Somogyi Hírlap, 1998. november (9. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-07 / 261. szám

1998. november 8. Tizenkettedik oldal Sport Pszichológusért kiáltanak Tiaubi SC Siófok-MAFC 63-87 (32-40) Súlyos vereséget szenve­dett a Traubi SC Siófok NB I „B” csoportos férfi kosár­labda-csapata a MAFC együttesétől. Pedig régen gyűltek össze annyian a Fo­ki-hegyi Általános Iskola tornacsarnokában, mint ezen a találkozón. Nagyon fontos mérkőzés volt ez a négy közé jutás szempontjá­ból... A fővárosban 18 pontos veresé­get mért a MAFC-ra a siófoki le­génység, így aztán mindenki bi­zakodott a hazaiaknál. Ezúttal sérülés sem nehezítette Viktor Kuzmin edző dolgát; ráadásul a játékosállomány még bővült is, hiszen visszaigazolták Horváth István öccsét, Krisztiánt a Veszprémtől. Volt is minden, ami egy em­lékezetes derbihez kell: hangu­latot fokozó dübörgő zene, há­rompontos dobóverseny — és rekordszámú nézőközönség az idén, akik azt láthatták, hogy a Siófok a negyedik percben még 9-6 arányban vezet. Arra azon­ban senki sem gondolt, hogy et­től kezdve már végig a vendé­geknél lesz az előny. Önkéntes statisztikusok számolták a lelá­tón a vendégek dobási kísérlete­it; feltűnő volt ugyanis, hogy szinte annyiszor dobtak kosa­rat, ahányszor csak megcéloz­ták a gyűrűt. Ez egyben a Bala- ton-parti együttes védekezését is minősítette... Támadásban sem sziporkáztak az ólomlába­kon mozgó hazaiak; a 16. perc­ben már 18 ponttal vezetett a MAFC, ám a szünetre sikerült a felére faragni a tetemes hát­rányt. A második játékrészben az első siófoki támadásnál el­ment a labda a palánk mögé. Rosszat sejtettek többen is a le­látón, s ez sajnos be is követke­zett: a vendég fővárosiak egyre növelve előnyüket szinte lemos­ták a pályáról Viktor Kuzmin edző legénységét. Teljesen érthetetlen a Traubi SC formahanyatlása, főként az éllovas Szedeák-Akuterm ide­genbeli legyőzése után. Ezzel az eredménnyel továbbra is nyílt a harc a négy közé kerülésért. Úgy tűnik, hogy a Traubi SC Sió­fok legnagyobb ellenlábasa eb­ben éppen a MAFC lesz... így játszottak Siófok, Foki-hegyi Általános Iskola tornacsarnoka, 350 néző. V.: Parádi II., Dudás. Traubi SC Siófok: Miilei (6), Kovács Zs. (9/3), Szafranov (16), Horváth I. (2), Sipos (19/6). Csere: Kertész (4), Földesi (7/3). Edző: Viktor Kuzmin. A MAFC legjobb dobói: Máthé-Barabássy (27), Munteán (21/9), Kangyal (19/6). Viktor Kuzmin: — Nem vol­tunk ott a pályán fejben. Úgy ér­zem, pszichológusra lesz szük­ség a csapatom mellé. ..(Fónai) lói vizsgázott a Meló-Diák A hatodik forduló mérkőzéseivel folytató­dott tegnap az Erdőgép Kupa 99 megyei férfi kosárlabda-bajnokság. Meló-Diák W.K.M. Impulzus KK-Karg-Autó KK 110-97 (53-52) Kiegyenlített játékot és egyetlen pontnyi Meló- Diák előnyt hozott az első játékrész. Szünet után jobb védőmunkájának köszönhetően a Meló- Diák W.K.M. Impulzus KK csapata végül maga­biztos győzelmet aratott. így játszottak Kaposvár, Táncsics Mihály Gimnázium tornac­sarnoka, 50 néző. V.: Csapó, Stickel L. Meló-Diák W.K.M. Impulzus KK: Fekete (15/9), Ivánfi (5/3), Papp (9), Balogh Cs. (38/12), Brantmüller (30). Csere: Tallián (5), Heffér (8), Szabó A. (-). Edző: Horváth Krisztián. Karg-Autó KK: Sótonyi P. (24/3), Tolnai (3/3), Dross Z. (28/18), Somlyai (2), Sótonyi S. (38/6). Csere: Varga Gy. (2), Puska (-), Dross L. (-). Edző: Dross Zoltán. Jók: Balogh Cs., Brantmüller, Papp, Tallián, illetve Sótonyi S., Dross Z. Kipontozódott: Dross L. (a 27. percben), Fekete (a 31. percben), Ivánfi (a 34. percben), Dross Z. (a 36. percben), Papp (a 37. percben), Sótonyi P. (a 37. percben). k k k (A megyei kosárlabda-bajnokság részletes eredményeit szerdai lapunkban közöljük.) (Kun) Tart még az átok BC Marc-Körmend-Kaposvari Klíma-Vili Purina SE 73-69 (38-32) Nem szakadt meg a ha­gyomány; továbbra is őrzi nyeretlenségét a Kaposvári Klíma-Vili Purina SE NB I férfi „A” csoportos kosárlabda­csapata Körmenden, mi­után tegnap este (is) szoros mérkőzésen alul­maradt. A vendég Kaposvári Klíma- Vili Purina SE kezdőcsapatá­ban kapott helyet az ameri­kai Covington, aki már a má­sodik percben két személyi hibánál tartott, de remek passzokkal hozta helyzetbe a társait. Bencze tripláival a somogyi gárda szerzett előnyt, ám McClandon kosa­raival rendre egyenlíteni tud­tak a hazaiak. A hetedik percben Prlincsevicset Wilson váltotta fel, aki szin­tén a napokban csatlakozott a kaposvári társulathoz. Gó­bi remekül szedte a lepatta­nó labdákat mindkét palánk alatt, majd Covington a 10. perc végén negyedik hibáját is elkövette, így Goran Mijovics edző rögtön időt kért és kénytelen volt cserél­ni is. Ezután nem mindenna­pi dolgok történtek a pályán, hiszen a vendég kaposváriak hét játékossal mentek vissza a játéktérre. A megítélt tech­nikai hibáért járó személyi­ket az amerikai légiós Madison könyörtelenül érté­kesítette, így 10 pontra (27-17) nőtt a különbség a két csapat között. Szívós küzdelemben 31-30-ra sike­rült felzárkózniuk a kaposvá­riaknak, de néhány újabb fi­gyelmetlenség miatt hat pon­tos körmendi előnnyel térhe­tett pihenőre a két együttes. Szünet után McClandon a palánknak háttal állva is be­talált, Bencze pedig az ötö­dik hárompontos kosarát he­lyezte el a körmendi gyűrű­ben. Óriási volt a feszültség a pályán belül és kívül egy­aránt. Mind Gellér Sándor, mind pedig Goran Mijovics folyamatosan járkált a kis- padok előtt, és tanácsokkal látták el tanítványaikat. Fog­csikorgatva küzdöttek a ven­dég kaposváriak, de sajnos csak megközelíteni tudták a hazaiakat, mert a veterán Zsebe lélektanilag fontos pil­lanatokban szerzett kosara­kat. A rutinos Farkas egyenlí­tett ugyan (52-52), de a ve­zetést ezúttal sem sikerült átvenni. A hajrában megőriz­te előnyét a körmendi együt­tes, amely így megérdemel­ten nyerte a mérkőzést. Végig nagy csata folyt a pályán; küzdelmes játék, de alacsony színvonal jellemez­te a találkozót. Ezzel az újabb vereséggel továbbra is nyeretlenek a kaposvári ko­sarasok a BC Marc-Körmend otthonában. így játszottak Körmend, sportcsarnok, 2200 néző. Vezette: Forrai, dr. Páli. BC Marc-Körmend: Duma- ncsics (6), Madison (13/3), Zsebe (9/6), Fodor (7), McClandon (23). Csere: Né­meth (4/3), Csaplár-Nagy (7), Szájer (4). Vezetőedző: Gellér Sándor. Kaposvári Klíma-Vili Purina SE: Bencze (22/18), Prlincsevics (12/9), Góbi (14), Orosz (4), Covington (7). Csere: Filipovics (4), Far­kas (4), Wilson (2). Vezető­edző: Goran Mijovics. Kipontozódott: Madison (a 38. percben), Fodor (a 40. percben), Wilson (a 40. perc­ben). Jók: McClandon, Madison, illetve Bencze, Góbi. Az eredmény alakulása. 