Somogyi Hírlap, 1999. március (10. évfolyam, 50-75. szám)

1999-03-01 / 50. szám

SOMOGYI HÍRLAP 1999. március 1., hétfő Sport 7 Labdarúgó profi liga - is. forduló Elmaradtak a meglepetésekek Gázszer FC- Győri ETO FC 0-2 (0-1) Akasztó, 3500 néző. V.: Tóth V. Gólszerzők: Korsós (a 43. percben), Somogyi (a 81. percben). MTK Hungária FC- Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 2-1 (2-1) Budapest, Hungária körút, 3500 néző. V.: Arany. Gólszerzők: Illés (a 29. percben 11-esből), Kenesei (a 36. percben), illetve Ca- soltan (a 8. percben). Vasas Danubius Hotels- Nyírség-Spartacus FC 1-1 (1-1) Budapest, Fáy utcai stadion, 4500 néző. V.: Pillér. Gólszerzők: Farkasházy (a 40. percben), illetve Kar- kusz (a 17. percben). III. Kerület FC- Vác FC-Zollner 2-3 (1-3) Budapest, Hévízi úti sta­dion, 1500 néző. V.: Szabó Zs. Gólszerzők: Wukovics 2 (a 28. percben és az 53. percben), illetve Horváth (a 6. percben), Füle (a 30. percben), Kovács P. (a 44. percben). Kiállítva: Nyikos (Vác FC- Zollner) a 33. percben. BVSC-Zugló FC- DVSC-Epona 0-1 (0-0) Budapest, Szőnyi úti sta­dion, 1000 néző. V.: Juhos. Gólszerző: Ilea (a 63. percben 11-esből). Diósgyőri FC- Dunaferr SE 1-1 (0-1) Diósgyőr, 12 000 néző. V.: Haj dó. Gólszerzők: Szabó T. (a 83. percben), illetve Len­gyel (a 38. percben). A bajnokság állása: 1. MTK FC 2. Győri ETO FC 3. Diósgyőri FC 4. Vác FC-Zollner 5. Dunaferr SE 6. Zalahús-ZTE FC 7. Újpest FC 8. Ferencváros 9. Vasas DH 10. DVSC-Epona 11. Gázszer FC 12. Nyírség FC 13. Kispest-Honvéd 14. Haladás-Milos 15. Siófok FC 16. Ili. Kerület FC 17. Videoton FC 18. BVSC-Zugló FC 18 14 2 2 43-14 44 18 11 5 2 34-19 38 18 10 5 3 43-27 35 18 10 4 4 33-26 34 18 10 3 5 34-23 33 18 9 5 4 26-19 32 18 10 2 6 32-26 32 17 8 6 3 30-21 30 18 7 4 7 26-27 25 18 7 3 8 25-24 24 18 5 7 6 21-22 22 18 5 5 8 28-33 20 17 5 4 8 22-33 19 17 4 1 12 14-33 13 18 2 6 10 15-27 12 18 3 3 12 17-40 12 17 2 3 12 22-36 9 18 16 11 12-27 9 A Kispest-Honvéd FC-Videoton FC-Fehér- vár mérkőzést ma 17.30 órakor (MTV2) játsszák. A Szombathelyi Haladás-Milos VFC-Ferencváros találkozót — a szombat- helyi együttes bangkoki túrája miatt — március 10-ére halasztották. Totó 1. Internazionale-Juventus 0-0 x 2. AS Roma-AC Milan 1-0 1 3. Vicenza-Lazio 1-2 2 4. AC Parma-Perugia 3-1 1 5. Piacenza-Bologna 5-0 1 6. Bari-Cagliari 1-1 X 7. Salemitana-Fiorentina 1-1 X 8. Venezia-Udinese 1-0 1 9. Empoli-Sampdoria 0-1 2 10. Atalanta-Napoli 1-1 X 11. Reggiana-Pescara 0-2 2 12. Torino-Lecce 3-1 1 13. Treviso-Monza 3-1 1 A pluszmérkőzés: 14. Newcastle-Arsenal 1-1 X _________Labdarúgó nb i - 20. forduló Foghíjas nyitány Pécsi MFC-Soroksári TE 2-1 (1-0) Pécs, 1200 néző. V.: Sóthy. Gólszerzők: Kardos (a 16. percben), Puskás (a 64. perc­ben), illetve Tóth K. (a 68. percben). Soproni Dreher FAC- Szolnoki MÁV-Neusiedler FC 1-2 (1-0) Sopron, 600 néző. V.: Szarka. Gólszerzők: Pokimica (a 8. percben), illetve Szecsei (a 33. percben), Major (a 85. percben). Kiállítva: Miklós (Soproni Dreher FAC) a 89. percben. A többi hét NB I-es mérkőzést a pályák rossz állapota miatt elhalasztották. A bajnokság állása: 1. Tatabánya FC 2. Nagykanizsai FC 3. Szeged LC 4. Érdi Sport 5. Salgótarjáni BTC 6. Matáv SC Sopron 7. Komlói Bányász 8. Szolnoki MÁV 9. Komáromi FC 10. Demecseri FC 11. Tiszavasvári 12. Tiszakécskei FC 13. Rákóczi FC 14. Tiszaújvárosi FC 15. Soroksári TE 16. Békéscsabai EFC 17. Soproni FAC 18. Hajdúszoboszló 19. Pécsi MFC 20. Kecskeméti FC 19 13 4 2 41-23 43 19 11 4 4 40-22 37 19 10 6 3 38-22 36 19 11 3 5 35-24 36 19 10 4 5 32-22 34 19 8 6 5 30-25 30 19 8 6 5 30-28 30 20 8 3 9 30-32 27 19 8 2 9 30-25 26 19 7 5 7 28-28 26 19 6 7 6 23-19 25 19 6 7 6 25-25 25 19 6 5 8 26-32 23 19 6 5 8 22-28 23 20 6 5 9 24-39 23 19 5 6 8 24-25 21 20 5 6 9 29-36 21 19 5 4 10 32-41 19 19 3 6 10 27-38 15 20 1 4 15 16-48 7 Az óvás alatt álló őszi Pécsi MFC-Kaposvári Rákóczi FC (1-2) mérkőzés végeredménye nem szerepel a tabellában. Jeles klubvezetés, gyenge csapat Balaton TV-Siófok-Újpest FC 0-2 (0-1) Vereséggel kezdte a tavaszi szezont a Balaton TV-Siófok labdarúgó-csapata a profi ligában; a szombat délutáni tv-mórkőzésen a bajnoki címvédő Újpest FC közepes produkcióval is magabizto­san verte Győrieket. Siófok Nagy volt a készülődés Siófo­kon. A klubvezetés is alapo­san felkészült az idénykez­detre, hiszen megállapodott egy névszponzorral (a Bala­ton TV-vel erre a tavaszra kötnek szerződést), a tévé- közvetítésnek köszönhetően 760 méternyi hirdetési felüle­tet adott el, s az elmúlt na­pokban kifogástalan minősé­gűre varázsoltatta a zöld gye­pet. A csapat viszont sajnos nem mutatta meg szombaton délután, hogy mit is tanult az őszi szezonzáró óta. Pedig a szurkolók ezért zarándokol­tak ki á stadionba, még ha nem is túl nagy számban. Néhány száz — önmagához képest meglehetősen békés — újpesti hívő gyarapította a létszámot. A publikum egy erősen kö­zepes színvonalú meccset láthatott. Az újpestiek rutin­ból futballoztak, s ennyi is bőven elég volt nekik a csak néhány percre fellángoló Sió­fok ellen. Csalódás volt min­denkinek Győriék játéka. Nagy László edző mondta a találkozó előtt: „Ha jobban küzdünk az ellenfélnél és so­kat futunk, akkor bárkit meg­verhetünk a profi ligában.” Nos, nem küzdöttek jobban, és nem is futottak sokat a ha­zaiak. Törvényszerű tehát, hogy simán kikaptak. Pedig lett volna alkalom a gólszerzésre, s azt sem lehet mondani, hogy a vendégek a helyzetek tekintetében job­ban álltak volna. Kapushibá­ból szereztek vezetést (Posza előtt szerencsétlenül felpat­tant a labda, nem tudta meg­fogni, s a nyakáról-melléről éppen Korsós elé csusszant), majd a gól után öt perccel Ördög a meccs helyzetét pus­kázta el: senkitől sem zavar­tatva kilépett, hogy aztán az égbe lőjön. Az 57. perc jelen­tette a