Somogyi Hírlap, 1998. augusztus (9. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-01 / 179. szám

TÉNYEK, TANUK, TABELLÁK 1998. augusztus 2., vasárnap Siófok-Győr 1-2 (0-0) Posza, a Siófok kapusa az első félidőben még megúszta gól nélkül, a szünet után viszont kettőt kapott fotó: müller Siófok, 8000 néző. V.: Ábra- hám. Siófok FC: Posza - Bimbó - Kovács B. Szabadi, László - Pest K. (Felföldi 46. p.), Győri, Sallai (Soós 88. p.), Perger - Ördög (Márkus 56. p.), Szabó Z. Edző: Nagy László. Győri ETO FC: Molnár - Korsós, Lakos, Stark Mracskó, Csató (Böjté 60. p.), Somogyi, Salagean - Baum­gartner, Lazar (Szarvas 46. p.), Vayer (Rósa 75. p.). Edző: Reszeli Soós István. 38. perc: Sallai jobb oldali beadása után Molnár kapus Szabó fejéről varázsolta le a labdát. Még ebben a percben Kovács átadását Pest K. ha­talmas ziccerből 10 méterről a győri kapusba rúgta. 41. perc: Salagean 17 m-es lapos lövését Posza csak ki­ütni tudta, a kipattanó labdát Szabadi az utolsó pillanatban rúgta szögletre Vayer elől. 48. perc: Szarvas 15 méte­res lövése a felső lécen csat­tant. 56. perc: Somogyi jobb ol­dali szögletét Korsós 15 mé­Diósgyőr Diósgyőr, 12 000 néző. V.: Varga S. Sárga lap: Téger (82.), il­letve Bagoly (28.), Sándor (44.) Jók: Szmiljanics, Téger, Ki­ser, Kulcsár, Egressy, illetve Fekete, Gojan, Stupar. 7. perc: A házigazdáknál Nóta és Szmiljanics nem ér­tette meg egymást, végül a védő kezéről pattant a ka­pushoz a labda, de a játékve­zető vétlennek minősítette az esetet, s nem ítélt 11-est. 29. perc: Egressy szabad­Gázszer Akasztó, 1000 néző. Vezette: Vad. Gázszer FC: Kövesfalvy - Szalai - Salacz Z. (Lőrincz 55.), Salacz J. - Nagy (Zim­mermann 80.), Dulics, Dvéri, Bekő, Medvid - Földes (Sí­rnék 68.), Tiber. Edző: Hár­tyám Gábor. Zalahús Zalaegerszeg TE FC: Vlaszák (képünkön) - Csóka, Szabó L, Filó - Szőke, Molnár, Szabó II. (Arany 46. p.), Somfalvi, Németh (Ká­terről élesen fejelte kapura, a labda Posza előtt megpattant, ráadásul Szarvas zavarólag még át is ugrott rajta, a játék­szer így kerülhetett - min­denki megdöbbenésére - a kapu jobb oldalába (0-1). 54. perc: Szarvas futott el a jobb oldalon, középre adott, a védők röviden szabadítot­tak fel, Somogyi érkezett, és a 16-os vonaláról hatalmas erővel félmagasan a kapu bal rúgást küldött a kapu elé, Kulcsár estében próbált ka­pura lőni, de a védők felsza­badítottak. 44. perc: Kulcsár indította Kuttort, aki az ötös jobb ol­dali sarkáról a felső léc fölé bombázott. 50. perc: Dombi szabadrú­gást ívelt a kapu elé, Gojan keresztbe fejelt, az érkező Dombi 18 m-es lövését Nóta bravúrral tolta szögletre. 59. perc: A vendégek kapu­jánál Egressy 25 m-es szabad­rúgása után a labda a jobb ól­mán 69.) - Sebők, Casoltan (Molnár A. 69.). Edző: Stra- usz László. Sárga lap: Szalai (34.), Medvid (50.), illetve Sebők (30.), Szabó I. (37.), Szőke (55.), Arany (80.), Molnár (84.) 35. perc: Egy beadás után Medvid mellel tette a labdát Bekő elé, aki 14 méterről, bal­lal, a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). 40. perc: Dvéri szerzett oldalába .bombázott (0-2). 79. perc: Szabó Z. - Márkus - Szabó Z. háromszögelés vé­gén utóbbi a visszakapott labdát öt méterről estében lőtte a kapu közepébe (1-2). Mintaszerű akció volt. A helyzeteit jobban ki­használó és a második fél­időre nagyot javult Győr nem érdemtelenül jutott a három ponthoz a lelkes, de pontat­lan Siófok ellen. (Fónai) dali kapufán csattant, onnan pattant a mezőnybe. 