Somogyi Hírlap, 1998. augusztus (9. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-10 / 186. szám

SOMOGYI HÍRLAP 10 Sport 1998. augusztus 10., hétfő Verték a sógorokat Egy győzelemmel és két ve­reséggel a harmadik helyen zárt Sopronban a hagyomá­nyos Krasznal Ferenc nem­zetközi férfi kosárlabda-em- léktornán a nyáron alapo­san átalakult Kaposvári Klíma-Vili Purina SE. Sopron Eredmények: Marc-Körmend-Kaposvári Klíma-Vili Purina SE 89-86 (33-40, 74-74) V.: Major, Nagy J. Kaposvári Klíma-Vili Purina SE: Bencze (11/3), Hortobányi (7/6), Farkas (12/3), Góbi (22), Orosz (21). Csere: Filipo- vics (9), Ágfalvi (4), Rajkó (-), Nyilas (-). Edző: Goran Mijo- v ics. Nagy csatában, hosszabbí­tásban kerekedett végül felül a két amerikai légióssal megerő­sített Marc-Körmend csapata a kaposvári együttes ellen, amelyben elsősorban a cente­rek — Orosz, Góbi és Filipovics — nyújtottak jó teljesítményt. Kaposvári Klíma-Vili Purina SE-Klosterneuburg 83-59 (37-26) V.: Szlávik, Nagy J. Kaposvári Klíma-Vili Purina SE: Hortobágyi (2), Bencze (8), Farkas (2), Orosz (24), Góbi (5). Csere: Filipovics (28/3), Nyilas (4), Ágfalvi (7), Rajkó (1), Antal (2), Beck (-). Edző: Goran Mijovics. Nem volt egy súlycsoport­ban a két csapat; a Filipovics, Orosz, Bencze trió vezényelte somogyi gárda fölényesen verte osztrák ellenfelét. Soproni Ászok KC- Kaposvári Klíma-Vili Purina SE 71-56 (39-34) V.: Szlávik, Nagy J. Kaposvári Klíma-Vili Purina SE: Bencze (22), Hortobányi (7), Farkas (-), Góbi (7), Orosz (10). Csere: Filipovics (10), Nyilas (-), Ágfalvi (-), Rajkó (-). Edző: Goran Mijovics. Az eredményből úgy tűnik, mintha a torna zárónapjára el­fáradt volna a társaság... A végeredmény: 1. Marc- Körmend, 2. Soproni Ászok KC, 3. Kaposvári Klíma-Vili Purina SE, 4. Klosterneuburg. — A torna legjobb centerének a sokszoros válogatott Orosz Lászlót választották meg. * * * A héten is jó pár edzőmeccs vár a kaposvári együttesre: előbb szerdán Zalaeger­szegre, majd csütörtökön a fővárosba a Danone-Honvéd csapatához utaznak Filipovi- csék, a hétvégén pedig Bar­cson lépnek ismét pályára egy felkészülési tornán. __________LABDARÚGÓ NB Hl - DRÁVA CSOPORT J ó somogyi nyitány Jól sikerült a somogyi NB lll-as labdarúgó-csapa­tok bemutatkozása. A Marcali VSE a Paksi SE, a Kaposfüredi Vállalkozók SC pedig a Bátaszéki SE együttesét verte hazai pályán, míg a Balaton- lelle SE a szomszédvár Balatonfüredről hozta el mindhárom bajnoki pon­tot. Az újonc Nagyatádi FC és a Nagykanizsai MÁV NTE nem bírt egy­mással, míg a Balaton- földvár SE sajnos alul­maradt Harkányban. Eredmények: Marcali VSE-Paksi SE 3-0 (0-0) Marcali, 500 néző. V.: Kozma. Marcali VSE: Farkas - Prucsi, Bozsó, Geraldo, Bor­bély (Körösi), Virág, Hanusz (Cservölgyi), Szentkirályi, Horváth Cs., Csíkvár, Hor­váth G. (Szántó). Edző: