Somogyi Hírlap, 1999. február (10. évfolyam, 26-49. szám)

1999-02-20 / 43. szám

Sport Xfá&liktiMal Pécs örült a kosár- farsangon Nagy csata volt a legkisebbek mérkőzésén is fotó: lang Róbert Tegnap ismét megrendez­ték a hagyományos somo­gyi Kosárfarsangot. A két előmérkőzést követően a Kaposvári Klíma-Vili Pu­rina SE NB I „A” csoportos együttese a Matáv Pécsi SE csapatát fogadta. A Somogy Megyei Kosár­labda Szövetség idén is meg­szervezte hagyományos rendezvényét a kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium tornacsarnokában. Elsőként két iskola, a Gyakorló és Munkácsy — III. korcsopor­tos (7-8. osztályos) — gár­dája találkozott. A mun- kácsysok 45-28-as félidő után 80-52 arányban dia­dalmaskodtak. A kaposvári testnevelők válogatottja a kaposvári középiskolások­ból álló válogatottal csatá­zott. Változatos mérkőzé­sen, 35-28-as első játékrészt követően 57-53-ra a testne­velők nyertek. A program végén a két NB I „A” csopor­tos gárda találkozott. Kaposvári Klíma-Vili Purina SE- Matáv Pécsi SE 92-98 (46-51) A magyar válogatott Eu- rópa-bajnoki középdöntő mérkőzései miatt a kaposvá­riaknál hiányzott Orosz László, Bencze Tamás és Góbi Henrik, míg a vendég pécsiek Czigler Lászlót és Mészáros Zalánt nélkülözték. Jól kezdtek a hazaiak. Előbb Filipovics, majd Co- vington és Farkas juttatta előnyhöz csapatát. A pécsi­eknél csak próbajátékon szereplő, amerikai Ryan Perryman volt eredményes. Többször csattant az elis­merő taps a nézőtéren. McMahan látványos szere­lése ugyanúgy megkapta ju­talmát, mint a cselsorozattal kirukkoló Covington. A nyol­cadik percben kiegyenlítet­tek a vendégek, 20-20 volt ekkor az állás. A kimaradt kaposvári helyzetek után a félidő végéig hat pontos előnyt szereztek Csirkéék. A szünet után Filipovics lepat­tanóinak és Price ponterőssé­gének köszönhetően ismét ledolgozta hátrányát a so­mogyi együttes. A pécsi re­ményeket Bakonyi három pontos vonal mögüli találata hozta vissza az utolsó előtti percben, végezetül a figyel­mesebben játszó pécsiek a győzelmet is megszerezték. így játszottak: Kaposvár, Táncsics Mihály Gimnázium tornacsarnoka, 400 néző. V.: Zsigmond, Pes- tality. Kaposvári Klíma-Vili Pu­rina SE: Antal (6), Farkas (8/6), Price (27/3), Filipovics (24), Covington (23/3). Csere: Gyönyörű (-), Csordás (4), Hemesz (-). Vezetőedző: Magyar András. Matáv Pécsi SE: McMahan (17/9), Vukazics (23/12), Csirke (10), Perryman (19), Kalamár (4). Csere: Móricz (-), Hoffmann Z. (16/6), Ba­konyi (9/3). Vezetőedző: Rab Gyula. Edző: Déri Csaba. Az eredmény alakulása: 5. perc: (12-9), 8. perc: (20-20), 11. perc (24-28), 14. perc: (30-29), 17. perc: (35-45), 20. perc: (46-51), 25. perc: (58-56), 33. perc: (77-75), 36. perc: (85-80), 39. perc (92-94). Jók: Covington, Filipovics, Price illetve McMahan, Perryman, Vukazics. Hoff­mann Z. Kun Zoltán Óvása rangadón A tizenharmadik fordu­lóval folytatódott az Er­dőgép Kupa ’99 megyei férfi kosárlabda-baj­nokság. A Lamello „A” csoport tegnapi ranga­dóján szoros, izgalmas