76. perc: A diósgyőri Kul­csár 15 m-ről nagy erővel a lécet találta telibe. Küzdelmes, jó iramú mér­kőzést vívtak a csapatok. A diósgyőriek a szünet után gyakorlatilag egykapuztak, sok helyzetet kidolgoztak, de ezúttal elpártolt mellőlük Fortuna. A hajdúságiak ugyanakkor nem álltak hadi­lábon a szerencsével, ezért egy ponttal távozhattak Dió­sgyőrből. labdát a ZTE 16-osa előtt, majd elegánsan csavarta azt Vlaszák mellett a bal alsó sa­rokba (2-0). Sokáig érintetlenek marad­tak a hálók, mígnem bő félóra elteltével vezetést szereztek a „hazaiak”, vagyis az akasztói pályán pályaválasztóként szereplő agárdiak. Az első fél- ideji két góljukkal hamar el­döntötték a meccset. Jók: Bekő, Dvéri, Köves­falvy, illetve Sebők.- ZTE 2-0 (2-0)-Debrecen 0-0 III. kér.-FTC 1-2 (1-1) Óbuda, 8 000 néző. V.: Pil­lér. III. Kerület FC: Lippai - Varga L. - Schultz László, Metzger (Gáspár 35. p.), Kovács N. - Tordai, Urbá- nyi, Bencze (Vincze G. 84.), Kun - Lendvai P., Wuko- vics. Edző: Ralf Wilhelms. Ferencvárosi TC: Udvarácz - Telek - Mátyus (Jagodics 46.), Szűcs - Kriston (Vá­mosi 68.), Nyilas, Schultz Levente, Lendvai M., Nagy N. - Fülöp (Vincze O. 46.), Selimi. Edző: Nyilasi Tibor. Kiállítva: Varga L. (69.), illetve Jagodics (76.) Sárga lap: Bencze (19.), Schultz László (42.), Gáspár (54.), illetve Lendvai (63.) Jók: Wukovics, Gáspár, il­letve Selimi, Schultz Le­vente, Vincze O. 25. perc: Nagy N. az óbu­dai 16-oson belül a tétovázó hátvédek között középre pöckölt, Selimi pedig 6 m­röl, kapásból a kapuba lőtt (0-1). 38. perc: Bencze végzett el szögletet, Gáspár a rossz irányba mozduló Udvarácz mellett félmagasan a kapu jobb oldalába fejelt (1-1). 71. perc: Nyilas jobbról középre gurított, Vámosi 7 m-ről, kapásból a hálóba lőtt (1-2). Az óbudai együttes nagy gondot fordított védelme megszervezésére, az FTC ugyanakkor magabiztosan támadott, de eközben ren­geteg helyzetet kihagyott. A második félidő derekán az FTC-nek sikerült megsze­reznie a győztes gólt. Egy- gólos hátránya birtokában rohamozni kezdett a III. Ke­rület, ám Udvarácz három remek védésének köszön­hetően nem sikerült otthon tartania egyetlen pontot sem. Haladás-Videoton 2-0 (1-0) Szombathely, 7000 néző. V.: Juhos. Szombathely, 7000 néző, V: Juhos 42. perc: Gyors támadás végén megszerezte a Hala­dás a vezetést. Kocsis a bal- összekötő helyén ugrott ki, majd 17 m-ről laposan ki­lőtte a vendégcsapat kapu­jának bal alsó sarkát. Szép gól volt. (1-0). 64. perc: Növelte előnyét a Haladás. Sztrapák a bal oldalon ugratta ki Kocsist, akit a kapujából kifutó Mi­linte a 16-os sarkánál elka­szált. A megítélt, jogos li­est Kovács magabiztosan, nagy erővel a kapu köze­pébe lőtte (2-0). A fülledt melegben a Vi­deoton kezdett jobban. Az első negyedórában pontos, gyors adogatásokkal me­zőnyfölényt tudott kihar­colni, a kapu előtt azonban nem voltak határozottak a fehérvári játékosok. A sok­kal lendületesebben harcoló Haladás megérdemelten nyert. Vasas-Dunaferr 3-2 (1-0) Fáy u., 4000 néző. V.: Hajdó. Í5. perc: Pál szabadrú­gásból, 20 m-ről a bal felső sarokba csavarta a labdát (1-0). 67. perc: Zavadszky 20 m- ről, középről védhetetlenül lőtt a jobb felső sarokba (1- 1). 79. perc: Cseke buktatá­sát követően 11-eshez is ju­tottak. A büntetőből Len­gyel a léc alá lőtte a labdát (1-2). 83. perc: Egyenlített a Va­sas. Nicsenko a térfél köze­pén Szilveszterhez passzolt, aki 40 m-es átadással indí­totta Hámorit, ő 12 m-ről a hosszú alsó sarokba bom­bázott (2-2). 87. perc: Újra Hámori fu­totta le a vendégvédelmet, s középről, 14 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (3-2). MTK - Vác 3-1 (2-1) Hungária krt., 2000 néző. V.: Hanyecz. Kiállítva: Kovács (Vác - 72.) Sárga lap: Halmai (22.), Il­lés (47.), Balaskó (80.), il­letve Kovács. 19. perc: Szabadrúgásból váratlanul megszerezte a ve­zetést a vendég Vác. Vojte- kovszky 20 m-ről, középről csavart Rabóczki kapujának bal oldalába (0-1). 