Menczeles Iván. Paksi SE: Pokomi — Led- neczki, Jenei, Taba, Csiz­madia, Lacza, Borsi (Far­sang), Radics (Huszti), Kindl, Kovács (Kródi), Nagy. Edző: Blatt Pál. Gólszerzők: Horváth G. (az 55. percben 5 méteres fe­jesből), Csíkvár 2 (a 70. percben 10 méteres lövésből és a 89. percben 2 méteres lövésből). Az első játékrészt szinte végig támadták a hazaiak, de a jobbnál jobb gólhelyzetei­ket sem tudták értékesíteni. Szünet után is a marcaliak uralták a pályát, de most már a gólokkal sem marad­tak adósak. Az összecsapás végül magabiztos hazai si­kerrel zárult, így a mérkőzés lefújása után jogosan kapott vastapsot a marcali együttes szépszámú közönségétől. Jók: Szentkirályi, Csíkvár, Bozsó, Horváth G., illetve Pokomi, Jenei, Csizmadia. Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali VSE-Paksi SE 3-7 Ivusza István Kaposfüredi Vállalkozók SC- Bátaszéki SE 2-1 (0-1) Kaposfüred, 200 néző. V.: Béni. Kaposfüredi Vállalkozók SC: Tánczos - Püspök, Pék, Károlyi, Nógrádi (Lajtos), Szentgróti, Finta, Brunczvig, Fazekas, TóthL., Gál. Edző: Márton József. Bátaszéki SE: Grill - Sár­közi, Hauwasser, Hosszú, Scheppi, Tóth, Pankovics, Szabados, Kojmán, Dupa, Péter. Edző: Fiath János. Gólszerzők: Lajtos, Pék, Péter. A jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a második fél- ideji gólratörőbb játékával megérdemelten nyert a ha­zai együttes. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfüredi Vállalkozók SC- Bátaszéki SE 1-3 Szűcs János Balatonfüred-Balatonlelle SE 1-2 (1-1) Balatonfüred, 400 néző. V.: Czakó. Balatonfüred: Németh - Polgár, Karsai, Szalai I., László, dr. Kovácsfi, Lau- renczi, Varga (Koppány), Mayer, Bendes (Szekeres), Szalai II. Edző: Nyitrai Fe­renc. Balatonlelle SE: Majzlin- ger - Cubelák, Meksz, Kiss, Kolovics, Gyurákovics (Mi- lavecz), Balogh, Somogyi, Dergecz (Hosszú), Takács, Földes. Edző: Kenéz István. Gólszerzők: Mayer, illetve Kolovics 2. A mindvégig magabizto­san játszó Balatonlelle SE csapata megérdemelten nyerte a Balaton-parti ran­gadót. Az eredmény a hazai­akra nézve hízelgő. Kiállítva: Polgár (Balaton­füred) a 85. percben. Jók: Szalai I., László, Lau- renczi, illetve Kolovics, Cu­belák, Takács. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonfüred- Balatonlelle SE 5-0 Kenéz István Nagyatádi FC­Nagykanizsai MÁV NTE 1-1 (1-1) Nagyatád, 500 néző. V.: Bo- nyai. Nagyatádi FC: Patak - Horváth, Papp, Kulcsár (Tu­lok), Miklós, Novák (Her­mann), Szigeti, Savanyó, Andricz, Minor, Drávecz (Kolonyi). Játékosedző: Szi­geti Csaba. Szakmai tanács­adó: Bőzsöny János. Nagykanizsai MÁV NTE: Kovács Z. — Nagy, Gazda (Borda), Réz, Korpics, Ko­vács J., Dezső, Balogh, Ru­dolf (Beke), Kalinics, Papp. Edző: Szalai Zoltán. Gólszerzők: Gazda (a 15. percben 5 méteres fejesből), illetve Szigeti (a 17. percben 11-esből). A rekkenő hőségben ját­szott mérkőzésen mindkét csapat sok hibával, de nagy akarással játszott. Az első félidőben a hazaiak, a má­sodik játékrészben pedig a jól kontrázó vendégek álltak közelebb a győzelemhez. Végül is igazságos döntetlen született. Kiállítva: Horváth (Nagy­atádi FC) a 87. percben a második sárga lap után. Jók: Patak, Miklós, illetve Kovács Z:, Papp. