Somogyi Hírlap, 1998. április (9. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-02 / 78. szám

1998. április 2., csütörtök SOMOGYI HÍRLAP SPORT 9 Világbajnok Somogyszilben Jubilál idén a Somogyszil-duat- lon; az egyre népszerűbb ver­senyt most szombaton immár ötödik alkalommal rendezik meg a kis somogyi községben. A MA-VIK TC idei harmadik, legrangosabb erőpróbáján — amely mellé mintegy 30 szpon­zor és támogató sorakozott fel — összesen 12 számban avatnak majd győztest. A 3 Pont Kupáért kiírt sprinttávú és rövidtávú ranglistaversenyre az ország kü­lönböző részeiből már eddig több mint 200-an neveztek, köz­tük olyan ismert sztárok, mint például a korosztályos triatlon- világbajnok Góg Anikó. Szom­baton 9 órakor az újoncok fu­tama nyitja az egésznapos ver­senyt, s még a helyszínen, a so- mogyszili faluházban is lehet majd nevezni. (Fenyő) Nyolcadszor is győzelem Kecskeméti RC-Pini Kaposvár SE 1-3 (13, -9, -11, -10) RÖPLABDA MK A nyolcadik Kaposvár-Kecskemét ütközet is somogyi sikerrel zárult, miután tegnap este a Pini KSE férfi röplabdacsapata az alföldi városban is — akárcsak két hete az első mér­kőzésen — 3-1-re nyert, s így beju­tott a Magyar Kupa döntőjébe. Bár a vendégek szerezték az első pon­tot, a gyenge nyitásfogadások miatt a hazaiak 7-1-re elhúztak. Demeter György edző időkérése után is jól és lelkesen játszottak a kecskemétiek, s remek mezőnymunkával egymás után szerezték a pontjaikat. Tomanóczy egy­személyes blokkja adta meg a jelet a felzárkózásra. Hatalmas csatát vívott az egyenlítésért a Pini KSE, és 13-13-nál sikerült befognia ellenfelét. Ezután vi­szont Mészáros D. hálóban landoló ütése juttatta szettlabdához a hazaiakat, a kerek 40 percig tartó nyitójátszma utolsó pontját pedig Zarka hálóba érése jelentette. A folytatásban is fogcsikorgatva küzdött mindkét csapat egészen 9-9-ig. Ezután viszont az elsősorban sáncmun­kában feljavuló Koch által irányított vendég kaposvári együttes több pontot már nem engedélyezett ellenfelének, s így egyenlített. A harmadik játszmában Mészáros D. bombája (3-7) már a dön­tőbe jutást jelentette. Jöttek a találkozó előtt beígért cserék: előbb Takácsot Marginean, majd Zárkát Grozav vál­totta fel, aki egy hónapnyi szünet után lépett ismét pályára. A negyedik, utolsó szettben is végig a vendég együttes akarata érvényesült, miközben visszaállt Mészáros P. A szí­vósan küzdő hazaiak ellen a negyedik mérkőzéslabdát értékesítették Pászto­rék, pontot téve így a közel kétórás ta­lálkozó végére. Az elvesztett nyitójátszma után a vendég kaposváriak fokozatosan őröl­ték fel a hazaiak ellenállását. Ezzel a Pini Kaposvár SE csapata kettős győze­lemmel, 6-2-es összesítéssel lett a Ma­gyar Kupa döntőjének résztvevője. így játszottak Kecskemét, városi sportcsarnok, 100 néző. V.: Szabó K., Csemák. Kecskeméti RC: Kása, Csala, So- modi, Szabó Z., Slahticsenko, Szekeres. Csere: Farkas A., Benkovics. Edző: Nagy Péter. Pini Kaposvár SE: Zarka, Toma­nóczy, Mészáros P., Mészáros D„ Pász­tor, Takács. Csere: Koch, Marginean, Grozav. Vezetőedző: Demeter György. Edző: Viktor Boldarev. Nagy Péter: •— Összefogottan, lelke­sen játszottunk; a második szettben még volt esélyünk. Demeter György: — Elértük a célun­kat, bejutottunk a Magyar Kupa döntő­jébe. Egykori csapatom megnehezítette a dolgunkat, akiknek sok sikert kívánok a rájátszásban. Jók: Szabó Z„ Somodi, illetve Zarka, Grozav. % Kun Zoltán A másik mérkőzésen: Medikémia-Szeged-Dunaferr