Somogyi Hírlap, 1997. szeptember (8. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-29 / 227. szám

1997. szeptember 29., hétfő SOMOGYI HÍRLAP SPORT 9 Veszélyben a hazai kapu a Gazdász-Tarany mérkőzésen­FOTÓ: LANG RÓBERT _________MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ________ A meglepetések fordulója King-a-Ford-Kaposvári Gazdász-Tarany 1-3 (1-1) Kaposvár, Gazdász-pálya, 100 néző. V.: Bóna. King-a-Ford-Kaposvári Gazdász: Keserű — Török (Juhász), Gulyás S., Decsi, Győri (Buni), Szabó G., Göbö- lös, Sugár, Gulyás P., Vida Cs., Bartol (Porkert). Edző: Szabó Gábor. Tarany: Sukalac — Kozma, Győrfi, Vojkovics (Tinusz), Wágner, Király, Szigeti, Kreisz (László), Tulok, Horváth, Drá- vecz (Kónya). Edző: Szigeti Csaba. A gyengén játszó hazai együttes ellen megérdemelten nyert a Tarany. Kiállítva: Szabó G. a 68. percben belerú­gott ellenfelébe. Gólszerzők: Szabó G. (11 -esből), illetve Tulok, Szigeti, Drávecz. Jók: senki, illetve Wágner, Horváth, Tulok, Szigeti, Drávecz. Pócza Kálmán Rákóczi-KFC II.-K.mérő- Satelit S.tarnóca 9-2 (0-1) Kaposmérő, 200 néző. V.: Cservölgyi T. Megérdemelten nyert a lel­kes vendégcsapat az enerváltan és elképzelés nélkül játszó mé- rőiek ellen. Gólszerzők: Kontra, Pető. Jók: senki, illetve Kontra, Obiián, Pető. Rákóczi-KFC II. -Kaposmérő ifi-Satelit FC ifi 0-0 Szabó Gábor Fonyód-Somogysárd 1-1 (0-1) Fonyód, 150 néző. V.: Ko­vács J. A fonyódiak erejéből csak a döntetlenre futotta. Gólszer­zők: Nagy B., illetve Récsei L. Jók: Csányi, illetve Bélteleki, Szulimán, Szántó, Récsei L. Fonyód ifi-Somogysárd ifi 9-0 Tolnai Attila B.keresztúr-B.mária- Helio-SBFC 2-1 (1-1) Balatonkeresztúr, 150 néző. V.:. Pájer. Egyenlő erőt képviselő csa­patok közül a jobb napot ki­fogó nyert. Gólszerzők: Bíró (11-esből), Nagy, illetve Bi­hari. Jók: Horváth T., Horváth L., Nagy, illetve György, Kó- rodi. Balatonkeresztúr ifi-Helio- SBFC ifi 0-7 Szabó Zoltán Juta-Lengyeltóti 0-0 Juta, 100 néző. V.: Haran­gozó. A tartalékos jutaiak a hajrá­ban több gólszerzési lehetősé­get is elhibáztak, így be kellett érniük az egy ponttal. Jók: Pin­tér, Werner, Koltai, illetve Vincze, Perusza. Juta ifi-Lengyeltóti ifi 10-0 Szabó Tibor Andocs-Jeans-Tab 1-1 (1-0) Andocs, 550 néző. V.: Mo­hai. Küzdelmes mérkőzés, igaz­ságos döntetlen. Kiállítva: Csík (Andocs) a 78. percben a má­sodik sárga lap után. Gólszer­zők: Barczi, illetve Magyar. Jók: Kovács Gy., Barczi, il­letve Érsek, Magyar. Andocs ifi-Tab ifi 0-1 Pacs László Nagyatád-Balatonszárszó 5-1 (2-1) Nagyatád, 300 néző. V.: Tamás. A minden csapatrészben jobb nagyatádiak magabiztos győzelmet arattak a helyenként jól játszó és küzdeni tudásból jelesre vizsgázó szárszóiak el­len. Kiállítva: Kovács (Nagy­atád) az 50. percben a második sárga lap után, Túri (Balaton­szárszó) az 56. percben szöve­gért. Gólszerzők: Minor 2 (egyet 11-esből), Rituper, Mangult, Csalos, illetve Végh (11-esből). Jók: Mangult, Ri­tuper, Minor, Vékony, illetve