Somogyi Hírlap, 1998. október (9. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-19 / 245. szám

SOMOGYI HÍRLAP 10 Sport 1998. október 19., hétfő Détárit emlegetik Siófokon Labdarúgó profi liga - n. forduló Kiütötték a Honvédőt Szombathelyi Haladás-Milos VFC-Siófok FC 2-1 (2-1) Kiesési rangadót veszített a Siófok FC labdarúgó- csapata szombaton este Szombathelyen. Nagy László edző együttese így ismét kibérelte a bajnoki tabella utolsó helyét. Szombathely Mihalecz István, a győztes Ha­ladás-Milos VFC mestere úgy összegzett a találkozó lefújása után: negyed órát leszámítva roppant zavart volt csapata já­téka. (Csak zárójelben: vajon mit mondhat akkor Nagy László, a vesztes siófokiak edzője...?) A szombathelyi tré­ner véleményét támasztja alá Karasz Jánosnak, az NB III-as Balatonföldvár SE edzőjének tömör mondandója is. A ko­rábban a Haladásban és a Sió­fokban is játszott szakember úgy vélte; alacsony színvonalú meccs volt a kiesési rangadó. Ezeket a véleményeket hallva még fájóbb, hogy a Sió­fok került ki vesztesen a csatá­ból. Pedig Nagy László edző végre a legjobbnak vélt tizen­egyet küldhette pályára, és ami az ősszel még alig fordult elő, a teljes játékoskeretből válogat­hatott. Ezért optimistán utazott el a Balaton-parti küldöttség a vasi fővárosba. A hidegzu­hannyal felérő kezdés után a Hiába játszott jól Békés­csabán a Rákóczi FC, mégis vereséget szenvedett. Békéscsaba — Egy nagyon gyenge, rossz napot kifogó Békéscsaba volt az ellenfelünk — kezdte Itvás Attila, a Kaposvári Rákóczi FC csapatkapitánya. — Az első fél­idő egyértelműen a miénk volt: Kiss Ferenc, Piri Ottó, Bubcsó Norbert és Tóth Gábor is bevehette volna a csabaiak kapuját, azaz már ekkor el- dönthettük volna a mérkőzés sorsát. Idegenben már régen játszottunk ilyen jól, csak hát megint a helyzetkihasználás­sal voltak komoly gondjaink. Nem túlzók, ha azt mondom: a Békéscsaba talán ha egyszer eljutott a kapunkig, de Raducu erőtlen lövését Ferencz Nor­bert könnyedén hárította. A második játékrészben is in­kább mi birtokoltuk a labdát, a Pest Roland, Szabó Zoltán csatárkettősben bízhattak a csapatukat elkísérő siófoki szurkolók. Nem is csalatkoz­tak, hiszen éppen Pest Roland talált a hazaiak kapujába az első játékrész közepén. Ezután Győri János kétszer is megsze­rezhette volna a vezetést, ehe­lyett azonban ismét a hazaiak jutottak előnyhöz még a szünet előtt. Meddő vendégpróbálkozá­sokkal telt a második félidő, aminek a végén Pest Roland elkövette ugyanazt a fegyelme­zetlenséget, mint Zalaegersze­gen, s ezért kiállították. Lehet, hogy visszaesőként több mér­kőzéstől eltiltják a siófoki tá­madót. Nagy érvágás ez a csa­patnak, hiszen ezúttal is csak ő tudott a kapuba találni. S szombaton az ősz