végjáték után az Autós Centrum HKK két pont­tal győzte le a Sprint- Coop HKK együttesét. Autóscentrum HKK- Sprint-Coop HKK 79-77 (38-44) Az első félidőben hamar vezetést szerzett a Sprint- Coop HKK. A vendégek 9 pontjára csak Kilián tudott válaszolni. Az első félidő végéig némiképpen ki- egynlített játékot láthat­tunk, de a Sprint-Coop hat pontnyit megőrzött elő­nyéből. A pihenő után a csereként beállt Kovács László irányította az Au­tóscentrum HKK gárdáját. Fokozatosan dolgozta le hátrányát a hazai együttes és Fónai- Z. duplájával 55-55-re egyenlített i 29. percben. A reklamál« dr. Halász Lajos technika hi­bát kapott, ezután ismét átvette a vezetést a Spint- Coop. Rendkívüli izgal­mak között értek végei az utolsó percek, Ihász zic­cere után még egy binte- tőt is dobhatott, ezzd is­mét az Autóscentrunnál volt az előny. Az uolsó pillanatokban Horváti Z. még rádobta a labdát de az időmérő szerint e a kosár már a játékidőntúl esett. A reklamáló Spint Coop-osok az időméés hiányosságára hivatkova a mérkőzés után megv- ták a találkozót. így játszottak Kaposvár, Táncsics Mi­hály Gimnázium torn, csarnoka, 50 néző. V Zsigmond, Bognár. Autós Centrum HKK Ihász (20/6), dr. Halász L (15), Fónai Z. (13/3), lüic (2), Kilián G. (22/3). Csere: Műdig (-), Kovács L. (7/3). Edző: Monok Tibor. Sprint Coop HKK: Marosi (19/3), Szemen (3/3), Né­meth Zs. (9), Horváth Z. (23/3), Jónás Cs. (15/9). Csere: Győrffi (4), Tóth S. (-), Heizer (4). Edző: Hei­zer Zoltán. Jók: Ihász, dr. Halász L„ Kilián, Fónai Z„ illetve Marosi, Horváth Z., Jónás Cs. Kun Zoltán Tekében maradt a papírforma Nem született tegnap sajnos meg­lepetés a férfi teke Szuper Ligá­ban; az újonc Kaposvári Móricz Zsigmond Művelődési Ház csa­pata hazai pályán kapott ki 7:l-re az aranyéremre pályázó nagy múltú Ferencvárostól, míg a Ka­posvári Közút-Strabag SE együt­tese Budapesten a bajnoki cím­védő BKV Előre otthonában ma­radt alul 6:2 arányban. Eredmények: Kaposvári Móricz Zsigmond Művelődési Ház- Feíencváros 1:7 (5319:5533) A bajnoki címre pályázó nagy múltú Fradi magabiztos győzelmet aratott a somogyi megyeszékhelyen. Az újonc Kaposvári Móricz Zsigmond Művelő­dési Ház csapatának a becsületpontját Székelyi szerezte 909 fás eredményé­vel. - Az ifjúsági találkozón 4:0 ará­nyú fővárosi vendégsiker született. A Kaposvári Építők SC-Ferencváros tekemérkőzésen eleinte még az esélyesebb vendég fővárosiak csodálkoztak, a meccs végén viszont a hazaiak fotó: lang Róbert BKV Előre-Kaposvári Közút-Strabag SE 6:2 (5459:5229) Az első párok után még a vendég ka­posváriak vezettek. Középen aztán fordítottak az esélyesebb hazaiak, az utolsó pároknál pedig bebiztosította győzelmét a bajnoki címvédő BKV Előre. A Kaposvári Közút-Strabag SE csapatának két pontszerzője ifjabb Horváth 902 fával, valamint Szíjjártó 892 fával volt. — Az ifjúsági mérkőzé­sen 3:1 arányú hazai siker született. Ma sem maradnak mérkőzés nélkül a kaposvári tekebarátok: a női Szuper Ligában a kiesés ellen küzdő újonc Anda Kaposvári TK a ZTE-ZÁÉV