Somogyi Hírlap, 1998. november (9. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-09 / 262. szám

SOMOGYI HÍRLAP 1998. november 9., hétfő Sport 11 Dávid a góliátok ellen Pini Kaposvár SE-Vasas SC 3-1 (3, 6, -6, 9) Közel két órás csatában győzött tegnap este a vá­rosi sportcsarnokban a Pini Kaposvár SE NB I Ext­raligás férfi röplabdacsa­pata a Vasas SC ellen. Kaposvár A találkozót egy perces gyászszünet előzte meg De­meter György közelmúltban elhunyt édesapja emlékére. A mérkőzést a fekete karsza­laggal pályára lépő Pini Ka­posvár SE kezdte, amely nél­külözte sérült centerét Pász­tor Attilát. Parázs labdamene­teket láthattunk az első per­cekben. A vendégek csak for­gást tudtak elérni, a pontokat a kaposváriak szerezték. Az első Vasas-időkérést 6-0-ás Pini vezetésnél jegyezhettük fel. Nem használtak Nyerges Pál tanácsai, hiszen három újabb somogyi pont követke­zett. A Vasas rendre Szmogul­jev hátsó soros ütéseit eről­tette, de a hazai blokk rendre a helyén volt. Az első szett megnyerését Mészáros Dö­mötör ászai még könnyebbé tették. A második játszmában Koch Róbert szerepelt a feladó posztján a kaposváriaknál. Feltűnő volt a Dávid bátor já­téka. A fiatal hazai röplab- dázó remekül oldotta meg a rábízott feladatot. Szajfulin magabiztos nyitásfogadásai­ból remekül támadtak a Ge­lencsérék. Az ellenfél mind­össze hat pontot tudott elérni a szett során. A folytatásban először szerzett vezetést a fő­városi együttes, 3-4 állt ekkor az eredményjelzőn. Figyel­metlenné vált a hazaiak já­téka, amit sajnos Demeter György első (!) időkérése sem tudott megakadályozni. Da- lacuék minden hibát kihasz­náltak és szorgalmasan gyűj­tögették pontjaikat és megér­demelten szépítettek, 2-1-re alakítva a találkozó állását. A negyedik játékban visszatért Mészáros Péter, aki új lendü­letet adott csapatának. Jobb­nál jobb labdákkal szolgálta ki társait, Bánhegyi pedig ál­landó „tűz” alatt tartotta egy­kori csapatának térfelét. A közel két órás csata végére egy kiváló sánc tett pontot. Nagy küzdelemben, de telje­sen megérdemelten nyert a Pini gárdája, amely szerdán 18 órától — Inter Liga mérkő­zésen — a Zupanja együttesét látja vendégül. így játszottak Kaposvár, városi sportcsar­nok, 1000 néző. Vezette: Sza- lay, Ortner. Pini Kaposvár SE: Mészáros P., Szajfulin, Bánhegyi, Dá­vid, Mészáros D., Gelencsér. Csere: Koch, Takács, Zarka (liberó), Geiger. Vezetőedző: Demeter György. Vasas SC: Dalacu, Szabó K. (liberó), Szmoguljev, Zirigh, Ruszinszky, Nyíri. Csere: Bo- tyánszky, Monti, Mondi. Ve­zetőedző?: Nyerges Pál. Jók: Mészáros P., Dávid, Gelencsér, Szajfulin, illetve Szmoguljev, Zirigh Szabó K. Az eredmény alakulása: I. játszma: 9-0, 9-1, 11-1, 12-1, 12- 3, 15-3 (26 perc). II. játszma: 0-2, 5-2, 6-4, 10-4, 10-6, 15-6 (30 perc). III. játszma: 2-0, 3-1, 3-3, 3-4, 5-5, 5-10, 6-10, 6-15 (!!) (26 perc). , IV. játszma: 0-1, 5-1, 5-2, 10-2, (!!), 10-4, 11-4, 12-5, 13- 6, 14-8, 15-9 (23 perc). Demeter György: Kötelező győzelem mindig nehéz, fő­leg egy rutinos csapat ellen. Ez meglátszott néhány játé­kos teljesítményén is. Nyerges Pál: A minden csapatrészében jobb Pini megérdemelt győzelmet ara­tott. Kun Zoltán A bajnokság állása: 1. Pini Kaposvár SE 2. Dunaferr SE 3. Medikémia-Szeged 4. Bp. Vasas SC 5. Bp. Csepel SC 6. Nyíregyházi VSC 7. Kazincbarcikai VRC 8. Kecskeméti RC 6 5 1 17- 6 11 6 5 1 15- 5 11 5 4 1 12- 6 9 6 3 3 12-11 9 6 2 4 8-12 