Kresz, Petkes, Szabó. Nagyatád ifi-Balatonszárszó ifi 4-1 Kereszthegyi István Szulok-Nagyberki 1-3 (0-2) Szülök, 150 néző. V.: Barna. A vendégek vitatható első gólja sokkolta a szulokiakat. A Nagyberki néhány perc múlva újabb gólt szerzett, s ezt az előnyt a mérkőzés végéig ma­gabiztosan megőrizte. Gól­szerzők: Sütő Z., illetve Illés 2, Kovács G. Jók: Németh N., Kovács A., Althman, illetve Kadarkúti, Borbély, Illés, Ko­vács G. Szülök ifi-Nagyberki ifi 0-7 Hengerics József A bajnokság állása: 1. Nagyatád 8 7 1­32- 8 22 2. RKFC ll.-K.mM 8 6 1 1 15- 7 19 3. Nagyberki 8 4 2 2 24-14 14 4. Tab 8 4 2 2 17-12 14 5. Helio-SBFC 8 4­4 19-18 12 6. Fonyód 8 3 3 2 16-18 12 7. K. Gazdász 8 3 2 3 20-18 11 8. Juta 8 3 2 3 11-12 11 9. S.tarnóca 8 3 1 4 11- 9 10 10. Tarany 8 3 1 4 12-11 10 11. B.szárszó 8 2 4 2 13-13 10 12. Andocs-J. 8 1 4 3 14-22 7 13. Szülök 7 2 1 4 7-15 7 14. Somogysárd 8 1 2 5 11-19 5 15. B.keresztúr 7 1 2 4 8-16 5 16. Lengyeltóti 8 1 2 5 4-22 5 FORMA-1, LUXEMBURGI NAGYDÍJ Villeneuve nyert és átvette a vezetést Luxemburgi Nagydíját ren­dezték meg tegnap Nürburg- ringen. Az idei év 15. futamát Jacques Villeneuve nyerte, s a kanadai versenyző ezzel a vb- pontversenyben is átvette a vezetést. Häkkinen remekül kapta el a startot, Villeneuve szokásához híven rosszul indult, így Coult­hard kibújt mellette. A figye­lem azonban a hátsóbb alakza­tokra összpontosult. A két Jor- dan-Peugeot ugyanis össze­akaszkodott egymással. Fisi- chella és Ralf Schumacher egy­szerűen kiütötte egymást és Michael Schumachert. A két­szeres világbajnok ugyan ki­védte a komolyabb balesetet, de autója megsérült, s a 2. kör vé­gén kiállt a boxba. így fejezte be élete 100. GP-jét. A 43. körben következtek a további izgalmak, Coulthard autója motorhiba miatt állt le, majd egy körrel később — cen­tire ugyanott — Häkkinen is hasonló sorsra jutott. Az éllo­vas pozíció így a nagy taktikus Villeneuve ölébe pottyant. A GP-viadalt Jacques Ville­neuve nyerte pályafutása során 11. alkalommal. A vb-pontver- senyben a kanadai 9 ponttal át­vette a vezetést. Még két futam van hátra eb­ben az idényben, s a jelen állás szerint, ha a suzukai Japán GP- n és a jerezi Európa GP-n 11 pontot sikerül „összeszednie”, akkor ő lehet a Forma-1 első kanadai világbajnoka. A Luxemburgi Nagydíj végeredménye: 1. Jacques Vil­leneuve (kanadai, Williams- Renault) 1:31:27.843 ó - 200.232 km/órás átlagsebesség 2. Jean Alesi (francia, Benet­ton-Renault) 11.770 mp hát­rány 3. Heinz-Harald Frentzen (német, Williams-Renault) 13.480 mp h A vb-pontverseny állása: 1. Villeneuve 77 pont 2. Michael Schumacher (német, Ferrari) 68 3. Frentzen 35 KOSÁRLABDA NB I B Újabb egypontos siófoki fiaskó Veszprémi Egyetem—VIS Siófok KC 67—66 (36—35) Veszprém, 200 néző, V: Szabó IV, Reisz. VIS Siófok KC: Kertész (9/3), Kovács Zs. (17/3), Horváth 1. (12), Doma (14/6), Földesi (12/6). Csere: Weisz (2), Ko­vács N. (—). Edző: Viktor Kuz­min. Érthetetlenül