SE 3-0 (10,9,9) A Magyar Kupa döntőjében — akár­csak tavaly — idén is a Pini Kaposvár SE és a Medikémia-Szeged találkozik. Országos diákolimpiái döntők Baracsi aranyérmes Az elmúlt napokban igazi nagyüzem volt a somogyi di­áksportban. Több sportágban is — tollaslabda, sí és torna — már az országos finálékra ke­rült sor. Négy csapatsportág­ban pedig — röplabda, kézi­labda, kosárlabda és labdarú­gás — az elődöntőket bonyolí­tották le, ahol összesen nyolc V. korcsoportos csapatunk volt érdekelt; közülük azon­ban egyedül csak a kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium leány röplabdacsapata tudott bejutni az országos döntőbe. Szegeden rendezték meg az I., II. és III. korcsoportos tollas- labdázók országos diákolimpiái döntőjét. A több mint 200 fős mezőnyben remekül szerepel­tek a segesdi általános iskola tanulói. Különösen Baracsi Ka­talin „villogott”, aki első kie­meltként esélyeshez méltóan végig magabiztosan játszva szerzett diákolimpiái bajnoki címet a II. korcsoportosoknál. A somogyi eredmények. I. korcsoportosok. Leányok: ... 6. Tóth Berna­dett (Segesd). Fiúk: ... 9. Böröcz Balázs (Segesd). II. korcsoportosok. Leányok: 1. Baracsi Katalin (Segesd) — testnevelője Je- szencsák Józsefné, felkészítői Pánovics Imre és Lábodi Ró­bert—,... 6. Mándó Zsófia (Se­gesd). Fiúk: ... 5. Horváth Attila (Segesd). A megyék közötti sorrend­ben Somogy a negyedik, míg az iskolák közötti nem hivatalos Továbbjutott Kaposvár adott otthont az V. korcsoportos röplabdázók egyik országos diákolimpiái elődöntő­jének. A leányoknál a kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium (testnevelő Simonné Kutas Zita) magabiztosan lett első, s így be­jutott az országos döntőbe. A fiúknál viszont a kaposvári Szé­chenyi István Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépisko­lának (testnevelő Rőhrig Péter) csak a harmadik hely jutott. Ugyanakkor Kecskeméten a fiúk között a kaposvári Noszlopy Gáspár Közgazdasági Szakkö­zépiskola (testnevelő Biki Má­ria) a rendkívül erős mezőnyben a második lett. Csurgó volt a helyszíne az V. korcsoportos kézilabdázók egyik elődöntőjének. A csurgói Nagyváthy János Középiskola leány csapata (testnevelő Ma­pontversenyben a segesdi álta­lános iskola a harmadik lett. Szlovákiában, Krompahban ke­rült sor az országos diákolim­piái sídöntőre (alpesi számok), amelyen a somogyi színeket a siófokiak képviselték. A somogyi eredmények. I. korcsoportosok. Leányok: ... 13. Kétszeri Dóra (Siófok, Széchenyi Álta­lános Iskola). Fiúk: ... 10. Kétszeri Máté (Siófok, Széchenyi Általános Iskola),... 13. Nagy Gergő (Sió­fok, Széchenyi Ált. Isk.). III. korcsoportosok. Fiúk: ... 6. Bálint András (Siófok, Széchenyi Általános Iskola). IV. korcsoportosok. Leányok: ... 4. Bálint And­rea (Siófok, Perczel Mór Gim­názium). V. korcsoportosok. Fiúk: ... 10. Mezei Szabolcs (Siófok, Krúdy Gyula Szakkö­zépiskola), 11. Belényesi László (Siófok, Krúdy Gyula Szakközépiskola). A főváros adott otthont a IV-V. korcsoportos országos diáko­limpiái Jomadöntőnek, ahol a le­ányoknál a barcsi Széchenyi Gimnázium csapata (testnevelő Tóthné Láng Éva) a nagyon erős mezőnyben a hatodik, a fiúknál pedig az „A” kategóriás egyéni versenyben a kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium tanulója, Dionisotti Riccardo (testneve­lője Vermes István és Hodics Zoltán) a 12. lett. a Munkácsy gyámé Pál Gyöngyi) és fiú együttese (testnevelő Balogh Vera és