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagyatádi FC-Nagy kanizsai MÁV NTE 3-0 Kereszthegyi István Harkány-Balatonföldvár SE 3-0 (0-0) Harkány, 600 néző. V.: Tóth L. Harkány: Kocsis - Szabó, Bolyás, Gellén, Papp, Mol­nár, Schweitzgűth, Nagy (Darázs), Avdicsevics (Ma­kai), Ónodi, Berecz (Ferk). Edző: Óbert Béla. Balatonföldvár SE: Kresz - Kónya, Végh, Varga, Biczi, Kézdi, Andorka, Fehér, And- rasics (Balogh), Feri, Csen­des. Edző: Karasz János. Gólszerzők: Makai 2, Szabó. A második félidőben első­sorban jó cseréinek köszön­hetően feljavult a harkányi csapat, s végül ilyen arány­ban is megérdemelt győzel­met aratott. Jók: Makai, Nagy, Szabó, illetve Andrasics. Az ifjúsági mérkőzésen: Harkány-Balatonföldvár SE 3-2 (1-0) Horváth László További eredmények: Dunaszentgyörgy­Dombóvári FC 4-1 (2-0) Bonyhád-Tihany 3-0 (3-0) Mohácsi TE­Pécsi Postás 1-1 (1-0) A bajnokság állása: 1. Dunaszentgyörgy 1 1­­4-1 3 2. Bonyhád 1 1­­3-0 3 Harkány 1 1­­3-0 3 Marcali VSE 1 1­­3-0 3 5. Balatonlelle SE 1 1­­2-1 3 Kaposfüredi VSC 1 1­­2-1 3 7. Nagykanizsai MÁV NTE 1 ­1­1-1 1 Mohácsi TE 1 ­1­1-1 1 Nagyatádi FC 1 ­1­1-1 1 Pécsi Postás 1 ­1­1-1 1 11. Bátaszéki SE 1 ­­1 1-2­12. Balatonfüred 1 ­­1 1-2­13. Dombóvári FC 1 ­­1 1-4­14. Balatonföldvár SE 1 ­­1 0-3­Paksi SE 1 ­­1 0-3­Tihany 1 ­1 0-3­Kaposplast megyei labdarúgó-bajnokság Bravúros újoncrajt Csurgó-Tarany 7-0 (4-0) Csurgó, 300 néző. V.: Nagy B. Csurgó: Kollár — Kiss, Pus­kás (Boros), Lein, Kütsön, Beke, Nohl, Nagy (Balogh K.), Bencsik E. (Bencsik Gy.), Tóth (Takács), Tüske. Edző: Bódis János. Tarany: Sukalac - Gerlecz, Wágner, Horváth, Kozma, Ki­rály, Kónya, Kurucz, László, Palavics, Bratter. Edző: Ilics József. A minden csapatrészében jobb csurgói együttes maga­biztosan győzött a tartaléko­sán felálló taranyiak ellen. Gólszerzők: Beke 3, Tüske 2, Bencsik E., Lein. Jók: Beke, Tüske, Lein, Kiss, Nohl, il­letve senki. Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó-Tarany 2-1 Kiss Béla Nagyberki-Somogysárd 6-1 (2-1) Nagyberki, 200 néző. V.: Ka­langya. Az újjáalakult hazai együt­tes nagyszerű játékával ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott a lelkes somogysárdiak ellen. Gól­szerzők: Rofrics Zs. 3, Rofrics R. 2, Illés, illetve Jovánczai. Jók: Rofrics Zs., Kadarkúti, Miskovics, Pintér T., illetve senki. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagyberki-Somogysárd 11-0 Fonai József Tab-Juta 1-1 (1-0) Tab, 400 néző. V.: Révész. A nagy meleg ellenére jó iramú mérkőzést játszott a két csapat. Az első félidőben nagy fölényben játszottak a tabiak, a szünet után viszont kiegyenlített játék folyt a pá­lyán. A látottak alapján a ha­zaiak közelebb álltak a győze­lemhez. Gólszerzők: Érsek (11-esből), illetve Lassú. Jók: Horváth, Szukován, Laczkó, illetve Koltai, Hock, Lassú. Az ifjúsági mérkőzésen: Tab-Juta 2-1 Pretz János Kőröshegy-Balatonszárszó 2-2 (1-0) Kőröshegy, 200 néző. V.: Ta­kács. A küzdelmes mérkőzésen az első félidőben a hazaiak, a folytatásban pedig a vendég szárszóiak játszottak jobban. Az eredmény igazságos. Gól­szerzők: Szilágyi, Gipp, illetve Kalmár 2. Kiállítva: Szabó (Kőröshegy) a 85. percben a második sárga lap után. Jók: Fonyódi, Volák, Oláh, Kre- zinger, illetve László, Kalmár, Sarang Zs. Az ifjúsági mérkőzésen: Kőröshegy-Balatonszárszó 1-6 Petrus László Kaposvári Rákóczi FC II.- Kaposmérő-Lengyeltóti 2-1 (0-0) Kaposmérő, 400 néző. V.: Ju­hász. A bajnoki nyitányon meg­érdemelten nyert a hazai együttes a halványan játszó Lengyeltóti ellen. Gólszerzők: Link, Langer, illetve Bertus. Jók: Prukner G., Éhl, Langer, Link, illetve Berentz, Bertus, Báli A. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposvári Rákóczi FC II.- Kaposmérő-Lengyeltóti 5-1 Szabó Gábor Balatonkeresztúr-Balaton- máriafürdő-Andocs Jeans- Tex 3-0 (2-0) Balatonkeresztúr, 350 néző. V.: Hosszú. A rekkenő hőség ellenére nagyon jó iramú mérkőzést láthatott a közönség. A haza­iak jó játékkal és gólokkal lepték meg az andocsiakat. Gólszerzők: Horváth T., Nagy Cs., Bársony. Jók: Horváth L., Bakos, Somogyi, Keresztúri, Molnár, illetve Hadaró, Spántler. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonkeresztúr-Balaton- máriafürdő-Andocs Jeans- Tex 15-1 Szabó Zoltán Öreglak-Barcs 2-1 (0-1) Öreglak, 300 néző. V.: Mohai. Az öreglakiak történetük első megyei I. osztályú mér­kőzésén nagy küzdelemben, az első félidei hátrányból for­dítva győzték le a tavasszal még az NB Ill-ban szerepelt és kiváló erőkből álló barcsi­akat. Gólszerzők: Horváth Zs., Kollár Zs. (11-esből), illetve Nagy G. Jók: Bojtor, Horváth Zs., Kollár Zs., illetve Pam- mer, Pókos. Az ifjúsági mérkőzésen: Öreglak-Barcs 2-4 dr. Neszményi Zsolt A bajnokság állása: 1. Csurgó 1 1­­7-0 3 2. Nagyberki 1 1­­8-1 3 3. Balatonkeresztúr 1 1­­3-0 3 4. Öreglak 1 1­­2-1 3 KRFC ll.-Kaposmérő 1 1­­2-1 3 6. Balatonszárszó 1 ­1­2-2 1 Kőröshegy 1 ­1­2-2 1 8. Juta 1 ­1­1-1 1 Tab 1 ­1­1-1 1 10. Barcs 1 ­­1 1-2­11. Lengyeltóti 1 ­­1 1-2­12. Andocs Jeans-Tex 1 ­­1 0-3­13. Somogysárd 1 ­­1 1-6­14. Tarany 1 ­1 0-7­Satelit FC Szülök A Szülök—Satelit FC Somogytarnóca mérkő­zést szeptember 26-ára halasztották. Szuper szemesiek A hétvégén Szemesen rendezték meg az Arai or­szágos szu perkrossz-baj- nokságot, amelyen