8 5 2 3 7-11 7 5 14 5-12 6 5 - 5 2-15 5 További eredmények: Dunaferr SE-Medikémia-Papiron SC Szeged 3-0(12,3,6) Csepel SC-Kecskeméti RC 3-0 (9,8,8) A Nyíregyházi VSC-Szabolcs Gabona-Ka­zincbarcikai Vegyész RC mérkőzést ma este játszák. Nem szakadt meg a sorozat BC Marc-KörmencL-Kaposvári Klíma-Vili Purina SE 73-69 (38-32) Továbbra is nyeretlen a férfi kosárlabda NB I „A” csoportjában a körmendi csarnokban a somogyi együttes, pedig szomba­ton este közel állt ahhoz, hogy véget vessen a hosszú évek óta tartó rossz sorozatának. Körmend — Küzdelmes, nagy csatát vívtunk a vasiakkal — mondta a találkozó után Bencze Tamás, a Kaposvári Klíma-Vili Purina SE kosár­labdázója. — Az új amerikai irányítóval felgyorsult a já­tékunk és végig esélyünk volt a győzelemre. Sajnos Cormier Covington már a ti­zedik percben megkapta a negyedik személyi hibáját és le kellett cserélni. 0 az Egyesült Államokban szere­pelt és még alkalmazkodnia kell az itteni játékvezetési stílushoz. Kétszer is egy pontnyira zárkóztunk, majd Farkas pontjaival 52-52-re egyenlíteni tudtunk. A döntő pillanatokban a lepat­tanó, lecsorgó labdákat a körmendiek szerezték meg és ezért nem sikerült átvenni a vezetést. A találkozó egé­szében következetes játék­vezetők az utolsó percben két ízben is a hazaiak javára döntöttek, így maradt a négypontos különbség. Egy hetünk van az Atomerőmű SE elleni hazai mérkőzésig, mi még nem adtuk fel és bí­zunk abban, hogy elérjük célunkat, ehhez azonban már bravúrok is kellenek. így játszottak Körmend, sportcsarnok 2200 néző. Vezette: Forrai, dr. Páli. BC Morc Körmend: Du- mancsics (6), Madison (13/3), Zsebe (9/6), Fodor (7), McClandon (23). Csere: Németh (4/3), Csaplár-Nagy E. (7), Szájer (4). Vezetőe­dző: Gellér Sándor. Kaposvári Klíma-Vili Pu­rina SE: Bencze (22/18), Prlincsevics (12/9), Góbi (14), Orosz (4), Covington (7). Csere: Filipovics (4), Farkas (4), Wilson (2). Ve­zetőedző: Goran Mijovics. Kipontozódott: Madison (a 38. percben), Fodor (40. percben), Wilson (a 40. percben). Az eredmény alakulása: 5. perc: (10-10), 8. perc: (16-14), 14. perc: (27-17), 17. perc: (31-30), 22. perc: (40-37), 31. perc: (52-50), 36. perc: (59-54), 39. perc: (69-66). Jók: McClandon, Madi­son, illetve Bencze, Góbi. Gellér Sándor: — Mind a két szemem sír... Goran Mijovics: — Jó meccs volt. Ifjúsági mérkőzésen: BC Marc Körmend- Kaposvári Klíma-Vili Purina SE 110-29 (57-16) Kun Zoltán További eredmények: Falco-Lépték KC- Albacomp-SZÜV 79-83 (39-38) Soproni Ászok KC- Átomerőmű SE 67-65 (33-34) ZTE KK-PannonPipe- DAKK 85-70 (44-26) A bajnokság állása: 1. Albacomp-SZÜV 2. Matáv SE Pécs 3. Falco-Lépték KC 4. Soproni Ászok KC 5. Atomerőmű SE 6. Szolnoki Olaj KK 7. ZTE KK 8. BC Marc-Körmend 9. Danone-Honvéd 10. Klíma-Vili PSE 11. Debreceni AKK 12. Hódmezővásárhely 10 9 1 859-683 19 9 8 1 746-651 17 10 7 3 773-680 17 10 7 3 648-614 17 10 5 5 819-753 15 10 5 5 724-716 15 9 5 4 676-669 14 9 4 5 668-663 13 10 3 7 696-788 13 10 3 7 692-764 13 10 1 9 648-780 11 9 1 8 558-748 10 Felemás tekemérleg Felemás mérleget zárt a két Szuper Ligában szereplő férfi somogyi tekecsapat; az újonc Kaposvári Móricz Zsigmond Művelődési Ház remek játék­kal 6:2 (5433:5350) arányban bizonyult jobbnak a jó nevű Szegedi Snowfoxnál — felvé­telünkön Páll Andor döntö­geti a bábukat —, míg a Ka­posvári Közút-Strabag SE a várakozásnak megfelelően 7:1 (5483:5110) arányú vere­séget