Somogyi Hírlap, 1998. április (9. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-30 / 101. szám

• SOMOGYI HÍRLAP 1998. április 30., csütörtök Sport 9 _________Labdarúgó nb i - 28. forduló E lverték Erőséket Újpesti TE-Szombathelyi Haladás-Milos VFC 3-1 (1-0) Budapest, Megyeri út, 3500 néző. V.: Varga. Gólszerzők: Szlezák (a 27. percben), Fehér Cs. 2 (a 47. és a 68. percben), illetve Neg- rau (a 73. percben). Tiszakécskei FC- Ferencváros 1-2 (0-0) Tiszakécske, 9000 néző. V.: Ábrahám. Gólszerzők: Szántó (az 56. percben), illetve Albert (a 76. percben), Vincze (a 82. perc­ben). Kispest-Honvéd FC- Békéscsabai EFC 0-0 Budapest, Bozsik-stadion, 2500 néző. V.: Kurmai. Diósgyőri FC- Ilzer-Stadler FC 2-2 (2-1) Diósgyőr, 6000 néző. V.: Ha- nyecz. Gólszerzők: Téger (a 11. percben), Kulcsár (a 22. percben), illetve Kun (a 45. percben), Lázár (a 64. perc­ben). MTK Hungária FC- BVSC-Zugló 4-3 (2-1) Budapest, Hungária-körút, 3000 néző. V.: Márton. Gólszerzők: Molnár (a 8. percben), Kenesei 2 (a 33. és a 64. percben), Orosz (a 74. percben), illetve Erős (a 42. percben), Bükszegi 2 (a 86. és a 90. percben). Győri ETO FC- Vasas DH 0-3 (0-2) Győr, 10 000 néző. V.: Cserna. Gólszerzők: Geress (a 19. percben), Váczi (a 24. perc­ben), Pál (a 75. percben). Zalahús-Zalaegerszegi TE FC-DVSC-Epona 3-0 (2-0) Zalaegerszeg, 7500 néző. V.: Kiss G. Gólszerzők: Kámán 2 (a 36. és az 55. percben), Szabó II. (a44. percben). Videoton FC-Fehérvár­Vác-Zollner FC 1-0 (0-0) Székesfehérvár, 2500 néző. V.: Tóth V. Gólszerző: Waltner (az 51. percben). Golden-Yacca Kupa díjlovaglóverseny Somogyi dobogósok A balatonfenyvesi Hu­bertus Agráripari Bt fe­dett lovardája immár negyedik alkalommal adott otthont a tavaszi nemzetközi díjlovagló minősítőversenynek. A kétnapos viadalon 30 lovas és 44 ló állt rajt­hoz, s a teljes hazai él­mezőny mellett német lovasok is bemutatták a tudásukat. Balatonfenyves A fiatal lovak számára kiírt könnyűosztályú 7-es feladattal kezdődött a kétnapos viadal, és a 20 induló közül a legruti­nosabb, a 20-szoros magyar bajnok Dallos Gyula szerezte meg az első helyet Rivero nyergében. Kitettek magukért a Szent György Díj résztve­vői, hiszen a 13 lovasból he­ten értek el 60 százalék feletti eredményt. Az első helyet nagy fölénnyel Ina Salbach- Müller érdemelte ki. A német hölgy a folytatásban is reme­kelt, hiszen a nyolc verseny­szám közül négyet sikerült megnyernie. A legrangosabb erőpróbának számító Olim­piai Nagydíjban, illetve a Nagydíj Kűrben négyen mér­ték össze egymással a tudá­sukat, és Salbach szerezte meg az első helyet a Kapos­vári Lovasakadémia SC szí­neit képviselő Kövy András és Rege nevű lova előtt. Kövy klubtársa, Kemény Zsu­zsanna Hangulat nevű lová­val két negyedik helyezést könyvelhetett el. A házigazda balatonfeny- vesiek éllovasa, Komjáthy György két második, egy harmadik és egy negyedik he­lyet ért el a két nap során Je­gyes és Arsene Lupin nyergé­ben. Leánya, Komjáthy Sára pedig Illem III. nyergében ért el értékes — második és har­madik — helyezéseket. A Golden-Yacca Kupa má­sodik versenynapjára megtelt a lelátó, s a szépszámú kö­zönség színvonalas