reme­keltek a házigazda Neptun SE versenyzői. Balatonszemes Miután az országos szövet­ség tiltott versenyen való részvétel miatt „elmeszelt” három jó nevű krosszozót — Grillmayer Gábort, Tóth Ádámot és Paitz Miklóst —, így a házigazda Balaton- szemesi Neptun SE üdvös­kéje, ifjabb Németh Kornél lépett elő abszolút favo­rittá. A kiváló krosszozó nem is okozott csalódást: hatalmas fölénnyel, vagy egy teljes kör előnnyel nyerte mindkét futamot, míg mögötte klubtársa, Hujber Péter szerezte meg a második helyet. A II. osztá­lyúak mezőnyében a sze­ntesi Kovács Attila szintén a második helyre jött be. A végeredmény. I. osztályúak (12 induló): 1. ifjabb Németh Kornél (Ba- latonszemesi Neptun SE) Yamaha, 2. Hujber Péter (Balatonszemesi Neptun SE) Yamaha, 3. Salamon Barna (Valvoline SE) Kawa­saki. II. osztályúak (8 induló): 1. ifjabb Kerese Gábor (Val­voline SE) Kawasaki, 2. Ko­vács Attila (Balatonszemesi Neptun SE) Yamaha, 3. Lip- ták Tamás (Valvoline SE) Honda. (Fenyő) Későn jött győzelem A hét végén rendezték meg a 12. Nemzetközi Budapest Rallye-t, ami az utóbbi évek egyik leglobban autót- és versenyzőt próbáló verse­nyének bizonyult. Az első nap még 103 versenyzőt felvonultató mezőnyből csak 30 versenyzőpáros hajtott át a céldobogón. Budapest A somogyi versenyzőknek nem kedvezett ez a verseny. A négy kaposvári versenyző­párosból csak egy ért célba. A rutinos Hideg János-Bedő Miklós páros a kategória 3. helyére kormányozta a Ladát. A „kisHideg’-Tajnafői pá­ros egy utolért versenyző au­tójának felvert porától nem látott szinte semmit és az árokban kötött ki. A Ford Es­cort úgy megrongálódott, hogy a verseny feladására kényszerültek. A Kiss László-Vargacz Péter páros pedig a Peugeot kuplunghi­bája miatt nem volt már ott a második napi rajtnál. Az N/2-es kategóriát pénteken még vezető Barna Zsolt-Bol- dizsár László párosnak sem volt szerencséje. A számukra kitűnően kezdődő versenyt a Honda motorjának hibája mi­att nem tudták befejezni. A somogyi színeket azért szerencsére éppen a legjobb - az abszolút első - helyen képviselték, mégpedig az ifj. Tóth János-Gergely Ferenc kettős személyében. Mivel az első nap mind a kilenc IQ. Tóthék idén már nem lehetnek bajnokok mert az első két versenyen nem szereztek pontokat. így hiába nyertek, a magyar bajnoki címhez ez már nem elég gyorsasági szakaszt a kiváló zamárdi pilóta nyerte, a má­sodik napra csak egy egyen­letes jó tempót kellett autóz­nia. Ha a második helyre ér­kező pécsi Kiss Ferenc-Büki Ernő párosnak nem lett volna elég egy 6. hely a magyar baj­noki címhez, akkor egy kicsit szorosabb versenyt is láthat­tunk volna... A Budapest Rallye végered­ménye: 1. ifj. Tóth János-Ger­gely Ferenc (Toyota Corolla WRC), 2. Kiss Ferenc-Büki Ernő (Subaru Impreza WRC), 3. Érdi Tibor-Varga István (Toyota GT-Four). B.P.