csa­patát fogadja a Közút-Strabag SE csarnokában 10 órakor, míg a Kapos­vári Fáklya SK NB Il-es férfi csapatá­nak a vendége a Szentgotthárdi MSE lesz az Építők SC tekecsarnokában 10.30 órakor. (Fenyő) Rákóczi-gólözön Berkiben Tegnap a Siófok FC és a Kaposvári Rákóczi FC is pályára lépett előkészületi labdarúgó-mérkőzésen. Eredmények: Siófok FC-Paksi Atomerőmű SE 0-0 Siófok, széplaki edzőpálya, 100 néző. V.: Málics. Siófok FC: Posza (Braksza- tórisz) - Juhász (Soós), Bimbó, Szabadi (Kasza.), László (Hanák) - Kovács B., Győri (Sallai), Csoknay (Per- ger), Kun (Babó) — Ördög, Lukács (Szabó S.). Edző: Nagy László. Nem igazán nagy hóhányók a siófoki szurkolók. A klub - felhívására csak kevesen mozdultak meg, s fogtak hó­lapátot a stadion gyepének le­takarítása miatt. Még szeren­cse, hogy időközben kiderült: a Siófok FC nem a jövő szom­baton, hanem két nappal ké­sőbb játssza szezonnyitó mérkőzését az Újpest FC el­len. A találkozóra március 1- jén, hétfőn 17.30 órakor kerül sor, s a találkozót az MTV2 közvetíti. A szombat délelőtti felké­szülési mérkőzésen mutatko­zott be a hazai szurkolóknak a Videotontól igazolt csatár, Lu­kács Zoltán. Úgy tűnik, ezzel le is zárult az átigazolási idő­szak a csapatnál. Lukácson kí­vül Kun György, Csoknay Norbert és Szabó Sándor ke­rült még a Balaton partjára. Ugyanilyen hosszú azoknak a névsora is, akik végül nem let­tek siófokiak, pedig szó volt róla; így Király, Volár, Páling és Bérczy sem öltözik piros­fekete mezbe, s egyre keve­sebb az esély Nyikos József megszerzésére is, aki a Vác FC-Zollner labdarúgója. Is­mert az ottani nehéz helyzet; távozófélben van az egész váci együttes, s a jobb oldali kö­zéppályást játszó Nyikost megkereste a Siófok FC — de más csapatok is... (Fónai) Kaposvári Rákóczi FC- Marcali VSE 7-0 (3-0) Nagyberki, 150 néző. V.: Ha­rangozó. Kaposvári Rákóczi FC: Házi — Itvás (Tamás), Meksz (No- vák), Novak (Deme), Barna- Kiss F. (Finta), Tóth G. (Petrák), Bány (Máté), Szabó M. (Tóth B.) — Csíkvár (Piri), Czonev. Edző: Bőzsöny János. Marcali VSE: Dániel - Len­gyel, Bozsó, Geraldo, Rózsa (Varga) - Virág, Horváth Cs., Korpics, Pongrácz, Borda (Körösi) - Nagy G. (Mészá­ros). Edző: Menczeles Iván. A hótól nagyrészt megtisztí­tott — ám így is „tréfás talajú” — nagyberki pályán a jövő heti bajnoki rajt előtti hazai főpró­báját tartotta a Rákóczi FC. A nagyberki találkozón a kapos­vári együttes nagyobb játéke­reje és felkészülésbeli előnye mindvégig megmutatkozott. A Rákóczi sok támadást veze­tett, s különösen a szünet után beállt „mesternégyest” elért Piri gólképessége volt örven­detes. Gólszerzők: Piri 4, Bány, Novák, Kiss F. (Jutási) I SZŐNYEG * PVC PADLÓ * PARKETTA 1999-ben is tavalyi árakon vásárolhat a ^ DIEGO-nal. —* AKCIÓ! 4 m széles jutahátú bükié és 3,66 m széles közületi filc padlószőnyeg 490,-Ft/m2 AKCIÓ! amíg a készlet tart Vasárnap is nyitva! Siófok, Dózsa Gy. u. 25. Tel/fax: 84/316-200 DIEGO j Padlóburkoló rendszer Nyitva: hétfőtől-péntekig 9-19 óráig, szombat-vasárnap: 9-14 óráig