küzdel­meket láthatott. Az ifi Eb- csapatfeladat 16 indulója kö­zül Silke Geelhaar teljesítmé­nyét értékelte a legtöbbre a zsűri, míg az M Kűrt nyolcti­zed pontos előnnyel Dallos Zsófia nyerte Mount Everest nyergében. A jó hangulatú viadal végén a legjobbaknak Eilika von Habsburg főher­cegné adta át a díjakat, s a publikum a világhírű Kassai Lajos látványos lovasíjász- bemutatójának is tapsolha­tott. Orosz Ferenc Örülni kellett a pontnak Rákóczi-Kaposcukor FC-Paksi Atomerőmű SE 1-1 (0-1) A vendég paksiak jól „éltek” a síkos füvön. Felvételünkön Tóth Gábort sze­reli ellenfele becsúszva fotó: kovács tibor Meg kellett elégednie az egy ponttal tegnap a Rákóczi-Kaposcukor FC NB I „B” csoportos lab­darúgó-csapatának a Paksi Atomerőmű SE elleni hazai találkozón. Kaposvár Meglepetésre a vendég pak­siak kezdtek bátrabban; sok mozgással és pontos adoga­tásokkal igyekeztek rést ütni a hazaiak soraiban. A hato­dik percben Barna lövése a kapufáról Ignácz elé pattant, aki 8 méterről lőtt, de Fe- rencz szögletre mentett. A másik oldalon Piri lövését lábbal védte Mausz. A me­zőnyt uraló atomvárosiak vezető gólja nem volt meg­lepetés. A 31. percben Cser- nijenkótól Ignáczhoz került a labda, aki 10 méterről a kimozduló Ferencz mellett a hosszú sarokba bombázott (0-1). A hátrány sem ébresz­tette fel a Rákóczit, továbbra is sok volt a bizonytalanság a hazaiak játékában. Főként a hazaiak bal oldali védeke­zése volt lyukas. Jól is jött a szünetben vég­rehajtott kettős kaposvári csere, amely rövidesen meghozta az egyenlítő gólt. Az 59. percben Horváth Z. jobbról rúgta be a szögletet, és Piri az ötösről a kapu kö­zepébe fejelt (1-1). Ezután átmenetileg mezőnyfö­lénybe került a Rákóczi- KFC, ám miután a vendégek ráéreztek, hogy különöseb­ben nem kell tartaniuk a ha­zai rohamoktól, ismét elő­rébb merészkedtek és gyors kontrákkal operáltak. A 62. percben Ferencz kapujából 30 méterre kifutva mentett lábbal Fejes elől. Hat perccel később is szerencséje volt, amikor a lesre játszó kapos­vári védelem közepén Cser- nijenko és Nagy kibújt, az előbbi vezette a labdát, amely a tizenhatosra kifutó Ferenczben elakadt, s így Nagy sem tudott javítani. Igaz, ezt követően egy Mio- vecz-Czonev kényszerítőzés után utóbbi is nagy hely­zetbe került, de a bal kapu­fát találta el. Ezután még mindkét oldalon akadt egy- egy lehetőség, de a vendé­geknél Szabó Zs., a hazaiak­nál pedig Tóth G. hibázott. Nem volt magas színvo­nalú a találkozó, és ebben elsősorban a kaposváriak a ludasak, akik feltűnően bá­tortalanul és a mérkőzés nagy részében szétesően játszottak. Már-már bosz- szantó volt, hogy mennyire pontatlanul adogattak; ezért aztán a játékosaik nem is igen mertek előre mozogni. Emiatt a csapatjátékuk szét­szakadt, és a mezőnyben kulturáltabban játszó Duna- parti együttes ezt igyekezett kihasználni. Szerencsére csak fél sikerrel. A mezőny­játék alapján a paksiak ugyan közelebb álltak a győzelemhez, de a helyze­teket is figyelembe véve a döntetlen igazságos. így játszottak Kaposvár, Rákóczi-stadion, 1200 néző. V.: Balajti (Szőke, Győri). Rákóczi-Kaposcukor FC: Ferencz - Kelemen — Zaho- recz, Itvás - Kiss