Somogyi Hírlap, 1998. augusztus (9. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-08 / 185. szám

ZTE-Siófok 2-2 (1-1) Zalaegerszeg, 8000 néző. Vezette: Bede. ZTE: Vlaszák - Csóka, Strasser, Filó - Szőke, Som­falvi (Arany, a szünetben), Molnár B., Németh - Babati (Szabó II., a szünetben), Se­bők, Casoltan (Kámán, 62. perc). Siófok: Posza - Ju­hász, Bimbó, László - Kovács B., Ördög, Győri, Sallai (Szabadi, 68. perc). Perger - Pest R., Szabó Z. (Soós, 83. perc). Sárga lap: Molnár B. (51. perc), Filó (70. perc), Csóka (72. perc), Németh (90. perc), illetve Pest R. (38. perc, 90. perc), Bimbó (41. perc), László (65. perc). Kiállítva: Perger (85. perc), illetve Pest R. (90. perc). 10. perc: Sebők futott el a jobb oldalon, beadását Som­falvi alig emelte a jobb felső sarok mellé. 15. perc: Sebők ívelt be egy szögletet, és Csóka 11 méter­ről fejelt a bal felső sarokba (1-0). 17. perc: Pest R. lépett ki a bizonytalan Strasser mellett, de nagy helyzetben a kifutó zalai kapusba, Vlaszákba lőtt. 29. perc: Szőke 28 méteres szabadrúgása szállt el a bal felső sarok mellett. 37. perc: Ördög beadását László 5 méterről fejelte Vla­szák ölébe. 43. perc: Sebők lépett ki egyedül, már csak Poszával állt szembe, de 10 méterről a kifutó kapusba lőtt. 44. perc: László futott el a bal oldalon, beadását Szabó Z. 5 méterről pörgette a bal felső sarokba (1-1). 53. perc: Juhász ívelt előre egy labdát, s a ZTE védői csak nézték, amint Pest R. 7 méterről a kapuba gurított (1-2). 80. perc: Sebők beadását Kámán 8 méterről lőtte Po­sza kapujába (2-2). 82. perc: Sebők szögletét Strasser 4 méterről fejelte a kapufára. A hajrában elszabadultak az indulatok, előbb Pergert, majd Pest Rolandot állította ki Bede játékvezető. Mindkét félidőben inkább a küzdelem dominált, nem a játék. A szombat esti szóra­kozásként a találkozót vá­lasztó nézők közepes szín­vonalú és iramú mérkőzést láthattak. A kapuk ritkán kerültek veszélybe. A látottak alapján a döntetlen igazságos, bár kis szerencsével a siófokiak győztesként távozhattak volna Egerszegről. Újpest-DVSC 3-2 (1-0) Megyeri út, 5000 néző. Ve­zette: Kurmai. 22. perc: Pető T. kapott lab­dát a bal oldalon, majd a 16- os és az oldalvonal közötti te­rületről középre emelt, ahol a védők által szabadon hagyott Kovács Z. zavartalanul átvette a labdát, majd kilőtte a kapu jobb oldalát (1-0). 48. perc: Egy jobb oldali beadást követően az újpesti Pető és a vendégcsatár Bagoly csapott össze a hazai ötösön, a labda kettejükről a kapu jobb sarka felé pörgött, ahol az érkező Dombinak csak a hálóba kellett helyeznie (1-1). 77. perc: Jobbról szállt a labda, Korsós ugrott legmaga­sabbra és 8 méterről a kapu bal alsó sarkába bólintott (2-1). 81. perc: Vadicska 22 méte­res szabadrúgása a gólvonal előtt megpattanva a jobb felső sarokba került (2-2). 85. perc: Egy labdáért Esze- nyi küzdött, majd az üresen álló Kovácshoz továbbított, aki nem hibázott (3-2). Nyíregyháza-Haladás 2-1 (1-0) Nyíregyháza, 10 000 néző. Vezette: Cserna. 