Somogyi Hírlap, 1998. május (9. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-11 / 109. szám

SOMOGYI HÍRLAP 10 Krónika 1998. május 11., hétfő Nagyok voltak Nagy cseréi Siófoki Bányász-BVSC-Zugló FC 2-1 (0-1) A Bányász szombaton este tovább javította a nagy fővárosi csapatok elleni mérlegét. Ez Nagy László edzősködése óta: hét mérkőzésből hat győzelem és egy döntetlen, a gólkülönbség pedig 11-2. Siófok — Ukrán srác kulcsolta láb, ti­zenegyes, biztos. Oleg Szlo­bodszkij szavai voltak ezek nem sokkal a találkozó lefú­jása után. Az eddig még kevés lehetőséget kapott ukrán csa­tár nyerőemberré lépett elő szombaton este. Nyolc perccel a vége előtt küldte pályára Nagy László edző, s kevéssel a vége előtt 1-1 -nél tizenegyest harcolt ki. Honfitársával, Bon- darenkóval találkozott a 16- oson belül... s aztán Győri Já­nosnak már csak be kellett varrnia a büntetőt. Ahogy az tömör nyilatkozatából is kiol­vasható, holtbiztos benne, hogy Megyebíró játékvezető jól döntött. A vendég zugló­iak ugyanis nem így véleked­tek. Sajtófőnökük annyit mondott: ha hazaérnek, odaül a videó elé, s ezerszer kikockázza a tizenegyes előtti jelenetet. Nem valami fel­emelő szórakozás, annyi szent... Nagy László ezúttal a cse­rékkel is kiválót húzott. A Bányász mestere előbb Pest Krisztiánt küldte harcba a combját fájlaló Ördög helyett, majd a már előbb említett Szlobodszkij-csere követke­zett. Pest Krisztiánnak két em­lékezetes megmozdulása volt: az elsőnél az egyenlítő gólt szerezte, a másodiknál pedig hajszálpontos nagyszerű ütemű átadással ugratta ki Szlobodszkijt, s ebből lett az ominózus tizenegyes. A nyáron Komlóról érkezett támadó, Pest Roland unokafi­vére így összegezte a 90 per­cet: — Az egyenlítő gólunk László András érdeme. Na­gyon jól húzta meg a bal szélt, s arra is volt lelki ereje, hogy két vendégvédő közé bevigye a labdát. így tudott eljutni az alapvonalig, a beadására pedig csak pontosan kellett érkez­nem. Amikor elém került a labda, csak a tehetetlen Koszta tornyosult előttem. Az is kel­lett a gólhoz, hogy a beadásnál Bondarenko lyukat rúgjon. A végén két BVSC-játékos között csentem el a labdát, s ponto­san oda sikerült rúgnom a ki­ugró Szlobodszkij elé. Úgy lát­tam, vitathatatlan tizenegyes volt. Kár lenne tagadni; sze­rencse is kellett ahhoz, hogy nyerjünk. A BVSC jól játszott, veszélyesen támadott, de ki­hagyta a helyzeteit. Ezért mi megbüntettük őket. Most is végig küzdöttük a találkozót, ha nem is játszottunk szipor- kázóan. Ilyen a futball, hiszen előfordult már olyan, hogy ennél jobb teljesítményt nyúj­tottunk, mégis csak egy pontot szereztünk — vagy még annyit se... A tavasz eleji Békéscsaba el­leni vereséget követően csak az Újpesti TE ellen nem nyert hazai pályán a Siófoki Bá­nyász. A közönség nagyon há­lás tud lenni a sikerszériáért; természetesen ezúttal sem maradt el a vastaps, s eltelt jó néhány perc a lefújás után, mire öltözőbe engedték a tisz­teletkört futó siófoki kedven­ceket. így