5. perc: 10-10. 8. perc: 16-14. 14. perc: 27-17. 17. perc: 31-30. 22. perc: 40-37. 31. perc: 52-50. 36. perc: 59-54. 39. perc: 69-66. Gellér Sándor: — Mind a két szemem sír... Goran Mijovics: — Jó meccs volt. Az ifjúsági mérkőzésen: BC Marc-Körmend- Kaposvári Klíma-Vili Purina SE 110-29 (57-16) Kun Zoltán Az IQ. Tóth János és Gergely Ferenc alkotta magyar kettős nyerte az Auszt­riában megrendezett 18. autós Sem- pertt-rallt, amely egyben tízszeres szorzójú Európa-bajnokl futam volt versenyeken bizonyítja kivételes tehet- zamárdi páros előtt. A Semperit-rali ségét. Az Európa-bajnoki futam első végeredménye: gyorsasági szakaszától kezdve az élre 1. ifj. Tóth János, Gergely Ferenc (To- állt, és végig folyamatosan növelte elő- yota Corolla WRC), 2. Mörtl- nyét az Európa- és nemzeti bajnokok- Pattermann (Subaru WRC), 1:58 p h„ kai tűzdelt erős mezőnyben. A többszö- 3. Navarra-Casazza (Subaru WRC) A háromszoros magyar bajnok, aki az rös olasz bajnok Andrea Navarra is , aki 2:36 p h„ 4. Poulsen Hildebrand (Toyota idén lecsúszott a dobogó legfelső foká- San Remoban 7. lett, fejet hajtott az ös- Celica GT4) 4:43 p h, 5. Sperrer- ról, a hazai küzdelmek után külföldi szes gyorsasági szakaszt megnyerő Schachinger (Renault Megane) 6:08 p h. Felemás tekemérleg Felemás mérleget zárt a két Szuper Ligában szerep­lő férfi somogyi tekecsa­pat; az újonc Kaposvári Mó­ricz Zsigmond Művelődési Ház remek játékkal bizo­nyult jobbnak a jó nevű Szegedi Snowfoxnál, míg a Kaposvári Közút-Strabag SE — az előzetes várakozás­nak megfelelően — veresé­get szenvedett a nagyhírű Ferencváros otthonában. Eredmények: Kaposvári Móricz Zsigmond Művelődési Ház-Szegedi Snowfox 6:2 (5433:5350) A vendég szegediek kezdtek jobban, akik az első párok után elhúztak 50 fával. Középen az­tán megkezdte a felzárkózást a hazai együttes, a hajrában pedig — elsősorban Mándli szenzációs játékának köszönhetően — for­dított a kaposvári társulat. A kaposvári pontszerzők: Mándli 974 fa, Tihanyi 920 fa, Székelyi 896 fa, Miklós 895 fa. Az ifjúsági csapat 3:1 arányú győzelmet aratott. Ferencváros-Kaposvári Közút-Strabag SE 7:1 (5483:5110) A várakozásnak megfelelően magabiztos győzelmet aratott a hazai pályán játszó Fradi a tarta­lékos Kaposvári Közút-Strabag SE együttese ellen. A kaposvári pontszerző: Szíj jártó 913 fa. Az ifjúsági csapat 4:0 arányú vereséget szenvedett. * * * Ma sem maradnak mérkőzés nélkül a teke szerelmesei a so­mogyi megyeszékhelyen. A női Szuper Ligában a mindeddig pont nélkül álló újonc Anda Ka­posvári TK a BMSE Antenna- Hungária (Budapest) csapatát fogadja, míg a férfi NB II-ben a Kaposvári Fáklya SK vendége a Sárvári Kinizsi együttese lesz. A hölgyek a Közút-Strabag SE, az urak pedig az Építők SC teke­csarnokában lépnek pályára; mindkét találkozó egységesen 10.30 órakor kezdődik. (Fenyő)