szenvedett a sokszoros bajnok Ferencváros otthoná­ban . FOTÓ: KOVÁCS TIBOR RÖPLABDA NB I Nafa-siker A Dági SE együttesét látta vendégül tegnap a Nafa RC Kaposvár csapata a vá­rosi sportcsarnokban NB I- es bajnoki férfi röplabda­mérkőzésen. Kaposvár Az ifjúsági mérkőzés elhúzó­dása miatt fél órás késéssel kezdődött a találkozó. A ven­dégek jó nyitásokkal egészen 7-0-ig meneteltek. Gyorsabb, kombinatívabb röplabdát ját­szott a dági együttes, annak ellenére, hogy soraikban töb­ben a negyvenes éveikben járnak. Az alig több mint ne­gyed óráig tartó első szettben mindössze négy pontra fu­totta a hazaiak erejéből. A folytatásban egy jobban összpontosító Nafa RC-t lát­hattunk. Javult a nyitásfoga­dás és a feladó posztra csere­ként érkező Jezeri már szer­vezettebbé tudta tenni a tá­madójátékot. A fiatal, lendü­letes hazaiak ezután fokoza­tosan őrölték fel a rutinos dá- giak ellenállását és nagy küz­delemben nyerték a több mint másfél órás találkozót. így játszottak Nafa RC Kaposvár-Dági SE 3-1 (-4, 6, 11, 14) Kaposvár, városi sportcsar­nok, 200 néző. V.: Karádi, Semler. Nafa RC Kaposvár: Tóth T., Farkas, Nyári, Kiss Z., Torma, Erdei. Csere: Tóth Gy., Kiss A. Edző: Károly Ró­bert. Dági SE: Skoflek, Torda, Oszuska Z. II., Soós, Bencsik, Oszuska Z. I. Csere: Gölön­csér, Berták, Szautersz, Halt- rich (liberó). Edző: Bognár El­lák. Jók: Erdei, Torma, Nyári, illetve Oszuska Z. II. Károly Róbert: - Az első szett megilletődöttsége után a következő két játszmát könnyen nyertük. Az utolsó szettben küldőszellemünk­nek köszönhetően győztünk. Oszuska Z. I. (csapatkapi­tány): - Küzdelmes mérkőzé­sen nyert a Nafa RC. (Kun) A TOTÁL - piros már ismert Kaposváron A francia TOTAL olajtársaság magyarországi leányvállalata, a TOTÁL Hungária Kft., 45. töltőállomását nyitotta meg ez év augusztusában Kaposvá­ron. A TOTAL cég vezetése elégedetten nyilatkozott az eddig eltelt három hónap eredményeiről. A nyitást, követően a kúton két hónapos akció indult, mely a napokban ért véget. Ennek szabályai szerint a már két éve nagy sikerrel működő TOTAL-Klubkártya megszer­zéséhez 5 alkalom helyett mindössze 3-szor kellett leg­alább 20 liter üzemanyagot tankolni. Az akciót novem­ber 13-án nyereménysorsolás zárja, melynek résztvevői - a TOTAL-Klub új tagjai - közül 45-en nyernek egyenként 20 000 Ft értékű benzinutal­ványt. Az akciónak köszön­hető üzemanyag - és boutique forgalom növekedése nem csak elérte, de jelentősen meg is haladta a TOTAL-cég elkép­zeléseit. A TOTAL-Klubhoz eddig 800 kaposvári vásárló csatlakozott. A katica, mely a klub jelképe, természetesen továbbra is szeretettel vár minden ked­ves vevőt, ötször 20 liter üzemanyag tankolásával bár­ki TOTAL-kártyához juthat, és gyűjtheti vásárlásaival a pontokat, melyek az ország bármely TOTAL-töltőállomá- sán az új és kibővült kataló­gus alapján ajándékokra vált­hatók. Ezen túlmenően a klubtagok számos szolgálta­tást kedvezményesen vehet­nek igénybe, sőt év közben több nyereménysorsoláson is részt vesznek, ahol nagyobb értékű díjak - személygépko­csi, utazás, benzinutalvány, stb. - találnak gazdára. A TOTAL-Klub kedvezmé­nyei mellett természetesen a kút további szolgáltatásai is vevőink rendelkezésére áll­nak. Kiváló minőségű üzem­anyagok és kenőolajok, gaz­dag áruskálájú boutique - pékség és snack-sarok -, kézi és gépi autómosó, porszívó és levegőnyomás-mérő várja a betérőket a nap 24 