játszottak Siófok, Bányász-stadion, 3500 néző. V.: Megyebíró (Gyarmati, Répássy). Siófoki Bányász: Posza - Bimbó - Kriston, Juhász — László A., Győri, Kovács B., Sallai, Perger - Ördög, Szabó Z. Edző: Nagy László. BVSC-Zugló FC: Koszta - Zováth, László Cs., Bonda­renko - Csillag, Csiszár, Erős, Farkas - Kiss L, Bük- szegi, Rósa. Edző: Bognár György. Csere: Ördög/Pest K. a 38., Rósa/Csordás a 64., Erős/Szín a 76., Szabó Z./ Szlobodszkij a 82., Kiss I./Aubel a 84., Sallai/ Gugu a 88. percben. Sárga lap: Juhász a 7., Zo- vath a 16., László Cs. az 51., Szabó Z. a 73., Erős a 75., Csi­szár a 77. percben. Gólszerzők: Pest K. (a 67. p.), Győri (a 88. p. 11-esből), illetve Kiss I. (a 29. percben). Jók: Posza, Bimbó, Kriston, Szabó Z„ Pest K., illetve Erős, Bükszegi, Rósa. Fónai Imre A hajrában úszott el két pont Rákóczi Kaposcnkor-Szolnoki MÁV-Neusiedler 1-1 (1-0) Ismét már „zsebben volt”volt a három pont, de ebből kettő elúszott. Nem először. Balszerencse? Fortuna fin­tora mindez, avagy több annál? Ami tény, ezúttal sem egy legyőzhetetlen armada érkezett a cukorgyári pályára. Kaposvár A szolnokiak ellen ugyan a legtöbben eleve elkönyvelték a három pontot, ezt „sugallta” Horváth Lajos, a Rákóczi KFC edzője is, aki a mérkőzés előtt nyilatkozatában úgy fogalma­zott, hogy a győzelmen kívül minden más eredmény szá­mára csalódás lenne. A mér­kőzést követően adott volt számára az első kérdés: való­ban csalódott? — Természetesen az va­gyok, bár a játék során már éreztem, hogy nem minden alakul kívánalmaink szerint, azért reménykedtem, hogy va­lahogy csak kicsikarjuk a győ­zelmet. Az utolsó előtti perc­ben elveszteni két pontot, ke­serű pirula.- De talán ennek a meccs­nek a sorsa mégsem a 88-ik percben dőlt el. Látva az ellen­fél ügyes, taktikus játékát már korábban is támadt olyan gondolata az ember­nek, hogy ezt a mérkőzést aligha lehet egy góllal meg­nyerni. — Igen ezt én is sejtettem, ezért tartom fordulópontnak az 58-ik percet, amikor talán az egész idény legszebb tá­madását vezette a Kádár, Tóth G„ Miovecz trió és ez utóbbi lövését a földön fekvő Géléi lábbal hárította. Vélhetően ott dőlt el a mérkőzés.- Talán nem lehet ennyire le egyszerűsíteni ezt a kérdést, szerintünk voltak még súly­ponti pillanatai e találkozó­nak. — Természetesen voltak. Említhetném Kiss sérülést, amiért menet közben át kellett szerveznünk a védekezésün­ket és — mi tagadás, maradtak lyukak.- Valóban maradtak, mert azok az elejétől Kissel együtt is meg voltak. Egyszerűen nem ismerték fel a hazaiak, hogy a Szolnok három táma­dóval operál. Egy-egy játéko­suk a középső sorból lépett előre az üres területekre, ahol rendre meg is játszották. — Igen, ez sok zavart oko­zott és a szünetben fel is hív­tam rá a figyelmet. Elsősorban a középpályásokét, mert tud­tam hogy az ő párharcaik per­döntőek. Sajnos az ilyen egy- egy elleni harcra közülük nem mindenki alkalmas. — Nem értjük Miovecz lecse­rélését, különösen, hogy már