nafa RC Kaposvár: Jezeri, Nyári, Tóth T., Erdei, Torma, Kiss I. Z. Csere: Farkas. Veze­tőedző: Károly Róbert. Az eredmény alakulása: I. játszma: 5-3, 11-5, 13-9, 14-11, 15-12 -27 perc. II. játszma: 4-6, 9-8, 10- 12, 11-14, 12-15- 27 p. III. játszma: 4-0, 5-3, 8-8, 9- 11, 10-14, 10-15 -27 perc. IV. játszma: 1-4, 7-9, 9-11, 11- 13, 13-14, 16-14- 32 p. V. játszma: 5-3, 6-5, 8-6, 10- 10, 11-14, 11-15- 15 p. Jók: Porkoláb, Kiss II. Z., Déri illetve Torma, Nyári T„ Tóth T. (Kun)