F., Mio- vecz, Tóth G., Horváth Z., Bány — Czonev, Piri. Edző: Horváth Lajos. Paksi Atomerőmű SE: Mausz - Jávorka - Kása, Éger, Barna - Ignácz, Nagy, Mersics, Orosz - Fejes, Csemijenko. Edző: Bőzsöny János. Csere: Bány helyett Szabó M. a 46., Kiss F. helyett Ká­dár a 46., Piri helyett Hóbei a 75., Csemijenko helyett Szabó Zs. a 83., Fejes helyett Nikolov a 84. percben. Sárga lap: Nagy a 4L, Za- horecz az 55., Kelemen a 67., Kádár a 75., Csemijenko a 81. percben. Szögletarány: 6-5 (3-2). Jók: Ferencz, Kelemen, It- vás, illetve Jávorka, Éger, Barna, Ignácz. Horváth Lajos: — A döntet­len megfelel a játék képé­nek. Mindkét kapunál sok helyzet maradt tó, így az eredményt igazságosnak tar­tom. Bőzsöny János: — A játé­kot többnyire mi irányítot­tuk, de egy pontrúgás utáni gól meghiúsította a győzel­münket. Jutási Róbert További eredmények: Nyíregyházi FC-Budalakk KFC Dorog 2-1 (0-1) III. Kér. TVE Auto- Trader-Nagykanizsai Olajbányász 1-0 (0-0) Komlói Bányász- Pécsi MFC 1-0 (0-0) Kábái Cukor FC- Hajdúszoboszló- Tiszavasvári Alkaloida SE 1-0 (0-0) Matáv SC Sopron- Soproni FAC 0-1 (0-1) Salgótarjáni BTC-Szolnoki MAV-Neusiedler 0-2 (0-0) Tiszaújvárosi SC- Kecskeméti FC 1-3 (1-2) Szeged-Dorozsma- Dunaferr SE 1-3 (0-3) Érdi VSE-Csepel SC 3-3 (0-2) HÍREK Off Road Trophy. A nem­zeti Off Road Trophy baj­noki futamát rendezik meg május 1-én és 2-án Balaton- szentgyörgy térségében. A hegyen-völgyön zajló terep- járós erőpróbán 60 autó in­dul. A verseny szervezésé­ben részt vesz a balaton­szentgyörgyi önkormányzat és a Sefag is, akik a helyszín biztosításával teszik lehe­tővé a verseny zavartalan lebonyolításét. Szemes! aranya. A fran­ciaországi Moiransban há­rom napos nemzetközi meghívásos férfi cselgáncs­versenyt rendeztek minden korosztály számára; a nagy­szabású viadalon a magyar színeket az Újpesti TE és a Debreceni Sí képviselte. Az újpestiekkel tartott a Nagy­atádi Judo Club két remény­sége is, akik nem okoztak csalódást. A diák „B” kor­csoportban a 38 kg-os Sze- mesi Gergő aranyérmet szerzett, a 60 kg-os Jeszek Roland pedig ötödik lett. Nagyatádi cselgáncsér­mek. Budapesten a Honvéd sportcsarnokában rendezték meg a serdülő cselgáncsozók Magyar Kupáját, amely egy­ben országos rangsorverseny is volt. A rangos viadalon ott voltak a Nagyatádi Judo Club sportolói is, akik két arany­érmet és több értékes helye­zést szereztek. A serdülő „B” korcsoportban a 48 kg-os Húros Tibor, míg a serdülő „A”-ban az 52 kg-os Del Fabro Zsolt állhatott fel az eredményhirdetéskor a do­bogó legmagasabb fokára. Ugyancsak a serdülő „A” korcsoportban a 44 kg-os La­kos András és a 63 kg-os Je­szek Roland az ötödik, az 52 kg-os Nárai Márton pedig a hetedik helyen zárta a Ma­gyar Kupát. Győzött a Szódavíz. Nyolc csapat lépett pályára Kapos­váron a Rákóczi-Kaposcukor FC pályáin rendezett hagyo­mányos Tavaszi Kupa kispá­lyás labdarúgótornán. A tor­nagyőztes végül a Szódavíz együttese lett, megelőzve a Snack étterem, a Multi-Soft és a Haverok csapatát. A Ta­vaszi Kupa legjobb mezőny- játékosának Barta Gábort (Snack étterem), a legjobb kapusnak pedig Korompai Gábort (Snack étterem) vá­lasztották