28. perc: Kenesei 10 m-es lövését Halász bravúrral védte, a kipattanó labdát Illés félfordulatból bombázta a váci kapuba (1-1). 45. perc: Megszerezték a vezetést a kék-fehérek. Erős beadását Kenesei tette Illés elé, az MTK karmestere pedig 2 m-ről nem hibázott (2-1). 85. perc: Illés a kapust ki­cselezve, 25 m-ről az üres ka­puba lőtte a labdát (3-1). BVSC-ÚTE 0-3 (0-1) Szőnyi út, 4000 néző. V.: Kiss. 18. perc: Herczeg egy 20 ni­es szóló után 17 m-ről a kapu­fát találta telibe. 41. perc: Korsós 20 m-es szabadrúgásból a bal felső sa­rokba csavart (0-1). 49. perc: Tóth N. adott be balról egy szabadrúgást, amit Korsós 6 m-ről a kapuba fejelt (0-2). 78. perc: Egy hazagurított labdát Nagy, a BVSC kapusa előre akart ívelni, ám az előtte tébláboló Korsós hátát találta el, akiről a kapuba csörgött a labda (0-3). Elsősorban a mesterhár­mast elért Korsós Attila gól­erősségének köszönhette si­kerét a bajnokcsapat. ■k 9c k Pénteken játszották: Kis­pest - Nyíregyháza 4-3. A PNB állása 1. ÚTÉ 2 2­­5-1 6 2. Vasas 2 2­­5-2 6 3. MTK 2 2­­4-1 6 4. Kispest 2 2­5-3 6 5. FTC 2 2­­3-1 6 6. Gázszer 2 1 1­2-0 4 7. Diósgyőr 2 1 1­3-2 4 8. Győr 2 1 1­2-1 4 9. Haladás 2 1­1 2-1 3 10. Vác 2 1­1 2-3 3 11. Debrecen 1­1­0-0 1 12. Dunaferr 2­­2 4-6 0 13. Siófok 2­­2 2-4 0 14. Ili. kér. 2­­2 1-3 0 15. Nyíregyháza 2­­2 3-6 0 16. Videoton 2­­2 0-3 0 Zalaegerszeg 2­­2 0-3 0 BVSC 1­­2 0-3 0 Gáborjániék a negyedik helyen A négy futam után vezető Gáborján! Szabó Gábor, Pfenningberger András ba- latonföldvári duó az ötödik futamban a középmezőny­ben, a 18. helyen végzett, s így az összetett pontver­senyben visszacsúszott a negyedik helyre Hollandi­ában, Den Oeverben a re­pülő hollandi vitorlás-vi­lágbajnokságon. A magyar páros jó szereplése nem meglepetés a sportágat figyelemmel kísérők szá­mára. A néhány éve Balaton- földváron rendezett világbaj­nokságon a hatodik, a leg­utóbbi Európa-bajnokságon pedig a negyedik helyen zár­tak Gáborjániék. Egyébként ha nem történik valami eget rengető szenzáció, akkor a VB-aranyat már előre oda le­hetne adni az ausztrál lan McCrossin, James Cook ket­tősnek. A nyitányon ugyan valamit nagyon elszúrtak, hi­szen csak az 53. helyen értek be a célba, ezután viszont a legrosszabb helyezésük egy második hely volt; márpedig az összértékeléskor minden­kinek kiesik a legrosszabb he­lyezése... Mindenesetre a ki­váló ausztrál párosnak nem ez lenne az első világbajnoki címe, hiszen korábban voltak már aranyérmesek. Jelenleg két holland hajó — az Enno Kramer, Hein Dijkterhuis és a Wim Langeslag, Jacob-Bojsen Miller egység — közé éke­lődve a második helyet foglal­ják el. A legutóbbi, ötödik futam­ban egyébként a magyar szí­neket képviselő Balatonföld- vári Spartacus Vitorlás Egylet három párosa közül a Majt- hényi Szabolcs, Domokos András duó szerepelt a leg­jobban; all. helyen jött be a célba, s ezzel feljött a 12. helyre. A Gáborjáni Szabó Gábor, Pfenningberger And­rás kettősnek a 18. hely ju­tott, ami az összetettben a negyedik helyezést jelenti a számukra. A Galántha Gergő, Tímár Péter egység szintén a középmezőnyben, a 36. he­lyen végzett, s jelenleg a 40. helyen állnak (mint ismere­tes, ők az előző negyedik fu­tamon nem értek célba). A VB állása (öt futam után): 1. Enno Kramer, Hein Dijkterhuis (Hollandia), 2. lan McCrossin, James Cook (Ausztrália), 3. Wim Langes­lag, Jacob-Bojsen Miller (Hol­landia), 4. Gáborjáni Szabó Gábor, Pfenningberger And­rás (Magyarország), ... 12. Majthényi Szabolcs, Domokos András (Magyarország), ... 40. Galántha Gergő, Tímár Péter (Magyarország). (Fenyő) Lapzártakor kaptuk a hírt, hogy több futamot nem tudtak rendezni a VB-n; így maradt az öt futam alapján kialakult sor­rend, azaz senkinek nem esett ki a legrosszabb eredménye.