idegesen, kap­kodva kezdtek a siófokiak. A 12. percre 23— 10-es előnyre tett szert a Veszprém. Lassan jöttek lendületbe Kertészék, előbb Földesi, majd Doma há­rompontosai sokat jelentettek a felzárkózás érdekében. A szü­netet jelző dudaszó előtt Föl­desi szinte a félpályáról talált a kosárba. A második félidőre feljavult a VIS KC védekezése, s a támadásokat is pontosabban, jobban odafigyelve fejezte be a gárda. Néhány ponttal sokáig vezetett is a Siófok, nem utol­sósorban annak köszönhetően, hogy a hazaiak kulcsemberét, Véh Balázst elég jól sikerült semlegesíteni. Eljött azonban a hajrá, amely hasonlóan „lidérc- nyomásos” volt, mint a múlt héten hazai pályán, a Sopron el­len. Véh elkezdte ontani a kosa­rakat, négy perc alatt 12 pontot dobott, fordított a Veszprém, s az idegeik nekik voltak a job­bak az utolsó másodpercekben. A VIS Siófok KC egymás után második egypontos vereségét szenvedte el. Viktor Kuzmin: — A szoros végjátékban megint nem tud­tunk kosarat dobni. Persze, iga­zából nem ez döntött... Pákozdi Zsolt ______________FÉRFI KOSÁRLABDA NB I A CSOPORT______________ P erceken múlott a győzelem Klíma-Vili KSE-Atomerőmű SE 66-67 (38-28) Slivancsanin most sem okozott csalódást fotó: lang Kaposvár, városi sportcsar­nok, 1000 néző. V.: Faidt, Ma­jor. Klíma-Vili KSE: Farkas 6/6, Turcsán 10, Varga 5/3, Filipovics 12, 21. Csere: Jusz­tin 2, Ágfalvi 2, Vojvoda 8. Edző: Gellér Sándor. Atomerőmű SE: Riksz 14/12, Visockas 18, Gulyás 18/3, Mérész 10/6, Monok 3/3. Csere: Rajkó 2, Mihály 2, Munteán -. Edző: Rezük László. Kipontozódott: Varga a 34. perc. Az eredmény alakulása: 4. perc: 4-10, 10. perc: 20-22, 12. perc: 24-22, 20. perc: 38-28, 24. perc: 49-34, 28. perc: 60-47, 38. perc: 64—64, 40. perc: 66-67. A vendégeknél az egykor Kaposváron játszó Monok Ti­bor már csapatkapitányi minő­ségben készült a Klíma-Vili elleni találkozóra. A hazaiak a dombóvári győztes csata kezdő ötösét küldték pályára. Riksz hárompontossal mutat­kozott be, négy perc elteltével pedig 10-4-re vezettek az atomvárosiak. Volt mit mon­dania Gellér Sándor edzőnek az időkérés alkalmával, hiszen akadozott a hazaiak védő- és támadójátéka egyaránt. Riksz újabb távoli kosarai után egész pályás letámadást választott védekezésül a Gellér-gárda. Nagyot változott a játék képe és sikerült két pontnyira fel­zárkózni. A Klíma-Vili-ben az irányító poszton Varga helyén Ágfalvi folytatta a játékot és a félidő felénél Rezák edző is időt kért. Slivancanin büntető­ivel 22-22-re módosult az eredmény, a csereként beállt Vojvoda pedig vezetést je­lentő tempóval mutatkozott be. A lelkes közönség vastaps­sal jutalmazta a házigazdák erőfeszítéseit. Remekül véde­keztek a kaposváriak ezekben a percekben, az ellenfél játé­kosai mindössze 6 pontot tud­tak elérni az első félidő utolsó 10 percben. A szünet után néhány gyors kaposvári leindítással 49-34- re vezettek Farkasék. A ven­dégek szintén egész pályás le­támadásra álltak