22. perc: Kirchmayer ug­ratta ki Szabót, akit a kapujá­ból kifutó Németh elütött, a jogos büntetőt Kirchmayer magabiztosan lőtte a bal alsó sarokba (1-0). 78. perc: Kocsis bal oldali lövését még hárította Ce- leszki, ám az érkező Bodor 14 méterről már a kapuba talált (1-1). 85. perc: Egy bírói ítéletet reklamáló Dajkát, a vendégek vezetőjét elküldte a kispadról Cserna. 87. perc: Kondora 25 méter­ről lőtt, bombája a jobb alsó sarokba kötött tó (2-1). Az első félidő a hazaiaké volt, a szünet után viszont a Haladás irányított, ám egy gól a nyíregyháziak első pro­filigás győzelmét eredmé­nyezte. Bajnoki tabella és sorsolás Pénteki eredmények. Ferencváros-MTK 2-2 (0-2). Videoton-III. Kerület FC 5-0 (1-0). A Profiliga állása 1. Újpest 3 3­­8-3 9 2. Diósgyőr 3 2 1­7-4 7 3. MTK 3 2 1­6-3 7 4. Ferencváros 3 2 1­5-3 7 5. Vasas 3 2­1 7-6 6 6. Kispest 3 2­1 6-5 6 7. Gázszer 3 1 2­3-1 5 8. Győr 3 1 2­3-2 5 9. Vác 3 1 1 1 3-4 4 10. Videoton 3 1­2 5-3 3 11. Haladás 3 1­2 3-3 3 12. Dunaferr 3 1­2 6-7 3 13. Nyíregyháza 3 1­2 5-7 3 14. Debrecen 2­1 1 2-3 1 15. Siófok 3­1 2 4-6 1 16. Zalaegerszeg 3­1 2 2-5 1 17. BVSC 2­1 1 1-4 1 18. Ili. Kerület 3­­3 1-8­A következő forduló. Au­gusztus 14., péntek: Kispest- Honvéd - Vasas, 19.00. Au­gusztus 15., szombat: Debre­ceni VSC - Győri ETO FC, 17.00. BVSC-Zugló - Zala­egerszegi TE FC, 17.00. Új­pesti TE - Diósgyőr, 19.00. Siófok - Vác, 19.00. Gázszer FC - FTC, 19.00. Augusztus 16., vasárnap: III. Kerület FC - Nyíregyháza, 17.00. MTK - Videoton, 19.00. Diósgyőr-Vasas 4-2 (2-0) Diósgyőr, 14 000 néző. Ve­zette: Szabó Zs. 30. perc: Búzás a félvonal­tól egyedül lépett tó, majd a kimozduló Végh mellett 15 m-ről a bal alsó sarokba he­lyezett (1-0). 33. perc: Egressy csapta be a védőket, az alapvonaltól középre adott és Búzás há­rom lépésről az üres kapuba passzolt (2-0). 60. perc: Kulcsár a jobb oldalon lefordult őrzőjéről, középre adott, Egressy pedig 10 méterről a kapu bal olda­lába lőtt (3-0). 78. perc: Szabadrúgásnál Pál állt a labda mögé és 23 méterről a kapu bal oldalába csavart (3-1). 78. perc: Aranyos kény­szerítőzött Sowunmival, a visszakapott labdát pedig 8 méterről a kapu közepébe gurította (3-2). 83. perc: Egressy a balösz- szekötő helyén lépett tó a védők közül, és 14 méterről a bal sarokba lőtt (4-2). Úgy tűnt, hogy simán nyeri a mérkőzést a hazai együttes, hiszen negyed órával a vége előtt még 3-0-ra vezettek. Végül Egressy találata kellett a győzelemhez. Dunaferr-Honvéd 2-1 (2-1) Dunaújváros, 6000 néző. Vezette: Szarka. 26. perc: Nicsenko lépett tó a Honvéd-védők között kö­zépen, és elhúzta a labdát a vendégek kapusa, Vezér mel­lett, majd átesett a kezén. A játékvezető 11-est adott. Lengyel pontos, erős lövése a jobb alsó sarokban kötött tó (1-0). 31. perc: Tököli játszotta tisztára magát a 16-oson be­lül, majd nagy nyugalommal helyezett a jobb felső sa­rokba (2-0). 