Lajos László) is egy­aránt a második lett. Nem termett túl sok babér az elődöntőkben V. korcsoportos fiú kosárcsapatainknak; a ka­posvári Toldi gimnázium (test­nevelő Csapó Gábor) Pécsen, a siófoki Krúdy Gyula Szakközép- iskola (testnevelő Villányi Ottó) pedig Zalaegerszegen zárt a harmadik helyen. A Zalaegerszegen rendezett V. korcsoportos labdarúgó-elődön­tőn a somogyi színeket képvi­selő kaposvári Széchenyi István Kereskedelmi és Vendéglátói­pari Szakközépiskola együttese (testnevelő Pozsegovics Gábor) csak rosszabb gólkülönbsége miatt szorult a harmadik helyre. LABDARÚGÓ NB I B A bíró is besegített Rákóczi-Kaposcukor FC-Dunaferr SE 0-1 (0-0) A Dunaferr SE élvonalat is megjárt „portosa A tavaszi szezonban első ha­zai vereségét könyvelhette el a Rákóczi-Kaposcukor FC NB I „B” csoportos labda­rúgó-csapata. A hazaiak előtt adódott az első nagy lehetőség: all. percben Horváth Z. pontos indításából Kádár gólt lőhetett volna, de az ötösön nem találta el a lab­dát. Ezután Horváth Z. 20 mé­teres szabadrúgását védte Bita, majd a 34. percben Sowunmi labdáját Bita fejelte mellé. A 45. percben előbb Ferencz tisztázott a kapu torkában; vá­laszként Piri elől Salamon rúgta el a labdát az ötösön. Az 59. percben a hazaiak nagy tű­zijátékot rendeztek Bita kapu­jánál, többen is gólt szerezhet­tek volna, míg nem Kiss B. megsokalta a dolgot, s lefújta az akciót. A 72. percben dőlt el a mérkőzés sorsa: Popovics jobb oldali szögletét Lengyel tíz méterről a felső kapufára fejelte, onnan a labda a gól­vonal mögé vágódott (0-1). Röviddel ezután Tököli a ki­futó Ferenczet is kicselezte, de kisodródva mellé lőtt. A 79. percben Tóth G. ment el a jobb oldalon, befelé lőtte a labdát, amely a büntető terüle­ten belül Salamon kezéről pat­tant ki. Ezt csak ketten nem látták: a játékvezető és partjel­zője (!?). Még Kádárnak volt egy távoli ígéretes lövése, amelyet Bita a bal sarokból ütött ki. Egy jobb erőkből álló, a mezőnyben időnként kulturál­tabban futballozó ellenféllel találta magát szembe a Rákó- czi-KFC. A tét nagysága a ha­zaiak többségét idegessé tette; sok volt a pontatlan labdato­vábbítás, ám hibáikat a játéko­sok küzdeni tudással igyekez­tek pótolni. Nem játszott alá­rendelt szerepet a kaposvári együttes, sőt, veszélyes akció­iban rendre benne volt a gól lehetősége, ám ez a meddő támadófutball nem hozhatott eredményt. Nem vált előnyére a hazaiaknak a vendégek ked­vében járó játékvezető sem, aki a tizenegyes „elnézésével” megérdemelt ponttól fosztotta meg a Rákóczit. így játszottak Kaposvár, Rákóczi-stadion, 2000 néző. V.: Kiss B. (Vá­mos, Kiss Gy.). Rákóczi-KFC: Ferencz — Zahorecz — Kiss F., Itvás — Tóth B., Tóth G., Máté, Hor­váth Z., Bány — Kádár, Piri. Edző: Horváth Lajos. Dunaferr SE: Bita — Sala­mon — Dudás, Acs — Tamás, Jekl, Tököli, Jeremejev, Rup- pert — Sowunmi, Lengyel. Edző: Fúrják László. Csere: Tóth B. helyet Pot- para az 52., Máté helyett Finta a 62., Tamás helyett Popovics a 65., Jeremejev helyett Kóc- zián a 71. percben. Sárga lap: Tóth B. a 18., It- vás a 82., Kiss F. a 85. perc­ben. Horváth Lajos: —- Tartalé­kos csapatunk nem bírta el, hogy a játékvezető egyenlőt­len feltételeket teremtett a pá­lyán. Ráadásul a támadójáté­kunk is fogyatékos volt. Fúrják László: — A ra­gyogó csapatmunka, a küzdeni tudás és a helyenként jó játék meghozta a győzelmünket. Jutási Róbert Látomás és valóság Nincs irigylésre méltó helyzetben egy edző, amikor ugyanarra a