talán legfon­tosabb mérkőzése következik a III. Kerület FC ellen. Nincs mese, ott már valóban nyerni kell, hiszen az ősszel még a Gázszer FC, az MTK Hungária FC és a Diósgyőri FC ellen is meg kell majd mérkőzni. A Siófok FC egyébként most már minden negatív rekordot megdöntött. Élvonalbeli sze­replése során még egyetlen al­kalommal sem produkált ilyen rossz sorozatot. A második NB I-es évében — az évekkel ez­előtt tragikus hirtelenséggel el­hazaiak a kontrákra építettek. Volt is két komolyabb helyze­tük, de szerencsére mindegyik kimaradt; az egyiket Ulrich puskázta el, a másik alkalom­mal pedig Ferencz volt a he­lyén. A félidő közepén aztán egy balszerencsés gólt kap­tunk. Ezután is elszántan, nagy vehemenciával rohamoz­tunk, de úgy érzem, hogy a középpályán nem voltunk eléggé összefogónak. Már a hosszabbításban jártunk, amikor ismét lekontráztak bennünket, s újabb gólt kap­tunk. Rá két percre a csereként beállt Kovács Gábor gólja saj­nos csak a szépítést jelentette, mivel már nem volt több idő. Igaza volt Pásztor József­nek, a Békéscsaba mesteré­nek, amikor a találkozó után azt mondta: sírt a labda, ami­kor a játékosainál volt, hiszen szinte egy egészséges passzt nem láthattunk tőlük. Annál szomorúbb, hogy ennek elle­hunyt Kaszás Gábor irányítása alatt — az őszi idényben tíz mérkőzésen át maradt nyeret­len, ám a tizenegyediken le­győzte a Ferencvárost. Azután Készéi Ferenc edzősködése ide­jén mindkét évben „lidérc­nyomással” ért fel a bajnokság első harmada, ennyire azon­ban mégsem szerepeltek gyen­gén, mint most. A profi ligában most már egyetlen csapat sincs, amelyik olyan régen érezhette volna a győzelem ízét, mint Bimbó Tamásék. Vajon ki fog rajtuk segí­teni? Talán Détári Lajos, a 80- as évek sztárja? Mindenesetre felröppent a hír: az amúgy Kínába készülő egykori válo­gatott játékost állítólag Siófo­kon is szívesen látnák. Nem tudni persze, hogy a közép­pálya tengelyében avagy a vezetésben. Ha az előbbi po­zícióban, akkor végre való­ban érdemes lenne elgondol­kodni — szurkolói óhajra — Nagy László igazolásának az érvényesíttetésén is... Magyar profizmus, 1998 ősz. így játszottak Szombathely, 5000 néző. V.: Dubraviczky (Horváth O., Kovács P.). Szombathelyi Haladás-Mi­los VFC: Németh — Koller, nére — pedig tényleg jól, szemre is tetszetősen játszot­tunk — vereséget szenved­tünk. Nem véletlenül kesergett az edzőnk, Horváth Lajos, hogy a gólzáporos győzelem helyett saját magunkat vertük meg. Nincs mese, szombaton hazai pályán mindenképpen le kell győznünk a Hajdúszo­boszlót, hogy kiengeszteljük szurkolóinkat. így játszottak Békéscsaba, 800 néző. V.: Szabó J. (dr. Bozóky, Heibl). Békéscsabai Előre FC: Fillöp - Diczkó - Varga, Dávid — Raducu, Kerényi, Ulrich, Czipó, Valentényi — Szabó Cs., Simon. Edző: Pásztor József. Kaposvári Rákóczi FC: Fe­rencz - Zahorecz — Itvás, Barna - Kiss F., Tóth G., Imp- lom, Bány, Szabó M. — Bub­csó, Piri. Edző: Horváth Lajos. Csere: Czipó helyett Kasik a Tóth M., Balogh - Bonchis, Kovács S., Balassa, Vidóczi, Tóth P. - Bodor, Plókai. Edző: Mihalecz István. Siófok FC: Posza - Juhász, Bimbó, László - Kovács B., Sallai, Győri, Ördög, Perger - Pest R., Szabó Z. Edző: Nagy László. Csere: Bodor helyett Fehér a szünetben, Juhász helyett Pest K. a szünetben, Tóth P. helyett Jahimovics az 55. percben, Perger helyett Bozsér a 67. percben, Fehér helyett Kocsis a 75. percben, Szabó Z. helyett Szabadi a 79. percben. Sárga lap: Kovács B. a 26. percben, Perger az 55. perc­ben, Pest R. a 74. percben. Kiállítva: Pest R. (a 87. percben) a második sárga lap után. Gólszerzők: Bodor (az 5. percben), Plókai M. (a 40. percben), illetve Pest R. (a 26. percben). Fónailmre Egytől tízig A Siófok FC játékosainak teljesítményét ezúttal Varga Zsolt vállalkozó osz­tályozta: Posza 4 - Juhász 4 (PestK. 5 ), Bimbó 4, László 4 - Kovács B. 3, Sallai 3, Győri 4, Ördög 4, Perger 3 - PestR. 3 (5-2), Szabó Z. 3. szünetben, Dávid helyett Ko­vács K. az 55. percben, Szabó M. helyett Tóth B. a 71. perc­ben, Kiss F. helyett Gőbölös a 76. percben, Piri helyett Ko­vács G. a 81. percben, Ulrich helyett Borbola a 92. percben. Sárga lap: Implom a 44. percben, Dávid az 53. perc­ben, Kerényi a 73. percben, Varga a 85. percben. Szögletarány: 8-5 (2-2). Gólszerzők: Kerényi (a 68. percben), Kovács K. (a 91. percben), illetve Kovács G. (a 93. percben). Fenyő Gábor Totó 1. Vasas DH-DVSC-Epona 2-0 1 2. Videoton FC-ZTE FC 1-2 2 3. Ferencváros-Vác FC 2-2 x 4. Schalke 04-B. München 1-3 2 5. Frankfurt-Leverkusen 2-3 2 6. Stuttgart-Hertha BSC 0-0 x 7. Bremen-Freiburg 2-3 2 8. M.gladbach-Nümberg 0-2 2 9. Bari-Udinese 1-1 X 10. Cagliari-AC Milan 1-ű 1 11. Empoli-Bologna 0-0 x 12. Piacenza-Sampdoria 4-1 1 13. Vicenza-Juventus 1-1 X A pluszmérkőzés: 14. AS Roma-Fiorentina 2-1 1 Ilyet csak a Rákóczi tud Békéscsabai Előre FC-Kaposvári Rákóczi FC 2-1 (0-0) Kispest-Honvéd FC- BVSC-Zugló FC 1-5 (0-1) Budapest, Bozsik-stadion, 3000 néző. V.: Hanacsek. Gólszerzők: Kabát (a 47. percben), illetve Kiss I. 2 (a 44. percben és a 79. percben), Aubel 2 (az 59. percben és a 81. percben), Fűzi (a 90. percben). Kiállítva: Bánföldi (Kispest- Honvéd FC) az 57. percben, Cseke (Kispest-Honvéd FC) a 64. percben. Vasas Danubius Hotels- DVSC-Epona 2-0 (1-0) Budapest, Fáy utcai stadion, 3000 néző. V.: Puhl. Gólszerző: Váczi 2 (a 2. percben és a 60. percben). Kiállítva: Földvári (Dió­sgyőri FC) a 18. percben. Dunaferr SE-Újpest FC 2-0 (0-0) Dunaújváros, 10 000 néző. V.: Bede. Gólszerzők: Lengyel (a 66. percben 11-esből), Jeremejev (a 93. percben). Nyírség-Spartacus FC- Győri ETO FC 0-0 Nyíregyháza, 7000 néző. V.: Cserna. Tegnap játszották: III. Kerület FC-Gázszer FC 2-1 (0-1) Videoton FC-Zalahús-Zala- egerszegi TE FC 1-2 (1-1) A bajnokság állása: Ferencváros-Vác FC-Zollner 2-2 (0-1) Budapest, Üllői úti stadion, 8000 néző. V.: Kiss B. Gólszerzők: Mátyus (az 52. percben), Szabics (a 74. percben), illetve Horváth P. (a 28. percben), Nagy T. (a 63. percben 11-esből). Diósgyőri FC-MTK Hungária FC 1-1 (1-1) Diósgyőr, 18- 000 néző. V.: Vágner. Gólszerzők: Szmiljanics (a 14. percben), illetve Madar (a 44. percben). 1. MTK Hungária FC 2. Győri ETO FC 3. Dunaferr SE 4. Diósgyőri FC 5. Vasas DH 6. Ferencváros 7. Gázszer FC 8. Zalahús-ZTE FC 9. Újpest FC 10. Vác FC-Zollner 11. Kispest-Honvéd FC 12. Nyírség-Spartacus 13. DVSC-Epona 14. Ili. Kerület FC 15. Haladás-Milos 16. Videoton FC 17. BVSC-Zugló FC 18. Siófok FC 11 8 2 1 28- 8 26 116 4 1 19-11 22 117 13 18-13 22 11 6 3 2 29-16 21 11 6 2 3 21-15 20 11 5 5 1 16-10 20 11 4 5 2 16- 8 17 11 4 5 2 17-14 17 11 5 2 4 18-18 17 11 4 3 4 18-19 15 11 4 2 5 13-21 14 11 3 4 4 15-16 13 113 17 16-20 10 11 3 1 7 12-27 10 11 3 - 8 9-25 9 11 2 2 7 11-18 8 11 1 4 6 11-18 7 11 - 4 7 9-19 4 A Vasas Danubius Hotels-lll. Kerület FC mérkőzés végeredményét (6—0) az MLSZ fe­gyelmi bizottsága megsemmisítette, s a há­rom bajnoki pontot 3-0-ás gólkülönbséggel a vétlen III. Kerület FC javára írta. Labdarúgó nb i -13. forduló Újabb Kiprich-dupla Salgótarjáni BTC-Lombard FC Tatabánya 1-2 (1-1) Salgótarján, 2000 néző. V.: Bukovics. Gólszerzők: Németh (a 7. percben 11-esből), illetve Ki- prich 2 (a 14. percben és a 65. percben, utóbbit 11-esből). Tiszakécskei FC-Matáv SC Sopron 2-4 (1-1) Tiszakécske, 600 néző. V.: Jenei. Gólszerzők: Belvon (a 2. percben), Babai (az 51. perc­ben), illetve Mlinkovics 2 (a 20. percben és a 64. percben), Kulcsár (az 58. percben), Ba- usz (a 85. percben). Soproni Dreher FAC- Hajdúszoboszló FC 2-1 (2-0) Sopron, 800 néző. V.: Szarka. Gólszerzők: Rósa (a 37. percben), Dobos (a 41. perc­ben — öngól), illetve Dobi (a 93. percben). Soroksári TE-Nagykanizsai FC 3-2 (1-1) Soroksár, 400 néző. V.: Makai. Gólszerzők: Gyurováth 2 (a 38. percben és a 86. percben), Touati (a 92. percben), illetve Horváth Gy. (a 22. percben), Gordian (az 56. percben). Érdi Sport-Komlói Bányász 2-1 (1-1) Érd, 1500 néző. V.: Saskőy. Gólszerzők: Horváth S. 2 (a 40. percben és a 64. percben), illetve Halász (a 32. percben). Pécsi MFC-Szeged LC 0-0 Pécs, 1000 néző. V.: Hosszú. Kiállítva: Tamás (Szeged LC) a 79. percben. Tegnap játszották: Komáromi FC-Tisza- újvárosi FC 1-1 (1-0) Tiszavasvári Alkaloida SE- Demecser FC 2-0 (1-0) A bajnokság