meg, míg a gólkirá­lyi címet Kővári Tibor (Szó­davíz) hódította el. A torna legsportszerűbb csapatának járó különdíjat a Kapos-Atlas gárdája vihette haza. Taps Tapsonyban Tabi körzet, I. osztály. Eredmények: Gamás-Bá­bonymegyer 3-0, Somogy- meggyes-Kisbárapáti 3-0, Szólád-Kereki 1-1, Nagybe- rény-Kötcse 7-1, Balaton- szemes-Kapoly 1-0, Balatoni Vasas-Bálványos 1-0. (A Ba- latonendréd csapata szabad­napos volt.) Az élcsoport állása: 1. Ke­retó 49 pont, 2. Gamás 41 pont, 3. Balatoni Vasas 40 pont. Tabi körzet, II. osztály. Eredmények: Ádánd-Nyim 1-0, Visz-Balatonőszöd 4-4. Marcali körzet. Eredmények: Böhönye-Bu- zsák 1-1, Kéthely-Nemesvid 4-1, Tapsony-Balatonberény 6-4, Horvátkút-Szőlősgyörök 1-3. Az élcsoport állása: 1. Bu- zsák 27 pont, 2. Horvátkút 22 pont, 3. Szőlősgyörök 22 pont. Ünnepi sportműsor CSÜTÖRTÖK Kosárlabda NB I, férfi rájátszás a 9-16. helye­kért: Kaposvári Klíma-Vili Purina SE-Szedeák-Akuterm. Kaposvár, vá­rosi sportcsarnok, 18 óra. NB II (férfi): Kaposvári Marlen- Gazdász-Marcali VSZSE. Kaposvár, Táncsics Mihály Gimnázium torna­csarnoka, 19.30 óra. Kispályás labdarúgás Április gyermekfoci (96 csapat részvételével). Somogyjád, sportpálya. Megnyitó, majd mérkőzések: 8.30 órától. PÉNTEK Röplabda Férfi Magyar Kupa-döntő (első mérkőzés): Pini Kaposvár SE-Medi­kémia-Szeged. Kaposvár, városi sportcsarnok, 18 óra. Kézilabda NB II (női): Pécsváradi Terni-Mar- cali VSZSE-Lénia. Pécsvárad, 17 óra. Majális Kupa '98 női kézilabda- torna (három csapat részvételével). Öreglak, általános iskola sportpá­lyája. Mérkőzések: 9.30 órától. Lovassport Megyei (ifjúsági és felnőtt) díjug­rató lovasbajnokság. Somogyjád, lovaspálya. Verseny: 13.30 órától. Szkander Pénzdíjas amatőr és profi (női, férfi) álló jobbkezes nyílt megyei szkanderbajnokság a Nárcisz Kupáért. Babócsa, általános iskola torna­terme. Verseny: 15 órától. Nevezés: a verseny előtt a helyszínen 13 és 15 óra között. Autósport Autós ügyességi verseny. Tab. Verseny: 10 órától. Útvonal: Galéria — Kossuth Lajos utca — Ady Endre utca — Petőfi köz — Kossuth La­jos utca. Kategóriák: 1000 ccm alatt, 1000-1500 ccm között, 1500 ccm fe­lett és nők. Nevezés: a verseny előtt 9 órától az Estike Presszónál. Futás Majális-Szegfű Futás. Kaposvár. Rajt: 10 órakor. Útvonal: Fő utca — Kossuth Lajos utca — Bajcsy-Zsilinszky Endre utca — Szé­chenyi tér — Fő utca — Kossuth Lajos tér — Zárda utca — Bajcsy-Zsilinszky Endre utca — Széchenyi tér — Fő utca. Versenytáv: 2 kilométer. Nevezés: a verseny előtt 8.30 órától a Szakszer­vezetek Művelődési Házánál. Labdarúgás Megyei II. osztályú bajnokság. Déli csoport: Inke-Nagybajom. Inke, 16.30 óra. (V.: Joó.) - A ko­rábbi fordulóból elhalasztott mérkő­zés pótlása. Labdarúgótorna (három csapat részvételével). Szülök, sportpálya. Mérkőzések: 11 órától. Kispályás labdarúgás Majális Kupa '98 kispályás labda­rúgótorna (hat csapat részvételével). Öreglak, általános iskola sportpá­lyája. Megnyitó, majd mérkőzések: 8.45 órától. Amatőr kispályás labdarúgótorna. Somogyjád, sportpálya. Selejtező mérkőzések: 9 órától. Döntők: 12 órá­tól. * -k * A hétvégi sportműsort szombati számunkban közöljük.