kegyelemdöfést a Bala­ton TV-Siófok FC csapata számára. Remek Korsós, Ko­vács Z. passzolgatás után utóbbi szemtelen és egyben bosszantó gólt rúgott. Szem­telent, mert hanyagul elpöc­költe a bőrgolyót Posza mel­lett, s bosszantót, mert a vé­dők közelről nézték az ak­ciót. Szomorú, de tény: ekkor feladta a mérkőzést a Siófok. Gyászos volt a hangulat a lefújás után. Nagy László ar­ról beszélt, hogy nem szé­gyen kikapni az Újpesttől, de a most mutatott játék sem­mire sem lesz elég. Illés János klubelnök pedig úgy fogal­mazott: — Szégyellem ma­gam, hogy csak ennyire vol­tunk képesek két hónap fel­készülés után. Elnézést kérek a szurkolóinktól, amiért sze- dett-vedett együttes benyo­mását keltettük... Kemény, de jogos szavak. Tény, hogy a siófoki szurko­lók egyáltalán nincsenek el­kényeztetve ebben a bajnok­ságban; az eddig eltelt 18 for­duló alapján ugyanis a Bala- ton-parti társulat hazai pá­lyán semmivel sem szerepelt jobban, mint idegenben. Rá­adásul nem akármilyen soro­zat vár a csapatra a folytatás­ban: Győr, Zete, Vác, Ferenc­város... így játszottak Siófok, Bányász-stadion, 3500 néző. V.: Bede (Mező, Gyarmati). Balaton TV-Siófok: Posza — Juhász, Bimbó, László Csoknay, Kovács B., Győri, Pest K., Kun - Ördög, Szabó Z. Edző: Nagy László. Újpest FC: Bíró - Szekeres, Urbán, Szlezák - Jenei, Pető, Fehér, Szanyó, Tóth N. — Ko­vács Z., Korsós. Edző: Várhidi Péter. Csere: Szlezák helyett Ta­mási a 15., Csoknay helyett Lukács az 57., Kun helyett Szabadi a 67., Korsós helyett Herczeg a 76., Szabó Z. he­lyett Soós a 81., Kovács Z. he­lyett Kopunovics a 87. perc­ben. Sárga lap: Fehér a 26., Pest K. a 32., Juhász a 44., Urbán a 71., Pető a 89., Soós a 91. percben. Gólszerzők: Korsós (a 32. percben), Kovács Z. (az 56. percben). Fónai Imre A jó játékkal még adósak Kaposvári Rákóczi FC-Kecskeméti FC 2-0 (1-0) A labdarúgó NB I csonka rajtja a forgatókönyv sze­rint zajlott a Rákóczi FC számára. A kaposvári együttes nyert, aminek az értékét növeli, hogy egy megerősödött csapatot fektetett két vállra. Bő- zsöny János edző azonban nemcsak a szépről be­szélt; a hibákat sem ken­dőzte el. Kaposvár — Mintha az utóbbi előkészü­leti mérkőzéseken folyamato­sabb lett volna a csapat já­téka. — Ennek meg van a magya­rázata — mondta Bőzsöny Já­nos edző. — Talán a vártnál is nagyobb volt a játékosok rajt­láza; tudták, hogy ezen a meccsen csak egyetlen elfo­gadható eredmény létezik számukra, a győzelem, s en­nek az elvárásnak egy nagyon megerősödött Kecskeméttel szemben is meg kellett felel­niük. — Mivel volt elégedett és mivel nem? — A helyzetteremtéssel mindenképpen. Lényegesen veszélyesebb akcióink voltak, mint ellenfelünknek, és ha csak a felét értékesítjük ezeknek, még több gólt lőhet­tünk volna. A játékkal viszont adósak maradtunk, de erre el­fogadható magyarázat lehet a formába hozás időszakának mostoha körülményei. Hal­kan megjegyzem, hogy