Somogyi Hírlap, 1999. március (10. évfolyam, 50-75. szám)

1999-03-20 / 66. szám

Labdarúgás: PNB, 21. forduló 1999. március 21. A leggyorsabb gyógyulás Lendvai Miklósé, akit a múlt héten még mentő vitt el az MTK-meccsről, de a Gázszer ellen már ő is ott volt a pályán. Tudósító: Pokrovenszky Gergely Tudósító: Lapincs Attila |j Tudósító: Bán Károly Tudósító: Gondi Béla Tudósító: Kun Zoltán Sóstói út, 6000 néző Győr, 8000 néző Vác, 1000 néző Zalaegerszeg, 10 000 néző Diósgyőr, 16 000 néző Vezette: Sápi 70% Játékvezető: Kis Béla 65 /o Vezette: Tóth Vencel 40% Vezette: Kassai 65% Vezette: Szabó Zsolt Nyíregyháza I III. Kerület I Győri ETO FC I ovsc Vác I Siófok 1 Zalaegerszeg I BVSC ( Diósgyőr I Újpest n Celeszki 3 Kiss 3 “ Molnár 4 Fekete 3 Hámori 2 Posza 4 Vlaszák 4 Rótt 4 . Rácz 4 Bíró 4 Szatke 3 Gál 3 Bognár 3 Pető 4 Nyikos 2 Csoknay 2 . Kocsárdi 3 Forrai 3 :: Földvári 3 Fehér Cs. 3 Karkusz 3 Gáspár 3 Lakos 4 Sándor Cs. 3 Nagy T. 2 Bimbó 3 Strasser 3 Bérczy 3 i Szmiljanics 3 Szlezák 3 Kirchmayer 3 Vincze 3 Stark 4 (Corneliu 54., 3) (Bábik 46., 2) László 3 Filó 3 Bondarenko 3 1 Téger 3 Szekeres 4 (Márkus 65., 0) Filó 3 Baumgartner 3 Gojan 3 Kasza 2 Szabadi , 2-v Szőke 3 Lakos 3 Kovács 3 Tamási 4 Gradinariu 3 Kovács 2 (Böjté 77., 0) Bernáth 3 Vojtekovszki 2 (Kun 38., 2) (Casoltan 46., 3) Csillag 3 |: Temován 4 Pető 3 (László 81.. 0) (Ugly 64., 0) Csiszár 3 Szatmári 3 Vitelki 2 Sallai T. 3 Szabó II. 5 Bajic 3 (Lipták 68., 0) Herczeg 2 Azoitei 1 Tordai 3 Somogyi 4 Bagoly 4 Kovács 3 Kovács B. 4 (Szabó 1. 88., 0) (Vincze Z. 56., 3; 1 Kiser 4 Tóth 3 Markovié 2 Lázár 3 Salagean 3 Vadicska 3 Vén 3 Győri 3 Arany 3 Usvat 3 Szabó 3 Kovács B. 3 Ács 3 (Gyura 64., 0) Lázár 2 Dombi 4 Romanek 2 Juhász 2 (Babati 46., 0) (Pompor 85., 3) | (Buliga 82., 0) Kovács Z. 2 Bessenyei 3 Kilik 2 (Szarvas 46., 4) llea 3 Horváth P. 2 Ördög 3 ■ Molnár B. 3 Détári 4 ;y, Búzás 0 (Korsós 73., 0) (Kondora 61., 0) Juhos 3 Bállá 4 Sabo 3 Rob 2 (Soós 74., 0) Németh 3 Rósa D. 4 . (Farkas 29., 3) Szanyó 3 Szabó 3 (Sági 86., 0) ■ Vayer 3 I (Sipeki 55., 3) Szabó Z. 2 Sebők 4 (Anker 77., 0) v Domokos 3 (Kopunovics 77., 0) Nagy 4 Wukovics 3 f Ferenczi 4 Anghel 3 Egressy 2 Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Öze Tibor Schróth Lajos Reszeli Soós István 1 Garamvölgyi Lajos Csank János Nagy László 7 Strausz László Tajti József Szapor Gábor Várhidi Péter Gólszerzők: Blf Gólszerzők: Gólszerzők: Gólszerzők: u Gólszerzők 1-0: Azoitei (35.), 2-0: Szabó (43.), 2-1: 0-1: Bagoly (6.) 0-1: Győri (57.) 1-0: Ferenczi (53.) 0-1: Szekeres (22.) Juhos (64.), 2-2: Tordai (71.), 2-3. 1-1: Bállá (24.) j| 0-2: Kovács B. (62.) 2-0: Szabó II. (67.) 1-1: Ternován (51.) Wukovics (87.), 3-3: Nagy (91.) 