66. perc: Bánföldi jobbról ívelt be szabadrúgást kö­zépre, Plókai előbb a bal ka­pufára, majd a visszapattanó labdát a hálóba fejelte (2-1). Az első játékrész után is­mét vezetett a Dunaújváros, mint az első fordulóban a diósgyőriek ellen. A máso­dik félidőben a kispestiek hátrányuk tudatában min­dent megtettek az egyenlíté­sért, de csak szépítésre fu­totta erejükből. A dunaújvá­rosiaknak is adódott lehető­ségük ebben a játékrészben, ám a helyzetek kimaradtak. A hazaiak így is megszerez­ték első profiligás győzel­müket. Vác-Gázszer 1-1 (1-1) Vác, 2500 néző. Vezette: Kiss G. 23. perc: Vitelki 18 méterről a kapura bombázott, egy váci játékostársa hátán kissé irányt változtatott a labda, s nagy erővel a hálóba vágódott (1-0). 32. perc: Bekő bedobását Tiber továbbtolta, s Földes hat méterről becsúszva a hálóba perdített (1-1). 51. perc: Dvéri szögletét Ti­ber továbbította kapura, s a csereként beállt, az elmúlt ■ 11 enrol xéroW évben még Pécsett focizó Romanek fejelte ki a gólvo­nalról. 57. perc: Nagy T. 25 méte­res lövését Kövesfalvi a léc alól tolta a mezőnybe, ezt kö­vetően a kapu előtt kavarodás alakult tó, Füle ismételt, ám a Gázszer védői kivágták a lab­dát. 89. perc: A csereként beállt Kopunovics eldönthette volna a három pont sorsát, ám cen­timéterekkel a felső léc fölé bombázott. Győr-BVSC 1-1 (0-1) Győr, 8000 néző. Vezette: Vad. 35. perc: Váratlanul veze­téshez jutott a vendégcsapat, amikor az első valamirevaló támadását vezette. Brovs- csenko futott fel a jobb olda­lon és 20 méterről a bal felső sarokba bombázott (0-1). 88. perc: Kissé meglepően, de a nézők határtalan örö­mére sikerült egyenlítenie a Győrnek. Egy bal oldali szög­letrúgás után a kapu előtt pat­togó labdát Salagean 5 méter­ről a hálóba kotorta (1-1). A hazaiak egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a BVSC védelmével, középpályás so­ruk lassú és körülményes volta miatt. Rendkívül alacsony szín­vonalú mérkőzésen a formán kívül játszó Győr szerencsé­vel mentette meg az egy pon­tot, a szerény já­tékerejű, de lelkes BVSC elle­nében. Ismét padlót fogott a Rákóczi Akárcsak másfél hete a Magyar Kupában, tegnap bajnoki mérkőzésen is pad­lót fogott a Kaposvári Rá­kóczi FC Tatabányán. Az első ígéretes helyzet a ven­dég Rákóczi előtt adódott: a 9. percben Bány akár vezetést is szerezhetett volna, de Tóth B. jobb oldali beadása után 14 méterről középről leadott lö­vését Géléi védte. A másik ol­dalon Dűli, Tüske és Kiprich vagy mellé trafált, vagy pedig Ferencz volt a végállomás. Ér­dekes módon a „belharcból” a Rákóczi jött tó jobban; sőt, ha a hazai kapu elé keveredett It- vás a 46. percben négy méter­ről betalál, tósiklathatta volna a tatabányai csillét. A második játékrészben az­tán már Szabó R. bíróval is meg kellett (volna) küzdenie a kaposvári játékosoknak. A 66. percben Szabó M. szerelte Sü­vegest a 16-oson belül, a tata­bányai játékos pedig átesett a védő lábán. A hazai publikum legnagyobb