állása: 1. Tatabánya FC 2. Szeged Í.C 3. Nagykanizsai FC 4. Salgótarjáni BTC 5. Érdi Sport 6. Komloi Bányász 7. Matáv SC Sopron 8. Demecser FC 9. Komáromi FC 10. Tiszavasvári 11. Tiszakécskei FC 12. Soroksári TE 13. Békéscsabai EFC 14. Hajdúszoboszló 15. Rákóczi FC, 16. Szolnoki MÁV 17. Tiszaújvárosi FC 18. Soproni FAC 19. Pécsi MFC 20. Kecskeméti FC 13 10 3 - 30-11 33 13 9 3 1 29-10 30 13 8 2 3 27-13 26 13 7 3 3 21-15 24 13 7 2 4 21-18 23 13 6 3 4 20-19 21 13 5 5 3 23-19 20 13 5 3 5 19-20 18 13 5 2 6 21-18 17 13 4 5 4 14-12 17 13 4 5 4 17-18 17 13 5 2 6 18-28 17 13 4 3 6 18-19 15 13 4 3 6 22-24 15 13 4 3 6 17-22 15 12 4 2 6 14-17 14 13 3 4 6 16-22 13 13 3 3 7 21-29 12 13 1 3 9 14-29 6 12 - 3 9 8-27 3 Győzelemre vereség Varga János (sötét mezben) hosszú szünet után sikeresen tért vissza fotó: tőrök anett Felemás hétvégét tudhat­nak maguk mögött a so­mogyi NB l-es asztalite­nisz-csapatok. A Kaposp- last női „A” csoportos csapata előbb szombaton biztosan nyert 13:5-re Egerben, tegnap pedig ugyanilyen arányban ma­radt alul hazai pályán a Szekszárd SK ellen. Eredmények A női „A" csoportban: Egri Áfész-Kaposplast 5:13 A két páros mérkőzés ugyan döntetlenül zárult, a folyta­tásban viszont már oktattak a vendég kaposváriak, akik vé­gül magabiztos győzelmet arattak Egerben. A kaposvári győztesek: Béla 4, Alkonyi 3, Davidovics 3, Siry 2, Valamint az Alko- nyi-Siry páros. Kaposplast-Szekszárd SK 5:13 Úgy látszik, az egy nappal ko­rábbi egri mérkőzés túl sokat kivett a Kaposplastból. A többszörös Európa-bajnok Wirth Gabriellával és a román válogatott Stancuval megerő­sített, a bajnoki tabellán má­sodik helyen álló Szekszárdi SK ellen csak a tisztes helytál­lásra futotta a hazaiak erejé­ből. A vereség ellenére to­vábbra is őrzi előkelő helyét az élbolyban a Kaposplast csapata. A kaposvári győztesek: Bela 1, Siry 1, Alkonyi 1, Da­vidovics 1, valamint a Siry-Alkonyi páros. (Háttá) A férfi „B” csoportban: Kaposplast Somogy Rádió- Pécsi DD Gáz SC 12:6 A két párost a hazaiak nyer­ték, majd az első és a máso­dik egyéni kört is 3:1 arány­ban hozták a kaposváriak. Ezután váratlanul ugyanilyen arányban nyert a vendég pé­csi gárda, a zárófordulóban azonban Szabadosék bebiz­tosították a győzelmüket. A dunántúli NB I-es férfi asztalitenisz-rangadón a Ka­posplast Somogy Rádió csa­patában Szabados és Pig- niczky végig kitűnően ját­szott; Varga hosszú betegség után tért vissza sikerrel, míg Kudlik lázasan állt asztalhoz, Berdár pedig sérülése miatt hiányzott a kaposvári csapat­ból. A kaposvári győztesek: Pigniczky 3, Szabados 3, Kud­lik 2, Varga 2, valamint a Pigniczky-Kudlik és a Szaba- dos-Popovics páros. (Varga) A Cegléd-Mizse-Kaucsuk SE Kaposvár mérkőzésről nem kaptunk tudósítást.