2- 1: Somogyi (72., 11-esből) 3- 1: Szarvas (82.) Kiállítva: Azoitei (73.) ■ SOR ZOKO VIDEOTON MTK Halmai és a Hungária körúti csapat továbbra is feltartóztathatatla­nul menetel a bajnoki cím felé O t év után ismét élvo­nalbeli mérkőzésen ült egykori csapata, az MTK ellen a kis- padon Verebes Jó­zsef. A Videoton mostani mestere megfiatalított gár­dát küldött a pályára, Eger­vári Sándornak pedig első­sorban Lőrinc és Illés hiá­nyának pótlását kellett meg­oldania. A listavezető MTK esélyeshez méltóan, táma­dóan lépett fel, míg a hazai­ak elsősorban a védekezés­sel foglalkoztak. Jellemző, hogy Babos Gábornak a 27. percben kellett először elve­tődnie. A 39. percben aztán megszületett a mérkőzés egyetlen gólja. A Videotonban debü­táló jugoszláv Fili- povics előbb bravú­rosan szerelte a gól­helyzetbe kerülő Preisingert, de húsz másod­perccel később, Kenesei be­adása után éppen ő rúgta bal- szerencsés módon a labdát saját kapujába. Az MTK ettől kezdve azt játszotta, amit iga­zán szeret: a kitámadó Video­tonnal szemben jobbára az ellentámadásokat „erőltethet­ték” a fővárosiak. A helyzet csak az utolsó negyedórában változott meg, de akkor ala­posan. A saját mestere, Verebes József által is csak csikócsa­patnak aposztrofált Video­ton kapujához szegezte a a. ’OCSI. u Tudósító: Faragó Richard Székesfehérvár, 4000 néző Vezette: Kiss G. 40Y. listavezetőt, és a fiatal Walt- ner kétszer is egyenlíthetett volna. A hazai gól azonban el­maradt, és így az MTK zsinórban hato­dik győzelmét aratta. Ami a színvonalat il­leti, a mérkőzés előtt a néző­ket szórakoztató PaDöDö- sláger juthatott a szurkolók eszébe: „Kiabálj, ha valami fáj!” Hát, néhányan kiabáltak. (faragó) Családias légkör Igazi családias légkör uralko­dott a Sóstói stadionban. Az öl­tözőfolyosón Verebes József örömmel köszöntötte volt tanít­ványait, Pölöskei Gábort és Bognár Györgyöt. Aztán a ko­rábbi MTK-s különítmény (a most Videotonban szereplő) is befutott, és Kuttor Attila, Hor­váth Csaba, valamint Zsivótzky Gyula is örömmel parolázott az egykori játékostársakkal. Videoton 1 I MTK 1 Milinte 3 Babos G. Tóth 2 Szekér Mester 2 Molnár (Bobory 62., 2) Komlósi ; Kozma 4 Szamosi : Schindler 3 Erős Szalai 2 Halmai Nagy L. 2 Balaskó S Filipovics 2 (Babos A. 82., 0) ! (Győrök 46., 3) Madar ; Róth 2 Kenesei Waltner 2 Preisinger : Vancsa Edző: Verebes József 2 (Elek 90., 0) Edző: Egervári Sándor Gólszerzők: 0-1: Filipovics (39., öngól) A fele sem igaz A közelmúltban a váci botrányoktól volt hangos a sajtó, ám úgy tűnik, egy idő re megoldódni látszanak Csank Já­nos csapatának gondjai. „A fele sem igaz a váci adóssá goknak” - közölte Lajtai István a Vác FC Kft. új ügyvezetője, aki a héten vette át Vácott a marsallbotot. A 150-180 millióra taksált adósság csupán ötvenmillió tájékoztatott bennünket a civilben nyugdíjas Lajtai, aki az előző ciklusban még a Vác országgyűlési képvi­selője volt. Arra kérdésre, hogy miért vállalta ezt a sokak szerint hálátlan feladatot, Lajtai István azt felelte:- Szeretem a há­látlan feladatokat. Erre a szezonra és még öt évre ren­dezkedtem be a klubnál. A forduló legjei nyírség III. KERÜLET A legkevesebb rendőr a Vác-Siófok mérkőzésen volt, ugyanis a váci klub nem tudta kifizetni a hatóságok által kért összeget, ezért rendőrök nélkül zajlott a mérkőzés. A legjobban őrzött szurkolótábor a III. Kerületé volt, hiszen a hatvanfős „regimentre” kilenc biztonsági ember és négy rendőr vigyázott... Elvégre fő a biztonság. A