posztra alkalmas két labdarúgóját egyidejűleg kénytelen nélkü­lözni. Most ebben a (futball)cipőben jár Horváth Lajos, a Rákó­czi-KFC szakvezetője, aki a hetek óta sérült Meksz Gyula után Szegeden elveszítette a rutinos söprögetőt helyettesítő Kelemen Leventét is. Ráadásul három mérkőzésre. A tréner főként amiatt berzenkedik, hogy „szemmel bizonyítható” jogtalanság érte őket, ráadásul kétszeresen. — Már a kiállítás tényével is vitatkoznék, mert a birtokunkban lévő videófelvételről egyértelműen kitűnik, hogy Kelemen be­csúszó lába egyidejűleg érte a labdát és ellenfele lábát. Tény, hogy a jelenlegi megítélés szerint ez szabálytalan, de miután ezt nem utolsó védőként követte el, legfeljebb sárga lapot kaphatott volna érte. Ám nem elég, hogy tizen fejeztük be a szegedi talál­kozót; a fegyelmi bizottság még három mérkőzésre „elmeszelte” játékosunkat, amiben bizonyára szerepet játszott a mérkőzés el­lenőre is. Nem tudjuk, mit nézett, de tény, ő sem azt látta, ami tör­tént. Jelentésébe ugyanis teljesen valótlan dolgokat írt. Nos, ezt nem hagyjuk annyiban: megfellebbezzük a döntést, és igazunk bizonyítására mellékeljük az említett videófelvételt, (Jutási) Teke NB III K. Közút-Strabag SE II.- Kaposvári Pince TK 5:3 (2474:2454) Szoros mérkőzést, nagy csatát hozott az NB III-as kaposvári tekerangadó, amelyet végül a jobban hajrázó hazaiak nyertek. Pontszerzők: Lapat 443 fa, Ily- lyés 433 fa, Varga Zs. 432 fa, illetve Szántó 420 fa, Fekete 416 fa, Hábián 412 fa. Vezet a Kereki A tabi körzeti labdarúgó-baj­nokság 15. fordulójának ered­ményei: Bábonymegyer-Ke­reki 1-6, Balatonendréd-Köt- cse 2-2, Gamás-Kapoly 2-0, Somogymeggyes-Bálványos 0- 2, Szólád-Balatoni Vasas 1- 2, Nagyberény-Balatonsze- mes 3-1. (A Kisbárapáti csa­pata szabadnapos volt.) Az él­csoport állása: 1. Kereki 42 pont, 2. Balatoni Vasas 33 pont, 3. Gamás 32 pont. / Elen a Gyékényes A barcsi körzeti labdarúgó-baj­nokság 10. fordulójának ered­ményei: Gyékényes-Mike 7-0, Háromfa-Bolhás 2-1, Sza- bás-Kálmáncsa 1-0. (A Po- tony-Porrog mérkőzést május 1-jén játszák.) A 11. forduló eredményei: Szabás-Háromfa 1-4, Bakháza-Bolhás 1-4, Gyékényes-Potony 5-0, Kál- máncsa-Mike 2-1. Az élcso­port állása: 1. Gyékényes 26 pont, 2. Háromfa 24 pont, 3. Bolhás 22 pont. Tisza-parti góleső Eredmények: Matáv SC Sopron- Nyíregyházi FC 3-2 (2-2) III. Kér. TVE- Szeged-Dorozsma 2-0 (1-0) Paksi Atomerőmű SE- Csepel SC 1-2 (1-2) Tiszaújvárosi SC- Komlói Bányász 5-0 (2-0) Salgótarjáni BTC- Pécsi MFC 2-0 (1-0) Szolnoki MÁV-Neusiedler- Soproni FAC 2-1 (2-1) Tiszavasvári-Nagy kanizsai Olajbányász 2-2 (1-1) Érdi V SE-Kecskeméti FC 2-0 (1-0) Kábái CFC-Dorog 2-0 (2-0) A bajnokság állása: 1. Nyíregyháza 2. III. Kér. TVE 3. Matáv SC 4. Dunaferr SE 5. Nagykanizsa 6. Szeged-D. 7. Érdi VSE 8. Soproni FAC 9. Pécsi MFC 10. Kábái Cukor 11. Salgótarján 12. Rákóczi-KFC 13. Szolnoki MÁV 14. Paksi ASE' 15. Kecskemét 16. Komló 17. Tiszavasvári 18. Csepel SC 19. Tiszaújváros 20. Dorog 26 15 9 2 41-15 54 26 15 6 5 61-25 51 26 14 7 5 52-24 49 26 13 7 6 38-24 46 25 13 4 8 37-28 43 26 11 8 7 47-37 41 26 10 8 8 41-31 38 26 10 8 8 26-28 38 26 9 9 8 26-23 36 26 10 6 10 28-27 36 26 10 6 10 31-31 36 26 10 6 10 30-41 36 26 9 8 9 37-44 35 26 7 12 7 23-25 31 26 9 4 13 24-36 31 26 7 3 16 23-50 24 26 4 10 12 19-35 22 26 5 6 15 19-39 21 26 6 3 17 31-54 21 25 4 6 15 23-40 18 A ‘-gal jelólt Paksi ASE csapatától jogosulat­lan játék miatt két bajnoki pont levonva.