ha gyengébb játékkal is ennyi helyzetet tudunk teremteni, akkor nincs okunk a borúlá­tásra. — Végső soron a célját, a győzelmet elérte a csapat. — Ez a lényeg, mert fogunk mi még ennél jobban is ját­szani. — A győzelem értékét nö­veli, hogy ez a Kecskemét már nem egy sereghajtó együttes benyomását kelti. A mezőny­ben formásán szőtték az ak­cióikat. Volt abban tudatos­ság, hogy a hazai pálya elle­nére a Rákóczi operált a kont­ratámadásokkal? — Szerencsénkre láthattuk ellenfelünket a Dunaferr SE elleni edzőmeccsen, és ott is ezzel a rövidpasszos játékuk­kal a mezőnyben egyenran­gúak voltak a dunaújvárosi­akkal. Azzal is tisztában vol­tunk, hogy nekik csak akkor lehet esélyük a bentmara- dásra, ha mindenhol nyíltan győzelemre törnek. Erre ala­pozva alakítottuk ki taktikán­kat, és az eredmény minket igazolt. — A mezőnyből kiemelkedő Meksz mellett a vendégeknél Kislőrincz remek szervező- munkát végzett a középpá­lyán. Nem gondolt menetköz­ben arra, hogy Tóth Gábor he­lyett valaki mással őriztesse? — Én Tóth Gábor lendüle­tére alapoztam; arra kértem, hogy ellenfele közelében tar­tózkodjon, onnan induljon. Ám ő többször megfeledke­zett erről. Ezért tudott Kislő­rincz nyugodtan és jól szer­vezi, ám ő is „elfelejtette” Tóthot, aki ha jobban kon­centrál, akár gólokat is lőhe­tett volna. — A szombaton látott játék mire lehet elég Komlón? — Mindenképpen jobban kell játszanunk. Meggyőző­désem, hogy a csapat tagjai sem ájultak el a szombati tel­jesítményüktől. Komlón — el­sősorban a középpályán, de a támadósorban is — ennél többre lesz szükség. így játszottak Kaposvár, Rákóczi-stadion, 1200 néző. V.: Kassai (Ré- pássy, Horváth L). Kaposvári Rákóczi FC: Házi - Meksz, Itvás, Barna L. — Kiss F., Tóth G., Novák, Bány, Szabó M. — Czonev, Piri. Edző: Bőzsöny János. Kecskeméti FC: Nagy Zs. - Barna Zs. - Kollár, Thaly - Talapa, Bernáth, Adamcsek, Kislőrincz, Felföldi — Maczkó, Kincses. Edző: Szabó György. Csere: Bány helyett Tóth B. a 46., Felföldi helyett Bimbó az 56., Czonev helyett Csík­vár az 56., Bernáth helyett Hegedűs az 56., Kincses he­lyett Zsiga a 63., Piri helyett Finta a 77. percben. Sárga lap: Novák a 47., Thaly a 68., Kollár a 74. perc­ben. Kiállítva: Adamcsek a 30. percben, Novák a 48. perc­ben. Gólszerzők: Piri (a 30. percben 11-esből), Nagy Zs. (a 60. percben — öngól). Szögletarány: 1-4 (1-1). Jutási Róbert Magabiztos kaposvári hölgyek Újabb magabiztos győzelmet aratott a Kaposplast NB I női „A” csoportos asztalitenisz-csapata hazai pályán; a szenvedő fél ezúttal az Egri Áfész volt. Az NB I „B” csoportban szereplő férfiaknál viszont két zakót jegyez­hettünk fel, miután Kaposváron a ki­esés ellen menekülő Kaucsuk SE és Cegléden — ha nagy csatában is — a Kaposplast Somogy Rádió is egyaránt alulmaradt. Az NB II-ben szereplő Kaposplast második csapata sem akart lemaradni a nagyok mögött; ők a Kőrösi-Kanizsát