Horváth sem volt a pályán, így számyszegett lett a csapat, et­től kezdve már csak a Tisza partiaknak voltak helyzeteik, melyekből egyet be is varrtak. — Mioveczet többen is a szememre vetik, ő valóban jól is játszott, de úgy láttam fárad, ezért gondoltam friss erőre a véghajrára, hiszen akkor még a zsebünkben volt a három pont. Horváthal más a helyzet. Őt már korábban „megtalál­ták” a szurkolók, ezért hoztam le. Jelenleg — a rendelkezé­semre állók — ennyire képe­sek. így játszottak Kaposvár, 1300 néző. Vezette: Tóth V. (Kiss Gy., Vámosi) Rákóczi KFC: Ferencz-Kiss, Ke­lemen, Itvás-Tóth G., Miovecz, Zahorecz, Horváth Z., Szabó- Kádár, Tóth B. Edző: Horváth Lajos. Szolnok: Qelei-Antal-Sza- lai, Fehér-Draskóczi, Bonto- vics, Horváth Cs. , Kohári, Lu- dasi-Fedor, Major S. Edző: Ru- bold Péter. Csere: Kiss/Czonev (48. p.), Miovecz/Finta (72. p.), Dras- kóczi/Bemáth (72. p.), Hor­váth Z./Nagylaki 75. p. 8 Bon- tovics/Lucza (88. p.). Gólszerző: Itvás (39. p.), Ma­jors. (88. p.) Sárga lap: Antal 33. p. Draskóczi 59. p. Jók: Ferencz, Itvás, Mio­vecz, illetve Géléi, Antal, Lu- dasi Fedor. Szöglet arány: 8:6 (4:3). Jutási Róbert Labdarúgó NB I — 30. forduló Tízezrek a lelátón MTK Hungária FC- Szombathelyi Haladás- Milos VFC 0-1 (0-0) Budapest, Hungária-körút, 2000 néző. V.: Ábrahám. Gólszerző: Negrau (az 56. percben). Zalahús-Zalaegerszegi TE FC-Békéscsabai Előre FC 1-0 (1-0) Zalaegerszeg, 8000 néző. V.: Hosszú. Gólszerző: Arany (a 36. percben). Kispest-Honvéd FC- Vác-Zollner FC 2-1 (1-0) Budapest, Bozsik-stadion, 4000 néző. V.: Juhos. Gólszerzők: Borgulya (a 29. percben), Urbányi (a 80. percben), illetve Vén (az 51. percben). Kiállítva: Plókai (Kispest- Honvéd FC) a 75. percben. Újpesti TE-DVSC-Epona 5-0 (2-0) Budapest, Megyeri út, 10 000 néző. V.: Arany. Gólszerzők: Herczeg 2 (a 18. és a 75. percben), Tóth N. (a 20. percben), Pető (a 62. percben), Eszenyi (a 88. percben). Győri ETO FC-Ferencváros 2-3 (0-1) Győr, 28 000 néző. V.: Bede. Gólszerzők: Ferenczi (az 56. percben), Szarvas (a 60. percben), illetve Lipcsei (a 39. percben), Dragoner (az 58. percben), Nicsenko (a 61. percben). Diósgyőri FC-Vasas Danubius Hotels 1-1 (0-0) Diósgyőr, 16 000 néző. V.: Vágner. Gólszerzők: Kulcsár (az 59. percben), illetve Kuntics (a 69. percben). Tiszakécskei FC-Videoton FC-Fehérvár 2-1 (1-1) Tiszakécske, 3000 néző. V.: Pillér. Gólszerzők: Szántó (a 29. percben), Török (az 59. perc­ben), illetve Urbonas (a 45. percben). Kiállítva: Szabó B. (Video­ton FC-Fehérvár) a 62. perc­ben. Gázszer FC-Ilzer-Stadler FC 3-3 (1-3) Székesfehérvár, 2000 néző. V.: Bukovics. Gólszerzők: Tiber (a 40. percben), Szekeres (a 71. percben), Puskás (a 77. perc­ben), illetve Károlyi R. 3 (a 6., a 26. és a 29. percben). Kiállítva: Vincze Z. (Ilzer- Stadler FC) a 69. percben. A bajnokság állása: 1. Újpesti TE 2. Ferencváros 3. Vasas DH 4. Győri ETO FC 5. MTK FC 6. Vác-Zollner FC 7. Zalahús-ZTE FC 8. Gázszer FC 9. BVSC-Zugló FC 10. Diósgyőri