át és ezzel si­került megzavarni a kaposvá­riak sorait. Mérész két három pontosával lett ismét szoros az eredmény. A végjátékra visz- szajött a válogatott centere Gulyás is, Varga pedig kipon­tozódott a kaposváriaknál. Előbb Ágfalvi, majd Jusztin próbálta irányítani a hazaiakat, de egymás után követték el a kaposvári játékosok a legalap­vetőbb technikai hibákat. Riksz hárompontossal egyen­lített (64—64), és 16 másod­perccel a lefújás előtt Gulyás büntetőkkel vette át a vezetést (67-66). A fennmaradó 10 másodpercben már nem sike­rült megkaparintani a rutinos Pakstól a labdát, és ezzel ide­genben nyert a vendégcsapat. A remek első játékrészt gyen­gébb második követte, majd Varga kipontozódása után so­rozatban hibáztak a somo­gyiak. Kissé jobb odafigyelés és fegyelmezettebb játék ele­gendő lett volna a győzelem­hez. Jók: Szlivancsanin, il­letve Visockas, Gulyás, Mé­rész. Gellér Sándor: - Ha egy csapat úgy gondolja, hogy le­győzi a Dombóvári idegenben, akkor már minden magától jpn, könnyen érheti ilyen rendkívül kínos vereség. Tel­jesen széteső, és fegyelmezet­len játékunk miatt veszítet­tünk. Rezák László: - Váratlanul nagyon rosszul játszottunk a Gellér-taktika ellen, kollégám jó érzékkel látta csapatom gyengéit. A második félidőben aztán más taktikát alkalmazva nyertünk. Kun Zoltán TEKE NB I Törékeny volt a Porcelán Kaposvári Építők-Herendi Porcelán 5:3 (4212:4105) A fontosnak ítélt hazai találko­zóra sikerült a somogyiaknak átmeneteniük előző heti formá­jukat. Igaz, a győzelemhez a vendégek is hozzá járultak mérsékelt teljesítményükkel. A hazaiaknál Mándli ismét kima­gaslóan játszott, Székelyit küz­dőszelleme dicséri és Krecskó- nak is sikerült átlépnie a hét­százas határt. Páll A. 686 Bakonyi 701 Koncsecskó 704 Szollás 692 Illés 674 Kardos 663 Miklós 655 Gaschler 707 Székelyi 716 Lohn 670 Mándli 777 Kaphegyi 672 Ifjúsági mérkőzés Kaposvári Építők- Herendi Porcelán 4:0 (1390:1331) Páll Sz. 703, Oláh 687. Miklós Gyula Balogh Orsolya: három kupa érem A hét végén a Nemzeti Sport­csarnokban rendezték meg a ritmikus sportgimnasztikázók Magyar-kupa versenyét. Az ok­tóberi berlini világbajnokságra készülő magyar versenyzők - Fráter Viktória, Tóth Dóra, Ba­logh Orsolya, Kiss Katalin - közül Tóth sérülés miatt nem indult. Csapatban az OSC, egyéni összetettben Fráter Vik­tória (OSC) győzött. A szeren- kénti döntőkben ugyancsak Fráter játszotta a főszerepet, kö­téllel, karikával és szalaggal is a legjobbnak bizonyult, buzo­gánnyal viszont a kaposvári Ba­logh Orsolya lett az első, aki ka­rikával a második, szalaggal a harmadik helyet szerezte meg. Csapatban az OSC mögött az RSG Attitude ezüstérmet nyert. Sampras diadala A világranglista-vezető ameri­kai Pete Sampras győzelmét hozta a Müncheni 6 millió dollá­ros Grand Sla-kupa döntője. A melboume-i és a wimbledoni Grand Slam-viadal ezévi győz­tese három játszmában múlta fe­lül az ausztrál Patrick Raftert, a US Open idei bajnokát.