verték fölényesen úgy, hogy mindössze egyetlen győ­zelmet engedtek át ellenfelüknek. Az NBI női „A” csoportban: Kaposplast-Egri Áfész 12:6 A két páros találkozót magabiztosan nyerték a kaposváriak. A folytatás viszont már szorosabban alakult, miután az első három egyéni for­duló is egyaránt döntetlent hozott. A mérkőzés hajrája viszont — akár­csak az eleje — egyértelműen a ka­posvári asztaliteniszezőké volt; az utolsó, negyedik körben ugyanis a Kaposplast mind a négy játékosa le­győzte ellenfelét, s így végül biztos győzelmet arattak. Három és fél órás mérkőzést ho­zott az Egri Áfész elleni találkozó; a Kaposplast csapatának két húzóem­bere az izraeli légiós Béla és Siry volt, de Davidovics és Alkonyi is jól megállta a helyét. Újabb győzelmé­vel a kaposvári együttes magabizto­san őrzi a negyedik helyét. A győztesek: Siry 3, Béla 3, Davi­dovics 2, Alkonyi 2, valamint a Bela-Davidovics és a Siry-Alkonyi páros, illetve Ackermann 3, Lass 3. (Háttá) Az NBI férfi „B" csoportban: Cegléd-Mizse-Kaposplast Somogy Rádió 11:7 A párosok döntetlenül zárultak, mint ahogy az első egyéni kör is. A második fordulót viszont 3:l-re nyerték a hazaiak. Ezután egy újabb döntetlen következett, majd a záró­fordulóban ismét csak 3:1 arányú ceglédi győzelem született — nem- mindennapi izgalmak közepette. Berdár és Szabados is nyert állásból döntő szettben 20 fölött kapott ki, így a döntetlen helyett hazai győze­lem született. A listavezető, biztos feljutónak számító Cegléd-Mizse csapatát ha­talmas, négy órán át tartó csatára kényszerítette a középmezőnyhöz tartozó Kaposplast Somogy Rádió, amelynek ha kicsit nagyobb szeren­cséje van, döntetlent érhetett volna ej. A vendég kaposvári együttesben Pigniczky és Kudlik remek napot fogott ki. Berdár és Szabados is nagy akarattal játszott, de sajnos balsze­rencsés vereségeket szenvedtek, így elmaradt a meglepetés. A kaposvári győztesek: Pigniczky 3, Kudlik 3, valamint a Pig- niczky-Kudlik páros. (Varga) Kaucsuk SE Kaposvár- Hévíz SK4:14 Mindkét páros mérkőzés vendégsi­kert hozott, s az egyéni találkozó­kon is az esélyesebb hévíziek gyűj­tögették a győzelmeket. Az egykori válogatott Podpinka Andrással meg­erősített Hévíz SK magabiztos győ­zelmet aratott a kiesés ellen küzdő Kaucsuk SE Kaposvár ellen. A kaposvári győztesek: Herczig 2, Bali 1, Dani 1. A női asztalitenisz NB II-ben: Kaposplast II.- Kőrösi-Kanizsa 17:1 A kiütéses hazai győzelemmel vég­ződött mérkőzés érdekessége volt, hogy a Kaposplastban ezen a talál­kozón mutatkozott be élete első NB- s meccsén a mindössze 11 éves, még újonc korú Körmendi Orsolya, aki lámpalázasan is három össze­csapást nyert. A Kaposplast utánpót­lás korú játékosokból álló második csapata továbbra is a középme­zőnyben, az ötödik hely áll. A kaposvári győztesek: Fekete 4, Csuti 4, Radócsai 4, Körmendi 3, va­lamint a Fekete-Csuti és a Radó- csai-Körmendi páros.