FC 11. DVSC-Epona 12. Siófoki Bányász 13. Haladás VFC 14. Kispest-Honvéd 15. Videoton FC 30 20 7 3 54-21 67 30 19 5 6 57-36 62 30 17 6 7 59-34 57 30 15 8 7 40-27 53 30 15 6 9 50-32 51 30 13 6 11 40-43 45 30 13 4 13 49-39 43 30 10 12 8 48-40 42 30 11 8 11 42-37 41 30 11 7 12 40-35 40 30 11 7 12 40-45 40 30 11 6 13 35-38 39 30 8 8 14 34-41 32 30 9 5 16 33-48 32 30 7 8 15 38-49 29 16. Békéscsabai EFC 30 7 8 15 25-50 29 17. Tiszakécskei FC 30 6 8 16 33-68 26 18. Ilzer-Stadler FC 30 3 9 18 24-58 18 Labdarúgó NB I, B csoport.— 34. forduló Újabb csepeli zakó Tiszaújvárosi SC- Nagykanizsai Olajbányász 3-1 (1-0) Tiszaújváros, 3500 néző. V.: Birincsik. Gólszerzők: Kovács T. (a 39. percben), Mészáros (a 86. percben), Lajkovics (a 90. percben 11-esből), illetve Csörnyei (a 82. percben). Matáv SC Sopron- Paksi Atomerőmű SE 2-0 (1-0) Sopron, 1000 néző. V.: Mol­nár J. Gólszerzők: Lukács (a 4L percben), Körmendi (a 63. percben). Salgótarjáni BTC- Csepel SC 1-0 (1-0) Salgótarján, 800 néző. V.: Kassai. Gólszerző: Gubán (a 12. percben). Kiállítva: Semsei (Csepel SC) a 81. percben. Szeged-Dorozsma- Pécsi MFC 0-0 Szeged, 1000 néző. V.: Makai. Tegnap játszották: Nyíregyházi FC-Kecskeméti FC 3-0 (1-0) III. Kér. TVE-Tiszavasvári Alkaloida SE 1-2 (0-0) Dunaferr SE-Budalakk KFC- Dorog 0-0 Kábái Cukor FC-Hajdúszo- boszló-Érdi VSE 1-1 (0-1) Komlói Bányász-Soproni FAC 3-1 (1-0) Legyen sikeres vállalkozó! Consorciós pénzügyi szolgáltatás területén Közép-Európában elsőként megalakult, több milliárdos forgalmat lebonyolító, piacvezető cég ingatlan részletfizetés pénzügyi konstrukció eladására, TERÜLETI KÉPVISELŐT KERES SOMOGY MEGYÉBEN, különös tekintettel Kaposváron, írásos jelentkezését várja Fiedler Péter ker.ig. East-West Business Center Promo-lndra Consorcio 1088 Budapest, Rákóczi út 1-3. Tel.: 266-0079 Fax: 266-0154 Hétközi ajánlatunk KEDD Kosárlabda NB II, férfi mérkőzés: Mar­cali VSZSE-Bonyhádi KC. Marcali, városi sportcsarnok, 19 óra. — A hétvégéről elha­lasztott mérkőzés pótlása. SZERDA Asztalitenisz NB I, női „A” csoport - rá­játszás az 5-6. helyekért: Szekszárd-Kaposplast. Szek- szárd, 17 óra. Labdarúgás Labdarúgó Magyar Kupa - megyei selejtező. Kaposfüredi Vállalkozók SC-Rákóczi-Kaposcukor FC. Kaposfüred, 17 ó. (V.: Barna.) Szulok-Balatonföldvár SE. Szülök, 17 óra. (V.: Kovács Zs.) Előkészületi labdarúgó­mérkőzés: Öreglak-Andocs Jeans-Tex. Öreglak, 18 óra. NB I-es ifjúsági bajnokság: Rákóczi-Kaposcukor FC-Csepel SC. Kaposvár — „A” mérkőzés 15 órakor (a Rákóczi-stadionban, játékve­zető Pável); „B” mérkőzés 15 órakor (a Cseri-pályán, játék­vezető Tabi). NB I, „B” csoportos ifjúsági bajnokság: Siófoki Bá­nyász-Gázszer FC. Siófok — „A” mérkőzés 16 órakor (já­tékvezető Takács); „B” mér­kőzés 16 órakor (játékvezető Hugyecz). A Rákóczi-Kaposcukor FC NB I B csoportos labdarúgó-csapata szombaton a Szolnokkal játszott bajnokit, szerdán este pedig Kaposfüreden lép pályára Ma­gyar Kupa-mérkőzésen fotó: török anett