gyönyörűségére Szabó R. játékvezető 11-est adott, amit a rutinos Kiprich a bal alsó sarokba lőtt (1-0). Újabb szarvashiba a 77. perc­ben. Lesről indult a hazaiak jobb oldali támadása, ám a de­rék sípmester elengedte az ak­ciót, amelynek a végén a ki­törő Süvegest Ferencz kapus elütötte a 16-oson belül. A já­tékvezető 11-est ítélt, és kiállí­totta a Rákóczi kapusát. A büntetőt ismét Kiprich lőtte a csereként beállt Balajcza kapu­jának jobb alsó sarkába (2-0). A 78. percben ismét Süveges volt a főszereplő: a Rákóczi- térfél közepén kapott tóugra­tást néhány lépés után a ki­szolgáltatott Balajcza mellett a jobb alsó sarokba gurította (3-0). A teljesen padlóra kül­dött Rákóczi FC a 88. percben kapta meg a kegyelemdöfést, amikor is Szűcs bal oldali szögletét Szoboszlai fejelte a kapu bal oldalába (4-0). Míg az első félidőben egyenrangú ellenfél volt a so­mogyi együttes, a másodikban sajnos teljesen szétesett. Eb­ben azonban elévülhetetlen érdemei voltak az NB I-ben ezen a mérkőzésen debütáló Szabó R. játékvezetőnek... A katasztrofális kaposvári hely­zetkihasználás mellett most már Ferencz kapus kiállítása miatt is főhet Horváth Lajos edző feje. így játszottak Lombard FC Tatabánya- Kaposvári Rákóczi FC 4-0 (0-0) Tatabánya, 1500 néző. V.: Szabó R. (Sóthy, Móricz). Lombard FC Tatabánya: Géléi - Szabó V. — Szobosz­lai, Virág - Bukva, Simon, Kovács, Dűli - Süveges, Ki­prich, Tüske. Edző: Tóth Bá­lint. Kaposvári Rákóczi FC: Fe­rencz — Deme, Itvás, Barna, Szabó M. - Kiss F., Zahorecz, Tóth G., Bány — Tóth B., Czonev. Edző: Horváth Lajos. Csere: Simon helyett Tóth N. az 59., Dűli helyett Gom­bos az 59., Bány helyett Imp- lom az 59., Kiss F. helyett Bubcsó a 67., Tóth G. helyett Balajcza a 76., Kiprich helyett Szűcs a 79. percben. Sárga lap: Bukva az 52. percben. Kiállítva: Ferencz a 74. percben. Szögletarány: 7-5 (4-3). Tóth Bálint: — Tudtuk, hogy nem lesz könnyű, de a csapat ismételten bebizonyí­totta, hogy „szavahihető játé­kosokból áll”. Gratulálok a fiúknak! Horváth Lajos: - Csak saját magunknak köszönhetjük ezt a vereséget. Egyszer már én is nagyon szeretném, ha csapa­tom ilyen komoly játékveze­tői támogatást kapna... Csorba András Labdarúgó NB I A bajnokság állása: 1. Tatabánya FC 3 3--9-3 9 2. Salgótarjáni BTC 3 3- - 7- 3 9 3. Soroksári TE 3 3--6-29 4. Szeged LC 2 1 1-7-24 5. Érd 3 1 116-24 6. Matáv SC Sopron 2 1 1-5-44 7. Szolnoki MÁV 2 1 1-2-14 Komlói Bányász 2 1 1-2-14 9. Tiszaújvárosi FC 2 1-14-43 10. Tiszavasvári 3 ­3-2-23 11. Tiszakécske 2 1-11-13 12. Békéscsabai EFC 3 1-24-53 13. Demecser FC 2 1-13-63 14. Rákóczi FC 3 ­2 11-52 15. Soproni FAC 3 ­12 5-71 16. Komáromi FC 3 ­12 4-61 17. Nagykanizsai FC 2 ­113-51 18. Kecskeméti FC 2 ­111-31 19. Hajdúszoboszló FC 2 ­-22-40 20. Pécsi MFC 3 ­- 3 4-12 0 További eredmények: Érd-Pécsi MFC 6-1(1-0) Salgótarjáni BTC-Komáromi FC 2-1(1-1) Soroksári TE-Békéscsabai Előre FC 2-0 (1-0) Soproni FAC-Tiszavasvári Alkaloida SE 2-2 (0-0)