legjobb cserének a dunaújvárosi Cseke László bizo­nyult, aki a 65. percben lépett pályára, és kilenc perccel később 25 méterről hatalmas gólt ragasztott a Haladás kapujának jobb felső sarkába. A legnagyobb fájdalmat Éger László érezhette: a 12. percben egy szombathelyi játékos lépett rá a Dunaferr vé­dőjének bokájára. Égert hordágyon vitték az öltözőbe, az első orvosi vélemény szerint szalagszakadást szenvedett. A legérdeklődőbb szurkolótábor az újpesti volt. „Hogy van az orrod?” - érdeklődtek a most már Diósgyőrben ját­szó Egressy nózija iránt, akit korábban egy lila fanatikus orrba vágott. A leggyorsabb sárga lap Sápi Csaba játékvezető zsebéből került elő, aki első professzionális focimeccsén már a ne­gyedik percben kiosztott egyet. A „leggazdagabb” klub a Siófok, nekik ugya­nis semmilyen adósságuk nincs. Igaz, túl so­kat még nem kellett a tavasszal prémiumra költeniük. A váci meccs után viszont ki kell nyitniuk a pénztárt. Tudta-e, hogy... ...a Vác utoljára 1993-ban tudta legyőzni a Siófokot? Ugyanez a helyzet az óbudaiakkal is, ők szintén ebben az évben diadalmas­kodtak utoljára a Nyíregyháza felett. ...a Debrecen 1947-től 1994-ig, 18 mérkőzésen keresztül nem tudott nyerni Győrben? Ez elő- I t jg szőr 1994-ben sikerült jfe Ifi (1-3), az egyik vendég­■L ^ gól szerzője Dombi Tibor (képünkön) volt. ...a Diósgyőrnek valóságos mumusa az Új­pest, a hazaiak ugyanis 33 éve képtelenek le­győzni otthonukban a tavalyi bajnokot? Első mérkőzésük (1941) Szusza Ferenc mester- hármasa miatt emlékezetes. ...a tegnapi találkozóig ötvenszázalékos volt a Gázszer Üllői úti mérlege: eddigi egyetlen mérkőzésüket követően (tavaly 1-1) ponttal távoztak a IX. kerületből? ...a Videoton a 20. fordulóban (2-1-re győzte le a Kerületet) tizenkét mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozat végére tett pontot? ...a Kispest az utóbbi nyolc fordulóban nem tudott győzni, ráadásul tavasszal 270 perc alatt még csak gólt sem szerzett. ...Mracskó Mihály 73 mérkőzést játszott megszakítás nélkül a bajnokságban, ám a kí­nai szerződése miatt ez a sorozata befeje­ződött? ...hogy Détári Lajosról már futballcipőt is elneveztek Alfa Détári néven? Feltalálója, bi­zonyos Oroszi László, de a forgalmazás joga már egy angol cég tulajdonába került. így osztályzunk mi! 6 = Beférne a Real Madridba 5 = Bicskei figyelmébe ajánljuk 4 = Megéri a pénzét 3 = Hozta a magyar átlagot 2 = Harmatgyenge 1 = Övé a labda?! PANNON G$M Az élvonal. ü# Az élvonal meccseiről a Pannon GSM segítségével tudósítottunk. Már a meccs előtt jól szórakozott a közönség lustábbik része: nézhették, ahogy a mozgé­konyabbak rugdosódtak egy kiadósat. A diósgyőri huligánok beszakították a menekülőka­put, mire válaszul a lilák közül is átmásztak vagy ötvenen a kerítésen. A két tábor másod­percekig mustrálgatta egymást, majd összecsaptak a felek. A csata mintegy három percig tartott, végül a kutyás és lovas rendőrök teremtettek rendet. Akit érdekel a végeredmény: a „buli" végén a számbeli fölényben lévő hazaiak hátráltak meg. GYŐR DEBRECEN W LJ VÁC SIÓFOK ZTE BVSC DIÓSGYŐR ÚJPEST □ 03