órájá­ban. (x) Az Axel Springer Magyarország Kft. Somogy Megyei Irodája PÁLYÁZATOT HIRDET NAGYATÁD SZÉKHELLYEL, a térség területén (volt nagyatádi járás) a SOMOGYI HÍRLAP előfizetéses terjesztési feladatainak elvégzésére. A lapterjesztő főbb feladatai: az újság hajnali átvétele, a kézbesítők­nek való átadása, a már megszervezett kézbesítői hálózat működteté­se, a Kiadó által átvett egyéb kiadványok-, illetve a SOMOGYI HIRIA.P Vasárnap Reggel hetilap árus terjesztésének szervezése. A jelentkezések elbírálásánál előnyt jelent a megfelelő feltételekkel való rendelkezés, így: átvevőhely, iroda, személygépkocsi, telefon, üzenetrögzítő. Azok jelentkezését várjuk, akik jó szervezőkészséggel, vállalkozói szemlélettel és magatartással, kellő kereskedelmi, számviteli és mun­kaügyi ismeretekkel rendelkeznek. Leendő munkatársunk megfelelő szakmai támogatást kap a munka beindításával, illetve napi végzésével kapcsolatos tevékenységéhez. A minőségi munkáért teljesítményarányos, jó kereseti lehetőséget biztosítunk. A pályázat tartalmazza a szakmai önéletrajzot, a feltételekre vonatko­zó ajánlást, a Somogyi Hírlap előfizetéses példányszáma növelésére vonatkozó konkrét elképzeléseket, valamint mellékletként 30 napnál nem régebbi erkölcsi bizonyítványt. A pályázatot elnyerő, kauciót köteles letétbe helyezni. Jelentkezési határidő: 1998. november 20. Jelentkezési cím: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Ezt Kuzmin sem érti Traubi SC Siófok-MAFC 63-87 (32-40) mellé. Olyan szakember, aki megmondja: ki az, akit „simo­gatni” kell, s ki az, akit „osto­rozással” lehet csak jobb telje­sítményre ösztönözni. Az a formaingadozás ugyanis meg­engedhetetlen, ami az utóbbi időben jellemez bennünket. Kikapunk a sereghajtótól, az­tán megverjük idegenben a lis­tavezetőt, majd hazai pályán szenvedünk súlyos vereséget. Szerencsére most csaknem két hetünk lesz arra, hogy ezen valahogy változtassunk. A Traubi SC Siófok csapata legközelebb november 19-én, csütörtökön a MEAFC ellen lép majd pályára szintén hazai környezetben. Az e hét végére kisorsolt Nyíregyháza elleni találkozót ugyanis december 9-re halasztották. így játszottak Siófok, Foki-hegyi Általános Iskola tornacsarnoka, 350 néző. V.: Parádi II., Dudás. Traubi SC: Miilei (6), Ko­vács Zs. (9/3), Szafranov (16), Horváth I. (2), Sipos (19/6). Csere: Kertész (4), Földest (7/3). Edző: Viktor Kuzmin. A MAFC legjobb dobói: Máthé-Barabássy (27), Mun- teán (21/9), Kangyal (19/6). (Fónai) A négy közé jutás szem­pontjából nagyon fontos mérkőzésen szenvedett súlyos vereséget hazai pá­lyán a MAFC együttesétől a Traubi SC Siófok NB I férfi „B” csoportos kosár­labda-csapata. Siófok A negyedik percben még a ha­zaiaknál volt az előny (9-6), ám ezután már végig a vendég fővárosiak vezettek. A Traubi SC Siófok kosárcsapatának látványos összeomlása telje­sen érthetetlen, főleg hogy előtte idegenben győzték le a listavezető Szedeák-Akuterm csapatát. — Fizikailag és taktikailag felkészültünk, így számomra is rejtély, hogy miért voltunk ilyen gyengék — mondta Vik­tor Kuzmin, a Traubi SC Sió­fok edzője. — Mintha senki sem lett volna ot( a pályán fej­ben. A védekezésünk szinte a nullával volt egyenlő, s irá­nyító nélkül kellett játsza­nunk. A csapatjáték teljes egé­szében hiányzott: egyénies- kedtünk, s ez nem vezet­hetett) eredményre. Egyre inkább az a meggyőződésem, hogy pszichológus kell a fiúk